Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46401) BDave válasza spista222 (#46400) üzenetére


BDave
őstag

Pont ezt akartam írni, hogy Disable-re tettem és így jól működik. A hátránya csak annyi, hogy nem tudom az egeret is használni UEFI-ben (de ez kibírható).
Ez a "Legacy USB Support" kezeli/támogatja az USB-s cuccokat az UEFI használatához?

Ezek szerint azt hitte a UEFI, hogy a hangfal USB-s csatlakozóját is használni szeretném a UEFI-n belüli navigációban? Biztos várt rá, azért tartott olyan sokáig a boot-képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#46402) Hunork válasza spista222 (#46400) üzenetére


Hunork
veterán

Amúgy ez nekem fura, amióta az eszemet tudom, nekem ez engedélyezve van, 4 USB eszközöm van, és mindig így volt jó. Erre valami magyarázatot tudsz adni? Csak érdekel, hogy ennél a hangfalnál miért kell letiltani?

BDave: a hangfal hova van dugva? Alaplapra hátul, vagy előre a ház csatijába?

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46403) spista222 válasza BDave (#46401) üzenetére


spista222
addikt

Az azt jelenti hogy amíg nem indul az oprendszered addig a bios konfigurálja az USB-s eszközöket pl. bill/egér(enélkül nem lehet usb-s billel entert ütni xp telepítésekor:S) de valószínűleg a hangfaladdal nem tudott mit kezdeni és ezért a maximális felismerési ideig szenvedett vele.
Hunork: teljesen mindegy hova van dugva csak az a lényeg hogy USB-be van és szenved vele.
#46404 Örülök hogy sikerült megoldani a problémát. :)

[ Szerkesztve ]

(#46404) BDave válasza spista222 (#46403) üzenetére


BDave
őstag

Szegény, hát akkor most már megkíméltem a szenvedéstől (és magamat is). (Amúgy a te hsz-ed indíttatásából húztam ki a HDD-t, majd külön az USB-s cuccokat, úgyhogy köszönöm.) Amúgy minek konfigolja az USB-s cuccokat? A UEFI-s navigációhoz? Csak az egerem USB-s. Ha a billentyűzetem is az lenne, akkor nem is tudnék navigálni a UEFI-ben? Ezt jó lenne tudnom, mert ha legközelebb veszek billentyűzetet és USB-s, akkor vicces lesz a navigáció...

[ Szerkesztve ]

(#46405) Hunork válasza spista222 (#46403) üzenetére


Hunork
veterán

Oksa! :K
Csak arra akartam célozni, hogy arról már hallottam, hogy nagyon régi a ház, elől sima USB, nem USB2 csatlakozó, és azért nyavalygott a Bios! Nem tudom, hogy itt ez számít-e, azért kérdeztem. :U
És én is örülök, hogy nincs több kín! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46406) #43676928


#43676928
törölt tag

Hy!

Adott egy XFX nForce 790i ULTRA 3-WAY SLI alaplap. Kérdésem a következő: X6800 (65nm) és a QX9770 (45nm) procik működnének benne?

(#46407) BDave válasza Hunork (#46405) üzenetére


BDave
őstag

Ilyen házban laknak a dolgok, úgyhogy ilyen problémáról (USB 1) nem lehet szó.
Jelenleg nincs kín, csak ha veszek egy USB-s billentyűzetet. :) Elméletileg akkor már kínlódnék UEFI-n belül...

[ Szerkesztve ]

(#46408) Jorus válasza #43676928 (#46406) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg igen, de hogy melyiket, milyen BIOS-szal, az nagy kérdés, mert az XFX-nél sok mindenről lehet beszélni, de a terméktámogatás nincs köztük.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46409) Hunork válasza BDave (#46407) üzenetére


Hunork
veterán

Ok. Akkor probléma végleg megoldva. :K
(amúgy az ominózus esetben úgy lett megoldva a dolog, hogy maradt a Revoltec billentyűzet, és van egy PS2 billentyűzet félretéve, oszt ha kell a Bios, akkor azzal...szegény ember feltalálja magát... :) )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46410) spista222 válasza BDave (#46407) üzenetére


spista222
addikt

Van egy gigabyte lapom. A biosban a bill megy kikapcsolt USB legacy supporttal is, csak utána amikor rendszert kell választani(több op van rajta) ott már nem megy. Vagyis ki kell próbálni mert alaplap függő mert volt olyan lap is aminél nem ment kikapcsolt állásban.

(#46411) #43676928 válasza Jorus (#46408) üzenetére


#43676928
törölt tag

Akkor, ha összejön a proci téma, kipróbáljuk mind2vel. Köszi a választ.

(#46412) BDave válasza spista222 (#46410) üzenetére


BDave
őstag

Rendben, köszi.
Hunork: egy BIOS miatt nem akarok tartani külön egy billentyűzetet (mondjuk akkor inkább már egér, de az sem lenne az igazi megoldás).

Mitől jobb egy USB-s billentyűzet? Gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#46413) Hunork válasza BDave (#46412) üzenetére


Hunork
veterán

Nem erről van szó, hanem ez egy Revoltec, alulról háttérvilágítós szépség. :) Amúgy nyilván én sem tartanék erre, ez nem is itthon van, hanem melóhelyen, ahol éjszaka nem kell lámpa mellett görnyedni... :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46414) DJ WOKKY válasza BDave (#46412) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem gyorsabb. Szériásabb :)

(#46415) BDave válasza Hunork (#46413) üzenetére


BDave
őstag

Így már világos. :)

DJ WOKKY: szériásabb? :F

(#46416) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Van nálam egy MSI Eclipse Plus alaplap, ami nem hajlandó tuningolni a procit.
Pontosabban a szorzó állítás működik, és ha emeljük a bclk-t mondjuk 133ról 150re, ment majd újraindít és visszaállítja magát 133-ra. Ezt miért csinálja? Nem ír hibát, hogy a tuning sikertelen és hasonlók, memóriát, feszültséget manuálisan is állítgattuk, de semmi. RAM, QPI sebességeket is alacsonyra vettük már és úgy se jó.
Legutolsó 1.4 bios volt rajta, most felraktunk rá egy 1.3-at, de semmi változás.
Vkinek vmi ötlete?

(#46417) DJ WOKKY válasza BDave (#46415) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nyilván több usb port található egy alaplapon mint ps2 csatlakozó. Ezért is tették usb-re. Amolyan meg nem írt szabvány lesz ez már lassan, úgy tűnik.

(#46418) Podpupi


Podpupi
tag

Hello ....Volna nekem GIGABYTE H-55MUSB3 ALAPOM és ha kikapcsolom akkor 8-10 újraindítás után indul el hol cpu venti pörög fel ,hol a vga ventije.Ha elindul akkor a power zöld led elől villog és utána folyamatosan világit.Minden működik megy rendesen csak nem értem...

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#46419) spista222 válasza Podpupi (#46418) üzenetére


spista222
addikt

Másik táppal kellene elsőnek próbálni szerintem.

(#46420) csana


csana
senior tag

Üdv!
Drivereket raknék egy "GA-P35-DS3"-as lapra, de nem tudom a rev. számát.
CPU-Z szerint: Chipset: rev.A2 / Southbridge: rev.02

A driverek között szerepel: rev 1.0, 2.0, és 2.1. Melyik mehet fel?

ThX! :R

[ Szerkesztve ]

(#46421) Hunork válasza csana (#46420) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Régebben volt nekem is Gigabyte lapom (nem ez), és abból is volt többféle, rev 2, rev 2.1. Akkor megnéztem azt, és most a tiédet, és a driverek nálam ugyanazok. A verzószám a Driver sorban ugyanaz. (ha tévednék, elnézést)
A REV abból adódik, hogy utólag finomítottak a lapon, és a későbbi REV kiadások magasabb BIOS verzióval jönnek le a gyártósorról. Illetve a REV 1 hátsó panele más, az újabb két kiadás több USB kapuval érkezett.
Szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46422) Lenry válasza csana (#46420) üzenetére


Lenry
félisten

rá van matricázva az alaplapra és a dobozára, keresd meg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46423) csana


csana
senior tag

Köszi a válaszokat! :R
Akkor rálesek a lapra (doboza nincs a környéken). Sajnos jól be van "építve" a gép, és reménykedtem, hogy egyszerűen meg lehet állapítani a rev. számot vmi szoftverrel.

(#46424) dvdbackuper válasza csana (#46423) üzenetére


dvdbackuper
őstag

sztem drivereknél nem számit a rev., csak BIOS frissitésnél...

(#46425) csana válasza dvdbackuper (#46424) üzenetére


csana
senior tag

Valamit csak számít, különben nem ajánlana fel a support 3 féle driver "csomagot".
GA-P35-DS3 (rev. 1.0) Driver | BIOS | Manual | Memory Support List | Utility
GA-P35-DS3 (rev. 2.0) Driver | BIOS | Manual | Memory Support List | Utility
GA-P35-DS3 (rev. 2.1) Driver | BIOS | Manual | Memory Support List

Szóval szerintem úgy járok a legjobban ha levadászom a lapomról ezt a rev. számot.

(#46426) Hunork válasza csana (#46425) üzenetére


Hunork
veterán

Átnyálaztam mind3 driver listát: verzió, méret ugyanaz. Win7 32 biten és WinXP 32 biten néztem. Bios kezdő verzió más a későbbieknél, illetve már említettem, a hátsó panel. (gondolom rájöttek, hogy a konkurencia is több USB kaput tesz oda...)
De persze, nézd meg, az Everest vagy Aida biztos pontosan kiírja, használd azt!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46427) kukinyo válasza csana (#46425) üzenetére


kukinyo
addikt

CPU-Z
Ez írja az alaplap fül alatt.

[ Szerkesztve ]

(#46428) Hunork válasza kukinyo (#46427) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, vagy azt kell nézni! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46429) csana válasza kukinyo (#46427) üzenetére


csana
senior tag

Hát nálam a "Model" sorban ennyi szerepel: P35 DS3 x.x
Lehet hogy ez az "x.x" lenne a rev szám (csak nem ismeri)? (A CPUZ-m 1.57-es)

A korábbi hsz-emnél említettem még miket ír:
"Chipset: rev.A2 / Southbridge: rev.02"
csak nem egyértelmű számomra hogy 1.0, 2.0, vagy 2.1-et takarnak ezek..

[ Szerkesztve ]

(#46430) Hunork válasza csana (#46429) üzenetére


Hunork
veterán

Everest, Aida!! Biztos kiírja, nagyon részletesen levizsgálja a rendszert!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46431) csana válasza Hunork (#46430) üzenetére


csana
senior tag

Az everest hasonlóan rejtélyesen fogalmaz (mármint számomra) :).
"Alaplap verzió: x.x
Lapkakészlet: revízió / stepping 02/A2"

(#46432) DJ WOKKY válasza Podpupi (#46418) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nézd meg egy másik táppal első körben. Szerintem az lesz a ludas.

(#46433) Hunork válasza csana (#46431) üzenetére


Hunork
veterán

Akkor elő zseblámpa, esetleg nagyító, ha nehezen látható, és az Alaplapon rajta kell lennie! (az áramköri lapra nyomtatva) Szerintem. (Vagy egy matricán a lap hátulján...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46434) DJ WOKKY válasza Hunork (#46433) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem minden esetben sajnos. A kezem alatt nekem is fordult már meg jó pár ilyen lap, a barátnőméké is épp ilyen Intel lap.

(#46435) djculture válasza DJ WOKKY (#46434) üzenetére


djculture
félisten

De minden esetben rajtavan 90% ban a pci vagy pciex portoknál a maradék esetben a bios chippen vagy mellette.De amúgy még a bios verziójából is simán kitalálható.

[ Szerkesztve ]

(#46436) Hunork válasza djculture (#46435) üzenetére


Hunork
veterán

Na, végre, ez nem jutott eszembe! :)

Csana: ha még nem frissítettél Bios-t, akkor a gép bekapcsolásakor is látod, vagy az Everest-ben. 2.1-es, akkor F10 a Bios, mert az volt annak az első, a másik kettőnek F2!
Sőt, az alaplapon a konkrét BIOS chip-en is rajta kell lennie.
De még egyszer: 1.0-ás abban különbözik, hogy hátul 4 USB van! A másik kettőnek 8!!
De MINDEN driver ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46437) Lenry válasza csana (#46431) üzenetére


Lenry
félisten

de egyébként tényleg faszmindegy, a revízió csak a NYÁKon változtat, de a hardverelemek, a chipset, a vezérlők ugyanazok maradtak, ezért ugyanazok a driverek kellenek rá.

ha megpróbálod letölteni két különböző revíziójú ugyanazon driverjét, te is láthatod, hogy ugyanazt fogja leszedni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46438) Hunork válasza Lenry (#46437) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt próbálom magyarázni én is... :K
Gyakorlatilag a Backpanel változott, és a memóriatípusok bővültek az első kiadáshoz képest, továbbá a rev 2.1-nél a processzortípusok listája bővült. (EE) A chipset nem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46439) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!

Van egy Socket 478-as (ECS P4S5ADX+ típusú) alaplapom. Most tettem bele egy Intel Pentium 2.8Ghz 512K 533Mhz-es processzort. Viszont a BIOS azt írja ki rá, hogy 2.1Ghz. (21x100 Mhz)
Windowsban a számítógép tulajdonságainál 2.8Ghz-et ír ki. Everest-ben is azt írja, hogy csak 2.1Ghz (21x100Mhz). CPU-Z-ben a Specifications-nél azt írja, hogy 2.8Ghz-es a CPU, de a Core speednél itt is csak 2.1Ghz-et ír ki.

BIOS-ban van egy ilyen lehetőség: CPU PnP Setup Page
Ezen belül pedig egy ilyen beállítási lehetőség: CPU/DRAM Speed
Alapból erre van állítva: 100/100 Mhz.
Átállítottam 133/133 Mhz-re, és így újraindításnál már azt írja ki BIOS-ban, hogy 2.8Ghz-es a CPU órajele. CPU-Z-ben is azt írja a Core speedre, hogy ~2.789Ghz.

Ezt a CPU/DRAM Speed-et így át kell állítani manuálisan, ahogy csináltam? Ez nem a processzor húzást jelenti? Alapból én úgy tudtam, hogy fel kéne ismernie az alaplapnak a CPU pontos órajelét, és arra kéne beállítania magát.

Következő kérdésem: Ha ezt jól csináltam, és így manuálisan kell beállítani a CPU órajelét, akkor milyen értéken hagyjam ezt az opciót? Ilyen lehetőségek vannak:
100/100 Mhz (alap beállítás) - ekkor 2.1Ghz-en megy a CPU.
100/133 Mhz
100/166 Mhz
133/133 Mhz
133/166 Mhz

Melyik beállítást válasszam? A DRAM Speedjét milyenre állítsam? 2db 1GB-os Kingston 400Mhz-es DDR1 RAM modul van a gépben.

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#46440) csana


csana
senior tag

:R

Köszi még1X a válaszokat. Tiszta sor amit leírtatok. Engem az elején csak az zavart meg, hogy maga a gyártó is megkülönböztette a driver csomagokat.

(#46441) Hunork válasza tr4nc3 (#46439) üzenetére


Hunork
veterán

Jó most a CPU beállítás, mert a szorzó a lényeg, és ennél az 21. És 21x133=2793, ez a 2,8 GHz.
A mérőpogik a pontos értéket írják ki amúgy, ami nem mindig egyezik a dobozon lévővel...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46442) spista222 válasza tr4nc3 (#46439) üzenetére


spista222
addikt

ECS és Sis-es alaplap -> örülj hogy megy és van még ennél régebbi lap is ami az 533-at úgy tudja csak ha átjumpereled.
Szerintem erre állítsd :133/166 Mhz
Így a proci 2,8GHz en fog menni a memóriák 333MHz-en elvileg:D
Az már más kérdés hogy asszinkron módban 333MHz-en vagy szinkronban 266MHz-en kezeli jobban gyorsabban a memóriát, ki kell próbálni

[ Szerkesztve ]

(#46443) Doom83


Doom83
tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni!

Két alaplapról lenne szó mindegyik 1155 foglalat, és Z68chip-es
alaplapok:
-ASRock Z68 Extreme3 Gen3
-GA-Z68X-UD5

Kérdésem a következő, elsődleges szempont nem tuningolás lenne hanem egy gyors erős megbízható alaplap! Lehet később tuning is szóba jönne, de nem feltétlenül...
Árban nagy különbség van asrock 35k, gigabyte 60k. Érdemes a drágábbat választanom? Többet tud az a gigabyte mint az asrock? Vagy csak a márka miatt drágább, és hogy jobb a tuning potenciálja?

Előre is kösz a válaszokat! :R

(#46444) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Biosomban talatam olyat hogy Memory Hole : disabled
vagy 15M-16MB !!
mit jelent es melyikre tegyem? :U

(#46445) DonThomasino válasza Doom83 (#46443) üzenetére


DonThomasino
veterán

Minden tekinteteben jobb a Gigabyte.
Az asrock egy gyengébb márka ezért olcsóbb.
Több vele a gond is elég ha vissza olvasol itt. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46446) spista222 válasza potyi23 (#46444) üzenetére


spista222
addikt

Még valami nagyon régi oprendszernek volt szüksége arra a funkcióra ha jól tudom így disabled-re tedd.

[ Szerkesztve ]

(#46447) Hunork válasza Doom83 (#46443) üzenetére


Hunork
veterán

Hát én más véleményen vagyok. :) 3 Asrock lapom volt, egyikkel sem volt gond, és amit kinéztél, az meg pláne nem a gagyi kategória. :N Tegnap is már volt szó erről a lapról.
Kövezzetek meg, de szerintem az Asrock, mert ennyivel biztos nem jobb a Gigabyte. 25k? Mire?

Asrock

Gigabyte

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46448) Doom83


Doom83
tag

Köszönöm DonThomasino!

Akkor még olyan írjon már akinek van GA-Z68X-UD5 alaplapja, mi róla a véleménye, mennyire van vele megelégedve?

Köszönöm!

(#46449) Doom83


Doom83
tag

Na ez jó:D

Ezzel megint meg vagyok zavarva:D

Ez az egyébként hogy 25k a különbség és szerintem sem tud annyival többet, gondolom én.
Azért is írtam ide mivel ti többet tudtok az alaplapokl!:)

(#46450) Hunork válasza Doom83 (#46449) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Azért linkeltem be neked, hogy átnézhesd a szolgáltatások, a csatlakozók számát, típusát.
Mert végül is te döntesz! Én is sokszor elbíbelődök, hogy X pénzt megér-e a név. (Cipőben mindenképp... :) ) USB3 téren az Asrock ASMedia chippel van ellátva, ami a legjobb jelenleg a piacon. Ez csak egy példa. Szinte teljesen azonos specifikációk. És az Asrock már más, mint régen a Socket 478 idejében, ez biztos!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.