Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47101) Piotrus válasza DJ WOKKY (#47095) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Köszi a válaszodat, a CM honlapján már keresgéltem infót, de ott nekem nem teljesen tiszta a dolog,mert van ahol jelöli a 1155 van ahol nem szerepel.

Valójában egyszerűsítve a kérdést van valaki,aki átmentette a hűtőjét egy Dual 2 Core-os alaplapról egy 775-re? S ha igen ,hogyan?

(#47102) flash-


flash-
veterán

sziasztok

ha veszek egy Asrock H61M-U3S3 alaplapot és hozzá egy Intel Pentium G840 processzort
akkor nem kell külön már venni videókártyát ugye?
mert ez a proci alaplap kombó képes videókártya feladatok ellátásra ugye?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47103) CoolMan válasza flash- (#47102) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Nem kell külön VGA-t venned, a lapon van integrálva. A játékon kívül, otthoni használatra jó lesz.

(#47104) DJ WOKKY válasza Piotrus (#47101) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pontosabban egy 775-ösről egy 1155-ösre.
Vannak olyan zalman-ok pl, amik alapból támogatják mind a két foglalatot. Mások csak átalakítókkal.

(#47105) Piotrus válasza DJ WOKKY (#47104) üzenetére


Piotrus
tag

...,bocsi 1155-re ,igazad van. Egy Gigabyte Z68XP-UD3P-B3 alaplapot tervezek, eddig 2 Gigabyte-om volt és teljesen meg voltam vele elégedve.

(#47106) tottiiii válasza fetye (#47100) üzenetére


tottiiii
tag

ezaz igen.pontosan ilyen...

(#47107) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Vettem újonnan egy Asrock M3A UCC típusú alaplapot. Valami van az USB-vel, mert nem tudom használni a pendriveokat és a nyomtatóm is hibásan nyomtatott egy alkalommal. A pendriveokat nem lehet leformázni (A windows nem tudta befejezni a formázást üzenettel). Érdekes dolog, hogy az usb-n keresztüli "bevitel" tehát a gépre való másolás működik rendesen. pl.: scanner, fotók feltöltése a fényképezőgépről. Ide tartozik az egér és a billentyűzet is.
Eddig az alap bios volt rajta, de sikeresen ráfrissítettem a legújabbat. Egyébként minden tökéletesen működik. Csak az usb-vel van a baj. :(
mit tegyek :F

adms.hu | UI Designer

(#47108) Hunork válasza macera2 (#47075) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Hát én szerencsés vagyok, magaménak tudhatom az Ad Audition-t, amivel bármit, bármiről fel tudok venni. Be kell állítani természetesen a rögzítőeszközt, és aztán Rec. Utána meg még lehet módosítgatni, elején-végén kivágni a csendeket, halkítani a végét, zajokat csökkenteni...stb. Más nem jut eszembe. De ez is jó, régebben próbáltam:
[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47109) Hunork válasza Big M (#47088) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Csak egy jegyzet: a mostani memóriám sincs benne, és mégis tökéletes! :K GEIL van benne, de nem a CORSA, amit 2 hete tettem bele! Jók az Asrock lapok, nem annyira válogatósak, szerencsére... :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47110) PöpecHolmik!


PöpecHolmik!
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 1,5 TB-os Samsung vinyóm amit nem tudok rendes működésre bírni.
Az 1500 gb-ból csak 500gb-ot lát.
2 gépem van itthon mind a kettőben Gigabyte alaplap. Bios frissítéssel próbálkoztam már, mind a két esetben a legújabb stabil és beta verzióval is.
Egyik gép sem hajlandó rendesen látni a vinyót..... :S

Alaplap 1: GA-M56S-S3
Alaplap 2: GA-MA770-DS3

Van valami más ötletetek? :))

Köszönöm a válaszokat! :R:R:R

Ha valamit jól, és biztosra akarsz, csináld MAGAD! ▀ RÉGI 30db PIROSOK ITT>> https://tinyurl.hu/HXMG ▀ https://tinyurl.hu/v6da ▀ https://tinyurl.hu/jrCv

(#47111) spista222 válasza PöpecHolmik! (#47110) üzenetére


spista222
addikt

HD sentinel mit ír a típusszám mellett hány giga?
Az egész vinyó le van particionálva?

(#47112) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Kedves mindenki!

Köszönöm a válaszokat!
Az orgazdaságra nem is gondoltam. :Y
Talán így nem ér annyit az egész. :K

Hálás köszönet még egyszer! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#47113) dvdbackuper válasza PöpecHolmik! (#47110) üzenetére


dvdbackuper
őstag

vagy csak szimplán átcimkézték? :U

(#47114) Jano156


Jano156
tag

Jó estét!
Egy olyan kérdésem lenne hogy az alaplapon találhatóak system fan csatik. na most én be is kötöttem egy 12cm ventit egy ilyen 4 pines csatiba (ventinek csak 3mas csatlakozója volt)
viszont szerintem 5 voltot v még annyit se kap. Hogy lehet ez és hogy lehet orvosolni hogy 12tőt kapjon? (Speedfan megvolt rpm-met kiírt de szabályozni nem akart.)
Köszönöm

János

(#47115) Tibl


Tibl
tag

Olyan nincs. Miből gondolod, hogy csak 5 körüli volt értéket kap egyáltalán??

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#47116) DJ WOKKY válasza Jano156 (#47114) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ezt én sem értem. Honnan gondolod hogy a feszültség értéke 5V ? A venti nem a max. fordulaton jár ?

(#47117) kukinyo válasza Jano156 (#47114) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha nem teljes fordulaton jár a venti,nézd meg a bios-ban,hátha le van korlátozva.

(#47118) thlacko


thlacko
csendes tag

Sziasztok,

Lehet hogy láma kérdés, de inkább kérdezek. Adott egy Intel dual core 2160-as proci és ddr2-es ramok, van 800 és 1066 Mhz-es is. Ezekhez keresek lapot, kaptam is egy ajánlatot a környéken: MSI 945P Neo lap formájában. Támogatja ez a processzoromat és a ramjaimat, és még esetleg Core2Duo procit is megeszik?
Amúgy mit kell tudni erről a lapról, tapasztalatok, vélemények esetleg?

Köszönöm. :U

Addig röhögtünk a főnök viccén, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#47119) prmcsk válasza thlacko (#47118) üzenetére


prmcsk
addikt

Ne szivattasd magad. (Ha a giga lapod van, amit jelzel az adataidnál), az semmivel sem butább, mint amit rád akarnak lőcsölni, sőt: Képzeld a jelenlegi lapod még a quad procikat is tudja kezelni...

Töltsd már ki a konfig részt (a létezőt írd és ne a vágyaid), ha segítséget akarsz, mert egyikünk sem "realtime" látnok.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#47120) thlacko válasza prmcsk (#47119) üzenetére


thlacko
csendes tag

Tudom hogy a jelenlegi mit tud, ahhoz van is erősebb procim E6700, csak a 2160 és a fölös 800-as ramok köré szeretnék építeni egy gépet ajándékba, és ehhez kell egy alaplap azokkal a paraméterekkel, amiket leírtam, ja és amúgy bagóért hozzájutnék, csak tudni szeretném, hogy menni foganak-e vele, benne a cuccaim?

Addig röhögtünk a főnök viccén, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#47121) prmcsk válasza thlacko (#47120) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez a kinézett MSI lapod CPU support list. -je. Ebben én nem találok "E" szériás kompatibilitást. AZ E2160 procid szerintem nem menne benne.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#47122) kovi72


kovi72
csendes tag

sziasztok

volna 1 gyári HP típusú gép c2d e8300 procival 2Gb rammal egy 160 Gb-os vincsivel alaplapi integrált Intel videókártyával a deszkán van pci-expressz 16-os foglalat a gépben már volt 1 HD2600XT Ati videokari de azt eladtam.
A kérdésem az lenne, hogy sajnos a gépben valami Delta tip. 300W-os táp van aminek nincs 6-os csatlakozója :-(

Szerintetek elbírna-e esetleg 1 erősebb videokarit a gép úgy hogy tennék bele 1 átalakítót ???

Max 8800 GT vagy 9600 GT esetleg 3850 v. 3870 es kategóriájú kártyákra gondoltam.
A haver azt modja, hogy nem fog működni velük a gép.
A tápot nem akarom kicserélni mivel ez 1 melóhelyi gép és esetleg használtan vennék bele valami ilyesmi kategóriájú vidikari néha gémelni.

Szerintetek :F

üdv
Zoli

(#47123) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

nincsenek külön topicjaik, így inkább itt kérdezem....

GIGABYTE GA-73PVM-S2H
ez volt az első htpc lapom.

nemrég kicseréltem erre:
xfx 730i / gf 9300

3 évig a kikapcsolás utána gép nem kikapcsolt, hanem restartolt. nem jártam utána, hanem az elosztó kapcsolóján tartottam a kezem, és áramtalanítottam, amikor eltűnt az egér nyila is. azt hittem, a lapom sajátossága, hibája ez...
de az xfx is ezt csinálja.

közben 3 táp is volt, így nem a táp indítja újra.

ha ez biosban való állítás kérdése, akkor merre felé kell keresgélnem?
mert most untam meg nagyon a dolgot.... :((( :((

:R

szerk:
más. mitől van az, ha telerakom a sata-kat hdd-vel, akkor néha kék képernyővel leáll a win. mindkét lap csinálta. nem hinném az instabilitást, mert alapon is előjön. de főként csak hotswap dokkoláskor. ha a hdd-k bent vannak a gépben induláskor, akkor nagyon ritkán.
az 1. lapon 3 + 1esta volt. most jobb a helyezt, mert 4 (+2) + 1 van. de 1-et most is ki kell hagynom...
sok winyóm van. nem csak 1-2-re pikkel. és a portok variációja is mindegy. csak ne legyen tele... :F

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47124) Big M válasza Hunork (#47109) üzenetére


Big M
tag

kösszer! küldtem mailt az iponnak, az mondták menni fog :D

(#47125) Jorus válasza kovi72 (#47122) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha elbírta a 2600XT-t, akkor talán egy 3850-nel még megbirkózik, de a többit nem erőltetném.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#47126) yohnsee válasza kovi72 (#47122) üzenetére


yohnsee
tag

Helló!
Én a Delta tápot nem erőltetném. Az lenne az első, amire gyűjtenék, hogy lecseréljem.

AVR

(#47127) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Elküldtem garanciára az iPon-hoz az alaplapomat, mert azt produkálta, hogy bekapcsolás után 2-3 percig nem indította el a bootot, csak pörögtek benne a ventik.

Az iPon most azt írja, hogy mivel sérültek az LGA lábak, nem tudja a normál garanciális ügyintézés keretein belül kezelni a javítást, csak "feltételes ügyintézéssel" :( :( :(

Egyszerűen nem értem, hogy mitől sérülhettek meg az LGA lábak, ráadásul elküldés előtt átnéztem az egész lapot és nem vettem észre, hogy az LGA lábai sérültek lennének.

Kérdés: az LGA lábak sérülése okozhatja a fentebb leírt problémát, vagy kizárt, hogy pár sérült LGA láb miatt ilyet csináljon a lap?

(#47128) IvI88


IvI88
tag

Sziasztok!
Nem igazán tudom , hogy jó helyre írok-e de ez is alaplapos kérdés lesz.
Találtam egy hibás Abit IL9 Pro v1.0-as lapot. Én ebbe nem igazán akartam belenyugodni ezért elkezdtem nézegetni rájöttem hogy az 1. PCIex-es foglalat az zárlatos ezért nem indul egyáltalán. Most olyan, hogy megnyomom a bekapcsoló gombot akkor egyet villan a power led a cpu ventilátor perdül egyet és leáll.
Alkatrész hiányában úgy tesztelem, hogy csak alaplap-cpu-táp.
Ha valakinek van valami ötlete hogy is kéne tovább haladni azt szívesen meghallgatom.

üdv: Tomi

(#47129) DonThomasino válasza IvI88 (#47128) üzenetére


DonThomasino
veterán

VGA és RAM nélkül nem fog elindulni,
Valahogy ki kéne iktatni a hibás foglalatot, és úgy megpróbálni.
Erre jó esély van mert úgy látom két 16x PCI-E van rajta.
Másikba raknál egy VGA t és úgy kéne elindítani.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47130) macera2 válasza Hunork (#47108) üzenetére


macera2
aktív tag

Hi Hunork!
Köszönet a javaslatokért. Letöltöttem az AD Audiotont, töréssel együtt, fut, minden OK. De egy kicsit úgy éreztem magam, mint az, aki 10 dkg. párizsiért bemegy a boltba, és ott az egész hentesüzletet a nyakába akarják varrni.
Az Audiocity viszont telitalálat. Hallgattam az online rádiót, benyomtam a felvétel gombot, nem kérdezett az semmit, de egy idő után szólt, hogy még 7 óra rögzítési időm van. Már csak azt kéne kinyomoznom, hogy hova tölti. Az installálásnál mintha említett volna valamit. De akkor sajnos nem vettem komolyan. Nyomozok tovább, de ha emlékeidben van még valami infód a témáról, kérlek értesíts.

(utó irat: hol van az a gomb, miszerint "értesítést kérek, ha új hozzászólás érkezik)

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#47131) Vodar


Vodar
senior tag

Mi módon sérülhetnek megy egy LGA-775 lábai? Hiszen azok laposak.

(#47132) Jorus válasza Vodar (#47131) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#47133) Jano156 válasza DJ WOKKY (#47116) üzenetére


Jano156
tag

Hát egyik az, h eléggé lassan jár, másik h ledes és alig világítanak. tudom milyen amikor 12tőt kap. Power fan csatiból 12 jön, de ebből a 4 pinesből kevesebb.

(#47115) Tibl
azért gondoltam merthogy a tápból 5 és 12 volt jön, de nem tudom pontosan a lényeg hogy kevesebb mint 12.
(#47117) kukinyo
Biosban nem találtam erre vonatkozó opciót:(, speed fanba meg nem irányította.

Vki tudja esetleg hogy mi lehet a megoldás?: /

[ Szerkesztve ]

János

(#47134) Vodar válasza Jorus (#47132) üzenetére


Vodar
senior tag

Mármint mi nem?

(#47135) kovi72


kovi72
csendes tag

üdv ismét

na a haverom azt mondta, hogy a Delta táp az tulajdonképpen Chieftech hogy ez igaz-e azt nem tudom de azért azt gondolom, hogy 1 márkás gépbe HP csak nem raknak annyira gagyi tápot. csak hát kicsi a lelkem 300 W :O

a 8600 GT gondolom erősebb lenne mint a 2600XT volt annak még nem kell plussz fesz a HD 3850 v 3870-nek pedig már biztosan kellene amúgy én is azt gyanítom hogy nem bírná el a rendszert ha beindulna a vidikari

csak azért kérdeztem mert vannak itt akik tisztában vannak a vidikarik tápszükségletével valamennyire én is csak esetleg reménykedtem hogy esetleg mégis elbírna 1 előbb írt kártyát kipróbálni meg nem akarom mert lehet hogy ebben a masinában nem is a szabvány méretű tápocska van, mint ahogy az a "gyári egybegépekben" szokott lenni ... :(((

(#47136) DJ WOKKY válasza Jano156 (#47133) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Másik ventivel is ezt csinálja az a 3 tűs táp ? Esetleg ha tudod akkor mérd ki a valós feszültséget. Sajnos eddig ez csak találgatás, hogy mi lehet vele, a vanti is lehet rossz.

(#47137) spista222 válasza kovi72 (#47135) üzenetére


spista222
addikt

Azt kell megnézni hogy 12V-on hány A-t tud leadni mert a nagy fogyasztók manapság mind abból kérnek enni. Ezért szinte mindegy hogy hány Wattot írnak rá a tápra, mert egy 300W os Chifi modnjuk (18A es 12V os ággal) lehet erősebb egy 450W-os (16A es 12V-os ágnál) vagy még nagyobb noname tápnál.

(#47138) kovi72


kovi72
csendes tag

+12v -os ágon az van odaírva hogy 19A :F

(#47139) DJ WOKKY válasza kovi72 (#47138) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nekem a 480W-os tápomon 30A van a 12V-os ágon, illetve a többi ágon is 30A.

(#47140) kukinyo válasza Jano156 (#47133) üzenetére


kukinyo
addikt

És ha másik csatira dugod a ventit? Mit mutat?

(#47141) spista222 válasza kovi72 (#47138) üzenetére


spista222
addikt

Az azt jelenti hogy 228W ot tud leadni 12V-on. Ha nem húzol semmit akkor a E8300 max 65W ot eszik egyéb hardverre számoljunk még 40W-ot és akkor is marad még kb 100W VGA-nak. Ez szerint a 3850 75W- ot eszik vagyis elvileg minden gond nélkül mennie kellene. A 3870-es 105W-al már húzós lenne.vagy egy 2900XT 215W al :Y

[ Szerkesztve ]

(#47142) kovi72


kovi72
csendes tag

spista

és a 9600 GT mennyit eszik ???
többet mint 1 8800 GT ?

(#47143) spista222 válasza kovi72 (#47142) üzenetére


spista222
addikt

Amit linkeltem táblázatba mind a kettő benne van csak keresned kell és látod hogy a 8800GT(105W) többet eszik mint a 9600GT(96 or 52W).

[ Szerkesztve ]

(#47144) janos1994


janos1994
csendes tag

üdv! a véleményeteket szeretném kérni asrock N68-S3 UCC alaplapot akarok veni gyorsaásilag stabilitásilag jó e érdemes e ezt veni ? http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=n68-s3%20ucc br milyen észre vétel jó lene mit érdemes rola tudni mi a hátránya mi az elönye stb köszönöm elöre is

(#47145) thlacko válasza prmcsk (#47121) üzenetére


thlacko
csendes tag

:R
Köszönet és hála! Amúgy én is ezt találtam, csak gondoltam én vagyok a béna, velem van a baj, stb stb, De akkor megnyugodtam, hogy ez a lap felejtős.
Köszi mégegyszer. :))

Addig röhögtünk a főnök viccén, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#47146) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szűkségem. Van itt egy szerelésre váró gép, aminek a memóriája a ludas. de az alaplap csak 266MHz-ig kezel memóriát. Szerintetek, ha beleteszek egy 400-as memóriát, elkezeli az alaplap? Az alaplap egy MSI 845E

Köszi előre is a választ! :R

Sic Parvis Magna

(#47147) CoolMan válasza 30z.Samu (#47146) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Igen elvileg 266-on menni fog a 400-as memó. persze a puding próbája az evés.

(#47148) ladatuning20


ladatuning20
csendes tag

Sziasztok!! kellene 1 kis segitség!! olyan kérdésem lenne hogy van 1 delll irodai számitógépem, nem rég kaptam de nem tudom el inditani, mert valami jelszót kér!! ez miért lehet?? Üdv!!
SOS

(#47149) CoolMan válasza ladatuning20 (#47148) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akitől kaptad, kérd el a jelszót.

(#47150) ladatuning20 válasza CoolMan (#47149) üzenetére


ladatuning20
csendes tag

ezt mással nem lehet orvosolni mivel az nincs meg hozzá!! :( :( :( :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.