Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38501) philoxenia válasza inf3rno (#38500) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően szerintem a vételi (és adáskori) jelerősség/erősítés mértéke amit jelez, mivel dB a mértékegység. Területre vetítve. Hasonlóan bármely elektromos rendszer hullámhosszfüggő vételi érzékenységére. Az elektromos hullámterjedés fizikai jellemzőinek figyelembe vételével. (frekvencia/tereptárgyak[anyagai])
Azaz készülékfüggő, (szabványon belül) függ az antennától a készülékedben, a mobiltoronyhoz képest elfoglalt helyzetedtől, stb. A tartózkodási helyedtől, (épületfalazat anyaga terepviszonyok stb.)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38502) inf3rno válasza philoxenia (#38501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Értem, akkor csak nem tudtak jobb nevet kitalálni neki, és nem azonos a fizikából ismert fogalommal.

Buliban hasznos! =]

(#38503) philoxenia válasza inf3rno (#38502) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából összefügg, csak nem pontosan ugyanaz. A valódi térerő meghatározza a vételi/adási lehetőségeket, azonban ilyen rövid hullámhossz esetén már rendkívül inhomogén az elektromágneses tér.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38504) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Egy kb 60 oldalas PDF-ből,hogyan lehet csak kb 3-4 oldalt kinyomtatni?

(#38505) Dinter válasza ToBeY (#38504) üzenetére


Dinter
addikt

Meg lehet adni mindig az oldalszámokat.

Matracot szállítani bútorszállító céggel lehetne legolcsóbban megoldani saját kocsi hiányában?

(#38506) inf3rno válasza philoxenia (#38503) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, szerintem azért találták ki rá ezt a szót, mert összefügg a kettő valamennyire. Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#38507) Inhouse válasza ToBeY (#38504) üzenetére


Inhouse
őstag

Papírra? A nyomatási ablakban nem hagyod a "Minden oldal"-t bekapcsolva, hanem beírod, hogy pl. 4-8.
Ha egy új, kisebb PDF kellene csak ezekkel az oldalakkal, akkor PDF Sam Basic, vagy kell egy virtuális nyomtató, ami PDF-be is ment.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#38508) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Olyan topicot keresek, ahol a téma a gazdaság (akár kifejezetten a magyar gazdaság) ! Van ilyen? :R

(#38509) Eastman válasza I02S3F (#38508) üzenetére


Eastman
őstag

Csek disz!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38510) philoxenia válasza Dinter (#38505) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Helyfüggő. Tehertaxi? Google-lel találtam. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38511) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Bekapcsolásnál a nod32 azt mondja trójai van a gépemen,de lefuthatva nem talál semmit
Valami ötlet,hogyan lehetne kiirtani?! [kép]

(#38512) ToBeY


ToBeY
nagyúr

megoldottam.

(#38513) krizmo_


krizmo_
addikt

Tudja valaki, hogy hívják ezt a karaktert? : [kép]

(#38514) BiP válasza krizmo_ (#38513) üzenetére


BiP
nagyúr

Kép alapján keresve:
Disney Meet the Robinsons [imdb] Bowler hat guy. [google képek]
Magyarul A Robinson család titka (2007). [port.hu] simán csak Kalapos Férfi néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#38515) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Autópálya matricáknál még van az a megyés rendszer vagy mi a rák, ami pár éve volt? Holnap kéne BP-re utaznom, de már semmi energiám utánajárni, hogy mi érné meg a legjobban. :S

Buliban hasznos! =]

(#38516) MADcat válasza inf3rno (#38515) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Van.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#38517) BiP válasza inf3rno (#38515) üzenetére


BiP
nagyúr

Az sajnos nem múló hóbort volt. Mondjuk azért előnye is van, mert így nem kell egész éves matricát venni azoknak, akik gyakran mennek, de csak szűk területen.

Na mindegy. Ha veszel, akkor a nemzetiutdij.hu oldalon vegyél. (máshol is lehet venni, de ez a hivatalos, felár nélküli.).
És ematricát vegyél, nem e-útdíj kell (utóbbi a teherszállításra vonatkozik).
[https://ematrica.nemzetiutdij.hu/]

Ja, és itt vannak a térképek.
https://nemzetiutdij.hu/articles/article/uthalozat
Fontos infó: adott megye érvényessége a megyehatár UTÁNI első lehajtóig tart. (eredetileg a megyén belüli utolsó volt, de rájöttek, hogy úgy hülyeség)

Sakkozd ki, melyik jobb, mennyiszer mész még idén stb.
adott időszakra vagy éves megyei, lévén már csak 3 hónap van az évből
(+1 hónap, mert január végéig érvényesek a megyei matricák).

[ Szerkesztve ]

(#38518) inf3rno válasza BiP (#38517) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nálunk izgi, mert fél centi autopályáért kellene megvenni az egész Veszprém megyés matricát. Sokan úgy csinálják, hogy kihasználják a Fejér megyés matricát és az első lehajtót és nem veszik meg. Most éppen annyira sokat nem járok BP-re a covid miatt, úh. csak heti vagy havi lesz. Jövőre veszek egy éveset, de még átgondolom, hogy mennyire érné meg.

Buliban hasznos! =]

(#38519) BiP válasza inf3rno (#38518) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi gyakran járunk Veszprémbe, ott gyakorlatilag nincs miért megvenni. Van Fejér megyei meg Pest megyei, az elég.
Ott érdekes szakasz van, Balatonvilágostól jobbra is, balra is a szomszédos megyékkel átfedésben van. Szóval attól függően, ki merre jár, a szomszédos Fejért vagy Somogyot kell megvenni (ami máshova is jó legalább), és a veszprémit el lehet felejteni.

(#38520) inf3rno válasza BiP (#38519) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nem értem, hogy miért azonos az árazás a megyékre. Lehetne 1000 Ft a veszprémi, mert kb. annyira hasznos, aztán akkor talán meg is venném.

Buliban hasznos! =]

(#38521) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Mit jelent az, ha egy hólánc 30-as, 40-es, 70-es stb.?

Vásárlás előtt vagyok, de google első oldal nem hoz ki infót. :U

205/55 r17-re kell.

Köszönöm

(#38522) krizmo_ válasza inf3rno (#38520) üzenetére


krizmo_
addikt

Azért így még mindig jobb, mintha kapus lenne az autópálya...

#38514 BiP
:R Köszönöm szépen!

(#38523) inf3rno válasza krizmo_ (#38522) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja.

Keresztkérdés. Vannak ezek a P+R parkolók. Nekem Veszprém - Budapest vonalán lenne jó valami; gondolom Budaörs, Kelenföld, ilyesmi. Szívesen leparkolnék és HÉV-eznék, ha ingyen van a parkolás, mert nincs kedvem a dugóban araszolni, és amúgy is már ki akartam próbálni ezt a megoldást. Egész konkrétan most a vadászati világkiállítást akarom megnézni, ami az M2 vonalán van, de úgy tudom mennek oda villanyos buszok is. Mit javasoltok, hol parkoljak, és mivel menjek?

Buliban hasznos! =]

(#38524) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy érdekes történet, a végén a kérdés.

Mentem egy üzletbe vásárolni. Már majdnem odaértem, mikor leszólított egy kisebbségi férfi, aki normálisan volt öltözve, modora udvarias volt. Arra próbált rávenni, hogy vegyek neki telekomos SIM kártyát. Beígért 15 ezer Forintot, ha segítek neki. Mivel nem álltam kötélnek, emelte a jutalom összegét 20 ezerre, majd kisvártatva 30 ezerre. Mondtam neki, hogy telenoros vagyok és elköszöntem.

Megvolt a vásárlás, indultam haza. Mit ad Isten, megint leszólított a férfi. Na, neki telenoros kártya is jó, csak segítsek már, születésnapja van a fiának. Nemleges válaszomra immáron 50 ezer Forint jutalmat ígért be, és hangsúlyozta, hogy ennyi pénzért mások...
Nem szép dolog közbevágni, mégis megtettem.
- Azok mások, én pedig én vagyok. Nem kell a pénz, még 500 ezerért se veszek másnak SIM kártyát.
Elköszöntünk, boldog születésnapot kívántam a fiának, hazajöttem.

Mi a frászt kezd valaki egy nem a nevére szóló szűz SIM kártyával, mire használ(hat)ja?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38525) inf3rno válasza Vakegérke (#38524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kétlem, hogy törvényes dologra. Mondjuk érdemes lenne szólni a szolgáltatónak erről.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38526) BiP válasza inf3rno (#38525) üzenetére


BiP
nagyúr

Főleg, hogy akár 50ezret is adott volna érte.

(#38527) Vakegérke válasza inf3rno (#38525) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erre én is gondoltam, de mégis, mit tud simlizni vele?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38528) inf3rno válasza Vakegérke (#38527) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha a te neveden van, akkor nem úgy működik, hogy te fizeted a számlát utána? Vagy hogy nézett volna ki ez a biznisz?

Buliban hasznos! =]

(#38529) Vakegérke válasza inf3rno (#38528) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg, erről nem is volt szó. De akkor is simli lehet a dologban, ha feltöltőkártyást vettem volna neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38530) inf3rno válasza Vakegérke (#38529) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, hát extrém példa, vesz egy ilyen feltöltőkártyás telot, aztán megbeszél rajta egy terrortámadást, utána meg megy a kukába. Jön a TEK, aztán elbeszélgetnek veled egy fejlövéssel, mert éppen a hagymát vágod és fegyver van nálad. Egy tök jó mozifilmet össze lehetne hozni, amikor a lelkiismeretes zsaru azután nyomoz, hogy mi történhetett. ;]

Amúgy fura, mert úgy tudom a maffiának sok ezer ilyen SIM kártyát szednek össze, és nem hiszem, hogy egyesével ilyen 50 pénzes sikerdíjakkal, hanem inkább cégekkel szokták csinálni nagy tételben. Itt valami más lehetett a dologban, és nem is biztos, hogy a SIM kártya volt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38531) I02S3F válasza BiP (#38526) üzenetére


I02S3F
őstag

Én kapásból elhajtom ezt a réteget. Csak lehúzni akarnak. Még azt sem hiszem neki, hogy az anyja szülte!

(#38532) inf3rno válasza Vakegérke (#38529) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy ilyesmiről van szó: [link]

És mondjuk a következő lépés az lett volna, hogy begyűjti az adatokat rólad, pl hogy mi az ügyfélazonosítód, aztán utána felhívja valaki a szolgáltatód, hogy elhagytad a SIM kártyát, és hogy a másik SIM kártyára küldjék az üzeneteket ezentúl, amibe pl a banki biztonsági kód meg ilyesmik is beletartoznak. De lehet, hogy ez long shot, mert kell még hozzá a banki jelszavad is, hogy leemeljék a számládról a pénzt.

A másik lehetőség, hogy más lett volna az áldozat, és a te neveden lévő SIM kártyára irányították volna át a hívásait.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38533) Vakegérke válasza inf3rno (#38532) üzenetére


Vakegérke
veterán

Inkább a másik lehetőség lehetett a pakliban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38534) MADcat válasza BiP (#38519) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem is lehet venni. Nincs díjköteles szakasz. Még.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#38535) MADcat válasza inf3rno (#38520) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Járok haza Veszprémbe. Éves Fejér és Pest megyeit mindig megveszem. Ez évi 10800 HUF. Ha mindig havit vagy 10 naposat vennék az jóval drágább lenne. Ha idén ezen kívül már csak egyszer mész Pestre pályán, akkor tíznaposat vegyél. Ha már háromszor mész összesen, akkor már érdemes a két megyeit megvenned. Ugye ezek január 31-ig jók. Jó dolog ez nagyon, csak ki kell számolni.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#38536) BiP válasza MADcat (#38534) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, látod, ezt nem is tudtam, annyira nem kerestem rá, hiszen annyira logikátlan lenne megvenni, ha lenne is :)

(#38537) inf3rno válasza MADcat (#38535) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja lehet, hogy ez lesz és megveszem az éves megyeit. Igazán nem nagyon tudom, hogy miért mennék BP-re. Távoktatás van, a vizsgák is teamsen mennek, más meg nem nagyon köt most oda.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38538) Met


Met
nagyúr

South park, kicsinyuszi hophop dala nincs meg valakinek mp3-ban?
Google nem a barátom :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38539) krizmo_ válasza Met (#38538) üzenetére


krizmo_
addikt

De rég láttalak a fórumon! Már emlegettelek is, hogy hol lehetsz. :K

(#38540) Met válasza krizmo_ (#38539) üzenetére


Met
nagyúr

Munka, játék, hobby.
Pár naponta felnézek de általában read only-ba. A kedvencben lévő topicokat sem olvasom végig.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38541) Inhouse válasza Met (#38538) üzenetére


Inhouse
őstag

Leszeded a Youtube videót és átkonvertálod MP3-ba, az előbbihez vannak oldalak (van ami egyből MP3-ba menti, de sok a kamu), az utóbbihoz meg ingyenes konvertáló, pl. Format Factory, Audacity...
Vagy ha ez sem, akkor elég az Audacity, felvétel (Windows WASAP), majd elindítod a YT videót, közben más ne szóljon a gépen. A végén megvágod és MP3-ba mented.

Üdv Inhouse

(#38542) BiP válasza Inhouse (#38541) üzenetére


BiP
nagyúr

Youtube videó leszedőre az egyik legjobb a Viddly (korábbi nevén Youtube Video Downloader).
Az tud direkt mp3-ban menteni (meg mp4, mkv, webm), gyors, kezeli a vágólapot, nincs semmi trükközés, macera.

[ Szerkesztve ]

(#38543) #12516608


#12516608
törölt tag

Herr DokTor Professor Cukkerberget hogyan lehet tökön rúgni a pofakönyv cenzúrásái miatt?
Vegyem fel a Fidesz médiatanáccsal a kapcsolatot Facebookon keresztül? De ember, már megint le vagyok tiltva! :Y

Pedig csak egy macsó heccelődést küldtem egy delikvensnek: " Még lankadtan is nagyobb a pöcsöm, mint a te orrod." Erre a viccre már mindenki behisztériázik? :Y :C
7 napot kaptam, az "egyeztető tanács" - lópikula - elérhetetlen.

(#38544) rushty válasza #12516608 (#38543) üzenetére


rushty
senior tag

Van értelme a mondatnak? :F

Revolut meghívó pü-ben

(#38545) Eastman válasza #12516608 (#38543) üzenetére


Eastman
őstag

Háát, ha ő a bakter az utcátokban, akkor sehogyan.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38546) MADcat válasza #12516608 (#38543) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Tátott szájjal a hímtag erdőbe. Komolyan azt hitted nem fognak emiatt jelenteni? :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#38547) inf3rno válasza MADcat (#38546) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Inkább az a kérdés, hogy hogyan bírálják el, mert nekem írtak már ott ennél sokkal durvább dolgokat, jelentettem, aztán azt mondták, hogy ez teljesen oké...

Buliban hasznos! =]

(#38548) EmberXY válasza inf3rno (#38547) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem szubjektív a dolog, de azt se tartom kizártnak, hogy valami robot végzi már ezt is... :D
Engem egyszer a Bud Spencer, Terence Hill rajongói csoportban találtak be egy közismert filmes idézet miatt, aminek okát azóta se értem. [link]
Még ha máshol írom, azt mondom, valaki nem érti, OK, polkorrekt beszari névtelen feljelentős világ van, na de abban a csoportban, ahol ez 100 %-ban beleillik a környezetbe és egyáltalán nem üt el a napi tartalmaktól, nonsense, hogy ez valakit sérthetett volna, vagy félreértésre adott volna okot. Nem kizárt, hogy valami bot találta meg, aztán "intézkedett", nem tudom. De még csoda, hogy a TEK-et nem küldték rám, lassan azt is megérjük.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#38549) Eastman válasza EmberXY (#38548) üzenetére


Eastman
őstag

Hol az idézőjel? Nem látom idézetnek.

Kérdés + kijelentés. Szerinted elmélkednek ott azon, hogy „mire gondolt a költő”? Valszeg nem. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38550) EmberXY válasza Eastman (#38549) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezért írtam, hogy egy specifikus csoportban történt, ahol ez mindenki számára egyértelműnek kellett, hogy legyen, hiszen többek között azt a filmet is kívülről fújja mindenki, ahonnan ez származik. Mivel ez teljesen természetes az adott közösségen belül, ezért életszerűtlen lenne (lett volna) az idézőjel használata. (Pl. egy "vicces képek" topikban is úgy kezded a kommentet, hogy "itt egy kép következik"? Ugyan már....)
És pont ezért gondolom azt is, hogy nem hús-vér ember jelentette és pláne nem a csoporton belülről (kívülről meg eleve nem is hiszem, hogy bárki olvasta volna, hiszen a csoportok bejegyzései általában a tagoknak jelennek meg, ha jól gondolom).
Kár is belemenni, mindenkinek igaza van, de nem jutunk előbbre.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.