Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35101) leslieke válasza Lenry (#35100) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha. Köszi. Ez a nesze semmi, fogd meg jól.

Szerk: Nem lett elállítva! VGA csere történt, azóta írja ki. Ezt mondjuk fentebb is beleírhattam volna. Ha elállítottam volna tudnám mire kéne visszaállítani, nem gondolod?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35102) Lenry válasza leslieke (#35101) üzenetére


Lenry
félisten

nézd, ez egy olyan beállítás, amit soha senki semmiért nem állított át. a figyelmeztetés meg azért van ott, hogy biztosan ne is állítgasd.

hibaüzenetet azért kapod, mert elállítottad.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35103) Satyricon válasza Lenry (#35102) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha vga csere óta szórakozik, lehet csak a vga-t kell benne megigazítani. Vagy még azt csinálnám a helyedben, hogy kiszedném az elemet az alaplapból, és 1 félperc után visszatenném. Ennyi idő után elfelejti a h***eségét. :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35104) leslieke válasza Satyricon (#35103) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35105) Lenry válasza Satyricon (#35103) üzenetére


Lenry
félisten

ami ugyanúgy resetelni fogja, mint ha a default settingsre nyom rá :U

(#35101) leslieke és ezt nekem honnan kéne tudni, hogy nem "a gyerek baszogatta egész hétvégén, fingom nincs mi baja"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35106) leslieke válasza Lenry (#35105) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na ja, jogos. Marad a defaultra visszaállítás. De legalább azt látom, hogy Sheldon nálad is nyerő. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35107) Lenry válasza leslieke (#35106) üzenetére


Lenry
félisten

Sheldon hatalmas arc
:R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35108) realfub


realfub
csendes tag

most lett kicserélve a gépemben az alaplap és nem jó a hang ha a windowson belül nézem akkor azt írja hogy működik az ezsközkezelőben a High definition Audio Device de nincs hang sehogy se, a tálcán egy piros X van a hangszoró melett! A directx diagnostic toolban meg azt írja hogy No sound card was found. If one is expected, you should install a sound driver provided by the hardware manufacturer.
a drivert már százszor felraktam! lehet hogy rossz az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#35109) Satyricon válasza Lenry (#35105) üzenetére


Satyricon
addikt

Hátt nemtom. :( Nekem még anno volt olyan problémám, hogy az Asus M2NPV-MX alaplapomba vettem egy 7900 GTO-t, és letiltottam az alaplapi vga-t, betettem az újat, majd nem lett jó, mert nem illeszkedett rendesen a slotba a vga. majd kiszedtem, levágtam egy kis darabot a winyókábel csatijából, hogy beférjen kellőképpen a vga. Csak az volt a gáz, hogy elfelejtettem letiltani, a következő indításkor meg fel se villant a monitor, se az alaplapinál, se a 7900 GTO-nál. Pontosan nem emlékszem már, hogy hogy is volt, de ilyesmi lehetett, és csak az alaplapi elem kivételével állt helyre a bios. Ha az nincs, mehetett volna a kukába az alaplap. :DDD Ezzel nem okoskodni akartam, csak gondoltam elmesélem ezt a sztorit :U

Szerk.: realfub: Keress sztem frissebb drivert a neten, ami ehhez az alaplaphoz való. Am milyen lapod van?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35110) realfub válasza realfub (#35108) üzenetére


realfub
csendes tag

Asrock G31M-GS R2.0 már szedtem le drivert az Asrock honlapjáról meg a realtekről is a biosban mindent álíítgattam! windows szerint eszközekezelőben midnen müködik de atálcán ezt írja hogy No speakers are plugged in

(#35111) Lenry válasza realfub (#35110) üzenetére


Lenry
félisten

próbáltad kihúzni és visszadugni a hangszórókat a jackbe?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35112) jancsiii


jancsiii
tag

Sziasztok!
Ma kaptam meg az "új" lapomat gigabyte ga-ep43-s3l.
Belepakoltam a cuccaimat.
Az 1. bekapcsolásnál automatikusan újraindult,majd beléptem a bios-ba a procim 2140mhz-en a ramok időzítése katasztrófa,a proci ventilátor kezelés nem megy, padló sereg a venti. Beállítgattam,elindítottam a w7-et majd a bios frissítő progit.
Látom,hogy f9c béta verziós bios van a lapon.
Ok, akkor vissza teszem rá az f8-ast,úgy is lett.
Újra indítás után:
2mp-ként ujraindul, monitort nem húzza fel
vagy
üdvözlő képernyő és sehova tovább
vagy
fekete képernyő és semmi
vagy hiba jelző sípolások,amiről nem ír a könyv sem, de mindenféle hosszban és ritmusban nyomja.

Bios rom,lap, vagy csak nem kompatibilis a procimhoz a régebbi bios,a gond?

A bios reset mindeféle technikáját kipróbáltam.

Most a régi lapomba visszaraktam mindent és minden jól működik.

(#35113) Lenry válasza jancsiii (#35112) üzenetére


Lenry
félisten

ha már beállítottad és akkor jó volt, akkor minek szórakoztál a BIOS downgraddel? tedd vissza azt az f9c-t.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35114) jancsiii válasza Lenry (#35113) üzenetére


jancsiii
tag

Nem volt jó továbbra sem kezelte a cpu hűtőt, és a memória sebességek felére csökkentek.
Nem tudom vissza rakni mert,nem indul el.

(#35115) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
ASUS P5GD1-VM alaplapon az USB-k nem igazán szeretnének működni. Ha rákötök egy pendrive-ot abszolút semmi reakció, ha rákötök egy optikai egeret akkor a 0,5s-ra felvillan a piros fénye, de rögtön el is alszik, tényleg csak egy felvillanás. Biosban engedélyezve van, a rákötött eszközök tuti jók. Bárkinek bármi ötlete? :F :R

(#35116) realfub válasza Lenry (#35113) üzenetére


realfub
csendes tag

nem ilyen egyszerű a dolog már mindent beledugtam a,it lehet :)
ha beírja az ember a google-ba hogy: No speakers or headphones are plugged in. akkor kiad egy csomó találatot és mind ugy kezdődik hogy win 7 lett telepítve... de értelmes megoldást nem találtam, ezért gondoltam írok ide hátha valakinek volt már hasonló problémája

(#35117) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Üdv mindenkinek
Nem tudja valaki véletlen hogyha nekem olyan lapom van ami csak 800Mhz-ig támogat memóriát akkor abba bele lehet tenni az 1066-ot is???
DDR2 ramról beszélünk. Köszi

(#35118) jancsiii válasza Zsolti23 (#35117) üzenetére


jancsiii
tag

igen.

(#35119) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!
Érdeklődtem már itt (ezzel) a problémával. Annyit változott a dolog, hogy biosz már van(Amiboot.rom átnevezés, Ctrl+Home lenyomva), be is tudok lépni, és be is tudom állítani.
Viszont Win telepítésnél mikor kezdi betölteni a cuccokat, kb. amikor a hibakereső DLL kerül betöltésre, akkor újraindul az egész.
Eddíg cseréltem ramot, a Sata Hdd helyett Ide is lett próválva(bioszban Ide állítva), default biosz, másik telepítő, másik DVD meghajtó(itt megjegyzem, mintha nem úgy kezelné mint a többi lap, de indul a telepítés).
Az újraindulás nem mindíg ugyan akkor van, mert néha amikor a rendszer kiépítést ellenőrzi, akkor is történt újraindulás.
Ha olyan meghajtóval próbálom amin van rendszer és csökkentettben indítanám, elkezdi, de újraindul.
Esetleg valakinek lenne ötlete hogy mi lehet a gond, vagy mit próbáljak még, azt megköszönném? :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#35120) atti_2010 válasza kriszbon (#35119) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A régebbi leírásod alapján ez kifejezetten kondenzátor hiba, az hogy lerövidül az idő az újra indulások között attól van hogy nagy nehezen feltöltődnek, mindenképpen megérné kicserélni őket ha ragaszkodol az alaplaphoz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35121) kriszbon válasza atti_2010 (#35120) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm értem, és én is gyanakszom még azokra is, de ugye most már nincs újraindulgatás, csak a telepítés nem megy. Persze ez még akkor is lehet attól is, ezért lenne jó leszűkíteni a dolgot mielőtt elkezdek keresgélni kondikat(csak tudnám hól). :F
Csak úgy jött ez a lap, és azért még is csak P35 chipset :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#35122) atti_2010 válasza kriszbon (#35121) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem a kondikat így is úgy is ki kell cserélni, nem nagy befektetés, annyit talán érdemes megnézni hogy nem melegszik e a proci, vagy a hidak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35123) kriszbon válasza atti_2010 (#35122) üzenetére


kriszbon
őstag

Na igen nem nagy befektetés lenne, csak ugye azok a 680-as kondik a proci körül alacsony profilúak, mivel a hűtő alatt el kell férniük(és hol találok olyanokat?).
A proci és a két híd csak átlagosan melegszik, bioszban a procit 28-29 lapot meg vagy 23-24 fokosnak írja, épp ezért nem értem. Azt nem tudom hogy rendszer nélkül milyen tesztet tudnék futtatni CD-ről ami leellenőrzi a lapot(memtest az van). :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#35124) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

biztos már lerágott csont, én most, a 7 éve halogatott gépfejlesztés után szembesültem a problémával.

adott egy 20tűs enermax táp, meg egy 24 tűs asus m4a785td-m evo.

itt azt írják, hogy ha van elég áram, akkor mind1 a +4 tű. akkor a 20->24tűs átalakító pusztán lehúzás lenne?
ugyebár a 20tű u.az, csak kap még 1-1 ágat 3.3,5,12V-ból.

az alaplap leírása azt írja, hogy 12V-n 15A kell neki. a 300W-os enermax 22A-t tud, tehát elvileg elég.

mi tévő legyek? tegyem rá a 20tűs csatit, ahogy ott írják, és a maradék 4 tű szabadon marad, vagy kéne 20->24tűs átalakító. (tudom, vegyek tápot, de az most egyelőre nem opció, és bízom benne, hogy a 22A elég egy 15A-s full integrált uATX-hez - diszkrét VGA nem lesz, csak egy RAM modul meg egy HDD oszt jónapot - telepítés erejéig egy dvd is.)

lehet baja attól, ha megpróbálom a 20tűssel elindítani?

előre is köszi a segítséget.

(#35125) kriszbon válasza kriszbon (#35121) üzenetére


kriszbon
őstag

Nah egy memtesztet futtatni akartam, de simán dobott egy hátast már attól is hogy elindítottam. A ram nem hibás, mert tesztelve van, amúgy belepróbáltam az enyémet is, és azzal is azt csinálta(ez is tuti jó), tehát mikor elindítom elkezdi a tesztet, és újraindul a lap. Én má nem tom mi lehet a nyűgje. :( :F
Mod. (#35124): Nyugodtan kipróbálhatod azzal is nem lesz baja, csak figyelj oda nehogy rosszul akard beleerőszakolni a csatiba. Ha megnézed a csatlakozó végét és az aljzatot is, láthatod a sarok letöréseket.
Mod2. (#35126): Ki van csukva hogy a tápommal megegyező nem elég, de van 300-as is belőle.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#35126) Lenry válasza kriszbon (#35125) üzenetére


Lenry
félisten

tápegység?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35127) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Tiszteletem !

Szeretném segítségüket kérni ! ;]
Az alaplapom : [link]
A processzorom : Intel Pentium 4 D 530 (nem a ,,J'' - s változat!)

A konkrét kérdés amire szeretnék választ kapni :
-Az alaplapra melyik BIOS verziót telepítsem , a 7 verzió közül ? :F :F

Kielégítő válaszukat várom szeretettel ! :K

Üdv.
Tibor

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#35128) kriszbon válasza Tibor_560sec (#35127) üzenetére


kriszbon
őstag

Amit linkeltél az speciel nem a tiéd, mert ahhoz nincs 7 biosz verzió. Nem mindegy hogy melyik Rev. 1.x, Rev. 2.x, Rev. 2.3 a tiéd ha 7 biosz frissítés van hozzá, akkor a Rev. 1.x (ha rákattintasz Rev részre és ugy nézed a proci listát akkor látod a különbséget). Egyébként most melyik van rajta(Cpu-z vagy Everest mutatja)?
De ahogy tudom tökmindegy, mert ezeket a procikat alapból megeszik ezek a lapok. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#35129) Tibor_560sec válasza kriszbon (#35128) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Szia rev 1 .1 van a lapba beleírva .
F 10 bios van rajta és ez a processzor az intel celeron d420 nál is lassabban dolgozik :F
Létezik e olyan , hogy az éppen aktuális bios nem megfelelően támogatja a processzort :F
Szóval , ha régebbi biost telepítek fel akkor érhetek el javulást a teljesítményben :F
Mert ezt a procit azért vettem , hogy jobban fussanak a programok ... és erre a celeron a jobb ... :Y
Kiküszöbölhető esetleg régebbi bios verzióval :F
Vagy e két processzor egy súlyban van teljesítményileg :F Pentium d 530 vs. Celeron D420

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#35130) kriszbon válasza Tibor_560sec (#35129) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem tartom valószínűnek hogy régebbivel jobb lenne, mert a legelső alap biosz is támogatta már ezt a procit, és az ujabbak tartalmazzák az összes régi adatot és a közben történt javításokat is.
A celeron csere után csináltál a bioszbam default beállítást hogy azzal induljon a gép?
Ha csináltál akkor még próbálhatsz egy biosz resetet(Clr Cmos).

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#35131) Tibor_560sec válasza kriszbon (#35130) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Köszönöm a segítségedet ! :K

Kivettem az elemet az alaplapból ... > FATAL SYSTEM CLEAR :D :DD ;] ;]
Viccet félre téve befaragtam ezzel a procival ... :(( :W
Adom is el ... nem jó :( semmire : melegszik , alapjáraton 60 Watt eszik ... :((
Elbújhat a Celeron mellett a föld alá ... :(( @ 2.5 GHz > 49C' 35 Watt ... :C :C :C
A legnagyobb csalódás volt ez a processzor amit valaha vettem :DDD

És utólag is bocs az OFF-ért !

Üdv.
Tibor

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#35132) fenergie84


fenergie84
addikt

Kis segítséget kérnék :K

Adott egy JWT-945GC-A2 lap, eddig egy Asus 7600GS hibátlanul teljesített benne, tegnap egy 8600GT-t akartunk rakni bele, de a gép nem indult el.
Felpörög a VGA, a CPU hűtő is, de sípolni nem sípol a lap, a Bios boot sem jön be, a monitor be sem kapcsol.
A kártyát egy másik gépbe beleraktuk, az gond nélkül első indításra elindult.
Az fent említett lapon van integrált VGA, ha nincs benne a kártya akkor automatikusan elindul azzal gond nélkül.
A VGA-t a saját gépemben is használtam, gond nélkül, sőt még havernál is volt, ő is használta egy ideig.
Mi lehet a probléma?

(#35133) netseft válasza fenergie84 (#35132) üzenetére


netseft
aktív tag

Nem tudom a BIOS-ban milyen ezzel kapcsolatos beállítási lehetőségek vannak, de az enyémen vannak ilyenek: Init Display First (Onboard, PCI, PCI Express), Onboard VGA (csak akkor engedélyezze, ha nincs PCI Express-es kártya, vagy mindig engedélyezze). Ezeket érdemes beállítani a BIOS-ban amikor az integrálttal elindul, aztán belerakni a videókártyát, hátha ez segít.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#35134) fenergie84 válasza netseft (#35133) üzenetére


fenergie84
addikt

Most arra nem emlékszem, hogy mit lehet állítani, de valamit állítottunk és úgy meg még az integrált vga-val sem jött be semmi, aztán csak a bios reset segített...
na majd jobban ráfekszek a témára...:R

(#35135) realfub


realfub
csendes tag

olyan problémám lenne hogy most lett kicserélve az alaplapom win7 lett felrakva és nincs hang! a windows eszközkezelő szerint minden rendben van vele és müködik közben a tálcán a hangszoró mellett egy piros x van és azt írja hogy No speakers or headphones are plugged in. és a dxdiag szerint: No sound card was found. If one is expected, you should install a sound driver provided by the hardware manufacturer.
A drivert százszor feltettem probáltam különböző helyekről feltenni! de nem hiszem hogy azzal van baj mert az eszközkezelő érzékeli a drivert! BIOSban sincs semmi kikapcsolva neten utánna olvastam és láttam hogy sokakkal előfordul ez amikor win7re váltatottak de értelmse megoldást nem találtam! hátha itt valakinek volt hasonló problémája és megodlodott

(#35136) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy MSI 890GXM G65 amiben egy GTX460SE ketyeg. Ezt szeretném SLI-be tenni, de sajnos ez egy CF deszka... Viszont hallottam hogy lehet használni SLI-t is benne, nem tudom ez igaz-e :F Esetleg egy hasonló SLI-s lapot ajánlhattok! mATX legyen, USB3.0 és beépített vga nem fontos. Köszi :R

(#35137) dim dim


dim dim
tag

Ehhez szóljon hozzá valaki!
Sima AM3-as alaplap. BIOS-t frissítettem. Mióta frissítettem, az addig tökéletesen működő PCI SB hangkártya meg se nyikkan. Eltűnt az eszközkezelőből, hardver diagnosztikia programok se látják. MIntha nem is lenne.
Másik gépben hiba nélkül megy.
Ötlet!

Thanks!

(#35138) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok! Új lapot vettem, feltelepítettem a drivereket, mindent ahogy kell és az usb-s egereket nem akarja felismerni, sehogy sem. XP sp3 van rajta. Az említett lap: Asrock n68c - s ucc. Nem tudjátok mitől lehet? Rákerestem gugliban, hogy n68c-s ucc usb mouse error, troubleshooting, stb, de semmi eredmény.

(#35139) fenergie84 válasza kecz (#35138) üzenetére


fenergie84
addikt

Nézd meg, h a biosban van e lehetőség usb mous használatával kapcsolatos állításra...

(#35140) MrMajus


MrMajus
csendes tag

Helló!

Nemrég vettem 1 hd3850-es agp-s karit 1 msi pt880 neo lsr laphoz, viszont nem akar menni a kari. Nem ad semmi képet, bekapcsolást követően 2 csipogás, majd 8 csipogás hallható.
Valakinek valami ötlet? Mivel próbálkozzak?

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv

MrMajus

(#35141) fenergie84 válasza MrMajus (#35140) üzenetére


fenergie84
addikt

a vásárláskor kipróbáltad a karit az eladó gépében?
mert a csipogásból ítélve szerintem rossz...

(#35142) MrMajus


MrMajus
csendes tag

a karit láttam működni, tehát valami más lesz a baj...

MrMajus

(#35143) fenergie84 válasza MrMajus (#35142) üzenetére


fenergie84
addikt

tápcsati kell neki?

(#35144) tarika


tarika
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy mikor kikapcsolom a gépet, tápot is áramtalanítom hátul akkor az alaplapon lévő zöld kis led (aminek csak akkor kéne világítani ha megy a gép vagy a táp áram alatt van) az bizonyos időközönként fel-fel villan, de csak egy villanás erejéig(Lekapcsolt táp mellett!!!) a géppel nincs gond amúgy stabil nem szórakozik stb, csak kicsit fura...ötletek ? vélemény ?

az alaplap egy : Asus m4a87TD/usb3
a táp meg egy : 500w os csiftec ctg
a konfig többi részének szerintem nincs köze hozzá de azért leírom (hátha mégis) egy phenom 555BE@x4, 2x2g 1600kingston ram, 460gtx, 1sata winyó 1 odd

a gépen nincs szünetmentes és semmi más sima hálózatba van bedugva...

[ Szerkesztve ]

(#35145) fenergie84 válasza tarika (#35144) üzenetére


fenergie84
addikt

ha van az alaplaphoz maual-od, akkor nézd meg h miért van benne a led!
előfordulhat, hogy lehet jelzi azt, ha nincs áram alatt a gép...

(#35146) tarika válasza fenergie84 (#35145) üzenetére


tarika
tag

Hát ennyit ír arról a bizonyos Led-ről...csak kissé furcsálom, hogy elvileg leáramtalanított táppal az alaplapi led ha olyanja van be-be villan rendszertelen időközönként.... valaki valami ötet ?

[ Szerkesztve ]

(#35147) Sucuka válasza tarika (#35146) üzenetére


Sucuka
senior tag

Erre a következő a lehetséges válasz, tapasztalatból tudom:
(A leáramtalanított gépet úgy érted, hogy kihúztad a 230V-ból, ugye?)

Nálam pl van egy kis 2,5"-os USB/SATA rack az egyik hátsó USB-be dugva, de mivel az egy USB port árama kevés neki, kisegítem egy +5V-os külső táppal. Ha áramtalanítom a gépet, akkor gyakorlatilag az alaplap mindaddíg megkapja az 5V-ot ezen a kisegítő kis tápon keresztül, míg azt, vagy a winyót ki nem húzom az USB-ből.
Úgymond feszültséget kap a lap egy másik forrásból, mert a készenléti ágak a gépen belül egy tápvonalat képeznek.

Az alaplapi LED tehát azt jelzi, hogy a lap megkapja a készenléti +5V-os tápot, de nem a tápegység felől, hanem valahonnan kívülről.
(Nézd meg, hogy te használsz-e valami olyan külső hardvert aminek saját tápja van, és nem csak a gépről kap. ott lesz a megoldás.)

Persze ha a LED úgy világít, hogy a gép tápja is be van dugva, akkorviszont normális, hisz ez a LED a készenléti feszkót hivatott kijelezni.

(#35148) zsoldi80


zsoldi80
tag

Hali!

Gigabyte GA-EP43-DS3L bekapcsolás után 5 másodpercenként újraindulgat, se kép, se hang :W :W :W a 4 phase led világít rajta, ventik mennek és semmi. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Valakinek valami ötlet?

(#35149) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok
Asus P7H55-M alaplaphoz lehet e csatlakoztatni régebbi (ata) winyot ,
üdv

El. Psy. Congroo.

(#35150) RootRulez válasza adamkaa777 (#35149) üzenetére


RootRulez
félisten

A képén látok IDE csatlakozót, szóval több, mint valószínű. :K

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.