Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) bmwsan válasza _seth_ (#21800) üzenetére


bmwsan
senior tag

Elég masszív cuccnak nézki, de kiránduláshoz, túrához, már a többi cuccal, plusz innivaló. stb. feleslegessen nehéz lenne.
De ha állvány beválik, akkor a következö állványt használtam nézem és nagyobb árkeretbol mint most.

De kovetkezo egy fényeros 35-ös fix obi lesz, csak jókat mondtak eddig róla :)

Köszi szépen a tanácsokat! :)

(#21802) jjeahh válasza bmwsan (#21799) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez a manfi olcsó, de csak addig amíg nem játszik a külföldről rendelés (ebay). Onnan már megéri inkább egy weifeng vagy fancier cuccot rendelni, hasonló árban jóval stabilabb, komolyabb állványokat kínálnak, pl. Weifeng 6615 sem nagy és asszem az is hasonló pénzért megy.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21803) Colonel993 válasza bmwsan (#21796) üzenetére


Colonel993
senior tag

WTF is wrong with u man?!

EZ EGY XAR !

Nincs rajta mit szépíteni, egyszerűen pénzkidobás.
30-36e HUF-ért már használhatót kapsz akármelyik MediaMark polcain (Velbon, Hama Star és társai)

Ez az állvány arra sem jó, hogy elhasználd, mert használatra alkalmatlan.
Instabil, egy lepkefingot nem bír el.

Egy állvány nem attól professzionális, hogy a három lábát külön lehet különböző szögekben rögzíteni, nincsen köztes láb "merevítés" (muhaha... pejacos szétesős cucc).és társai.
Ezek totál alap dolgok.

De ennél még ha a fejet finoman tudod állítani és fixen tudod rögzíteni pozícióban én benyalok csodálkozni fogok !

Inkább tennéd el másra azt a pénzt, hasznosabb dologra, mint sem szemétre költsd.
Komolyan inkább veszel olcsón rosszat, mint kicsivel többet ráfordítva jót?
Igazából index adok-veszeken is találsz régebbi szériás Manfi "190" szériás állványt 15-20e HUF-ért és rá egy fejet 8e HUF-ért.
Az meg életed végéig elkísér (én egy ilyet mint sokadik állványom próbálok tönkretenni 2 és fél éve sikertelenül, de kölcsönzött Gitzo Carbonfibert sikerült bezúznom Kemptownban... :DDD )

Mi itt a fórumon segíteni próbálunk, értem én, hogy kell egy állvány... de biztos ennyire?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21804) bmwsan válasza Colonel993 (#21803) üzenetére


bmwsan
senior tag

Köszönöm a segítséget, de most a használt sajnos nincs olyan távolságon belül amiért megérné utaznom.
Anélkül pedig nem venném meg, mert lehet vmi, lerúgott kikopott vackot kapnék.
Szóval akkor csak új játszik, edigital esetleg Media markt.
30 körül.
Ebbe max a Manfrotto Compact Advance fér bele.

(#21805) faki_ válasza bmwsan (#21804) üzenetére


faki_
senior tag

Van állványos topic, ott volt egy Cullmann Nanomax 460 vétel a közelmúltban. Ha rákérdezel, talán már tapasztalat is lesz, 24e Ft körül indul a webshopokban, az ismertebb helyeken is 30e Ft alatti árat látok.

(#21806) Phvhun


Phvhun
őstag

Van nekem egy sima point 'n shoot fényképezőm (nikon coolpix s3300), és gépre kötve digiCamControl nevű progival tudok vele úgy fényképet csinálni, hogy nem kell a fényképezőn megnyomni a gombot.

Van esetleg valami olyan olcsó usb-s kütyü, amit kábellel a fényképezőre tudok kötni, és ugyanazt az eredményt tudom elérni?

A hangsúly itt az olcsón van.

(#21807) Colonel993 válasza Phvhun (#21806) üzenetére


Colonel993
senior tag

USB hosszabbító kábel, USB OTG kábel...
Gondolom Droidra/IOS-ra is van ilyen program és azzal tudod ezt csinálni.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21808) DonRazzino válasza copass (#21786) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Milyen diffúzort használsz?

(#21809) copass válasza DonRazzino (#21808) üzenetére


copass
veterán

ezeket
a bili nagy és nehéz viszont a legjobb, az arctámadó is jó ha csak csak a rács van, cserébe viszont semmi súlya.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21810) Phvhun válasza Colonel993 (#21807) üzenetére


Phvhun
őstag

Köszi, utánanézek.

(#21811) r.levente75 válasza bmwsan (#21804) üzenetére


r.levente75
addikt

Man 190 xproB, 498rc2 fejjel. Ez alatt ne vegyél. Ez elbírja a vázat és a 70-300 vr-t is. Még dupla makrosínnel is elbánik.

(#21812) sbazsi válasza sbazsi (#21761) üzenetére


sbazsi
veterán

Valaki? :U

(#21813) StLui


StLui
veterán

Tudom nem pont idevaló, de... hátha
Regisztráltam flickr-re 2015-15 eleje körül. WP telefonon, iPad-en be is vagyok lépve, látom a képeket stb. Próbálok az újratelepített PC-n belépni, látom email cím kell, egyetlen egy emailt fogad el, egy régit, egy 2011-es regisztráció ahogy látom flickr-eren, be is tudok lépni, nincs egy kép sem. Tudom az összes eddigi email címemet, 8db, 6-ot használok is, egyiket sem fogadja el, nem tudok rájönni, hogy 2014-15 környékén mivel regisztráltam, gondoltam FB-kal léptem be, de nem találok ilyen lehetőséget flickr oldalán, ha rossz, elírt emailt adtam volna meg akkor gondolom nem kellett volna hitelesíteni? Van valami ötletetek? Email emlékeztetőt csak alternatív emailre lehet, de egyik sem jó neki. Regisztrálhattam FB fiókkal, vagy google fiókkal (gmail címem nem jó neki)?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21814) r.levente75 válasza sbazsi (#21812) üzenetére


r.levente75
addikt

A kérdésedből ítélve, már nem garanciális a termék. Ha jól értem a box külső peremébe bele van varrva egy fémhuzal, ami eltörött. Ha nincs rá gari, én felbonlanám egy kis szakaszon a vásznat, kiszedném a huzalt, ha lehet megjavittatnám és visszafűzném, majd bevarrnám a vásznat. Ha nem javítható, kicsrélném a huzalt.

(#21815) StLui válasza StLui (#21813) üzenetére


StLui
veterán

Elnézést, megnéztem a regisztrációs folyamatot, és ott valószínű azt hittem mindenképpen kell yahoo-s email cím, és létrehoztam egyet, szerencsére nem variálok túl sokat :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21816) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Nem rég olvastam, és nem tudom hogy mennyire igaz az állítás, ha kissebb felbontásba (megapixelben) fényképezel, akkor 100%-os nagyításon élesebbnek látod a képet?? Mert elvileg az érzékelőre érkező adatok a kissebb felbontásban, kevesebb haszontalan információt taltalmaznak.
Remélem érthető a kérdés, igaz ez a cikk kb 10 éve íródott, de eléggé "meggyőzőnek" tünt.
Nekem egyébként egy Nikon D3300 18-105 gépem van, és mot ismerkedek a DSLR gépek világával. :)
Esetleg ennél vagy az ilyen tipusú gépeknél, már ilyen jellegű probléma nem állhat fent?

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#21817) *Ropi* válasza szmayer1 (#21816) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondold végig logikusan: kevesebb pixel kevesebb részletet rögzít - itt már eleve bukott a történet.

Az meg egy másik kérdés, hogy nagy kép leméretezésénél milyen algoritmussal méretez le az ember, hogy kedve szerint élesítse.

De még akkor is több részleted lesz egy több MP-es szenzorról leméretezett képen, mint ha eleve a kisebb kimeneti méreten lőtted volna meg (feltételezve, hogy jó minőségű szenzorokról beszélünk).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21818) Phvhun válasza *Ropi* (#21817) üzenetére


Phvhun
őstag

Gondolom az eredeti cikk feltételezi hogy a szenzor natív felbontáson fényképez, és ha kisebb méret van beállítva, akkor mentés előtt leméretezi a képet, és akkor így a végeredmény valóban élesebb.

Mindenesetre valóban érdemes nagy képet csinálni, és utána gépen méretezni, szerkeszteni..

(#21819) r.levente75 válasza szmayer1 (#21816) üzenetére


r.levente75
addikt

Azt gondolom, hogy az élesség nem első sorban erről szólna. Inkább a megfelelő optikán, a kiváló fókuszáláson, a megfelelő rekeszérték záridő kombináción estleg állványhasználaton csak, hogy egy párat említsek a több tucatból. Miért ne használnánk ki egy adott gépben rejlő maximumot, mint pl. a felbontást még akkor is, ha az adott képpel nem tudjuk pontosan mi is lesz a célunk.

(#21820) szmayer1


szmayer1
senior tag

Köszi a válaszokat.

Egyébként itt olvastam: Készítsünk mindkét fényképezőgéppel egy-egy tájképet f/10,2 rekeszértékkel. A 8 MP-es géppel majdnem a lehetséges maximális élességű képet kapjuk, hiszen a fényelhajlás még éppen csak kezdi rontani a képminőséget. A 18 MP-es gép esetén a képminőség romlása már számottevőbb, hiszen az már f/6,8 rekeszértéknél elkezdődik, azonban f/10,2 rekeszértéknél már jelentősebben tapasztalható. Vegyük észre, hogy ez a romlás csak önmagához, a 18 MP-es felbontással elérhető maximális minőségű képhez képest nagyobb mértékű, ez nem használhatatlanul rossz képet jelent, és ha a kapott 18 MP-es kép felbontását 8 MP-re csökkentjük, várhatóan hasonló minőségű képet kapunk, mint a 8 MP-es gép esetében.

Itt az eredeti cikk: http://www.bykyny.hu/fenykepezes-fenykep-minosege.shtml
Lehet, hogy én értelmezek félre valamit?? Persze amit ti állítatok abban is van rengeteg igazszág, és logikusság.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#21821) Colonel993 válasza szmayer1 (#21820) üzenetére


Colonel993
senior tag

Szerintem csak fotózz... és foglalkozz a képpel...
Hagyd ezt a techonbuzi baromságokat !

But just only my opinion :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21822) r.levente75 válasza Colonel993 (#21821) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is így gondolom, csak burkoltan fogalmaztam.😊

(#21823) *Ropi* válasza Phvhun (#21818) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha natív felbontáson fényképez, mert létezik mRAW, sRAW...Ezekben az üzemmódokban a szenzor nem csak kevesebb pixelt használ, de ráadásul a képpé alakító algoritmus is más, így valóban veszteséges megoldás.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21824) *Ropi* válasza szmayer1 (#21820) üzenetére


*Ropi*
félisten

Figyelembe vették a diffrakciót: ezt nem írtad az eredetileg feltett kérdésedben. ;) Egyébként nem hasonlót kapsz, hanem több szempontból jobbat: zajmentesebbet és részletgazdagabbat - tapasztalat. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21825) szmayer1 válasza *Ropi* (#21824) üzenetére


szmayer1
senior tag

Ööö, bocs a láma kérdésért, de a te tapasztalatod alapján mikor kapok jobb, zajmentes és részletgazdagabb képet :F melyik beállításokkal?

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#21826) *Ropi* válasza szmayer1 (#21825) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagyobb szenzor natív felbontásáról leméretezve a kisebb szenzor natív felbontására (persze azzal a feltétellel, hogy még a diffrakciós határon belül maradsz).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21827) szmayer1 válasza *Ropi* (#21826) üzenetére


szmayer1
senior tag

Tehát akkor a legnagyobb megapixelbe RAW képként??

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#21828) *Ropi* válasza szmayer1 (#21827) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen.

Ezért csalókák azok a weboldalak ahol leméretezik a képeket, mert akkorában eltűnik a zaj nagy része, így vállalhatóvá válnak az egyébként kukára esélyes képek is. FHD méretben azért már rendesen látszik az élességen, hogy helyén van-e a fókusz, meg mennyire zajos, stb...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21829) szmayer1 válasza *Ropi* (#21828) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi. :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#21830) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!

18-55mm objektívhez szeretnék beruházni Cokin P rendszerü átmenetes lapszűrő készletet.Ehhez az obihoz pontosan milyen méretű adaptergyűrűt kell beszereznem a lapszűrőtartóhoz? Ugyanis van nekem egy polár szűrőm amit az obi belső menetébe csavarok,ennek a mérete 58mm.Ez téveszt meg engem,hiszen ha jól tudom a Cokin P adaptergyűrűt is ugyan így kell rögzítenem.Nos 55mm vagy 58mm a helyes méret?Valamint mi a különbség az "átmenetes narancs" és az "átmenetes naplemente" között technikailag,főként az első nem egyértelmű felhasználás szempontjából számomra.Köszönöm előre is a választ,üdvözlet!

(#21831) erdey_a


erdey_a
őstag

Hali!

Beszerzés alatt van egy canon g16 gép. Kellene vennem hozzá sd kártyát. 16 Gb-ban gondolkozom, nem is ez a lényeg. A kérdés, hogy a sok sd hc közül, miben jobb nekem a 90MB/s vagy 60MB/s sebességű a mondjuk 45MB/s-nél. Gondolok itt a samsung EVO-ra mint olcsóbb és lassabb megoldás a Sandisk Extreme viszonylatában.
Sorozatfelvétel olyan 5-6 képig lenne. A lassabb kártyával is jó lesz nekem? Magyarul, gép oldalról mi a korlát, mit tud kihasználni egyáltalán a G16?

Vérboci

(#21832) Fandango válasza erdey_a (#21831) üzenetére


Fandango
veterán

Az a biztos ha veszel egy class 10 Extreme Sandisk kártyát, az biztos bírni fogja a sorozat felvételt és a videó rögzítést, ha akarsz olyat. Olyan nagy eltérés nem lehet árban a kártyák között, és a feltüntetett érték is csak elméleti, semmi nem garantálja, hogy annyit bírni fog a kártya, sőt jellemzően nem tudnak annyit.

[ Szerkesztve ]

(#21833) Colonel993 válasza erdey_a (#21831) üzenetére


Colonel993
senior tag

Miért pont ezen gépre esett a választásod?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21834) janos8420


janos8420
csendes újonc

Hello! Van egy Samsung WB800F típusú fényképezőgépem és ilyen hibát produkál (ez eléggé zoomolva látszik csak, ha nem zoomolok, akkor egyáltalán nem) :[link]

Szerintem elég jól látható a kép bal alsó részében a probléma. Mi lehet problémás, és ami még fontosabb, hogyan tudja szerelő megoldani ezt?

(#21835) sweet122


sweet122
tag

Erről valakinek gyakorlati véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#21836) erdey_a válasza Colonel993 (#21833) üzenetére


erdey_a
őstag

beltéri fotózáshoz kerestem elsősorban, így az 1.8-2.8 értékek miatt választottam ezt.
És 102 pénzért ez tűnt legjobbnak.

Vérboci

(#21837) r.levente75 válasza erdey_a (#21831) üzenetére


r.levente75
addikt

Sandisk extreme class 10 ezt kellene megvenni.

(#21838) r.levente75 válasza sweet122 (#21835) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerintem 80%-át nem fogod használni, ha mégis nagyon ritkán!

(#21839) sweet122 válasza r.levente75 (#21838) üzenetére


sweet122
tag

Az nem baj, annyira kicsi a kulonbseg azok kozt csomagok kozt, amikben csak ND van es ekozott, hogy ha mar rendelek, akkor ezt. Egyebkent megprobalok eloszor hasznaltan keresni itthon, akar olyat is, amiben csak az ND szurok vannak, de ha nem talalok, akkor marad ez.

Leginkabb az erdekelne, hogy mennyire hasznalhato minosegu.

[ Szerkesztve ]

(#21840) Fandango válasza sweet122 (#21839) üzenetére


Fandango
veterán

Csodát ne várj tőle. Elég valószínű, hogy sávosodni fog tőle a kép, illetve rontja a képminőséget. Ha megnézed mennyibe kerül az eredeti Cokin P-nek csak darabja akkor sejtheted, hogy ennyiért mit kapsz.
Konkrétan milyen filter kell?

(#21841) Fotonhámozó válasza sweet122 (#21835) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ez egész pontosan 37,99 dollárnyi pénzpazarlás. Vegyél helyette inkább 1 vagy két, de minőségi lapkaszűrőt. Milyenre is lenne szükséged? ND? Tranziens ND? Sunset? Tobacco? Ha nem átmenetest szeretnél, akkor érdemes ugyancsak minőségi felcsavarható szűrőt venni.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#21842) sweet122 válasza Fandango (#21840) üzenetére


sweet122
tag

Sejtettem, hogy nem a legjobb, csak remeltem, hogy valakinek van gyakorlati tapasztalata is. Ami a leginkabb kene, az egy atmenetes ND es egy teli ND szuro. Az atmenetes azert kene, hogy az eg ne egjen ki es kontrasztosabb is legyen, illetve ne kelljen HDR-t csinalni, ha nem muszaj. A teli pedig nyilvanvalo.
Hogy milyen erossegu kene, azt pedig nem tudom. Van nekem egy szinten ebay-es variable ND szurom, de az 72mm-es, a 17-40L pedig 77mm, de egyebkent azzal sok gondom nem volt, mikor hasznaltam regebben parszor.

Tudnatok ajanlani akkor olyan 77mm-es ND8 vagy erosebb szurot, ami viszonylag jo minosegu, de megsem horror az ara?

(#21843) Colonel993 válasza erdey_a (#21836) üzenetére


Colonel993
senior tag

El sem gondolkodtál olyanon, hogy lehetne venni akármilyen MILCet (pana GF2 pölö...) és rá akármilyen üveget, manuál lencsék, trallala... a cserélhető obik szabadságával, a mérföldekkel jobb képminőségen felül mer nem hangya méretű a szenzor...
Ugyan ez nem csak korábbi MILC-ekkel hanem DSLR-ekkel is játszható dolog, és akkor APS-C szenzor méretig is fel tudsz kúszni.

Már csak apró momentum, hogy olcsóbban vagy azonos áron jössz ki...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21844) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, szerintetek?

Nikon 18-140 , esetleg 18-105 vagy Tamron 18-200?

kösz :R Á

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#21845) Balinov válasza sweet122 (#21842) üzenetére


Balinov
félisten

ezzel konkret szemelyes tapasztalatom nincs, de anno en is beszreztem ilyen 10-20-30$-s ND/ND Grad Cokiin koppintas. Meg D5000-hez vettem, parszor volt alkalmam kiprobalni, miutan meglett az alvany, de ahogy elottem is irtak, masztak elfele a szinek, savosodas, meg minden istenharagja.

Inkabb vettem egy Haida ND1000-est (tobbek ajanlalottak a nikonos topikbol), a legnagyobb szuromeretu obimhoz igazitott meretben vettem, aztan most meg az EM5-on gombokert veheto stepup ringgel vigan hasznalom. Ebay-rol jott, valami 40valahany €-ert postaval

Ha megnezed az alairasomban a flicker accountomon van par Haida-s ND-s kep.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21846) sweet122 válasza Balinov (#21845) üzenetére


sweet122
tag

Vegulis megrendeltem a McGoat webaruhazbol, meglatjuk, ha nagyon gagyi, 8 napon belul vissza lehet kuldeni. Nem mertem ebay-rol rendelni a negativ velemenyek miatt. Van egy teli ND4-ND8-ND16, atmenetes ND, Coffee atmenetes, 77mm adapter, 3 reszes tarto+nagylatoszogu, mindezt 9500-ert. Max a posta arat bukom, de remeljuk ez azert nem lesz annyira szar. Holnap megjon, dobok fel majd kepeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#21847) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Nekem is hasonlo kérdésem lenne. Egy tamron 17-50 2.8-ra kellene NDszűrő... vízesések , tavak, foylok fotozasara. leginkabb f4 és f8 közötti értéken fotoznek vele milyet javasolnatok egy ND32-es elég lenne?
Az érdekelne még , hogy az ND1000-es szűrők nagyon vinnyettálnak ?

:R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#21848) jjeahh válasza fr3ntzen (#21847) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha szép hosszúexpós vízeséseket akarsz szerintem kevés lesz az nd32. Ilyen célra én nd1000-et vennék, abból konkrétan hoya márkát, van már tőlük egy nd4, nd16 meg két varind-m is, mindegyikkel tökéletesen elégedett vagyok. Esetleg az nd1000-es camdioxokat is meglesheted, madgie kollégának olyan van és ha jól emlékszek elégedett vele.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21849) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Egy láma kérdés: ha 1 fényértékenként nyitjuk a rekeszt, F1.2 után mi jön? F0.95 vagy F0.85? Hogyan kell ezt kiszámolni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21850) mouser1 válasza jjeahh (#21849) üzenetére


mouser1
csendes tag

ha a matekot nézzünk, 1 a következő érték, mindig négyzetgyök kettővel (1,41) szorozva az előzőt kapod meg a következő értéket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.