Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46251) Hunork válasza dunnothing (#46250) üzenetére


Hunork
veterán

Szívesen, remélem hasznos volt! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46252) flash-


flash-
veterán

sziasztok

z68 as vagy p67 es alaplapot szeretnék venni.
Eddig nem találtam olyat ami támogatná a tri-chanel-t.
pedig nekem 3x2gb ramom van.

Okoz az valami lassulást hogy a 3 modult rakom bele a 4 foglalatba?nem pedig 1x2őt vagy 2x2őt?

vagy nyugodtan betehetem,nem fog okozni komolyabb teljesítmény csökkenést??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46253) Jorus válasza flash- (#46252) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ilyen lap nem létezik, mivel az említett chipsetekben nem TC vezérlő van.
Esetleg érdemes lenne elcserélni némi ráfizetéssel 2*4-es vagy 4*2-es kit-re. Egyébként az adatátviteli sávszél fog csökkenni. A Tri-channel 192 bit-es, a Dual-Channel 128, a Single 64. Ha 3 modult teszel be a DC-t támogató deszkába, lehet, hogy csak SC-ben fognak futni, tehát 192 bit helyett 64 bites max sávszélességgel, ami már lehet, hogy érezhető differencia.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46254) neooen válasza Hunork (#46249) üzenetére


neooen
aktív tag

Sajnos összeállt a kép.

Mielőtt elkezdtem volna bármit is "állítgatni", megnéztem őket még1x. Tegnap este nem zártam ki mindkettőt, hogy hátha rossz valamelyik. Először párban tettem be őket, utána csak az egyiket, a másikat viszont nem néztem meg egyedül. Természetesen a rosszat tettem bele egyedül... Szóval a másik az jó, azzal megy a gép.

Összeállt a kép:

A boltban, mivel már nem először vásároltam tőlük, nem ellenőríztem őket. Egymás tetejére rakva adta ki az eladó, én el is tettem őket a papirokkal együtt és csak itthon vettem észre, hogy az egyiken a matrica sérült, magyarán már volt kinyitva a doboz. Eddig nem is tulajdonítottam neki jelentőséget. Persze az a rossz, amelyiken sérült volt a "zár". 4500 Ft-ért miért csinálna ilyet valaki (eladó)? Mit csináljak? Jó lenne ha 3 napon belül visszavinném?! Nem Pesti vagyok és még nem szándékozom felmenni...

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#46255) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy tegnap zenehallgatás közben egyszer csak kikapcsolt a PC-m és azóta nem indul el. Bekapcsolom és semmi életjel. Fekete a képernyő, no signal a monitoron. VGA-t ellenőriztem semmi baja. Az alaplapra gyanakszom, de így meghalhat egyik pillanatról a másikra?
Valami ötlet?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46256) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

üdv!

Van nekem egy gondom.
Adott 2x2 giga corsair vengeance mem kit ilyen időzítésekkel és nem indul vele a gépem,ha 1600-on cl9-es időzítéseket adok neki,csak ha auton van akkor indul el,de akkor meg cl11-et oszt ki...
miért van ez?1.5V minden esetben,nem merek neki több feszt adni hátha megsülnek...

Valakinek valami ötlet?

(#46257) oldi88


oldi88
csendes tag

Sziasztok!

Tesóm nemrég vett új gépet,amivel van egy kis probléma...
Ez a lap van benne:ASUS M5A97
AMD Phenomx2 565-ös procival,tegnap vettünk rá egy új proci hűtőt,mégpedig ezt: [link]Azonban,a lap nem akarja felismerni,vagy CPU fan error-t jelez ki állandóan,az asus laphoz feltepített saját progija...a fordulatszám jelző az N/A jelzésről vmi irreálisan nagy számra ugrál állandóan...tizedmásodpercenként...ettől függetlenül a venti megy megállás nélkül :F folyamatosan....valaki tudna segíteni???
Valamint a bios beállítások sem jók sztem,nem nyúltunk bele ilyen volt...
lefotóztam,hogy tudjátok miről van szó,és esetleg meg tudjátok mondani mit hova állítsak:
[[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Teljesen tanácstalan vagyok... :F

[ Szerkesztve ]

(#46258) Hunork válasza neooen (#46254) üzenetére


Hunork
veterán

Oh, azt nem mondtad, hogy 2 modulod van. A link szerint is egy darab 1GB volt. Így már más. Jó tanács a későbbiekre: ha kettő RAM-ot szándékozol venni, kérjél KIT2 jelölésűt, ilyenkor 2 modul lesz a dobozkában!
És igen, vidd vissza mindenféleképpen! Be KELL cserélniük! De szerintem mindkettőt, és kérjél egy fentebb említett KIT-et, még ha 700-1400 FT-al drágább is lesz a dolog!

Azt meg hogy egy bolt miért csinál ilyet, nem kommentálnám...(melyik bolt volt ez?)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46259) Hunork válasza NovaBlue (#46256) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Végigolvastam, és ez a cikk, ha jól értelmeztem, arról szól, hogy a Vengeance Black és Blue modulok hogyan működjenek együtt, felülírva a gyári értékeket. Neked nyilván csak az egyik van, mivel KIT-et írtál.
Továbbá: The easiest way to accomplish this is to enable XMP in the BIOS. After loading theBIOS defaults, you can enable XMP to get your modules up to speed. See our blog here to learn how to enable XMP. After you have enabled XMP you would want to check with CPU-Z that the memory is running at the correct timings and frequency.

Valószínűleg az alaplapod (nem tudom, milyen) nem hajlandó a megadott értékekkel elindulni, ezért a számára biztonságosnak vélt időzítésekkel megy. Ezeket amúgy át lehet hágni, de akkor hozzá kell nyúlni más opciókhoz is, nem csak a CAS, RAS értékekhez. (feszültség pl.) Ez már inkább tuning, amiben a memória tuningos topikokban biztos tudnak segíteni pontosabban.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46260) Hunork válasza Prof01 (#46255) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

PC-t írtál, de adatlapodon egy HP laptop van. Melyikre igaz?
Mert ha PC, akkor elsőként gép oldala levesz, alkalmazz egy Clear CMOS-t teljesen áramtalanítva, gép bekapcs, és nézd meg, hogy elindul-e. Tápegység egyáltalán beindul? Sok minden lehet. Tápegység, alaplap. És sajna, bármi és bárki meghalhat egyik pillanatról a másikra... :((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46261) mike5101


mike5101
csendes tag

Lehetséges, hogy hülye kérdést teszek fel, de nem vagyok nagy zseni a kérdésben.

ASUS p4p 800 X alaplapom van, 6 éves, ezt a gépet netezésre-filmezésre használom.

Elővigyázatos kérdésem az lenne, hogy mitől tud tönkremenni az alaplap, el lehet e lenni vele még pár évig? Semmi baja egyelőre egyébként. Hogy ne is nagyon legyen, egyik nap vettem egy normális tápot, többféle védelemmel. Milyen óvintézkedést lehetne még az élettartamának megőrzése érdekében?

(#46262) Prof01 válasza Hunork (#46260) üzenetére


Prof01
veterán

Szia!

Egy asztali gépről volt szó, nem a notiról. Közben kiderült, hogy az alaplap halt meg. Megvolt a cmos reset, tápegység is jó.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46263) Hunork válasza Prof01 (#46262) üzenetére


Hunork
veterán

Akkor legalább a probléma forrása meg van. Most nem mondom, hogy örülök, mert sosem jó, ha valami tönkremegy...Inkább remélem, mihamarabb újra lesz PC-d és hallgathatsz zenét! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46264) neooen válasza Hunork (#46258) üzenetére


neooen
aktív tag

Milyen gyakorlati haszna van, ha KIT2 jelzésű?

Épp ezért meglepő, mert eddig úgy hittem, hogy egy jó nevű bolt: Ipon.hu.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#46265) Hunork válasza neooen (#46264) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon egyszerű. Ezeket a gyártók párban tesztelik, és 99%-ban nem fordul elő velük az általad is elszenvedett probléma. Én mindig KIT-ben vettem memcsiket, és még soha nem volt gondom. :K
Az ipon lehet, hogy jó nevű, én még nem rendeltem tőlük, de mindenki hibázhat. Így az eladó is. Hogy szándékosan vagy sem, az soha nem derül ki. Viszont mindenféleképpen harcolj, muszáj kicserélniük. Persze pénzt vissza nem adnak, de cserélni kell! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46266) Prof01 válasza Hunork (#46263) üzenetére


Prof01
veterán

Igen, köszönöm. :R :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46267) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok adott egy Abit VI7 alaplap S478 tokozású , problémám az lenne vele hogy nem bootolja az optikai meghajtót . Ami egy S-ata csatlakoztatású Optirac dvd író lenne, a gép felismeri viszont mikor ki kéne írja h boot cd nem ír ki semmit hanem tovabb lép és inditja a vinyot..

biosba first boot cd rom és akkor sem ..
mitévő legyek ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46268) Hunork válasza dvd_R+ (#46267) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Elsőként van egy olyan opció is a Bios-ban, hogy Boot other device, ez is engedélyezve van?
Az IDE menüben minden IDE módban legyen, RAID meg kikapcsolva. (ez már oldott nálam meg bootolási problémát, igaz, az Asrock lap volt)
Utolsóként: gondolom rendszerlemezről van szó. Biztos jó a lemez?
Ha semmi nem megy, én azért nyomnék egy Bios defaultot, vagy Clear CMOS-t, utána újra megnézni, mi a helyzet. 2 Sata csati van, a másikat is megnézném...
Más ötletem most nincs.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46269) spista222 válasza dvd_R+ (#46267) üzenetére


spista222
addikt

Szia ha jól tudom akkor azon a lapon a sata az raid módban megy. Azt nem tudom hogy át lehet e állítani sima módba. Ha nem akkor próbálj meg raidról bootolni (csak egy tipp).

(#46270) dvd_R+ válasza spista222 (#46269) üzenetére


dvd_R+
őstag

És hogyan kell raidról bootolni :?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46271) spista222 válasza dvd_R+ (#46270) üzenetére


spista222
addikt

Ez az amit csak félve írtam ki mert optikát raidól nem tudom egyébként first boot device raid-et kell kiválasztani.

(#46272) Hunork válasza dvd_R+ (#46270) üzenetére


Hunork
veterán

BIOS- Integrated Peripherals- SATA RAID ROM
Na, itt próbáld meg Enabled vagy Disabled. Valamelyiknek csak kell működnie...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46273) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sziasztok!

Ma állítottam össze az új gépemet.
Asus P8H67-V3 alaplap + Intel 2500K proci.

A cél továbbra is az volt, hogy teljesen némán üzemeljen a gép.
De ez az alaplap úgy cicereg sípolva, hogy az valami őrjítő...
EFI BIOS-ban állva mondjuk nem csinálja.
Bebootolt win mellett kisebb megszakításokkal pulzálva csinálja ezt a lármát.

zen400 és nexus real silent value 430 táppal is csinálja.
A tápok egy méterre vannak a géptől és egyértelműen némák.
Elég nehezen lokalizálható a hang az alaplapon.

Gondolom nem sokat lehet ez ellen tenni...
Legszívesebben kivágnám az alaplapot az ablakon.. na de azt mégse..
Vajon másik ugyanilyen típusú alaplappal is ezt csinálná? Esetleg egyéb ötlet?
Köszi a választ!

Üdv.: Wind-Storm

[ Szerkesztve ]

(#46274) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#46273) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Annyival kiegészíteném még, hogy:

100% CPU kihasználtság mellett teljesen csöndben van, csak amikor terheletlenség miatt visszarántja magát 1,6ghz-re akkor csinálja.

(#46275) spista222 válasza Wind-Storm (#46274) üzenetére


spista222
addikt

Alacsony teljesítménynél alacsonyabb frekin dolgozik a CPU tápja így sajnos hallhatóvá is válhat. Arra nem tudok 100% os választ mondani hogy másik ugyanilyen lap is ugyanígy viselkedne-e de valószínű hogy igen mert ugyanaz a felépítés de előfordulhat hogy egy kicsit "máshogy" van összerakva vagy más gyártó alkatrészeivel és azzal nem okozza ezt a zavart.

(#46276) dvd_R+ válasza Hunork (#46272) üzenetére


dvd_R+
őstag

na most néztem meg és enableden van a SATA RAID ROM és nem bootolja be hoz 1 ilyen is írást ahol le irja h optirac akarmi please wait és tovabb ugrik de nem bootol :( ilyenkor most mi van :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46277) Wind-Storm válasza spista222 (#46275) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én is ettől félek... attól tartok más típusú alaplap után kell majd néznem..

(#46278) Hunork válasza dvd_R+ (#46276) üzenetére


Hunork
veterán

Huh, akkor most majd még gondolkodok. És disabled-re sem történik semmi? (az általam korábban említett régi asrock lapnál pont tiltanom kellett, és úgy ment.)
Majd még kutakodok, egyik ismerősömnek van ilyen chipsetes lapja, majd holnapra talán kiderül valami. Sajna, előbb nem...de igyekszem! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46279) dvd_R+ válasza Hunork (#46278) üzenetére


dvd_R+
őstag

disabledre se :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46280) Hunork válasza dvd_R+ (#46279) üzenetére


Hunork
veterán

És akkor gondolom minden mást is próbáltál, amit korábban írtam.
Hm. Megpróbálok még ma éjjel utánajárni, vagy megszerezni az alaplap Bios leírását. Remélem, az segít. Ha nem, akkor passzolom a kérdést, de azért még nekem is jár az agyam. (szeretem a kihívásokat...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46281) dvd_R+ válasza Hunork (#46280) üzenetére


dvd_R+
őstag

igen probáltam a set defaultot meg mindent masik sata portra rá dugást is :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46282) Hunork válasza dvd_R+ (#46281) üzenetére


Hunork
veterán

Megvan!
Várj, fordítok! El ne menj! :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46283) Hunork válasza dvd_R+ (#46281) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
Na, szóval végignyálaztam ezt az oldalt, mert már nagyon felmérgesített engem is a lap! :((

a lapod

(amúgy itt mindent megtalálsz, manual, driver-ek, mindent!)

Tehát: BIOS frissítés kellene. :K
vi718.exe
Ez a legutolsó, de persze nem ez lett kitalálva, hanem egy korábbi a problémádra, viszont elegendő mindig a legújabbat letölteni és frissíteni.
A kérdés, hogy van-e rendszered a HDD-n? Ha van, akkor nem probléma, ha ez egy üres gép, akkor írj vissza. (már ha nem tudod, de szerintem tudod, hogyan kell)
Remélem, sikerülni fog!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46284) dvd_R+ válasza Hunork (#46283) üzenetére


dvd_R+
őstag

a merevlemezen van egy winxp de nem indul el kékhalál mert masik lappal volt telepitve
szóval mondhatni üres hdd
és nem tudm akkor h hogyan kell :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46285) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok. Nem tudom hogy mennyire vág ide a kérdésem de azért felteszem.

Tudtok olyan 775-ös tokozású lapot mondani nekem ami tud SLI-t, fogad ddr3-as 1333mhz-s ramokat (2x2gb-t) és minimum 1333-as FSB-je van? Most egy Asus P5KC lapom van amivel hihetetlenül meg vagyok elégedve csak sajnos a CrossFire-t támogatja.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Üdv.: Aszti

(#46286) Hunork válasza dvd_R+ (#46284) üzenetére


Hunork
veterán

Akkor más nincs: egy másik gépen letöltöd a frissítést, és szerzel egy floppy meghajtót, ha nincs. Az exe állományt elindítod a letöltés után, csinál magából 3-4 fájlt, vagy nem tudom mennyit, de amit csinál, azt egy floppy lemezre másolod. Floppy meghajtó a problémás gépbe, lemez be, Bios-ban állítsd be, hogy floppy lemezről boot-oljon. És engeded felülírni a Bios-t. Régen így csináltam, nem hiszem, hogy megváltozott volna azóta bármi. És hát jó régi lap, akkor még a floppy-s megoldás volt a menő... :)
Másképp nem megy, legalábbis nem tudok róla.

Jut eszembe, a fenti macera mellőzhető, ha lehet USB-ről boot-olni, ezt nem néztem meg, de pillants be a Bios-ba, ott kiderül. Akkor minden ugyanígy, csak floppy meghajtó mókolása mellőzhető! :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46287) zeroo93 válasza Hunork (#46248) üzenetére


zeroo93
tag

Utólag is - Feltétlenül beszámolok! :K nah kb 2k-ba kerül ez a manőver...

A wise man does not need advice and a fool won't take it. Tel: +3630/8560390

(#46288) Hunork válasza zeroo93 (#46287) üzenetére


Hunork
veterán

Na, az nem rossz! Bár a sok bosszúságot gondolom szívesen elkerülted volna...Nagyon remélem, hogy sikerül is, mert akkor a 2k tényleg nem sok! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46289) Gabcus


Gabcus
csendes tag

Sziasztok.

Következő a problémám anno vettem egy ma770-us3 lapot és hozzá vásároltam egy pII x2 555be procit. Szépen nyitotta, 4 magra stabilan ment a dolog viszont meghallt a lapom és másik fajtát kaptam vissza cserébe ami már 970a-d3 as. Ebben a lapban is van unlock dolog mint az előzőben viszont itt a 2 ajándék magot már hibásnak ítéli meg a lap mert fagy keményen win alatt.bios volt frissítve stb . valami 5let?
Köszi előre is

(#46290) Mengele


Mengele
tag

Hi

Rendeles elot allok I5-2400 -es ala kereslek egy H61 -es lapot.

Egy Biostar H61MGC -t neztem ki.

Biostar az jo marka?

Helpet elore is koszonom :R

(#46291) flash-


flash-
veterán

sziasztok
asus u3s6 usb3 al es sata 3 al ellatott pci vezerlot betiltottak?mert mar nem latom hogy arulnák.
milyen usb3 es sata3 vezerlöt tudtok ajanlani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46292) Blero2


Blero2
tag

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem.
Tegnap vettem egy TP-Link WN-321G usb adaptert, azóta a gép fura dolgokat művel.
Néha tökéletesen működik, néha meg el sem indul ha az eszköz csatlakoztatva van, CHECKING NVRAM felirat megjelenésekor folyamatosan resetel a gép.

Ha lehúzom az adaptert ismét működik, de winfos elindulása után az eszköz csatlakoztatása ismét resetet eredményez.

Ezt játsza így egy darabig, majd egyszer csak megjavul, most is az usb-s wifivel írok.
:W :W :W

Ötlete valakinek mi lehet a gond?

(Intel P4i65G, P4 3.0Ghz (prescott), 768Mb RAM, Radeon 9200SE)

(#46293) jansky1


jansky1
senior tag

segítene valaki?
már vagy ötödjére szakad meg a net, aztán a hibajavítás helyrehozza, de ezt írja ki

mit lehetne tenni?

(#46294) DJ WOKKY válasza jansky1 (#46293) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

menj bele a router menüjébe és nézd meg a WAN menü alatt, hogy Maximum Idle Time, ez 0-án kell hogy legyen.

(#46295) jansky1 válasza DJ WOKKY (#46294) üzenetére


jansky1
senior tag

hello

idle time most 10-en van. 1-1000-ig adható meg érték, de csak akkor tudom ezt megváltoztatni, ha a COnnection Type: connect on demand. alapjáraton continous-on van.

(#46296) gego


gego
csendes tag

Sziasztok
Van nekem egy Gigabyte GA-990FXA-UD7 lapom.
Nézegettem a biost és a memóriák 1066mhz-en mennek.
Pedig a memóriák 2000 mhz corsair-ók
Nem vagyok jártas a mhz emelésében.Valaki tudna róla valami infót adni hogy konkrétan hogyan is kell ezt csinálni? :F
Köszi a válaszokat előre is :R

(#46297) Hunork válasza flash- (#46291) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Én ezt találtam, igaz csak ezt:
U3S6

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46298) Hunork válasza Mengele (#46290) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Ha H61 chipset érdekel, akkor inkább ezt ajánlanám: Asrock H61M/U3S3
Ezen van Usb3, Sata3, 3 év a gari szinte mindenhol, megbízható. És ASMedia chip van rajta!
Csak azért mondom, mert szolgáltatásban többet tud az általad kinézettnél. (és 17 ezer körül megkapod)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46299) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Sziasztok mitöl lehet az hogy egy alaplap a BIOS-on belül iszonyat lassú nagyon nnehezen indul el a gép is de ahogy a BIOS-ba belépek eltellik egy perc mire egyik opcoirol átvált a másikra haldoklik az alaplap :F

0631 7710098

(#46300) lamasz


lamasz
tag

Heló!

Kinéztem egy alaplapot épülő konfighoz:
Asrock H61M/U3S3 B3
jött viszont egy ajánlat ami kecsegtető
ASRock H67M-GE

Valszeg egy G840-vagy G850 proci és hd6750 vagy 6770 lesz benne.

Jól járok a használt H67-el vagy inkább újonnan H61?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.