Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47601) Magnum PI válasza wektor1 (#47596) üzenetére


Magnum PI
tag

kipróbáltam sajnos ez sem segített :( tanácstalan vagyok

(#47602) DJ WOKKY válasza Red77 (#47600) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Itt valószínű hogy az alaplap halt meg.

(#47603) Piotrus válasza yohnsee (#47599) üzenetére


Piotrus
tag

...egy számítógép összeszerelését be merem vállalni (mintha legóznék), de ha már vágni vagy forrasztani kell... ,na az nem az én világom!

...már csak egy utolsó kérdés:

a ház ventilátorainak a sebességét az alaplap minek a hőmérséklete alapján szabályozza ?? Mely értéket/értékeket figyeli??

(#47604) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lenne egy kérdésem
az alaplapom asrock h61

az alaplapon a 12v os foglalat az 8 pines.

a tápomon csak 4 pines van (ugyanazon az ágon mint amelyiken a 24tűs alaplapi)
és egy másik ágon van 6 pines.
melyiket kell a 12v os foglalatba dugni??

Itt a 28. oldalon van írás erről de így sem vagyok benne biztos.
lécci segítsetek

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47605) oli83 válasza DJ WOKKY (#47595) üzenetére


oli83
tag

Helló!

Köszönöm a választ DJ WOKKY :R

A gép kb. 3napja van nálam. És ezidáig kb. egyszer fagyott le, de lehet hogy ott is én voltam a ludas :U .
Amúgy szépen működik, csak szokatlan a pittyenéssel történő indulás. Korábbi alaplapjaimnál nem volt ilyen.

üdv.: oli83

(#47606) z00li válasza flash- (#47604) üzenetére


z00li
senior tag

A 6 pines vga kártyákhoz kell. A különálló 4 pinest kell bedugnod a 8 pines alaplapi csati felébe.
Szerk.: a 8 pin fele elvileg le is van ragasztva

[ Szerkesztve ]

(#47607) DJ WOKKY válasza oli83 (#47605) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha csak egyet pittyen akkor az annyit tesz, hogy minden rendben.
Nem tudom, hogy mit értettél az elején hosszú sípolásnak :)

(#47608) flash- válasza z00li (#47606) üzenetére


flash-
veterán

oké.
közbe próbálgattam dugdosni a 4 pinest és pont hogy csak oda lehet bedugni ami le van ragasztva.

sehogy máshogy nem tudom bedugni.
akkor próbáljam ki így a gépet?nem fogom elrontani?
(vagy csak egyféleképpen lehet betenni az alaplapi 8pines 12v os csatiba a 4pines csatit??)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47609) z00li válasza flash- (#47608) üzenetére


z00li
senior tag

A könyvében benne kell hogy legyen. De elvileg csak egyféleképpen tudod bedugni.

(#47610) flash- válasza z00li (#47609) üzenetére


flash-
veterán

aha a könyvben még kép is van róla de baromira nem lehet abból semmit kivenni..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47611) yohnsee válasza Piotrus (#47603) üzenetére


yohnsee
tag

Azt, hogy melyik hőmérsékletre melyik ventit kezelje, azt a bios-ban tudod beállítani neki.
Vágni, forrasztani egyáltalán nem kellene, ha biztathatlak ilyennel.
El is mondom, hogy hogyan, hátha kedvet kapsz hozzá.
Ha ilyen csatlakozó van a ventid végén, akkor ebből a csatlakozótűket fel tudod cserélni. Pl. ha a citromot a piros helyére dugod, akkor 5V-ot kapsz, ha viszont a citromot a helyén hagyod és a ventid feketéjét a képen látható piros helyére dugod, akkor 7V-ot kapsz. A tűket úgy tudod kivenni, ha oldalról néznéd őket, akkor ilyen alakjuk van a műanyag csatlakozóban:
Ha jól megfigyeled, akkor láthatod, hogy két "szárnya" van, amivel kapaszkodik, hogy hátrafele ne tudd csak úgy kihúzni. Ezeket egy lapos csavarhúzóval, vagy egy konyhakés hegyével a tű testéhez simítva könnyedén kijön a műanyagból. És úgy csereberélheted, ahogy akarod. Viszont ne felejtsd el, mielőtt visszadugnád a tűt a műanyag tokjába, ezt a két szárnyat egy picit feszítsd meg felfele, hogy visszatéve ismét kapaszkodjanak. És még egy nagyon fontos dolog! Ezt csak akkor csináld meg, ha a venti után már nincs más erre a csatlakozóra kötve, mert akkor annak is más feszültségeket adsz, tehát hdd, odd, stb. ne legyen a venti után kötve.
Remélem meghoztam a kedved egy kis barkácsoláshoz :))

AVR

(#47612) yohnsee válasza flash- (#47610) üzenetére


yohnsee
tag

Ha beleszólhatok: az alaplapi csatlakozón van egy fül, amibe a tápcsatlakozó körme kellene, hogy beleakadjon, ez már 2-re szűkíti a lehetséges bedugások számát, és a valóságban csak egyféleképp fog ebben az irányban belemenni. Remélem érthetően írtam le a menetét.
Itt van két kép
Alaplap
12V a cpu-nak
Ha az alaplapról nézzük a képet, azon a lenti 4-esbe fogod beledugni, méghozzá körömmel a kép jobb széle felé nézve.

[ Szerkesztve ]

AVR

(#47613) flash- válasza yohnsee (#47612) üzenetére


flash-
veterán

igen közben rájöttem mi a baj
rossz csatlakozót akartam rádugni
a táp alaplapi csatija 20+4 pines.
ennek a 20+4 nek a 4 pines részet akartam rádugni a a 12voltosra...
találtam egy másik 4 pinest ami már jo oldalra kerül úgyhogy passzol
mindig tanul az ember...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47614) yohnsee válasza flash- (#47613) üzenetére


yohnsee
tag

Még jó, hogy nem sikerült...lehet, hogy nem tolerálta volna az eltérő feszültségeket.

AVR

(#47615) HeloRd


HeloRd
csendes tag

Sziasztok!

Felakarom újítani a gépem vettem egy alaplapot procit hűtőt összeszereltem a gépet, elindítottam a gépet és az első kép ez fogadott: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" Mivel van rajta xp ezért ujraakarom rakni, de mikor beállítom a bootolást ugyanez a kép fogad.

(#47616) oli83 válasza DJ WOKKY (#47607) üzenetére


oli83
tag

Köszönöm a megnyugtatást DJ WOKKY

Énekből sosem voltam jó :) . A pittyenés az szerintem picit hosszú "Tá"-nak tűnik....

üdv.: oli83

(#47617) Magnum PI


Magnum PI
tag

Mi okozhat még 1 hosszú és 2 rövid sípolást a ramokon és a videó kártyán kívül? Ezeket már mind teszteltem, volt cmos reset is elemkivétel stb és még mindig nem indul a gép csak sípol 1 hosszút két rövidet...

(#47618) z00li válasza flash- (#47613) üzenetére


z00li
senior tag

Szerencse hogy jött yohnsee. Azt hittem elég egyértelműen írtam le a dolgokat, de ezek szerint mégsem. :B Remélem akkor jó lett. :K

(#47619) DJ WOKKY válasza Magnum PI (#47617) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

képet is ad a monitor? Vagy nem látsz semmit mindez alatt ? Hogyan lettek a hardverek tesztelve ? Másik alaplapban ?

(#47620) Werkly


Werkly
őstag

Elflasheltem az alaplapom! Most vennék egy ilyet:
BIOSTAR Alaplap S775 P43B-A7 INTEL P43 FSB1333, ATX
Mi a vélemény ezekről a deszkákról?
Köszi! Régi a konfigom azért Ő!

(#47621) Magnum PI


Magnum PI
tag

Igen másik alaplapban leteszteltem a videokártyát is meg a ramokat is ment mindegyik szépen. A monitor nem ad képet csak sárgán világít a lámpája és ennyi.

(#47622) janeko


janeko
őstag

Sziasztok. nem tudom, hogy jó helyre írom-e, de olyan problémám adódott egy p5b deluxe alaplapban hogy az usb-s dolgok egy részét nem hajlandó kezelni.
pendrive, memóriakártyákat, fényképező... felismeri hogy csatlakoztatva van de nem bírja megnyitni azt írja hogy formázni kell. míg a billentyűzetet és az egeret amik USB-sek ezeket meg hibátlanul kezeli.

Mit lehet vele csinálni? Windows-t már újra raktam nem lett semmi változás

(#47623) Werkly


Werkly
őstag

Ez a deszka jó egy GTX 560 VGA-hoz? Illetve jobb mint mondjuk egy Intel chipsetes P43? Köszi!

(#47624) Hunork válasza Werkly (#47623) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem sok lesz oda a GTX560...egy GTS450 is bőven elég, ha NV-ben gondolkodol, vagy -sajnos - át kéne állni az 1155-ös platformra. :K Bár igen nehéz a jó válasz, csak alaplapot említesz, de processzor-memória-tápegység triót nem, pedig ezek is fontosak... :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47625) Werkly válasza Hunork (#47624) üzenetére


Werkly
őstag

A baj, hogy a kártya már megvan. A régi ATI kártyával ment a gép 4850 de amikor ma beraktam a GTX 560 karit akkot bootscreennél megált a rendszer és nem ment tovább. ATI vissza és BIOS-ban egy kis turka nem vészes és ment a GTX. De ha a BIOS-t újra Load Optimized Defaultsra nyomtam akkor megint nem indult a GTX. Erre külföldi fórum alapján mondom a BIOS-t 1-el lejjebb butítjuk azon sikerült a csávónak hasonló konfiggal a story. Csak a szopattyú az volt mikor 81% flashelés lefagyott! Viszlát Abit AW9 D-MAX úgyis utáltam már. Most ezért próbálok valami lapot vadászni. De nem akarok költekezni minden egységre! Ez van:
Q6600 CPU 2,45 GHz
500W Power Supply
2X2 GB Geil dual DDR2 RAM 800MHz
Ezért kéne LGA 775 ami alapozná a cuccom!

Szóval?

(#47626) HeloRd


HeloRd
csendes tag

Sziasztok!
Felakarom újítani a gépem vettem egy alaplapot procit hűtőt összeszereltem a gépet, elindítottam a gépet és az első kép ez fogadott: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" Mivel van rajta xp ezért ujraakarom rakni, de mikor beállítom a bootolást ugyanez a kép fogad.

(#47627) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

Új problémám állt elő :(

Gigabyte GA-Z68XP-UD4 lapom van. Az normális ,hogy a PCI-E 16X slotban lévő videó kártyám csak 8X megy ,mert a 8X PCI-E-ben van a hangkártyám? Nem lehet beállítani valahogy ,hogy ne használja csak 1X módban ? Sajnos az 2db 1X slot van ,amiből a videó kártya ventije teljesen eltakar egyet,de a másikba ha bele is tudom tenni,olyan kicsi a két kártya közti hely,hogy szinte nem is tud szellőzni. Alapban már 60% megy a hűtés és elég hangos is.

Meg lehet valahogy oldani hogy a 8X-ban használhassam úgy,hogy közben a videó kártya 16X tud menni.

Előre is köszi mindenkinek a választ. :R

(#47628) Poplacsek válasza Piotrus (#47627) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hmmm... Pont ezt a lapot néztem ki magamnak, engem is érdekelne a dolog. :K

(#47629) Andras6800


Andras6800
senior tag

Sziasztok!

Valószínűleg ma nagyon rossz fát tettem a tűzre! Van egy MSI P35 Platinum Combo alaplapom. Na egy ideje elkezdett kékhalálozni a gép, és jött az ötlet, hogy frissítem a BIOS-t az MSI Live Updaterrel! Le is szedte a BIOST az 1.3ast, eddig az 1.1 volt az alaplapon, és el is indult minden faszán. Aztán DOS ablakban lefutott a frissítés, majd kiírta, hogy kész és nyomjak meg vmi gombot. Ekkor fogta a Windows (Win7 64bit) és leállt. Illetve kiírta, hogy leáll, de csak a monitor sötétült el, a gép ment tovább. Ez így ment vagy 30 percig majd reseteltem a gépet, és ekkor ütött be a baj... :O Indul a gép, kiírka, hogy az 1.1es BIOS fut rajta és ennyi. Valami CMOS hibára hivatkozik, és win választó képernyőt dob fel, ami azért poén mert csak 1 win van telepítve és a választó felületen csak Vista van feltüntetve, ám ezt kiválasztva sem indul, csak hibát jelez. Próbáltam Hiren's boot CDről miniwindows XP-t futtatni, hogy újra lefutassam a BIOS frissítőt, de az is folyamat kifagy vagy újraindul betöltés közben. Az MSI honlapon nincs fent flopyra kiírható BIOS, illetve nem találtam... Nem tudom, mit is tegyek :Y

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#47630) DonThomasino válasza HeloRd (#47626) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha a BOOT config része rendben van, (kiválasztottad a HDD t)
akkor IDE mode ot kéne még megnézni a BIOS ban.(lehetőleg standard IDE)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47631) z00li válasza Andras6800 (#47629) üzenetére


z00li
senior tag

Szia!

Az msi honlapján pedig fent vannak a bios-ok: LINK
A zip-en belül van egy leírás hogy hogyan kell frissítened a bios-t.

Z

(#47632) yohnsee válasza z00li (#47618) üzenetére


yohnsee
tag

Elképzelem, ahogy a táp és alaplapgyártók próbálgatják, hogy milyen kombinációban kell variálni a négyzet és a D alakú csatlakozófejeket, hogy biztos ne tudd felcserélni őket. Azért az is biztos kihívás. :D

AVR

(#47633) yohnsee válasza Piotrus (#47627) üzenetére


yohnsee
tag

Bocsi, nem ide tartozik, de megkérdezhetem, hogy hol és mennyiért vettél PCI-E hangkártyát? Én is szeretnék venni, de valahogy nem találok ilyet árlistákban.

AVR

(#47634) Piotrus válasza yohnsee (#47633) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Egy Asus Xonar DX-em [link] van. Kb. 1 éve vettem kb. 20ezerért. Én szeretem a minőségét és most ezért is vagyok teljesen kész,hogy nem tudom a másik PCI-E 16X-ban használni csak a másik kártya "butítása" árán. (bár igazából nem nagyon vagyok tisztában azzal, hogy a 8X sebesség mennyire érezhető lassulás a 16X-hoz képest. Nincs valami ötleted?

(#47635) hamaramadara


hamaramadara
csendes tag

Sziasztok!
Kerestem "játékra milyen konfigot" c. topikokat, találtam is, de halottak, így inkább ide írnék, ez a topik pörög.
Szeretnék venni egy HD 5970-et (majd később még egyet, CF), és ehhez szeretnék jóféle MB+RAM+CPU kombót.

Ja, és Intelt akarok.
Gondolom, így MB-ből marad a Sabertooth x 58-as, szerintetek ehhez milyen és mennyi ramot érdemes venni? (ár-értékben leggyorsabb, és annyi mennyiség, ami most kb. mindenhez elég, de még nem fölöslegesen sok...).

Prockó: i7 960. Ez még talán belefér, és gondolom a 980-as 2x drágábban nem éri meg nekem...

Monitor: Két darabom van: egyrészt 1920x1200-ban szeretnék nyomulni, másrészt CRT-n kipróbálnék nagyobb felbontásokat is... (Crysis 1,2, Metro, ilyesmi...).

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

(#47636) yohnsee válasza Piotrus (#47634) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm.
Gyorsan átnyálazom az alaplapod manual-ját, hátha kiderül valami belőle.

AVR

(#47637) Piotrus válasza yohnsee (#47636) üzenetére


Piotrus
tag

Köszi,azt megköszönöm!

Sajnos az angol nem az erősségem, de attól tartok, hogy azt írja,hogy ha a 8X foglalt,akkor a 16X is max. 8X megy. :( ( Ez nagyon gáz lenne,az előző Giga lapom jóval alacsonyabb kategóriába tartozott,és gond nélkül ment a kettő együtt). Nem is gondoltam arra ,hogy ilyennel szembesülhetek :( ...,most nem tudom mit csináljak,nem tudom mennyire veti ez vissza a vga teljesítményét.

(#47638) yohnsee válasza Piotrus (#47637) üzenetére


yohnsee
tag

Én a következőt találtam:

"Expansion Slots
1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIEX8)
* The PCIEX8 slot shares bandwidth with the PCIEX16 slot. When the PCIEX8 slot is populated, the PCIEX16 slot will operate at up to x8 mode.
2 x PCI Express x1 slots
(All PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 standard.)"

Ezt én úgy értelmezem, hogy ha a PCI-E X16 helyre dugod a VGA-t, akkor az 16X-et kap, de ha bármi mást teszel a másik X8-as helyre, akkor a kettőn eloszlik a sávszélesség, így 8-8 -ra veszi vissza őket. Van még az alaplapodon, a két darab PCI-E X1 slot, ha oda teszed a hangkártyádat, akkor nem fogja visszavenni a VGA sávszélességét. Ha jól emlékeztem, akkor azt írtad, hogy nem fér el a hűtés miatt, szóval ez így egy kicsit rosszul jön ki.

[ Szerkesztve ]

AVR

(#47639) Piotrus válasza yohnsee (#47638) üzenetére


Piotrus
tag

Sajnos ettől tartottam, gáz ,hogy egy ilyen értékű lapnak ilyen rákfenéje van... , lehet ,kénytelen leszek az alaplapi hangkártyát használni... :( Gondolkoztam a VGA kártya hűtésének módosításán is ,de a korrektebbek már 3 slot-ot foglalnak el, na akkor ugye meg megint maradna csak a 8X-os :( )

(#47640) yohnsee válasza Piotrus (#47639) üzenetére


yohnsee
tag

És az nem megoldás, hogy a hangkártyádat el/lecseréled sima PCI-re?
Hangkártyákban nem vagyok annyira otthon, nem tudom, hogy a PCI-E foglalat jelent-e bármilyen előnyt a sima PCI-hez képest, hangkártya terén.

AVR

(#47641) Piotrus válasza yohnsee (#47640) üzenetére


Piotrus
tag

...,persze mindenképpen járható út lenne, csak a falnak megyek,hogy ez előfordulhat ilyen szintű lapnál,meg magamra is iszony mérges vagyok...rászántam magam egy nagyobb fejlesztésre és erre nem figyeltem oda!! :W Na mindegy túlteszem magam valahogy rajta...

(#47642) Andras6800 válasza z00li (#47631) üzenetére


Andras6800
senior tag

Igen, ezt persze le is szedtem laposomra, de ott csak annyit írnak, hogy futtassam a csomagban lévő .exe-t win ME vagy 98 környezetben... Win7nél nem tudom lefuttatni... flopy verzió nincs benne...

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#47643) yohnsee válasza Piotrus (#47641) üzenetére


yohnsee
tag

Elmondanám, hogy nekem is kb. az utolsó gondolatom lenne az, hogy vajon a videókártyától el fog-e férni a hangkártya, ha egyáltalán gondolnék ilyenre. Szóval ez szerintem bárkivel megeshet. Én mondjuk a szűkös keret miatt vettem sima PCI-s hangkártyát, mert először én is PCI-E-set szerettem volna, de én sem néztem meg, hogy elférne-e a VGA-tól (nekem is 2 helyet foglal el a kicsike)

AVR

(#47644) z00li válasza Andras6800 (#47642) üzenetére


z00li
senior tag

A csomagban lévő doc-ban le van írva minden. Csinálsz egy dos boot floppy-t(innen tudsz letölteni), rámásolod a zip tartalmát, bebootolsz róla, majd megfuttatod az exe-t.

(#47645) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot mindenkinek!

Adott egy lap, amibe utólag szerezem bios chipet. Ha a tápot rádugom, akkor a zöld led világít, tehát áram alatt van, de bekapcsolni semmivel nem tudom.

Kérdésem az lenne, hogy egy rossz bios chip miatt lehet ez vagy ilyenkor legalább a ventillátorok felpörögnének indításnál?

(#47646) DonThomasino válasza juliabrilke (#47645) üzenetére


DonThomasino
veterán

Vannak az APRÓ ba olyanok akik foglalkoznak BIOS javítással, égetéssel.
Próbáld tőlük megkérdezni, szerintem kapásból megmondják.

Én passzolom a kérdést.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47647) spista222 válasza juliabrilke (#47645) üzenetére


spista222
addikt

A BIOS chip csak a biost tartalmat tárolja és addig nem is kap feszültséget amíg fel nem pörögnek a ventik vagyis még chip nélkül is be kellene kapcsolnia az alaplapnak csak épp semmi értelmeset nem csinálna.

(#47648) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Sziasztok!

Mivel nem találtam megfelelő topicot a problémámnak, ezért ide írok, hátha tud valaki segíteni.

A helyzet az volna, hogy adott egy ASUS Maximus Formula alaplap amiben 4x1GB Corsair Dominator teljesítene szerepet. A két-két memória teljesen ugyan az annyi különbséggel, hogy az egyik pár ver1.5-ös míg a másik (régebbi) ver4.1-es. Külön-külön a rampárok működnek a gépben, elindulnak, a win is betölt, viszont mihelyt hozzájuk teszek egyet vagy kettőt a másik memóriapárból, még a boot-ig sem jutunk el. Az lcd poster megáll a a det_mem vagy a vga bios hibaüzeneteknél. Sajnos ezekre megoldást nem igazán találtam az alaplap leírásában, csak annyit, hogy ezeket a ramokat ajánlja a gyártó a laphoz.

Kipróbáltuk egy másik memóriapárral (Corsair CM2X1024-6400C4) is a sajátjaimat minek eredménye a következő lett:
- a sajátjaimmal ment a konfiguráció, ellenben a ver.1.5-tel pedig ismét üzemképtelen.
- a ramokat most szereztem be egy itteni fórumtárstól akinek állítása szerint még ment, ezen állítást egy memtest84 is alátámasztotta.

Az alaplapi memslotok jók, egyesével kipróbálva.
Valakinek esetleg ötlet a megoldásra, google se nagyon mondott semmit.

Üdvözlettel: DroneZ

szerk: GB P35-DS3 rev2.1-es alaplapban is ugyan azt csinálja, mint a fent említett konfigban.

(#47649) DonThomasino válasza DroneZ (#47648) üzenetére


DonThomasino
veterán

A lap hoz a gyáró által csatolt Kompatibilis RAMok Listájában szerepel az adott RAM?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47650) DroneZ válasza DonThomasino (#47649) üzenetére


DroneZ
aktív tag

"alaplap leírásában, csak annyit, hogy ezeket a ramokat ajánlja a gyártó a laphoz."

Nemhogy támogatja még ajánlja is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.