Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22201) Pulsar válasza faki_ (#22200) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm, érdekesek lehetnek, bár a mintaképeket nézve, soknál nekem semmi fel nem tűnik :D

(#22202) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, talalkozott mar valaki VU markaju ND szurokkel (10 stop ND)?

Kollegam szerdan megy NYC-be es felajanlotta, ha kell valami aprosag Adoramabol vagy B&H-bol, akkor tud hozni. Termekinfo itt meg itt

DPR-es forumbejegyzes szerint (igaz, ott square format ND-rol irnak eleg jol teljesit akar egy Lee-hez kepest is

Erdemes megvennI? Ha a Haida MC ND10-es szintjet hozza, nekem az mar boven eleg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22203) yuhui


yuhui
tag

Sziasztok!

Nem igazán vág témába, de annyiban talán mégis, hogy fényképek biztonsági mentésében szeretném a tanácsotokat kérni. (Ha van megfelelőbb és élő topic, akkor szívesen veszem, ha átirányítotok. :)) )

Tehát jelenleg egy asztalin PC-n és egy NAS-on tárolom a képeimet, de rám tört, hogy a 2 példány kevés, és eltenném egy HDD-re a fiókba is a képeket. A kérdésem, hogy teljesen elvetemült ötlet e, ha nem akkor egy WD Blue megfelelő erre a célra? A fájlokat, hogyan érdemes tárolni a HDD-n? Elég a szimpla RAW fájlokat, vagy érdemes valami redundanciát is belevinni?

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22204) t.benedek válasza yuhui (#22203) üzenetére


t.benedek
tag

Ha fizikailag a HDD ugyanott lenne ahol a NAS és a PC is, akkor szerintem felesleges. Ha 3. példányt hozol létre akkor az már mindenképp off-site backup legyen.

[ Szerkesztve ]

(#22205) yuhui válasza t.benedek (#22204) üzenetére


yuhui
tag

Köszi. Így lesz. Csak nem akartam túlragozni a hozzászólásban. A lényeg a HDD típusán illetve a tároláson lenne. (Hogy mire és hogyan?)

(#22206) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

No úgy tűnik eldőlt milyen gépet veszek. Kicsit sok időbe telt, de alaposan körül jártam mindent. A nikon d3200 es a d5000 között vacilláltam, és végül a d3200 mellett teszem le a voksom. Szerencsére Angliában van refurbished cucc 6 hó garival, így aránylag kedvező áron tudok hozzájutni alap, 18-55-ös objektívvel. Viszont, amint a szaküzletben ajánlott a szaki, az a 18-105-ös. Viszont mivel nem értek hozzá, én így a Nikon 75‑240mm F4.5/5.6 D AF vagy a Sigma 100‑300mm f4.5‑6.7 (Nikon FX Fit) között vacilálok, az alap lencse mellé. Amire kell, tájfotózás, városfotózás, néha egy-egy állat (valódi, nem ember állat :-) ). Főként ezekre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#22207) Picturemaker válasza Papa-Het (#22206) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha teheted, akkor a 18-105-öt válaszd. Kategóriájában egy nagyon jó obi.
Mehet mellé egy tele, nem baj, ha van egy kis átfedés, legalább ritkábban kell cserélgetned. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#22208) Tin_Shield válasza Picturemaker (#22207) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha megteheted válaszd a 18-105-tel, általános célra az egy kellemes átfogású optika, kevesebbszer fogod azt érezni, hogy rövid, mint a 18-55 esetében.
Ezek a telék felejtősek a D3200 vázon, nem lesz autofókuszod (de amúgy is felejtősek, bármilyen vázon). Ha olcsó ás korrekt teleobjektívet szeretnél akkor válaszd a kitobjektív tele párját az 55-200VR-t, vagy ha hosszabbat akkor az 55-300VR-t.

(#22209) Papa-Het válasza Tin_Shield (#22208) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

@ Picturemaker

nem lehet választani sajnos. alap tartozékként a 18-55 megy mellé.

(#22210) Tin_Shield válasza Papa-Het (#22209) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 18-55 (egyébként az is rendben van, csak zoom rövidebb) mellé én nem vennék 18-105-öt. Esetleg úgy, ha eladod a kisebbiket.

[ Szerkesztve ]

(#22211) Papa-Het válasza Tin_Shield (#22210) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Totálisan segghülye vagyok hozzá, én ezt vállalom is. Bár a szaki azt mondta, -mivel rákérdeztem hogy te melyiket választanád- hogy a D3300-at a 18-105-tel. Sokkal részletdúsabb képeket lehet vele készíteni. Bár ez mondjuk újonnan volt.

(#22212) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

A 14-42 kitobim (amit úgy általában használok) sajnos műanyag bajonettes. Most kezdtem manuálozni, így valószínűleg rendszeresen cserélgetném az obit. Érdemes lenne lecserélnem egy fém bajonettes változatra/ráapplikálni a fém bajonettet (lehet-e ilyet egyáltalán?), vagy túlaggódom? :B

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#22213) _seth_ válasza KelemenUhr (#22212) üzenetére


_seth_
veterán

Túlaggódod.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22214) Tin_Shield válasza KelemenUhr (#22212) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Túlaggódod szerintem :)
Tartsd tisztán a bajonettet és pucold meg időnként az érintkezőket, kb ennyi.
Szerintem a bajonettcserével nem éri meg vesződni, ha úgy érzed fém kell fel lehet hajtani olyat, nekem is az van, lényegében ugyanannyi volt mint a müa. változat, csak nem jár hozzá napellenző.

(#22211) Papa-Het

A D3200 és a D3300 között leginkább videóban történt előbbre lépés, a többi szerintem elhanyagolható

[ Szerkesztve ]

(#22215) t181


t181
senior tag

Sziasztok!
2 éve vettem egy Nikkor 35mm f/1.8G (DX) objektívet D3200-hoz, amit az elmúlt fél évben fősuli miatt nem sok időm volt használni. Néha elővettem, megnyomkodtam, lőttem vele a szobában egy-két képet, hogy tudjam, minden rendben van vele.
Azonban most észrevettem, hogy fókuszáláskor nyikorog. De nagyon. Azelőtt kezdi kicsivel mielőtt elérné a végtelent (vagy a közelpontot, nem vagyok biztos benne), viszont amikor elindul visszafelé, elviselhetetlenné válik.
Ezt eljátssza 3-4-szer és utána megáll, nem fókuszál egyáltalán. Ki-bekapcsolás, tekerek a fókuszgyűrűn, átállítom M/A-ról M-re, majd vissza, de olyan, mintha semmi sem segítene rajta, hanem egyszer csak újra elkezd működni magától.
Amikor úgy fókuszálok, hogy nem kell végtelenbe mennie, akkor tökéletesen működik, nem veszek észre semmi problémát.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Gondolom ebből egyértelműen szervíz lesz.

Az obi a kezdetektől rajta van a vázon, táskában tartom, egyszer sem ejtettem le, nem koppant sehova. Használatkor sem tettem ki olyan körülményeknek, amik indokolnák, hogy bármi baja legyen.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22216) Pulsar


Pulsar
veterán

Front lencse külső párásodás ellen van valmi bevált praktika, ötlet, gép, bármi? :D

(#22217) padi68 válasza padi68 (#22162) üzenetére


padi68
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R
A dilemmám még mindig megvan....:

másodgépnek mit érdemes és miért?

Nikon D90 ca.65eFt
Nikon D5000 ca.50eFt
Nikon D7000 ca.95eFt
Nikon D5200 ca.90eFt

előre is köszönöm!
Á

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#22218) Balinov válasza padi68 (#22217) üzenetére


Balinov
félisten

7100melle nem nagyon latom az ertelmet egy 7000nek, de D5x00-nek sem nagyon. A d90 egy jo kis kezesbarany, ismered is (jol remlik a gyorkornyekibol volt regebben) en azt dobnam be

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22219) copass válasza padi68 (#22217) üzenetére


copass
veterán

d7000, mert ha neadj isten ha kiesik a d7100 akkor ugyanott vagy plusz nem kell kompromisszumot kötni hogy akkor most melyik vázra melyik obit rakod fel. minta úgy rémlene hogy kb ugyanazt tudja a két váz szenzorban.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22220) padi68 válasza Balinov (#22218) üzenetére


padi68
senior tag

kösz!

copass: Neked is kösz!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#22221) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy SJ4000 action camera.
Nem az enyém, szóval nem tudom, hogy eredeti, vagy valami kamu, de inkább az utóbbira tippelek.
Szóval van benne egy 64gb samsung kártya.

Ez hová/milyen formában rögzít, mert a kártyán nem találom a videókat.

Kiveszem a kamerából, bedugom a gépbe, az lát egy 58,5 gb-os kártyát, amin nincs kb semmi.
Vissza a kamerába, van rajta vagy 60 fhd video.
Csináltam egy videót, kártya vissza a gépbe, és bájtra pontsan ugyanannyi a foglalt/szabad hely a kártyán.

Ennek ügye nincs belső memóriája.

Tehát hol lehetnek a videók?

Minitool partition wizard szerint 1db 58,55 partició van rajta, ebből 25 mb foglalt. (ez ügye nem lehet 60 fhd videó, egyikbe belenéztem 1+ perces)
Továbbá van 16 mb unallocated terület. Szóval ez sem az.

Bármi ötlet?

(#22222) Teasüti válasza sbazsi (#22221) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hülyeséget kérdezek most: esetleg rejtett vagy system?

(#22223) sbazsi válasza Teasüti (#22222) üzenetére


sbazsi
veterán

total commanderben be van jelölve, hogy a rejtett / rendszer fájlokat mutassa.

No meg olyat videókat csinálna valami oknál fogva, akkor miért nem csökkent a szabad hely, amikor csináltam vele egy videót.
:U

(#22224) padi68 válasza sbazsi (#22221) üzenetére


padi68
senior tag

van saját fórumja sj4000

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#22225) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ha az időjárás közbe nem szól, akkor hétvégén lehetőségem lesz hőlégballonból fényképezni. Sosem repültem még ballonnal, nem tudom milyen körülményekre számíthatok. Hajnalban lesz a felszállás a tervek szerint. Van hőlégballonos fotózással kapcsolatban valakinek tapasztalata? Lencsepárásodásra lehet számítani? Tele vagy inkább UWA az ajánlott? (lesz nálam mindkettő, de ha lehet, akkor az obicserét a kosárban el szeretném kerülni). Mennyire gyorsan mozog a ballon fotózás szempontjából? Reciprokszabály alkalmazható vagy inkább 2-3-szoros reciprokértékkel számoljak?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#22226) sbazsi válasza padi68 (#22224) üzenetére


sbazsi
veterán

:R

(#22227) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Tudtok olyan eszközt ajánlani, amivel 2-5 cm távolságról tud 50-100x-os nagyítású képet készíteni? Akár VGA minőség is jó (persze nagyobb felbontástól se sértődnék meg :D). Ha telefonhoz csatlakoztatható, akkor az külön előny.

(#22228) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Az 500D az 550D a 600D és a 700D ugyan azt az akksit használja? Lehet cserélgetni őket?

Köszönöm!

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#22229) matyi012345 válasza ngabor2 (#22227) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha nem fizikai nagyításról van szó, hanem digitálisan felnagyított, kivágott képről akkor gyakorlatilag bármilyen makróobival elérhető ez a nagyítás gond nélkül (vagy akármilyen nagyobb látószögű obi fordítógyűrűvel, vagy nagyobb gyujtótávolságú közgyűrűvel). Telefonos eszközről mondjuk nem tudok.

(#22230) ngabor2 válasza matyi012345 (#22229) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Fizikai jobb volna, ha elérhető ilyen.

Ha nincs, akkor próbálkozok az általad említettel. Köszi.

(#22231) *Ropi* válasza ngabor2 (#22230) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kiszeded egy régi CD-lejátszó lézerfejéből a fókuszáló lencsét (bár nem tudom, mekkora nagyítást ad) és a telefon kamerája elé illeszted.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22232) *Ropi* válasza LordAxwell (#22228) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az 500D-é LP-E5, a többié meg nem.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22233) buci30


buci30
addikt

Sziasztok

Légyszi segítsetek:
Nagyon időm nincs fotos rá folyamra de szeretnék a kislányomrol szép emlék képeket csinálni nem minden alkalommal fotoshoz rohangálni.

Van egy Canon 600D vázam s a kislányom miatt egy 50mm portré obi.
De bent szobába nagyon nehezen tudok képet csinálni 😕
Vagy nagyon sok rész homályos lesz pedig 2,6 nál próbálom nem 1,8 ,hogy azért szép mosott háttér legyen.
Vagy pedig bemozdul... 😒
Ha viszont azt szeretném, hogy éles legyen minden rész akkor kb meddig engedjem fel f6?
De ott meg néha sok a exponálási idő amí kézbe már bemozdul. Ez persze szobában van nem kint napfénynél.
ISO automatan van és max 1600 ig engedi fel úgy állítottam be.
Meg ugye nem mondhatom a 4 hónapos kicsinek, hogy most ne mozogj mert fotó jön 😁😆
Mit tudok csinálni, hogy azért szép képeket csináljak a kicsiről? 😒😒
Igaz van még egy obim egy Canon 18-135 de azzal se egyszerűbb gondolom.
Ebbe légyszi valaki segítsen!
Nem szeretnék olyan huu de profi képeket de azért jó lenne minőségi amennyire amatőrként lehet képeket lőni emléknek. Aztán majd fejlodom úgyis.

S még egy észrevétel: Láttam már fotóst hogy nagyon sok képet csinál egyszerre. Hiába teszem sorozat fotóra nekem 4-5 nél többet nem csinál s közel se olyan gyors mint amit néha láttok nyaralások alkalmával.
Vagy ez ennyit tud mármint a Canon 600D?

Köszönöm előre is a segítségeket.
S légyszi úgy írjátok, hogy megertsem mint amatőr 😊 :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#22234) LordAxwell válasza buci30 (#22233) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Szia!

Hát én csak azt tudom tanácsolni, hogy az ablakhoz minél közelebb legyen a kislány, hogy minél több fény essen rá, mindig próbálj a szemére fókuszpontot állítani, az a lényeg, hogy az legyen éles. Használtan nem kerül sokba egy vaku a géphez, én ajánlom, portréhoz, bárkinek jó tud lenni, és akkor nem kell a bemozdulással foglalkozni mert a záridőt nem kell 1/200 alá vinni és akár este is lehet róla tökéletes képet készíteni.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#22235) jjeahh válasza buci30 (#22233) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha fehér a plafon, akkor egy plafonra irányított ttl rendszervaku segítene neked :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22236) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Panasonic LX100-ra keresek tubus elejére felcsavarható telekonvertert. 46mm-es menettel rendelkezik. Akármilyen jó hozzá, ami 46mm-es? Valami jobb minőségű, vagy márkás cucc érdekelne. Házon belül van hozzá kompatibilis Panasonic cucc? Egyéb márka is érdekes lehet (Sony, Soligor), csak legyen valami neve, ne kínai 3$-os cucc legyen.

Köszi előre is!

Ja, és 2x-ezőnek örülnék. Az alatt sok értelme nincs számomra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#22237) copass válasza buci30 (#22233) üzenetére


copass
veterán

max f2.2 az ami még vállalható és nem téveszt,de inkább 2.8 de azért iso 1600-3200-re számíts.
az 1.8/50 II és azt stm is borzadály fókusszal rendelkezik. sorozattal semmire se mész. csak úgy van esélyed ha minden képnél újrafókuszálsz, tehát félig expógomb lenyom és klatty. mert ha sorozatot lősz úgy hogy mellé fókuszál, akkor ha 15-öt tud akkor mind fos lesz.
M f2.2 iso 2000 1/100 zárseb piciknél bőven elég, spot fénymérés és jó lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22238) copass válasza copass (#22237) üzenetére


copass
veterán

korrigálok 1/125-160 inkább zárseb!:D már fúfrémen megy az agyam egy ideje, kroppon több zárseb kell.
mondjuk obiban ha már 2.8 akkor a 2.8/40 stm sokkal, de sokkal élesebb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22239) _seth_ válasza copass (#22238) üzenetére


_seth_
veterán

40 2.8 stm gyorsabb, nyitva is tűéles, kicsi is, és beltérre jobb is ilyen célra.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22240) buci30


buci30
addikt

Hat nem szeretnék újabb obira beruhazni mondjuk.
Ha csak nem annyival jobb a 40mm mint az 50mm (ebből nekem a régi van meg akkor még nem volt az új stm -es)

Vakuval mindig úgy voltam azt mondták páran ne használjak mert más színek lesznek.
Milyent érdemes venni akkor?

Másik kérdés ha már...:
Lightroom-ba van ugye a wb én azt mindig automata nyomom.
Nekem ez jobban vissza adja az ember bőr színét is.
De mondjuk itt egy mai eset földieper:
Ez ahogy a gép csinálta:

S itt pedig nyomtam egy wb automata:

Szerintem az utóbbin sokkal jobbak a színek (automata)
Párom viszont azt mondja az első élettelibb.

Szerintetek?

De itt a kicsiről is egy próba kép direkt ez miatt
Itt nem nyúltam hozzá:

Itt pedig szerintem sokkal természetesebb a borszin hiába sötétebb mint az epernél is.
wb automata:

[/IMG[/L]

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#22241) copass válasza _seth_ (#22239) üzenetére


copass
veterán

igen, tudom, van is!:D de kropposra karcsú, érted, szenzor gyengus. 2.8 ott már sok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22242) matyi012345 válasza buci30 (#22240) üzenetére


matyi012345
őstag

Világításra költs. Nem tudom mennyi a keret, de egy mikrosat hobbi studio cucc lakáson belül minden gondodat megoldana. Emlékeim szerint 50k körül van. Ha ez nem fér bele akkor egy dupla nagyobb boxos villanj korte szett kb fele ár. Fény nélkül nem mész semmire, az a lelke mindennek.

(#22243) buci30 válasza matyi012345 (#22242) üzenetére


buci30
addikt

Spontán képekhez felállítani egy ilyen kis stúdiót nehéz lenne. Van amikor az ágyba van jo póz vagy olyat csinál vagy a játszószőnyegen vagy ágyon stb
Tehát ez így bonyolult lenne.
A gép mindig kéznél van direkt úgy ebből kéne a legjobbat kihozni.
Ezért lehet a vaku lenne jó megoldás? De melyik az ami már ér is valamit?
S az 50mm jobb erre a célra mint a 18-135-os obi gondolom.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#22244) matyi012345 válasza buci30 (#22243) üzenetére


matyi012345
őstag

Fényformáló nélkül a szoba két felső sarkába felvillantasz 1/4 teljesítményen két 120-assal és nagyjából az egész szobába van egy használható fényed, iso400 fölé nem is kéne menned még egy nagyobb szobába sem. Bemozdulás kizárt, kényelmes f4 rekeszek simán meglennének amin az 50-es már tényleg penge. Másik megoldás, ha mondjuk lent van a szőnyegen akkor a két boxot felrakod, lerakod a szőnyeg mellé és gyönyörű lágy fényed lesz. Egyik főfény, másikkal csinálhatsz ellenfényt, deríthetsz is valamivel, rajtad áll. Ha megtanulsz használni egy ilyen cuccot akkor lesznek olyan emlékképek a gyerkőcről ami vállalható lesz. Ha Ebay-ről beszerzel potom összegért néhány gyerekfotós hátteret, akkor meg pláne olyat kihozhatsz vele ami megszólal. Ehhez be kell fektetni egy kisebb összeget és kell egy kis idő amíg kitapasztalod, viszont mindig ott lesz és egyszer kell megtanulni. Objektívbe ne fektess, semmi értelme nem lesz, rendszervaku még meggondolható de ha csak a plafonra villantasz egy fénykört minden képhez, az hamar unalmas lesz, ráadásul ha nem figyelsz hatalmas táskák lesznek a szemei alatt.

Egyébként nem kell mindig fotóshoz rohanni, de ha évente egyszer elmentek, az szerintem anyagilag és minden egyéb szempontból vállalható, ha nem akarsz ilyen világítástechnikába fektetni és kitanulni, viszont ha se ez se az, akkor egy iso3200-as ablakfénynél készült zajtengert, vagy plafonra villantott táskákat fogtok nézegetni 15 év múlva és nem jön vissza az alkalom, hogy megismételd! :)

[ Szerkesztve ]

(#22245) copass válasza matyi012345 (#22242) üzenetére


copass
veterán

spontán képekhez egy komplett stúdió azért túlzás!:D vellanykörte rettenet, minden expó másmás.
fényerős fix és tekerje az iso-t neki. max átrakja ff-be!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22246) matyi012345 válasza copass (#22245) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem pontosan ugyanazt villantja mindig, ha neked nem akkor irány a szervíz, bár RAW-ban úgyis van annyi tartalék, ha nincs akkor tényleg gáz van vele. Amúgy azt mint vészmegoldás írtam, inkább a 2x120. Lehet isotekergetni meg fixezni, attól még a fények úgy esnek ahogy huppannak és sz.r lesz az egész az esetek 90%-ában és ezek nem azok a képek amiket megismétlek ha nem jön össze. 10-20 év múlva ezeket a képeket fogják nézegetni. Lehet választani, hogy egy kontrollálatlan fényű zajtengert hívok le a családi albumba, vagy tisztességes képeket. Írtam azt is, hogy el lehet menni szakemberhez néhány alkalommal és akkor nyugodt az ember.

(#22247) buci30


buci30
addikt

Ja nem szeretnek hátteret mosni a 50mm -el akkor hol van azaz érték ahol szép éles lesz a kép? F4-7 kb?
ISO nálam automata van de max 1600 ig engedem fel úgy állítottam be az fölé szobába se.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#22248) berobi78 válasza buci30 (#22247) üzenetére


berobi78
tag

Én hasonló cipőben járok mint te, csak a kis srác már 16 hónapos.

Szintén 600D, de én vettem a kitobi helyett egy tamron 17-50 non VC 2.8-at.

Nálad valószínű a 50mm sok lesz beltérben, én ezzel a tamronnal is olyan képeket tudok csinálni max ISO1600-al, hogy nem mozdul be, bár általában nem a tele végén használom. Persze nem egyszerű, és sokat kell lőni, hogy legyen benne értékelhető, de mindenféle világítás nélkül is megoldható a dolog.

Persze RAW-ba fotózok, és utólag lövöm be a WB-t lightroom-al, és ha kell teszek rá zajszűrést, növelek élességet stb.

(#22249) buci30 válasza berobi78 (#22248) üzenetére


buci30
addikt

Köszi.
Hát plusz 100ezer nem tudom csinál e annyival jobb képet mint a mostani 50mm/1.8.
Mert kültéren teljesen jó ez az obi is meg a 18-135 is. Azért vettem az 50mm mert kevés fénynél a 1.8 miatt.
Hát nem tudom mi legyen még gondolkozom :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#22250) halagabor


halagabor
tag

Sziasztok!
Ha fókuszhiba gyanúja áll fenn, akkor hogyan tudom letesztelni, hogy az objektív vagy maga a váz a hibás.

Lehet egyáltalán a váz a hibás?
És mi van akkor ha a vázzal van gond, azt lehet szervizeltetni?
És ha igen akkor mit fognak csinálni vele és mennyi ideig tartana?
Ha a váz a hibás, akkor a manuális objektívek esetén is rossz helyen fog élességet jelezni?

Nikon D3200-ról van szó amúgy. Van hozzá AF obiból egy 18-55-ös kitobi, egy 50-es 1.8G meg egy 55-300-as. Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.