Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38301) Anulu79 válasza krizmo_ (#38300) üzenetére


Anulu79
addikt

Másfajta ételre esett a választás. Egy talponálló jeleggű büfét láttunk de nem mertem így megállni. :)

(#38302) philoxenia válasza Kékes525 (#38286) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A leírás, amit linkeltél tökéletesen magyarázza.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38303) philoxenia válasza Kékes525 (#38296) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi a tömeg? Mi a térfogat? Mi az idő? Stb. A létező dolgokra próbálunk leírást találni, de mi a leírás? Mi a gondolat? Van-e kiterjedése, tömege, a gondolatnak? Sebessége van, ezt a legtöbb magyar népmesében említik.
Léteznek-e olyan dolgok, amiket nem érzékelünk? Nyilván kellenek, hiszen mindig is voltak olyan dolgok, amiket valaha nem tudtunk mérni, aztán meg igen. Mikor lesz ennek vége? Elméletileg például ha egy részecskének nincs kiterjedése, tömege, stb. akkor az elemi matek szerint milliárdnyinak sincs, mégis létezik a napszél pl. Az ilyesmit ráhagyom a szakemberekre már... :K [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38304) #12516608 válasza philoxenia (#38303) üzenetére


#12516608
törölt tag

A vers jó (a link alapján).

A napszél pedig pont rossz példa. A napszél az kifejezetten anyagáramlás, hidrogén és hélium izotópok, alacsony rendszámú elemek pl: szén, nitrogén, oxigén még lítium is jön a nagyszámú elektron és ionok mellett. Emellett jönnek még a fotonok UV, látható fény, röntgen és gamma sugárzás formájában. 30-40 ezer km/sec ill fénysebességgel.

(#38305) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Honor telefonon hogyan lehet eltávolítani a swiftkey billentyűzetet?
App menüben nincs ott az eltávolítás,ezért google play folyton jelzi hogy van frissítés :U

(#38306) Kékes525 válasza philoxenia (#38303) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az ilyesmit ráhagyom a szakemberekre már"

Igen, de az ember mindig elgondolkozik ezeken...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38307) EmberXY válasza Kékes525 (#38306) üzenetére


EmberXY
addikt

A gondolkodással csak a baj van, ne tedd.
Elég, ha szavazol. ;]

Egyébként mostanában engem is elkezdett érdekelni ez a fajta fizika, mert véletlenül ráakadtam Dávid Gyula előadásaira, meg úgy általában az ELTE Atomcsill előadásokra, aztán mostanában ezeket nézem.

Up the Irons!

(#38308) philoxenia válasza #12516608 (#38304) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fotonoknak van kiterjedése?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38309) inf3rno válasza #12516608 (#38297) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez olyan, mint a pénz, amit tőzsdére viszel. Huss elillan, ahogy a South Parkban. :D

Buliban hasznos! =]

(#38310) philoxenia válasza EmberXY (#38307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A megértés határán túl vannak ezek a dolgok átlagember számára.
Elfogadni el tudod, mert bízol abban akik az elméleteket felállítják, aztán ha dől az elmélet akkor mi van?
Filozófiailag tudok hozzáállni ezekhez a dolgokhoz. Gondolkozhatsz képzettség nélkül, de az elméletek alapjainak, sőt a legtöbb elemének alapos ismerete nélkül, esélytelen bármire rájönnöd.
Ezért hiába gondolkodom outsiderként nekem túl bonyolult dolgokon.
Olyan ez, mint a covid... A leghangosabbak azok, akik a legkevésbé értik. Ellenzőként is és támogatóként is.
Sok elmélet forog közagyon, de azt megmagyarázni, hogy pontosan mi is történik az egyes emberekben, már nemigen tudja senki. Miért betegszik meg az egyik ember, aki elméletileg makkegészséges, miért nincs semmi baja olyannak, aki az elméletek szerint minden betegségben érintett, ami a kockázatot növel.
Az emberi szervezet a Fizikával leírva meg nem is tudom létező tudomány-e?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38311) inf3rno válasza philoxenia (#38310) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze van már mindenre tudomány. Biofizika, biokémia, kvantumbiológia, ilyesmik foghatják át, amire gondolsz. A coviddal kapcsolatban nem ezek a mérvadóak, hanem az immunológia. Nagyjából az jött le nekem, hogy akinél a természetes immunrendszer gyenge vagy akik genetikai okokból nem tudnak védekezni vele a vírus ellen, azoknál alakulnak ki súlyos szövődmények. Viszont olyan igazán mélyen sosem ástam bele magam ebbe a covid kérdésbe.

Buliban hasznos! =]

(#38312) #12516608 válasza philoxenia (#38308) üzenetére


#12516608
törölt tag

Mint elektromágneses hullám, van. Hullámhossz. Akármilyen kis lyukon nem fér be. :P

-- inf3rno: de azokra a törpékre nem szoktak rászólni, amikor veszettül káromkodnak. Vagyis hiába szólnak, Eric Cartman-t senki sem meri kiBANnolni a sorozatból. Mert az antiszemitizmus lenne. :D

-- EmberXY: én néhány hónapja az "Alan Parson's Project"-be zúgtam bele, órákon keresztül tudom hallgatni, csak a tetves Youtube reklámok zökkentenek ki. (Olyankor rágyújtok és kortyolok a sörömből.)
[link]
41 éve hallottam róla először.

(#38313) philoxenia válasza inf3rno (#38311) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a coviddal kapcsolatban, hanem általában gondolom. A gondolatátvitel például, hogy áll mostanában?
[link]
Elvileg minden létező dolog le kell írható legyen a kvantumfizikában, nem? Ha leírható, akkor a Sars vírusok is és az emberi szervezet is, tehát a kettő kölcsönhatása is leírható kell legyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38314) inf3rno válasza #12516608 (#38312) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A törpés egy másik rész. [link]

Buliban hasznos! =]

(#38315) inf3rno válasza philoxenia (#38313) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az sehogy. Nem is fog addig, amíg nem értik az agyműködést, és talán utána sem tudnak majd belenyúlni egy jó darabig implantátum nélkül.

Buliban hasznos! =]

(#38316) philoxenia válasza #12516608 (#38312) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A YT reklámok PC-n nem jönnek elő, ha ügyes vagy...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38317) philoxenia válasza inf3rno (#38315) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a mechanikus verzió. A biológiaira gondolok. Nyilván nem Shakespeare összes műveit átvinni gondolati úton, hanem egyszerű dolgokat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38318) #12516608 válasza philoxenia (#38316) üzenetére


#12516608
törölt tag

Előfizetés (SZART!) , vagy VPN szerver mögül biztonságos böngészés. De mondjuk egy Bukaresti VPN host mögül még a Retro rádiót sem lehet online hallgatni, a Viasat3 "Észbontóit" pedig pláne nem lehet visszanézni.

De most már lehet, hogy a kézi szerszámok újra nyelezésével is kell majd foglalkoznunk. :D

-- " A gondolatátvitel például, hogy áll mostanában?" - Szemkontaktus kell. Egyből megérzik, ha azt gondolod, hogy "..úva anyád!" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38319) EmberXY válasza philoxenia (#38310) üzenetére


EmberXY
addikt

"Az emberi szervezet a Fizikával leírva meg nem is tudom létező tudomány-e?"

Már hogyne lenne az. Egy ideiglenesen létező struktúra... [link]

Up the Irons!

(#38320) inf3rno válasza #12516608 (#38318) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ezért utálom a mostani világot, itt már nincs szemkontaktus.

Buliban hasznos! =]

(#38321) BiP válasza #12516608 (#38318) üzenetére


BiP
nagyúr

Előfizetések most akarnak bevezetni a prémium mellé egy olcsóbb konstrukciót, ami csak a reklámmentességet adja.
Súgok: az sem olcsó.

(#38322) philoxenia válasza #12516608 (#38318) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Biztonságról nem volt szó, de böngészőből bizonyos feltételek mellett reklámmentesen nézhető. VPN az minek? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38323) Cs1csó válasza Kékes525 (#38286) üzenetére


Cs1csó
félisten

A foton gyakorlatilag energia ami ugye azért energia mert (e=mc2)
Tehát amint "megáll" tehát nem mozog tovább meg kell szűnnie létezni. Számomra ez ezt jelentené. Tehát a fotont csak mozgás közben tudjuk leírni, akkor van mérhető állapotban.

(#38324) pjen válasza Cs1csó (#38323) üzenetére


pjen
félisten

Ezekszerint, ha mozog van, ha nem mozog nem van?

(#38325) inf3rno válasza Cs1csó (#38323) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez nem igaz, mert a fotonnak az a lényege, hogy az elektromos és mágneses mezők folyamatosan hullámoznak és ahol elektromosnál csúcs van, ott van a mágnesesnél völgy, és így váltják egymást. A foton energiáját az mondja meg, hogy mekkorák a csúcsok ezeknél a hullámoknál és hogy milyen gyakran követik egymást. Szerintem itt az lenne az igazi kérdés, hogy a fotonnak miért kell fénysebességgel mennie, és miért nem állhat? A fénysebesség értéke levezethető az elektromos és mágneses állandókból. De arról én nem tudok, hogy bármi ilyen fizikai törvény megkötné, hogy a foton csak ennyivel mehet, és lassabban nem. Valami univerzális törvény egyébként biztosan van erre, mert állítólag a többi kölcsönhatást közvetítő részecske is fénysebességgel halad. Lehet, hogy a nulla tömegből következik egyenes úton.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38326) Cs1csó válasza inf3rno (#38325) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :R

(#38327) philoxenia válasza inf3rno (#38325) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38328) Hosssszu válasza pjen (#38324) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ha nem mozog, akkor is van: [link]
Persze nem vagyok atomfizikus, így a cikket sem tudom megmagyarázni. :)

(#38329) Kékes525 válasza philoxenia (#38310) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az emberi szervezet a Fizikával leírva meg nem is tudom létező tudomány-e?"

Létezik biofizika, de az nem az, amire gondoltál. Éppenhogy elkezdtél kvantummechanikailag leírni az életjelenségeket, fiziológiai folyamatokat (például agyműködés) de még nagyon az elején járunk. A kémia magyarázatában már sokkal előrébb járunk, de makromolekulákra alkalmazni már ott is nehézségbe ütközik, mert hatalmas számítástechnikai kapacitás kell. Majd a kvantumszámítógépekkel előrébb jutunk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38330) Kékes525 válasza inf3rno (#38325) üzenetére


Kékes525
félisten

"De arról én nem tudok, hogy bármi ilyen fizikai törvény megkötné, hogy a foton csak ennyivel mehet, és lassabban nem."

[1 percre sikerült megállítani a fényt]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38331) Kékes525 válasza philoxenia (#38313) üzenetére


Kékes525
félisten

[Scientists Transmit Thoughts from one Brain to Another]

"Two greetings -- "hola" and "ciao" -- made the historic trip from India to France, where they were received and spoken by a researcher who was blindfolded and equipped with earplugs. The scientists wanted to ensure that the receiver knew what his colleague 5,000 miles away was thinking because of the brain-to-brain transmission, not because of some other cue."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38332) EmberXY válasza Kékes525 (#38330) üzenetére


EmberXY
addikt

A fény "megállásánál" vagy csak egyszerűen a lassulásánál nem csak arról van szó, hogy a közeg, amiben terjed, annyira sűrű, hogy több idő kell a fotonoknak, hogy az adott anyag részecskéi között átjussanak? Valahol azt olvastam, hogy a fénysebesség attól még ugyanúgy c marad, csak az anyag részecskéivel való rengeteg ütközés miatt hosszabb időbe telik, mire átjutnak. :F

Up the Irons!

(#38333) Kékes525 válasza EmberXY (#38332) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38334) rii válasza EmberXY (#38332) üzenetére


rii
nagyúr

a napnál is azt hiszem - ha jól emlékszem - talán több ezer évig is eltart, mire a fotonok kivergődnek a napból, ahonnan már csak 8 perc a földik

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38335) #12516608 válasza EmberXY (#38332) üzenetére


#12516608
törölt tag

Na, ennél a kisérletnél elég sok lézeret elhasználtak ahhoz, hogy egy "idegen foton" kvantumállapotait rögzítsék. Pazarló mérnökök. :D
Amennyiben egy foton részecskével találkozik - jellemzően elektronnal - akkor gerjeszti és az energia minimumra törekvés elve alapján az elektron - vagy más részecske - egy kvantált energiájú és új fotont fog leadni.
A "C" az a vákumban mért fénysebesség. Egyéb optikailag sűrűbb közegben kisebb. Lényeges, hogy foton-részecske ütközés minél kevesebb legyen. Befolyásolja az eredményt.

-- rii: a nap esetében nagyon sok előbb vázolt ütközés történik és a nagy energiájú "gamma fotonok" UV, látható fény, IR valamint röntgen fotonokká alakulnak. Az elképzelhetetlenül nagy anyagsűrűség és távolság miatt hosszú az út.

(#38336) coco2


coco2
őstag

Usankából lehet belföldön kapni valami európai fejméretre valót és normális minőséget?

Amit eddig találtam (waragod és társai) méretben kb kínai kislányra valók (10 év alatt, fölötte már nekik se elég nagy), és az is csak műanyagból.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38337) inf3rno válasza philoxenia (#38327) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ismerem. Tanultam valamennyi kvantummechanikát, kellett nekünk a kémiához, biokémiához.

Buliban hasznos! =]

(#38338) inf3rno válasza Kékes525 (#38330) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez érdekes.

Buliban hasznos! =]

(#38339) inf3rno válasza rii (#38334) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy tudom, hogy több millió év. Valószínűleg ide-oda verődik az anyagon, és amiatt lassul le, de én sem értek hozzá. Talán majd megjelenik egy fizikus is, és kiokosít minket. :-)

Állítólag el is tudják hajlítani a fényt pl egy tank körül, és álcázni. Próbálkoznak legalábbis ilyen anyagok létrehozásával. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38340) philoxenia válasza coco2 (#38336) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt 58-asig van. Az nagyjából a legtöbb felnőttnek is jó.
Amúgy Ukrajnából gondolom simán bármekkora méret behozatható.
Itt van nagyobb is.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38341) coco2 válasza philoxenia (#38340) üzenetére


coco2
őstag

Igen, 63-asig találtam, de az még kicsi. Valahol 67-69-es környékén lenne kényelmes.

Az ukrán méret táblázatokat ismerni egy kicsit macera :((( De amúgy vannak ukrán webshopok nemzetközi postázással? (Meg legalább angolra válthatóan? Nem tudok ukránuk :((( )

Amazonon hiába kotorászok, ott is csak kicsiket találok (max 61-es). Csicsa meg minden sza* az van, normális méret, az nincs.

Más.

Személyim lejár nov 18.-án. BM most küldött emailt. Azt írták, hogy veszély helyzet idején azon túl 60 napig még érvényes. De azt nem írták, jelenleg veszélyhelyzet van-e vagy sem? Azt írták, hogy veszélyhelyzetben lejárt dokumentum tovább lesz érvényes, de azt nem, hogy mi van, ha nov 19.-én jelentenek be valami veszélyhelyzetet? Azt is írták, ha sürgősséggel kell cserélni, 8 / 20 nap az elbírálása, kell-e az nekem, vagy sem. De azt nem írták, mit jelent a sürgősséggel cserélés. Nov 17.-én kérdezem, akkor még sürgősséggel cserélném? Ha meg később, akkor büntetést kapok érte?

Valaki bogozta már ki, hogyan megy most a lejáró félben lévő személyi intézése?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38342) pjen válasza coco2 (#38341) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg csinaltatni kéne.A seregben raktaros voltam, 900 emberből egynek volt 60 nál nagyobb sapkája.Ez nem jelent semmit, nem rosszindulatból írtam. :)

(#38343) Vismajor01 válasza coco2 (#38341) üzenetére


Vismajor01
addikt

A szemelyire van egy kiváló megoldás

Megcsinaltatod

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#38344) Top cat válasza coco2 (#38341) üzenetére


Top cat
őstag

Vitya év végéig meghosszabbította a veszélyhelyzetet.

Persze ennek ellenére megcsináltathatod. Ha kérsz időpontot várnod sem kell.

(#38345) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

segítséget szeretnék kérni win10 op rendszer és dell n7110 notebook páros
mindennapi használatban van szokásos módon, tegnap este kikapcsoltam, ma meg amikor akarom bekapcsolni egyből kiírja, hogy operációs rendszer nem található
biosba belépve látszik, hogy ott van az ssd (géppel egyszerre vettem, tehát az is 10éves intel 80gb), viszont usb-ről indítottam win telepítőt, ott már nem látja a háttértárat

lenne esetleg valami tippetek, mielőtt kivenném az ssdt?
köszi

One Ring to rule them all

(#38346) Cs1csó válasza LOTR (#38345) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet meghalt az SSD? :U

Ha külső oprendszerről fut akkor szint biztos hogy azt történt.

Milyen tippre gondolsz? Vedd ki az SSD-t és tedd be egy másik gépbe ha ott sem látható akkor mehet a kukába.
Tegyél egy másik SSD-t a helyére és ha azzal megy a gép - látja stb. - akkor kell bele egy új SSD és minden mehet tovább. Nem tudom milyen SSD kell bele de jelenleg 6k-ért már 120-ast vehetsz 9k-ért 250GB-osat.

SSD-nél ha jól tudom két dolog halhat meg:
1. vezérlő
2. az adattároló felület

Ha az utóbbi akkor még jellemzően olvasható a tartalom tehát le lehet menteni ami rajta van de írni már nem lehet rá.

Ha a vezérlő halt meg - szinte biztos, hogy nálad ezt történt - akkor huss vége.

[ Szerkesztve ]

(#38347) coco2 válasza pjen (#38342) üzenetére


coco2
őstag

A seregben más a mérettáblázat.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38348) LOTR válasza Cs1csó (#38346) üzenetére


LOTR
addikt

diskparttal sem látja sajnos az ssd-t

köszi a választ
sajnos én is erre gyanakszom, de mielőtt a legrosszabbra gondol az ember, azért kérdez, hátha
van itthon ssd másik, csak ebből a gépből kivenni az ssd-t ahhoz szét kell szerelni az egész gépet szinte, így nem egyből ezzel akartam kezdeni

One Ring to rule them all

(#38349) coco2 válasza LOTR (#38348) üzenetére


coco2
őstag

Arra a gép típusra google nekem windows 7-et kezdett emlegetni, meg egykori custom cpu-t. Nagyon régi darab lehet már, aminek bármi baja előfordulhat. Ha az alaplapi chipsettel történt valami (például mert elöregedett), és azért ment ki az ssd, beleteszed a másikat, lesz még egy kukás ssd-d. Ha az én kezeim alatt fordul elő hasonló szitu, első körben biztos olyan ssd-t próbálok bele, ami használt / szétnyüstölt / "nem kár érte" darab. Ugye te sem olyan ssd-t készültél belerakni, ami többet ér, mint az az egész laptop?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38350) LOTR válasza coco2 (#38349) üzenetére


LOTR
addikt

köszi a válaszokat
2011-es a notebook (így valóban win7-es 'gyárilag') és kb évente viszem "szervizeltetni", szerencsére (de talán nem is csak szerencse kérdése) semmi baja a gépnek, teljesen jól működik a mai napig, így egyelőre lecserélni sem akarom, mindennapi irodai használatra meg nem indokolja semmi az erősebbet/újabbat - azt mondjuk nem tudom miért nem tudták úgy tervezni, hogy egy egy db csavarral leszedhető fedlap takarja csak a háttértárat is, miért kell egy hdd cseréhez szétbontani szó szerint az egész gépet... ettől eltekintve rosszat nem tudok rá mondani

egyik használt 120-as a400 ssd-t tettem bele, ami itt pihent a polcon már jó ideje (még így is jóval kisebb kockázat, mint esetlegesen az a kiesés, ami egy új/másik gép vásárlásával járna)

összeszerelés előtt kipróbáltam, hogy a régi intel ssd megy-e másik gépben, de sajnos beigazolódott a sejtés, hogy nem (mivel tudtam, hogy nem mai darab és a kondíciója sem volt már jó, így csak oprendszer ment róla, pótolhatatlan adat nincs rajta), úgy néz ki napi használatban kicsit több, mint 10 évet bírt

One Ring to rule them all

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.