Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19801) fastleslie válasza bajuszati (#19794) üzenetére


fastleslie
senior tag

Az a Win??? az új gépre lett telepítve? Ha nem, nem is várható, hogy arról fusson a Win! Újra kell telepíteni, a Win már csak ilyen. Van kis segédprogi, amivel a telepített hardvereszközöket és reg. kulcsot elfelejti és elméletileg beletehető másik gépbe, de a legegészségesebb az újratelepítés! Az említett módszerhez viszont kell az a működő gép, amin futott a Win (WinXP?)...

(#19802) umek


umek
tag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Win 7, 64bit, HP Pavilion 1040eh noti; TSST TS-L633L optikai meghajtó.

A kicsike olvassa a megírt lemezeket, viszont az üreseket nem akarja felpörgetni, csak szenved velük, hallani, ahogy próbálkozik, de nem megy neki.

FW-t frissítettem már a legújabbra, ez sem segített...

Többféle lemezzel próbáltam: Verba DVD-R; TDK DVD-R (más nincs most nálam)

Szerintetek kuka? (írásra kellene, nem csak olvasásra :D )

[ Szerkesztve ]

Légy korrekt.

(#19803) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Adott egy Athlon II x3 445 3.1 GHz-es proci. Magfeloldás megtörtént,Phenom II x4 lett,és 3,5 GHz-en megy alapfeszen. Stabil már 3 hónapja.

Adott hozzá az Asrock GS3 UCC alaplapom.

Megnéztem az alaplapom 95W-ig támogatja a procikat. Az Athlon II x3 95W-os TDP-jű.
A magfeloldással kapott Phenom II x4 130 W TDP-jű. A CPUID nevű program kiírja a processzor aktuális,átlagos,és legmagasabb TDP-jét. Ott is láttam 130 W-ot.

Okozhat nekem ez bármilyen jellegű problémát a jövőben?

Ha emelem a feszt a procinál,és feljebb teszem a órajelet még,nem lesz baj?

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#19804) Fooler89


Fooler89
őstag

Nem nagyon találok Displayportos topicot ezért itt kérdezem. (ha tud valaki linkelje pls.)

Van egy HP Radeon 4650 2 display porttal és egy dvi-al. Ráköthető-e 3 db dsub-os monitor?
Ha igen, mi szükséges hozzá?

(#19805) Hanok válasza Mr.Rain (#19803) üzenetére


Hanok
senior tag

A VRM (voltage regulator module) -nek nem tesz túlzottan jót ha nagyobb terhelés éri szóval érdemes hűteni ha feszültség emelésre adod a fejed...Simán meg tud sülni...

(#19806) Mr.Rain válasza Hanok (#19805) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Azt én értem,ezzel nincs is gond,mert alapfeszen viszi a 3,5GHz-et,és meg sem kottyan neki. Alig melegedik jobban proci,terheésnél is csak 60 fok környéke,de inkább alatta.... Ha adnék neki még feszt,akkor biztos veszek hűtőt...
Engem a másik része érdekelne,a TDP kérdés...

"Nincs megállás"

(#19807) F34R


F34R
nagyúr

Jóestét :)

Azt szeretném megkérdezni , hogy feliratkészítésnél tök mindegy mi a film formátuma , gondolok én itt arra hogy DVD-s feliratot rátehetem mondjuk egy 1080p BR filmre csak a hossz eggyezzen meg ?

Köszi

F34R

(#19808) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok !
Hogyan lehet megoldani Nokia 5230 Navi telefonon,hogy a képernyő sose kapcsoljon ki,ne sötétedjen el ? Van erre valami trükk ? (Alapból 5 és 60 másodperc között van a kikapcs gyárilag,ezt kéne kitolni ,mondjuk 60 percre)
Attila

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#19809) Lenry válasza Mr.Rain (#19803) üzenetére


Lenry
félisten

szoftveresen soha nem mérünk fogyasztást és nem is hiszünk az ilyen adatoknak

(#19807) F34R a legtöbb népszerű feliratformátum időhöz van időzítve, szóval igen, elég ha megegyezik a hosszuk a filmeknek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19810) 14adam


14adam
addikt

hello
szerintetek az mitől lehet,hogyha rámegyek,hogy kapcsoljon ki a gép akkor újraindul miután befejezte a leállítási procedúrát :U

win7 64bit
asrock n68-cm3
hipro 350-es táp

(#19811) Qru válasza Atti1112 (#19808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az fura, nekem 2 perc volt megadva anno de ha navigáltam akkor ezt ignorálta és végig világított amíg navigált. Pont ezen vacakoltam, hogy ha nappal megyek akkor minek világít, feleslegesen zabálja akksit. :N

#nincsbennetarcsi

(#19812) netseft válasza 14adam (#19810) üzenetére


netseft
aktív tag

A BIOS-ban nézd meg a power on ... funkciókat, nincs-e valami olyasmi bekapcsolva, aminek nem kéne.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#19813) Mr.Rain válasza 14adam (#19810) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Asrock insant boot be van kapcsolva. Kapcsold ki,a windowsban van valahol,az alaplap egyik funkciója...

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#19814) 14adam válasza Mr.Rain (#19813) üzenetére


14adam
addikt

az lesz az :K

köszönöm mindenkinek :R

(#19815) defaultASD


defaultASD
csendes tag

Hello mindenki!
Újra raktam a OS-t és a 3 winyó közül-2 ATA 1 SATA- win7 nem látja azt az ATA-t amelyiken nem az OS van,de a BIOS érzékeli.
Akárhogyan jumperelem nem javít a helyzeten... :(
A SATA az oké (Y)
Korábban teljesen jól ment minden.
Van erre valakinek valami ötlete?

Előre is THX :R

(#19816) ssolitude válasza F34R (#19807) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#19817) bajuszati válasza fastleslie (#19801) üzenetére


bajuszati
tag

bocs win xp sp3
mindkét gépen az volt.....

de megoldóttam az új hddről bootoltam, és win-ben már láttam a régit, átmásoltam a fontosabb dolgokat aztán format :D

THX :K

(#19818) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Tud valaki olyan memóriakártya tesztelő programot, amivel 100%-osan megtudom állapítani, hogy az adott microSD kártya jó-e, vagy hibás?

Eladó cuccaim: -

(#19819) defaultASD válasza defaultASD (#19815) üzenetére


defaultASD
csendes tag

megoldva :D

(#19820) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztiok!

Olyan problémám lenne, ha az adatlapomon szereplő 2. géppel elindítanék 1-2 régebbi játékot (warcraft 3, rollcage), nem indul el mindig elsőre. Ilyenkor második duplakattra elindul. Azt vettem észre, hogy amikor nem indul el a játék egy rundll32 folyamat indul el helyette, ami húzza a procit mint állat... Mi miatt lehet ez? :F Win7 HP van a gépen.

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#19821) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Szükségem volna egy olyan programra amivel egyszerűen tudnék Gif fájlt szerkeszteni , legfőképpen írni szeretnék bele szöveget végül is csak ez lenne a cél :)

(#19822) Probber válasza INMOTEP (#19821) üzenetére


Probber
őstag

Ha csak egy egyszerű képre és nem animált .gif-re gondolsz, akkor azt még akár Paint-tel is szerkesztheted.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#19823) INMOTEP válasza Probber (#19822) üzenetére


INMOTEP
őstag

anim gif röl van szó , elfelejtettem leírni :D

(#19824) RootRulez válasza INMOTEP (#19823) üzenetére


RootRulez
félisten

Én Paint Shop Pro 7-tel csinálgattam amikor kellett ezt-azt...

═════════════════════════════════════════

(#19825) cyber75


cyber75
tag

szép reggelt.

Egy olyan kérdésem volna, hátha valaki tudna segiteni. A barátom a win7(64bit) sz.gépét kikapcsoláskor a zárolásra kattintott véletlenül. Bekapcsolja a gépet és még a start menü sem jelenik meg. Mit lehet csinálni ilyenkor. ? Előre is köszönöm a segitséget.

üdv:cyber75 :R :R :R :R :R

Az Úr nekem feladatot adott, mikor erre a világra küldött. De olyan kurvára le vagyok maradva, hogy valszeg örökké fogok élni.

(#19826) Wyll válasza cyber75 (#19825) üzenetére


Wyll
őstag

ha a zárolásra kattintott, azzal nem is kapcsolta ki legutóbb a gépét. most akkor miért kéne bekapcsolni? és ha úgy vesszük, az is normális hogy nem jelenik meg a start menü, ugyanis a zárolásnak pont az a lényege, hogy kapunk egy belépőképernyőt, amin felhasználónév és jelszó megadásával tudunk csak továbblépni.

szóval nem igazán értem a szituációt.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19827) whabaky válasza Wyll (#19826) üzenetére


whabaky
tag

Mondjuk én sem értem teljesen, de valószínűleg az információ áramlás következményéből adódhat.

cyber75: Nem lehet, hogy a zárolás előtt hiányzik az a szó, hogy "tálca"? Mert, ha a tálca zárolásának feloldására nyomsz, úgy biza el lehet szépen tüntetni a tálcát.
Próbáljátok meg azt, hogy az egeret "lehúzzátok" a képernyő aljára és valószínűleg elő fel fog kúszni a tálca. Amennyiben nem, akkor azt alaposan nézzétek meg, hogy esetleg egy kis csík látszik-e a tálcából, mert ha eltünteted, win7 alatt még akkor is van egy kb fél mm-nyi csík a képernyő alján... na, azt varázsoljátok meg jobb gombbal, vagy "grab & drop" szerűen húzátok kicsit feljebb :)

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#19828) Satyricon


Satyricon
addikt

Megint én vagyok. Darabokra kaptam a gépet, kitakarítottam, összeraktam, a 8800 GTX-emet megtámogattam mégegy ventivel, de... Lefutattam a memtestet ma hajlali 3-kor, vagyis elkezdte, de az elején kiírt gyorsan sok b*romságot, Volt benne rengeteg birosbetűs cucc, nemtudom ez mit jelent... Na mind1. Ez ment vagy 5 másodpercig, majd bejött 1 tök üres kék képernyő, és onnan nem mozdult semmit. Gondoltam hátha dolgozik. Most megnéztem ,kíváncsi voltam mi történik, aztán eléggé felhúztam magam, amikor láttam, hogy megint nem éled fel a monitor, akármit csinálok vele. Azt írja ki, hogy nincs jel, mintha a géphez se lenne kapcsolva a monitor. :W Mi a francért csinálja ezt??? :Y

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19829) Wyll válasza Satyricon (#19828) üzenetére


Wyll
őstag

"rengeteg birosbetűs cucc, nemtudom ez mit jelent... Na mind1"

heh :DDD utána meg kék képernyő, és nem mozdul.
nem gyanús, hogy összefosta magát valami (a memória) a gépedben? naná hogy így még jelet sem kap a monitor.
próbáld kivenni a memóriamodulokat, és egyenként visszatéve próbáld meg feléleszteni a gépet. Erre az időre a winyókat, meg minden egyebet is lehúzhatsz nyugodtan, csak induljon be.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19830) Kvazár válasza Kvazár (#19818) üzenetére


Kvazár
őstag

Erre valaki? [link]

Eladó cuccaim: -

(#19831) Satyricon válasza Wyll (#19829) üzenetére


Satyricon
addikt

NEEEEE! :Y :W De gyanús volt kicsit, ugyanis nemcsak ezzel volt baj, hanem a winyó csatlakozójával, emiatt kattogott a winyó, szóval nagyrészt erre is gondoltam... Bár nemtom mértpont a winyóra gondoltam.. Lehet nem mertem rosszra gondolni.

Am írok is a gyereknek, h v1e vissza a ramot/kat, mert szanaszéjjel csapom a száját! :(((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19832) Satyricon válasza Wyll (#19829) üzenetére


Satyricon
addikt

Am itt van róla a vidi, ezt produkálta. Gyorsan lefutott mind a 4096 mb. Szerinted/tek produkálhat ilyet egy memória, ha nem a neki megfelelő alaplapban tartózkodik?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19833) Wyll


Wyll
őstag

Ehhez már nem értek, hogy mi van akkor, ha a memó nem kompatibilis a lappal...
Mindenesetre valami alapvető gáz lehet, ha magát a memtestet is kiakasztja.

RAM-os topikban is megmutathatod ezt a videót, biztos örülni fognak neki, meg talán közelebbi felvilágosítással is szolgálnak.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19834) netseft válasza Satyricon (#19832) üzenetére


netseft
aktív tag

Nekem is volt már ilyen GigaByte lap + Geil RAM kombóval. Akkor lett gyanús, amikor a második pár is "hibás" volt, így nem zártam ki a kompatibilitási gondot sem. Ugyanígy élből dobta a memtest a hibákat.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#19835) Satyricon


Satyricon
addikt

Köszi srácok! :R Még jó, hogy nem írtam a srácnak valami szívhez szólót... :DDD De ha télleg szar lesz, tuti az volt az utolsó mosolygós napja!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#19836) cross56


cross56
senior tag

Hellotok. Már az új gépemmel tolom szombat óta,
Konfigom:
Gigabyte HD5770 1GB videókártya
Gigabyte GA-770T-D3L alaplap
AMD Athlon II 640 X4 3Ghz processzor
4GB DDR3 ram
1TB HDD
EZCOOL 450 táp

Crysis Warhead: 8xAA,CSÚCS beállítások,vér,,meg volt még vmi.. 1400-as grafikán akadás nélkül megy! 1920x1080-ban egy nagyon picit akad.
Minden játék maxon,akadás nélkül megy,viszont annyi gondom lenne, hogy a GTA4 maxon 40FPS-el menne a benchmark szerint, viszont amikor játszom, teljesen simán fut és néha beakadozik..inkább csak akkor amikor autóval megyek, ha kiszállok nem... mi lehet a gond? Mert bírnia kéne, meg nem is akad, csak néha beakad

(#19837) fatallerror


fatallerror
addikt

pc-ről mennyivel csúnyább 1 blu-ray v bármi hd anyag ill dvd mint rendes asztali blu-ray lejátszóról?

don't tell me what i can't do!

(#19838) Kvazár válasza fatallerror (#19837) üzenetére


Kvazár
őstag

Miért lenne csúnyább?? :F

Eladó cuccaim: -

(#19839) fatallerror válasza Kvazár (#19838) üzenetére


fatallerror
addikt

nem tudom,mert van 300 ezerért is lejátszó és biztos nem poénból annyi, súlya is több mint 10 kiló akkor biztos van benne cucc rendesen :Đ 15e körül már van pc-be blu-ray olvasó és akkor ha jó vga-val onnan is hozza azt a minőséget akkor olcsóbb megoldás

don't tell me what i can't do!

(#19840) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Komoly problémába ütköztem (legalábbis nekem eléggé az).
Adott t-online ADSL internet. Amíg az adsl modemből a gépbe van dugva a netkábel, és a gépről csatlakozok, addig tökéletes minden, a le- és feltöltés is maximális sebességgel működik. Viszont, ha a kábelt kihúzom a gépből, és egy routrbe kötöm, majd onnan akár wifi-n próbálva, akár kábellel a net már nem lesz stabil. Tehát letöltésnél és feltöltésnél egyszer jön teljes sebességgel 20-30 másodpercig, majd 5-6 másodpercig szinte 0-ra esik vissza a sebesség, és utána újra begyorsul. 2 routerrel is ki lett próbálva (Netgear, TP-link), mind a kettővel ezt csinálja. Kb. két hete kezdte ezt el, előtte is az egyik router volt bekötve, azzal 3 éven keresztül minden tökéletesen ment. Reset minden eszközön volt, nem igazán tudom elképzelni, hogy mi lehet a gond. Ha van ötlet, akkor légyszi osszátok meg velem.

Amiket próbáltam: Minden eszköz resetelése, újraindítása, kábelek cseréje, MTU állítgatás (1492 és 1480).

Ha valami info kell még, akkor kérdezzetek!

Köszi.

(#19841) Kvazár válasza fatallerror (#19839) üzenetére


Kvazár
őstag

Elméletben nem kéne. Ha jó a vidkarid, és HDMI kábellel kötöd a TV-re és a gépen is 1080-as felbontást állítasz be, akkor pontosan olyan képet kéne kapnod mintha spéci lejátszó lenne a TV-re kötve. (Persze, ha nem HDMI kábelt használsz, vagy a vidkarid nem tudja a 1080-as felbontást, akkor az már nem Full HD.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#19842) fatallerror válasza Kvazár (#19841) üzenetére


fatallerror
addikt

hdmi/dvi-n kívül nem létezik számomra már más :]

köszönöm a válaszod :))

don't tell me what i can't do!

(#19843) manoarc válasza cross56 (#19836) üzenetére


manoarc
senior tag

Szia !

Patcheld a GTA-t és jó lesz valószínűleg,illetve keress rá a GTA 4 tweakelésre,sok fps-t lehet hozni kis babrálással.

VGA-hoz legújabb drivert ajánlom és a hanghoz is, a gyári cd-n ált. régebbiek vannak csak.

Sok sikert!

{。^◕‿◕^。}

(#19844) Kvazár válasza fatallerror (#19842) üzenetére


Kvazár
őstag

Elméletben az is jó. Nekem is azzal van összelőve. De az igazi az a HDMI-HDMI lenne.

Eladó cuccaim: -

(#19845) PureDimond


PureDimond
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy ilyen alaplapom.
Konfiguráció:
Msi 848p neo-ls (Msi 848p neo-s ugyan az a kettő)
512Mb 400Mhz DDR ram
Intel Celeron 2.6/256/400
Msi Nvidia GeForec4 Ti 4800se
Quantum fireball 10gb ata hdd
Quantum fireball 7.5Gb ATA HDD
Samsung Dvd/CD combo
mercury 350w táp
Winsows XP van rajta

Az lenne a gondom hogy nem tudom újraindítani. Ha valamiért újra kell indítani minden rendben van, de amikor megkezdi az újraindítást nem kapcsol vissza a videókártya, minden pörög rendesen, csak a videókártya nem. Próbáltam már egy Asus ati radeon 9550-el, el sem indult(bár ekkor még csak 300w-os táp volt benne), és próbáltam egy mx400-al is és ezzel is ugyan ezt csinálta. Jah és próbáltam 300w-os Dtk táppal is, ezzel a ti4800se kártyával néha elsötétült a kép és visszajött. Használtan kaptuk az egészet. Remélem tudtok segíteni. Előre is köszönöm az összes ötletet.

(#19846) fatallerror válasza Kvazár (#19844) üzenetére


fatallerror
addikt

adtak hdmi adaptert de nem dugtam rá a dvi-re, így biztos nem jó csak közvetlen hdmi kábellel, abból meg 1 jobb jó drága

milyen tv-re küldted rá a géped?

don't tell me what i can't do!

(#19847) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!

A binárisan kódolt decimális számok ábrázolásáról tanulok épp és egy mondtad nekem nem egyértelmű (konkrétan, hogy mit tesz ki egy szó, vagy mit ért az alatt h szó?):

"Egy decimális számjegyet 4 biten tárolnak, egy szó két decimális számjegyet ábrázol."

Thx a választ!

(#19848) Kvazár válasza fatallerror (#19846) üzenetére


Kvazár
őstag

Sajna az sem Full HD-s. :( De a képe attól még jó. ;)
Sony KDL-32U2000 (HDMI) -- Nvidia 5700-e (DVI)

Eladó cuccaim: -

(#19849) Kvazár válasza jhos910 (#19847) üzenetére


Kvazár
őstag

Egy szó binárisan: xxxx xxxx Tehát 8bit 1 szó.

Eladó cuccaim: -

(#19850) jhos910 válasza Kvazár (#19849) üzenetére


jhos910
aktív tag

Köszi , értem már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.