Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46801) Joe bácsi válasza Hunork (#46800) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A tiéd néztem, de láttam, h. fizetős ezért nem is küzdöttem vele. Sorry, h. nem írtam.

Akkor megnézem a gyári cd-jét, hátha hoz Vistára vmit.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#46802) DJ WOKKY válasza Joe bácsi (#46799) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

valóban. valami baj van a tartománnyal :F

(#46803) prmcsk válasza DJ WOKKY (#46781) üzenetére


prmcsk
addikt

Minden működik, írtam is csak a PCI-E-be dugott zsuga nem reagál.

Mikor a PCI-E-n nincs kép, ha átdugom az integráltba ott van és a gép tökéletesen üzemel.

Próba:
2db 8600GT (Asus-Gigabyte)
1db Gibabyte GV-N220OC-1GI

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46804) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Lehet esetleg különbség 760G és 760G chipset között?

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#46805) DJ WOKKY válasza prmcsk (#46803) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor feltételezhetően az alaplapon a videóvezérlővel lehet probléma.

Klemens: nem hinném. Kivétel talán, ha a pontos alaplap típusai különbözőek, így a hozzá tartozó tartományok esetleg valamivel gyorsabb kommunikációra is képesek.
pl: adott egy ilyen chipsetű alaplap de csak sata2-vel szerelve, illetve akad egy másik ami sata3-al. ilyenekre tudok csak gondolni. De ez ugye más eszköz, nem chipset.

[ Szerkesztve ]

(#46806) herhi


herhi
tag

hellósztok
az asus oldalán a QVL táblázatának jobb szélén mit jelent a DIMM socket support....merthogy ez egy g.skill modulnál nincs kipöttyözve :O ezt nem értem, és félek ;]
köszi

(#46807) Klemens válasza DJ WOKKY (#46805) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.
Esetleg olyanban különbözhetnek, hogy az egyikben van UVD a másikban nincs?

Konkrét lapok:

MSI 760GM-P23 és ASROCK 760GM-GS3

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#46808) DJ WOKKY válasza Klemens (#46807) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a hivatalos honlapjukon nem találtam semmi eltérő dolgot a két chipset között.
Ezt a dekódert pedig nem tudom, hogy egyikben lehet-e a másikban pedig nem...

(#46809) herhi válasza herhi (#46806) üzenetére


herhi
tag

http://www.asus.hu/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H67/#MSL

(#46810) modern


modern
aktív tag

Üdv.
Csak érdeklődnék hogy szerintetek egy Asus p5vd1-x alaplapnak magas a 67 fok hőmérséklet?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#46811) DJ WOKKY válasza modern (#46810) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

teljesítmény alatt nem.

(#46812) modern válasza DJ WOKKY (#46811) üzenetére


modern
aktív tag

hát ha teljesítmény alatt azt érted hogy fut az xp meg a net megy..
tehát semmi játék semmi...

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#46813) DJ WOKKY válasza modern (#46812) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

teljesítmény = megterhelve.
Xp 2D-ban, és internetezés nem terhelés :) még egy p4-nek sem.

De nyáron nekem is volt ennyi. Most mondjuk 55 fölé nem megy. De nem kell megijedned 90-100 fokig nincs gond.

(#46814) Juuj


Juuj
csendes tag

Sziasztok. Sajnos lemaradtam a jelenlegi piac kínálataitól, és szeretnék venni gépet, csak nem tudom h milyen foglalat legyen. 1366, 1156 , vagy 1155. Természetesen procik ban sem mozgok túl otthonosan. Szóval minden segítséget elfogatok amitől talán okosabb lehetek

Előre is Köszi a helpet!

Üdv.

(#46815) Hunork válasza Juuj (#46814) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Mindent figyelembe véve (teljesítmény, fogyasztás, jövő...) az 1155 a jó megoldás, és ezen a téren van a legnagyobb kínálat. A nagy kérdés, hogy mennyit szánsz erre? És hogy milyen egyéb komponens kíséri az "átalakulást". (VGA, tápegység...)
Pl. nagyon jó teljesítmény, tuningra is alkalmas:

Asus P8P67-M 31.000-
Core i5 2500k 52.000-
2x4GB DDR3 GEIL Corsa: 12.000-

Ha kisebb teljesítmény kell, és nincs tuning:

Asrock H61M/U3S3 18.000-
Core i3 2100 29.000-
2x2 GB DDR3 Kingston 7800-

Ezek csak példák, de van egy topik, ami konkrétan ezzel foglalkozik:
Milyen asztali gépet vegyek?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46816) Juuj válasza Hunork (#46815) üzenetére


Juuj
csendes tag

Köszönöm a segítséget és a topic címet!!!

Ezer Köszönet.

(#46817) Hunork válasza Juuj (#46816) üzenetére


Hunork
veterán

Nincs mit! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46818) gabeeen válasza prmcsk (#46780) üzenetére


gabeeen
tag

Szia, ugyan ez a problémám..
Asrock H67M tipusú lap, i5 proci, az integrált vga-val hibátlan, de ha teszek bele
külső vga-t nem látja..
bios-ban végigjártam ugyazt mit Te.. hiába állítom át PCI-E -re semmi..
Asus 5450 -nel próbáltam,ami más gépben hibátlanul megy
sikerült azóta vmit kideríteni??

üdv

[ Szerkesztve ]

(#46819) prmcsk válasza gabeeen (#46818) üzenetére


prmcsk
addikt

Még semmi...
Már biost is cseréltem 1.1/1.2/1.3 de semmi. Már kezdem azt hinni, hogy WinXP32bit, vagy VGA tipusallergiája van...

Ha valamit megtudsz jelezd...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46820) prmcsk válasza gabeeen (#46818) üzenetére


prmcsk
addikt

Na azért alakul egy kis szopacs az NVidia tulajok körében, akik azt hiszik, hogy ezek a mai, integrált VGA-s ASrock lapok bármit megesznek...

Hogy régen erről volt híres a gyártó, az egy dolog, de ma ?

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46821) gabeeen válasza prmcsk (#46819) üzenetére


gabeeen
tag

WinXP32bit hibája kizárható, mert nálam win7 64bit alatt csinálja..
egyébként az i5 be integrált GPU kezeléssel is gondja van, mert néha akad ablakváltásnál..
tudom hogy az Intel HD 2000 nem egy bajnok de ugyanez van a notimba,és ott semmi baja.

természetesen jelzem ha megvan a hiba

[ Szerkesztve ]

(#46822) baluka6


baluka6
aktív tag

Üdv
Segítséget szeretnék kérni egy Gigabyte EP-43 Ds-3 lappal kapcsolatban.
Nem tudom újra húzni a rendszert. Meghalt a régi lapom,betettem ezt a helyére és megy azóta a gép a régi win 7-es rendszerrel. Próbáltam újra telepíteni,de elkezd bootolni dvd-ről és abba hagyja már az elején. Próbáltam másik dvd-ről,Xp-t is próbáltam de egyik se tetszett neki. Most a régi rendszer fut,de azért egy lap csere után illő újrarakni a rendszert.
Esetleg valakinek valami ötlet? Hallottam róla,hogy pendriven keresztül kéne megpróbálni,mert a Giga lapok úgy szeretik,ez igaz?
Hogyan kell pendrive-ra úgy felmásolni,hogy rendszerindító fájl ként tudjam használni?

Köszi előre is! :R

(#46823) BPFeri válasza baluka6 (#46822) üzenetére


BPFeri
senior tag

Indításkor ( Post ) nyomd az F12 -t ( Boot Menu) és ott válaszd ki, hogy melyik meghajtóról ( dvd ) szeretnél Bootolni. Igy próbáltad már ? :F

....

(#46824) baluka6 válasza BPFeri (#46823) üzenetére


baluka6
aktív tag

Igen próbáltam. Csak egy dvd író van benne és azt választottam ki,de semmi.
Reménytelen ez a gép. :(

(#46825) BPFeri válasza baluka6 (#46824) üzenetére


BPFeri
senior tag

Milyen alaplap volt benne korábban ? Ott akkor tudtál oprendszert dvd -ről telepíteni ? :F

....

(#46826) kukinyo válasza baluka6 (#46822) üzenetére


kukinyo
addikt

Itt van egy nagyon jó leírás és minden ami kell.

(#46827) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Tegnap cseréltem le az adataim között szereplő alaplapra és processzorra a régit és olyan gondom volna vele,hogy gyári autó beállításoknál is azt produkálja,hogy mikor újraindítok a windowsból leáll a gép majd egyből újraindul,nem mindig csinálja.Intel burn test-en 25db test stabil.Mi lehet a gond?Beállítási probléma szerintetek?A ramok is 1333mhz-en auto időzítésen mennek.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46828) DJ WOKKY válasza Normi™ (#46827) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Hogy érted, hogy win-ből leáll ? Semmi kijelentkezés vagy ilyesmi, vagy aztán áll le rögtön, mert akkor azt meg a gyorsaságnak köszönheted.

(#46829) Normi™ válasza DJ WOKKY (#46828) üzenetére


Normi™
őstag

Bocsánat,rosszul fogalmaztam,tehát újraindítok,ezt meg is teszi,csak ugye ilyenkor nem szokott kikapcsolni a gép hanem simán újraindul és újra bootol,na nálam néha teljesen kilövi magát mintha leállítottam volna és kb 2-3másodperc múlva újraindul a gép.Tehát kijelentkezik meg minden csak nem indul újra simán hanem leáll és csak azután.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46830) DJ WOKKY válasza Normi™ (#46829) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Értem, tehát olyan történik, mintha kikapcsolnád és 2-3 másodperc múlva meg be.
Leáll a vinyó, ventik, minden.
Ha hibát nem eszközöl, akkor baj nem lehet vele. Nem tudom érdeme-e ilyenkor bármihez is hozzápiszkálni.
Esetleg RAM-okat másik lsotba megnézni.

(#46831) Normi™ válasza DJ WOKKY (#46830) üzenetére


Normi™
őstag

Így van ezt csinálja...mind a 4 slotban vannak ramok.Menet közben kétszer csinált tegnap olyat,hogy fekete képernyő és "illesztőprogram nem válaszol...",de ez más téma.Megnyugtató az Ibt 25 stabil teszt?Azért az ibt kidobta volna 25 teszten 1,5 óra alatt,hogy gáz van szerintem nem?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46832) DJ WOKKY válasza Normi™ (#46831) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Kidobni kidobta volna szerintem is.
Egyébként a ramok szerepelnek a támogatottsági listáján az alaplapnak ?

(#46833) Normi™ válasza DJ WOKKY (#46832) üzenetére


Normi™
őstag

Elvileg nem szerepel,de ez a harmadik asus lap amiben használom és eddig semmi gond sem volt,előző generációs lapokban nagyon jól mentek húzva is és alapórajelen is kitesztelve min. 12 órás memtest-el,persze ez nem azt jelenti,hogy ezzel hibátlan,próbálkozom még,új nekem az 1155 sandy,1156 után sok minden más.Köszönöm a segítséged!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46834) DJ WOKKY válasza Normi™ (#46833) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

lehet épp ilyen "tünettel" jön ez a kis hiba. Ez sem kizárt így.

(#46835) Normi™ válasza DJ WOKKY (#46834) üzenetére


Normi™
őstag

Könnyen lehet,használom és figyelek,tanulok :) Köszi még egyszer!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46836) prmcsk válasza Normi™ (#46833) üzenetére


prmcsk
addikt

Vagy az egész leállás és újraindulás torúra az új alaplapi chipseted sajátossága...
Ilyen volt anno a P35 chipset is.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46837) DJ WOKKY válasza prmcsk (#46836) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez is lehetséges. Csak sajnos személyesen én nem ismerem ezt az alaplapot. Nem volt lehetőségem még megnézni milyen működés közben.

(#46838) Normi™ válasza prmcsk (#46836) üzenetére


Normi™
őstag

Az a gond,hogy random szerűen csinálja,ez nyugtalanít a legjobban...Nekem a p55-öm sokszor nem indult el,de ha elindult hetekig stabil volt,érti ezt a fene,jah és akkor egy tápcsere után jött elő...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46839) prmcsk válasza Normi™ (#46838) üzenetére


prmcsk
addikt

Ha a randomot arra érted, hogy ez mindig és csakis a bekapcsolásnál, vagy újrainításnál jelentkezik és nem pedig működő gépnél, akkor az tipikus P35 chipset hiba leírása. Az sem mindig csinálta, volt amikor teljesen normálisan viselkedett.

Tehát lehet chipset sajátosság. A P35-nél egy idő után megoldották egy moddolt biossal.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#46840) baluka6 válasza BPFeri (#46825) üzenetére


baluka6
aktív tag

Előtte Asus P5G pro lapom volt,azon gond nélkül ment a telepítés.

kukinyo: Köszönöm,megpróbálkozom vele! :)

(#46841) Normi™ válasza prmcsk (#46839) üzenetére


Normi™
őstag

Tegnap este raktam össze így eddig csak újraindításnál csinálta,azóta elég sokat ment de működés közben nem volt gond,intel burn test lefutott 25-ször 4szálon magas memória használat melett,egy dologra jó volt,kiderült,hogy a gyári hűtő kuka érett,remegve várom a noctua átalakítót.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46842) DJ WOKKY válasza Normi™ (#46841) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor nem kell tényleg hibára várnod. Ez a chipset betegsége. Ha lesz időd nézz egy újabb BIOS-t és azzal lehet helyre is jön.
A gyári hűtöket pedig mindig egytől-egyig cserélem.

(#46843) Normi™ válasza DJ WOKKY (#46842) üzenetére


Normi™
őstag

Közben úgy néz ki megoldódott,de nem szeretném elkiabálni,auto-n rossz időzítést használt a ram-hoz a lap,mióta manuálisan állítottam megszűnt a jelenség.Csak a noctua 1155 lefogatóra várok és megy vissza szépen, a gyári meg nagy nyilvánosság előtt lesz megsemmisítve,Lga775 nél még jó hűtő volt,de 1156 óta egy vicc.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46844) DJ WOKKY válasza Normi™ (#46843) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor a ramok terén csak jó helyen keresgéltem az elején :)

(#46845) Normi™ válasza DJ WOKKY (#46844) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,penge vagy! :R :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46846) DJ WOKKY válasza Normi™ (#46845) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

köszi, de egy kicsit túlzás :)

(#46847) danntora


danntora
tag

Hali!
Melyik alkatrészt kell cserélnem hogy ne másodszori bekapcsolásra induljon el a gép? Ugyanis most kikapcsolt állapotban ha megnyomom a bekapcsológombot akkor hallom hogy felpörögnek a ventik de nem hallom a pittyegő hangot amiután bejön a kép is egyből, ki kell kapcsolnom a tápot hátul és kis várakozás után már elindul rendesen. Másik videókártyával is csinálja, a sima pci foglalatba rakott vga-val viszont nem.

giga p35 ds3, hd3870, kingmax ramok, corsair vx-450, c2duo e6750

(#46848) DJ WOKKY válasza danntora (#46847) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha többszöri próbálkozásra sem csinálja vga kártyával, akkor megvan a hiba.

(#46849) danntora válasza DJ WOKKY (#46848) üzenetére


danntora
tag

És mi lészen az? Mondom másik pci-expresszes vga-val is ez történik, a sima pcie-osnál egyből indul.

(#46850) spista222 válasza danntora (#46849) üzenetére


spista222
addikt

Biosba mi van beállítva elsődleges VGA-nak?
Van valami tuningolva?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.