Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38201) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Készülődvén a 4. hullámra, kellene nekem egy új, mosható, állítható pánttal rendelkező lehetőleg fekete maszk, ami méretben jó kis fejjel, de nagy orral, (már-már orbitálisnak is mondható :D ) rendelkező egyénnek. Hátha van valami bevált tippetek. Most így hirtelen, ezt találtam, ami jónak tűnik a vélemények alapján, bár az egyik női értékelő szerint neki hatalmas. Úgyhogy a méret kérdéses, hogy jó lenne-e.
Az előbb rendeltem egy ilyen kiegészítőt, mert lassan jön a cidri, szemüveg párásodás, ami nem túl szerencsés kerékpáros közlekedésnél... Remélem lesz is valami haszna, nem csak ablakon kidobott pénz lesz.

(#38202) BiP válasza SOAD19 (#38201) üzenetére


BiP
nagyúr

bár az egyik női értékelő szerint neki hatalmas
Ha annyi dollárom lenne, ahányszor ezt hallottam... :) :P ;]

(#38203) Vismajor01 válasza BiP (#38202) üzenetére


Vismajor01
addikt

Haha :D

Most centit nézek akkor szinte közepébe találom az átlagot, mégis volt aki ritt, hogy mekkora valakivel meg ment minden. Nőn is múlik sztem :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#38204) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van olyan egér aminek a felső görgője "nem csinál semmit", csak ha lenyomom akkor az egér fel-le mozgatása hozza a várt eredményt. Pl weboldal fel-le mozgatása. Ezzel lehet valamit kezdeni, hogy rendesen funkcionáljon a görgő? Van valami szoftveres beállítás?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#38205) krizmo_


krizmo_
addikt

Repkednek a magas labdák, de nehéz elengedni... ;]

(#38206) Cs1csó válasza JoolsNOS (#38204) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az egér elromlott vagy ez elvileg normális működés amit úgy gondolod szoftveresen is be lehet állítani?
Milyen egér? Ha valami komolyabb akkor van hozzá szoftver ha nem akkor pedig "alap" módon kellene működnie tehát inkább hardveres gond lesz.
Szedd szét, fújkáld ki takarítsd ki esetleg egy kis kontaktspray-t is fújhatsz vagy szerintem egy kis WD40 is jó de csak kevés, az is folyjon ki ne maradjon benne.
Lehet "kuka" persze minden egér javítható csak a kérdés megéri e hiszen bármit lehet cserélni általában: mikrokapcsoló, encoder, talpak, szenzor, burkolat, kábel stb.

(#38207) SOAD19 válasza krizmo_ (#38205) üzenetére


SOAD19
addikt

Milyen társaságba keveredtem, fertő! :D Amúgy meg, írtam, hogy orbitális méretű orral rendelkezek, úgyhogy kellő szerénységet Urak... :P

[ Szerkesztve ]

(#38208) inf3rno válasza JoolsNOS (#38204) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg hibás a szenzor, ami forgatást érzékeli. Szét kell szedni és beleforrasztani egy másikat. Nekem is ugyanez van a G603-al.

Buliban hasznos! =]

(#38209) JoolsNOS válasza Cs1csó (#38206) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Egy gagyi egér, használt, alapból gondolnám, hogy elromlott benne valami. Ezt most csak csereegérként használom cégnél. De pár hónapja vettem egy egeret, és emiatt vittem vissza, mert nem ment a weboldalakon fel-le. De működött, mert pl játékban valami más interakciót csinált, de ott se azt amire számítottam. Nem tököltem vele visszavittem boltba. Ezzel se fogok, csak mondom lehet van valami instant megoldás.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#38210) Top cat válasza SOAD19 (#38207) üzenetére


Top cat
őstag

Nagy az orrod?
A sors igazsága. Az egyik kezével ad, míg a másikkal elvesz.... ;] :DDD

(#38211) SOAD19 válasza Top cat (#38210) üzenetére


SOAD19
addikt

(#38212) krizmo_


krizmo_
addikt

#38207 SOAD19
Ilyenek látod, perverz banda. :N

Egyébként, érdekes, hogy nőket még sosem hallottam arról beszélgetni mekkora a szerszám, mindig csak a férfiak mondogatják, pedig senki nem kérdezi... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38213) Bjørgersson válasza krizmo_ (#38212) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Ha eBayről rendelek egy drágább használt kütyüt, akkor azt megvámoltat(hat)ják?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38214) Cs1csó válasza Bjørgersson (#38213) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, ha itt nem kapsz megfelelő tájékoztatást akkor itt is tedd fel kérdésed: eBay topik
(persze mivel már itt feltetted kérdésed azért várj egy-két napot hátha itt is jön válasz)

Amúgy úgy tudom, ha EU-n kívülről rendelsz akkor van vám és ÁFA is de hogy ezt hogy számolják azt nem tudom.

(#38215) Vismajor01 válasza Bjørgersson (#38213) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem eddig random volt, viszont most angliabol jott kis csomag az a posta 3x is vamoltatta, 1700ftos termekre fizettem 1200ft vamot :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#38216) Bjørgersson válasza Cs1csó (#38214) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! Az úgy annyira nem lesz jó, mert átszámolva szállítással együtt kb. 170.000 Ft a vége és akkor még pluszba jönnek ezek...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38217) Bjørgersson válasza Vismajor01 (#38215) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm neked is!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38218) Cs1csó válasza Bjørgersson (#38216) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az egyik szemem sír a másik nevet, mert azt nem tartottam korrektnek, hogy egy "rendes" cég aki rendel valamit Kínából fizeti a vámot a szállítást stb. majd ugye ÁFA-val árulja az hátrányba kerül, mert kb. ingyen bárki megvehette azt a terméket közvetlenül Kínából vám, és ÁFA nélkül persze két hátrány volt:
1. viszonylag hosszú idő mire megérkezett
2. a garancia macerás, vagy nincs is

(#38219) philoxenia válasza SOAD19 (#38207) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nekem nincs nagy orrom, de sokkal kényelmesebben hordható ez a típus. Hátul a fejhez rögzítve, nem a fülre akasztva sokkal kényelmesebb. Elől pedig ha van hely benne egy kis levegőnek, könnyebb a légzés, mintha tapad.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38220) krizmo_ válasza philoxenia (#38219) üzenetére


krizmo_
addikt

Kicsit nehézkes lehet ezzel a maszkkal copfba hordani a hajat. :D Szóval, hosszú hajúaknak nem biztos, hogy a legjobb.

(#38221) philoxenia válasza krizmo_ (#38220) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Így aki most hosszú hajú, abból elf lesz.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38222) Cs1csó válasza krizmo_ (#38220) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy feltalálták már az ollót! Amúgy ismered a mondást: "Hosszú haj, rövid...."

(#38223) philoxenia válasza Cs1csó (#38222) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Maszk?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38224) krizmo_ válasza philoxenia (#38219) üzenetére


krizmo_
addikt

:))

#38223 philoxenia
Ma sziporkázol. :DDD

#38222 Cs1csó
Azt nem szeretném. :( Sose volt rövid hajam, és nem is szeretnék. Amúgy, rövid mi? Ez utalás a korábbi méret témára? ;]

(#38225) Siriusb válasza krizmo_ (#38224) üzenetére


Siriusb
veterán

És még te mondod, hogy a nőknek nem a méreten jár mindig az agyuk... Oszt itt vagyunk megint. :DDD ;]

(#38226) Cs1csó válasza krizmo_ (#38224) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, rövid, persze nem skinhead: felül 5-6-ös oldalt 2-es. (nem tudom, hogy ez milliméter vagy mi de ilyen beosztás van a hajvágó gépen, magamnak tolom)

(#38227) krizmo_ válasza Siriusb (#38225) üzenetére


krizmo_
addikt

Lebuktam. :B ;]

#38226 Cs1csó
Nem így értettem. :N Arra gondoltam, hogy folytasd a mondatot a "rövid..." után.
De amúgy, ügyes vagy, hogy magadnak le tudod nyírni, egyszer próbáltam valakinek levágni és el is rontottam, azóta se kaptam több esélyt a hajnyírásra. :DDD

(#38228) Cs1csó válasza krizmo_ (#38227) üzenetére


Cs1csó
félisten

Néztem egy YouTube videót (géppel a fazon igazításáról magadnak) aztán belevágtam (szó szerint) ugye hátul a legmacerásabb de már "érzésből" megy, és mivel magamnak csinálom és szeretem a rövid hajat ezért van, hogy hetente csinálom és egyre nagyobb a gyakorlatom.
Amikor leveszem azt a műanyag izét hogy nullással a nyakamat és a tarkómat is le tudjam nyírni akkor kell a két tükör, ez a legmacerásabb, de az is egyre könnyebb, ahogy gyakorlatot szereztem benne.
A legjobb, hogy utána egyből zuhanyzom és nem kell azzal bajlódni, hogy a ruhám hajas lesz vagy hogy szúrja a nyakam stb.
Egy akkus gépbe lenne még érdemes befektetni, hogy még szabadabban lehessen dolgozni vele.
Egy ismerős is meglepődött mikor mondtam, hogy magamnak nyírom. Mindig is utáltam fodrászoz menni ugye mindig voltak előttem vagy 3-4-en és sok idő is ment vele, és ugye minél rövidebb hajad van annál sűrűbben kellene menni tehát nekem 2-3 hetente legalább.

(#38229) Inhouse válasza SOAD19 (#38201) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt nézted, hogy írja, hogy ez az eldobhatóra van és a textilre a mini kell?

Üdv Inhouse

(#38230) SOAD19 válasza Inhouse (#38229) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem, de visszamondtam a rendelést, mert az egyik, emagon kapható maszknál láttam, hogy az orrnál is állítható. De a vásárlói véleményeknél többen is írták, hogy nem a legjobb, nem marad meg a beállított pozícióban. Úgyhogy, lehet, csak rendelek egy ilyen kütyüt, kösz, hogy szóltál. Gondolkodtam is, hogy amit eredetileg akartam rendelni, az inkább olyan maszkhoz jó, aminek a felső része egyenes. Viszont sok olyan maszk van, aminél nem, mint pl. ennél: [link]

(#38231) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Ilyet keresnék....

Nem tud valaki ettől olcsóbbat, használt is jó lenne :U

:R

(#38232) coco2 válasza Vismajor01 (#38200) üzenetére


coco2
őstag

A dolgok tudói úgy becsülik, egy átlagosnak mondható 100 m2-es családi ház (egy szintes) építtetése nyersanyag költséggel kulcsrakész állapotig kb 80 milla + telek ár. Ha kisebb a ház, magasabb ár / m2 hányadosra számíts.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38233) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Szeretném megtanulni az SQL alapjait. Melyikre képzésre érdemes rámenni, mert indít kb. 9 órás alapozó képzést + ugyanannyi haladót a Smartninja, és indít a Ruander is alapozót, ami 24 órás. Árban a smartninja 80, ruander 100.
Tapasztalat, vélemény, melyik a jobb?
Köszi!

(#38234) coco2 válasza mustang08 (#38233) üzenetére


coco2
őstag

Mit nevezel "megtanulni"-nak? Csajozni akarsz vele? Haverok előtt villogni? Valamelyik cég állásajánlata érdekel? Vagy az adatkezelés mélyébe fúrnád magad? Azok a tanfolyamok a második esetben tudnak neked segíteni. Bármelyik elég jó.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38235) krizmo_ válasza mustang08 (#38233) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Ennyi idő alatt nem sokat fogsz megtanulni, számíts arra, hogy ennél jóval többet kell majd beletenned.
Ezzel el tudsz indulni, szeretem a videóikat, nagyon érthetően magyaráznak: SanFranciscobol Jottem

Én ezen az oldalon gyakorlatam sokat, az SQL-nél nagyon fontos a sok gyakorlás: HackerRank

[ Szerkesztve ]

(#38236) rii


rii
nagyúr

sziasztok

tudja valaki hogy a laposföldet mivel indokolják?
csak mert 900km felett minden test kb. szabályos gömbé formál a gravitáció
( ceres az aszteroida mezőben )
meg ezt egyszerűen lehet "ellenőizni"
ha valakinek van párezer km-rel arrébb ismerőse, megbeszélik mikor sötétedik
vagy sta24.com, ahol lehet látni hogy a föld görbülete miatt hogy jön reggel kelet felől a fény és szintén kelet felől este hogy jön a sötétség

előre is köszönöm

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38237) coco2 válasza rii (#38236) üzenetére


coco2
őstag

Azt nem csak a gravitáció teszi hanem + a nyomás és + a hőmérséklet együttesen :)

És különben is miféle nasa-kreálta összeesküvés elmélet azt állítani, hogy a föld nem lapos? :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#38238) rii válasza coco2 (#38237) üzenetére


rii
nagyúr

az biztos, hogy kreált összeesküvés-elmélet

a többi összeesküvés-elmélet lejáratására

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38239) pjen válasza rii (#38238) üzenetére


pjen
félisten

Nem is tudom,hogy gondolod, ha nem lenne lapos az aljáról minden lepotyogna. ;]

(#38240) BiP válasza rii (#38236) üzenetére


BiP
nagyúr

"tudja valaki hogy a laposföldet mivel indokolják?"
Nem, de hülyékkel nem foglalkozunk, úgyhogy engedd el Te is, ne bomlaszd az agyad hülyékkel :)

[ Szerkesztve ]

(#38241) Siriusb válasza rii (#38236) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem a vegetáriánusok találták ki a teknősbéka, elefánt stb védelmében. Azt hiszem pont ebben a topikban volt ez a téma kicsit kifejtve 1-2 hónapja. :)

(#38242) Vismajor01 válasza rii (#38236) üzenetére


Vismajor01
addikt

Semmivel, mivel nem is lehet. Baromsag ugy ahogy van. Amivel indokoljak mar az indokok is falsok es baromságok.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#38243) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Ausztriában a kint tartózkodásom során rengetegszer csináltam seafoodot, mert meglepő módon egész olcsó volt. Főleg a tigrisrák jött be rendesen elkészítve, azóta a haveri kör is állandóan azt követeli tőlem. Kint ezt a fajtát vettem: [link] Mindig volt a helyi boltban. Vagy a Transgourmet is rendelkezett vele.

Viszont Magyarországra visszajőve tapasztaltam, hogy sehol nincsen rendes tigrisrák eladó. Egyedül ezt a fagyasztott Royal rákot láttam a spar és a tesco weboldalán (egyik boltban sem volt helyben ilyen) 400 grammos kiszerelésben. Egyrészt ez a másik 600 g-os méretéhez képest semmi, másrészt árban is jóval 5 kiló felett van, míg az osztrák rákot 10 eurókért vettem (kb 3500 ft lehet most).

Kezdem feladni a keresgélést, de jó lenne találni valami jó forrást Pesten. A metro (bolt) sajnos nem játszik.

Mi az oka annak, hogy ilyen durva árak vannak itt, amikor gyakorlatilag közvetlen határunk van Horvátországgal pl?

Tudtok valami boltot, ahol érdemes lenne nézelődni?

Gondolom, hogy nem lehetetlen feladat, mert rengeteg pesti étterem rendelkezik vele.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#38244) inf3rno válasza Mr Dini (#38243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fogalmam sincs, de én is emiatt nem veszek tengerit, mert gyorsan romlik és iszonyat drága. De tulképp ez lehetne egy piaci rés, ha üzletelni akarsz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#38245) AndrewBlase válasza Mr Dini (#38243) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Mi az oka annak, hogy ilyen durva árak vannak itt, amikor gyakorlatilag közvetlen határunk van Horvátországgal pl?"

Az, hogy nálunk dübörög a gazdaság. 😆

Miért mindig én???

(#38246) krizmo_ válasza Mr Dini (#38243) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Érdemes piacokon/halpiacokon nézelődni, ott szokott lenni, de időnként a Lidlben/Aldiban is van, bár időszakosan csak. Valamint kínai boltban is találtam már.

(#38247) Mr Dini válasza inf3rno (#38244) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A vicc az, hogy nem romlik gyorsan. Ezek a fagyasztott rákok ilyen egy éves lejárati dátummal rendelkeztek kint. Csak mire hazahoznám, kiolvadna. :\

(#38246) krizmo_

A halpiac nem rossz ötlet, csak nem igazán ismerek megbízható halpiacot Budapesten. Meg nem tudom mennyire lenne drága úgy... De köszi a kommentet, akkor majd lidlben vadászok.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#38248) inf3rno válasza Mr Dini (#38247) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja az üzletelést úgy értettem, hogy nagyban hűtőkamionnal. Megvan a kockázata, hogy megállítják a határon, és kiolvad az egész, de egyébként lenne kereslet a tengeri halra, rákokra itthon.

Buliban hasznos! =]

(#38249) krizmo_ válasza inf3rno (#38248) üzenetére


krizmo_
addikt

Persze, karácsonykor talán lenne rá kereslet, de egyébként nem hiszem. A magyarok nem igazán fogyasztanak halféléket. :(

#38247 Mr Dini
Nagyon szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#38250) inf3rno válasza krizmo_ (#38249) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekünk van ismerős, aki pisztrángot és fogast tenyészt, és néha szoktunk szerezni tőle halat füstöltet vagy fagyasztottat, de úgy kb. ebben kimerül a dolog. Egyszerűen nincs kitől venni, a tecsóban, sparban stb. meg nem szívesen vennék, mert az van bennem, hogy gyorsan megromlik, és ki tudja, hogy ők hogyan és meddig tartották. A metroban egy fokkal jobban megbízok, mert ott ki is néz valahogy a halas részleg, de az 60km innen, csak a hal miatt tuti nem fogok oda menni. Ami szerintem kimondottan szomorú, hogy voltam Tokajban pár éve, kértem halászlét, megkérdeztem, hogy tiszai halból van e, és mondták, hogy import lengyel és talán ukrán hal. Még az Árpád ház idején mi voltunk Európa legnagyobb haltermelői. Na most itt tartunk, hogy már a Tisza mellett is import halat kell enni, mert korlátozzák a halászatot. Csak horgászni lehet, arra meg nincs türelmem és időm sem, hogy órákig kint üljek, hogy talán lesz kapás. :S Nem tudom, hogy mi a megoldás erre a problémára. Én gondolkodom egy ideje abban, hogy ráállok a haltenyésztésre tartályokban, és csinálnék tengeri halat is, nem csak édes vizit, de gondolom egy pár tíz millió tőke kell ehhez is. Még az aquaponia, amit esetleg érdekesnek tartok, de azt is csak úgy, hogy nem keringetve a vizet, hanem leengedni a halak vizét a zöldségekre és mindig frissel pótolni a kútból. Talán egy ammónia szenzorral meg lehetne csinálni egyszerűen ennek a szabályozását pl [link] Ha van ebből 3 egy tartályban, akkor elég stabilan tartható a vízminőség, de elég nehéz hozzáméretezni a kerthez és az öntözés időjárás függő is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.