Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47751) Vodar válasza iceQ! (#47749) üzenetére


Vodar
senior tag

Egyébként miért akarod ekkora órajelen futtatni a ramokat? A kérdésedből ítélve nem tuningolással foglalkozol. Akkor? Azt hiszed, hogy gyorsabb lesz a géped, ha nem 1066, hanem 1600 Mhz-en fut a ram? Nem lesz gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#47752) Kolondrum válasza Kolondrum (#47739) üzenetére

Megoldva. Nem hittem volna, hogy ez a gond, utolsó próbálkozásnak jó volt. WD40! Nem ecset, WD40!

(#47753) mg8248


mg8248
csendes tag

Sziasztok,

A problémám nem új keletű és úgy ahogy megoldottam akkor, de kíváncsi lennék, hogy Ti tudjátok-e a válasz rá. Anno megvettem a gépem, op- rendszert feltettem (XP), jött a driverek telepítése és a probléma: Ahogy a chipset drivert feltelepítettem, meghalt a gép. Hiába csináltam reinstallt, a probléma ugyanaz volt. Később a win 7-et már fel sem tudtam telepíteni, mert az már telepítés közben meghalt. A kényszermegoldás az volt, hogy XP-t használtam chipset driver nélkül.

Húgom vett egy laptopot, és feleslegessé vált a gépe. Kikaptam belőle a 80GB-os IDE vinyóját próba szerencse alapon és láss csodát, úgy mászott fel rá a win7 mint a kis angyal! A gépben eredetileg egy 400GB-os SATA2-es vinyó volt. Gondolom a SATA vezérlővel lehet gond, mert a DVD író is az volt és csak olvasni tudtam a íráskor az összeset elk*rta, bármilyen SATA DVD író volt benne...

Szerintetek mi lehet a megoldás? Az alaplapon a legfrissebb BIOS van fent, beállításaival próbálkoztam, de semmi... A konfig a következő:

Alaplap: Gigabyte GA-965P-S3
CPU: Intel Pentium 4 650, 3.4GHz
RAM: 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM) 2x1GB
VGA: INNO 3D NVIDIA GeForce 7600 GST 256 MB
HDD-1: SAMSUNG SP0802N 80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133
HDD-2: SAMSUNG HD401LJ 400 GB, 7200 RPM, SATA-II
Optikai: LG HL-DT-ST GH22NS40 SATA
Ház: Gigabyte Triton + 300W-os tápegység

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv,
Gergő

(#47754) csacsi77 válasza Klemens (#47683) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hello!
Nekem is volt ilyen lappal dolgom. Mit ne mondjak vért izzadtam miatta.
Egy X3-as Athlon procit raktam bele először, de nem ment. Az istennek sem, fagyott, bizonytalan volt, néha a bioson se jutottam túl, néha meg ment két napot.
Aztán frissítettem a biost és ment rendesen, de egy X4-es Phenomot raktam bele.
Később vettem észre, hogy mindig elfelejti az időt és a dátumot és visszaáll alapra. Ekkor kicseréltem az elemet (egy új lapban!!!) és már azt sem felejtette el.
Aztán a bekapcsolásnál sípolt, de végül pár fórumtársnak hála azt a bios-funkciót is sikerült beállítani (Chassis Intrusion: disabled).
Végül sikerült a gépet összerakni és megy is azóta szépen, de annyit, nem paráztam még, mint ezzel az MSI lappal.
A lényeg: frissíteni a biost és imádkozni!!!

Öreg fater megoldja!!!!

(#47755) csacsi77 válasza Poplacsek (#47628) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egy alaplapom tönkrement és garanciába kaptam egy ilyn Biostar lapot. Eddig nekem sem volt dolgom ilyennel, az eladó szerint ezek az "újabb" lapok már jók.
Van rá három év garancia, az biztató.
Csak négy tűs a proci csatlakozója, én jobban szeretem a nyolcasat. Mondjuk ez csak az én heppem.
Van rajta négy sata2-es csati és egy IDE csatoló. A PCIX foglalat 16x-os és 2.0 szabványú.
A memória és proci kondik szilárdelektrolitosak, a többi sima. Nem tudok róla mást mondani, még nem tudtam összeszerelni.
Majd egy Pentium Dual Core E660-as fog benne menni 2x1 GB 1066-os Kingmax memória társaságában. Ha egy kicsit fel lehet húzni, már jó lesz, bár nem hinném, hogy a memóriák tolerálni fogják a sokkal magasabb FSB-t.
Szerintem egy közepes játékgép építhető belőle egy HD6670-sel.
Hát ennyit tudtam róla mondani.
Szép napot!

Öreg fater megoldja!!!!

(#47756) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
Asrock H67M vs. Msi H67MA-E35
Melyik lenne jobb választás, tekintve azt, hogy kb. 1500 forinttal olcsóbb a Misi, ugyebár nagyúr a spórolás, de megérné a különbséget a rocky?
Nem kellene tuning lehetőség, csak játékra alkalmas legyen. (nem aknakeresőre :) )
Köszi :)

(#47757) DJ WOKKY válasza Ivy.4.Ever (#47756) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

tökéletes. Ha gariban nincs különbség, akkor bőven jó az olcsóbb.

(#47758) Hunork válasza Ivy.4.Ever (#47756) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Arra nem jöttem rá, vagy csak béna vagyok, hogy az MSI lapon milyen USB3 chip van, az Asrock-on Etron, ez biztos.
Miért nem Asrock H61M/U3S3? 17-18 ezer körül van...(és ezen minden földi jó van, és ASMedia az Usb3 chip!)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47759) #65675776 válasza Hunork (#47758) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig szép, jól olvasható betűkkel ott van a Specification-ben, hogy "2 USB 3.0 ports by NEC® uPD720200F1".

(#47760) Hunork válasza #65675776 (#47759) üzenetére


Hunork
veterán

Hopsz. Így van. :K
Idióta az MSI oldala... :) Minek ez a lenyíló menü? Miért nem egyből ezt adja ki? :F Minden más hivatalos oldalon így van...
Látszik, hogy én sose veszek MSI terméket, még mindig sújt a múlt szele... :D
Én akkor sem ezt venném, csak mert H67, már csak annak okán is, hogy 20k felett van az ára...már ha az olcsóság tényleg számít...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47761) Andras6800 válasza z00li (#47644) üzenetére


Andras6800
senior tag

Köszi, szerválok valahonnan 1 flopy meghajtót, és megpróbálom^^ :R

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#47762) fetye válasza mg8248 (#47753) üzenetére


fetye
tag

Ha nem kell a chipset driver (azaz anélkül is műxik), akkor ne tedd fel. Ha kell, akkor próbáld csak a SATA vagy csak az IDE összetevőkkel. (Ne keveredjenek.) A BIOS-ban szokott lenni amúgy egy IDE/SATA switch, ami galibát tud okozni. Annak az ide vagy oda állításával is kísérletezgethetsz...

(#47763) teglasz


teglasz
tag

Sziasztok! Segítsetek légy szíves mert megőrülök!
Újratelepítettem a gépem egy nagyobb HDD-vel, Asus P5Q Pro alaplapom van,
a Win7-telepítése előtt FDD-ről betöltöttem a meghajtó programot, fel is ment
minden. A gondom az, hogy a Bios-ban a Boot menünél látszódik a HDD-m,
be is tudom állítani, viszont a Main menüben a Sata meghajtóknál csak a
DVDRW-t látja és a HDD egyszerűen nem tudom beállítani! 1,5 éve
telepítettem egy 500 GB-os HDD-vel ment minden tökéletesen, de most az
1TB-os vinyóval nem tudom beállítani a Biost, vagyis a Biosban.
Egyébként indul az operációs rendszer rendesen és minden más is.
Nem vagyok egy számtech zseni az gondolom kitűnt, de egy kis segítség
nagyon jól jönne!
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#47764) fetye válasza Taktoj (#47742) üzenetére


fetye
tag

Bekapcsolhatod, működni fog, de két dologra figyelj.
1. Az alaplap leírásában (de talán inkább a neten) :) nézd meg, mennyi áram kell a 3 és 5 voltos ágakon. Az ATX 2.x-ben (24-es csati) lecsökkentették ezeken az áramerősséget, helyette a 12V-os vezetéket erősítették. Ha a géped nagyon sokat kérne enni a 3-asból (12V fölött) vagy az 5-ösből (24V fölött) ÉS nincs 6-os AUX csatid, amibe beteszed a megfelelő tápvezetéket, akkor - ha a 24-es csati nem tudja az igényeket kielégíteni - szélső esetben leégethet a vezetéked/géped/házad... (Azért ez annyira nem valószínű. Ha nem nagyon melegszik a vezeték, rendben lehet...) :D
2. Átalakítót NE vegyél. Többlet ellenállást visz a rendszerbe, így csak ront!

(#47765) fetye válasza teglasz (#47763) üzenetére


fetye
tag

"Egyébként indul az operációs rendszer rendesen és minden más is." Akkor mi a gond? :)
Ha csak annyi, h a BIOS egyik menüje nem írja ki, (de egyébként rendben műxik) az nem gond. Nekem is volt ilyen gépem...:)

(#47766) fetye válasza Taktoj (#47742) üzenetére


fetye
tag

A 12V és 24V természetesen 12A és 24A... ;) Későre jár... :K

(#47767) teglasz válasza fetye (#47765) üzenetére


teglasz
tag

Igen csak annyi, hogy a Main menüben nem talál rá a gép a HDD-re,
csak a Boot menüben, de az előző vinyóval ez nem volt gond! :(
Megtalálta és ki is írta a HDD-t ugyanott ahol ezt a másikat nem. :F
Egyébként minden működik, megy az op. rendszer meg minden, de ez
nekem nagyon zavaró, mintha egy kicsit lassabban indulna az op.
rendszer is, de ez nem biztos?

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#47768) ildi_


ildi_
csendes tag

sziasztok! Újratelepítettem a windows és az a problémám, h nem találom az alaplapi cdt és nem tudom feltenni a hálókártya drivert. Légyszidobjatok egy linket ahonnan letölthetem, mert telefonról nem jön be a gigabyte oldala. P55-ud3l alapról van szó. Nagyon köszönném!

(#47769) csacsi77 válasza ildi_ (#47768) üzenetére


csacsi77
senior tag

Hello!

Ez jó lesz?

LINK

Öreg fater megoldja!!!!

(#47770) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Van egy ilyen alaplapom.
Jelenlegi hőmérséklete: 44°C terhelés nélkül.
Ma fogom kipucolni a gépet, újrapasztázni a cpu és vga coolert.
A kérdés a kövi: Ha már belekezdek érdemes-e, kell-e a chipsettet is újrakenni? Mire kell vigyázni, hogy ne gyilkoljam meg a deszkát?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#47771) DonThomasino válasza Blabcsi (#47770) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha eredetileg normálisan volt felpasztázva akkor
nem érdemes, persze nem árthat.
Nagy változást nem fogsz érzékelni, esetleg halkabb lesz ha nagyon
porosak a ventik.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47772) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a PHAE LED-ek mit jelentenek?
Nem talalok a manualban ertelmes bejegyzest errol.
Elazott a gepem, es hosszas szaritas utan sem indul.
Alaplapon (Gigabyte GA-EX58-UD3R) a phase led-ek vilagitanak:
DD1, DD2, DD3 sargas zolden
DD4 pirosan
A VGA kikuld egy pillanatra jelet (monitor feleled) de ennyi. A gep ranezesre be van kapcsolva, de az usb-k sem mukodnek, es halozatban sem erem el a gepet, tehat nem VGA problema, legalabbis nem csak az...

Segitseget elore is koszonom.

Ha rossz topikban kerdeztem meg, akkor valaki linkelje mar legyen szives a jo topikban ezt a hsz-t, mert nap kozben csak mobilrol vagyok, azzal meg nem tudom.
Koszonom

Logitech hardware tester

(#47773) DonThomasino válasza gabipaci (#47772) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem PHASE LED?

Ezt találtam ha egyről beszélünk..........
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47774) Blabcsi válasza DonThomasino (#47771) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hát pont az aggaszt, hogy picit mozog, csúszkál. ( Persze kikapcsolva néztem. ) Amúgy egy szép passzív hűtés van rajta.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#47775) DonThomasino válasza Blabcsi (#47774) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem nem érdemes bántani ha rendben vannak a hőfokok,
de ahogy gondolod.
Nem biztos hogy sikerül jól visszarakni, nem fog feltapadni.....
Akkor csak a gond lesz vele.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47776) Blabcsi válasza DonThomasino (#47775) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Köszi, akkor úgy marad, ahogy van.
Elvégre 44°C nem a világ. :DD
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#47777) DonThomasino válasza Blabcsi (#47776) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha mindenképp meg akarod nyugtatni a lelked,
nézz rá egy jó minőségű halk kis ventit.
Amit csak szimplán rácsavarozol vagy gumirögzítővel rögzítesz.
Azzal biztos nyersz egy pár hőfokot és akkor minden kerek :).

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47778) dewil666 válasza Blabcsi (#47770) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Szerintem nincs alatta paszta hanem hővezető lap van a hűtő alatt.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47779) fetye válasza teglasz (#47767) üzenetére


fetye
tag

A legfrissebb BIOS van fent?

(#47780) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy ha videót nézek plusz még az utorrent is fut meg még netezés is folyik akkor folyamatosan kék halállal fagy az alaplapom(ASUS Crosshair V Formula)?????? néha külöl-külön is fagy!!! Tegnap félóra alatt kb 3-szor!!! :W :W
Win7 64-bitest használok, az utorrentből a legújabb van fenn+ még a mozilla is a legutolsó kiadás. A BIOS is a legújabb: 0903.

Ez az alaplap sajátossága? Másnál van ilyen probléma?

Az nem lehet, hogy az adobe flash player(a legfrissebb változat van fenn) miatt fagy a gép? Mivel a videó lejátszáskor előszeretettel a fagy a gép, vagy ha nagyon flash-es honlapra tévedek.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#47781) gabipaci válasza DonThomasino (#47773) üzenetére


gabipaci
addikt

De, csak rosszul irtam :(

Amit linkeltel, az a helyes mukodes, szo sincs benne piros ledekrol.
En nem emlekszem ra, hogy ez elott tartosan lett volna piros led. Bekapcsolasnal igen, de par mp mulva mar nem.
Szoval nem tudom.
Ma kiprobalok egy kolcson tapegyseget, es ha az nem romlott el, akkor vagyok nagy gondban, hogy mi lehet az....

Szerk: lehet memo vagy foglalat hiba is, mert memoriak nelkul ugyan addig jut a gep. Sajna nem tudom felcserelni oket most, mert egyben van a vizhutes miatt, es megyek vissza meloba.

Szerk2: elvileg a hibavisszajelzesre is ez szolgal, legalabbis en eddig abban a hitben eltem

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#47782) DonThomasino válasza Adler (#47780) üzenetére


DonThomasino
veterán

Milyen tápod van?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47783) DonThomasino válasza gabipaci (#47781) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt írják hogy ez csak egy visszajelző dolog, komolyabb funkciója NINCS.
Ha én jól értelmeztem.........

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47784) Adler válasza DonThomasino (#47782) üzenetére


Adler
aktív tag

Chieftech 650W-os

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#47785) DonThomasino válasza Adler (#47784) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor azt kizárhatjuk.
Tunning van ? (RAM PROCI)
Hőfokok rendben vannak? (VGA PROCI)

BIOS ba nem kotorásztál mostanásg?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47786) Adler válasza DonThomasino (#47785) üzenetére


Adler
aktív tag

Nincs tunning. Hőfokok rendben vannak szerintem, mivel csak a vga van 40 fok felett, de az a régi alaplapomnál is ennyi volt.

Bios elvileg alapon van, csak a memória időzítését változtattam meg CL9-re és a volt számot 1,7V-ra ahogy a memória leírásában volt. meg azt,hogy nem automata a ram MHz-ének felismerése, hanem én adtam meg az 1333MHz-et

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#47787) DonThomasino válasza Adler (#47786) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tegyél mindent alapra vagy auto A RAM nál és próbáld meg úgy.
Látom hogy 1333 es a RAM mennyin megy most?

Mielőtt piszkáltál a BIOS ba OK volt?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47788) Adler válasza DonThomasino (#47787) üzenetére


Adler
aktív tag

1333-on megy a ram.

Előtte is volt fagyás, de akkor a tv tuner kártyára gyanakodtam(addig csak tv-t lehetett nézni rajta). amióta kivettem azóta nagyságrendekkel kevesebb lett a kék halál.

bocs CL7-re változtattam az időzítést. az előbb elírtam.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#47789) ildi_ válasza csacsi77 (#47769) üzenetére


ildi_
csendes tag

Szuper Csacsi77, nagyon szépen köszönöm, így közvetlen linkként le tudtam tölteni telefonra a dolgokat. :-) Egy meghajtóm viszont eltűnt újratelepítés után, szóval most nagyon mérges vagyok!!!

[ Szerkesztve ]

(#47790) DonThomasino válasza Adler (#47788) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt kéne tisztázni mit változtattál ahhoz képest mikor minden OK volt.
Én szoptam DDR3 as RAM mal úgyanígy kék halál.
AUTO ra tettem vmit a BIOS ba és jó lett.
Azt mondom vedd vissza az időzítést ha megoldható.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47791) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

Sajnos mostanában kicsit sűrűn járok ebbe a topikba ,de folyamatosan új problémáim merülnek fel:

Gigabyte GA-Z68XP-UD4 lapom van.

- van egy eSata csatlakozós WD 1Tb-os külső merevlemezem. Ha összekötöm eSata kábelen keresztül az alaplappal, újraindításnál ill. bekapcsolásnál a megszokott 5sec boot logo sokszor 15-20 másodpercig is eltart,majd sokszor az operációs rendszert sem tölti be utána. Ha USB-n vagy Firewire-on keresztül kapcsolom össze,minden ok. Mi lehet a baj ? Miért nem lehet kihasználni egy ilyen lehetőséget (ha már lehetőség lenne rá) ?

- Ez előtt egy Gigabyte P35-DS4-es lapom volt. Alvó állapotba és abból való felébresztés is max. 3-4 másodpercet vett igénybe. Most ez megváltozott, sokszor eltart akár 10-15 másodpercig is. Olyan,mintha egyesével kapcsolgatná be a az USB-n hozzá kapcsolt elemeket,látom ahogy egymás után "életre kell" a külső dvd író, kormány ,merevlemez, majd csak ezek után szép lassan bekapcsolja a monitort. Ez az előző rendszerrel sokkal gyorsabban ment , most miért nem megy ??

- A 3. probléma a VGA hűtő ventillátor kezelése (Asus HD4870 DK). A CPU hűtését sem kezelte jól auto-n (mindig max.-on pörgött)az alaplap (ez a régebbi lapon szintén nem volt probléma) ,de a használati szerint beállítottam a BIOS-ba Voltage-ra és most jó, de a VGA hűtése szokatlanul hangos lett, megnéztem Aida64-en,alapban,tétlen helyzetben szerinte 50% pörgött (kb. 2500 fordulaton),ami azért furi,mert 100% is ennyi a fordulatszám, tehát szerintem ezt is félre szabályozza (GPU 46celsius).

Befektettem egy új rendszerbe, Core 2 Duo után, de sajnos egyenlőre sok a keserűség.

Mi lehet a baj ,előfordulhat,hogy hibás a lap ? 1 hete vettem.

Bocsi,hogy ennyire hosszúra nyúlt a dolog,de muszáj valami megoldást találnom. Az nem létezik szerintem, hogy egy fejlettebb technologiánál ,erősebb procinál (i5 2500k) mégis lassabb a rendszer. :W

Mindenki segítségét,válaszát előre is köszönöm !! :R

[ Szerkesztve ]

(#47792) Adler válasza DonThomasino (#47790) üzenetére


Adler
aktív tag

oké.

Este amikor haza megyek a munkából akkor mindent vissza állítok a defaultra és megnézem majd úgy is a gépet, hogy mit muzsikál majd az alaplap. addig is köszi a segítséget. Ha továbbra is gondom lesz akkor majd itt kereslek. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#47793) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Proci kiszerelés után tisztitgattam a foglalatát egy Asus P5B Deluxe-nak. Sajnos emiatt paszta került a tüskékre/közé. Ezt hogyan tudnám eltávolitani?
Milyen szert alkalmazhatok?

(#47794) invasio válasza Begi (#47793) üzenetére


invasio
tag

Alkohol spray. Például féktisztító.
Nagy nyomással fújd bele, majd hagyd megszáradni. (kb 10 perc)

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47795) DonThomasino válasza Begi (#47793) üzenetére


DonThomasino
veterán

Első körben sűrített levegővel esetleg por ecsettel próbálnám meg.
Vegyszerrel semmiképpen, ha nagyon muszáj egy kis kontakt spré,
de nagyon körültekintően.

Ilyen féktisztító meg egyéb okosságokat én SKIP elném. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47796) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. van egy asus m2n-sli lapom. sata merevlemezzel fagy a gép! xp és win 7 alatt is van mikor nem jut el a rendszer betöltésik és már akkor csak stagnál a gép. Bios-ban sata-k be vannak kapcsolva. valami ötlet? sata vezérlő behalt volna? köszönöm előre is.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#47797) 626Gábor


626Gábor
csendes tag

Sziasztok!

Lenne ez a lap : ASUS M4A89TD PRO/USB3

A kérdés az lenne hogy jól értelmezem-e a leírását hogy 2 Vkarit duálban is képes 16× sávon futtatni?

(#47798) DonThomasino válasza 626Gábor (#47797) üzenetére


DonThomasino
veterán

A leírás szerint igen, bár számomra ez elég hihetetlen. :U
Kérdezz rá egy SLI vagy egy CROSSFIRE topicban,
ők szerintem megmondják pontosan.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47799) z00li válasza Sixty21 (#47796) üzenetére


z00li
senior tag

Esetleg hibás a vinyó.

(#47800) DJ WOKKY válasza 626Gábor (#47797) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

2 x PCIe 2.0 x16 (dual x16)

2 db/ pcie 2.0-ás /egyenként 16x-os sebességgel rendelkező foglalat található, amit ha duálba használsz, akkor 16x-os sebességen képes működni: 2x8= 16. Szerintem így kell értelmezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.