Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34401) dfdfdf válasza @matthew@ (#34399) üzenetére


dfdfdf
őstag

speedfannal tudtam állítani rajtuk de nem tökéletesen sajnos. Így használom a tápomon lévő csatikat :)

(#34402) #65675776 válasza @matthew@ (#34399) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lapon négy csatlakozó van ventilátorok számára. Erről a két négytűs az, amit a BIOS tud úgy-ahogy vezérelni. A többit sehogy.

(#34403) @matthew@ válasza #65675776 (#34402) üzenetére


@matthew@
őstag

Tehát akkor 1 van a CPU-nak amit tud vezérelni és egy a ventinek amit pl beleteszek és az úgy-ahogy vezérlés mit takar? nem működik tökéletesen?
dfdfdf a tápomra is rátudok kötni ventiket és az vezérli őket? GigabyteSuperB 460W-s tápom van.

Matthew 24:42

(#34404) nigtfall válasza Core2duo6600 (#34395) üzenetére


nigtfall
csendes tag

Hello !

A probléma megoldva legalábbis a hdd-s biosos .Hdd megy ,de csak úgy ment hogy beleraktam egy másik vinyót és azt már érzékelte és bootolt is.El volt állítva a vmi sata pata ide vmi , mert a fő hdd satas.

De még akkor sem akar menni az az 5670 es vga az MSI 945 pl neo-val.Táp chieftech gps 400a
ezt az alaplapot(rev.1.x es) lehet frissíteni rev 2.0 -es biossal ?
mert most 1.9 es bios van és a rev 2.0 nál meg 5.1 ír már.
Akkor talán menne a vga :( Mert ha nem megy viszem vissza a boltba.

[ Szerkesztve ]

Búúú - Mondta a boci

(#34405) polgi803 válasza Core2duo6600 (#34395) üzenetére


polgi803
őstag

És mindegy mire állitom a PATA-s winyot?Van a rendszerwinyo...az SATA masteron van.A PATA-sat mire állitsam?

(#34406) polgi803 válasza polgi803 (#34405) üzenetére


polgi803
őstag

Beraktam gyorsan slave-re de nem látta.

(#34407) polgi803 válasza polgi803 (#34406) üzenetére


polgi803
őstag

Master-on sem. :(((

(#34408) polgi803 válasza polgi803 (#34407) üzenetére


polgi803
őstag

Ja és az a controller be van kapcsolva

(#34409) mariacchi


mariacchi
csendes tag

sziasztok help pls
win 7 op rendszer aida szerint egy dx11 van rajta
videokártyám elhalálozott tettem bele egy kis 64mb ami nekem elég lenne amire szükséges
na de inditom az online game majd kiirja h direct x 9.0c kell neki erre gondoltam semmi gond telepitem és jó lessz
hát nem lett jó

a kérdés arra vonatkozik h a dx 11 el lehet e valahogy távolitani a rendszerből h dx 9 legyen majd helyette?

előre is köszi a gyors válaszokat
üdv mariacchi

Ha az ember magányra vágyik, akkor nem az egyedüllét, hanem csak a megfelelő ember közelsége kell neki!

(#34410) dfdfdf válasza @matthew@ (#34403) üzenetére


dfdfdf
őstag

A legegyszerűbb olyan ventit venned alapból alacsony fordulaton megy.
460as superB nem tud ventit vezérelni.

(#34411) dfdfdf válasza mariacchi (#34409) üzenetére


dfdfdf
őstag

Felesleges eltávolítani a drivert meg talán el se lehet hiszen integrált dolog.
Igen annyit tud használni amit a VGA tud ne aggódj nem fog olyat megjeleníteni amire nem képes és a játékokban csak dx9 lesz elérhető.
A kis karit illene feltelepíteni w7 driverrel....

[ Szerkesztve ]

(#34412) @matthew@ válasza dfdfdf (#34410) üzenetére


@matthew@
őstag

De akkor azok a ventik is csinálnak azért elég áramlatot? És a speedfan progival nem lehet őket jól állítgatni?

Matthew 24:42

(#34413) Core2duo6600 válasza mariacchi (#34409) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tedd fel a directx frissitést, mert ugyan van a 9- 10 - 11 de nincs köztük átjárás.
A kis kártyán valszeg nem lesz aero, de a win természetesen használható lesz.

(#34404) nigtfall
Nem lehet frissiteni, valszeg a 2 lapra külön bios szedhető le.
Be dugtad a vga ba + tápcsatikat?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34414) nigtfall válasza Core2duo6600 (#34413) üzenetére


nigtfall
csendes tag

Hello !
Nem , mert nincs külön tápcsati rajta.
Akkor tényleg nem lehet frissíteni a biost tovább?: (
Am holnap meg lesz nézve , hogy máshol megy e .

Búúú - Mondta a boci

(#34415) nigtfall válasza nigtfall (#34414) üzenetére


nigtfall
csendes tag

Lehet hibás a videókártya?

Még sípolni se sípol semmit.

Búúú - Mondta a boci

(#34416) Core2duo6600 válasza nigtfall (#34415) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Még akár az is lehet.
Nekem úgy halt meg a 8800 gtx em, hogy rendesen használtam a gépet, majd kikapcsoltam, másnap kapcsolom be, se kép se hang.

Majd egy hónap múlva követte az alaplap, ami elfüstölt a szó szoros értelmében, gariba vissazvették visszaküldték a gyárba, majd kimérték, és elfogadták, hogy hibás.
Valszeg a lap nyirta ki a vga -t is.

A tápom tuti jó, mert azóta is megy, most épp a Core I5 ben

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34417) Fluor


Fluor
csendes tag

Hi! Az lehet alaplaphiba hogy a gépet elindítom felpörög majd pár másodperc múlva leáll. Nem is sípol. Olyat is csinál hogy magától elindul majd leáll 3-4 másodpercenkén. Kipróbáltam másik táppal azzal is ugyan ez van. VGA-t vinyó-t kivettem. Memoriákat is cserélgettem. Cmos reset is volt. Azzal kezdődött hogy arra jöttem haza hogy megy a gép és egy hosszút és két rövidet sípol, ezt ismételgette. Monitort bekapcsoltam kép nem volt. A lap asus p5b. Köszi!

(#34418) DJ Anti


DJ Anti
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, van egy biostar tpower i45 alaplap amire egy SATA-s WD vinyó van kötve, erről kellene betöltődnie a win7nek, de odáig nem jut el, csak a hardver monitoring ablakot nézegethetem. (normál működésnél ez nem szokott látszódni...) Előzőleg is produkált hasonlót, de akkor elég volt másik SATA aljzatra kötni a vinyót és ment is, de most ez
sem segített. Viszont IDE-s vinyóról simán be tudja tölteni a winXP-t, és közben látszik minden adat a SATAson is. próbáltam bios resettel, meg másik biossal is de semmi :S
Remélem tud valaki segíteni hogy mi lehet a baja, előre is köszönöm!

(#34419) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
2 napja tulajdonosa vagyok egy Gigabyte P55A-UD3 alaplapnak és lenne két kérdésem. Hogyan lehet kikapcsolni a biosban azt, hogy kék halál esetén automatikusan újrainduljon a gép? Továbbá van egy olyan jelenség, hogy véletlenszerű időközönként egy nagyon rövidet pittyen a bios de nem történik semmi fagyás vagy ilyesmi minden megy tovább ez mitől lehet? Előre is köszönöm!

(#34420) Core2duo6600 válasza Fluor (#34417) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megnéztem a P5B leírását
2 hosszú, majd 2 rövid, Floppy controller hiba
2 hosszú, majd 4 rövid, hardver hiba

1 beep, bill vezérlő hiba, refresh time error, nincs hdd

Na most ezek után a fene tudja, hogy mi van.
De mindenesetre talán előrébb visz, ha szétszeded a gépet, majd összerakod újra.
Ez sokszor segített már, nem minden érintkezik, ami úgy látszik.

És igen, lehet laphiba.
HA kiszeded a ramokat, akkor folyamatosan kellene csipogni hosszúkat.

(#34419) Fejlesztő13
Nem a biosban, hanem a windows ban kell ezt beállítani, jobb klikk a my computeren, tulajdonságok, majd advanced system settings
majd start and recovery -t meg keresni és kiszedni a pipat az auto restart elől, a win 7 alapján írtam, de tübbinél is hasonló

A beepentésre még tippelni sem tudok, de az biztos, hogy nem kéne hogy magyarázzon közbe, tehát normálisnak nem nezevhető a jelenség

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34421) Fejlesztő13 válasza Core2duo6600 (#34420) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Kösz sokat segítettél! Előző alaplapomon a biosban lehetett beállítani az automata újraindulást ezért gondoltam, hogy ennél is így van de jó tudni, hogy a windowsban is belehet állítani.

(#34422) dfdfdf válasza @matthew@ (#34412) üzenetére


dfdfdf
őstag

igen csinálnak eleget és halkak.
Ajánlanám a SWIF2 ből a 800as vagy 1200as verziókat.

[ Szerkesztve ]

(#34423) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok vettem egy Asus sabertooth x58-at, a problémám a hanggal van:

Van egy 5.1-es logitech hangszettem. Az utóbbi időben csak gigabyte lapom volt amin minden jack-hez lehetett rendelni egy kimenetet, és ott mindhez frontot rendeltem és minden hangszórón ugyanaz szólt kristálytisztán. Ebben a lapban úgyanúgy néz ki a realtek hangvezérlő progi de nem lehet a jack dugókra kattintva átállítani azok funkcióját. Van egy olyan, hogy hangszóró kitöltés, de akkor a hátsó hangpáron nagyon rossz minőségű hang jön ki (pl énekhang 0 stb). Nem tudom hogy mit lehetne csinálni (mindig megy a winamp (stereo) és nagy a szoba, ha a másik felébe vagyok nagyon zavaró), legroszabb esetben veszek egy jack elosztót és azzal kötöm be a zöld csatiba az front és rear hangfalakat.

Ha valakinek van/volt hasonló problémája ne tartsa titokban kérem!

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#34424) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy a Pcie express 2.1 és a 2.0 között van ae külmbség ? (régebben mintha lett volna 1 teszt de nemtalálom )
Illetve lehet e kapni olcson x58 as alaplapot pci express 2.1 csatival ?
üdv

El. Psy. Congroo.

(#34425) Jorus válasza adamkaa777 (#34424) üzenetére


Jorus
nagyúr

"PCI Express 2.1 supports a large proportion of the management, support, and troubleshooting systems planned to be fully implemented in PCI Express 3.0. However, the speed is the same as PCI Express 2.0. Most motherboards sold currently come with PCI Express 2.0 connectors."

Forrás: PCI Express - Wikipedia

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34426) adamkaa777 válasza Jorus (#34425) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Köszi. (sajna webforditásal nehezen jött át a lényeg )Lényeg hogy ugyan az ?

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#34427) @matthew@ válasza dfdfdf (#34422) üzenetére


@matthew@
őstag

Rendben köszi a segítséget!

Matthew 24:42

(#34428) Jorus válasza adamkaa777 (#34426) üzenetére


Jorus
nagyúr

"A PCI Express 2.1 szabvány tartalmazza azon kezelési, támogatási és hibaelhárítási rendszerek nagy részét, melyek a tervezett PCI Express 3.0 szabványban fognak megjelenni. Ezzel együtt az átviteli sebessége megegyezik a PCI Express 2.0 szabvány sebességével. Jelenleg a legtöbb eladott alaplap PCI Express 2.0 szabványú csatlakozóval kerül a piacra."

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34429) Ninja760


Ninja760
csendes tag

Valaki megtudná nekem mondna h miért nem találom az msi p55 gd 65 ös alaplapom biosába a loadline calibratioon opciót ( 1.8 , 1.9 és az újban sem találom ) lehet én vagyok a nagyon nagy láma de nem találom tudnátok segiteni :F

Nekem mindegy, miben hiszel. Csak az nem mindegy, hogy hogyan hiszel benne!

(#34430) fess


fess
őstag

sziasztok
ma vettem 1 új alaplapot,beraktam,megy is jól,kivéve 1 dolgot.a ház elején lévő hangkimenetbe mikor bedugom a fülest,csak recseg,a háttérben nagyon halkan lehet hallani azt a hangot,aminek mennie kell.mi lehet a probélma? már próbáltam mindkétféleképpen rádugni a lapra a csatit,de nem megy :( laphiba vagy csak nem kompatibilisek? mert a méretük más... kép1 kép2

(#34431) Core2duo6600 válasza fess (#34430) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A biosban átállítottad Ac97 esre ?
Ekkor ugyanannak kell szólnia, mint hátul.
Ha HD audió, megfelelő panellel, akkor külön lehet a hátsó és az első nek állítani a hangját.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34432) fess válasza Core2duo6600 (#34431) üzenetére


fess
őstag

már mind2 verziót kipróbáltam,de nem megy. a csatlakozónak úgy kell kinéznie,hogy 1 sorral több tűnek van hely?

(#34433) fess válasza Core2duo6600 (#34431) üzenetére


fess
őstag

bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#34434) dfdfdf válasza fess (#34432) üzenetére


dfdfdf
őstag

OMG

de a digitális kimenetre dugnád rá a AC97 panelt :))
NA úgy nem jó milyen lapot vettél?

(#34435) fess válasza dfdfdf (#34434) üzenetére


fess
őstag

:) szóval nagy hülyeséget csináltam? a lapon csak az az egy hangcsati van.
ASUS M4A785D-M PRO

(#34436) dfdfdf válasza fess (#34435) üzenetére


dfdfdf
őstag

(#34437) fess válasza dfdfdf (#34436) üzenetére


fess
őstag

köszi szépen,így már nem.ez volt az első gépösszerakásom a 0-ról indulva... ha a kézikönyvben nem állok meg a 13-as pontnál,hanem elolvasom a 14-est is:"Front panel audio connector (10-1 pin AAFP)".... :C :R
az mitől lehet,hogy kikapcsolás után is a numlock led világít?

(#34438) Core2duo6600 válasza fess (#34437) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez az ujabb lapoknál sokszor így van, nálam is világít.
Hogy miért, vagy mit jelent, azt nem tudom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34439) Core2duo6600 válasza fess (#34437) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez az ujabb lapoknál sokszor így van, nálam is világít.
Hogy miért, vagy mit jelent, azt nem tudom.

(#34437) fess
Na ezt én is eljátszottam már pérszor, legutobb annyira felment az agyvizem, hogy azt mondtam, ott rohadsz meg és nem kötöttem be.
Bele gondoltam, hogy eddig hányszor dugtam be oda bármit is, sehányszor nagyjából.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34440) fess válasza Core2duo6600 (#34439) üzenetére


fess
őstag

most olvasom vissza magamat. a "köszi szépen,így már nem" az akart lenni,hogy köszi szépen így már megy :D nem tudom miért írtam hülyeséget...
tök jól szól már a füles is. te is elnézted már párszor a hangcsatit? vagy "Na ezt én is eljátszottam már pérszor, legutobb annyira felment az agyvizem, hogy azt mondtam, ott rohadsz meg és nem kötöttem be.
Bele gondoltam, hogy eddig hányszor dugtam be oda bármit is, sehányszor nagyjából."-ezt most nem nagyon értem.

(#34441) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

matsonic ms9127c

Ehhez a laphoz szeretnék minden drivert beszerezni, de nem nagyon találok.
Valaki?
Egy ismerősöm fiáé a gép és Winfos Xp 32-t kell telepítenem.

:F

(#34442) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Csak 1 kérdésem lenne!Adott egy ASUS P5Q SE Plus alaplap és egy E8400 Intel Core 2. Ezt a procit ezzel a lappla fel tudnám huzni 4 GHz-re vagy sem?Még nincs meg a lapom,de ez lenne a lényeg,mert ha nem tudnám akkor nem veszem meg,ha viszont igen akkor az jo lenne egyenlőre mert erre lenne fedezetem jelenleg.Köszönöm a segitséget előre is!

(#34443) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!

Asus P5QD Turbo lapom van és tegnap óta kezd
a netem rendszeresen belassulni majd nem jön be egy oldal sem :(
ha kijelentkezem és vissza akkor megint jó egy darabig...:W

win7x64 az oprendszer és frissítettem a hálózati drivert de semmi változás,
lehetséges hogy a lapon halódik a hálózati vezérlő? :O

https://howbad.info/

(#34444) Genji válasza syberia (#34443) üzenetére


Genji
őstag

A helyedben próbálnék egy úk rendszert és/vagy egy pci-os hálókarit, h megbizonyosodj a probléma forrásáról. Halt már me nekem is Lan port az alaplapon.

(#34442) polgi803
Ezt nem lehet megjósolni. FPO alapján talán lehetne tippelni de az is csak találgatás lenne. Szvsz jó esélyed van rá a P5Q jó tuninglap a 8400eseket pedig általában mennek 4Ghz környékén a kérdés csak az milyen fesz kell majd neked hozzá.

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34445) Genji válasza Pepe78 (#34441) üzenetére


Genji
őstag

Win7 nem opció? Az talán felismer mindent.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34446) Mr.VWagen


Mr.VWagen
csendes tag

üdv mindenkinek! lenne egy olyan problémám hogy van egy gigabyte ga 8ipe 1000-g alaplapom! Van benne egy apacer 512/333 DDR és nemrég vettem bele egy Kingmax 512/400 DDR-t! Tudom hogy nem egy nyerő kombináció, de amióta benne van a kingmax folyamatosan lefagy! Viszont memtest szerint hibátlan a memória! Kérdésem pedig az lenne hogy szerintetek hol lehet a gond? Előfordulhat hogy a memtest téved? :F

One Bourbon,One Scotch,One Beer

(#34447) syberia válasza Genji (#34444) üzenetére


syberia
veterán

Pont most raktam be egy pci realtek hálókarit
és megy a netem, akkor a lapon halt be?

Most kipróbálom hogy egy másik fiókba belépve mit művel.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#34448) syberia válasza syberia (#34447) üzenetére


syberia
veterán

Most úgy fest hogy csak a pci kártyáról van netem, az alaplapit az ezközkezelő felismeri és nem jelez hibát, de nem tudok netezni róla :(

https://howbad.info/

(#34449) Genji válasza syberia (#34448) üzenetére


Genji
őstag

Akkor esélyes, h elszállt de egy Win reinstallt meg egy load default biost azért még megpróbálnék.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#34450) syberia válasza Genji (#34449) üzenetére


syberia
veterán

A bios default megvolt(van) a win7 pedig 1 hónapja van fent,
még nem szeretnék megválni tőle :N

Megkerestem a legfrissebb LAN drivert az Asus honlapján
régi le - restart - új driver fel: most megint megy a lapról a net :DDD

Most bőszen netezek hátha megint beadja a kulcsot ez a **** ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.