Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35251) Heffi válasza albert8 (#35248) üzenetére


Heffi
őstag

Itt szerintem megtalálod az első oldalon, csak fel kell nagyítani.

(#35252) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
van egy ilyen lapom, és a cpu támogatási listában fel van sorolva egy csomó am3-as proci is, de én úgy tudtam csak am2+ -t kezel. Ha vennék egy ilyen procit, kezelné?

(#35253) zek47


zek47
csendes tag

Szervusztok!
Tudnátok erre írni valamit?
http://prohardver.hu/tema/asrock_a330ion/hsz_229-236.html
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#35254) RootRulez válasza albert8 (#35248) üzenetére


RootRulez
félisten

Találtam neked User Manualt és feltöltöttem, ez alapján menni fog... :K

═════════════════════════════════════════

(#35255) RootRulez válasza laccy88 (#35252) üzenetére


RootRulez
félisten

F8 vagy F9E verziójú BIOS-szal vinni fogja. Szóval frissítsd még ezzel a procival, amid most van. :K

═════════════════════════════════════════

(#35256) albert8 válasza iceman1988 (#35250) üzenetére


albert8
addikt

Kösz srácok a gyors segitséget :R :K
Respect for:iceman1988,Heffi,RootRulez

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#35257) Heffi


Heffi
őstag

Segítsetek ki légyszi. Egymás után folyamatosan ismétlődő hosszú beep az mit is jelenthet? VGA? Legalábbis kép az nincs.

(#35258) Lenry válasza Heffi (#35257) üzenetére


Lenry
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35259) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok!
Van egy problémám. Vettem egy hibás alaplapot és szeretném megjavítani. Hibajelenség: bekapcsolom a gépet és még a BIOS sem stabil, néhány másodperc múlva kikapcsol, mintha standby lenne, mert melegszik a VGA és a proci is, de nem reagál még a resetre sem. Átnéztem a panelt és egy lyukas kondit találtam (6.3V, 1000uF):

Kérdésem: hol lehet ilyen kondit venni, meg tudom-e bütykölni házilag? (Ha jól látom csak két lábat kell forrasztani, nem egy bonyolult menet :U )
Köszönet minden lehetséges ötletért! :R

(#35260) Lenry válasza lujó55 (#35259) üzenetére


Lenry
félisten

a lakhelyedhez legközelebbi elektronikai szaküzletben.

ha tudsz forrasztani, akkor igen, te is ki tudod cserélni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35261) Heffi válasza Lenry (#35258) üzenetére


Heffi
őstag

Elmentettem kedvencekbe. Köszi :R

(#35262) RootRulez válasza Heffi (#35257) üzenetére


RootRulez
félisten

Memória vagy memória vezérlő...

═════════════════════════════════════════

(#35263) laccy88 válasza lujó55 (#35259) üzenetére


laccy88
senior tag

én tartok tőle, hogy nem csak kondi gond van ott. de ne legyen igazam! mindenképp itt kezdeném én is a javítási kísérletet.

(#35264) lujó55 válasza Lenry (#35260) üzenetére


lujó55
őstag

Ennyi? Ilyen egyszerű? Ezek általános rendeltetésű kondik? Akkor nyert ügyem van: hobbi elektronika... :K

(#35265) Lenry válasza lujó55 (#35264) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ezek pont ugyanolyan kondik, mint amik bármi másban vannak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35266) lujó55 válasza laccy88 (#35263) üzenetére


lujó55
őstag

Hát ezt így nem tudom megmondani, nincs diagnosztika laborom. Egy próbát azért megér, ha nem túl húzós egy ilyen kondi... :U

(#35267) laccy88 válasza lujó55 (#35266) üzenetére


laccy88
senior tag

mindenképp megéri egy kondi árát :)

(#35268) Poo válasza lujó55 (#35264) üzenetére


Poo
aktív tag

Esetleg érdemes( én legalább is kiszoktam ) minden olyan fajta kondit kicserélni az alaplapon amivel gond van mert ott valamit elméretezhettek.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35269) Heffi válasza RootRulez (#35262) üzenetére


Heffi
őstag

Megcseréltem a 2 memót és jó lett, úgyhogy igazad volt.

(#35270) lujó55 válasza Poo (#35268) üzenetére


lujó55
őstag

A helyzet az, hogy a többi normálisan néz ki, nincs puposodás, csak ez az egy van kilyukasztva. Olyan, mintha tűvel kiszúrták volna a tetejét. Csak azt nem értem, hogy több 1000uF-os 6.3V-os kondi is van és más gyártótól, mert más a színük. Vajon miben különböznek egymástól? :U Vagy semmi különbség nincs köztük, csak éppen ilyen jutott az alaplapgyárban a beszállítóktól?

(#35271) RootRulez válasza Heffi (#35269) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor kafa. :K

═════════════════════════════════════════

(#35272) Poo válasza lujó55 (#35270) üzenetére


Poo
aktív tag

semmi különbség nincs köztük teljesítményben legalább is ha mindegyik 1000uF-es és 6,3V-os csak más beszállítottól vannak, van egy nagyon jó elektronikai bolt a lehet piac mellett Lomex a neve én ott szoktam vásárolni ajánlom másoknak is aki foglalkozik elektronikával. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35273) chuck91


chuck91
tag

Hali.
Mitől lehet az hogyha a front audio-nak a MIC_GND dugót rádugom a alaplapra nem indul el a gép? De ha nincs rádugva akkor müködik, de a mikrofonban nem lehet hallani szinte semmit csak zugást?
az alaplap egy Foxconn 865g7mf-sh.
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#35274) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Erdeklodni szeretnek, h Asus lapoknal mire es hogyan terjed ki a 3 eves garancia? Tehat ha van egy 1 eves es par napos P5QL/EPU lap, ami meghalt, ez biztos, es tudni szeretnem, h el-e a cseregarancia vagy mit fognak tenni?
Koszonom!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#35275) RootRulez válasza zolikaDB (#35274) üzenetére


RootRulez
félisten

Írj emailt az ASUS képviseletnek. :K

═════════════════════════════════════════

(#35276) #65675776 válasza Poo (#35272) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kondenzátor esetén hogyan értelmezel teljesítményt?

Egyébként meg igenis lehetnek, és vannak is különbségek azonos kapacitású kondenzátorok között. Ha nem lenne, akkor nem használnának egy eszközön belül többfélét. Nem mindegy pl, hogy hova milyen ESR értékű kondit rak az ember. Illetve szintén nem mindegy a hőmérséklettűrés sem.

(#35277) lujó55 válasza #65675776 (#35276) üzenetére


lujó55
őstag

(#35272) Poo, (#35276) daa-raa

köszi a válaszokat! Szerintem megkérdezek egy villanymérnököt, vagy szakembert, hogy milyen kondit vegyek és majd én összevergácsolom, úgyis régen forrasztgattam NyÁKot
:DDD

(#35278) hympyke


hympyke
csendes tag

Sziasztok...

Kissé reményvesztetten üldögélek a monitorom előtt. Win7 64bites oprendszert használok, jelenleg 8 GB, korábban 4GB rammal. A lap tipusa abit in9 sli, bios a legújabb ami elérhető.
Valamiért nem kezeli már a 4 giga ramot se a gép, a 8at meg főleg nem. Mindkét esetben a következő dolgot látom a rendszernél:

http://www.kephost.com/images3/zkv6nhu8px9edl51ao1o.jpg

A taskmanagerben is csak ez a mennyiség szerepel mint elérhető memória. Az erőforrásfigyelőben 4865MB szerepel "hardverek számára fenntartva".
Van valakinek használható ötlete...? Én már kifogytam belőlük.. :(

(#35279) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Tanácsot, helpet kérnék!
ASUS m4N78-AM alaplap, benne AMD Athlon II X4 CPU-val.
BIOS a legfrissebb.
A rendszer (Win 7 x64) csak kettő magot lát a négyből! És persze a diagnosztikai programok (Everest, AIDA stb.) se látnak többet.
Mi lehet ennek az oka? Ugyanakkor kiírja az Everest is, hogy Quad-Core AMD X4, de csak core 1, core2-t mutat.
A BIOS post részben megjelenik ahogy kell: Athlon II x4.
Mint írtam, BIOS friss, kompatibilitási listában benne van a CPU!
Ötlet?

Köszönöm

(#35280) Heffi válasza zolikaDB (#35274) üzenetére


Heffi
őstag

Gondolom van számlád és(vagy) garanciajegyed és nem a gyártói garira apellálsz. Szerintem cserélniük kell, ha hibás és fizikai sérülésektől mentes, még a 35. hónap 28. napján is, ha 36 hó garival értékesítette a kereskedő.

(#35281) zolikaDB válasza Heffi (#35280) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is így gondolom, és így áll a helyzet, ahogy leírtad! Kösznöm! :R

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#35282) Heffi válasza zolikaDB (#35281) üzenetére


Heffi
őstag

Vettem a PH-n egy P5Q-E-s lapot próbagarival, ami másfél év után "kicsit" megégett egy zárlatos venti miatt. Amikor szétkaptam a gépet, a hátlapján találtam egy matricát a bolt nevével. Telefonon A gyári szám alapján beazonosították, hogy 3 év garival adta ki a nagyker. Igaz, hogy 4 hétig tartott, de adtak helyette egy hasonló kaliberü lapot.
Szóval fel a fejjel és irány a kereskedő a hibás cuccal.

(#35283) zolikaDB válasza Heffi (#35282) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom a biztatast! :R

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#35284) tkesy válasza hympyke (#35278) üzenetére


tkesy
őstag

Reménykedj, hogy a biosban van valami " memory remapping" opció, vagy beállítás... Ha van, akkor engedélyezd, ha nincs, és már a boot folyamán sem látja a gép a 8 GB-t, akkor van fölös 4 GB-od a gépben...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35285) tkesy válasza dim dim (#35279) üzenetére


tkesy
őstag

csak 5let szintjén: a biosban engedélyezve van az összes mag használata?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35286) Proc8011


Proc8011
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő:
Adott egy alaplap csere (Alivenf7g-hdready) a probléma az, hogy minden OKés lenne ha bootolna a gép de nem teszi :(. A ventik pörögnek de életjelet nem ad.

Mi lehet a gond?

Segítséget előre is köszönöm!

(#35287) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
van egy gigabyte ga m55plus s3g v1-es alaplapom és bekapcsolásnál eléggé furcsa dolgot művel. a pci-e foglalatban van egy hd5750 (sapphire) és fogja felpörgeti a ventit majd visszaveszi, újra felpörgeti majd visszaveszi..ez megy kb 20-30 másodpercen keresztül majd pedig megindul a gép. hozzáteszem, amikor az integrált videokártyára van kötve egyből megindul szépen. de visszatérve a pci-e foglalatban lévő kártyához..amikor az van benne és megindul (még nem volt olyan hogy nem indult volna meg, csak ahogy az előbb írtam lassan) akkor a win7-be már megy minden szépen. játszok is rajta, internetezek stb.. mi lehet a gond?a legfrissebb bios van fent neki. proci nincsen húzva, minden alapon megy.
a segítségeteket előre is köszönöm!

(#35288) dim dim válasza tkesy (#35285) üzenetére


dim dim
tag

a bios-ban semmi erre vonatkozó beállítás nincs
se engedélyezni se tiltani nem lehet

(#35289) sgery


sgery
őstag

No, leadtam szervízbe a Gigabyte P43-S3L lapot Ipon-nál (szerencsére segítőkészek voltak, és bár 2éve vettem, és náluk maradt 1,5éve a gari papírom más ügyben, megoldották az gondot) kemény 2-4héten belül meg is csinálják ha garis a hiba. Szerintetek garanciális az a hiba, ha egy 100%-ig biztosan hozzá illő biost frissítettem, fel is tette biztosan majd nem indult el, ahogy régebben is írtam?
Budapesten 5-6.000Ft-ért csinálnak biosfrissítést forrasztott biosnál. Azért jól lehúzzák az embert :/ Ha netán nem cserélik gariban a lapot, akkor le tudom venni a biost forrasztó pákával, hogy postázzam valami olcsóbb helyre javítani? Elég jártas vagyok a forrasztásban, miniatűr ledezést is csináltam már a kocsimon pl.

Amíg pedig elkészül a lap vettem 12e-ért egy csoda Gigabyte GA-G41M-ES2L lapot. Ami amúgy jó is lenne, ha a videokártya behelyezése után pl. beférne még az audigy 2 is. vagy esetleg egy légy, mert a videokártya betakarja az összes portot :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35290) pajti11


pajti11
csendes tag

sziasztok légyszi valaki segitsen van egy asus p5gpl_x se alaplapom és tettem bele egy intel core 2 duo e7500 as procit és a gép nem csinál semit elsem indul csak a ventilátorok zugnag. Még a wincsesztert sem inditja el. De ha vissza rakom a régit aval tökéletes. Mi lehet a baj

(#35291) Lenry válasza pajti11 (#35290) üzenetére


Lenry
félisten

elmész az asus oldalára, kikeresed a lapod, megnézed a processzortámogatási listát, megnézed, hogy az E7500 benne van-e és ha igen, milyen verziós BIOS kell hozzá. a régi procival elindítod a gépet, ellenőrzöd a BIOS verziót és ha szükséges frissíted. (ha meg nem csináltál még ilyet, akkor kérd egy szakértő segítségét, semmiképp se állj neki egymagad!)

és karácsonyra kérj egy helyesírási szótárat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35292) lacus20


lacus20
csendes tag

sziasztok van itt valakinek msi ms-7204 tipusú alaplapja? mert nem talállok semmi féle drivert hozzá xphez valaki segítsen :O kösz

(#35293) pajti11


pajti11
csendes tag

köszi a válaszod csak még annyit hagy kérdezek, hogy ha véletlen az alaplapom nem támogatja a procit akkor el sem indítja az alaplapot? Nem kéne valami hiba üzenetet ki irnia

(#35294) Lenry válasza pajti11 (#35293) üzenetére


Lenry
félisten

jobb esetben de, igen, ki kellene. nálad a rosszabb eset áll fönn

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35295) Heffi válasza pajti11 (#35293) üzenetére


Heffi
őstag

Nem akarlak elszomorítani, de a 915-s chipsettel szerelt alaplapod nem igazán támogat Core2-s procikat. :(

(#35296) tkesy válasza dim dim (#35288) üzenetére


tkesy
őstag

Mi a proci pontos típusa? És mi az alaplap verziója?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35297) tkesy válasza pajti11 (#35290) üzenetére


tkesy
őstag

Ha szerencséd van, akkor a procid túlélte, ha nincs akkor kinyírtál egy E7500-öt...

Az alaplapodba s775-ös Celeron D illetve P4-5xx, P4-6xx processzorok rakhatók, mással nem fog működni... A teljes listát itt olvashatod, a CPU Support list fül alatt...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35298) tkesy válasza lacus20 (#35292) üzenetére


tkesy
őstag

micro BTX nem éppen egy elterjedt formátum.. :D

Innen le tudod tölteni a maualt, és alapján a következőket drivereket kell összeszedned:
- chipset: intel p945
- déli híd: intel ICH7
- lan: intel 8100C
- hang: Realtek ALC882.

ez meg már nem fog sokáig tartani... :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35299) Fittipaldi72


Fittipaldi72
tag

jó napot!Az lenne a gondom,hogy új videokarit akarok venni,és ahhoz meg akarom tudni,hogy milyen alaplapom van.Ha meg szeretném nézni everest homeban,azt irja,hogy;alaplap neve:Ismeretlen.
Mit tegyek?nincs sem időm,sem kedvem szétszedni a gépem.ha tudtok valami programot amivel meg tudom nézni,kérlek irjátok meg a nevét!előre is köszönöm.

Mindhalálig Rock N Troll!

(#35300) Poo válasza Fittipaldi72 (#35299) üzenetére


Poo
aktív tag

Aida32

Veszek eredeti tonereket,patronokat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.