Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25367) Losicica


Losicica
csendes tag

Sziasztok,

gépvásárlásos villámkérdésem lenne - azért nem a kompaktos topicban, mert nem tudom, kompakt vagy sem. Előrebocsátom teljesen amatőr vagyok, eddig elvoltam a telefonnal/tablettel.
Azonban pár hónap múlva megyünk Egyiptomba egy 2 hetes körútra, amit azért jobb minőségben szeretnék megörökíteni.
Elvárások/paraméterek: Kairo/piramisok/múzeumok/nílusi hajóút/természet/tenger fotózása. Múzeumokban gyakori, hogy vaku nem megengedett, ezt valamennyire tolerálja. Mivel egyfolytában útban leszünk, így jó lenne, ha minél kisebb lenne a súly.

Amit ajánlottak valahol: Panasonic DC TZ90 .. mások viszont azt mondják, ha nem is akarok cserélhető obit, akkor is inkább tükörreflexes legyen, pl Nikon D3400 + AF-P 18-55 VR. Erre viszont azt hallottam az ilyenek a sötétebbet annyira nem tűrik, illetve - bár teljesen amatőr vagyok - a zoomja is kisebbnek tűnik.

Szóba jöhetne még magasabb kategóriás de használt is, de mivel nem értek hozzá, ezt kicsit rizikónak tartom.

Kb. 150 ezerig árban, mivel amúgy tényleg nem nagyon lesz kihasználva, csak ezt a 2 hetet akarom minél jobb minőségben megörökíteni mind fotóilag mind videóban. Teljesen tanácstalan vagyok még a kompact/MILC/DSLR terén is, merre induljak :)

Köszi a tippeket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.