Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) _Berci_ válasza Orlin (#26799) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Ez a "megszokott" idehaza...
Hozzá tenném örülj ha "csak" két hét...
Am a szervizek nagyon sok esetben sn alapján rendelik be a hibás alkatrészt (alaplapot szinte biztos) külföldről s az 2-3 hét is lehet...
Kivétel egyes üzleti modellek mert ott next business day van :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26802) Orlin válasza _Berci_ (#26801) üzenetére


Orlin
addikt

Gondolom megveszik mondjuk 15 000 forintért és én meg fizetek 34-et! :D
A Notebookom topikjában írta egy srác,hogy az alktrészt amit bele akartak tenni a szervízben ő megvette ebay-en fele annyiért.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#26803) Kbali válasza Orlin (#26802) üzenetére


Kbali
nagyúr

És te tudod, hogy milyen kell a gépedbe? Szét is tudod szedni, beépíteni, összerakni úgy, hogy nem lesz baja a gépnek? Ha nem, akkor nincs értelme az "ebay-en feleannyiba kerül" szövegeknek.
Szerinted egy szervizben az ezerféle laptophoz tényleg minden alkatrész van raktáron? :W

(#26804) _Berci_ válasza Orlin (#26802) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Mondok jobbat :D
Egy masik hasonlo gephez berendelik az a alaplapot gariba (0huf) meg meg 1-2 alkatreszt, bill, palmrest,bottom case, stb majd kifizettetik az alaplapot pl 34 ert es meg van nekik +ba 1-2 alkatresz :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26805) _Berci_ válasza Kbali (#26803) üzenetére


_Berci_
aktív tag

En igen :DD

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26806) amdathlonxp válasza Orlin (#26802) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv

Ha vesznek lapot és nem a tiedet csinálták meg 1 óra alatt :U nem tudom mi a baja a gépednek, általánosságban írom ...de megeshet

autószervizben is,én hozzáértő vagyok de próbáltak már vad mesékkel megetetni ...

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26807) master90 válasza _Berci_ (#26761) üzenetére


master90
aktív tag

Szia

Persze van kép biosban is de ha rá szeretnék rakni a tévét akkor nem ad semmilyen jelet !
Ez működik amíg működik de ilyen kombit nem veszek már tudom :D
Aszt hittem hogy dedikált ez is mxm foglalatú de nem :(

ne csak nézz láss is

(#26808) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

HP PH06 akksit keresek.

Eredetit nem is találtam, csak utángyártottat.

Ezek közül mindegy melyiket választom, vagy van kerülendő?

Esetleg tudtok megbízható boltot?

Aurea mediocritas

(#26809) hege8888


hege8888
aktív tag

Van egy retro Sony Picturebookom. (PCG-C1MHP) Kaptam 3 db oldschool memorysticket is. ;)
Gondoltam kipróbálom. A Sony nem látja a kártyát csak villogtatja a kártyaolvasó ledjét. Eszközkezelő szerint a kártyaolvasó ok. Pc-n kártyaolvasóba dugva a Memorysticket látom, írom-olvasom.. csak a Sony laptopban nem műxik..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#26810) csipio20


csipio20
csendes tag

Sziasztok! Hogyan lehet feloldani a nagyobbik amds vga a laptopba, mert csak az intelest ismeri fel?

(#26811) Ice&Lime válasza csipio20 (#26810) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Letöltöd hozzá is a megfelelő drivert.

(#26812) _Berci_ válasza master90 (#26807) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Lehet, hogy én vagyok hülye, de pár dolgot nem értek :D

Persze van kép biosban is de ha rá szeretnék rakni a tévét akkor nem ad semmilyen jelet !:
Biosban se ad jelet, vagy csak az OS-nél nem ad jelet? Ha os akkor milyen rendszer van rajta?

Ez működik amíg működik de ilyen kombit nem veszek már tudom :D
Kombi autot vagy mit? (bocs, h nem értem a szlenged:DD)

Aszt hittem hogy dedikált ez is mxm foglalatú de nem :(
A foglalatnak mi köze van ahoz, hogy ad képet vagy sem? max akkor lehet, ha GPU cserét akarsz :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26813) csipio20 válasza Ice&Lime (#26811) üzenetére


csipio20
csendes tag

Köszike dèlután megcsinálom

(#26814) _Berci_ válasza _Berci_ (#26812) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Jaaaj leesett (még kortyoltam a reggeli kv-m amikor írtam a választ) Intel & AMD kombira gondolsz :D

Én többet AMDból nem veszek semmit... utóbbi időbe elég sok fejfájást okozott pl: A proci miatt a dátum folyamatosan 1 hét 3 órával vissza állt mindig vagy a notimba iszintén intel&amd kombi van, ezért a GTA V 1 hét kínszenvedés után indult el csak, bezzeg nvidiaval simán ment :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26815) _Berci_ válasza AXisBOLD (#26808) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Utána kérdezek Neked, tudunk-e szerezni :)

Után gyártottat nem javaslom! Eddig jót még nem láttam belőle :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26816) fuze


fuze
őstag

Üdv!

A laptopom megakad egy pillanatra amikor felpörög a winchester (elég gyakran felpörög). Itt arra gondolok, hogy böngészés közben megakad az oldalgörgetés, de előfordul, hogy az egér is megáll egy pillanatra. A HDD egyébként optibay keretben van, a rendszer SSD-ről megy. Talán ez lehet a probléma? Mert az nem zavar engem, hogy le- és felkapcsolja a HDD-t, de nem kéne 2 percenként ezt csinálnia és a rendszert is jó lenne ha nem akasztaná. Az az érdekes, hogy most volt szervizben. A HDD ki lett véve és vissza. Én azelőtt nem emlékszem, hogy lettek volna ilyen akadások, ráadásul a ventillátor is berreg azóta, ami valószínűleg csavarok hiánya, vagy egy belógó kábel okozhat.

ja, és Asus G56JR

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#26817) _Berci_ válasza fuze (#26816) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

- HD Sentinelel érremes megnézni a HDD-t
- Előfordulhat, h a keret döglődik :(
Teszt célból meg lehet próbálni, hogy csak a HDD legyen a gépben.

Én megnézném egy másik kerettel!

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26818) Dell XPS válasza fuze (#26816) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem újból át kell nézni a laptopot a hangjelenségek miatt, mert könnyen lehet további problémák forrása. Természetesen a merevlemez, optibay hibalehetőségét zárd ki előtte. Ahogy előttem is írták: esélyes lehet a rendszer megakasztásáért bármelyik eszköz elektronikai hibája.

Üdv, Dell XPS

(#26819) bakter24 válasza fuze (#26816) üzenetére


bakter24
őstag

Üdv

Nekem is hasonló a kiosztás a laptopomban (SSD+HDD bayben, HDD nekem is leáll sűrűn), és nekem is megakad mikor a HDD-hez nyúl valami alkalmazás, DE az oldalgörgetés, kurzor ilyesmik nem, csak mondjuk, ha a HDD-re mentenék vagy olvasnék onnan valamit, vagy ilyesmi, akkor homokóra van addig a 2-3sec-ig, amíg felpörög.

Szóval valamilyen szinten ez lehet normális jelenség, ha a HDD-re várnia kell. Nézd át, hátha mondjuk a böngésző cache, pagefile, vagy valami háttérfolyamat fájlja a HDD-n van, és ezért akad meg olyankor. Vagy ha van fent valami program, ami naplóz folyamatosan, ilyesmik.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26820) Rob700


Rob700
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy öregecske Asus K50IJ laptopom van amin eddig tökéletesen futott a Windows 8.1 minden hiba nélkül, de ma frissítettem Windows 10-re és valami oknál fogva nem hajlandó jack csatlakozón átvinni a hangot az erőssítőmre... Alaptop hangszórója viszont kifogástalanul működik...

iPhone 12 128GB Black 

(#26821) _Berci_ válasza bakter24 (#26819) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

A Szóval valamilyen szinten ez lehet normális jelenség, ha a HDD-re várnia kell. állításoddal nem értek egyet :) Nekem is így van, s nincs 1s homokóra se

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26822) _Berci_ válasza Rob700 (#26820) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Próbálj meg win10 drivert leszedni.... (hardver azonosító alapján)

Vagy tedd vissza a 7-est!
Őszintén utóbbit javaslom :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26823) bakter24 válasza _Berci_ (#26821) üzenetére


bakter24
őstag

Ok, neked nem áll le a HDD menet közben, ha nem használja semmi? Nekem első perctől így van, és semminek semmi baja, 2 éve így van. Igaz, nem zavaró akadások, de én normálisnak tekintem, főleg, mivel asztalimban is több HDD van, és ha leáll, akkor ott is érezhető a felpörgési idő. Ezért írtam neki, hogy ha csak kimondottan a felpörgést kell megvárni, és más gond nincs, akkor ez normális. De azt is hangsúlyozom, nekem a gép nem fagy, csak hallani, hogy felpörög, és utána kapom a mentés ablakot, vagy akármit, ami miatt vártam.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26824) _Berci_ válasza bakter24 (#26823) üzenetére


_Berci_
aktív tag

HDD-k nem szeretik a le-fel állás sorozatot :)
Tegyük hozzá nekem ki van kapcsolva, h x idő utál leálljon a winyó :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26825) bakter24 válasza _Berci_ (#26824) üzenetére


bakter24
őstag

Nekem is ki van, de mégis leáll. Én arra gondoltam, hogy a bay miatt van ez, mivel oda DVD-t szántak, elképzelhető valami beégetett időzítés. Mikor natív HDD ként volt benne ugyanez a HDD, nem állt le, minden azon volt. Viszont így hiába tiltom, akkor is leáll. Legfrissebb BIOS, semmi opció a BIOSban erről...

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26826) _Berci_ válasza bakter24 (#26825) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nekem az előző kerettel volt ilyen bajom, amióta vettem jóóó drágán (2k az ebayről :DD) azóta 0 baj :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26827) bakter24 válasza _Berci_ (#26826) üzenetére


bakter24
őstag

Mindegy, engem nem zavart a dolog, de most megnéztem, 13ezer a "Start/Stop Count" érték, igaz kb 7 éves a HDD. Nem tudom, az mennyire sok, napi szinten megy a gép 16-18 órát minden nap.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#26828) Rob700 válasza _Berci_ (#26822) üzenetére


Rob700
senior tag

Asus oldalán nem találtam ehhez a K50IJ-hez Windows 10 drivert, viszont a hangvezérlő adatain belül a VIA HD (win 10) található....

iPhone 12 128GB Black 

(#26829) _Berci_ válasza Rob700 (#26828) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Asus oldalán nem is fogsz :DD

erre kell rá keresni :

(Eszközkezelő > Kiválasztod a megfelelő hardvert > Tulajdonságok > Részletek > Tulajdonságnál kiválasztod a Hardverazonosítókat > 1. sor másolás s be gugliba :) )

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26830) csipio20 válasza Ice&Lime (#26811) üzenetére


csipio20
csendes tag

Szia! Felraktam de semmi, csak az intelest észleli az amdst nem. Am ez egy Hp p. G6-os noti. HELP!!!

(#26831) _Berci_ válasza csipio20 (#26830) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

AMD driver írt vmi hibát?

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26832) fuze válasza _Berci_ (#26817) üzenetére


fuze
őstag

A keret minőségi, nincs baja. Direkt a jobbat kértem bele. Sentinelt megnézem, de szerintem jó, mert 2 hónapja még 100% volt.

Másik kerettel megnézni sajnos nem olyan egyszerű :D Amúgy az egér és oldalgörgetés megakadás megszűnt restart után. Nem tudom mit gyökérkedett.

Homokórázni bár nem szokott, ahogy a kolléga említette, azonban én is próbáltam kikapcsolni a leállást és nekem sem sikerült.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#26833) csipio20 válasza _Berci_ (#26831) üzenetére


csipio20
csendes tag

Nem de be se jön , jobb klikk asztalon is csak az inteles van.

(#26834) Ice&Lime válasza csipio20 (#26830) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És honnan szedted le a drivert, a notebook gyártói vagy a dvga gyártói honlapról?

(#26835) csipio20 válasza Ice&Lime (#26834) üzenetére


csipio20
csendes tag

A hp oldaláról. Lehetséges hogy nem működik már a vga?

(#26836) amdathlonxp válasza fuze (#26832) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv vannak olyan gépek amik nem kezelik megfelelően az optibay-t függetlenül a keret minőségétől ...(pl Lenovo egyes típusai és még ki tudja )

benq gépnél is biztosan problémás

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26837) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok.
MSI U180 netbook-ban [link] cserélném az 1GB Ram-ot 2GB-ra (DDR3). A kérdésem az lenne hogy un. low voltage memória is használható? Sehol sem találok róla érdemleges infót.
A RAM.-os topikban azt írták hogy a proci adatlapja nem írja hogy támogatná,de ettől függetlenül még működhet.
Illetve még az is érdekelne hogy miért csak 2 GB-ig támogatja?
Elképzelhető hogy azért mert windows 7 starter az ajánlott operációs rendszer,és az csak 2 GB-ig lát?

(#26838) _Berci_ válasza fonseca (#26837) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Röviden nem :)

Az valóban jól írták ott, hogy a proci adja meg, hogy milyen ram ízlik neki :)
Az Intelnek van egy egész hasznos kis oldala, ahol fent van sok infó az általuk gyártott termékekről:)
A Te esetedben az Intel Atom N2800-as proci az érdekes :) Írja is az oldal egyértelműen, hogy DDR3 és nincs ott a DRR3L!
Nem nagyon találkoztam olyannal, hogy egy hasonló proci megenne L-es memóriát, (szerény véleményem szerint nem) de lehet, hogy megeszi :D

Azért támogatja 2 GB-ig mert az MSI szerint Neked annyi elég :D

Intel legyárt xy procit, majd a gyártók az olcsóbb modellek esetén szokták kérni, különböző dolgokat tiltsanak le. Te esetedben a memória modul mérete max 2 GB :)

Windowsnak nem sok köze van ahoz, hogy mennyi memóriát tehetsz a gépbe, max látja, de nem használja :)

Összegezve: Vegyél 1 db 2 GB-os DDR3 SODIMM memória modult :)

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26839) fonseca válasza _Berci_ (#26838) üzenetére


fonseca
tag

Szia.
Köszönöm a mindenre kiterjedő választ.
:R

(#26840) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne,hogy újra raktam egy Dell E6420-at,viszont a frissítések nem települtek,újraindítás után,a 3. fázisnál kiírja hogy nem sikerült,és alap helyzetbe kerül az op rendszer.
Más gépeknél nem volt probléma(laptop,asztali).
Vagy hagyjam a frissítéseket?kb 52 volt,ha jól emlékszem.
Előre is köszönöm!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#26841) _Berci_ válasza Ulius80 (#26840) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hy

Windowsoknál sajnos még gyermekbetegség (Elvileg 10-nél már nincs)!

Kiadnak hozzá csillió frissítést amiből sok egymásra épül, de amikor újra húzod a rendszert akkor letölti mindet egyszerre és próbálja telepíteni, viszont némelyik nem sikerül, mert nincs meg az előző frissítés.

Türelem, idővel majd szépen le tud frissülni a rendszered teljesen :)

Én ennek elkerülése véget szoktam időközökét a frissítéseket beleintegrálni a telepítőbe :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26842) Ulius80 válasza _Berci_ (#26841) üzenetére


Ulius80
tag

Köszi szépen!
Nem vagyok nagy fan,integrálás meg ilyenek,csak más gépen nem volt ilyen.
Akkor hagyom,jelenleg ki is kapcsoltam az update-t.
Köszi mégegyszer!!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#26843) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok!

Elnézést, ha láma a kérdés.

Ha veszek egy nemzetközi billentyűzetes notebookot amihez adnak billentyűzet fóliát amit felrakok és a Windowsba átállítom a szöveg beviteli módot magyarra akkor ez teljes értékű magyar kiosztású billentyűzetem lesz? :B

(#26844) Dell XPS válasza Silentfrog (#26843) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen! :K

Üdv, Dell XPS

(#26845) _Berci_ válasza Silentfrog (#26843) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Kb igen, de nem mindegy milyen a billentyűzet!


Ha tudsz akkor UK billentyűvel próbáld venni mert akkor lesz csak teljes értékű!
US-nél pl nincs hosszú "Í" (altgr+j az működik, csak kényelmetlen)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#26846) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ezt szeretném megvenni jóanyámnak netezni, filmezni, you tube videókat nézni.

Dell Inspiron 3542

És így néz ki a billentyűzete.

Ezt a matricát egybe kell felrakni? El sem tudom képzelni, hogy mi a módja a" felnyalásának" :D

(#26847) tserrof77 válasza Silentfrog (#26846) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez amcsi, ezt inkább ne, csak ha nagyon olcsó. A matricákat egyesével kell ragasztgatni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#26848) chop


chop
őstag

Sziasztok!

Egyik haveromnak par napja elfustolt a gepe, bekapcsolaskor a venti felporog, de hamar le is all, aramot viszont ad le az USB porton keresztul. Lenovo Y580-as geprol van szo, eloszor alaplap hibara gyanakodtunk, rendelt is hozza egy masikat, szetszedtem a gepet, procit atraktam, a GPU-val egyutt ujrapasztaztam, osszeraktam indulasra keszen, inditom, erre ugyanaz: se kep, se hang, power led vilagit, aramot ugyanugy lead. Probaltam akksival es csak siman toltovel, eredmeny ugyanaz. Proci lenne?...

Koszi.

(#26849) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tehát az a lényeg hogy a 2-es alatt legyen a " . Ok értem, köszönöm a segítséget! :R

(#26850) _Berci_ válasza chop (#26848) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szia

Kizárásos alapon, nagyon ritka, úgy néz ki sajna :(

Füstölésnél sajna sok minden tud sérülni :(

Csaj ismerősömnek pl asztali gépbe "csak" a táp szállt el, de magával rántotta a VGA, Alaplap, HDD-t is

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.