Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46351) sortie


sortie
csendes tag

Hali!

MSI Z68A-GD65 (B3) alaplapomnál minden indításnál kapok egy hibaüzenetet.
Találkoztatok már ilyen hibával és tudnátok segíteni? Köszi!

BiosRomCheck - Driver can't Load !

[ Szerkesztve ]

(#46352) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Van egy új Asrock 970 Extreme3-as alaplapom és az lenne a kérdés, hogy miért lehet fél-1 percig látni a bootolási képernyőt? Nem kéne hamarabb betöltenie?

SATA II-vel van csatlakoztatva hozzá egy Seagate HDD és 64-bites Win 7 van rajta. Néztem a UEFI-ben a "beállításokra váró gomblenyomás" idejét, de 1 second-ra van állítva, tehát az nem lehet hogy arra vár fél percet, hogy megnyomjam valamelyik gombot. Bootolási sorrendnél pedig az első a HDD.

[ Szerkesztve ]

(#46353) Lenry válasza BDave (#46352) üzenetére


Lenry
félisten

nyomj egy TABot és nézd meg hol akad el

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46354) invasio válasza sazabi (#46349) üzenetére


invasio
tag

3 magos Intel processzor ???? :Y

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46355) sazabi válasza invasio (#46354) üzenetére


sazabi
aktív tag

Fejtsd ki bővebben. Valamit elnéztem?

(#46356) Jorus válasza sazabi (#46355) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy érti, hogy nincs hárommagos Intel CPU.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46357) sazabi válasza Jorus (#46356) üzenetére


sazabi
aktív tag

Értem. Szóval az i3 az nem azért i3 ;)

(#46358) BDave válasza Lenry (#46353) üzenetére


BDave
őstag

Nyomtam TAB-ot, kiírt gyorsan pár sort fekete háttérben fehér betűkkel (nem tudtam Pause-t nyomni és megnézni hogy mit írt ki, csak annyit vettem ki belőle hogy F2), majd bejött a menü, hogy válasszam ki honnan szeretném indítani a rendszert.
:F

[ Szerkesztve ]

(#46359) politomi


politomi
tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem amire itt visszaolvasva sem találtam a választ de hátha valaki tudja vagy próbálta.
Lenne nekem egy univerzális Cooler Master gemini hűtőm ami hivatalosan AMD AM2 és ebből következik hogy AM3 foglalatra is jó.
A kérdésem az- az hogy az új s FM1 foglalatú alaplapra ezeket fel lehet tenni?
Mert gondolom ha a furattávolság nem változott akkor igen.,
Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Köszönöm előre is!!

(#46360) Hunork válasza BDave (#46352) üzenetére


Hunork
veterán

Csak egy tipp: a Bios-ban a merevlemez mire van állítva? (nálam SATA Mode menüben) AHCI, IDE, de néhol van IDE compatible mód. ha jól írtam.
Lehet, hogy itt kell átállítani. Egy tipp csak.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46361) Wind-Storm válasza DJ WOKKY (#46342) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mivel az S3 bővebben suspend to ram, tehát nem áll fel elölről azaz nem hidegindítás történik.
Tudtommal még csak nem is POST-ol a gép legalábbis nem írja ki, rögtön ahogy felpörögnek a merevlemezek visszajön windóz úr...

(#46362) BDave válasza Hunork (#46360) üzenetére


BDave
őstag

IDE van beállítva. Ezek közül lehet választani: AHCI, RAID, IDE
Így van beállítva nekem is.
Másfél perc alatt áll fel a rendszer a gép bekapcsolásától számítva a Windows betöltéséig.

[ Szerkesztve ]

(#46363) Hunork válasza BDave (#46362) üzenetére


Hunork
veterán

AHCI esetében mi történik? (sata mode)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46364) Lenry válasza Hunork (#46360) üzenetére


Lenry
félisten

semmi köze ehhez

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46365) BDave válasza Hunork (#46363) üzenetére


BDave
őstag

Nem tudom, most nem próbálom ki. Meglehet, hogy ez a másfél perces felállás nem is olyan vészes. (?)
Mielőtt fel lett volna téve rá a Win 7, csak 1 másodpercig lehetett látni a boot-képernyőt. Csak ezért furcsálom.

[ Szerkesztve ]

(#46366) Wind-Storm válasza BDave (#46365) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bizony vészes, le kell húzogatni a meghajtókat és tesztelgetni...
Valamelyik merevlemezzel valami nem stimmel, vagy nem tetszik a vezérlőnek vagy jumperelni kell rajta valamit vagy összeakad a másik meghajtóval

(#46367) Lenry válasza BDave (#46365) üzenetére


Lenry
félisten

ne is, mert csak egyszerű kékhalál lesz a vége

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46368) czanga válasza CoolMan (#46325) üzenetére


czanga
őstag

Most volt lehetőségem megnézni egy másik táppal. Sajnos kontaktos az alaplapi AGP csati. A VGA-t kivettem, és 2szer is megtisztítottam a csatlakozási felületet alkohollal, de sajnos nem változott. Hol elindul, hol nem, mint a mesében. :)

Ötlet, vagy ellenszer erre?

(#46369) DJ WOKKY válasza Wind-Storm (#46361) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ez igaz. köszi, ez most nekem is jól jött :K

(#46370) Hunork válasza Lenry (#46367) üzenetére


Hunork
veterán

Oksa. :) Akkor így. (bár nekem egyszer áramszünet után, az igaz, de IDE módra ugrott az opció (default), és akkor nekem is vánszorgott, 30mp-ig néztem a fekete képernyőn a meghajtóimat, szám szerint négyet)

És mivel itt csak egy HDD van, ezért érdemes ezt megnézni:

1. Start menü - Futtatás - Regedit rendszergazdaként

2. HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services

3. A bal oldalon kijelöl msahci-t, a jobb oldalon pedig a Start kulcs

4. A kulcs értékét állítsd 0-ra, majd OK.

5. Bezár, gép újraindítása, és MOST engedélyezni a BIOS-ban az AHCI opciót.

6. A Windows a bootolás után remélhetőleg feltelepíti az AHCI drivereket.

7. Végül még egy újraindítás.

Nekem erre volt példa, de már más hsz-ben is olvasni lehetett hasonló problémáról. Talán. Ha nem, hát nem. (ha gáz van, még mindig ott van a Legutolsó működőképes állapot helyreállítása)

Mondjuk Sata kábelcsere sem árt, meg másik vezetékről kapja az áramot is...mielőtt temetnénk szegényt... :(

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46371) CoolMan válasza czanga (#46368) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg még a VGA kábel, ha az sem akkor marad az alaplap hiba.

(#46372) czanga válasza CoolMan (#46371) üzenetére


czanga
őstag

Előre látó módon kipróbáltam már két kábellel is, az egyik egy sosem használt volt, amit a Dell U2311H-hoz kaptam nemrégiben.
Tehát marad az alaplap sajnos.

(#46373) flash-


flash-
veterán

szerintetek nagy jövöje van még a z 1155 ös konfigoknak?érdemes azért váltani erre x58 ról hogy később is lehessen bele procit venni?(pl 2-3 év mulva)
vagy van bármiféle előnye a jövőt illetően az 1155 nek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46374) invasio válasza flash- (#46373) üzenetére


invasio
tag

Igen, most az s1155 tűnik az univerzális megoldásnak, de szinte biztos hogy 2-3 éven belül lesz valami foglalat váltás.
Ha amúgy van egy jó lapod + procid, szerintem nem érdemes váltani.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46375) DJ WOKKY válasza flash- (#46373) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

szerintem is van jövője. Most még biztosan erre a foglalatra alapoz az intel, és az eddigi procik is elég nagy kínálatban vannak. Én ilyet vennék, ha lenne rá keretem, mert ezzel nem kellene pár évig törődnöm, természetesen, nem a legújabb játékokat akarom sorra végigvinni full grafikán :)

(#46376) flash- válasza DJ WOKKY (#46375) üzenetére


flash-
veterán

full grafikára nem elég az i5-2500k?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46377) DJ WOKKY válasza flash- (#46376) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

úgy értem 2-3 év múlva :) Vagy akár már jövőre is, ki tudja mit hoz a jövő :)

(#46378) Stitch válasza DJ WOKKY (#46334) üzenetére


Stitch
őstag

Kösz a program tippet!

Hogy lehet beállítani, hogy egy kicsit feljebb vigye a szorzót?

(#46379) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok újra!
Most jött el az ideje, hogy végre összepakoljam a gépezetet! Végre megjött a ház is, így minden alkatrész itt figyel!!!
Na most akkor: alaplapon van 3 gomb (mem ok, reset és power), ezeket mikor kell használni, illetve 2 kapcsoló (epu és tpu) ezeket pedig melyik irányba kell állítani? Alapból mind a 2 kapcsoló úgy van állítva, ahogy a képen is látható. Ezek a gombok és kapcsolók mire valók?
Másik: szerintetek milyen sorrendben kössem össze a gépezetet a házzal? Elsőnek alaplap utána táp vagy fordítva, majd utána?
Alaplaphoz kaptam 1 darab kis toldót, ami a ház usb-speaker-mikrofon stb közti kábelhez kell. Ez gondolom nem kötelező, de ajánlatos hogy rá legyen téve? Illetve van egy kisebb, amire ezek vannak írva: nc, gnd, p2+, p2-,+5v másik oldalán nc nélkül, gnd, p1+, p1-, +5v. Ezt hova kell dugjam?
Tudjátok, ez az első saját gépösszerakásom, tehát láma vagy nem láma kérdések, inkább felteszem.. :) Hülyeséget nem akarok csinálni!

Si vis pacem, para bellum!

(#46380) Ediva8 válasza sznyunyi (#46379) üzenetére


Ediva8
tag

Az alaplaphoz kaptál egy Asus P8Z68-V Pro User Guide nevezetű kis könyvet,amibe mindent megtalálsz az összerakással és hardver telepítéssel kapcsolatba,többnyire még rajzokkal is illusztrálják...,ezek alapján könnyebben eligazodsz majd. :K

(#46381) DJ WOKKY válasza Stitch (#46378) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

huhh, már nem használom egy ideje, ezt is elmentve találtam neked.
Valahol szerintem a programban is be lehet, de ha itt nem, akkor bios-ban megtalálod.
Sikerült vele az alulfeszelés amúgy ?

[ Szerkesztve ]

(#46382) Dot


Dot
őstag

Hali!

Alaplapom/MSI P7N Diamond/ biosba amit nem tudom mit jelet.
/AMI 1.4/

Adveced bios/CPU Feature: Set CPUID MaxVal to 3
../Chipset Feature: HPET
../Trusted Computing: TCG/TPM Support

Cell menü:
CPU GTL Reference
NB GTL Reference

Tudnátok segíteni, hogy ezeknek mi a funkciójuk?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#46383) spista222 válasza sznyunyi (#46379) üzenetére


spista222
addikt

Érdekes a kép egy pár láb a proci foglalatban el van görbülve:D
Szerintem a kapcsolók maradhatnak a helyükön a gombokkal se kell elvileg törődni nélkülük is megy.
"nc, gnd, p2+, p2-,+5v másik oldalán nc nélkül, gnd, p1+, p1-, +5v." Ez az USB előlapi kivezetés vagyis valamelyik alaplapi USB tüskére kell dugni de sorrendet jól nézd meg a manuálban ha nem egy csati hanem sok kisebből áll.
"Alaplaphoz kaptam 1 darab kis toldót, ami a ház usb-speaker-mikrofon stb közti kábelhez kell" igen ez csak segítség ha sokszor szednéd ki a lapot a házból:D(csak 1 et kell lehúzni nem 4 et stb.)
Összerakás->kézikönyv ahogy előttem is írták.

(#46384) Jorus válasza Dot (#46382) üzenetére


Jorus
nagyúr

- CPUID MaxVal: ha régi OS-t használsz (4.0 NT, vagy hasonló korú programot), akkor kell állítani, egyébként maradhat default-on.
- HPET: itt olvashatsz róla, nagy pontosságú időzítő, Vista-tól ismerik az OS-ek, NB-ben található, használhatod, ha ismeri az OS.
- TCG/TPM-ről bővebben itt találsz infót.
- ez pedig a
Reference értékekről egy régebbi írás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46385) Zohan


Zohan
senior tag

hi all

asus crosshair 4 extreme lapom van és az a kérdésem h nem engedi felteni a lucid hydra driver-t mert azt mondja h nincs hydra hardver fent.. de ezt hogy?? ott van az alaplapon a hydra chip :S

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#46386) Morfeusz30


Morfeusz30
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy elég fontos kérdésem.
Van egy Gigabyte alaplapom amiben van egy Phenom II x2 550.
Bios bútoláskor kiír nekem egy olyan szöveget a memória ellenőrzés fölött,hogy
"CPUID:00100F43"
Erre lenék kíváncsi hogy pontosan mit is jelent ez a kiírás mert eddig ezt nem írta.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Csaba

AMD Phenom II x2 550 3381Mhz,Cpu Cooler Sharkoon 2000,Kingmaxx 1x2Gb DDR3,XFX 4770 512Mbl,Aaplap N68-S3 UCC BIOS P1.60,HKC 550W,WD 500Gb,Maxtor 250Gb Pioneer CD DVD Rw

(#46387) Jorus válasza Zohan (#46385) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hány VGA van a gépedben?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46388) Lenry válasza Morfeusz30 (#46386) üzenetére


Lenry
félisten

pedig ott szokott lenni mindenkinek
pontosan azt jelenti, ami oda van írva: CPU ID. a processzor egyedi azonosítószáma.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46389) Zohan válasza Jorus (#46387) üzenetére


Zohan
senior tag

1

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#46390) Jorus válasza Zohan (#46389) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nah, hát ez a baja, mivel a Hydra egy multi-GPU-s rendszerhez szükséges driver. Ha 1 db VGA-d van, minek tennéd fel?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46391) Zohan válasza Jorus (#46390) üzenetére


Zohan
senior tag

hát h a driver fent legyen.. :D ha éppen kellene.. :D ezekszerint akkor be sincs kapcsolva alapból a hydra chip?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#46392) BDave válasza Wind-Storm (#46366) üzenetére


BDave
őstag

De mi történhetett egy Windows telepítés után, hogy több ideig lehet látni a boot-képernyőt?
1 meghajtóm van, eddig jól működött, most sincs semmi baja láthatólag.

(#46393) Jorus válasza Zohan (#46391) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kézenfekvő, hogy nincs. :) A kiegészítő vezérlő chipek (Marvell és társai) sem működnek, ha nem kötsz rájuk semmit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46394) Zohan válasza Jorus (#46393) üzenetére


Zohan
senior tag

tehát ha a most bent lévő 6870 mellé mondjuk betennék egy 4870x2-t akkor kéne majd felrakni a hydra drivert..?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#46395) Jorus válasza Zohan (#46394) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt olvashatsz róla bővebben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46396) spista222 válasza BDave (#46392) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem kezd egy BIOS optimal setteings vagy cmos clearrel ha utána is ilyen sokat kell várni akkor nézd meg hogyha lehúzod a HDD-t akkor is ilyen sokat kell e várni. A HDD van első helyen a boot sorrendben? Esetleg próbáltad már a várakozási időt 1 másodpercről pl 2 re állítani?

(#46397) Zohan válasza Jorus (#46395) üzenetére


Zohan
senior tag

:R

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#46398) BDave válasza spista222 (#46396) üzenetére


BDave
őstag

Megvan a probléma. Mégpedig: ha a géphez hozzá van csatlakoztatva az Edifier hangfalam (USB-n keresztül), akkor hosszabb ideig lehet látni a boot-képernyőt. Ha kihúzom, 1 mp és már megy is a rendszer.
Van erre megoldás, hogy mégis használni tudjam a hangfalakat, de egyben ne is kelljen fél percet várni mire elindul a Win? Kipróbáltam az összes USB-portot, mindegyiken ezt csinálja. A hangfal mellesleg megfelelően működik és nagyon jól szól (a csatlakozófej előtt a kábelen van egy ilyen "gumó", mint a képen látható jobb oldali kábelen).

[ Szerkesztve ]

(#46399) Hunork válasza BDave (#46398) üzenetére


Hunork
veterán

Hohh. Agyam eldobom...Grat a felismeréshez! :K Szerintem ez nem sok embernek jutott ezidáig eszébe... :F
Most egy jut eszembe: Bios - Usb Configuration Itt engedélyezz mindent. Nem emlékszem, hogy milyen a lapod, ha van USB3 rajta, de nincs ilyen eszközöd, akkor az Disabled. Minden más Enabled. Hátha. ezek után.... :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46400) spista222 válasza BDave (#46398) üzenetére


spista222
addikt

"Legacy USB Support"-ot a biosba állítsd Disabledre és nézd meg hogy úgy jó lesz-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.