Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46301) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy alaplap miért tilthat le? Van egy socket a-s lapom ami ha van benne proci nem hajlandó elindulni az alaplapon kívül minden más volt cserélve szóval csak a lap lehet nem tudom milyen márka semmi nincs ráírva

(#46302) Wind-Storm válasza Blero2 (#46292) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szedd le a legújabb drivert hozzá és avval próbáld meg.

(#46303) Hunork válasza lamasz (#46300) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Az újra szavazok. Igaz, csak 2 memória slot van, de mindent tud, amit a másik, és az ASMedia chip van rajta. A H67-en az Etron chip, és nagyon sok panasz van rá, itt a Prohardveren is találsz rá topikot.

H67

Ez meg nálam el is van mentve, nekem ez van:
H61

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46304) DJ WOKKY válasza jansky1 (#46295) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

tedd át 0-ra. illetve ha más beállítást is kér, akkor próbáld meg úgy. Hátha jó lesz. Bár azt nem értem hogy máson miért kér állítást. Én egyszerűen az enyémen fogom és átírom 0-ra, aztán mentek és kész.

(#46305) szkury


szkury
tag

sziasztok!
GA-M52S-S3P alalapom van, és win7-t szeretnék rárakni, de nem látja a samu 1,5 tb-os wincsim, mit tudok csinálni?
vmi sata driver?

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#46306) DJ WOKKY válasza szkury (#46305) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

korábban látta ? Kábelek jók, megfelelően érintkeznek ??

(#46307) szkury válasza DJ WOKKY (#46306) üzenetére


szkury
tag

igen látja xp alatt.

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#46308) DonThomasino válasza szkury (#46307) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS ba STANDARD IDE mode van kiválasztva?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46309) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Ismerősömék régi athlon -os gépébe akarok életet lehelni, de trükkös a probléma.

Indítás után nem ad a gép képet ki a monitorra. Ez eddig egyszerűnek hangzik. Elsőre vagy Monitor, vagy VGA hiba. Kipróbáltam mindkettőt, de egyik sem. Másik AGP-s VGA-val is teszteltem

Ekkor jött az, hogy elhoztam hozzám a gépet. Elsőre az itthon lévő egyik monitorunkat rádugva pöccre indult, felállt az XP, de elkezdte újra felismerni a benne lévő wfi kártyát, video kártyát, stb, pedig ezt ezelött saját kezüleg telepítettem. Nem ismerte fel az eszközöket, pedig ugye minden driver fent volt.
Ekkor kikapcsoltam majd be, hátha az megoldja, de ekkor már nem adott képet a vga.

Én alaplap (vagy táp, azaz áramellátás) hibára gondoltam, pl: chipset, megtört alaplap, akármi.

Az alaplap egy Abit KD7-es. Van ötletetek?

(#46310) CoolMan válasza czanga (#46309) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem nézd meg, hogy az alaplapi elem nincs-e lemerülve.

(#46311) czanga válasza CoolMan (#46310) üzenetére


czanga
őstag

Igen, erre pont most gondoltam énis, de vajon akkor nem csak a bios beállításokat vesztené el, de indulna a gép? Mert ugye indulni indul, de nincs kép, és amikor volt, akkor a telepített eszközöket sem ismerte fel.

Most mindenképpen meg fogom nézni, aztán kiderül. :R

(#46312) CoolMan válasza czanga (#46311) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Jártam már úgy, hogy lemerült elemmel nem adott képet a lap... :K

(#46313) czanga válasza CoolMan (#46312) üzenetére


czanga
őstag

Na kiszedtem apám gépéből az alaplapi elemet, átraktam ebbe, de ígyse.

(#46314) Tamas7


Tamas7
tag

Sziasztok!

Igazság szerint, nem tudtam pontosan hová írjam le a problémám, azért írom ide, mert valami az usb-s eszközökkel lehet.

Én Tv tuner kártyát használok windows media centerrel. Eddig nem volt hiba, de most, hogy vettem új alaplapot-processzort-memóriát, egyszerűen néha a windows nem akar leállni.

Néha amikor elinditom a media centert nem ad képet, hanem kiirja, hogy a tuner használatban van. Akkor már tudom, hogy gáz van. Rámegyek az újraindításra kilép kijelentkezik és a leállítás képernyőnél megáll. Az usb-s eszközökön a fények kialszanak és ennyi. Csak a reset segít.

Vagy amikor ugyanúgy elindítom a fifa12-őt akkor bejön a logo és a nyelvválasztásig sem jut el megáll. Ctrl-alt-del ---> feladatkezelő ---> folyamatoknál fifa 12 leállítása és semmi sem történek nem állitja meg. Újrainditom a gépet akkor bezárja, kijelentkezik és ismét megáll a leállítási képernyőnél.

Nem tudja valaki mi lehet a probléma? Mert nagyon bosszantó még, ha szerencsére nem is állandóan csinálja. :O
Meg szerintem a resetelgetés nem tesz jót neki.

[ Szerkesztve ]

(#46315) CoolMan válasza czanga (#46313) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nézd meg, hogy nincs-e púpos kondi az alaplapon. Másik táppal nézted már?
Aztán húzzál le mindent a lapról és csak a proci, vga, memória legyen benne, semmi más. Speakert dugjál rá hogyha csipogna azt lehessen hallani.
Ha most sem indulna akkor vedd ki csak a VGA-t indítsad így, kíváncsi vagyok, hogy sípol-e.

[ Szerkesztve ]

(#46316) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.

Volt egy konfigom:
CPU: Intel Celeron 330J 2,66GHz FSB533MHz
Alaplap: Abit AS8
2x512Mb DDR1 RAM
VGA: Inno3D nvidia Geforce 7600GT 256Mb DDR3
Táp: FSP 400W

Ez a konfigom meghalt, Vélhetően alaplaphiba miatt.

Szereztem egy Asrock ConRoe865PE alaplapot és egy Intel P4 640 3,2GHz-es procit.
Elviekben minden működőképes. De nem bírom életre lehelni a gépem..

Bekapcsolom és beindul a Bios, de magasabb órajelen pörög (~4,2Ghz) a proci, próbálom átállítani de nem nagyon sikerül, majd mikor visszaállítom 3,2GHz-re akkor vagy nem indul el a gép, azaz megy a venti, de a monitorom stand by-on marad, vagy pedig elindulás után leáll a gép. Mitől lehet ez?
A régi Celeron 2,66-os procit is beletettem és ott is 3,1 vagy 4,0 Ghz-en menne a gép, hiába töltöm be a biosban az optimális beállításokat amivel elviekben működnie kellene a gépnek.
Valaki segítene nekem?

(#46317) CoolMan válasza gerzsol (#46316) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbálj meg egy BIOS resetet, húzd ki a tápból az áram kábelt, majd vedd ki az alaplapi elemet pár percre.

(#46318) gerzsol válasza CoolMan (#46317) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Próbáltam.. ugyanúgy más CPU órajellel indul be a gép.. és ugyanez a hiba áll fenn

(#46319) CoolMan válasza gerzsol (#46318) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor nézd meg légy szíves, hogy az alaplapon jól van-e jumperelve a proci FSB-je.
A manualban megtalálod ITT.

[ Szerkesztve ]

(#46320) lamasz válasza Hunork (#46303) üzenetére


lamasz
tag

Köszi :) Sajnos lapban nem vagyok nagyon otthon. Marad a h61

(#46321) spista222 válasza czanga (#46313) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem ad képet a gépe elsőre az AGP csatit és memória csatikat kellene megtakarítani és persze egy hangszórót rákötni ha nincs rajta alapból és megnézni hogy sípol e valamit.

(#46322) gerzsol válasza CoolMan (#46319) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Ellenőriztem mégegyszer. az FSB Jumper 533-800MHz állásban van, de leszedtem és megmozgattam hátha..

(#46323) czanga válasza CoolMan (#46315) üzenetére


czanga
őstag

A kondikon már túl voltam, az az elsők közt volt. :R Másik táppal sajna nem tudom jelenleg megnézni, de még egy dolgot bevetettem. Alapot kiszedtem, íróasztalra fel (persze alaplap dobozban található szivacs volt alatta), csak VGA, és HDD-t kötöttem rá, aztán uccu neki, gép indít. Elsőre nem volt kép, de mikor megmozgattam a proci és az alaplap áramellátáért felelős 4, és 16 pines csatikat és kábeletek, akkor a következő körben felállt a rendszer.

Harmadszorra megint nem volt kép már bootolásnál sem.

Egyre jobban a tápra gyanakszom mégis.

@spista222
A memóriákat nem mozgattam, és a VGA-t sem, max mikor visszadugtam újra a d-sub kábelt, lehet akkor elmozdult. Viszont akkor harmadszorra is indulnia kellett volna, hogyha akkor jó helyre mozdult, nem?

[ Szerkesztve ]

(#46324) spista222 válasza czanga (#46323) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos nem biztos hogy ahova mozdult és beindult ott is marad, vagyis egy próbát megér. A Dsub kábel bedugása bőven elég egy AGP-s karinak sajnos. Ha van kéznél egy másik táp akkor azzal is nézd meg. Régebben kaptam egy Codegen 300W os tápot hogy rossz csak annyi baja volt hogy a sok dugdosástól nem volt elég feszes az alaplapi csatija és nem érintkezett megfelelően, megigazítottam azóta is megy.

[ Szerkesztve ]

(#46325) CoolMan válasza czanga (#46323) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, akkor másik táppal kellene mielőbb megnézni és reménykedni, hogy "csak" ez lesz a baja.

szerk: Akkor viszont érdemes volna kivenni és kitisztítani/megtisztítani a memóriákat és a VGA-t is.

(#46326) czanga válasza CoolMan (#46325) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm kedves kollégák! :K :R

A tisztítás közben megvolt, úgy teszem majd vissza a dolgokat a helyére. Igen, sajnos énis arra gyanakszom, hogy nem "csak" a tép a lehetséges hibaforrás, hanem egyetértek veletek, és az alaplapi AGP slot is akár. (vagy plussz ugye a memóriákkal is lehet gond, hogy hab is legyen a tortán :D )

(#46327) invasio


invasio
tag

Ha egy gép bekapcsolása után nincs kép a monitoron, akkor a hiba oka bármi lehet, nemcsak videókártya vagy monitor. Sőt ez a kettő a legritkább eset.
A legvalószínűbb pedig a memória vagy az alaplap. De lehet még tápegység, vagy bármilyen PCI kártya, de akár egy zárlatok meghajtó is.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46328) DJ WOKKY válasza invasio (#46327) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Azért ez szépen ügyesen, folyamatosan kizárásokkal szűkíthető is ( a hiba forrása).

(#46329) Littledrake


Littledrake
csendes tag

Üdvözletem!

Egy olyan problémám lenne, hogy adott egy Asus P5B alaplap, amibe ha processzort teszek, olyan hibajelenséget produkál mintha folyamatosan restartolnám a gépet, kb negyed másodpercenként, de ha nincs benne processzor, akkor az áramellátással nincs probléma, viszont találtam rajta egy kicsit púpos kondit, de a kondi a sata csatlakozók felett van közvetlenül, a kérdésem annyi lenne csak, hogy a kondi a ludas, vagy esetleg valami más?

Előre is köszönöm: Rómeó

(#46330) CoolMan válasza Littledrake (#46329) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben, igen a kondi lehet a ludas. Azért másik táppal is megnézném.

(#46331) Littledrake válasza CoolMan (#46330) üzenetére


Littledrake
csendes tag

Azt elfelejtettem írni, hogy 3 különböző tápegységgel, és processzorral teszteltem (több sajnos nem volt, de szerintem nem is kell =)

Köszönöm :R

(#46332) Stitch


Stitch
őstag

Másik topik nem pörög túlzottan, úgyhogy belinkelem hátha tud valaki segíteni: [link].

(#46333) DJ WOKKY válasza Littledrake (#46331) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

így már nyilvánvaló, hogy a kondi :K

(#46334) DJ WOKKY válasza Stitch (#46332) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

PhenomMsr Tweaker programmal szépen tudod win-be is állítgatni. Így tudod azonnal tesztelni.

Én anno csak kicsit foglalkoztam vele de alulfeszelve idáig jutottam idő hiányában:
Ha feltelepíted ezt a progit akkor ezeket állítsd be:
P0:
14,0-14,0
CPU VID: 1,2000
VB VID: 1,1750
P1:
10,5-10,5
CPU VID: 1,1500
VB VID: 1,1750
P2:
8-8
1,0750
1,1750
P3:
4-4
1,0000
1,1750
P4:
8-8
1,4250
1,1250

AMD X2 240
14x200 = 2,8 Ghz

(#46335) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Következő problémával állok szemben.

Egyik ismerős gépében volt egy Asus A8N-E alaplap (AMD X2 4400+, 4x 512 MB DDR1, NV 9600 GT, Samsung 250 GB SATA II, WD 500 GB SATA II, FSP 400W).

A gond akkor kezdődött amikor ismerős kiszerelte a gépéből az optikai meghajtót, és szerelés közben eldőlt a gép -én sem értem hogyan történhetett...- majd miután visszaszerelte azt, a gép nem kapcsolt be csak sípolt az alaplap. Megnéztük, hogy mit jelent a sípolás és VGA hibát jelölt. Ismerős vett egy alaplapot, konkrétan Abit KN8-at.

Itt már az a gond, hogy a gép odáig jut a bekapcsolást követően, hogy beolvassa/megtalálja a memóriákat, vinyókat, optikai meghajtót és nem ment tovább. A billentyűzetet kicseréltük az USB csatlakozós helyett egy régi hagyományos csatlakozósra (PS/2), de még mindig nem változott semmi. Majd lehúzta ismerős az 500 GB-os vinyóját (amin az adatai vannak leginkább), és a gép már bebootolt. Ismerős a gép működése közben bedugta az 500 GB-os vinyót és a gép felismerte és működik. Ám ha be van kötve és úgy akarjuk bekapcsolni a gépet akkor nem jut tovább a már említett legelső bekapcsolást követő résznél. Ki lett próbálva egy másik gépben a vinyó és ott semmiféle hiba nem jelentkezik.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46336) djculture válasza Puma K (#46335) üzenetére


djculture
félisten

sata1 es a lap az a gond..Át kell a vinyót jumperelni sata1 re ha lehet és a biosba a satát ide compatibility módba rakni.

[ Szerkesztve ]

(#46337) czanga


czanga
őstag

Sziasztok. újra

Esetleg ha valaki rendelkezik ilyen lappal, vagy tudja mit állítsak be a biosban ahhoz, hogy működjön win7 alatt a sleep egy Gigabyte EP43-DS3-as lapon, azt nagyon megköszönném. :R

Elmegy aludni, de nem tér vissza onnan, csak power gomb megnyomásával, de akkor elkezd nulláról beboot-olni. Másik vinyón van fent almás oprendszer is, lehet ezután annál is mőködne, de ez részlet kérdés.

(#46338) Puma K válasza djculture (#46336) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen!

Holnap akkor mondom ismerősnek.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46339) Wind-Storm válasza czanga (#46337) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Valahol a Power-nál nézd meg, hogy a stand by vagy hasonló S3-ra van e téve, hátha ez megoldja a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#46340) czanga válasza Wind-Storm (#46339) üzenetére


czanga
őstag

S3-ra van téve, megnéztem. Én azt feltételeztem, hogy ez az ami hiba akár, hiába ennek kellene lennie a jó beállításnak. Modjuk win-t alig használok, így főként nem oda kellene a sleep, de feltételeztem, hogy a bios-ban van gond, mivel egyik OS alatt sem megy. :U

Köszönöm minden esetre! :R Keresgélek tovább.

(#46341) Wind-Storm válasza czanga (#46340) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyébként S3 sleep-ből tudtommal csak a power gomb megnyomásával hozható vissza a gép.
Minden leáll, csak a ram modulok kapnak feszültséget és elviekben villognia kell a power led-nek is.
De a power gomb megnyomása után nem egy szabványos hidegindításnak kéne következnie..

Szerk.: Power LED villog amúgy ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#46342) DJ WOKKY válasza Wind-Storm (#46341) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én is így tudom, hogy S3 sleep-ből csak power-el hozható vissza, de azt nem tudom, hogy teljesen előröl, vagy win-től is.

(#46343) sazabi


sazabi
aktív tag

Hi all

http://www.argep.hu/product_1622134.html
Emellé az ssd mellé kellene egy (programozós fejlesztős) munkára használatos amd-s alaplap. Sajna amit kinéztem alaplap csak sataII-es, és sürgősen kellene valami alternatíva. ;)

Ez a proci lenne benne: AMD Athlon-II X4 AM3 (640)
Ram: Kingmax 8GB/1333MHz DDR-3 (Kit, 2db 4GB)
Egyéb: integrált videokártya, minél több usb, passzív hűtés, matx szabvány.

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#46344) Hunork válasza sazabi (#46343) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Elsőre ez jött be, kollégám rendelt egyet:

[link]

Elvileg minden tekintetben megfelel a kívánalmaknak. Árat mondjuk nem írtál, ez kb. 25 ezer pénzbe kerül.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46345) sazabi válasza Hunork (#46344) üzenetére


sazabi
aktív tag

Egy órája kutatok és nem láttam ennél olcsóbb integrált videokártyás sata3-as alaplapot, szóval kösz a tippet. ;)

(#46346) Hunork válasza sazabi (#46345) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szívesen! :K
Kollégám nagyon elégedett vele. Bár én Inteles vagyok, de ránézésre is szép és kellemes tudású darab!
Legyen benne örömöd! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46347) sazabi válasza Hunork (#46346) üzenetére


sazabi
aktív tag

Mi lenne az inteles alternatíva? A proci sincs még meg, csak tervezve van.
Ha hasonló teljesítmény olcsóbban kijönne vele akkor érdekelne az is. :DDD

(#46348) Hunork válasza sazabi (#46347) üzenetére


Hunork
veterán

Intel részről pl. az enyém! :K
Asrock H61M/U3S3
[link]

Egyet még ismerek, de azt azért nem írom, mert Etron chipes, amivel gondok voltak-vannak, nem tudom, hol tart az ügy. ez felel az USB3-ért. Úgyhogy ezt viszont nyugodtan ajánlom neked! És ez 18-20 ezer között van! (a kérdés az persze, hogy alaplap+proci ügyben mi mennyi összesítve, ki tudja, hogy melyik lesz a gazdaságosabb..)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46349) sazabi válasza Hunork (#46348) üzenetére


sazabi
aktív tag

Köszönöm. :C
Ahogy elnézem a 3-4 magos intel procik aranyárban mennek..

(#46350) Hunork válasza sazabi (#46349) üzenetére


Hunork
veterán

Hát igen... viszont jók is cserébe. :K De egy i5 2400 42-43 ezer között van, és ha nem akarsz tuningolni, nagyon jó választás! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.