Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21701) KelemenUhr válasza csacsi77 (#21700) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Gondoltam, hogy konkrétan a kérdésre nem fogok választ kapni. Valamikor ez a gép - ahogy a korabeli teszteket olvastam, mielőtt megvettem - elég jó gépnek számított. Bár valóban eljárt felette az idő, van azóta újabb-jobb, a képek minősége, amiket csinál, nem romlottak a gyártása óta - legalábbis remélem. Ha sokan anno 2005-ben használták és jó véleménnyel voltak róla (sok akkori vélemény alapján), akkor én most 2016-ban is meg fogom tudni tanulni vele az alapokat.
No de nem önigazolni szeretnék, az eladó nagy meglepetésembe belement, hogy visszafizeti a kipucolás árát. Voltam egy szegedi szervizben, csak a szerelő fickó épphogy bele nem ejtette a gépet a lekváros derelyébe, ezért keresek igényesebb helyet, de ott 5k-t mondtak rá, ez kb. korrekt ár egy ilyen műveletért?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21702) t72killer válasza KelemenUhr (#21701) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

11év gigantikus idő a digifotózásban, ill a Ft vásárlóerejét tekintve is. :U 2005 még az a korszak volt, amikor inkább filmre fotóztam, mert az lényegesen jobb minőséget adott a korabeli megfizethető (=akkori 200eFt alatti) gépeknél. Persze, ha hibátlan a gép, lehet vele gyakorolgatni, de ha vmi baj van vele - mint látod is - többe kerül hozzányúlni, mint amennyiért az egészet vetted. Az 5k amúgy extraolcsónak tűnik tisztításra, te mennyiért vállalnál be ~1óra műhelymunkát úgy, hogy a saját szerszámaid, üzlethelységet, stb finanszírozni kell?

Ha egy modern obiba szakszervizben belenyúlnak, az alsóhangon ennek az 5-6x-osa - hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak.

Más: korabeli tesztek: persze, annakidején mindenki örült, hogy jéé, digitálisan is lehet képeket csinálni. Csak éppen a nagypapa filmes KIEV-je (v minálunk a 6x9-es filmre dolgozó(!) Ercona) mérföldekkel jobb képeket csinált.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21703) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Sziaszok! Fuji vázat, közepes méretű telével, plusz pici másodvázat, 1-2 fixet és egy vakut kéne szállítanom. Igazából se nem túráznék vele, se nem repülnék több napos utakra, egyszerűen itthonról az esemény helyszínére kéne szállítani a szettet.

Ez a táska, most 9.990 Ft az e-magon. Tudom, hogy a márka nem a pro cuccairól híres és, hogy ennél vannak masszívabb darabok, de azok 30k-nál kezdődnek. Ezt a többszörös árkülönbözetet költhetném memkártyára vagy akár szűrőre, ami messze hasznosabb szerintem, mint a fancy táska.

Önigazolásért jöttem :DDD Szerintetek meg lehet venni?

(#21704) KelemenUhr válasza t72killer (#21702) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Hát igen, így már kicsit jobban érthető. A filmes gépek meg még sokszor a maiaknál is szebb képeket csinálnak. Mindegy, ezzel kicsit beszopattam magam, a manuális zoom, meg élességállítás vonzó volt, mindegy, ez legyen a legnagyobb melléfogásom, ha belejöttem, a következő vásárlásnál biztos jobban választok majd. :B

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21705) t72killer válasza KelemenUhr (#21704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt ill a "Milyen cserélhető objektíves gépet?" topicban nyugodtan kérdezhetsz. A (35mm-es) filmet már beérte a digitális minden téren, anno én az első gépet vettem meg, ami sztem elérte/dinamikában meghaladta az átlagos 100as negatív minőségét, ez volt a nikon D90. Sztem ez szuper darab lenne neked tanulni, egyrészt minőségben is jó, másrészt a legtöbb modern funkciót tudja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21706) KelemenUhr válasza t72killer (#21705) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Köszönöm a tippet! Mennyire érdemes/nem érdemes egyébként használtban gondolkodni? Gondolom a ccd azért véges számú expót bír ki, illetve utánaolvasva hajlamosak, mint a kilométerórát, hajlamosak lenullázni a számlálót, de mégis, esetleg érdemes lehet-e ilyen irányba nézelődnöm?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21707) t72killer válasza KelemenUhr (#21706) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp használtban érdemes gondolkodni. Az érzékelő limitjét sose fogod elérni, ami tönkremehet az pl a redőnyzár ill a gombok jöhetnek le, úgyhogy érdemes nem túl leharcolt példányt venni. De ezeket rengeteg (100 ezer körüli) expószámra tervezik, az átlag magyar cuccára vigyázó fotós kezéből vásárolva ez egyáltalán nem probléma:R. Plusz előnye a 2-3 generációval régebbi használtcuccnak, hogy ezek ára már nem sokat csökken fél-egy év alatt, ha kinőtted, minimális bukóval tovább tudod adni, főleg, ha minőségi cuccról van szó.
A hardverapro.hu-n van mindenféle kínálat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21708) jjeahh válasza KelemenUhr (#21706) üzenetére


jjeahh
nagyúr

4 cserélhető optikás gépem van, az összeset ebayről vettem használtan, mind gond nélkül működnek... amit jelenleg használok 35k volt és ilyen képek potyognak ki belőle, amatőr célra szvsz ez több mint elég, szal szerintem megéri használtban gondolkozni ha szűk a keret. "Kilóméterórát" fényképelőknél tudtommal nem lehet lenullázni, ahány expót ír annyi van benne.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21709) KelemenUhr válasza t72killer (#21707) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Köszönöm a hasznos tippeket, gyűjtögetem majd a keretet, tanulgatom az alapfogalmakat-fogásokat, addig pedig tájékozódom. :R

jjeahh: Amiből ezek a képek potyognak, annak mi a típusa? :C

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21710) jjeahh válasza KelemenUhr (#21709) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olympus e-p1, Panasonic g3 nagyrészt, de nem ez a lényeg, a legjobb gép az, amelyik a TE igényeidnek a lehető legjobban megfelel. Használtpiacon is hatalmas a választék, ott is ki lehet fogni jó dolgokat akár egy kompakt áráért is, de azt se felejtsd el, hogy a jó fotókhoz a technikai is komponálási alapokkal sem árt tisztában lenni, ezek nélkül a legdrágább legtutibb gép is csak félkarú óriás...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21711) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Milyen programmal tudok, egyszerűen exif-ből dátumot a képekre rakni? (Esetleg gimp, xnview?)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#21712) faki_ válasza td (#21698) üzenetére


faki_
senior tag

ExifTool
Amit ez nem olvas ki, azt valószínűleg más program sem ismeri.

(#21713) KelemenUhr válasza jjeahh (#21710) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Tiszta sor, ezeket mindenképpen el akarom sajátítani a meglévővel, mielőtt bármit vásárolok, főleg mert azt érzem, hogy az igények összeállításához sincs még elegendő tudásom :B Még... :D

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21714) jjeahh válasza KelemenUhr (#21713) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy átlag kompaktal lehet, hogy nehéz lesz. Első gépemnél nekem sem volt még, de a kedves fórumos kollégák segítettek :D Mondjuk én legalább biztosra tudtam, hogy milyen témákra fogok gerjedni :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21715) Surda-


Surda-
őstag

Optika tisztításra mikroszálas törlőkendők közül érdemes specko optika tisztítót venni vagy jó lehet akár egy Rossmanban kapható üvegtisztító mikroszálas kendő is?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#21716) td válasza faki_ (#21712) üzenetére


td
senior tag

Köszi! Így elsőre nem jött le, ezért még megkérdem: ezzel megoldható, hogy kiválasztom az engem érdeklő infókat, és azután a képek (teljes képernyős) nézegetése közben azok nekem, pl. a képernyő alján, megjelennek?

Látom, hogy van ExifToolGUI, csak ott nem láttam leírva most, hogy ezt tudná. Vagy ha ExifToollal nem megoldható, akkor van valami más?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#21717) flushman


flushman
csendes tag

Sziasztok lehetséges bármilyen módszerrel vagy szoftver telepítésével, hogy a Canon EOS 550D tudja a multi expot?

Lenovo k920 vibe z2 pro / Logitech Z5500 /

(#21718) faki_ válasza td (#21716) üzenetére


faki_
senior tag

Linuxos XnView MP-t használok, ennél van lehetőség ilyen beállításokra, de csak olyan értékekkel, amit a program alapból ismer. Hiába épül be az ExifTool és egy külön fülön a tulajdonságok között szerepelnek az adatok, ezek közül nem minden jeleníthető meg a képen.

(#21719) *Ropi* válasza flushman (#21717) üzenetére


*Ropi*
félisten

Magic Lantern...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21720) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Tudtok valaki szakembert, akihez fordulhatok egy Tokina 11-16 rekesz szalagkábel javítással/cserével?
Legalábbis gondolom, hogy az a baja, mert nem ugrasztja be a rekeszt.

(#21721) *Ropi* válasza MIFtIli (#21720) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az egyedüli EU-s szervizük.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21722) MIFtIli válasza *Ropi* (#21721) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Esetleg valaki nem hivatalos szaki?

(#21723) ChrisDzsi95


ChrisDzsi95
aktív tag

Sziasztok!

Kezd egyre jobban érdekelni a fotózás világa, és szeretném elkezdeni megtanulni, az alapoktól, esetleg tud valaki olyan oldalt/könyvet, ami jól elmagyarázza? :)

(#21724) Fandango válasza ChrisDzsi95 (#21723) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt a topikot kezd el böngészni linkek után.
De ebben is találhatsz hasznos infót csak olvass vissza.

(#21725) ChrisDzsi95 válasza Fandango (#21724) üzenetére


ChrisDzsi95
aktív tag

Köszönöm :R

(#21726) Colonel993 válasza flushman (#21717) üzenetére


Colonel993
senior tag

Csinálsz pár képet... PS/LR egymásra nyalod... kész...
Több kényelmed is van, mint direkte kamerán belül...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21727) td válasza faki_ (#21718) üzenetére


td
senior tag

Értem, köszi, akkor majd megnézem még azt is. Látom, van Windows verziója is.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#21728) *Ropi* válasza MIFtIli (#21722) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen bajonett?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21729) MIFtIli válasza *Ropi* (#21728) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Canon

[ Szerkesztve ]

(#21730) *Ropi* válasza MIFtIli (#21729) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rúzsa Janit kérdezd meg, ha éppen ráér...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21731) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Mi a jelentősége a "Lightroom 5 Catalog Previews.lrdata" könyvtárnak Lightroom használata esetében? 5408 file van benne. Ha keresni akarok valamit azon a meghajtón, ahol ez van, lejár a nap, mire végigpörgeti ezt a könyvtárat. Ha jól sejtem, előnézeti képek vannak benne a NEF file-okhoz. De meg kell ezt tartani? Mi fog történni, ha törlöm?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#21732) AMD Power


AMD Power
titán

Hali!

Gyors exponálási idővel rendelkező digit gépet 50e-ig mit tudtok ajánlani?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21733) *Ropi* válasza Anubis_9 (#21731) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nyomj egy katalógus optimalizálást és akkor kitörli a már nem kellő fájlokat belőle.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21734) *Ropi* válasza AMD Power (#21732) üzenetére


*Ropi*
félisten

Milyen gyors? Mihez kell?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21735) endruboy1


endruboy1
senior tag

Sziasztok,
szerintetek akcio kameraval full HD video rgzitesre eleg egy 12 MB/s-os írási sebességű memória kártya? Konkrétan ez?
Köszi.

(#21736) Fandango válasza endruboy1 (#21735) üzenetére


Fandango
veterán

Erről a márkáról az életemben nem hallottam, inkább valami márkásabbat nézz (Samsung, Transcend, Kingston, Lexar, Sandisk). Igaz, hogy valamivel drágábbak, de én jobban bíznék benne, mert ha szépen levideózod amit szeretnél, de megnézni már nem tudod, az lesz az igazi bukta, nem a többlet amit kifizettél egy jobb kártyára.

(#21737) AMD Power válasza *Ropi* (#21734) üzenetére


AMD Power
titán

Gyereket fényképezni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21738) *Ropi* válasza AMD Power (#21737) üzenetére


*Ropi*
félisten

Futkorászó gyerkőcköz beltérben nem elég, ha gyors záridőt tud a gép, mert a hozzá szükséges fénymennyiséget is el kell érni valahogy: pl. natívan egy fényerős objektívvel, vagy "ISO-mból" (3200+ ISO érzékenységgel). Innentől meg már inkább 100k környékéről indul a történet, valami MILC - m4/3 formájában.

(#21736) Fandango: A Transcend nem nagyon, a Kingston meg nagyon nem ajánlott (egyébként egyetértek)! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21739) biker válasza *Ropi* (#21738) üzenetére


biker
nagyúr

Kiegészíteném: manuális fókuszgyűrű
mivel hiába gyors, ha mozog a gyerek, és a háta mögötti szekrény lesz éles, nem a gyerek :(
vagy épp gyorsan exponál, de az életben nem fókuszál rá, mert 1mp a fókuszálás, a gyerek meg ide oda mozog közben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21740) *Ropi* válasza biker (#21739) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, meg van még pár dolog, pl. egy rendesebb külső vaku (amivel rögtön meg is szorozta ~1.5-tel a cucc árát), stb...

Olyan ez, mint amikor számítógépet vesz az ember: nem kell erős gép, csak a gyerek tudjon rajta játszani. ;] ;) :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21741) biker válasza *Ropi* (#21740) üzenetére


biker
nagyúr

így van, de sajna ez van.
vagy fotó helyett filmezzen, és ahol tetszik, megállít, és elmenti a képkockát :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21742) Fandango válasza *Ropi* (#21738) üzenetére


Fandango
veterán

De még mindig jobb lehet a Transcend és a Kingston mint ez az OV.

(#21743) endruboy1 válasza Fandango (#21736) üzenetére


endruboy1
senior tag

Köszi. Igen, valószínűleg nem érdemes ezen spórolni...

(#21744) szenesember válasza *Ropi* (#21738) üzenetére


szenesember
aktív tag

Mi baj a Transcend-el, és a Kingston-al?

(#21745) copass válasza szenesember (#21744) üzenetére


copass
veterán

hulladék kategória. borzalmasan lement a kingston a békasegge alá minőségben évek óta sd kártya, pendrive fronton. eredeti, hamis hótmindegy.stabil, megbízható memóriakártya Sandisk.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21746) szenesember válasza copass (#21745) üzenetére


szenesember
aktív tag

Tudnátok még mondani egy-két márkát, ami jónak számít? Mert most is Kingston kártyám van :W

szerk. Silicon power, Goodram, Toshiba - ezek milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#21747) t72killer válasza szenesember (#21746) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sandisk, Lexar - az ár általában a minőséggel és sebességgel arányos:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21748) copass válasza szenesember (#21746) üzenetére


copass
veterán

nem szabad spórolni ezen, gondolj bele, ha eltünik több száz képed róla menetközben.
több kisebb kártyát kell venni, az a tuti.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21749) szenesember válasza copass (#21748) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nem akartam én spórolni, csak nem tudtam, h. ennyire rossz minőségű.

(#21750) copass válasza szenesember (#21749) üzenetére


copass
veterán

rettenet. gyakorlatilag képes olyanra hogy kiveszed,beteszed és megborul a fattábla!:D röhej. jah és megsérül az adat, csak úgy magától. jpegnél még nem is veszed észre, de raw-nál már necces. egyéb adatoknál meg katasztrófa, pl adatbázis. crc-hibákat csak úgy górálta.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.