Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47151) kukinyo válasza ladatuning20 (#47150) üzenetére


kukinyo
addikt

Bios reset vagy frissítés,rendszer újra telepítés.

(#47152) ladatuning20 válasza kukinyo (#47151) üzenetére


ladatuning20
csendes tag

a biost hol tudnám ujra inditani rajta?? vagy frissiteni??

[ Szerkesztve ]

(#47153) IvI88 válasza DonThomasino (#47129) üzenetére


IvI88
tag

Nagy gondolkodás után kb 1 perc rájöttem hogy kiforrasztom a foglalatot és meglátjuk úgy mi lesz. 30 perc és beszámolok :D

üdv: Tomi

(#47154) kukinyo válasza ladatuning20 (#47152) üzenetére


kukinyo
addikt

F2-vel tudsz belépni.És ott vissza állítod alapra.

[ Szerkesztve ]

(#47155) ladatuning20 válasza kukinyo (#47154) üzenetére


ladatuning20
csendes tag

Oda sem enged be hiába nyomkodom:/:/

(#47156) Jano156 válasza DJ WOKKY (#47136) üzenetére


Jano156
tag

A venti jól működik másik ventivel is ezt csinálja. igaz az nem ledes de lassabban pörög.
6.54V volt jön le róla kereken megnéztem multiméterrel. lemértem a másik system fan csatit ott 12 jön O.O, a power fanból is 12 jön. csak ebből a második system fanból jön 6.54. az alaplapom aljába található. KÉP a fekete sata csatik alatt.

János

(#47157) kukinyo válasza ladatuning20 (#47155) üzenetére


kukinyo
addikt

Kapcsold ki majd be.És bekapcsolás után egyből szorgalmasan nyomogasd az F2 gombot.

(#47158) DJ WOKKY válasza Jano156 (#47156) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Értem. De így nem tudsz neki sajnos mit csinálni. Esetleg annyit, hogy ha van garancia, akkor visszaviszed. Mert nyilván minden táp csatlakozó rajta van az alaplapon.

(#47159) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Sziasztok ellég sokat fagy a gépem fölleg BFC2 közben kapok szép kékhalálokat .Futtatam tegnap egy rendszerstabilitástesztet AIDA64-el és 10 perc után szintén kékhalál de azt honnan tudom meg hogy mi okoza a problémát hömérségletek nem voltak magasak ugyhogy az tuti nem bibi :)

0631 7710098

(#47160) CoolMan válasza grrpowa (#47159) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A memóriákat mennyin hajtod? Ha van tuning tedd alapra utána memória teszt pl: ezzel.

(#47161) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Asus M4A88TD-V EVO/USB3-as alaplapom, amin hátul van 2 usb 3-as port. Azt szeretném kérdezni, hogy hogy azt előre lehetne vezetni valahogy? Egy Cooler Master 590-es házam van. Előle csak usb 2-es a csatlakozó, de ha jól tudom 2 és 3 között nincs különbség csatlakozóban.

Továbbá ha nem lehet előrevezetni, akkor a hátsót valami usb hosszabbítóval előre lehet vezetni? Vagy ahhoz is speckó usb 3-as hosszabbító kell, nem jó a sima kettes hozzá?

(#47162) grrpowa válasza CoolMan (#47160) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Alapon megy minden nem húzok semmit egyébként alapbol 1333MHz mennek uh köszi a linket de most nincs irom amivel a progit lemezre tudnám irni nincs más amit nem kell kiirni :F

[ Szerkesztve ]

0631 7710098

(#47163) CoolMan válasza grrpowa (#47162) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

De van :K ITT van USB-s.
Meg a HDD állapotát megnézhetnéd mondjuk ezzel.

Igen usb-re kiírja és arról bootolsz.

[ Szerkesztve ]

(#47164) grrpowa válasza CoolMan (#47163) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Ezer hála és ez amugy hogy müködik bootoljak az USB-röl :F

0631 7710098

(#47165) DJ WOKKY válasza Vasinger! (#47161) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Fizikailag nincs különbség a kialakításokon, ugye csak a sebesség belei különbség.
A hátsót előre vezetni nem igen tudod, csak a hosszabbítóval.
Elméletileg elég egy hosszabbító is hozzá, mert csak maga az alaplapra integrált eszköznek a sebessége számít szerintem, a hosszabbító most elméletileg független kell hogy legyen.

(#47166) 30z.Samu válasza CoolMan (#47147) üzenetére


30z.Samu
félisten

A 333-as memóriát eszi, az tuti, mert az van most benne. Akkor egy próba lesz. Köszönöm szépen! :R De ha már itt vagyok, egy másik kérdést teszek fel itt. :B Hoztam egy másik gépet, melynek az a hibája, hogy folyamatosan újraindul. Gondoltam a rendszer a ludas, újrateszem. Telepítés közben furcsa színvilág és csíkok fogadnak, majd egy idő után ugyanúgy újraindul.. Esélyes, hogy a videokártya csinálja a fesztivált?

Köszi előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#47167) CoolMan válasza 30z.Samu (#47166) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, szinte biztos, hogy a kari vram hibás. ( a furcsa színvilág ;) ) De ettől még lehet más hardver hiba is gondolok itt az újra indulásra, azon a gépen még valószínű tesztelni kell mást is.

[ Szerkesztve ]

(#47168) 30z.Samu válasza CoolMan (#47167) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, megpróbálom! Köszi szépen! :R

Sic Parvis Magna

(#47169) yohnsee válasza ladatuning20 (#47152) üzenetére


yohnsee
tag

Ha tudnál egy pontos alaplap típust írni, vagy lefotózni jó minőségben, akkor meg tudnánk neked mutatni, hogy hogyan kell a biost resetelni.

AVR

(#47170) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

P67-es lap vásárlás előtt állok, és nem igazán tudom, h melyik gyártó terméke mellett döntsek.
Versenyzők:

Gigabyte
ASUS
MSI
Asrock

Mindegy, h melyiket választom, ha egyéb tulajdonságaiban megfelel az elvárásomnak?
Vagy tudtok vmiféle sorrendet felállítani a gyártók között, természetesen némi magyarázattal?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#47171) yohnsee válasza borat26 (#47170) üzenetére


yohnsee
tag

Szia! Nekem ez lenne a sorrendem:
1. hely: ASUS/MSI
2. hely: Gigabyte
3. hely: Asrock

Asus/MSI: minőségi dolgok kerültek még csak a kezembe tőlük alaplap és egyéb téren is. Az asus talán egy picit mintha jobban méretezné a hűtőbordákat az alaplapon, mint az msi.
Gigabyte-nál azt vettem észre, mintha egy kicsit többet számítana a design, mint a tudás. (Ez csak az én véleményem)
Asrock: Ettől a gyártótól nekem minden kb. 5. lap valami hibával küszködött. Plusz, szerintem az elkók rajta alul vannak méretezve, a legtöbb kondicserém asrock alaplapokkal volt. Ez adódhatott abból is, hogy ugye aki spórol a lapon, valószínűleg nem vesz mellé 80+ os tápot, ez is okozhatta a kondihibákat.

AVR

(#47172) DJ WOKKY válasza borat26 (#47170) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Légy tekintettel a beállításokra, a tuningra, illetve ár/garanciára is.
Nálam: asus, giga, msi, asrock.

(#47173) borat26 válasza DJ WOKKY (#47172) üzenetére


borat26
aktív tag

Nos elég nehéz a döntés. Persze pici tuningot szeretnék belevinni és fogok is. :)) Ami miatt nem szívesen vennék ASUS-t, mert drágább a többieknél, csak azt nem tudom, h tud-e ennyivel többet ugyanabban a kategóriában.
Asrock hát régen volt vele problémám, de az már tényleg rég volt.
Uccsó két lapom Giga(P45, P55), nem volt probléma, de olyan egyszerűek az új lapjai. Vagy csak nekem?
MSI-m rég nem volt, így kicsit bátortalan vagyok afelé tendálni.

Nos ha az álltalatok( yohnsee- DJ WOKKY) leírt dolgokra + a saját tapasztalatomra építek, akkor a nálam kialakúl sorrend:
GIGA/MSI
ASUS
Asrock

De előrébb csak picit jutottam

Ugyebár bios típusában is van eltérés. A giga Dual Biost (uefi csak x79-től lesz) nyom még mindíg, míg több gyártó preferálja az uefi-t.
Nem sokat tudok az uefi-ről, tán ez is visszatart kicsit.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#47174) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#47123)

:U :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47175) Hunork válasza borat26 (#47173) üzenetére


Hunork
veterán

Hogy legyen egy különc is :D :
Asus
Asrock
Gigabyte
MSI ( :((( )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47176) borat26 válasza Hunork (#47175) üzenetére


borat26
aktív tag

Ez most komoly?
Vagy csak azért is !!!!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#47177) Hunork válasza borat26 (#47176) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam komoly! :K
Giga a 30 ezer alatti lapok esetében semmi extrát nem tud felmutatni, azon kívül, hogy beleszerettek az Etron chipbe... :D Az már más, hogy ha sok pénzem lenne egy deszkára, azaz 60 ezer és felette, akkor már más a helyzet. Asus egyértelmű, Asrock meg igen megbízható, hát náluk legalább nem a névhasználatért kell fizetni... :N
Ami kondikat, megy egyebeket illeti, az a szomorú, hogy a viszonylag olcsó alaplap vásárlók tényleg fos tápegységet vesznek, de ettől nem az alaplap a hibás, ha nem bírja a paksi 2-es blokk ívét... :N
MSI: inkább hagyjuk, a mostaniakat nem ismerem, de régebben CSAK szívás volt velük, ezért tettem az utolsó helyre. Ettől most lehetnek jók, de én messze elkerülöm őket... :K

MOD: a fent megfogalmazottak teljesen a szubjektív magánvéleményem, a valósággal való egyezés nem a véletlen műve... :D

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47178) borat26 válasza Hunork (#47177) üzenetére


borat26
aktív tag

Tehát ha jól hámozom ki a lényeget a mondani valódból, akkor Asus és Giga közti különbség:
30k alatt ugyanazt adják, csak Giga puritánabb tálalással?
Mondjuk MSI és Asus legalább tesz némi hűtőbordát a proci kőré a feszosztó hidakra.
Giga meg nemigen. Ez csak egy első ránézésre észrevehető különbség.
Bakker lassan lebeszélem magam az Gigabyte-ról
Most légy okos :W

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#47179) 30z.Samu válasza borat26 (#47178) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem nem rossz márka a Gigabyte, de ez egy szubjektív vélemény.

Sic Parvis Magna

(#47180) Hunork válasza borat26 (#47178) üzenetére


Hunork
veterán

Én a saját véleményemet mondtam! :K :K Szubjektív! (lehet, hogy csak én jártam pórul régebben MSI cuccokkal, de nekem ők fekete listán vannak... :((( ) DE ettől most még jók lehetnek, kérdezz több embert is.
Asus-Giga-Asrock: mindegyiknek vannak jó és jobb, meg rosszabb termékeik. Válogatni kell, elolvasni mindegyik leírását, sőt, le lehet tölteni a teljes doksit, én így szoktam.
Ha Z68, akkor én 30k körül Asrock Extrem3Gene3-at vennék, de ha sok pénzem lenne, akkor meg ezeket:

ASUS Maximus IV Extreme-Z
Gigabyte GA-Z68XP-UD5
ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen3

És így láthatod, hogy nem vagyok azért semmi jónak a híve... :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47181) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Furán kezdett viselkedni a gépem, röviden megpróbálom vázolni a helyzetet. Mivel általában nem használom játékra, ezért eddig nem bukott ki a hiba, csak most, amikor kicsit kikapcsolódtam volna. A konfig: E8400 @ 3600MHz , 2x2GB 800MHz, HD 4890 1GB
Ami kihozta a hibát: az új Call of Duty.
A hiba az, hogy egyszer csak gondol egyet a gépem, és brutális laggolásba kezd, nemhogy játszani nem tudok rajta, még azt alt+tabolás is nagyon hosszú. Ráadásul ha sikerül is kijutnom a windowsba, ott is azt érzem, hogy szenved a gép, késéssel hajtja végre az egérmozgást, amit csináltam (akár több mp-es késéssel) Egy Kezelést pl 15mp-be tellett neki megnyitni, és addig nem is javul meg, míg újra nem indítom.
Winyó okozhat ilyen hibát? Azért kérdezem, mert az indulás elég sokáig tartott, és megint olyan jelenséget figyeltem meg, amit kb 2 héttel ezelőtt, mikor hasonlóan jártam, hogy 10 percig bootolt a win7. Megnéztem a rendszernaplót, és ugyanazt a hibát láttam benne, mint múltkor, de abból rengeteget egymás után: Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort3. Történetesen pont erre a winyóra van telepítve a játék is, de a rendszer nem, az ssd-ről fut.
Ráadásul mikor 2 hete volt ez a hibám, akkor HD Sentinelben észrevettem, hogy ennél a winchesternél a kövekezőt írja: teljesítmény 100%, kondíció 60%, 371 hiba fordult elő az adatátvitel során, illetve a lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak hibák 5300 alkalommal. Ez mi lehet?? A hibák száma 2 hét óta nem növekedett, de a jelenséget tapasztalom, új sata kábelt is tettem bele. Kíváncsiságból futtattam rá egy véletlen elérési tesztet, és voltak 220ms feletti értékeim is... :(

Sentinel

A képen láttok még egy 60%-os kondíciójú winyót, azzal is hasonlóan jártam még kb fél éve, de ott kábelcsere óta nem tapasztaltam problémát, és a hibák száma sem nőtt tovább. Én már az alaplapi vezérlőre kezdek gyanakodni, szép lassan tönkreteszi a winyóimat szép sorban :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#47182) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#47181) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

ui: néha-néha ilyen hibát is találtam a naplóban: Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#47183) spista222 válasza A_ScHuLcZ (#47182) üzenetére


spista222
addikt

Amire válaszolok elvileg semmi köze nincs a hibádhoz de tévedhetek. Írtad hogy cseréltél kábelt és azzal se oldódott meg. Meg kellene nézni egy másik gépben is hogy ott is ilyen magas elérési időt produkál e a hdd egy teljesen új kábellel. ha nem akkor a vezérlő a "ludas"
Más is írta már ebbe a fórumba hogy akkor jelentkezik nála hiba ha sok hdd-t köt a gépre igaz neki kék halál volt a jutalma.

borat26: Az én véleményem szerint teljesen mind1 melyik lapot veszed az a lényeg hogy te meg legyél vele elégedve mert a legtöbbre úgyis 3 év gari van. Nekem MSI van jelenleg és régebben is az volt nem is vettem mást újonnan és eddig semmi problémám nem volt vele. Asus elég megbízható márka de itt a fórumban többen is írják hogy az újabb lapok ciripelnek ha nincs leterhelve a proci mondjuk az is igaz hogy ők halk gép építésére törekednek és lehet hogy más gyártók lapjai is ciripelnek csak az nem jut ki ide.

[ Szerkesztve ]

(#47184) duduati válasza spista222 (#47183) üzenetére


duduati
aktív tag

HAli

Van egy asrock p4v88 alaplap. Egyszerűen nem ismeri fel a satas vinyót. Egy 80GBos sata 2-es vinyót vettem, elvileg vinni kéne neki, annyi hogy sata 1 ben ha jól tudom. Van valakinek ötlete hogy mit tudok csiálni neki hogy felismerje? Régi bios van rajta, de nem tudok rá újat felrakni. Win-es bios update nincs ehez, dos ból pedig nem tudtam megcsinálni. Csináltam bootolható pendrive-ot, de arról se bootol be semmit. Mármint hogy a bios frissítéshez bármit.

Ha valaki tud kérem segítsen, mert szétakadt már az agyam rajta.

Üdv

Bocsi nem neked ment válaszba spista222

[ Szerkesztve ]

(#47185) kukinyo válasza duduati (#47184) üzenetére


kukinyo
addikt

A vinyót át jumperelted?

(#47186) Jorus válasza Vodar (#47134) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy értettem, hogy az LGA775 foglalat lábai a lapban nem laposak, ergo el tudnak görbülni. s775 óta a lábak a foglalatban vannak, nem a CPU-n, mint régebben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#47187) Vodar válasza Jorus (#47186) üzenetére


Vodar
senior tag

Na jó, de nem ilyen tüskék, mint a régebbi processzorokon...

(#47188) Jorus válasza Vodar (#47187) üzenetére


Jorus
nagyúr

Háromszög alapúak, de simán el tudnak görbülni sajnos. Egyébként történt vmi előrelépés az ügyben?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#47189) DJ WOKKY válasza duduati (#47184) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Próbáld meg másik kábellal, másik portba csatlakoztatni. Ha semmi, nem is látja még a BIOS se, akkor nézzétek meg másik gépbe. Ha ott sincs semmi gari, ha van rá.

(#47190) spista222 válasza duduati (#47184) üzenetére


spista222
addikt

Szia!
VIA® PT880 chipsettes a lapod. Nekem is volt ilyen lapom csak "asrock p4v88+" és csak úgy ismerte fel a SATA2-es vinyót ha át lett jumperelve SATA 1 re. Ehhez WD hdd-nél a hátsó tüskesoron 5-6-ra kellett rakni egy jumpert de ez változhat gyártótól és típustól.

(#47191) DonThomasino válasza ladatuning20 (#47150) üzenetére


DonThomasino
veterán

A BIOS kér jelszót vagy az OP rendszer?

DT

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47192) djculture válasza duduati (#47184) üzenetére


djculture
félisten

samsung hutillal lehet csak átállitani sata1 üzemmódba.Ha nem ismeri fel a vezérlő csak egy olyan alaplappal/vezérlőkártyával lehet ezt megtenni ami felismeri.Ha már átvan állitva a másik vezérlő is felismeri.

(#47193) Braintek


Braintek
csendes tag

Tudna nekem segíteni valaki? FONTOS LENNE !!!

asus p5b alaplapba szeretnék belerakni egy intel core 2 duo e8500 as processzort az alaplapba 3*1gb kingmax mars ddr2 800mhz van.
Bios frissítést csináltam mert az asus oldala azt írta hogy mivel az alaplap 1066-os csak úgy tudja kezelni az 1333-as processzort
ha a legfrissebb 2104-es bios van rajta. Miután megcsináltam a biosfrissítést az alaplap felismerte a processzort, biosba kiír róla mindent
hőmérséklet órajel frekvencia szóval minden adatot lát a processzorról. Ami után a POST screen (Power On Self Test) lemegy vagy újraindul
a gépem vagy lefagy de a monitoron szerintem memóriára utaló fagyás látható. a memóriák le vannak tesztelve tehát tuti nem rosszak
beszéltem pár emberrel azt mondták hogy lehet hogy a memóriáknak kéne több áramot adni vagy a processzornak vagy az északi vagy déli hídnak.
Konkrétan tudom hogy a p5b alaplappal már ment ez a 8500 as processzor de az nem nállam volt nem az én gépembe, de elvileg mennie kell együtt.
CSAK HOGY EZ A KÉRDÉS. MIT KÉNE CSINÁLNI AHHOZ HOGY MŰKÖDJÖN????

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47194) DonThomasino válasza Braintek (#47193) üzenetére


DonThomasino
veterán

A RAM ok hány mhz en mennek most?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47195) Braintek válasza DonThomasino (#47194) üzenetére


Braintek
csendes tag

alap 800 on

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47196) spista222 válasza Braintek (#47193) üzenetére


spista222
addikt

Szia!
Nekem is van egy ilyen lapom igaz csak e6600-al de simán vitte az 1333as FSB-vel a 3 GH-z et fagyás nélkül. Amit viszont nem szeretett az az 1066 os ram. Sehogy se tudtam működésre bírni hiába állítottam bármit. Szerintem te is első lépésben vedd le a Ram frekijét mondjuk 666MHz -re és nézd meg hogy úgy elindul e. Ha igen akkor vedd vissza 800-ra és nézd meg hogy megfagy-e.

A bios frissítés után a cmos clear megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#47197) Braintek válasza DonThomasino (#47194) üzenetére


Braintek
csendes tag

most egy e6600 al használom a gépem ezt az e8500 at szeretném beletenni

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47198) Braintek válasza spista222 (#47196) üzenetére


Braintek
csendes tag

Ha beteszem a 8500 at és leveszem a ramomat 667-re akkor nem kell sehol feszültséget állítanom? se procinál se ramnál hagyjak mindent alap feszültségen?

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47199) DonThomasino válasza Braintek (#47195) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az FSB re AUTO lehetőség van a BIOS ban?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47200) spista222 válasza Braintek (#47198) üzenetére


spista222
addikt

Cmos clear után rakd be a procit és nézd meg mit csinál. Feszültségeket hagyd auto-n, csak a frekit vedd le.

Nem hiszem hogy a procinak több fesz kellene, egy 800MHz es ramnak se kell sztem 1,8 V-nál több ha eddig így ment.
Nálam ott akadt el a memória 1066MHz re csábítása hogy a biosban nem tudtam olyan időzítéseket megadni amit a memória kért volna 24 helyett csak 18 volta legmagasabb érték

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.