Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38751) BiP válasza Inhouse (#38744) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem az volt itt a kérdés, hogy a cégnek milyen kára keletkezik (nyilván, a szállítást bukja) Bár a legtöbb cégnek azért biztos van valami tarifacsomagja a szerződött futárszolgálattal, vagy ha több termékkel együtt utazik, főleg ha csomagautomatába, akkor immateriális a kiesés egy ssd esetén.

A kérdés az volt, hogy magát a terméket leírja-e veszteségnek a bolt? Nyilván nem, hiszen bontatlan termék, csak eggyel többet utazott. Annyi macera a boltnak, hogy aki nem készletből dolgozik, hanem főleg rendelésre, annak most bekerült egy "felesleges" ssd a készletbe, és az addig nála áll, amíg újra el nem adja.

(#38752) I02S3F válasza JóGéza (#38750) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem vetne jó fényt a kormányra :).

(#38753) #73959936 válasza I02S3F (#38752) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nemigen lesz más lehetőség. Nagyon magas a gáz ára jelenleg....

(#38754) I02S3F válasza Inhouse (#38749) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! :R

JóGéza - Nem vetne jó fényt a kormányra :).

(#38755) BiP válasza #73959936 (#38753) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt még kihúzzák így, (úgyis mi fizetjük), aztán majd választások után ha új vezetés lesz, szívjanak ők, ha maradnak, akkor meg valamit kitalálnak, ráérnek 4évig, hogy elfelejtsék az emberek.

#38752 I02S3F : Napokig lehetne sorolni, mi nem vet jó fényt a kormányra, úgy látszik, nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#38756) I02S3F válasza BiP (#38755) üzenetére


I02S3F
őstag

Egy másik szkenárió lehet (vagy lesz), hogy a piaci szereplőkkel fizetteti meg a kormány ezt az árkülönbözetet, az tovább gyűrűzik a fogyasztókhoz és akkor mondhatja azt állam bácsi széttárt karokkal, hogy "Hát a csúnya vállalatok..."

Amit nem értek, az az államadósság! Hogy lehet egyszerre gazdasági növekedés, meg államadósság? Vagy az adósságból van a növekedés? Mert az akkor nem akkora erény szerintem!

Hitelből én is be tudok vásárolni :).

[ Szerkesztve ]

(#38757) I02S3F válasza I02S3F (#38756) üzenetére


I02S3F
őstag

Szabad itt erről a témáról beszélni? Nem akarok a fröcsögős, személyeskedős politika topicba menni!

(#38758) BiP válasza I02S3F (#38756) üzenetére


BiP
nagyúr

tehát mindenképp mi fizetjük ki a végszámlát, bárhogyan is kommunikálják. Erre utaltam.

Államadósság mindig is volt, az alapjában véve nem ördögtől való. Ahogy a hitel sem.
Itt a mértékkel és a növekedésével van. Tehát kordában tudod-e tartani, a gazdaság kitermeli-e, stb.
Ill. szempont lehet még a külső eladósodás (pl. EU, IMF, kínai stb külső hitelek) - belső eladósodás (pl. hazai állampapírok) aránya.
És igen, a hitelből jól élni az nem a helyes irány. De amúgy választási évben mindig is úgy ment (oldaltól függetlenül), hogy pénzszórás megy, habzsi dőzsi, akár hitelből, igérgetés, aztán a következmény legyen a holnap problémája.

(szerintem amíg nem megy át pártpolitikába, belefér)

[ Szerkesztve ]

(#38759) I02S3F válasza BiP (#38758) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! A független szemszöget is!:R

(#38760) #73959936


#73959936
törölt tag

A pofátlanság határtalan:

Most érkezett email. MVM Next logóval...

Pesten (számlaszám alapján) valami szemét ge**láda azzal szórakozik, hogy holnapi esedékességű számla kifizetésére agitál, akár bankkártyával, akár utalással. Még azt is beleírta, hogy vannak, akik átveréssel igyekeznek rábírni szegény hozzá nem értőt, hogy fizessenek.

És persze a hivatkozás nem működik a számla ellenőrzésére stb.

De biztosan felakasztanám, kinyúvasztanám azt, aki ilyennel szórakozik :W

(#38761) BiP válasza #73959936 (#38760) üzenetére


BiP
nagyúr

Csaló g**ládák mindig is voltak, az éppen aktuális hype ülnek rá.
Az ELMŰ átállás miatt most az MVM Next-es levelek mennek gondolom, aug.31-ei elszámolással, ezért biztos fizetési csekkek/felszólítások, így most ezzel lehet most beetetni a népet.
Egy dolgot lehet tenni, nyitott szemmel járni, figyelni a gyanús jeleket, és nem bedőlni.
Ill. jelezni lehet a rendőrségnek, esetleg az MVM NExt felé is, hogy visszaélnek a nevükkel, és akkor (legalábbis más cégek, bankok szoktak) talán kiadnak egy közleményt, hogy az ügyfelek óvatosan figyeljenek, ne fizessenek másnak.

[ Szerkesztve ]

(#38762) I02S3F válasza BiP (#38761) üzenetére


I02S3F
őstag

Meg egyébként a cég, akinek a nevében történik a csalás, üzletrontás, viszzaélés miatt jogi útra is terelheti a dolgot. Remélem teszi is!

(#38763) #73959936 válasza BiP (#38761) üzenetére


#73959936
törölt tag

már kiadták.

és igen, mindig nézem, hogy honnét érkezik a mail....

azt viszont nem értem, hogy gondolom nem egyedül vagyok az ilyennel, akkor miért nem történik ezügyben semmi ? Ott az email-ben a számlaszám, amire lehet utalni....miért nem zárolták még ? Miért nem csukták le azt aki használja ? Feljelentés kell ? Miért, nem evidens ?

(#38764) EmberXY válasza #73959936 (#38760) üzenetére


EmberXY
addikt

"Pesten (számlaszám alapján)"...
"De biztosan felakasztanám, kinyúvasztanám azt, aki ilyennel szórakozik"

Ha számlaszám is van, akkor fel is lehet jelenteni, máris megvan az első lépés a felháborodás után...

Up the Irons!

(#38765) philoxenia válasza #73959936 (#38763) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem is hasonlít egy valódi e-mailre amit szoktam kapni...
Az ilyen.

Amúgy a barátom is szokott ilyet kapni, pedig nincs is szerződése, gázszámlája...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38766) #73959936 válasza EmberXY (#38764) üzenetére


#73959936
törölt tag

Magamban kevés vagyok, nem fogok beutazni a legközelebbi rendőrkapitányságra....
Gondoltam van olyan is, akinek a szomszédja a rendőség, de azt is gondolom, hogy még 1x írom: evidens.

miért kell feljelentést tenni 1 olyan ügyben, ami egyértelmű ?
ha elgázolnak valakit, akkor is kell ? tiszta vicc.... ha rólam és kizárólag rólam van szó, de itt feltételezhetően nagyon sok fogyasztóról van szó és ha csak minden 100. fizet akkor is megvan a nyereség...fúj...

#38765philoxenia

a bankkártyás fizetési lehetőségnél a böngésző hasonló oldalt töltene, mint amit linkeltél...

[ Szerkesztve ]

(#38767) EmberXY válasza #73959936 (#38766) üzenetére


EmberXY
addikt

Mert sok esetben ha nincs feljelentés, nincs ügy sem. Hiába "egyértelmű" valami, jogilag nem biztos, hogy az.
Kaptál egy levelet, ami hasonlít valamire, van benne egy számlaszám, amire te önszántadból elutalsz X összeget. Hol itt a baj? ;] Persze ez így nagyon ki van sarkítva, és nekem is kinyílna a bicska a zsebemben, de a rendőrség csak akkor foglalkozik valamivel, ha van feljelentés, és sok esetben még ez sem elég, hanem ha a média is tol egy kicsit a dolgon, mint jelen esetben, akkor már meg kell mozdítani a hátsót.
Hasonlóak pl a webáruházas átverések, nemrégiben is volt egy nagy akció, amiben elkaptak egy bandát (nagyon sok embert vertek át, több híreset is, gondolom ezért nem lehetett a szőnyeg alá söpörni olyan könnyen), de pl a szomszédom, akit tavaly ilyenkor egy mosógép árával vertek át, azóta még egy levelet sem kapott, hogy egyáltalán tart a nyomozás, vagy bármi, annak ellenére, hogy tett feljelentést, úgy tűnik, az ő esete egy másik ügyhöz tartozik...
Az online csalásokra a magyar hatóság még nem nagyon van felkészülve, ezt tetézi az is, hogy az emberek nagyon hiszékenyek, naívak, könnyen befolyásolhatóak, átverhetők.
Ez egy ilyen ország, semmi sem egyértelmű, és sok esetben bármilyen problémád van, rajtad kívül senkinek nem érdeke, hogy a füle botját is mozgassa emiatt. Ezen kell változtatni azzal, hogy példát mutatunk, igenis be kell küldeni azt a feljelentést (e-mailben is lehet, csak írd alá, ahogy illik), és jelenteni kell az adott hirdetést, stb, és nem szabad szó nélkül elsétálni, ha bajban lévő embert látunk. Ennyit lehet tenni, a többi már szélmalomharc.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#38768) BiP válasza #73959936 (#38766) üzenetére


BiP
nagyúr

Online nem lehet bejelntést tenni?

miért kell feljelentést tenni 1 olyan ügyben, ami egyértelmű ?
Te kaptál ilyen levelet, a Rendőrség meg nem, így lehet, hogy nem tud róla. Ezért kell nekik szólni.
Maguktól nem indítanak eljárást olyan ügyben, amiről nem is tudnak.

Az is lehet, hogy tudnak róla, folyik is a dolog, csak nem kötötték az orrunkra.

(#38769) #73959936 válasza EmberXY (#38767) üzenetére


#73959936
törölt tag

:K

(#38770) MADcat válasza BiP (#38768) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Minden alakommal küldöm a szolgáltatónak az ilyen leveleket. Meg is köszönik.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#38771) Inhouse válasza I02S3F (#38756) üzenetére


Inhouse
őstag

Nehéz dió, ha nincs szabályzás elszállnak a vadkapitalista árak, akkor is sok lenne. Ha nem lennének jogszabályok, közlekedési szabályok, stb. az emberek egy része rögtön GTA-zna és ölnék egymást halomra akármilyen apróságért.
Az sem normális dolog, hogy adnának egy támogatást a családoknak lakásfelújításra, de a gyártók, kereskedők, kivitelezők mind felkérésnek tekintik a saját zsebük tömésére áremelkedés címén. Gyakorlatilag ne tegyünk semmit, mert úgyis ez a vége...

Üdv Inhouse

(#38772) I02S3F válasza Inhouse (#38771) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi!

(#38773) Inhouse válasza I02S3F (#38772) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezen, ugyan mit? :)
Annyi érthetetlen dolog van a világon...
Divat kriptovaluta bolondok...
Most volt a TV-ben, hogy milyen gondok vannak az autógyártásban/értékesítésben.(hallottam már, csak most volt a TV-ben)
Chiphiány, alu és magnézium hiány, a COVID okozta nehézségek, stb... akár 1 évet is várni kell egy új autóra...no...lesz itt még újra Merkúr és várólista, mint régen.
Az újautó árak húzták magukkal a használtautók árát is...kellett beléjük új chip? :F
Azt mondják, hogy 15-30%-al emelkedtek az árak. Utolsó mondat: Egy az év elején 5 milliós autó ma már 8, vagy 10 millióba kerül. :Y Bruttó, vagy nettó 30%? :(
Feltornázták a gyártást és szerintem túlpörögtek. De tény, hogy talán túl sok autó is van az utakon...mindenhova autóval kell menni. Jönnek 2xxx cm3-is dízelekkel, hogy rossz az akku. De kiderül, hogy csak merült. Aztán kiderül, hogy 3. autó és ritkán mennek vele...????
Mindenből ki kell sajtolni 1000%-ot, vagy még többet, és folyamatos növekedés a végtelenbe, mert az jó...khmmm...vagy nem. :W

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#38774) I02S3F válasza Inhouse (#38773) üzenetére


I02S3F
őstag

A személyes preferenciám a szellemi növekedés/fejlődés/változás, viszont szerintem azt szükséges elismerni, hogy az anyagi törtetés is hoz fejlődést, szellemileg. Az újonnan elérendő célokért új képességek kifejlesztésére van szükség, új feladatokkal szükséges megbirkózni, új megoldásokat szükséges kitalálni. Tehát ezzel a szellem is fejlődik. Nincs azzal gond, ha valaki ezt élvezi. Magam részéről viszont valóban érzem, hogy megelégszem egy sokkal kisebb szinttel, mint a legjobb! Gondolok itt a fogyasztásra. Attól vagyok menő mert sokat fogyasztok? Csak kihasznált engem a rendszer, ennyi történt! Felhasznált céljaira és nem menő vagyok. Személyes preferenciám a szellemi kiteljesedés. Ez persze nem azt jelenti, hogy jobb vagyok annál aki anyagias, csak más.

[ Szerkesztve ]

(#38775) Inhouse válasza I02S3F (#38774) üzenetére


Inhouse
őstag

A mai világban harácsolás folyik, minden kell mindenkinek, ráadásul azonnal. Szinte semminek nincs becsülete. Az étel megy a pocsékba, a működő, de már tavalyi cuccok, le vannak cserélve az újra, mintha muszáj lenne, stb. Tele vannak a házak, szekrények sosem használt, a vásárlás után rögtön süllyesztőbe kerülő cuccokkal.
Szerintem semmi nem indokolja az anyagi törtetést, ez nem szükséges a szellemi fejlődéshez, sőt...

Üdv Inhouse

(#38776) I02S3F válasza Inhouse (#38775) üzenetére


I02S3F
őstag

Egyetértek!

(#38777) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!
Érdeklődnék hogy mi az eljárás ilyen esetben. A feleségem covid-os lett (ok karantén), viszont nekem oltottként is házi őrizetben kell lennem? Valahogy egymásnak ellentmondó szabályokat találtam a neten.

Release the cable hounds!

(#38778) krizmo_ válasza donmackó (#38777) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Otthon kellene maradnod, elvileg. Attól, hogy oltott vagy még elkaphatod.

(#38779) Inhouse válasza krizmo_ (#38778) üzenetére


Inhouse
őstag

Én is hallottam olyat, hogy az oltott hozzátartozó maszkkal mehet, ahova akar.
Otthon kellene maradnod, elvileg. Attól, hogy oltott vagy még elkaphatod.
Így a biztos.. Bocs, csak ironizáltam, de ez a mondat így olyan...izé... :)

Üdv Inhouse

(#38780) JóGéza válasza donmackó (#38777) üzenetére


JóGéza
aktív tag

(#38781) donmackó válasza krizmo_ (#38778) üzenetére


donmackó
őstag

Természetesen otthon maradok (kiírtak táppénzre), mert a gyerekekre vigyázni kell. Csak a bevásárlás stb. miatt kérdezem.

Release the cable hounds!

(#38782) krizmo_ válasza Inhouse (#38779) üzenetére


krizmo_
addikt

:B Nem akartam, hogy olyan "izé" legyen. :DDD

(#38783) krizmo_ válasza donmackó (#38781) üzenetére


krizmo_
addikt

Jobbulást a feleségednek, neked pedig kitartást! :)

#38780 JóGéza
Az oltott is ugyanúgy elkaphatja, és terjesztheti...

(#38784) JóGéza válasza krizmo_ (#38783) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ez a szabály.

(#38785) krizmo_ válasza JóGéza (#38784) üzenetére


krizmo_
addikt

Ez nem szabály, csak egy tanács volt szeptemberben, amikor még nem volt ennyire rossz a helyzet...

(#38786) JóGéza válasza krizmo_ (#38785) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Eljárásrend.
"Mentesül a járványügyi megfigyelés alól, aki a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet szerinti védettségi igazolvánnyal rendelkezik."

(#38787) krizmo_ válasza JóGéza (#38786) üzenetére


krizmo_
addikt

Ez a teljes ide vonatkozó rész ;) :

"Mentesül a járványügyi megfigyelés alól, aki a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet szerinti védettségi igazolvánnyal rendelkezik.
Az oltott kontaktszemély figyelmét fel kell hívni arra, hogy az infekciókontroll intézkedéseket, illetve a járványügyi és higiénés szabályokat a továbbiakban is be kell tartania."

Persze, mindenki azt tesz, amit szeretne...

(#38788) JóGéza válasza krizmo_ (#38787) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Tehát nincs karantén a kontaktszemélynek, ha van védettségi igazolványa, a többit a belátására bízzák.

(#38789) krizmo_ válasza JóGéza (#38788) üzenetére


krizmo_
addikt

Bizony... Csak azt nem értem, ha az oltott is ugyanúgy elkaphatja, mint az oltatlan(ami biztos, mert a környezetemben is vannak jónéhányan), akkor miért nem mindegy :F

(#38790) JóGéza válasza krizmo_ (#38789) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az állam így tolja le magáról a felelősséget. Ha a kontaktszemélyek kivétel nélkül karanténba kerülnének, az elég sok kieső munkaerőt jelentene.
Ugyanúgy, mint az oltásnál. Ha a munkáltató kötelezővé teszi az oltást, akkor az esetleges szövődményekért is ő felel, hiszen ő tette kötelezővé.

(#38791) #73959936 válasza JóGéza (#38790) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ha meg nem teszi kötelezővé - ugyanúgy felel. (munkáltató)

(#38792) donmackó


donmackó
őstag

Értem. Szóval akkor nem kell, de ajánlott itthon maradni.
De hivatalosan nem kell.

Szerk.: A többi már covid meg politika topic. :D

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#38793) JóGéza válasza donmackó (#38792) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha megengedheted magadnak, akkor mindenképp maradj otthon.

(#38794) #73959936 válasza donmackó (#38792) üzenetére


#73959936
törölt tag

halkan megkérdezném: párod is oltott ? :U

(#38795) Inhouse válasza #73959936 (#38794) üzenetére


Inhouse
őstag

Az oltás, mint sokszor hangsúlyozták, nem attól véd, hogy ne kapd el, hanem attól, hogy gépre kerülj és meghalj...
Az összes szomszédom COVID-os lett körben, mind oltott. Volt aki észre sem vette, csak tesztelték, mert egészségügyis. A másik kicsit szarul van. A többiek meg szaglás, ízlelés nincs, más bajuk nincs. 35-55 közöttiek.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#38796) #73959936 válasza Inhouse (#38795) üzenetére


#73959936
törölt tag

he-he
(talán)

de nem biztos...

[ Szerkesztve ]

(#38797) Inhouse válasza #73959936 (#38796) üzenetére


Inhouse
őstag

Persze talán ez is, de nem a vízbűl veszikiazoxigént.

Üdv Inhouse

(#38798) EmberXY válasza Inhouse (#38795) üzenetére


EmberXY
addikt

Még ez sem biztos, de jó eséllyel kijelenthető, hogy növeli az esélyeidet egy esetleges fertőzés esetén. 100 %-os védelem természetesen nincs.

Up the Irons!

(#38799) philoxenia válasza EmberXY (#38798) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De van. Jól kidomesztoszozva...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38800) EmberXY válasza philoxenia (#38799) üzenetére


EmberXY
addikt

Atomtámadás ellen is véd? Teccikérteni?

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.