Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21902) LámaZ válasza *Ropi* (#21889) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

Legyen minden jó!

(#21903) Sly189 válasza fr3ntzen (#21900) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszi, valahogy nem akadtam rá, mobilról :(

(#21904) lorcsi


lorcsi
veterán

tokot szeretnék vásárolni az LX7-hez
ezt találtam eddig ami jópofa retrosabb hatású, de védi is

szerintetek menynire tartós?
mennyire védi ?

(#21905) r.levente75 válasza lorcsi (#21904) üzenetére


r.levente75
addikt

Masszív kemény borítású, jó darab, az ilyen típúsu régi tokok elnyűhetetlenek voltak. Két hátrány van, nincs bélelve, mint a mai modern tokok ,ezért esetleges leeséskor nincs csillapítás, max a por. Nyilván leejteni semmit sem szabad!

[ Szerkesztve ]

(#21906) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy Olypumpus XZ-2-es fényképezőhöz keresnék advanced vállpánttot, amin "csúszhat" a kamera. Van valakinek tapasztalata, hogy miéyet érdemes venni?
Az 1-2e Ft-os kínaitól tartok, nem szeretném, ha rossz minőségű karabíner miatt lessen a gépem, és 5e Ft-nál nem nagyon szerenék többet költeni.

Indigo Marble Padded Neoprene Anti-Slip Sling Camera Strap

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#21907) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok! Panasonic G3-ra (kitobival) az E-bay-es utángyártott polárszűrő (illetve egyéb szűrők, Helios-hoz konverterek) megfelelőek?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21908) jjeahh válasza KelemenUhr (#21907) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én szinte az egész fotós-videós kütyüm ebayről vettem, szal nyugodtan lehet onnan is vásárolni, de szűrőt ott sem vennék gagyit, polár, nd szűrőből minimum kenko, hoya az a szint ami már okés.

(#21906) dni: Nekem ilyen olcsó dupla van, a tiédnél nagyobb gépeket használok rajta gond nélkül (pana g3, gh2, g6, nagyon ritkán sony a7s, canon 60d, nikon d7000), szerintem egy XZ-2 az olcsó kínairól sem fog leesni :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21909) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, nem találtam megfelelő topikot ennek a kérdésnek, talán nem írom nagyon rossz helyre, olyan mintákat keresek, amit rá lehet nyomni bármilyen színű lapra, tehát háttér nélküli mintákra gondolok, de nem találtam megfelelőt, hogyan keressek rá? Linkeltem egy példát hogy milyenekre gondolok.

Példák

Rendszergizda :)

(#21910) KelemenUhr válasza jjeahh (#21908) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Köszi a tippet, igazából ahogy nézem a Kenko pl. pont ugyanannyiba kerül, mint a noname kínai, rendelek is. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21911) fireman123 válasza KelemenUhr (#21910) üzenetére


fireman123
őstag

na ja, csodákban azért ne bízzál :N ......a gyár másik helyiségében rányomott Kenko feliratért nem számoltak fel plussz pénzt , azért egyforma az ár :D

(#21912) jjeahh válasza fireman123 (#21911) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem nincs kenkóm, de állítólag azok is hoyák átmatricázva vagy valami ilyesmi és a hoyák elég jók, nekem nd4, nd16 és egy nd3-nd400 varind van, mindegyik kifogástalan, egyáltalán nem észleltem velük minőségromlást a képeken :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21913) fireman123 válasza jjeahh (#21912) üzenetére


fireman123
őstag

igen, ezt olvastam én is ....de azért nem mindegy a hoya és kenko viszonylat, vagy a kenko és noname....azt nem tudom elképzelni, hogy egy eredeti kenko egy árban van a noname-el, aztán lehet, hogy a noname is megfelelő lesz :)

(#21914) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Na akkor mennyibe kellene kerülnie egy eredeti Kenko/Hoya UV filternek? :D Vagy hogy keressem, hogy valóban korrekt darabot kapjak?

Szerk.: Illetve egy második generációs (Pana GX7 kit 14-42) obi van rajta. Esetleg tudja valaki, milyen méretű filter passzol erre?

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#21915) jjeahh válasza KelemenUhr (#21914) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez pl eredeti kenko, ez vagy ez meg hoya. Ezek alapján gondolom felismered már a dobozát. A második generációs 14-42-re 46mm szűrők mennek, de amúgy ha gondolod érdemes lehet minél nagyobb szűrőt venni, amit aztán később bármilyen obira adapterezni tudsz filléres közgyűrűk segítségével, így egy életre le van tudva a szűrővásár. Ennek annyi hátránya van, hogy így fog kinézni az obi és nem megy rá a gyári napellenző.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21916) faki_ válasza KelemenUhr (#21914) üzenetére


faki_
senior tag

A "Hoya fake" szavakra keresve kapsz pár oldalt az ismertetőjegyekkel. A Kenko lehet, hogy kimaradt a nagyüzemből az alacsonyabb ára miatt.

(#21917) Balinov


Balinov
félisten

Esetleg Praktica CPL? Nekem az van, talan angol amazonrol, olyan 20€ korul volt. A Schneider Kreuznach gyartja. 67mm-esben van jopar eve, szerintem minosegre jo es nem kell erte felveset eladni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21918) mrfire


mrfire
őstag

Sziasztok!

Olyan fényképezőgépet keresek, amit facecam helyett használhatok és jó minőségű Full HD videó felvételt készíthetek vele. (Azért érdeklődöm fényképező után videókészítésre, mert alkalomadtán fényképezni is szeretnék vele.)

Zöld háttér előtt szeretném használni, jól bevilágított környezetben: [link]

Korábban volt egy sportkamerám, az így teljesített, ennél jobb minőségűt keresek: [link]
Már egy okostelefonnal is jobb képet kaptam nála: [link] kb. ebben a minőségben keresgélek.

Fontos, hogy ne legyen felvételi korlátja, vagy ha van, akkor automatikusan indítsa újra a felvételt, és észrevétlenül össze lehessen fésülni a kettőt egy vágóprogramban. (Nem tudom, általánosságban hogy megy ez, a sportkamera így csinálta.)

Tudtok kiinduló pontot adni, gépet javasolni vagy esetleg, hogy milyen specifikációkra figyeljek oda a választáskor?
Csak ez lenne a legfontosabb, hogy ebben a környezetben tudjak a fenti példának megfelelő vagy valamivel jobb minőségű felvételt készíteni, és USB-vel való töltés mellett szeretném használni, hogy ne kelljen az akkumulátort külön tölteni hozzá.

Előre is köszi a választ! :R

(#21919) fattyu válasza mrfire (#21918) üzenetére


fattyu
veterán

fényképezőnek van felvétel korlátja és és még ha ujra is indul magától lesz szünet közte.

más vámtarifa van fényképzeőre és kamerára ezért van elválasztva a két csoport így.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21920) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Beázott gépekkel mit lehet kezdeni? Extraolcsón árul németajkú kolléga bevallottan árvízkárosult a7r-t, ami elmondása szerint "nem mindíg indul be elsőre, akksikivét-betétel után elindul". Érdemes egy ilyenbe belevágni? 500EUR lenne 1.4/50-es A-mountos lencsével és LA-EA4-gyel (gondolom utóbbiak is fürödtek egyet...) - bár ebből én még alkudnék, hogy elektronikacsere esetén se legyen túl nagy bukó.

#21919: Mivel a kollégának csak fHD-re kell, oda tökéletes a hekkelt firmware-ű pana GH2. Ebből tudtommal a 30perces limitet is kihekkelték:K

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21921) copass válasza t72killer (#21920) üzenetére


copass
veterán

5dm2+ML+ ninja atomos hdmi-n keresztül lehetséges a folyamatos felvétel raw-ba ugye. csak pöttyet drága a ninja. 300dodó aszem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21922) jjeahh válasza mrfire (#21918) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hekkel tényleg ki lehet szedni a gh2-ből a 30 perc limitet, az usb töltés viszont nem műkszik. Mondjuk dummy akksival is meg lehet az állandó áramellátást oldani tudtommal, így néz ki a cucc.
Ez a facecam dolog viszont fogalmam sincs hogy műkszik, lehet-e egyáltalán ilyent gh2-vel :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21923) grigo


grigo
őstag

Ha valaki foglalkozott esetleg otthoni barkáccsal, esetleg házi led lámpákkal az leírhatná a tapasztalatait.
Tetszik ez a házi ledlámpa ötlet. És nem tűnik túl drága barkácsnak.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21924) r.levente75 válasza grigo (#21923) üzenetére


r.levente75
addikt

A led égőnél milyen teljesítményt találtál?

(#21925) r.levente75 válasza grigo (#21923) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem gondolkodsz spirál daylight fénycsőbe?

(#21926) xXxian válasza r.levente75 (#21925) üzenetére


xXxian
senior tag

Hova?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21927) r.levente75 válasza xXxian (#21926) üzenetére


r.levente75
addikt

Mivel fotós topic, világításra.

(#21928) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,
Láttam már több videót, time lapse-t ahol virág nyílik ki.
Ezt hogy csinalják? Van olyan virág ami ilyen gyorsan nyílik? (Mondjuk 1 nap alatt) vagy naponta fotózzak néhányszor pár napon át?

(#21929) scarabaeus válasza Pulsar (#21928) üzenetére


scarabaeus
őstag

Van virág, ami minden reggel kinyitja a szirmait, délután bezárja. Olyan egy évtizede tetszett nekem a téma, csináltam pár videót, általában 10 mp-es intervallumokkal, a hajnalka, a porcsinrózsa, a tulipán is így működik.
Egy orchidea nyílását a bimbótól a virágig így nem lehetne, mondjuk.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#21930) Pulsar válasza scarabaeus (#21929) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm szépen :R
Azt hiszem el látogatok az egyik virág boltba jövőhéten :)

(#21931) Pulsar


Pulsar
veterán

Kaptam kölcsön néhány Close-up makró lencsét, és elég jól el szórakoztam vele.
Mivel ebay-en filléres tétel gondoltam rendelek magamnak, de akkor bele futottam abba, hogy van bajonettes köztag (remélem jól írom) szintén makróhoz.
Tudom, hogy közel sem olyan mint egy makró obi, de egyenlőre nekem elég. Melyiket érdemes inkább venni a kettő közül? Mindkettő hasonló árban van.

(#21932) grigo válasza r.levente75 (#21925) üzenetére


grigo
őstag

Egyenlőre nem gondolkodom semmibe, olvasgatom a lehetőségeket. Csak ugye ha valaki már mókolt ilyeneket akkor biztos vannak olyan hibák amiket én már nem követnék el újra.
Úgy gondolom, hogy egy házi led panel lehet az egyik legjobb megoldás (eleve minek költseg százezres tételt, amikor azt se tudom beválik-e nekem ez a dolog). Dimmert szerintem érdemes lenne, hogy a fény erőssége változtatható legyen, és azon gondolkodm még hogy ha hideg fehér és sárga ledeket soronként váltva raknék fel mindkettőhöz külön dimmert akkor egyszerűbb lenne a megfelelő fehéregyensúlyt eltalálni. Az a baj, hogy nem én fogom csinálni, mert nem értek a villanyszereléshez.
Nyilván ezt valami panelre rá kellene tennem, ami könnyű, tartós és a fej dőlésszöge állítható. Továbbá valami olyan méretben kellene csinálni, hogy softboxot tudjak rá venni.

Egyáltalán kell ledlámpás panelre softbox? Gondolom a fény lágyítása sosem hátrány.
De szóljatok ha hülyeséget beszélek és olyasmibe vágok bele ami nem kivitelehető.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21933) r.levente75 válasza grigo (#21932) üzenetére


r.levente75
addikt

Tárgyfotózáshoz én is csináltam három fényforrást, ezek fixek, nem állítható fényerejűek. Így is tökéletes amire használom, mindháromban egy egy 85wos spirál daylight fénycső üzemel. Lehetnének nagyobbak is de azért elegendő. A foglalat amibe bele van tekerve kerámia, különben elégne. Ha növelném a fénycsö teljesítményét, spécibb foglalat kellett volna, ezért döntöttem e mellett.

(#21934) faki_ válasza Pulsar (#21931) üzenetére


faki_
senior tag

Közgyűrű a neve, macerásabb a használata, de nincs plusz optikai elem ami rontaná a képminőséget. Érdemes figyelni rá, hogy a legolcsóbbakat csak olyan objektívekkel célszerű használni, ami manuálisan is rekeszelhető vagy a drágább, elektromos jeleket is átvivőt kell venni. A noname makrólencsék elég kétes minőségűek.

Érdemes még figyelembe venni, hogy közgyűrűvel nehezebb ugyanazt a leképezést elérni. Ha jól tudom, a gyújtótávval megegyező pl. egy 100mm-es (normál, nem makró) objektívnél 100mm közgyűrű kell az 1:1-hez. A Raynox DCR-250 telezoomon 100mm felett nem sokkal már 1:1-et ad és ez a gyujtótávval tovább nő.

Makró topik

(#21935) r.levente75 válasza Pulsar (#21931) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem egy soligor közgyűrű szettem van három részes. Egy nikkor 50mm 1,8f használom. Jó cucc így együtt igaz belépő, de töredéke árban egy makró optikának. Minden adatot átvisz, AF is van.

(#21936) grigo válasza r.levente75 (#21933) üzenetére


grigo
őstag

Ha jól emlékszem ezek a spirál fénycsövek 10ezer körül vannak. Úgy gondolom abból már kijön annyi ledszalag amiből két oldali megvilágítást is össze tudok hozni. De nem tudom. Tény, hogy a fénycső tűnik az egyszerűbb megoldásnak és a foglalathoz jobban is találok szerintem softboxot. Nem egyszerű.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21937) Byk01 válasza grigo (#21936) üzenetére


Byk01
senior tag

Csak szólok, van egy Barkács topik is. Nem azért, mert zavarna itt, csak hátha ott találtok még infót, vagy oda olyan is benéz, aki ide nem, és van tapasztalata.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21938) r.levente75 válasza grigo (#21936) üzenetére


r.levente75
addikt

A 85wos 8k alatt van, a 36wos 4k. Itt a fényerő a lényeg nem tudom a leddel mennyit tudsz elérni de a 85w energiatakarékosba kb 300wnak felel meg. Nem is beszélve a színhőmérsékletről ami itt 5500kelvi ami a napfény és a vakuéval egyenértékű így tudsz mellette vakuzni nem keveredik a fehéregyensúly.

(#21939) grigo válasza r.levente75 (#21938) üzenetére


grigo
őstag

Átviszem magunkat barkácsba akkor. Ha már van ilyen. Nem is tudtam, hogy létezik.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21940) r.levente75 válasza grigo (#21939) üzenetére


r.levente75
addikt

Próbáld meg, szerintem menni fog, nem rossz cucc, nálam pl egy nagyméretű rozsdamentes acél keverőtál a búra ami szórja a fényt, porcelán foglalattal.

(#21941) Pulsar válasza faki_ (#21934) üzenetére


Pulsar
veterán

faki_ , r.levente75
Köszönöm a válaszokat. Akkor a közgyűrűs megoldás ezek szerint jobb mint a Close-up?

(#21942) r.levente75 válasza Pulsar (#21941) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem is kérdés.😊

(#21943) Pulsar válasza r.levente75 (#21942) üzenetére


Pulsar
veterán

hálás vagyok, köszönöm :R

(#21944) gergo5991


gergo5991
őstag

Ez mi, és hol lehet ilyet venni?

(#21945) copass válasza gergo5991 (#21944) üzenetére


copass
veterán

elektronmikroszkóp, 20misi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21946) copass válasza copass (#21945) üzenetére


copass
veterán

használtan van 12misiért is!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21947) r.levente75 válasza copass (#21946) üzenetére


r.levente75
addikt

Még jó, hogy lehet kapni!

(#21948) Pulsar


Pulsar
veterán

Nalunk van a cégnel, egy szúnyogot raktunk be. Érdekes jaték :D

(#21949) r.levente75 válasza Pulsar (#21948) üzenetére


r.levente75
addikt

Biztos érdekes lehet, egyszer én is megnéznék egy ilyent.

(#21950) Byk01 válasza gergo5991 (#21944) üzenetére


Byk01
senior tag

Na, ez tipikusan a légy tökén a pattanást kategória :DDD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.