Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18751) moha21 válasza Attila8006 (#18748) üzenetére


moha21
addikt

Ja igen sry elnéztem.

(#18749) RootRulez: Megvolt a napi mértékegység átváltás .>

(#18752) Attila8006 : Mivel nem tuni milyen géped van elég nehéz megmondani érdemes-e venned másik kártyát.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18753) Attila8006 válasza moha21 (#18751) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Asus p5w dh deluxe lap Q6600 procc
4x1GB memo

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18754) kmnyt


kmnyt
csendes tag

Helló!

Segítségre lenne szükségem.

Van egy access point-om D-link DWL-2100AP, reseteltem és olyan baja lett, hogy nem indul el. Csak villog a power led, nem világít folyamatosan ahogy kellene. A webes felületen sem lehet elérni, az alapbeállításban szereplő 192.168.0.50-es címen. Valószínű megsérült a programja nem tud elindulni.
Hogyan lehetne ezt helyrehozni? Feltölteni rá újra? Jtag kábellel esetleg?

Tomi

(#18755) Crymen válasza RootRulez (#18749) üzenetére


Crymen
csendes tag

Köszi hogy segitenél, de már túl vagyok rajta. Attila segítségével!!!
A SpeedTest azt mutatja amit a szolgáltató megadott. 8Mb/s, kb760mb/s és 24ping-et.

(#18756) mezis válasza kmnyt (#18754) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Bp. Váci úton működik a D-Link hazai képviselete.

mezis

(#18757) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Nézek 1 élő közvetítést flash playeren keresztül böngészőbe, és az lenne a gondom hogy csak 1 kis kockába középre rakja ki az adást, hogy lehetne full screenbe rakni a videó képét? Mert rámegyek a közvetítésnél jobb klikk settings ugye elöjön az hogy Adobe flash player settings de ott nincs semmilyen beállítás, help pls :F

köszönöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#18758) Attila8006 válasza jozsi252 (#18757) üzenetére


Attila8006
aktív tag

hát sajnos ha nincs ott egy kis kocka ahova kattinthatsz hogy full screen,akkor meglehet hogy olyan kicsibe teszi!
Lehetséges hogy az adás annyira gyenge bitsürüségű hogy csak kis képernyőn élvezhető,nagyobban már agyon kockázott lenne!
mivel netes adás,így gondolniuk kell a gyenge sávszéleséggel rendelkezőkre is,ezért nem mindenhol surágoznak HD-ba :K
de lehet beállítási gond..bár én a leírtamra gondolok :B

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18759) jozsi252 válasza Attila8006 (#18758) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem akkor valószinűleg azért ilyen amit mondtál hogy kis felbontású. thx a segítséget akkor nem szenvedek a beállításokkal :R

iPhone 13 Pro Max

(#18760) Attila8006 válasza jozsi252 (#18759) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Nagyon szívesen!Örülök ha segíthettem :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18761) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

A speedtest.net netsebesség mérő hogyan mér?
Már csak azért kérdem, mert 1,35-1,40 között méri a letöltésem, de a teszt végén vissza esik 1,20-1,25-re és azt írja ki, és ugyan így van a feltöltésemnél is :F
Ha letöltök valamit, akkor meg 140-142k-val töltök.....

(#18762) Attila8006 válasza forras2 (#18761) üzenetére


Attila8006
aktív tag

szia!
Mivel a speedtest a pillanatnyi sebességet méri,apróbb ingások kilengések mindíg vannak :R
de a letöltés természetesen mindig amaximális sebességét igyekszik kihasználni :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18763) geza12345


geza12345
tag

Sziasztok!

Segítsetek valamiért fogyogat a gépem tesztelni akarom prime95 ,Furmarkal meg valami memória testerrel ezeket együtt lehet futtatni vagy külön külön mindegyiket futtassam?

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#18764) moha21 válasza geza12345 (#18763) üzenetére


moha21
addikt

Külön-külön futtasd őket!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18765) mezis válasza forras2 (#18761) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A speed teszt 1.2 MBit/sec mér, a letöltő szoftvered pedig 140 kByte/sec-ot mér. Ha ez utóbival elosztod az előbbit, megkapod, hogy kb. hány bit hosszúságú egy byte. ;] :R

[ Szerkesztve ]

mezis

(#18766) hamachi


hamachi
csendes tag

Hello all!

A mai nap ezt az üzenetet kaptam a számitógépemtől:

"Windows - delayed wrtie failed
Windows was unable to save all rhe data for the file D:\$MFT.The data has been lost.The error may be caused by a failure of your computer hardware or network connection.Please try to save this file elsewhere."

Ha tudtuk valamilyen formában segiteni azt megköszöném. :)
Annyit azért hozzáteszek ,hogy nem elsö alkalommal fordult elö ez a hibaüzenet és ,hogy nem internet kapcsolati gond okozta.

(#18767) Lenry válasza hamachi (#18766) üzenetére


Lenry
félisten

valami nyűgje van annak a vinyónak, amire írni akarsz. vagy a kábel, vagy a lemez, vagy az áram.
ellenőrizd le, hogy minden jól érintkezik, nincsenek-e megtörve a kábelek és eressz rá egy HDSentinelt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18768) hamachi válasza Lenry (#18767) üzenetére


hamachi
csendes tag

Probálkoztam a progival de semmit nem jelzet eddig.A kábelekröl meg annyit ,hogy van 4 sata csatlakozó az alaplapomon.Az egyiket a vinyo a másikat a dvd-rom foglalja el.Egyik alkalommal amikor jelentkezett a hiba kikapcsoltam a gépet és megprobéltam azt ,hogy a vinyo kábelát átkötöm egy másik csatlakozóba.Akkor jó volt egy ideig de amugy semmi jó nem változott.

(#18769) Attila8006 válasza hamachi (#18768) üzenetére


Attila8006
aktív tag

üdv!
mint Lenry is említette nem elég csak a sata kábeleket megnézni.
mint írtad áttettél másik sata kábelt,majd 1 ideig jó volt és ujra elöjött a hiba!
próbálkoznék a helyedben a táp kábel felcserélésével is,mivel lehet a tápoddal van valami bibi..
köss le minden más hardvert (odd,hdd)csak a rendszernek legyen 1.és olyan táprészt adj neki ami esetleg feleslegesen lóg most,vagy szedd ki az odd-ből és tedd át :)
probát mindenképp megér :R

[ Szerkesztve ]

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18770) hamachi válasza Attila8006 (#18769) üzenetére


hamachi
csendes tag

Oke megprobálkozom majd jelentkezem... :)

(#18771) Attila8006 válasza hamachi (#18770) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Rendben :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18772) hamachi válasza Attila8006 (#18769) üzenetére


hamachi
csendes tag

Jah mégvalami.Amikor ez a hiba jelentkezett a dvd olvasóm egyszerüen kinyult.Semmit nem olvasot be szal mintha nem is lett volna bekötve a cucc :S

(#18773) Attila8006 válasza hamachi (#18772) üzenetére


Attila8006
aktív tag

akkor meglehet hogy a tápegységed adta be a kulcsot.
Lehetséges károsított pár alkatrészt :U
legjobb lenne másik tápegységgel próbálkozni,mielött nagyobb baj nem lenne!
Persze írni könnyű tudom..nem 2ft egy másik táp :U

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18774) moha21 válasza Attila8006 (#18773) üzenetére


moha21
addikt

Vagy csak az alaplap :U az elemek cserélgetésével lehetne ellenőrizni hol a hiba.

Ha a PSU megy tönkre akkor se kép se hang, sőt se venti se odd kinyitás se semmi. max füst.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18775) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Hello

Szeretnék belső kártyaolvasót venni a gépembe.
Olyan kéne amit az alaplapra tudok rádugni és nem kivezetni a gép hátulján és úgy bedugni valami USB-be. Valamint szeretném ha kompatibilis lenne a leggyakrabban előforduló kártyákkal és nem leygen rajta semmilyen led.

Valaki tudna ajánlani egyet? Esetleg ha az Iponba meglehet venni az lenne a legjobb nekem.

Köszönöm.

(#18776) Attila8006 válasza moha21 (#18774) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Ez így igaz!
Alapos keresgélés kell!A hiba megtalálása nem olyan egyszerű pláne ha csak 1 gép van a közelbe :U
De nincs lehetetlen :C

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18777) hamachi válasza Attila8006 (#18773) üzenetére


hamachi
csendes tag

Hát nemtudom.Megprobálkozok a kábelek kicserélésével és ha lesz valami akk majd jelentkezem

(#18778) Attila8006 válasza theboobaq (#18775) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Hello!
pédául ez :R

[ Szerkesztve ]

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18779) moha21 válasza theboobaq (#18775) üzenetére


moha21
addikt

Ez jó?

(#18778) Attila8006: Annak elvileg standard type A-s usb csatlakozója van.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18780) Attila8006 válasza hamachi (#18777) üzenetére


Attila8006
aktív tag

Rendben!

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18781) Attila8006 válasza moha21 (#18779) üzenetére


Attila8006
aktív tag

én ugy tudtam hogy usb csatisd ugyan,de belső usb-re köthető :) vagyis a lapra!
belátom ha tévedek :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#18782) icons


icons
addikt

Üdv!

Lenne egy problémám, mind diákhoz (Power Point), mind pdfekhez (Adobe Reader).
Vannak diáim/dokumentumaim, amiknek a margójuk nagyon nagy, és az oldal közepén van írás (140diáról van szó egyébként). Ki tudom őket nyomtatni úgy, hogy egy oldalon 4db legyen belőlük, de sajnos írtó picik lesznek.

A megoldás szerintem az lenne, hogy a margókat kellene valahogy levenni kisebbre, vagy valahogy összébb tolni a diákat, esetleg felnagyítani őket (mind a 4et, amik egy oldalon vannak.). Az is jó lenne, ha tudnám csökkenteni a nyomtatott verzióban köztük a távolságot.
Ha valaki tud bármi megoldást, szívesen fogadom! :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18783) sbazsi válasza Lacika001 (#18700) üzenetére


sbazsi
veterán

konkrétan milyen progikkal volt gondod?

(#18784) rii


rii
nagyúr

hello

ismerősöm ezt az egeret nézte ki magának .. de meg lehetne ezt valahol élőben is nézni? Google nem volt haver, eddig csak web-shop-ban láttam ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18785) bedohazi válasza rii (#18784) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Érdekesen nem ki mindenesetre, de én semmikép se venném meg kényelem szempontjából. :DD Érzések és pofonok.

(#18786) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Szerintetek 2010. juniusáig milyen mértékű újÍtások jelennek majd meg procikat, vgakat, alaplapokat nézve, illetve a mostani felső-közép - felső kategóriás termékeknek mennyit eshet az ára?

(#18787) Lenry válasza bedohazi (#18786) üzenetére


Lenry
félisten

2010 júniusáig? javaslom elolvasni a hír és teszt részleget az elmúlt fél évig bezárólag.

ha 2011 érdekel, akkor pedig
(ezzel pedig azt akarom kifejezni, hogy hülyébb kérdést nehezen tehettél volna föl, mert ezt egész egyszerűen nem lehet megjósolni)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18788) Lacika001 válasza sbazsi (#18783) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Autocad, Solid Edge Pro Engineer.
Autocad csak Xphez jó, Solid Edge feltelepül de a telepítés végén nem lép ki, és ha újraindítom a gépet eltűnik a program. Pro Engineer telepítője pedig el se indul.
Nem torrentről vannak, szóval nem azzal van a baj :)

(#18789) nyunyu válasza dudika10 (#18711) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet, hogy hülye kérdés, de megoldható az, hogy vezetékes telefont használjak a számítógépen keresztül?

Ha a mezei modemnel *picit* komolyabbra vagysz, akkor lehet nezelodni a Dialogic vagy Aculab weblapjan, eleg brutal celhardvereik vannak szamitogepes telefoniara.

Az mas kerdes, hogy otthoni hasznalatra mar egy mezei Dialogic D300-as is nuklearis raketaval verebre kategoria, pedig az "csak" 1 ISDN E1 tronkot kezel.

Multkor nezegettem melohelyen egy ~10 eves D300-ast, amikor kozoltek, hogy egy ilyen hasznalt kartya durvan 3-4k, csak nem HUFban, hanem USDben merve, akkor inkabb letettem.
Atlag szamitogephazba be sem fer, mert teljes hosszusagu kartya. :DDD
Aranyos, ahogy 30db Amd hangchip figyel rajta libasorban.
Mondjuk a mostani valtozatokra mar nem kell beszedcsatornankent kulon hangchip, hanem sokkal integraltabbak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18790) nyunyu válasza Lacika001 (#18788) üzenetére


nyunyu
félisten

AutoCADbol van 64 bites verzio is, ami csak XP/Vista/7 x64 alatt fut.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18791) nyunyu válasza rii (#18784) üzenetére


nyunyu
félisten

Allee almaarusanal vannak Kensington egerek, de hogy konkretan ez van-e, azt passzolom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18792) sbazsi válasza Lacika001 (#18788) üzenetére


sbazsi
veterán

ezeket nem használom.
corel x3, PhotoShop, meg ilyenek..

(#18793) Lenry válasza sbazsi (#18698) üzenetére


Lenry
félisten

teljesen magyar lesz
teljesen hibátlanul fut minden program, a régiek is (egy komplett 32 bites OS van alá rakva a kompatibilitás miatt, ezért is foglal többet a 64 bites Win, mint a 32-es)
(természetesen itt nem a 3d Studio R5, meg Photoshop 4.0 és korabeli tsaira kell gondolni, mint "régi program", de ami 2004-2005 után jött ki, az 99%, hogy menni fog)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18794) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy szerkezet, ami a következő elemekből áll:

ASRock AM2NF6G-VSTA
AMD 5200+ 2x2.6GHz
1x2GB DDR2-800
nVidia GT240 512MB/DDR3
Samsung F3 500GB

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen oprendszert rakjak fel rá? Inkább XP-t, mert annyira nem erőmű. Vagy épp ellenkezőleg Windows 7-et, mert az jobban beosztaná az erőforrásokat és jobban kihozná a maximumota a gépből. dx10 nem szempon, tehát csak azért nem lenne win7... Ki mit szól hozzá?

═════════════════════════════════════════

(#18795) sbazsi válasza Lenry (#18793) üzenetére


sbazsi
veterán

köszönöm.
csak azért kérdeztem, mert sok proginak láttam 32 és 64 bites változatát, és nem tudtam, hogy ahol nincs, ott miert nincs...

(#18796) L3zl13 válasza sbazsi (#18795) üzenetére


L3zl13
nagyúr

- A 64 bites progik jobban kitudják használni a 64 bites procit.
- Olyan programok amelyek ki tudnak használni 3+ GB RAM-ot, szintén előnyei vannak a 64 bites verziónak.
- Azok a programok, amelyek hardverközeli szinten (is) működnek vagy az OS mélyebb szintjein (Driverek, vírusírtók, tűzfalak, CD/DVD írók és virtuális meghajtó progik...) kell hogy rendelkezzenek 64 bites támogatással. (Nem feltétlenül a teljes progi 64 bites.)
stb.

Szóval van olyan progi, ahol a 64 bit szükséges, de legtöbbször nem az, esetleg csak valamilyen előnye van a 32 bitessel szemben.

Aki hülye, haljon meg!

(#18797) VinoRosso válasza RootRulez (#18794) üzenetére


VinoRosso
veterán

Egy lefaragott 32 bites Win7 szerintem simán szalad rajta. Kiszeded a szolgáltatásokat amik nem kellenek, meg minimalizálod a driverek és az auto induló progik számát, és simán szaladni fog rajt. Aero nem okozhat gondot ennek, meg gondolom nem DTP-zni vagy 3D-zni akarsz 2G rammal.

(#18798) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Mivel lehet mkv-t asztali DVD lejátszó által olvasható formátumra konvertálni ? Elég lenne a hangsáv is, ha meg videó is van az már bónusz.

(#18799) L3zl13 válasza RootRulez (#18794) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az én gépem gyengébb mint ez, és Win7 van rajta.

Ha legalább 3 GB RAM lenne benne akkor egyértelműen Win7-et mondanám.
Így 2GB-vel már könnyebben előfordul, hogy nekiáll gondolkodni egy kicsit, míg felszabadít némi memóriát ha sok progi fut egyszerre.
Szóval felhasználástól függ. Ha most vagy később szóba jöhet egy kis mem bővítés, akkor szerintem tegyél rá Win7-et.

Aki hülye, haljon meg!

(#18800) L3zl13 válasza VinoRosso (#18798) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mi az az asztali lejátszó által olvasható formátum?

Csak szigorúan vett Video DVD/Audio CD vagy kezel DivX/Xvid, mp3 stb tartalmakat is?

Ha Avi elég, akkor szerintem avidemuxszal megoldható, de valószínűleg nem elég más konténerbe átpakolni, hanem újra kell tömöríteni, mert az asztali valószínűleg nem támogatja a h264/AAC sormátumokat.

Ha Video DVD/Audio CD kell, akkor valami dvd készítő progi kell. Pl ConvertXtoDVD kezeli közvetlenül az MKV fájlokat.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.