Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21601) w.miki


w.miki
veterán

Sziasztok!
Fotó előhívás hol most a legolcsóbb?
Nagy tételben szeretnénk (1300 db) digitális képeket előhívni, nem tudtok erre valami akciós oldalt?

Bár még azt sem tudom, hogyan lehetne megoldani, DVDn vannak a képek, 2GB feltöltése eltartana egy jó darabig...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21602) Vyndree válasza w.miki (#21601) üzenetére


Vyndree
őstag

Nyomtatványboltban szoktam lézerrel nyomtatópapírra? Nálunk 180Ft/ív az 5 kép (36Ft/kép)

(#21603) copass válasza w.miki (#21601) üzenetére


copass
veterán

rossmann, dm 250db felett már 19ft/db.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21604) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Félig on félig off:

Abszolút laikusként kérdem , hogy ebben a képben mi volt a rendkívüli , ami miatt ennyi díjat nyert?

díjnyertes fotó

:R

[ Szerkesztve ]

(#21605) copass válasza WhiteWalker (#21604) üzenetére


copass
veterán

mert szép. ennyi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21606) WhiteWalker válasza copass (#21605) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szép? A kislány igen..de képileg nekem 12 egy tucat kép... Ezért kérdem , hátha valaki megmimdja, hogy mitől lett díjnyertes.

(#21607) hito válasza WhiteWalker (#21606) üzenetére


hito
nagyúr

Hát azért rendben van ez a fotó azt kell mondjam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21608) WhiteWalker válasza hito (#21607) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Oké , de mi az amitől rendben van?

Alatta az első komment is hasonló :
"Na azért a lövésnél egy kicsit több van ebben a képben!"

Konkrétumot senki nem mond... :U

Más fotós oldalon húsz másik ilyen képet látni...

(#21609) hito válasza WhiteWalker (#21608) üzenetére


hito
nagyúr

Te meg tudod fogalmazni, hogy egy foghagymás sült csülöknek miért olyan jó az illata? Vagy miért lesz jókedved a karácsonyi hóeséstől, miért jó? Vannak dolgok, amik csak jók, jól esik a szemnek, jó érzést vált ki az emberből, stb.

A konkrét kép esetén szerintem nagyon jók a fények (fény/árnyék), a pasztell színek kiemelik a kislány szemét és a száját, de egyik sincs túlhangsúlyozva. Jók a hajtincsei, nincs belőve minden hajszál katonás rendbe, magyarul az egésznek jó a beállítása. Kifejező a kislány tekintete, jó a pillanat. Hát röviden, tömören és laikusan ennyi.

Ja és még egy nagyon fontos dolog, amitől jó a kép: nem lóg fika a kislány orrán, az visszavenne a vizuális élményből :DDD :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21610) mouser1 válasza WhiteWalker (#21606) üzenetére


mouser1
csendes tag

épp erről beszéltünk a napokban egy másik fórumon, a csávó némelyik képén olyan ordítóan látszik az utómunka, hogy az fáj.

http://lemon.hu/2016/01/12/ime-a-magyar-foto-ami-a-legtobb-dijat-zsebelte-be/

itt a szeplős kiscsaj vagy hárommal lentebb a kislány, aki visszanéz, hát akkora aura van az arcuk körül, mint.

(#21611) Digger válasza WhiteWalker (#21608) üzenetére


Digger
senior tag

Nem vagyok profi fotós, csak a laikus véleményem mondom.
Ami nekem feltűnik a képen, hogy szinte háromdimenziós! Gyönyörű a fény-árnyék játék a kislány arcán, a szemeiben mintha egy derítőlap fénylene! Jó lenne tudni hogyan is készült valójában.

(#21612) copass válasza WhiteWalker (#21606) üzenetére


copass
veterán

a kép. ha neked tucat akkor nem érted mitől jó.
nem lehet megmondani hogy mitől díjnyertes egy kép.
a sok részlet, a fények, az alany,stbstb. ez mind kell egy jó képhez.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21613) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm! Így érthetőbb.
( ettől függetlenül aki fotózik gyerekeket biztos csinált ilyen jól sikerült képet)

[ Szerkesztve ]

(#21614) copass válasza WhiteWalker (#21613) üzenetére


copass
veterán

alapból nagyon nehéz gyereket fotózni, pláne így, spontán utcáról beesve.
a kislány nagyon szép, ez is sokat dob, plusz népviselet, stb.
én ha lefotózom a panelba a lányomat tökéletes fényeknél és de ha nepálba fotóznám le népviseletbe mindenki összefosná magát. mert egzotikus a hely. ez is sokat dob.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21615) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hova illene a kérdésem, kezdésnek itt próbálkozom vele :)

Van valakinek tapasztalata ilyen, vagy hasonló villanykörtéről? Olyan softbox-ot szeretnék építeni, amit használhatok akár vakuval együtt is. Mivel a vakuk fénye ilyen 5500-5700K körül mozognak, ezért ez a része elmélet síkon rendben lenne. Kérdés, hogy ez a gyakorlatban mennyire igaz, illetve, hogy ezek a 150W-os izzók milyen erősségű fényt adnak :F

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#21616) weiss válasza troszti (#21615) üzenetére


weiss
addikt

150 W CCFL, na persze...

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#21617) troszti válasza weiss (#21616) üzenetére


troszti
aktív tag

Tehát nem nagyon ajánlatos?! Valami ötlet egy megfelelő világításhoz? Nem baj ha nem kell érte több százezret fizetni :D

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#21618) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Teljesen kezdőként kérdezem: az alábbi linken lévő fotók mitől ilyen élénk, erőteljes színűek (talán túl erőteljesek, picit már természetellenesek) ? .....azt látom, hogy némelyik ND szűrővel hosszú záridővel készült (kisimult víztükör), de a többinél is nagyon erős színek vannak....speciális lencse, vagy "csak" PS illetve LR ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21619) ilgatto válasza fireman123 (#21618) üzenetére


ilgatto
tag

CPL szűrőt is biztosan használtak egyik-másik képhez.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#21620) Vyndree


Vyndree
őstag

Feltettem a Sony topicba is, de nem igazán él, így itt is megkérdezném:
Ismer valaki módszert Sony A350 exposzám kiolvasásához?
[link]

(#21621) Kam1kaze válasza Kam1kaze (#21598) üzenetére


Kam1kaze
tag

Találtam egy ilyen programot, ha valakit érdekel még rajtam kívül.

Ingyenes, nem csak a tájolási információt törli a képből (EXIF), de egyben el is forgatja őket csoportosan és ezt mind veszteségmentesen. Magyarul is tud nagyjából.

Képek/mappa betöltése után, csak az "Automatikus" gombra kell kattintani, de egyesével is lehet változtatni a képeken.

Program neve: JPEG Lossless Rotator

(#21622) flash-


flash-
veterán

ki lehet számolni egy helyen készített kép adataiból hogy ott akkor mennyi lux fényerő volt?
pl. fókusztáv, iso rekesz záridő négyesből?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21623) copass válasza flash- (#21622) üzenetére


copass
veterán

elvileg lehet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21624) flash- válasza copass (#21623) üzenetére


flash-
veterán

biztos jó lenne ha le lehetne tölteni :DDD

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21625) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Panasonic FZ-38-ba tudja valaki milyen kombinációval lehet belépni szerviz menübe? Expószámot szeretnénk kiolvasni.

Köszönöm előre is. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21626) flash- válasza Real_Necro (#21625) üzenetére


flash-
veterán

több pana gépnek is hasonló, hátha ez bejön:
[link]

illetve valaki az fz50 service manualjaban megtalálta, keresd meg a tiédhez is hátha van fent valahol service manual
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21627) t72killer válasza WhiteWalker (#21604) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én sem mindíg értem, h egy adott kép miért nyeri halomra a díjakat (őszintén ez egy idő után öngerjesztő, a bizottság látja, h az alkotást vmi rangos helyen már nyert...).

Ránézve van mögötte munka bőven: viselet, fotóalany, világítástechnika - mindenképp érdemes díjazásra.

Igazából az nem világos, hogy a mai világban hogy lesz vkiből ismert, díjnyertes fotós? SzVSz ha ezt a képet nem egy "bejáratott, sok díjat már megnyert" képész készítette volna, bizony max egy szaklap mellékcikkébe, v a 12egytucat fórum vmelyik oldalára fért volna fel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21628) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Sziasztok!

Fotós utómunkához milyen laptopot érdemes beszerezni? Mik azok a paraméterek amire feltétlen figyelnem kell!?

Mac pedig az ára miatt kilőve, max 200k-t szánok rá! :)

[ Szerkesztve ]

ps4 Id: pFEFErohnii

(#21629) Real_Necro válasza flash- (#21626) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszi, ezeket megtaláltam én is de egyik sem működött (vagy nem volt pl stabi gomb)... aztán lehet csak többször kell próbálkozni. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21630) _seth_ válasza pFEFErohni (#21628) üzenetére


_seth_
veterán

Gyorsat, hosszu uzemidovel es kis merettel es sullyal + nagy tarhely, esetleg netkapcsolattal.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21631) pFEFErohni válasza _seth_ (#21630) üzenetére


pFEFErohni
tag

Kijelző 'milyensége' nem lényeg amatőr felhasználásnál? Bár javarészt tvre kötve lenne használva!

ps4 Id: pFEFErohnii

(#21632) _seth_ válasza pFEFErohni (#21631) üzenetére


_seth_
veterán

Jofele IPS kijelzo nem art persze, de azzal mar csak a dragabb darabok maradnak.

Konkretan mire szeretned hasznalni?

Utomunkara, irtad is. Akkor a kijelzo valoban fontos, csak az a kerdes, hogy van- e olyan noti amiben megfelelo a kijelzo utomunkara. Lehet a milyen notit vegyek topik megfelelobb lenne ennek a kerdesnek.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21633) pFEFErohni válasza _seth_ (#21632) üzenetére


pFEFErohni
tag

Köszönóm! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#21634) hito válasza pFEFErohni (#21633) üzenetére


hito
nagyúr

Egyre kell figyelned csak: minimum 4GB ram. Photoshop 2GB-tal kinlodik.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21635) t72killer válasza pFEFErohni (#21628) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kijelző (IPS rulz), relatíve erős intel proci, 4GB (esetleg több) RAM, és ha még belefér (drágább, nem széthullós notifélénél nem), egy kisebb SSD.

Szaktopic.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21636) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Köszi mindenkinek, kötvonalazódik a történet! :)

Ezt ajánlották legutóbb, nem is tűnik rossznak! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#21637) *Ropi* válasza pFEFErohni (#21628) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eleve nem laptopot: egyrészt mert egyetlen laptopnak sincs képkidolgozásra normálisan használható kijelzője (attól még, hogy IPS és nagy színterű, nem biztos, hogy lefedi akárcsak az sRGB színteret is, mint ahogy már kiveséztem ezt múltkor a monitorkalibrálós topicban) - tehát emiatt úgyis rendes monitorhoz kell kötnöd, másrészt meg a legerősebb laptop CPU-k teljesítményben épp', hogy elérik az asztali középkategóriát. Harmadrészt laptopban nem tudsz redundáns adatbiztonságot megvalósítani: ha meghal az SSD vagy a merevlemez nem mondhatod az ügyfélnek, hogy "c'est la vie, vis maior" - vagyis mondhatod, de az ügyvédje fog rá reagálni egy nagyon sok számjegyű számlával... ;) De, hogy érdemben válaszoljak is a kérdésre: erős CPU, dual LUT-os VGA (Tehát Intel HDxxxx nem játszik!), minimum 8GB RAM, 2 SSD...Az általad behatárolt árkategóriájú laptopokban nagyon kevésben van hely 2. SSD-nek, ha van is akkor csak SATA2-őn csatlakozik, így elveszted a sebességelőnyének a nagy részét. Külső meghajtóra meg nem dolgozik a Lightroom: mindenképpen fel kell másolni a gépre az anyagot.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21638) pFEFErohni válasza *Ropi* (#21637) üzenetére


pFEFErohni
tag

Köszi a terjedelmes választ! Nagyvonalakban már utánaolvastam és az tiszta, hogy egy laptop kijelzője nem veheti fel a versenyt egy jó monitoréval! Otthon úgyis tvre lesz kötve. A mobilitás azért lenne fontos, mert a munkahelyemen előfordul fél-1 óra üres járat és akkor tudnék foglalkozni a fotókkal is! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#21639) jjeahh válasza pFEFErohni (#21638) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt nem játszik? Mert akkor lehet, hogy egy jó strapabíró üzleti modellel jobban járnál, amiben van rendes hűtés, normális billentyűzet stb. (ha már munkára kell), nemrég nekem is ezt ajánlták, be is szereztem egy thinkpad t520-at, felpimpeltem a ramot 16 gigára, a hdd mellé még később megy bele egy ssd is... szerintem amikor egy konzumer gép már meghalna a kezeim között, ez még úgy fog kinézni mint újkorában, olyan mint egy tank :D
Laptop mellé szerintem ha fotót retusálsz érdemes bszerezni egy ips monitort, én is azon vagyok :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21640) pFEFErohni válasza jjeahh (#21639) üzenetére


pFEFErohni
tag

Félre értetek, nem munkára kell! Amatőr volnék fotózás terén ( egyelőre nagyon... ;] ) Viszont eléggé érdekel a téma és magamat ismerve ki is fogom maxolni amennyire csak tudom! Nincs jó tapasztalatom használt elektronika termékekkel, bár már ott is nézelődtem és azért elég kecsegtető tud lenni egy 3 éves újkorában ~fél millás gép mostani áron ~180ezerért... :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#21641) jjeahh válasza pFEFErohni (#21640) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én 95k-ért vettem hd+ kijelzővel, nvidia grafikus kártyával (ezek asszem extrának számítanak), patika állapotban :D Egyedül a billentyűzet zavar, hogy nem magyar, de ezekben a gépekben szerencsére úgy lehet cserélni szinte bármit, mintha legóznál :DDD Cserébe persze nem a dizájnról híresek...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21642) *Ropi* válasza pFEFErohni (#21638) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja igen: azt kifelejtettem, hogy a TV-kben vannak olyan, (részben) kikapcsolhatatlan képjavító funkciók, amik problémássá teszik a normális képszerkesztést. Pl.: dinamikus kontraszt, zónadimmelés, mozgásjavítás, stb...Csak akkor lehet TV-n normálisan képet nézni, ha ezek kikapcsolhatók (vagy alapból nincsenek benne), magyarán le van butítva egy átlag monitor szintjére. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21643) pFEFErohni válasza *Ropi* (#21642) üzenetére


pFEFErohni
tag

Az enyém annyira le van butítva, hogy okos rendszert sem kapott, pedig 2014es TV! :) Cserébe olcsó volt és 50"! :P Szerintem normális panel van benne, ezek a hókuszpókok pedig kikapcsolhatók, egy LG tvről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

ps4 Id: pFEFErohnii

(#21644) *Ropi* válasza pFEFErohni (#21643) üzenetére


*Ropi*
félisten

De aztán ne csodálkozz, ha valami túlszaturált "eyecandy"-t kapsz eredményként! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21645) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Fogas kérdésem lenne. Vagy egy 4/3 70-300 oly obi, ami szerencsére gombás lett. Elvittem Csurgó Lacihoz, aki nem tudja sajon megcsinálni, mert utána műszeresen kellene kalibrálni. Van olyan szaki, aki ilyet vállal v csak az oly szerviz 33k magasságában?

Köszönöm

(#21646) Studi válasza t.imi (#21645) üzenetére


Studi
addikt

Csak az Oly szervíz, az Oly sajnos nem ad ki semmi komolyabb alkatrészt és technológiát a javításhoz a kezei közül. :( És 39 900, cserébe mindent javítanak rajta, és kapsz hozzá fél év garit.

(#21647) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Úgy látom nincs igazi time-lapse topic, de hátha van itt valakinek tapasztalata.
Egy stop-motion animációval és time-lapse-ekkel hivatásosan is foglalkozó ismerősöm raw-t használ, de ennek elég súlyos ára van tárhelyben, kártyákban. Én mint hobbista csak jpg-t szoktam használni egyszerűbb munkafolyamat és helytakarékossági okokból (sőt, néha a felbontást is csökkentem, mert úgyis max. csak fHD-t készítek belőle); de ez néha kicsit kevés, pl. amikor utómunkában az árnyékokból kicsit több részletet szeretnék kihozni, vagy csúcsfényeket visszahúzni, vagy ha esetleg van köztük egy jó kép, amit külön (fényképként) meg szeretnék dolgozni.
Videóhoz nem nagyon értek, de A7s, GH-k kapcsán az utóbbi években reflektorfénybe kerültek az SLog, VLog és társaik. Lenne-e értelme azt az elvet utánozva, a TL jpg-knél lehúzni a kontrasztot és szaturációt, és ETTR meglőni -- ezzel utóban gradinggel érezhetően jobb eredményt lehet-e kapni, mint a sima jpg-ből?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21648) t.imi válasza Studi (#21646) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm a gyors választ, nem jó hír. Eladásra menne, ennyit nem érdemes költeni rá :(

(#21649) t72killer válasza .mf (#21647) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tény, hogy az SLog mintájára egy kicsit több "szürkét" hagysz a képben, ha flat-re állítod a szaturációt+kontrasztot, de 8bit az akkor is csak 8bit, nem tudod a teljes adatmennyiséget kihasználni, ami visszaüthet az utómunkában (vártnál több zaj, gyengébb tónusok). Nem véletlen dolgozik a kolléga raw-ban:R. Esetleg kisebb bitmélységű RAW-ra nincs lehetőség a gépedben?

Az elmélet amúgy stimmel, kontrasztcsökkentéskor összenyomod a hisztogramot, tudtommal egy sima lineáris mintavétellel, míg a videós SLog profilja az árnyékos részekbe "tuszkolja be" a még átvinni kívánt maradékot vhogy így:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21650) buci30


buci30
addikt

Kisbabám szeretnem fotózni szobában egyenlőre.
Canon 600D vázam van egy 50mm 1.8 obi erre gondolom tökéletes hozza?!
A kérdésem, hogy a rekesz inkább olyan F 2,8 ahol meg szép éles és hátteret is mossa ha megvan a távolság stb .
De ha teljes éles képet szeretnék akkor meddig állíthatom a rekesz értéket ahol még általában elfogadható minőség ?
Fénymérés szpot vagy középre legyen vagy maradhat a kiértékelő inkább ?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.