Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47201) Braintek válasza DonThomasino (#47199) üzenetére


Braintek
csendes tag

Asszem igen de elvileg a biosomba lehet állítani mindent az időzítéseket NB SB vcore meg ilyenek

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47202) Braintek válasza spista222 (#47200) üzenetére


Braintek
csendes tag

azt is próbáltam már és vagy fagy vagy újraindul a POST után de mondom a procit látja a a bios rendesen kiír róla minden adatot de ez csak azután hogy fettetem a legfrissebb biost.

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47203) DonThomasino válasza Braintek (#47201) üzenetére


DonThomasino
veterán

Minden legyen auto-n.
Biztos hogy jó ez a proci?
Nézd meg egy másik lapban ha van rá lehetőség.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47204) spista222 válasza Braintek (#47202) üzenetére


spista222
addikt

Esetleg ha nem a gyári hűtő van az e6600-on akkor feltolhatod annak is az fsb-jét 1333MHz re alapfeszültségen és akkor kiderül hogy a lap bírja e az FSB-t.

(#47205) Braintek válasza DonThomasino (#47203) üzenetére


Braintek
csendes tag

Ez a 8500 egy haverom gépéből lenne az enyém. Nálla tökéletesen működik a proci az ő gépébe a ramjaim le vannak tesztelve memtest 86 al tuti jók. Esetleg arra gondoltam hogy próbáljam meg az én gépembe úgy betenni a 8500 at hogy a srác ramjait is beteszem magamhoz?

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47206) Braintek válasza spista222 (#47204) üzenetére


Braintek
csendes tag

Na ere nem is gondoltam :-D ezt megpróbálom

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47207) spista222 válasza Braintek (#47206) üzenetére


spista222
addikt

Saját felelősségre! és mondjuk ne windowsal hanem egy memtestet futtass CD-ről vagy pendriveról és utána idulhat a windows..

[ Szerkesztve ]

(#47208) Braintek válasza spista222 (#47207) üzenetére


Braintek
csendes tag

pont van egy memtestem kiírva :-D akkor feltolom és ha van valami alakulás akkor írok

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47209) Braintek válasza Braintek (#47208) üzenetére


Braintek
csendes tag

Valami miatt nem találok olyan beállítást a biosba hogy állítsam a proci fsb jét

Minden versben fő a rím, édesanyám tésztát gyúr !

(#47210) spista222 válasza Braintek (#47209) üzenetére


spista222
addikt

Advenced->Jumperfree config-> AI tuningot -> manual->CPU frekvency 266 ról 320-ra. DRam freguencyt pedig 800 ra. Érdekes hogy mostani memóriákkal nem akarja vinni az 1333 at csak (1280-at) :S

(#47211) dave118


dave118
senior tag

Helló
Szerintetek érdemes Giga p35ds3+2Gb CSx 800 ról váltani oylan 775 ös lapra ami tud ddr3at? A procival meg vok elégedve (e6550 @3000), csak a ram nagyon kevés :/ és nem tudom, hogy érdemes-e ddr2 be fekteteni. Illetve tudom, hogy nem érdemes, csak a költség hatékonyság lenne a fő szempont.
Esetleg tudnátok ajánlani ilyen lapot? (nem ártana ha tuningot is tudna egy keveset)
Előre is kösz

ÜDv :R

... Ami ami, az az.

(#47212) dbala válasza dave118 (#47211) üzenetére


dbala
tag

Nekem is ilyen problémám lenne.
Eladtam a 2*1GB geil ultra kitem ami DDR2-es volt, vettem helyette DDR3-as 1333MHz-s geil kitet, de a lapom nem nagyon szereti, tegnap még bekapcsolt ma már nem tölti be a windowst.
Asus P5KC lapom van. Most nem tudom mit csináljak. Jó lenen megtartani a memóriát és venni egy másik lapot? Vagy inkább váltsak vissza DDR2-re.
Igazából azt se tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak még.
Intel e6750 proci van a gépben.

(#47213) spista222 válasza spista222 (#47210) üzenetére


spista222
addikt

Update az előzőkhöz. A memória feszültségét megnövelve 2V-ra, Spread Spectrum disabled és már 1400MHz es FSB- nél jár a proci.Vagyis te is megpróbálhatsz 1,8V-ról 0,05v onként fentebb állítani a memória feszültségét de 2 V fölé nem menj!!

(#47214) spista222


spista222
addikt

Még egy utolsó update az előző beállításokkal már 1600 on is ketyeg az FSB vagyis szerintem a memóriákkal lesz gond.

(#47215) DJ WOKKY válasza dbala (#47212) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézd meg a memory support list-ben hogy támogatott e az általad vásárolt ram kit.

dave118: Nem tenném. Ugyan is nem kapnál lényeges teljesítménybeli növekedést.
Az egy dolog, hogy dupla annyi ram mennyiséged lenne ddr3-ból a ddr2-es árán, de nem jó összeállítás a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#47216) hann


hann
tag

Sziasztok !

Megjött az új rendszer, Asrock P67 Pro3 B3 - i5-2500K - Kingston HyperX 1600Mhz

Rendszertelepítés előtt kell valamit állítanom a biosban a ramok miatt, vagy alapból 1333-on fog futni? Egyelőre mindent alapon akarok futtatni.

Köszönöm

(#47217) dbala válasza DJ WOKKY (#47215) üzenetére


dbala
tag

Néztem, de a DDR2-es sem volt benne. Vagy 3 féle memória szerepel csak a listában.

Meg tegnap elindult vele a gép, ma meg már nem. Ha leveszem 1066MHz-re akkor sem, ha hagyom a gyári beállításokat akkor sem. Ha csak 1 van benne akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#47218) DJ WOKKY válasza dbala (#47217) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Akkor itt vagy hardveres hiba lesz (ram), vagy a kompatibilitással lesz baj.

Az tény hogy sok ram működik a listán nem lévőek közül is, mivel a gyártók csak a memórák 10-15%-át tudják tesztelni. Azért nem várható el, hogy minden egyes ram-ot ők teszteljenek le.

(#47219) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Mi a lényegi újítás az uefi biosban?
Ez az aktuális lapvásárlásom miatt lenne érdekes.
Én a giga dual biosahoz vagyok szokva, így nem tudom, h ez miben másabb?!?!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#47220) Hunork válasza borat26 (#47219) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szép, interaktív menü, egérrel kezelhető, és annyi mindent tud, amit a régi BIOS-ok nem...vagy mégse... :F :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47221) DJ WOKKY válasza Hunork (#47220) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

olyasmi lesz az :)
[link]

(#47222) 30z.Samu válasza CoolMan (#47167) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben van fejlemény. Elkezdtem Windows-t telepíteni a gépre, tök jól haladt, a kép is normális volt. De az első indításnál benyom egy kék halált (kb 1másodpercig) és újraindul. Csak annyit tudtam kiolvasni, hogy memory. Akkor a ramot is vegyem számításba?

Sic Parvis Magna

(#47223) spista222 válasza 30z.Samu (#47222) üzenetére


spista222
addikt

Futass egy memtest86-ot az kidobja ha a memóriával van valami.

(#47224) borat26 válasza Hunork (#47220) üzenetére


borat26
aktív tag

Nos oké, h grafikus felülettel rendelkezik, windows alól állítható, ha jól olvastam. De erről azért engem egyenlőre nehéz meggyőzni,.
A kérdés: Érdemes uefi bios-os alaplapot venni?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#47225) 30z.Samu válasza spista222 (#47223) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tényleg! Azt el is felejtettem! Meg is csinálom! :R Köszi!

Sic Parvis Magna

(#47226) Jorus válasza borat26 (#47224) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pusztán attól, hogy UEFI-s nem lesz jobb vagy pusztán emiatt nem érdemes lapot cserélni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#47227) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Szereztem egy régebbi S754-es alaplapot (Abit NF8-V) és volt benne egy AMD Athlon64 proci, bekapcsoláskor elkezdett szirénázni (pont, mint a mentő autó :)). Ez azért van, mert rossz a cpu?

Másik kérdésem:
Kipróbáltam egy másik Sempron procival, azzal elindult, de pontost típusát nem írta ki, csak, hogy AMD Hammer Family processor - Unknown Model. Bios frissítés kell neki?
Ezzel viszont az a gond, hogy amikor be akarok lépni a biosba, megnyomom a DEL-t, akkor újraindul, minden alkalommal. Illetve azt írja, hogy CMOS checksum error - default loaded.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#47228) yohnsee válasza Prof01 (#47227) üzenetére


yohnsee
tag

A Cmos checksum error az csak annyi, hogy a bios visszaállt alapértékekre. Az, hogy nem tudsz belépni a bios-ba, az már nagyobb gond, de nem biztos, hogy hardverhiba, lehet a ROM hibásodott meg, amibe a bios van égetve. Sajnos ezen felül is több lehetőség van, lehet memória is. Ilyenkor, ha vannak alkatrészeid, amik biztos, hogy jók, egyesével érdemes cserélgetni, és hamar kijön, hogy melyikkel van a baj.

AVR

(#47229) dave118 válasza DJ WOKKY (#47215) üzenetére


dave118
senior tag

2 Gb ddr2 800Mhz ről 4Gb ddr3 1333Mhz re váltani nem jelent teljesítmény különbséget? Első ránézésre elég hihetetlennek tűnik :F Vagy ez csak a 775ös proci miatt van?

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#47230) Prof01 válasza yohnsee (#47228) üzenetére


Prof01
veterán

A memóriákkal nincs gond, azok biztosan jók. Lehet akkor azzal a ROM-mal van gond. :F

Estleg lehet, hogy az elemet kéne kicserélni? Vagy attól, hogy gyenge be kéne lépnie a bios-ba?

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#47231) themodoman válasza fetye (#47074) üzenetére


themodoman
csendes tag

köszi, végülis ez megoldotta problémát, mostmár hasít, ahogy kell :D

(#47232) Hunork válasza borat26 (#47224) üzenetére


Hunork
veterán

Hát az új lapok szinte mind az új BIOS felülettel érkeznek, és ez lesz a trendi, ez ellen nem tehetsz semmit...Lassan az lesz a nehezebb feladat, hogy UEFI nélküli lapot találj... :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47233) yohnsee válasza Prof01 (#47230) üzenetére


yohnsee
tag

Az elemnek nem szabadna itt szerepet játszania. Másfele kell keresni a gondot. Olyat próbálj meg, hogy miközben indul a gép (POST) enyhén nyomd meg a ROM-ot, és közben próbálj belépni a biosba. Mióta ólommentessel csinálják az alaplapokat, már semmiben sem bízok :N

AVR

(#47234) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

Régi gépem fejlesztését tervezem melybe a i5 2500k mellé egy GIGABYTE GA-Z68XP-UD3P [link] . Szerintetek megfelelő ez a lap, ill. olvastam erről a Sata chipset problémáról és ,hogy a B3 típusokat kell keresnem. Ebben ezt nem találom,de lehet ,hogy azért,mert ez a típus későbbi gyártású és ezt már eleve a javítottal gyártották?

Ill. mi a különbség a Rev. 1.0 és a 1.3 között?

(#47235) revo996


revo996
csendes tag

sziasztok! Nagy segitségre lenne szükségem!
Vettem egy asus k52jt tipusu laptopot... elkezdtem rárakni egy windows xp daytonát szépen berakott a menübe.. és elkezdte az alap drivereket felrakni amiket amugy is szokott.... De egyszercsak 1 pillanatra kiirt valamit és utána azonnal kidobott kékhalálal... kikapcsoltam majd vissza be... és már a villogó szóközön kivül amit amugy az inditásnál szokott csinálni semmit sem csinál...
Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném...:R

(#47236) Piotrus válasza Piotrus (#47234) üzenetére


Piotrus
tag

...,bocs a link lemaradt: [link] ill. mi lenne a különbség a P nélküli változat [link] és e között ? A honlapon nem találtam semmi különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#47237) CoolMan válasza revo996 (#47235) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem "daytonát" kellene telepíteni..... :U meg nem is xp-t.

[ Szerkesztve ]

(#47238) yohnsee válasza revo996 (#47235) üzenetére


yohnsee
tag

Kellene még néhány infó: tehát a bios után, amikor boot-olnia kellene, akkor nem lép tovább? Próbálj valahonnan egy boot-os memtest cd-t szerezni, vagy írni ki magadnak, állítsd át a bios-ban, hogy biztos cd-ről induljun a gép, és ellenőrizd végig a memóriát vele. Ha semmi, akkor próbáld meg újra a telepítést, de ne daytona meg egyéb kiegészített, hanem szűz winnel. Ha az végigmegy, megvan a hiba.
Várjuk a fejleményeket!

AVR

(#47239) shinter


shinter
csendes tag

Hali!
Az lenne a probléma, hogy sokszor csak Sleep üzemmódba rakom az asztali gépem és nem kikapcsolom és a legutóbbi ilyen után nem akart visszajönni a kép (tehát a gép beindul, venti felpörög stb, de nincs kép a monitoron). Ja és ezután csak úgy tudtam teljesen kikapcsolni, h hátul a tápot kapcsolom ki.. Azóta akárhányszor próbálom bekapcsolni, sose kapok képet, csak annyit h hallom beindult a gép. Nemértem ilyenkor mi lehet, már próbáltam azt is, h tápcsati le alaplapról, vártam egy félórát, visszaraktam, de ugyanúgy bekapcsolom és nem jut tovább... Ja meg olyat is csinál, h mikor beindul 5-6 mp után magától "újraindul" és aztán megint elindul, de továbbra sincs kép, szóval olyan mintha nem tudna visszatérni az alvó állapotból, vagy nemtudom...
Ötlet?

(#47240) revo996 válasza yohnsee (#47238) üzenetére


revo996
csendes tag

hali! az történik hogy bekapcsolom a gépet.. kidobja az asust és utána jön ez a jel: _ ami villog.. és onnantól nem megy előrébb....

(#47241) yohnsee válasza revo996 (#47240) üzenetére


yohnsee
tag

Akkor tedd azt, amit javasoltam, utána meglátjuk, mire jutunk.
Biosba F2 vagy DEL nyomkodással jutsz be, ezt az "ASUS logo" alatt kell nyomkodd.
Itt tudod beállítani, hogy miről induljon a gép, winyó vagy dvd meghajtó.

AVR

(#47242) yohnsee válasza CoolMan (#47237) üzenetére


yohnsee
tag

Erre a gépre sajnos már nem azt. Pedig én is megrögzött xp-s voltam (vagyok), de be kellett lássam, 4 mag és 4G ram fölött már semmi értelme. Pláne, ha az alaplap gyártója úgy dönt, hogy nem ad drivereket xp-re.

AVR

(#47243) revo996 válasza yohnsee (#47242) üzenetére


revo996
csendes tag

de ott hol találom meg bontosan hogy honnan bootoljon?

(#47244) CoolMan válasza yohnsee (#47242) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mivel másik topicban is feltette a kérdést én is kb ezt írtam neki. ITT.

(#47245) revo996


revo996
csendes tag

már minden okéés... tolom is fel rá a windows7-et...:) Nagyon köszönöm a seigséget...:RRRR

(#47246) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Mit érdemes beállítani/átllítani az alaplap BIOS-ában? (GIGABYTE GA-P31-ES3G)

(#47247) Prof01 válasza yohnsee (#47233) üzenetére


Prof01
veterán

Megpróbáltam, de nem segített. Egyébként, ha érintkezés gond lenne, ahogy írtad, akkor egyáltalán be tudna tölteni? Mert végigfut nálam a proci, IDE, Sata eszközök kilistázása is és ott megáll. Ha F1-el tovább léptetem, akkor a bal felső sarokban villlog egy _ jel és nem megy tovább.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#47248) fetye válasza Vodar (#47246) üzenetére


fetye
tag

Mihez képest? :) Ez attól is függ, milyen procid, memóriád, stb. van....

(#47249) fetye válasza shinter (#47239) üzenetére


fetye
tag

BIOS reset megvolt? VGA kivétele, visszatevése?

(#47250) Atticus85


Atticus85
tag

Sziasztok mi a véleményetek az ASrock N68 UCC alaplapról?Ilyet készülök venni.Negatív,pozitív vélemények?Megéri ilyet vennem?Vagy nézzek másik gyártót inkább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.