Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46601) DonThomasino válasza Prof01 (#46599) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem csak rosszul dugtál vmit össze, vagy ellenőrizd a némításokat a fővezérlő panelen.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46602) DonThomasino válasza BudaiZoli (#46600) üzenetére


DonThomasino
veterán

Némítással próbálkoztál a fő vezérlő panelen?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46603) Hunork válasza Prof01 (#46599) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Most lehet, hogy megorrolsz, de megfelelő helyre van dugva a hangfal?
vagy: Nincs tévé kötve a géphez HDMI kábelen? Mert akkor annak is van hangillesztő programja, és a hangtulajdonságokban kell kijelölni, hogy mi legyen az elsődleges hangeszköz.
EZT (mi az elsődleges) mindenféleképpen ellenőrizd, még ha tévé nincs a képben!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46604) Prof01 válasza DonThomasino (#46601) üzenetére


Prof01
veterán

Ellenőriztem, de semmi sincs lenémítva, és jó helyre is van bedugva. Nem értem. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46605) Hunork válasza BudaiZoli (#46600) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Nálam egyszer a mikrofon erősítése opció kikapcsolása oldotta meg ezt a hangkártya tulajdonságaiban, illetve szoftverében. És fontos, a mikrofon hangereje ne legyen magasra állítva, max 50%!
(hátha neked is)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46606) DonThomasino válasza Prof01 (#46604) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha ugrál a csík akkor biztos hogy jól működik.
Próbáld meg egy fülessel vagy másik hangszóróval.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46607) Hunork válasza Prof01 (#46604) üzenetére


Hunork
veterán

hangeszközök? Hány van, mi az elsődleges, mi van egyáltalán engedélyezve?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46608) Prof01 válasza Hunork (#46603) üzenetére


Prof01
veterán

Ez egy egyszerű sima 2.0-ás hangkimenet, próbáltam fülessel is, azzal se jó. Mintha a csatlakozó nem érintkezne? :U

Ez az elsődleges, más nincs is amit engedélyezni lehetne.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46609) DonThomasino válasza Prof01 (#46608) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nincs olyan beállítási lehetőség hogy te állítod be melyik csatlakozón milyen jel jöjjön?
Minden foglalattal kipróbáltad?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46610) Snowy_owl válasza DonThomasino (#46598) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Másik lappal hibátlan a táp, konkrétan egy új brazossal. A táp egyébként egy 200wattos fsp.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#46611) DonThomasino válasza Snowy_owl (#46610) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kezdésnek én megpróbálnám egy erősebb táppal.

Speaker jól rá van dugva?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46612) Prof01 válasza DonThomasino (#46609) üzenetére


Prof01
veterán

Nincs olyan beállítás. Igen, kipróbáltam a Line in és a Mic-ben is (más nincs), de nem jó.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46613) Snowy_owl válasza DonThomasino (#46611) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Alaplapra van integrálva. Egyébként az lesz, hogy egy másik táppal is kipróbálom majd, mert most többet gondolom te sem tudsz. Ezt is köszönöm szépen. :))

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#46614) DonThomasino válasza Prof01 (#46612) üzenetére


DonThomasino
veterán

:U
Valami apró dolog sz*pat, némítás vagy beállítás szerintem.

Driver hez van külön kezelő felület? Ott minden OK?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46615) DonThomasino válasza Snowy_owl (#46613) üzenetére


DonThomasino
veterán

Esetleg RAM ki be, foglalat csere.
VGA val ugyan ez.
Táp csati van a VGA n?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46616) Hunork válasza Prof01 (#46608) üzenetére


Hunork
veterán

Tanácstalan vagyok. Próbáld ki, hogy kikapcsolod a hangfalakat, vársz, majd be. Talán...
Illetve itt az idő, hogy a hangkártya driverét újratelepítsd, ne a windows-ét használd, hanem az alaplaphoz kapott CD-t!!! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46617) Prof01 válasza Hunork (#46616) üzenetére


Prof01
veterán

Ez már egy régi s754-es alaplap, a cd-je nincs meg, de a win7 szépen leszedte a driverét. Kipróbáltam a mikrofon bemenet jó, felvette, amit rámondtam, szóval nagyon úgy tűnik, hogy a kimeneti jack csati a sz@r. :(

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46618) sti10p


sti10p
senior tag

Sziasztok!

Asus P5Q SE alaplapom van és nem találom a BIOS-ban hol lehetne kikapcsolni a Hyper Threading-et!

Bármi ötlet?

XY

(#46619) BudaiZoli válasza Hunork (#46605) üzenetére


BudaiZoli
tag

köszönöm, most pl. nem búg, de azért lejjebb vettem a mik. hangerőt. Az erősítés eddig is 0-n állt :) Köszönöm a tippeket azért! :R

Üdv: Zoli

[ Szerkesztve ]

(#46620) herhi


herhi
tag

hello!
Kb féléves hsz-eket olvasok az Asrock Etron USB 3.0-ás lapjaival kapcsolatban. ;]
Ezért felmerül bennem a kérdés, hogy megoldották már végre ezt a problémát??:S
Vagy meddig szívóznak még? :O
amúgy Asrock P67 Pro3 B3 at akarok :C
köszi a segítséget

(#46621) Hunork válasza herhi (#46620) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Úgy tudom, hogy még mindig nem tiszta a helyzet. :(
És tudom, hogy nem szép mások pénzével szórakozni, de inkább ezt is választhatod, igaz 9-10 ezerrel többe kerül, de mindent tud, és ASMedia chip-es.
[link]
Én ilyet vennék...(nekem sem volt rá pénzem... :( )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46622) peti368 válasza Hege1234 (#14) üzenetére


peti368
csendes tag

Szia az az igazság hogy ezek a régebbi lapok tuning nélkül az adott frekin müködnek ha megrántod a pocit elszáll a pci bus mivel a bios nincser arra frekire optimizála.Magyrul le szál a lapror az összes pci-buszra csücsülő cucc(még hangja sem lesz.)Hiába teszel bele hangkarit annak sem lesz hangja mig a procit vissza nem engeded.Afent emlitett jelenség az oka.

(#46623) peti368 válasza Prof01 (#46612) üzenetére


peti368
csendes tag

Nyomjá bele egy hangkártyát és proba tuléled azt az 500 forintot.

(#46624) #65675776 válasza Prof01 (#46599) üzenetére


#65675776
törölt tag

És milyen ez a most vásárolt alaplap?

peti368: Ha öt percen belül vagy, használd a (Szerkesztés) gombot!

[ Szerkesztve ]

(#46625) peti368 válasza sti10p (#46618) üzenetére


peti368
csendes tag

agy az integrated fül alatt vagy a cpu support.Csak azt ne értem mi a jelentősége mert ha ht proci an benne 30 százalékkal nagyobb teljesitményre képes ha meg nem ht a proci akkor ugysem kezeli.

(#46626) mno


mno
tag

sziasztok!

Van egy régi gépecske, Asus A7N8X-X, AMD Athlon XP 2000+, 2x256 400Mhz DDR, 6600GT 128M, Chieftec GPS-400AA 400W-os táp.

Olyat csinál a gép hogy szabályosan le van állítva, de a következő bekapcsoláskor felpörögnek ventik kb 4-5 mp-ig, majd leállnak, és a gép nem kapcsol be :( . Ha a számítógép tápegység hátsó billenőkapcsolóját lekapcsolom és így megnyomom bekapcs gombot akkor gyorsan minden kondi kisül, ezután visszakapcsolom a számítógép tápegység billenőkapcsolóját, és a gép indul rendesen, használom akármeddig, teljesen minden ok vele, ha végeztem szabályosan leállítom. De majd a következő indításkor, legyen az 3 perc múlva vagy 3 nap múlva eljátsza ezt a folyamatot szóról szóra ugyanígy.

Megpróbálkoztam Bios frissítéssel, 1009ről 1010-re, ma meg winchestert cseréltem(előzőn volt 3 bad sector, mostani meg 100%os, tehát ez is kiszűrve), új windowst raktam rá, XP SP3-at, és ugyanúgy csinálja ahogy leírtam. Valakinek ötlet megoldásra?

Előre köszi, üdv: mno

[ Szerkesztve ]

Joe

(#46627) Prof01 válasza #65675776 (#46624) üzenetére


Prof01
veterán

MSI K8MM3

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46628) herhi válasza Hunork (#46621) üzenetére


herhi
tag

Nincs gond, ne viccelj ;] bár lóvé nekem sincs már rá ;)
és ez? >> Asus P8P67 LE R3.0 :U

(#46629) Hunork válasza herhi (#46628) üzenetére


Hunork
veterán

Na, ez nem rossz!!!
P67, XMP, Sata3, ASMedia Usb3!!
Annyi, hogy ezen nincs integrált VGA...ha jól láttam.
De nem rossz, sőt! Mégiscsak Asus, úgyhogy ez természetes... :K
(bár én az asrock extreme3 gene3-ra hajazok most is... :D )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46630) #65675776 válasza Prof01 (#46627) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha jól látom ezen Via VT1617 van hangkodek céljából. Ahhoz hivatalosan nincs W7 támogatás.

(#46631) Snowy_owl válasza DonThomasino (#46615) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Üresen indítottam a lapot, majd belepakoltam mindent, és az eredmény ugyan az, mintha magát egyedül az alaplapot indítottam volna proci, mem nélkül.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#46632) Prof01 válasza #65675776 (#46630) üzenetére


Prof01
veterán

Próbáltam XP alatt is, de úgy se volt jó. :F

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46633) Livius


Livius
őstag

Hello!
Volt szerencsém egy olyan géphez, amit ha áram alá helyeztem, akkor rögtön bekapcsolt, de ezen kívűl nem volt más gondja, egy XP-t gond nélkül telepítettem rajta és jól megy. Azt kérdezném hogy ez a hiba mitől eredhet? Alaplapnál lehet a gond vagy inkább a tápnál?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#46634) #65675776 válasza Livius (#46633) üzenetére


#65675776
törölt tag

BIOS-ban van egy erre szolgáló beállítás általában. Hogy pontosan milyen néven, ahhoz tudni kellene milyen lapról van szó.

Prof01: Akkor a csatlakozók környékén lesz a probléma.

(#46635) Prof01 válasza #65675776 (#46634) üzenetére


Prof01
veterán

Fújtam bele egy kis kontaktsprayt, de az se segített, de mindegy is, veszek vmi olcsó PCI kártyát bele, azt jólvan... :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46636) #65675776 válasza Prof01 (#46635) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még esetleg a belső hangkimenetet (amit az előlapra szokás kötni általában) próbálhatod meg használni.

(#46637) Prof01 válasza #65675776 (#46636) üzenetére


Prof01
veterán

Hát igen, az jó lenne, csakhogy ennek a régi noname háznak egy olyan hülye megoldása van, hogy hátul kell bedugni a jack-be és előre vezeti... (lényegében egy sima jack hosszabbító kábel) :F

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#46638) spista222 válasza Prof01 (#46637) üzenetére


spista222
addikt

Szia!
Nem olvastam nagyon vissza de ha semmi hangot nem adott ki magából akkor meg kellene nézni hogy az alaplapi előlapi hang kivezetésen(JAUD1) van e két jumper vagy előlapi kivezetés a mert a régebbi lapoknál 1 kimenet van és ha nincs rajta semmi akkor nem ad ki hangot a hátlapon. Manuál 35. oldal: Front Panel Audio Connector: JAUD1 ( 5-6 és 9-10 re kell egy jumper.)

[ Szerkesztve ]

(#46639) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni gépfelújítás tárgyában, melynek fő szempontja a processzor kicserélése. A gép nem az enyém, közepesen régi darabnak mondanám.

Ez az alaplap adott: Abit KN8 Series (NF-CK804).

Azzal tisztában vagyok, hogy ez 939-es foglalatú processzorokat támogat. Külföldi fórumokon láttam, hogy valaki belenyomott egy AMD Athlon 64 X2 4500+ típusú processzort.

Ez hogy lehetséges (proci történelemben nem vagyok otthon)?

Valóban működőképes ez így, vagy meghalna az alaplap/proci?

Válaszaitokat előre is köszi! :R

(#46640) DonThomasino válasza Prof01 (#46637) üzenetére


DonThomasino
veterán

Esetleg próbálj meg olyan driver t (vezérlőfelületet) nézni hozzá
ahol be lehet állítani melyik kimeneten milyen jel jöjjön.
Így a hibás kimenetet ki tudnád hagyni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46641) zalman90


zalman90
őstag

sziasztok , segitség kellene

tegnap battlefield 3 közben lefagyott a gép , ujra inditottam , majd azt tapasztaltam nincs hang
nem érzékeli hogy lenne hang kártya telepitve , 3x ,ár ujra telepítettem de semmi változás

és azota eszköz kezelőben ezt látom

a tálcán a hang ikonon pedig van 1 prios x és nem tudok ott semit állitani

alaplap : gigabyte p35-ds3 , chipset frissitve , audio driver többször is és ugyan az nincs hang , nem érzékel drivert

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#46642) DonThomasino válasza zalman90 (#46641) üzenetére


DonThomasino
veterán

Esetleg próbáld meg megmozgatni, az alaplapban.
Bár ha az eszközkezelőben OK akkor valszeg a lapban is.
Egy próbát azért megér.

Hogy telepítetted fel? ( külön softver vagy a win hardver hozzá adással)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46643) zalman90 válasza DonThomasino (#46642) üzenetére


zalman90
őstag

nem értelek

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#46644) Hunork válasza zalman90 (#46643) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hangkártya driver uninstall
Reboot
Hangkártya driver install

Viszont:!!
Előtte hangfalat húzd ki, kapcsold ki, várj 10 másodpercet, majd hangfalat dugd be, kapcsold be. Egy alkalommal belefutottam egy ilyenbe, hogy ez oldotta meg... és akkor ezt mondtam: :Y

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46645) DJ WOKKY válasza zalman90 (#46643) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

egy alapos vírusirtást is eszközölhetsz.

(#46646) csabám


csabám
addikt

Üdv mindenkinek.

Egy ilyen alaplapba milyen és mekkora ramot érdemes tenni (2 x 1 GB - ra gondoltam, csak azon belül milyet szabad venni, ami tuti jó lesz bele és működni is fog?)

Abit IS7-E2/E2G/E2V (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Köszönöm előre is a helpet :R

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#46647) DJ WOKKY válasza csabám (#46646) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én épp nemrég adtam el ilyet, nekem kingmax-ok mentek benne.
[link] itt egyébként olvashatod, hogy 2gb-ig kezel dual-ban is. Szóval a 2x1 az mehet, ja és maximum 400mhz-eset.
Egyébként barátomnak anno hynix ram is ment benne. Lanozáskor odaadtam neki az egyik 512-esemet :) csak ezért tudom

[ Szerkesztve ]

(#46648) csabám válasza DJ WOKKY (#46647) üzenetére


csabám
addikt

Nagyon köszönöm a gyors segítséget. Szerintem még fogok jönni, ha megtalálom a megfelelőt ramokat (biztos ami biztos alapon rákérdezek, hogy jók lesznek - e?! :DDD )

És akkor még egy kérdés: a hynix ram wtf?:D

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#46649) DJ WOKKY válasza csabám (#46648) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

amikor még asus p4p800-as alaplapom volt, tudod milyen szépen mentek benne a hynix D43-as chip-ezésű ramok dualba (2x512). Eszméletlen gyorsasággal, az akkoriakhoz képest :K

(#46650) Sozen


Sozen
csendes tag

Sziszatok.. szerintetek van értelme régi géppel vacakolni? mert el lett tolva a bios frissités.

(ilyen 1 mags cerka gép) tehát va értelme rákölteni vagy valahogy alaplapot megjavittatni?

Sozen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.