Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21101) copass válasza Pipikék (#21100) üzenetére


copass
veterán

vijolá

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21102) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, banalis kerdes tudom, de megis felteszem.

Adott egy vaz+obi felallas, ND10 Haida szuro. Alap iso 200. Allvany.

Ha ISO200-on ND10-el mondjuk 30sec az optimalis zariod a helyes expohoz, akkor ISO400-al ugye a zarido elvileg felezodik?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21103) fattyu válasza Balinov (#21102) üzenetére


fattyu
veterán

igen :D

a te képeiddel ezeket már azt hinné az ember hogy csuklóból tudod :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21104) Balinov válasza fattyu (#21103) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi!
:)) kicsit bizonytalan vagyok, vagy megsem? Valaszom erre egy hatarozott talán...esetleg :DDD

Az az igazsag, vagy 1 eve nem volt fenn a D90-en a Haida, most meg megjott a step up ring 46mm-rol 76mm-re, meg lesz remelem par kirandulas is, szoval aktualis kiprobalni az ND10-et az EM5-on is vegre..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21105) fattyu válasza Balinov (#21104) üzenetére


fattyu
veterán

100 200 400 800 1600 3200 6400 12800

az egész stopok

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21106) copass válasza fattyu (#21105) üzenetére


copass
veterán

ha kavarni szeretnék akkor 160, 320, 640, 1250, 2500, 5000!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21107) Balinov válasza fattyu (#21105) üzenetére


Balinov
félisten

ez megvan, nem is ez a gond...tobbet kene ND-zni, nem lennenek ilyen hulye kerdeseim.. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21108) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Létezik olyan alsó kategóriás Nikon váz, ami videófelvételkor full manuál módban használható? Nincs automata fénymérés-állítás, w/b, hanem úgy vesz, ahogy beállítottam, környezettől függetlenül?

(#21109) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
amatőr létemre sikerül egy megrendelést elcsípnem, egy borospincében fotóztam. Én még csak ma hallottam a 18%-os szürke papírról, de tegnap fényképeztem. Szerencsémre raw-ban, mert most a fehéregyensúlyt szeretném beállítani, és ehhez kérnék egy kis iránymutatást. A pincében szép sárgán világítottak a lámpák így minden szép sárgás. A konkrét kérdésem, hogy kellene beállítani a WB-t? A fehér az legyen a képernyőn is fehér -tehát csaljak- , vagy hagyjam meg a képeket sárgásra, hiszen a pincében ez az eredeti? Melyik a mutatós? Mi ilyenkor a követendő út? Vagy kérdezzem meg a tulajt, melyiket szeretné?
Köszönöm a segítséget!

(#21110) *Ropi* válasza fartfun (#21109) üzenetére


*Ropi*
félisten

Neked hogy tetszik? Na úgy. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21111) Byk01 válasza Balinov (#21107) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez ND nélkül is így működik, hogy ha egy stopot emelsz az ison, akkor az egyet csökkent a záridőn (ha a rekeszt békén hagyod) :P
:)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21112) copass válasza fartfun (#21109) üzenetére


copass
veterán

keress valamit ami fehér a képen. azt próbáld fehér közelire venni. nehéz lesz készülj fel!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21113) JohnyBlue válasza fartfun (#21109) üzenetére


JohnyBlue
őstag

+1 copassnak

vagy addig ráncigáld a csúszkát (wb és tint) amíg neked tetszik az eredmény! vagy valami fehérre mérsz wbt a pipettával... utána már csak az összes képre (ami hasonló világításnál lett lőve) nyomsz egy szinkront és utána már csak utána kell egyesével menni ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21114) Balinov válasza Byk01 (#21111) üzenetére


Balinov
félisten

jol van,jol van, ertem en,hogy banalisan egyszerut kerdeztem, keretik kimelni a buramat :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21115) Loner


Loner
tag

Sziasztok.

Csak annyi kérdésem lenne , hogy ezt a gépet gondolom érdemes lecserélni, mondjuk egy ilyen gépre?
Gondolom lesz különbség a képek között?!
Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21116) jjeahh válasza Loner (#21115) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak ha nagy zoomot akarsz, képminőségben nem hiszem, hogy előrelépés lenne, max vissza

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21117) Loner válasza jjeahh (#21116) üzenetére


Loner
tag

Akkor nem éri meg, tudsz ajánlani valamit, esetleg használtban is érdekelne!
Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21118) jjeahh válasza Loner (#21117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mennyi a max kereted? A lehető legjobb képminőség a cél?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21119) Loner válasza jjeahh (#21118) üzenetére


Loner
tag

Nos ha a legjobb képminöséget szeretném , akkor 150-200 alatt nem is keresgetnék, de most egy fuji j27 gépem van, nos annál szeretnék valami jobbat ,kb 50 ezerig, de ha nem éri meg annyiért venni akkor marad a további sporolás! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21120) Loner válasza jjeahh (#21118) üzenetére


Loner
tag

Mondjuk egy Sony A200 érne valamit?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21121) Loner válasza jjeahh (#21118) üzenetére


Loner
tag

Canon 400D is tetszik, de nem értek hozzá. Objektiven is gondolom sok múlik!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21122) copass válasza Loner (#21119) üzenetére


copass
veterán

500-800ezernek is jó lesz az a 200ezer, ha már legjobb képminőség!:D
1100D-t már kapsz 60ért kevés expóval kitobival. az indulásnak bőven jó, aztán idővel meg veszel hozzá cuccokat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21123) JoeCockBill válasza Loner (#21119) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

Szerintem annyiért ki lehet fogni használtan valamelyik Sony NEX milc-et, azokban APS-C szenzor van

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#21124) Loner válasza JoeCockBill (#21123) üzenetére


Loner
tag

Nos, hogy pontot tegyek a kérdések végére, nekem az lenne a cél, hogy ilyen képeket tudjak csinálni.

[L:/dl/upc/2015-09/27/352233_t8hfr7rrnuey06yn_12043162_874944975935042_2077514994832322857_n_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-09/27/352233_t8hfr7rrnuey06yn_12043162_874944975935042_2077514994832322857_n_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-09/27/352233_t8hfr7rrnuey06yn_12043162_874944975935042_2077514994832322857_n_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-09/27/352233_t8hfr7rrnuey06yn_12043162_874944975935042_2077514994832322857_n_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21125) copass válasza Loner (#21124) üzenetére


copass
veterán

ilyen életlent?!:D
erre elég egy bridge is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21126) Loner válasza copass (#21125) üzenetére


Loner
tag

Itt arra gondoltam, hogy az alany "éles" de a háttér homályos! :O

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21127) jjeahh válasza Loner (#21119) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor pár milc is:
olympus: e-pm1, e-pl1, e-p1, e-p2
panasonic: g1, g2, gf1, gf2
sony: nex-3, nex-5
Ha picit kitolod a kereted vagy szerencséd van kifoghatsz gx1-et vagy g3-at is, amik már modernebb gépecskék, én utóbbival máig elvagyok. Esetleg még egy tipp: ha van türelmed manuális fókusszal matatni, egy régi fényerős manuális optika 3-4 ezer körül beszerezhető és azzal már egész jó képeket lehet lőni, anno én is egy 25 ezres vázzal kezdtem és egy 3k-s obival, szal az első szettem összesen nem került 30k-ba :DDD Az aláírásomban lévő linkeken megnézheted ha érdekel mit lehet kihozni kb. egy ilyen filléres cuccból.

(#21126) Loner: Ilyen háttérmosást ennyi pénzből valszeg csak manuális obival tudnál megoldani, viszont mozgó témára nem ideálisak ezek a manuál fókusz miatt... persze nem lehetetlen kutyust fotózni manuállal sem, de sok türelmet igényel :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21128) Loner válasza jjeahh (#21127) üzenetére


Loner
tag

Akkor a Bridge az felejtős?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21129) JoeCockBill válasza jjeahh (#21127) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ja, végülis nem lehetetlen, ezért a képért fél órát ültem a fűben :D

50mm-es f1.7-es manuál minoltával lőttem, de ez is csak azért sikerül mert véletlenül fél percre abbahagyta a futkározást :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#21130) jjeahh válasza Loner (#21128) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igen

JoeCockBill: én egész sorozatokat lőttem anno 135mm F2.8 manuállal szaladó kutyákról, itt is találsz párat. Beállítottam egy pontra a fókuszt, a haver elkezdte csalogatni-hívni a kutyust, megvártam amíg kb. a fókuszba ér oszt nyomtam egy sorozatot :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21131) copass válasza Loner (#21126) üzenetére


copass
veterán

70k körül kapsz újonnan panasonic fz-72 bridge-el
lesz mindened készen, cserébe nem fog tudni fejleszteni később rá semmit.
de ha veszel mondjuk egy 1100D-t 60k körül, akkor ahhoz venned kell mellé egy teleojjektívet. azt a legolcsóbban is 40k alatt nem úszod meg, stabisat, mert teléhez nem árt. akkor már ott vagy hogy 100k alaphangon. használt vonalon.
újonnan tudsz venni 1200D kitet amihez kapsz egy nagylátót (18-55 mm) meg telét (70-300mm) stabi nélküliek és hát nem egy szupi rajzzal, de indulásnak teljsen jó és 160k-ból kijöttél.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21132) JoeCockBill válasza jjeahh (#21130) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

az nagy buli lehetett :D
jók a képek :)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#21133) Loner válasza copass (#21131) üzenetére


Loner
tag

Akkor veszek vázat, majd később egy objektívet.
De DSLR-t szeretnék mindenképp, ha lennétek olyan szivesek megnézni és ajánlani valami jó vázat,ha lehet pontos tipust és egy hozzá való objektivet akkor az megkönyitené a dolgomat.

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21134) jjeahh válasza JoeCockBill (#21132) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kis pénzből is meg lehet oldani sok mindent, csak sokkal nehezebb :D Anno amikor még nem volt vakum, derítőlapom, állványom, kihajtható kijelzőm stb., a gombafotókat is úgy lőttem meg, hogy valszeg sokan kinevettek volna :DDD Telefon led-el, elemlámpával világítottam meg a gombát, a gépnek mohából meg kavicsokból építettem "állványt", lehasaltam a tehénsz*rba, hogy beállítsam a manuális obin a fókuszt, időzítő be, majd spriccoltam a vizet a gombára és világítottam két lámpával úgy, mint egy akrobata, mert ugy-e csak két kezem van... :DDD Ettől függetlenül simán bekerült az egyik ilyen kép az olympus magazinba és ma sem lövök jobbat jobb technikával sem :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21135) Loner válasza jjeahh (#21134) üzenetére


Loner
tag

Nos kinéztem egy Canon 1100D-t, már csak egy jó obi kellene hozzá, itt van valakinek?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21136) JoeCockBill válasza jjeahh (#21134) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ha erről készült volna werk videó az mégtöbb helyre bekerült volna :D
egyébként szerintem nem kifejezetten nagy hátrány az AF hiánya, legalábbis hobbifotós szinten (persze ha meló az úgy már más kérdés), sőt én sokkal jobban élvezem kézzel beállítani a fókuszt. kb olyan feeling mint az automataváltós/manuális váltós autó esetében. ráadásul a sony milcekben van focus peaking, ami kirajzolja az éles tartományt.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#21137) Loner válasza copass (#21131) üzenetére


Loner
tag

Esetleg Nikon D3000 ? Egy jobb obival?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21138) copass válasza Loner (#21137) üzenetére


copass
veterán

nem ismerem a nikon vonalat. vércanonos vagyok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21139) PhilBrick válasza copass (#21138) üzenetére


PhilBrick
őstag

az valami olyan mint a vérnyúl? :DDD

(#21140) sideburns válasza Loner (#21137) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nikon felejtős, ha akarsz rá olcsó manuális obit.
Hardverapró tele van most Samsung NX3300-zal akár 60 körül, ugyan nincs kereső rajta, de APS-C szenzoros (nagyobb, mint a Canon DSLR) és van focus peaking, manuálozni kiváló és a kitobija is rendben van.

(#21141) atok666 válasza JoeCockBill (#21136) üzenetére


atok666
őstag

Azert az AF/MF fotozast hasonlitani az automata/manualis valtashoz eleg huzos :D

Atok

(#21142) copass válasza JoeCockBill (#21136) üzenetére


copass
veterán

nem a túrót! :U
az MF gyakorlatilag kimerül a beállított, művészkedős,nagyon rákészülős képekben.
megöli a spontán fotózást.
hagyjuk azt most hogy régen is születtek MF képek zseniálisak. csak éppen arról senki nem beszél hogy ott nem lópikula keresőkben bűvészkedtek, plusz az hogy papírképre mentek, kisméretben.stb.
focuspeak meg kábé annyiban segít hogy szól hogy éles,aztán mire megállsz már életlen is lett, mert túltoltad.
még a fókuszcsapda se pontos, pedig az tényleg odalő ahová kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21143) fartfun válasza *Ropi* (#21110) üzenetére


fartfun
tag

Rendben, köszi :)

(#21144) jjeahh válasza copass (#21142) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon elfogult vagy néha mások eltérő véleményével kapcsolatban és ezt csúnyán értésünkre is adod. Évekig fotóztam manuálokkal, sőt most is azokkal nyomom néha és gyorsan mozgó témára valóban nem ideálisak, de azért nem csak beállított képeket lehet vele lőni ;) Anno nem egy koncertet, fesztivált, kirándulást stb. végigfotóztam manuális optikákkal. Persze ha valaki ilyen üvegekkel akar szórakozni nem belépő dslr-t kell alá venni kulcslyuk méretű optikai keresővel... Szal amiért neked valami nem tetszik nem azt jelenti, hogy másnak sem :) Ha neked nem váltak be a manuálok ez van, de fogadd el ha pl. én vagy JoeCockBill kolléga tök elvagyunk velük

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21145) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
kérlek nézzétek meg az alábbi két fotót és segítsetek.
Hogy lehet ilyen képeket csinálni? Ezeken van valami HDR vagy bármilyen más manipuláció? Vagy amit kérdezek, szakmai titok?:)
[Elsőgyönyörűkép]
[Másodikgyönyörűkép]

Köszönöm!

(#21146) copass válasza jjeahh (#21144) üzenetére


copass
veterán

megfordult a kezemben nem egy analóg cucc psixtől,yashicamatokig,zeintenát. azért azoknál is van egy szép nagy kereső, plusz a törőék ami sokat segít. plusz az m42 vonal helios,pentacon,zeissek 28-200mm ig. 1100D,5dm2 magiclantern-el is nehéz manuálozni.
de mindenféle segítséggel is lemaradsz nagyon sok mindenről és rengeteg képed megy a kukába az mf miatt.
aki ezt szereti hajrá, de általánosságban nehéz műfaj a manuálozás, kell hozzá egy jó alap.
nagy divat a manuálozás, csak egy kezdőnek nem éppen ez az ideális kiindulási alap.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21147) copass válasza fartfun (#21145) üzenetére


copass
veterán

állvány, nagylátószög, alacsony iso, hosszú záridő.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21148) jjeahh válasza fartfun (#21145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

első lehetséges hogy hdr vagy két képből van összerakva, de lehet, hogy egyszerűen raw-ból van visszahúzva. Második sztem semmi extra, állvány, szűk rekesz, raw, utómunka.

copass: Egyetértek és mégsem, mert már megint általánosítasz. Én is manuálokkal kezdtem pl. és tényleg lemaradtam párszor egy-két jó pillanatról, de cserébe belassít, alapossá, megfontoltá tesz, így a random kattogás helyett sokszor jobb képeid születhetnek. Ez a vita is hasonló ahhoz, mint amikor valakik a fix üvegek vs zoomok létjogosultságán vitatkoznak. Persze ez sem mindenkire igaz, de rengeteg emberkét ismerek, akik le sem veszik az expó gombról az ujjukat, minden szirsz*rra kattognak, mert hát van gyors af, van zoom, oszt a képeik 99,99%-a a merevlemezen végzi és feledésbe merül... Szal továbra is tartom: kinek a pap, kinek a papné...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21149) Lassú Víz válasza fartfun (#21145) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az első egyértelműen HDR, ha megpróbálsz a szobádban az ablak felé fotózni fogod látni, hogy nem tudja a szenzor azt a dinamika kompressziót, ami oda kellene. Vakuval lehetne deríteni, de az meg elnyomta volna a benti lámpák fényét.

A második is valószínű, de ott az ablak elé rakott áteresztő fóliával (pausz papírral, pont jó felhővel) a kinti fényt vissza lehet venni annyira, hogy olyan árnyékokat kapj mint a képen látható.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21150) jjeahh válasza copass (#21146) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerk időbe nem fért bele: azért arról se feledkezzünk meg, hogy ezek az üvegek sokszor az autofókuszos társaik tizedébe sem kerülnek, a karakterüköt semmivel nem lehet helyettesíteni és az építési-anyagminőségük néha a csúcskategóriás mai obikét is veri. No meg hogy visszatérjünk az eredeti témára: 50k-ért milc + manuálok helyett mit tudnál ajánlani Loner kollégának, amivel annyira el tudja mosni a hátteret mint a kutyás képen amit linkelt?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.