Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18201) RootRulez válasza RootRulez (#18200) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha meg ez nem nyert, akkor Linux LIVE CD. :K

═════════════════════════════════════════

(#18202) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, van egy 400 gigás vinyó, egyetlen partícióval, Win 7-tel, telepített progikkal.
Namost a Winnek szeretnék ~40 gigát leválasztani, és egy új partíciót kialakítani de persze szeretném hogy megmaradjon a Win is + minden adatom. (az összes foglalt terület a vinyón ~20 giga)
Megoldható ez? Illetve milyen progival?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#18203) setherian válasza RootRulez (#18200) üzenetére


setherian
tag

Ennyi. Felraktam, jobb klikk, törlés, dll átmásol, újraindít és már a 7-es alól köszönöm meg neked az ötletet!
Köszönöm :)

szerk : jah igen. a linux cd-t olvastam én is, de abba az irányba direkt nem mentem, egyenlőre, de most már nem is kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#18204) RootRulez válasza Kloden (#18202) üzenetére


RootRulez
félisten

Természetesen igen. :K Paragon Hard Disk Managerrel tökéletesen tudsz particionálni. :K Belövöd 40 gigára a többi meg lesz más meghajtó...

═════════════════════════════════════════

(#18205) RootRulez válasza setherian (#18203) üzenetére


RootRulez
félisten

Konkrétan melyiket szedted le? Lehet nekem is kellene majd... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#18206) EneMy84


EneMy84
tag

sziasztok nekem egy olyan kérdésem volna hogy van nekem egy ilyen GA-890FXA-UD5 lapom és biost szeretnés frissiteni hogy fogagya az AM3 procit csak nem tudom hogyan fogak hozzá.egy kis help kéne köszi elöre is .

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#18207) RootRulez válasza EneMy84 (#18206) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezt az alaplapot nem AM3-ra találták ki?

═════════════════════════════════════════

(#18208) EneMy84 válasza RootRulez (#18207) üzenetére


EneMy84
tag

de a gigabyte honlapján rajta van a AM3 ready csak biost kell frissiteni.

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#18209) RootRulez válasza EneMy84 (#18208) üzenetére


RootRulez
félisten

De ez alapból ismeri őket. :K

F1 vagy F5-ös BIOS-szal...

═════════════════════════════════════════

(#18210) agemate válasza RootRulez (#18190) üzenetére


agemate
addikt

Köszöntem. :R Erre valaki valamit?

(#18211) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, van nekem egy 3 éves Asus laptopom, nemrég tettem újra és semmi erőforrásigényes programot nem telepítettem, minden automatikusan indulo, nem letfontossagu progit kilottem, megis a lapozofile allandóan majdnem a maxon van, mármint a PF használat, netezés közben, csak egy böngésző,és egy antivirus megy. Nagyon lassú így a gép, indokolatlanul lassú, lehet, hogy megsérül valamelyik hardvare? vagy mit tehetnék ,hogy gyorsabb legyen?! üdv

(#18212) EneMy84 válasza RootRulez (#18209) üzenetére


EneMy84
tag

tehát akkor hogyan frissicsem a biost hogy egy phenon II. 955-zat bele tudjak tuszkolni?vagy mit tegyek? :))

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#18213) setherian válasza RootRulez (#18205) üzenetére


setherian
tag

:)
unlocker
és bár leszedtem egy dll-t, végül öcsém 7-ese .dll-jét pakoltam át, mert az pendriveon figyelt a gépben és gyorsabb volt az elérési útja :)
ezt szedtem le : hal.dll

(#18214) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Egy olyan kérdésem is lenne, hogy ismertek lyan céget/embert aki vállal notebook "restaurációt"? restauráció alatt, klaviatúra tisztítást, illetve külső rendberakást értek :)

(#18215) nónéjm válasza DJ WOKKY (#18193) üzenetére


nónéjm
tag

Szia!

Budapesten (Kispest) élek. (Bár nem tudom ez mért fontos. :) )

Úgy néz ki a dolog, hogy az integrált hangkariba van beledugva az 5.1, oszt csókolom. Gyári kábelekkel van összekötve. TV tuner nincs.

Most csak ezzel az 5.1-el használom, később lesz hangkártya, integrált, hangsugárzó lánc.

Na a konnektor az szerintem nem földelt, mert elég régi építésű a ház (kertes). De az is igaz, hogy a hosszabító/elosztó az egy elég régi darab, lehet azzal van a baj?

Talán, amit az előbb belinkeltem az segíthet?

Köszönöm szépen a segítőkészségedet!

Na visszaolvastam, nem biztos, hogy világos. Ide leírom, hogy is van: szóval, egy aljzatból egy régi háromlyukú elosztó. Ebből kettő elfoglal az 5.1 és a gép. A 3.-ból egy másik hosszabító amiben benne van a modem és még egy hosszabító. Ebben az újabb hosszabítóban kábel nélküli (most hirtelen jobb kifejezés nem jut szembe) fejhallgató, lámpa és a monitor. És még egy hosszabító (minő meglepetés) amibe csak a TV van beledugva. No itt a lánc vége.

Lehet, hogy az az ősrégi első elosztó/hosszabító a hibás? Bár szerintem a ház kábelezése a sz*r. Na de ezzel mit lehet csinálni?

Köszi! :)

(#18216) dedix válasza #65675776 (#18146) üzenetére


dedix
tag

Koszonom a valaszt. Megoldodott a problema. :R

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#18217) dedix válasza L3zl13 (#18157) üzenetére


dedix
tag

Neked is koszonom a valaszt. Megoldodott a problema. :R

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#18218) dedix


dedix
tag

Viszont lenne egy ujabb kerdesem. Volt egy nyomtatom (Canon Pixma MP550) amit CISS-el (folyamatos tintaellato rendszerrel) hasznaltam. Megadta magat es most egy Canon Pixma MG5250-ben gondolkodom. A kerdesem az lenne, hogy tudnam e hasznalni tovabbra is ehez a CISS-et, ha a chipeket atrakom. A neten nezegettem kepeket, a chipek kb. ugyanolyan formajunak tunnek, csak nem tudom, hogy maguk a patronok bepattinthatoak e?

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#18219) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok....aqua-ban vettem egy vinyót,de nem én mentem el érte hanem Anyukám....
....blokkot - számlát nem kapott / kért....mikor elhoztam tőle csak akkor "derült ki" számára...
...szerintetek van esélyem blokk/számla utólagos beszerzésére?....thx...

430 pozitív , 0 negatív....

(#18220) dedix válasza TROG AIR (#18219) üzenetére


dedix
tag

Szerintem a termeken kell lennie egy Aqua-as matricanak, meg gariszamnak es ezzel kerheted a blokk / szamla potlasat. Egy probat meger.

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#18221) TROG AIR válasza dedix (#18220) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

WD vinyó....gyárilag zacskóban....matrica nincs.....mindenestre a wd gari él ha másnem.....(bár pár hét mire lefut állítólag...)

430 pozitív , 0 negatív....

(#18222) Darkness6


Darkness6
csendes tag

Sziasztok!
Hosszabbítással kapcsolatos kérdéseim lennének.
A gépházamat másik helyiségben akarom elhelyezni, már el is terveztem hogyan, merre. Kábelből 4 féle kell. VGA, PS2, Jack-Audio és USB. Minimum 10 méter mindegyikből. Van USB elosztóm azt rádugom az USB hosszabbító végére és máris be tudok dugni minden fontosat.
VGA hosszabbító árakat tudtok mondani? Megoldható az ilyen távolságú hosszabbítás? Esetleg vannak nehézségei a dolognak?

Darkness6

(#18223) dedix válasza TROG AIR (#18221) üzenetére


dedix
tag

Akkor minek a blokk? Ha AFA-s szamlat szerettel volna, arrol szerintem lemaradtal. Bar szerintem a gyari szerviz gari is csak nyugta elleneben el. Mikor vetted? ha 3 napon belul, mindenkepp vidd vissza.

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#18224) dedix válasza Darkness6 (#18222) üzenetére


dedix
tag

[link]

[link]

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#18225) kpal


kpal
veterán

Tudnátok segíteni valamiért nem akar betölteni normálisan a zsir új telepetit Win XP prof a nod32 be tölt de utánna mint ha kifagyna . De csökkentet mód után mikr ujra inditom már normálisan betölt és meg néztem az esemény naplót mi a hiba és valami DCOMnevü valami és ez mi lehet ?

(#18226) SimS


SimS
senior tag

Sziasztok

A tegnapi naptól nekem is win7-et kell használnom és már az elején sok furcsasággal álltam szemben, de a legzavaróbb a következő:

ha zenét hallgatok (winamp, wmp) akkor folyamatos a hangerő kiegyenlítése. Az alaplapi hangkártyát használom, a saját drivere és szoftvere van fenn, saját eq-val. Biztosan a windows hibája, ugyanis xp alatt is uígy volt. Valami ötlet hogy lehet kikapcsolni ezt?

mod: ami feltelepült szoftver abban ki van kapcsolva és a windowsos eszközbeállításnál is ki van nyomva.

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#18227) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Hogyan lehet megoldani, hogy a hang ne csak a VGA Hdmi csatlakozóján legyen, hanem az alaplapi hangkártya is dolgozzon. Hozzávalók:) HD 5450 Hdmi+ samsung 37",770Msi lap, Realtek hangkártya. A hangkari hifire van dugva. A Tv magában gyengén szól.
Más! Ha a hdmi csatlakozón keresztül nézem, akkor az egér kurzor érthetetlen módon magától megnő, legalább 4*nagyobb az eredi méretnél:) A végén kinövi a tv- :). Van valakinek ilyennel tapasztalata?

(#18228) Peetry válasza csongi (#18227) üzenetére


Peetry
senior tag

vagy a hangkártya szoftverében vagy a windows audiobeállításoknál be kell állítani hogy mi legyen a kiemenet. Azt hiszem hdmi+jack aljzatra nem tudok kitenni , hogy mindkettő egyszerre szóljon, szoval majd mindig váltogatni kell. másik kérdéshez nem tudok hozzászólni :S

(#18229) DJ WOKKY válasza csongi (#18227) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Helló!
Az egered talán azért nőhet meg mert más a tv-n lévő felbontás és más a monitoron lévő felbontás :)
A hangbeállításnál nem tudod kiválasztani azt, hogy az alapértelmezett eszközöd a hangkártya legyen, aztán a hangkártya szoftverében pedig külön, hogy még min tudj jelet küldeni (hdmi). Feltételezem sajnos ilyet nem tudsz majd beállítani, de próba szerencse. Ez csak találgatás volt, mert nem használok hdmi-t.

[ Szerkesztve ]

(#18230) DJ WOKKY válasza kpal (#18225) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Helló Kolléga!

Nincs véletlen egy nyomtatód a gépen ?? Mert ha van, akkor ezt nézd meg. Remélem tudtam segíteni!

(#18231) DJ WOKKY válasza nónéjm (#18215) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Azért kérdeztem, hogy hol lax, mert Bp.-en nem jellemző ez. "Közel" a határhoz inkább.... Ha nincs tv-tuner-ed akkor végképp nem tudom elképzelni, hogy mi alakítaná át a jeleket szép beszélgetéssé :)
Ha jól olvastam, akkor egy olyan kábellel van összekötve a dolog, hogy Jack - 1 pár RCA.
Az elosztó és a konektor viszont már lehet hibás a dologban, mert ezeknél ugye nem nagy az árnyékolás... :U
Szóval a második adag írásodban lehet az igazság. Az ősrégi elosztó lehet a hibás, az összes többi taggal együtt :)
Egy kicsit lehet hogy sok egy konektorra ez a terhelés, főleg aha az abban található vezeték sem mai gyerek... Ezáltal lehetnek kósza jelek, félrevezetések, stb.... ami igen okozhatja ezt a dolgot.
Szerintem ezt a hibát kiküszöbölheted egy túlfeszültségvédett elosztóval is.
Ami pedig az áramszünetek kiküszöbölését jelenti... hát ennyi fogyasztóra való tekintettel én biztos vennék egy 600-700W-os szünetmentes tápot... :K

Ezt nézd meg, ha tényleg komolyan gondolod. Arra tökéletes, ha elmegy az áram, vagy biztosíték gond van, hogy szépen kikapcsold... esetleg pár percig megírj egy cd-dvd-t. :)

(#18232) DJ WOKKY válasza Darkness6 (#18222) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Itt az oldalon olcsóért vehetsz :)
Pl.: ez --> 6m-es vga hosszabító kábel 1000Ft/db !!!!

Ha viszont ugyanezt boltban akarod megvenni, háát van ennyiért 10m-es és van ennyiért 15 m-es
Remélem tudtam segíteni :)

(#18233) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

A következő problémába ütköztem, eddig még nemigen találtam gyógyszert.
Van egy saját ftp szerverem, ami eddig tökéletesen ment, DIGI nettel, közvetlen csatlakozással asztali gépen.
Lett egy noti és egy Dlink DIR615 router.
Megosztás megtörtént port forwarding is, de. Jelenleg csak a kábellel összekötött gépen tudom használni notin wlanon nem. Minden program telepítve beállítva, ami azért nem jó, mert 2 nap mulva már csak a noti lesz.

Ötlet, vagy kérdés a megoldáshoz?

Előre is köszönöm.

Soirée...

(#18234) DJ WOKKY válasza Loretto (#18233) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Loretto !

Azt hiszem a router Quick Setup-ban van az a beállítás, hogy a wi-fi-t támogassa, azaz megossza más felhasználónak.
Ilyenkor általában ezt szoktál kihagyni...
Most egyébként hogy van az interneted ?? A főkábel a router-be , majd onnan az asztali gépbe kábellel, ill. a notit szeretnéd használni kábel nélkül? Csak hogy tisztán lássunk :)
Mert olyan is volt, hogy valaki rosszul dugta össze a kábeleket véletlen !!!!!

(#18235) nónéjm válasza DJ WOKKY (#18231) üzenetére


nónéjm
tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ.

(Az 5.1 egyébként 3 kis jack - 3 kis jack - el van összekötve a "mélyládával", és onnan jön ki az 5 hangsugárzó, a hangerőszabályzó és a hálózati kábel)

Köszi az ajánlást, a túlfeszvfédő hosszabító/elosztót biztos beszerzem, de a szünetmentest nem tudom, nem tudom, hogy megéri-e. Csak kicsit paranoiás vagyok,mert félek, hogy kárt tehet a (jövőbeli) hi-fimben. Mondjuk az is igaz, hogy még semmilyen elektronikai szerkezetben nem tett kárt az áramszünet (látszólag). Szerinted ne féljek attól, hogy áramszünet miatt megrongálódhat, mondjuk az erősítő - főleg túlfeszvédő konnektorral?

Hálás köszönönetem! :R

[ Szerkesztve ]

(#18236) Loretto válasza DJ WOKKY (#18234) üzenetére


Loretto
veterán

Igen az elozstás helyes. Főkábel a routerbe, majd onnan kábel a desktopba ill wifi notin. Net mind a két gépen van, csak a wifin az ftp ill.ahogy nézem a remote desktop sem megy.

Soirée...

(#18237) DJ WOKKY válasza Loretto (#18236) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Kapcsold ki a Compizt (Vizuális effektusok, ha van ilyened). Így próbáltad ?

[ Szerkesztve ]

(#18238) Peetry válasza Loretto (#18236) üzenetére


Peetry
senior tag

Ugyanarról a gépről tudsz csatlakozni, mint ami a szerver, vagy másik gépről kábelen kesresztül? ha előbbi, akkor biztos jol forwardoltál?

(#18239) DJ WOKKY válasza nónéjm (#18235) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Én azért tartok az ilyen dolgoktól.
Természetesen nem valószínű ez a dolog hogy egy áramszünettel rongálás történik.
Nekem régen olyan gondom volt, hogy elment az áram, aztán visszajött csak túlfeszültséggel!
Ezért vettem a túlfeszültségvédővel ellátott hosszabbítót, mert anno szétment a monitorom és olyan drága lett volna a szervizelése, hogy inkább vettem újat. Szerencsére be tudtam bizonyítani a drága áramszolgáltatónak, hogy ők a felelősök ezért, így fizettek szerencsére.
Itt nem attól kell félni, hogy leáll a gép... hanem attól, hogy ha visszajön az áram, az nem lesz e ártalmas neki....
Leginkább pedig a számítógép alaplapja és azok kedves barátai (cpu, vga, ram, stb... ) érzékenyebbek az ilyen változásokra mint egy hi-fi, vagy tv.
Ez az én véleményem mondjuk :) ... és nagyon szívesen a segítséget!

(#18240) Loretto válasza Peetry (#18238) üzenetére


Loretto
veterán

Jelenleg a kábeles gép fut szerverként, erről fel tudok a notiról is feltudok, ha fut a kábeles gép, Illetve van egy céges noti, ami tök különálló, csak a wifis netet használja arról is, szóval lehet a PF-al lesz a gond?:S
Jelenleg így van.

Még annyi, hogy megnéztem a notiban kábellel, akkor ment.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#18241) Peetry válasza Loretto (#18240) üzenetére


Peetry
senior tag

ezt most nem értem. most azt írod hogy mindenről fel tudsz csatlakozni ha fut a kábeles gép (azaz a szerver). Ha nem fut akkor nyilván nem tudsz csatlakozni... vagy valamit félreértettem.

(#18242) Loretto válasza Peetry (#18241) üzenetére


Loretto
veterán

A kábeles gép 2 nap múlva már nem lesz, csak a noti, így wlanon lenne jó üzemeltetni a dolgot. A noti is be van konfigurálva erre a célra, bár vmi megfekteti a dolgot.

Soirée...

(#18243) DJ WOKKY válasza Loretto (#18242) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ahhoz hogy megoszd az internetet routeren keresztül, ahhoz menni kell egy server gépnek...
Ezt én sem igazán értem most.... :(

Úgy akarod, hogy nincs asztali gép mint szerver.... hanem bejön a net a routerbe és onnan bármikor tudd fogni a notira ??

[ Szerkesztve ]

(#18244) Loretto


Loretto
veterán

Eh...
Akkor vegyük ki a desktop gépet.

WLAN router + noti. Ezen kellene futnia az FTP servernek.

Soirée...

(#18245) Peetry válasza Loretto (#18242) üzenetére


Peetry
senior tag

most a desktop gép üzemel ftp szerverként, és át akarod helyezni az ftp szervert a notira, mert a desktop nem lesz vagy mit akarsz? nem értem a problémát. Ha ez van akkor nyilván a notira kell forwardolni a portot és oda kell telepíteni az ftp szervert.
2helyre nem tudsz forwardolni.

(#18246) maláj


maláj
őstag

ebbe futottam bele
vki elmagyarázná a dolgot :F vnc

(#18247) Loretto válasza Peetry (#18245) üzenetére


Loretto
veterán

Pontosan ezt szeretném. Akkor lehet a forwardolásban kellene picit segíteni.
Az FTP telepítés megvan.

Soirée...

(#18248) Loretto válasza Loretto (#18247) üzenetére


Loretto
veterán

Óóóóóóóóóóó :)

Megvan én állat. A routerben jól állítottam be mindent a notira, csak ép nem pipáltam ki az elején a dolgot:) Elképesztő, először az asztali volt forwardolva, most már a notira és megy is.

Soirée...

(#18249) Peetry válasza Loretto (#18248) üzenetére


Peetry
senior tag

xD

(#18250) theartofdota


theartofdota
tag

üdv
ide portron levő cd rom-rol szeretnék bootolni windowst de sehogysem akar indulni a telepítő. az ide eszközöket egyébként normálisan felismeri biosban, first boot cd beállítva.
bootolási opcióként meg is jelenik az ide hdd és cd, de nem indul a telepitő egyáltalán.
(az olvasónak tuti nincs baja)
És az az érdekes h nem is kér telepitőlemezt ha nincs a meghajtóban benne. semmit nem ír ki ami ilyenkor szokásos.

alaplap: asus p5k/epu

valami ötlet esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.