Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46851) imike79


imike79
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,mi okozhatja azt a hibát,hogy a gépem bekapcsol,egyet csippan,bejön az alaplap oldala,és onnan vége.Bootolni már nem bootol.Megy az összes ventillátor.Viszont a billentyűzetet,és az egeret se látja,legalábbis nem reagálnak,és nem világítanak.
Ezt azóta csinálja,hogy én marha,kiszedtem a procit,úgy hőpasztáztam be,és egy kicsi került a lábak szélére is.vártam egy kicsit,kitakarítgattam fogpiszkálóval amennyire tudtam,és utána raktam vissza.Lehet kicsináltam?
Az alaplap:
-Gigybyte GA-MA770-DS3
A proci:
-AMD 64x2 4200
Köszi szépen a segítséget előre is!

(#46852) prmcsk válasza imike79 (#46851) üzenetére


prmcsk
addikt

Az attol függ mivel pasztáztad. Sima (fehér) pasztával ?

Első blikkre: Proci ki nitróval, vagy alkohollal és egy kis ecsettel kimosni a lábak közé került szutyit. A foglalatot is átnézném...Ha megjavul, a biost is újra átnézném.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46853) imike79 válasza prmcsk (#46852) üzenetére


imike79
tag

Természetesen amilyen szerencsém van,ezüstszemcsés pasztával.
Alkohol mennyire lehet durva?
WD-40 nem jó hozzá esetleg?elvileg az van ráírva,hogy kontaktjavító,gátolja a kóboráram létrejöttét,stb.
köszi szépen!

(#46854) prmcsk válasza imike79 (#46853) üzenetére


prmcsk
addikt

Semmi nem durva. A WD40 is jó, ha a hozzá adott csővel, viszonylag nagy nyomással kimosod, de nem szárad olyan hamar.

Minden felületet takaríts le és pasztázz újra. Az "ezüstöt" én az ujjhegyemmel kenem szét a procin, hártya vékonyan (a teljes felületen) és tökéletesen elég

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46855) imike79 válasza prmcsk (#46854) üzenetére


imike79
tag

Átmostam.Nem is látok már a lábak között semmi koszt.Hagyjam éjszakára száradni,vagy elég neki pár óra?

(#46856) DJ WOKKY válasza danntora (#46849) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sorry elolvastam. Úgy olvastam 1x, hogy pcie-be tett vga-val nem csinálja.

Viszont, ha így csinálja, akkor valami a pci-e-el lesz.

(#46857) prmcsk válasza imike79 (#46855) üzenetére


prmcsk
addikt

Elég neki, de egy hajszárítóval rádolgozhatsz és időt nyersz.

Megnézted a foglalatot, a lyukait és környékét is ?

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46858) imike79 válasza prmcsk (#46857) üzenetére


imike79
tag

Megnéztem,tisztának tűnik a foglalat is.
Akkor "hajszárítok" kicsit,és fohászkodok.:)

(#46859) imike79 válasza imike79 (#46858) üzenetére


imike79
tag

Nah,sikerült beindítanom.:)De csak úgy indul el,ha csak 2 slotba rakok memóriát.1-3-ba.Ha a másik kettőben is van,vagy el sem indul,vagy a Gigabyte képernyő,és vége.
Ha esetleg erre még volna ötleted,azt is megköszönném.És köszönöm szépen az eddigi segítséget is!

[ Szerkesztve ]

(#46860) imike79 válasza imike79 (#46858) üzenetére


imike79
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#46861) imike79 válasza prmcsk (#46857) üzenetére


imike79
tag

Uhh,bocsi,az előzőt Neked írtam.:)

(#46862) kukinyo válasza imike79 (#46861) üzenetére


kukinyo
addikt

Cserélgesd a modulokat a slotokban.
Próbálj ki minden variációt.

(#46863) Tibl válasza imike79 (#46859) üzenetére


Tibl
tag

Annak mennie kell. Ha csak nem valami gány van az alaplapoddal. :(

[ Szerkesztve ]

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#46864) prmcsk válasza imike79 (#46859) üzenetére


prmcsk
addikt

A memo slotokat is portalanítsd ki és a memo érintkezőit is tisztítsd meg. A memokat egyenként próbáld ki a különböző slotokban.

A hibasorrend szerintem: memo, foglalat, bios, lap, ezeket nézd át.

Nem tudom mennyire vagy "bios bubus", de át kellene tüzetesen nézned, mert a procit kivetted a lapból, amivel szerintem "eldobtad" a bios beállításokat is.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46865) BaLee


BaLee
addikt

Sziasztok!

Adott egy GIGABYTE GA-EP35DS4 alaplap, amin van egy 7.1-es alaplapi Realtek (Azalia) hangkártya. Érdekes módon ha rádugnak bármit, csak az egyik fele szól a hangszórónak. Ki volt próbálva mással is (fülhallgató) meg az előlapi kivezetésen is csak az egyik szól.

A hátlapon bármelyikbe dugjuk a jacket és beállítjuk hogy az a fülhallgató, ugyanez a hiba. Létezik ilyen, hogy az alaplapi hankari úgy hal meg, hogy csak az egyik fele szól?
Vagy mi lehet a gond?

(#46866) bocsika


bocsika
aktív tag

Sajnos nincs külön topikja így itt kérdezem meg.
Haveromnak van egy Asus M2N68-AM SE2 alaplapja 5200+ procival. A legolcsóbb bővítési lehetőséget választotta. Vesz bele egy nagyobb 4 magos processzort.
Sajnos elég sok verziója van az alaplapnak és elég zavaros és lassú az asus honlapja. Kerestük a .hu-s verzión, de nem nagyon lett meg. A .com os oldalon volt PLUS végtagú verzió aminek a bios számozása hasonló volt, így azt hittük az. De nemrég megtaláltam a support.asus.com -ot. Na az végleg betett. Itt megvan a konkrét alaplap, még a cikkszámkeresővel is kidobja. De anomália van a letölthető bios-ok és a cpu support lista között. A legutolsó bios a 1409, ehhez a cpu listán nincs semmi, pedig csak ezért adták ki. Bezzeg a cpu support listán van 1801 es bios. Ami viszont sehol sem található.
Olyan mintha össze vissza frissíttettek volna. Ebben a 945 a legnagyobb. A PLUSban a 960 A sima M2N68 meg még a BE procikat is támogatja :S

(#46867) DJ WOKKY válasza BaLee (#46865) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Létezik, kontakt hiba. Vagy valóban csak egy egyik oldal a halott.

(#46868) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

Igen érdekes dolog történt a gépemmel!
Legalábbis én értetlenül állok a dolog elött...
Remélem tudtok segíteni!

Szóval 2 ram van a gépemben, duálba mennek. Illetve mentek eddig...
Ugyanis egyszercsak nem kapcsolt be a gépem!
Ha csak egy memóriát hagyok benne, bármelyiket a kettő közül, és bármelyik helyre is teszem = működik a gép.
Tehát elvileg a memóriák és a foglalatok is rendben.
Ugyanakkor amint mindkét (tökegyforma) memóriát belerakom, bekapcsol a gép, de a biosig se jut el és leáll. De 3mp után magától bekapcsol, majd megint leáll. Mindezt az idők végezetéig...
A 2 memóriát már felcseréltem, ugyanez a ki-be kapcsolósdi van...

Valakinek valami ötlet? Mi lehet a gond? Alaplaphiba lenne? Azt kéne cserélnem?

[ Szerkesztve ]

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#46869) DJ WOKKY válasza vizimento (#46868) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

csinálj első körben egy bios resetet. Tuningod volt a hiba előtt közvetlen ?

(#46870) kukinyo válasza vizimento (#46868) üzenetére


kukinyo
addikt

Egy kérdés egy topik.
A másikban válaszoltam.

(#46871) bocsika válasza bocsika (#46866) üzenetére


bocsika
aktív tag

Tehát akkor a kérdés. Milyen biost tegyek fel neki és mi a legnagyobb x4 es processor amit elvisz?

(#46872) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Helló!

Egy GA-P35C-DS3R-be belemegy ez a ram: [link] ?

Köszi előre is.

(#46873) kukinyo válasza lama_lamm (#46872) üzenetére


kukinyo
addikt

Bele megy de hogy működni is fog vele az kérdéses.Nincs a támogatott memóriák listáján.

(#46874) lama_lamm válasza kukinyo (#46873) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Az a kisebb gond, mert a mostani se volt rajta:) De elvileg csak 1333-ig kezeli, szóval az lehet baj? vagy csak 1333-on fog menni? Mert az nem baj egyelőre, úgyis fejleszteni akarok később

(#46875) DJ WOKKY válasza lama_lamm (#46874) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha kezelni is fogja az alaplap, akkor nem lesz baj,csak 1333-on fog járni a ramod.

(#46876) kukinyo válasza lama_lamm (#46874) üzenetére


kukinyo
addikt

Bár tudomásom szerint a Giga lapok eléggé minden evők ramok terén.

(#46875) DJ WOKKY: :K

[ Szerkesztve ]

(#46877) DJ WOKKY válasza kukinyo (#46876) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ilyen minden evőséget még az abit lapoknál tapasztaltam. Abban is elég sok fajta ramot láttam már.

(#46878) lama_lamm válasza DJ WOKKY (#46877) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Köszi mindenkinek

(#46879) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Vettem AM3-as lapot és mellé egy FSP 500W-s tápot, és a gond vele, hogy nem találok rajta olyan 8pin-es csatlakozót amilyen az AM3-as lapom CPU-jához kell, csak a régi 4 pinest. Ha mellédugok egy ilyen átalakítót, akkor működni fog rendesen? [link]

Köszi előre is! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46880) DonThomasino válasza Prof01 (#46879) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nekem Asus P8P67 van az on ugyan így van egy
8as lapon a tápon meg egy 4 es.
Nálam elég ha csak egy 4 est dugok rá.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46881) McDog


McDog
aktív tag

Az alaplapomon nincs PCI-Express 1x csatlakozó, csak 4x, ezek kompatibilisek egymással?

(#46882) kukinyo válasza Prof01 (#46879) üzenetére


kukinyo
addikt

Baj nem lesz belőle ha kipróbálod.Ha nincs a konfigodban nagy áram zabáló akkor lehet hogy elég.Nálam is így működött.

(#46883) spista222 válasza Prof01 (#46879) üzenetére


spista222
addikt

Szia. amit linkeltél az a régihez jó mint 4 pin és nem kiegészítőnek egy másik 4 pin-es mellé hogy 8 legyen mert bele se tudod dugni. A nyolcast néha két 4-esből rakják össze de azok nem egyformák és nem is felcserélhetőek. Amit linkeltél csak akkor fog belemenni ha egy kicsit faragsz rajta. Írták elöttem is hogy a 8 pin csak akkor kötelező ha nagy TDP-s procit raksz bele vagy tuningolsz egyébként elég csak 4.

[ Szerkesztve ]

(#46884) Prof01 válasza spista222 (#46883) üzenetére


Prof01
veterán

125w-s procihoz már kell gondolom a 8pin?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46885) kukinyo válasza McDog (#46881) üzenetére


kukinyo
addikt

Tudomásom szerint visszafelé kompatibilis.

(#46886) Prof01 válasza spista222 (#46883) üzenetére


Prof01
veterán

Megnéztem az alaplapon a csatit, és felcserélhetőek. Nem olyan, mint amit linkeltél, hanem így néz ki: [link] :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46887) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi a hulye kerdesert elore is de a lenyeg, hogy ha BIOS-t cserelek akkor a Win-t is ujra kell raknom minden esetben?

Koszi!

(#46888) Jorus válasza ryger (#46887) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46889) ryger válasza Jorus (#46888) üzenetére


ryger
aktív tag

A nem pontosan mire vonatkozik, h nem minden esetben vagy egyaltalan nem kell ujrainstall ilyen esetekben :DDD :R ?

(#46890) Qru válasza ryger (#46889) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyáltalán nem kell.

#nincsbennetarcsi

(#46891) HeloRd


HeloRd
csendes tag

Sziasztok

Most veszek egy Asus P5KPL-VM Alaplapot és nincs rajta integrált RAID vezérlő.

De egy wincseszterem van és úgy tudom h az csak akkor kell ha több winyóm van egyszerre.

Jól tudom? 1 winyóm van meg 1 DVD olvasóm/írom.

(#46892) ryger válasza Qru (#46890) üzenetére


ryger
aktív tag

Koszonom szepen! :D

(#46893) Qru válasza HeloRd (#46891) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor sem kell feltétlen ha több winyód van, csak akkor kell ha össze akarod fűzni őket. Szóval no para, mert ezek szerint ez egy olyan szolgáltatás amit amúgy sem használnál ki.

#nincsbennetarcsi

(#46894) Jorus válasza HeloRd (#46891) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen.

Szerk.: Qru koma a bőbeszédűbb ma, na. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46895) HeloRd


HeloRd
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm. :)

(#46896) spista222 válasza Prof01 (#46886) üzenetére


spista222
addikt

A 125W os porcihoz már illik a 8 as csati. Amit linkeltél "ugyanaz" mint amit én linkeltem:D vagyis mindkettő belemegy a 8 asba csak amit most te linkeltél az a szabványosított mert az alaplapon is olyan van DE ha megnézed 4 db szögletes van benne fent lent lent fent. Ha van két 4 es fent lent es csatid az egymás mellé rakva fent lent fent lent lesz-> így nem megy bele. előfordulhat olyan csat is ami minden gond nélkül belemegy pl a 6 os VGA táp is belemegy csak épp pont fordított a polaritás vagy épp amit én linkeltem második dugó az mindenhova belemegy mert nincs ez a szögletesítés.

(#46897) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali

Van egy Asus P7P55D-Deluxe lapom és van hozzá egy TurboV cucc,ahhoz kérnék információt,hogy is lehet használni.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#46898) KINIZSI


KINIZSI
tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ha cserélek procit, meg vga-t a konfigomban, újra kell tenni a Windowst??Vagy ,ha nem mire kell ügyelni, mit kell tenni?
köszi a választ.
E6750 helyett megy bele egy Q9400
Ati 4850 helyett megy bele egy ATI 4890

(#46899) Prof01 válasza spista222 (#46896) üzenetére


Prof01
veterán

Ja értem már. Megnéztem még egyszer és valóban csak az egyik helyre megy be.
Szóval akkor hogy lehetne megoldani ezt a dolgot?
Mert azt írja a tápon a matrica, hogy 12V1 (18A) Fehér és 12V2 (18A) Sárga.
Sárga viszont csak a 4pin-es kábelbe megy, szóval ha ezt a 2db molex-es átalakítót használnám, amit linkeltem, akkor az a Fehér 12V-os ágat nagyon leterhelné (azon van egy HD4870-es VGA is és minden más ami sata-n vagy molex-en csatlakozik), miközben a Sárga ág nincs is használva.
Szóval mindképpen közbe kéne iktatni a 4pin-es ágat, vagy rosszul értelmezem a dolgokat? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46900) CoolMan válasza KINIZSI (#46898) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kell újra telepíteni a windowst, legfeljebb a vga drivert kell újra rakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.