Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46551) vj0c1 válasza vj0c1 (#46530) üzenetére


vj0c1
aktív tag

A kérdésem továbbra is áll.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#46552) potyi23 válasza Hunork (#46528) üzenetére


potyi23
senior tag

Hello.Ket lap kozott kellene valsztanom! 1- ASROCK Z68 Pro3-M , 2 -ASUS P8Z68-V LX -egy arban vannak ,csak ezek kozul melyiket valssszam.Asrockban jo chip lehet?

(#46553) Xyron


Xyron
csendes tag

Sziasztok!
Nekem volna egy Abit KN9S alaplapom és vele egy problémám is. A gép kb 3 napig nem volt bekapcsolva és tegnap ammikor be akartam kapcsolni akkor már nem bootolt be. Nem csipog, de a monitor nem kapcsol be, a ventillátorok pörögnek a winyók és optikai meghajtók elindulnak és a lan kártya ledjei is elkezdenek villogni. Innentól kezdve viszont semmi. Próbáltam már cmos resetet, kiszedni az elemet, kicserélni a videókártyát, memóriát de nem jártam sikerrel. Valakinek valami ötlet?
Előre is köszi!

(#46554) fenergie84 válasza Xyron (#46553) üzenetére


fenergie84
addikt

Hasonlóan már én is jártam, rajtam az segített, ha szétszedtem az egész gépet, tehát az alaplapról lehúztam az összes kábelt, kivettem a memóriákat, a vga-t, majd mindent visszadugtam és ment a gép...egy próbát megér...:K

(#46555) Xyron válasza fenergie84 (#46554) üzenetére


Xyron
csendes tag

Köszi! Megpróbálom...

(#46556) Xyron válasza Xyron (#46555) üzenetére


Xyron
csendes tag

Nem nyert!

(#46557) fenergie84 válasza Xyron (#46556) üzenetére


fenergie84
addikt

Hümmm.... :(((
Ha a VGA jó másik gépben, és ebben meg nem, akkor nagy valószínűséggel az alaplap adta meg magát...

(#46558) Xyron válasza fenergie84 (#46557) üzenetére


Xyron
csendes tag

Hát igen, csak gondoltam hátha van vmi okosságos dolog amivel életre lehet birni! :(

(#46559) fenergie84 válasza Xyron (#46558) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha a szétszedés, összerakás nem segített, akkor szerintem már más sem fog...csak a lap csere...
De azért előtte a VGA-t meg kellene nézni másik gépben, ha eddig nem tetted meg.
Bár, ha a másik VGA-val is ezt produkálta, akkor nem azzal lesz a gond, hanem a lappal...

(#46560) Xyron válasza fenergie84 (#46559) üzenetére


Xyron
csendes tag

Azért köszönöm! :R

(#46561) amdni válasza spista222 (#46546) üzenetére


amdni
aktív tag

Megoldódott a gond, az alaplapot kellett telepíteni a gyári cd-vel.

(#46562) vj0c1 válasza vj0c1 (#46530) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Akkor senki nem tud erről semmit?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#46563) Lenry válasza vj0c1 (#46562) üzenetére


Lenry
félisten

a gyártó oldala a mérvadó. ha ott nincs benne, akkor nem támogatja.

(#46564) vj0c1 mondjuk egy weboldal, ahol hülyeségeket írnak?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46564) vj0c1 válasza Lenry (#46563) üzenetére


vj0c1
aktív tag

De akkor a cpu-upgrade.com az mi akar lenni?
És tessék, ez is az alaplap gyártójának az oldala, és itt ki van írva a Phenom2 x4 955
Most akkor az asus egyik oldalán ki van írva, másikon meg nem?

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#46565) Lenry válasza vj0c1 (#46564) üzenetére


Lenry
félisten

igen, de írja, hogy 2.0-ás alaplap kell hozzá. a tiéd az?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46566) vj0c1 válasza Lenry (#46565) üzenetére


vj0c1
aktív tag

M2N68-AM SE2-n belül még van 2.0? Én biztos vagyok benne, hogy jó kategóriában néztem a lapot, úgyhogy nem értem ezt. 955-nél én ALL-t látok kiírva, és ahogy látom az 1103-as BIOS frissítés óta működik benne a proci.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#46567) spista222 válasza amdni (#46561) üzenetére


spista222
addikt

Igen az ilyen buherált XP-kben nem lehet tudni hogy mit tettek bele pluszba és mit vettek ki belőle ezért se használok olyat mert nekem is csak problémám volt vele de van akinek meg bejön. Persze azért a gyártó drivereit illik felrakni.

(#46568) DJ WOKKY válasza vj0c1 (#46562) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

többen is írtuk, hogy nem támogatott. De ki kell próbálni. Ha fizikailag gond nélkül beleteszed, akkor onnan már csak a szoftveres részen múlik minden, és azt elrontani már nem tudod.

[ Szerkesztve ]

(#46569) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Üdv,

A következő jelenségnek a hibáját szeretném megtudni.

gigabyte GA-H55M-UD2H nevezetű alaplapba, egy i5-750es prcesszor betétele után, GTX 460 SE és az 500Wos Chieftech táp csatlakoztatása után, a bekapcsolást követően, a ventilátorok vinyó felpörög, majd leáll a gépezet, utána autómatikusan ezt csinálja, addig, amíg a tápot ki nem kapcsoljuk, vagy a hálózatról le nem választjuk a gépet. VGA kiszerelése után, ez a jelenség arra, hogy a gép elindul de csak pörögnek a ventik.
Valakinek Gyors ötlete?
8giga ram van telepítve, viszont próbálva volt 1 modullal is az indítás.

(#46570) kukinyo válasza MontyCrew (#46569) üzenetére


kukinyo
addikt

Mindegyik memória modullal ki volt próbálva?

(#46571) DJ WOKKY válasza MontyCrew (#46569) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Tuning van ? Cmos reset volt már ? Esetleg csipog valamit a speaker ?

(#46572) MontyCrew válasza DJ WOKKY (#46571) üzenetére


MontyCrew
senior tag

mindegyik foglalat ki volt, és nem csipog. a másik, hogy vga kivételénél miért változik a dolog, vga 100% hogy jó,,

Szerk, ELINDULT, memóriák másik slotba kerültek, így mentek, viszont egy nagy értetlenkedés, mivel az i3al meg azokban a foglalatokban mentek a memók,amelyikben voltak, az i5 működéséhez meg a másik memóriaslotba kellett helyezni a memóriákat..

(#46573) Hunork válasza MontyCrew (#46569) üzenetére


Hunork
veterán

Egy ötlet: fentebb írtakkal egyetértve, azt kiegészítve én kapásból egy CMOS Reset-tel próbálkoznék.
(feltéve, ha kiderül, az egyik memória volt a ludas. ha nem működik egyikkel sem, akkor első sor, hátha magához térti a lapot.)

Tárgytalan... :)
Akkor jó minden...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46574) LifeStyles


LifeStyles
csendes tag

HELP!
Nekem van egy Gigabyte ga-p31-ds3l , és a cpu szorzó mindig visszaugrik 6x osra 11ről -- másik procival is ugyan ez a helyzet az 7ről 6 ra
Valaki légyszíves egy használható infót dobjon!
köszi :W :W :W :W :W :W

(#46575) fenergie84 válasza LifeStyles (#46574) üzenetére


fenergie84
addikt

Mikor ugrik vissza?
mert, ha cpu-z-vel nézed, mondjuk idle, az az nyugalmi állapotban, akkor a bios energia gazdálkodása miatt (vagy mi miatt) visszaveszi a szorzót és így kisebb frekin megy a proci, de, ha kell a teljesítmény, akkor felveszi a natívra...:K

(#46576) LifeStyles válasza fenergie84 (#46575) üzenetére


LifeStyles
csendes tag

Biosba beállítom 11x-esre ujraindítom a gépet bioszba megnézem megint és csak 6x hiába mentem el hiába csinálok bármit és már nagyon ideges vagyok :(

(#46577) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!Most vettem a gépemhez 3x4 Gb 1600 Mhz-es Kingston HyperX kitet.Asus P6TSE alaplapom van,teljes mértékben támogatja ezt a memóriát viszont az Aida nem lát csak 1333 Mhz-t mind a háromnál.Biosban átállítottam 1600 Mhz-re de így is ugyanez az eredmény.Feszt kellene hozzá emelni (ha igen akkor mennyit?) vagy mi a teendőm?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#46578) fenergie84 válasza LifeStyles (#46576) üzenetére


fenergie84
addikt

Milyen proci?

(#46579) LifeStyles válasza fenergie84 (#46578) üzenetére


LifeStyles
csendes tag

E6300 al 7-ről 6ra ugrott most E6600 van 11-ről 6-ra ugrik ... 3.06ghz helyett 1,7 mondhatom f@sza

100% hogy nem a proci a rossz mert többen is panaszkodtak az alaplapra - de valahogy biztos meg lehet csinálni - kizárt hogy ilyen hulladékot gyártsanak ..

[ Szerkesztve ]

(#46580) fenergie84 válasza LifeStyles (#46579) üzenetére


fenergie84
addikt

Eddig jó volt? nem állítottál valamit a biosban, esetleg flashelted...?

(#46581) Lenry válasza LifeStyles (#46579) üzenetére


Lenry
félisten

terhelés alatt se megy vissza?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46582) LifeStyles válasza fenergie84 (#46580) üzenetére


LifeStyles
csendes tag

nem csináltam semmit - írták hogy bios update talán segít - hát nekem az se segített sőt most a 0.5x es szórzót is mindig visszaállítja 0-ra pedig elötte legalább az megmaradt

(#46583) LifeStyles


LifeStyles
csendes tag

Sikerült megcsinálni! Akinek hasonló problémája van vagy lesz az keressen meg.
Amúgy a bioszban kell kikapcsolni 1-2dolgot.
Köszi mindenkinek aki megpróbált segíteni :R :R

(#46584) Lenry válasza LifeStyles (#46583) üzenetére


Lenry
félisten

akár ide is beírhatod, mert van egy olyan tippem, hogy szimplán az energiagazdálkodást lőtted ki.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46585) LifeStyles válasza Lenry (#46584) üzenetére


LifeStyles
csendes tag

Valami ilyesmi - már nem tudom pontosan - A lényeg hogy valamiért vissza veszi a teljesítményt nem tudom miért és azt kell kikapcsolni - aki egy kicsit tud angolul megtalálja

(#46586) MontyCrew válasza LifeStyles (#46585) üzenetére


MontyCrew
senior tag

akkor te épp azt kapcsoltad ki, hogy ha nem használod a cpu-t akkor a fogyasztást vegye vissza, de én a helyedben megcsináltam volna azt, hogy visszakapcoslom azt amit kikapcsoltál, elindítom a wint, aztán cpuz program és egy lynx, elindítod, akkor egyből látod, hogy a proci terheléstől függően változik a cpu órajeled.

(#46587) kukinyo válasza LifeStyles (#46585) üzenetére


kukinyo
addikt

Ezt butaság kikapcsolni.Sok vizet nem zavar.

(#46588) Lenry válasza LifeStyles (#46585) üzenetére


Lenry
félisten

azért, hogy ne zabáljon annyi áramot a gép, amikor csak malmozik.
amint szükség van a teljes erőre, akkor visszavált max órajelre.

ez nem hiba, hanem szándékos, csökkentve a fölösleges energiafogyasztást, tekintve, hogy nem ugyanannyi teljesítmény kell a Battlefield 3 és a Mozilla Firefox futtatásához.

az én i7-2600-am gyári 3400-as órajele 1600 és 3800 között mászkál. attól függően, hogy épp mennyire van szükség.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46589) DJ WOKKY válasza MontyCrew (#46572) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen, korábbi foglalatú cpu-knál is voltak ilyen jelenségek,hogy miért ne kérdezd, egyszerűen ilyen.

(#46590) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy Asus A8N-E alaplapom, amin van egy integrált Realtek ALC850 hangkártya. XP alatt tökéletesen működik a gyártó által kiadott driverrel, de Win7 alatt nem tudok feltenni semmilyen drivert és automatikus frissítésben sem találja meg.
Minden driver telepítésénél azt írja ki, hogy "A Windows nem tudja ellenőrizni az illesztőprogram gyártóját" és hiába választom azt, hogy telepítem, mindig újra feldobja ezt az ablakot és nem telepíti. Próbáltam a gyártó oldalán lévő Vista driverrel is, de ugyan ez a helyzet.

Mi lehet a probléma?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#46591) Qru válasza Mulderpapa (#46590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyártói oldalon WHQL driver van, azt gond nélkül kéne telepítse a W7. Érdemes a telepítőt rendszergazdaként futtatnod (ikonon jobb gomb és futtatás rendszergazadként).

mod:

Utóbbira akkor is szükség lehet ha rendszergazdai jogokkal vagy bejelentkezve, hála az UAC-nak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#46592) Mulderpapa válasza Qru (#46591) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

És tényleg! Hiába van rendszergazda jogosultságom, külön rendszergazdaként kellett futtatni. Így is feldobta, hogy nem tudja ellenőrizni (annak ellenére, hogy WHQL), de továbbengedett.

Köszönöm a segítséget. :R

mod: Mégsem telepítette... Eszközkezelőben ugyan úgy ismeretlen eszközként szerepel. :( Ezt az integrált Realteket nem kellene alapból felismernie a win7-nek?

[ Szerkesztve ]

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#46593) Mulderpapa válasza Mulderpapa (#46592) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

A második újraindítás után teljesen jó lett, eszközkezelőben is látja.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#46594) sany-i


sany-i
csendes tag

Sziasztok van 1 Hewlett packard Hp d530 alaplapom integrált vidivel.
Az lenne a gondom hogy játékot nem tudok 2 ablakban futtatni mert ujjra indul a gép.
Tetem bele 1 128 as videó kártyát de azzal is ugyan ez volt a gond.
Tudtok valami trükköt az jó lenne.

Köszi

-

(#46595) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Lett egy MSI ms-6533 alaplapom. Rádugtam simán a tápra kipróbálás céljából, és egy pillanatra bekapcsoláskor felpörgött a táp ventilátora, majd leállt. Ezután ezt többször megismételtem, de csak akkor pörgött fel a ventilátor, ha előtte áramtalanítottam a tápot, majd újra bedugtam. Miután láttam, hogy így nem sikerül, gondoltam nyomok egy CMOS resetet. Ezután újra nekifutottam, de ugyan az történt. Ezután fogtam egy ecsetet végigporolgattam, gondoltam hát hogyha valami kis szemmel nem látható fém forgács zár össze valamit, de ez sem segített. Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baj? :(

üdv: mraoc

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#46596) DonThomasino válasza Snowy_owl (#46595) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sípoló hangjelzés nincs?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46597) Snowy_owl válasza DonThomasino (#46596) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nincs. Felpörög, és azonnal le is áll.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#46598) DonThomasino válasza Snowy_owl (#46597) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tápot csekkoltad?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46599) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Olyan problémám lenne a most vásárolt alaplapommal, hogy nem szól az alaplapi hangkártya.
A win7 mutatja, hogy megfelelően működik (tálcán ha rákattintok ugrál a csík, miközben megy a zene), de magán a csatlakozón nem jön ki semmi. :F
Ez miért lehet?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46600) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte P45-DS3LR alaplapom. Az alaplapi hangkártyát használom. 2 hete búg a mikrofon nagyon. Ha megfogom a gépházat kézzel ( csökkentem a gépház rezonanciáját kb. ), vagy rárakom a lábamat akkor megszűnik a búgás.. érdekes tünet. Lenne valakinek valamilyen ötlete, hogy mit tudnék tenni vele?

Üdv: Zoli :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.