Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35651) atti_2010 válasza surgyi (#35650) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Próbálj letölteni egy régebbi bioszt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35652) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek, nagy bajban vagyok!

Van egy MSI K8T Neo MS-6702 VER:1.0 Ilyen lapom van, és van benne RAID.. ki tudom kapcsolni, de akkor a satás vinyót nem látja az xp telepítő. Be rakom neki a floppy-t rajta a RAID driver, és el is fogadja látja a vinyót.. de, mikor leformázott mindent a telepítő, akkor utána mikor telepítené a fileokat, akkor kéri a RAID driver file-t de a floppy egész végig benne volt.. és mégis kéri a file-t ha kihagyom a file-t akkor a telepítő fel telepíti a file-okat, de következő betöltésnél, már kék halált ír.. MIT TEGYEK?? Sürgős lenne!

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Üdv, Csaba

(#35653) 14adam válasza Heffi (#35647) üzenetére


14adam
addikt

visszatettem az eggyel régebbi verziót. Azzal se volt jó,most meg a legújabbat se. Marad szerintem a flashelés :U

(#35654) atti_2010 válasza Nokedli92 (#35652) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Milyen RAID-ra formáztad? 0

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35655) Nokedli92 válasza atti_2010 (#35654) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Hát milyen raid van? Nem tudom.. figy ez olyan, ha kikapcsolom a raidot nincs vinyó ha bekapcsolom van vinyó... itt nincs varia, hogy átkapcsolom ide-re a satás vinyót, mert nem lehet!

Üdv, Csaba

(#35656) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

A közel jövőben új lapot szeretnék.ASUS-nál maradok szvsz jó.
Max. 30e a keret picivel fentebb esetleg:S
Kérdés:
Ha lapot veszek akkor ddr3, de nekem ddr2-es ramom van, az nem jó bele ugye?Akkor új ram is kell?:S

Ezt néztem ki:
Asus M4N98TD EVO 31.000.-

(#35657) Воланд válasza szepsy (#35656) üzenetére


Воланд
titán

Így van, ha ezt a lapot veszed, akkor le kell cserélned a ddr2-es memóriákat ddr3-ra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35658) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok, kb 3 hónapja vettem egy P5P45TD Asus anyalapot, eddig kb 3x játszottal el azt, hogy bekapcsolom és nem történik semmi, majd reset után elindul és kiírja hogy overclock failed, ezután nyomok egy factory defaults-ot és minden megy tovább.
Mondanom sem kell hogy semmi tuning nincs a gépben, egyedül a CPU fail warning van kikapcsolva, mert az AC PST két ventije 300RPM-et forog...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#35659) 14adam válasza 14adam (#35653) üzenetére


14adam
addikt

bios flash se oldotta meg... Marad a garancia :U

(#35660) surgyi válasza atti_2010 (#35651) üzenetére


surgyi
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ!
1.9 volt rajta eredetileg. Azzal próbáltam kezdetben, majd 1,8-al is...de semmi, csak csipog és az eddigi jelenséget produkálja. Tönkrement volna a Bios, vagy miért írja ki az állítólagos Bios frissítés után: Bios is Damaged!

(#35661) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok!

Gyakorlott szemeknek tettem fel ezeket a képeket:
Milyen ramok ezek, tudna valaki segíteni?
S milyen alaplapba lehet őket beletenni?
Google-ba beírtam a rajtuk lévő számokat, s nem lettem sokkal okosabb.
Aki ért hozzá, gondolom, hamar meg tudja mondani.

[link]
[link]
[link]

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#35662) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Sziasztok!
Nagyon fontos, és annál is inkább kellemetlen problémákkal állok, állunk szembe a bratyommal!

Van egy Asus P5Q Deluxe (P45) ös alaplapja a bátyámnak.
E6300 as core2duo +4x1Giga Kingston HYPERX 800 Mhz CL4-4-4 12 es memóriák.
CH 550W Táp (cheieftec vagy mi a neve)
Fél évig szépen és vidáman ment, míg egyszer megfagyott, és nem indult el...
Tippelgettünk, totozgattunk miért csinálja.
Rájöttünk hogy a jobb szélső 2 memória modul helye gajdul, ahogy ott van memória nem indul a gép!
Gondoltuk ez garancia okot képez, így szaladtunk az alaplappal a boltba hogy nézzék meg, elküldték a gyárba, eltelt 3 hét.
Kapjuk vissza örömmel közlik, HIBÁTLAN AZ ALAPLAP!.
Ki próbálták valami celeron processzorral, 4Giga Kingmax / 8Giga Kingmax memóriával (4modulban) pöcre, és hiba mentesen ment...
Állítólag csak az elemet vették ki, és kész....
Örültünk hogy jó lesz, haza értünk, raktuk össze a gépet, ramot mindent... ugyan azt csinálja... Kérdem én mi a valószínű, hogy tényleg fél év után inkompatibilis lett az alaplap a memóriákkal. Vagy lese szarták a boltban?! :U

[ Szerkesztve ]

(#35663) sziada5925 válasza Doris Lune (#35661) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Nekem ezek EDO ramoknak tűnnek, és elég régi alaplapokba valók, inkább dísznek jók manapság.

Üdv: Ádám

(#35664) Воланд válasza Doris Lune (#35661) üzenetére


Воланд
titán

Csatlakozom ahhoz, amit sziada5925 írt, ezek edo ramok és tényleg csak dísznek jók manapság.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35665) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!
Segítségét szeretném kérni azoknak akik ebbe a témába jártasak!A problémám az , hogy van egy abit ax78 alaplapom és a legújabb biost használom (Bios Issue Date:2008/05/23)
De ezzel a biossal elméletileg nem támogatott a phenom 2 procik!Tudna e valaki valami biost hozzá az abit már nem csinál többet!?Illetve, hogy kezelné e Phenom 2 így?(sztem nem)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#35666) steewcv65 válasza Doris Lune (#35661) üzenetére


steewcv65
őstag

Edo-ram!!!A múltból XD

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#35667) Doris Lune


Doris Lune
tag

Köszönöm mindegyikőtöknek! S azt lehet tudni, hányasok, vagy hogyan lehet megállapítani?

(#35668) Воланд válasza steewcv65 (#35665) üzenetére


Воланд
titán

Találtam neked beta biost. De csak saját felelősségre használd, hiszen beta és okozhat hibákat, javaslom olvasd el a hozzászólásokat a linkelt topikban! BETA BIOS Csak saját felelősségre!

Szerk.: Most nézem, hogy Oliverda is írt ott, írj neki egy pü-t ezzel kapcsolatban, szerintem tud neked segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35669) steewcv65 válasza Воланд (#35668) üzenetére


steewcv65
őstag

Okés!Akkor olyan kérdésem lenne ,h szted nagy előrelépés lenne egy phenom x2 vagy x4?
Persze ddr2vel?Ha nem akkor miért?
Amd x2 6000+
4giga ram
Hd 6850 oc

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#35670) WZP


WZP
aktív tag

Heló.

Van egy kis gondom, kivettem a videókártyát és egy kicsit figyelmetlen voltam, jobb oldalon jobban húztam mint a másikon és ahogy kijött a slotból és megszaladt a baloldalt a hátlap elem megtolta az alaplapot, és leesett egy ilyen kis 1mm-nél is kisebb, valószinűleg ellenállás. Az integrált hálózati kártya azóta nem jelenik meg a device managerben, érthető okokból, a controllertől 1 centire volt az említett alkatrész. Az lenne a kérdésem mennyire javítható ez ? Nem szakítottam meg azt a finom fóliázott vezetékezést csak ez az ellenállás esett le és kéznél is van, és persze a hely is megvan hol volt. Vissza lehet ezt helyezni, vagy áthidalni ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#35671) Воланд válasza steewcv65 (#35669) üzenetére


Воланд
titán

A jelenlegi alaplappal nem lenne előrelépés, elsősorban a béta bios és a ddr2 miatt. Én a helyedben még gyűjtenék és megvárnám amíg kijön az am3+ -os foglalat. Vagy ha nagyon sürgős akkor am3 ddr3 kombot vennék és akkor abba mehet egy x4-es phenom. A jelenlegi konfigurációd fejlesztését csak így tudnád megoldani ésszerűen. Most ha veszel egy phenom-ot és mégsem jó a béta bios nálad, mert könnyen előfordulhat, akkor vagy eladod a procit, vagy veszel mellé normális alaplapot meg ddr3-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35672) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.
A cimborám gépe elromlott.
AMD X"-es proci ASUS M2N alaplap.
A hibajelenség, USB-ről, és DVD-ről nagyon lassan másol.
Ha kinyitom az eszközkezelőt, akkor az említett SATA csatorna tulajdonságait is nagyon lassan hozza be. Minden más tökéletes.

A BIOS-ban az alábbi hiba üzi van: settings wrong values in below sections may cause system to malfunction

Op rendszer: XP

Tudnátok adni valami megoldást?
Driver, esetleg BIOS frissítés?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#35673) sgergi válasza WZP (#35670) üzenetére


sgergi
veterán

Aki ért hozzá, és megvannak a szerszámai az valószínűleg meg tudja oldani, de látni kéne. Hardverapróban találsz alaplap javítás című hirdetéseket, ott kéne próbálkoznod.

(#35674) sgergi válasza Dj Dekko! (#35662) üzenetére


sgergi
veterán

Nem lehet, hogy a memóriák kezdenek meghalni? Egyesével kéne tesztelni őket Memtest-tel abban a slotban, ahol elindulnak.

(#35675) steewcv65 válasza Воланд (#35671) üzenetére


steewcv65
őstag

Szóval ddr3 miatt nem tudnám kihasználni a procit hát akkor lehet h veszek alaplapot me g amot. Ha ezt eltudom adni, ha nem akkor nem veszek mert ez se volt olcsó!Pénzem lenne rá de sajnálnám h csak ott legyen a dobozba!:(

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#35676) sziada5925 válasza Doris Lune (#35667) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ezek kinézetre még az EDO ramok között is a régebbiekhez tartoznak, nekem van itthon pl 32MB-os, de az már inkább hasonlít egy SD-re. Szerintem 4-8Mb körüliek lehetnek.

Üdv: Ádám

(#35677) Voice24


Voice24
őstag

Feltettem a kérdést Asrock topikban is, de nem nagyon mozgolódnak.
Szóval arról lenne szó, hogy - ha már adott a lehetőség - próbáltam élni az UCC nyújtotta lehetőséggel. A Biosban beállítottam "enabled"-re, de ennek ellenére továbbra is kétmagosnak látta a gép (és a bios is) a procimat. Mi lehet a gond?

Az alaplap: Asrock N68C-GS-UCC, a proci pedig Athlon II X2 250.

(#35678) fenergie84


fenergie84
addikt

Hali!
Tesóm gépébe nemrég szereztem egy ilyen lapot:
Gigabyte GA-945PL-S3P, a probléma az, hogy win7 alatt a hang nem jön ki rendesen belőle.
Youtube, film, mp3 hallgatása közben mindent lehet hallani, de az éneklést nem, az visszhangozva nagyon halkan jön csak át.
Felraktam a giga honlapján lévő drivert is, de hiába, azzal is ugyan az...
Realtek hangkártya van rajta...
Valami ötlet?

(#35679) Воланд válasza fenergie84 (#35678) üzenetére


Воланд
titán

Innen szed le az operációs rendszer verziójától függően a megfelelő drivert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35680) sziada5925 válasza fenergie84 (#35678) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szerintem ki van kopva a jack aljzat a lapon. Más oprendszer alatt is próbáltad, vagy csak win7? Biosban nincs átállítva esetleg Ac97-re HD audio helyett?
Azzal még próbálkozhatsz, hogy a gépházadban bekötöd a Front Audiot és azon keresztül hallgatod meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#35681) Dj Dekko! válasza sgergi (#35674) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Másik számítógépben ki próbáltam őket, és hibátlanul működtek. :U :F

(#35682) Voice24 válasza Voice24 (#35677) üzenetére


Voice24
őstag

Mivel itt sincs nagy tolongás, ezért megpróbálok válaszolni magamnak. Addig kutakodtam, amíg elvileg megtaláltam a választ kérdésemre. Vagyis az Athlon II X2 250 eleve gyárilag kétmagos, nem pedig lebutított (letiltott) négymagos, így nincs mit felszabadítania az UCC-nek.
Köszönöm a választ :R

(#35683) Воланд válasza Voice24 (#35682) üzenetére


Воланд
titán

Szép lett volna, ha abban feloldasz plusz két magot. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35684) fenergie84 válasza Воланд (#35679) üzenetére


fenergie84
addikt

felraktam a megfelelő drivert, de ugyan az a szitu, sajnos... :O

sziada5925: biosban semmilyen állítási lehetőség, próbáltam mozgatni a jack dugót, semmi...

Ami még felmerült a lappal kapcsolatban!!!
Eleinte azt hittem a vinyó seek hangja rohadt hangos, de nem, kivettem a házból és hallgattam, kiderült, h a lapról jón a hang, a proci körül valahonnan.
Ha gondolkodik a gép, akkor egyfolytában kiadja, ha görgetem az egeret böngészés közben akkor is...
Mi lehet kondi? Fesz szabályzó?
Rohadt hangos...

(#35685) barca4ever


barca4ever
tag

Üdv minden kedves fórumozónak!
Az lenne a kérdésem hogy a Amd 770 Chip szettel ellátott lapok mennyivel gyengébbek a 780g chip szetteseknél?
Ha valaki tudja a válszt írja meg!
Köszi előre is :C :C :C

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#35686) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Olyan kérdésem lenne hogy a videokártyám 3D-s játékok kozben bevilanó vonalak és foltok vannak és le is fagy a játék ilyen másodpercekre.
Lehet az a hiba hogy az eszközkezelőben megnézem akkor PCI egyszerű kommunikációs vezérlő illesztőprogramja nincs feltelepítve.
Win 7 32bit Professional-t használok és hiába telepítem az alaplap drivereit nem tud ehhez az eszközhöz illesztőprogramot tenni, próbáltam sjaát kezűleg is és úgy is hogy a windows keressen hozzá illesztőprogramot. De semmi erednmény. Próbáltam az intel honlapját is és semmi.

Intel DP35DP alaplapom van.
Légyszíves segítsetek. Köszönöm.

Eszközkezelőben ezt látom:
[link]

[ Módosította: #65675776 ]

(#35687) sCr89


sCr89
tag

Hali, egy Asrock AliveDual-Esata2 am2( AGP és PciE csatlakozás) alaplapon egy Athlon x2 6000+ , egy 9800GT 512MB és 6 Gb ddr2 800Mhz kb milyen árban tudnám meghirdetni?
köszii

(#35688) Воланд válasza sCr89 (#35687) üzenetére


Воланд
titán

Mennyit adnál ezért a gépért/alkatrészért? [1. hsz!] (kiemelt téma)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35689) #65675776 válasza barca4ever (#35685) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs bennük IGP.

(#35690) sziada5925 válasza fenergie84 (#35684) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szerintem valamelyik fojtótekercsből jöhet, kondi nem valószínű. Nem tudod kipróbálni olyan gépházban, amiben a front audiot be tudod kötni? És akkor az aljzat hiba kizárható. Írtad, hogy nemrég szerezted a lapot, ha van rá mód add vissza, a hang és a zúgás már elég indok lenne, főleg ha nem tüntette ezt fel, amikor árulta. Ja és a zúgásból arra lehet következtetni, hogy elég sokat futott már a lap. :U

Üdv: Ádám

(#35691) fenergie84 válasza sziada5925 (#35690) üzenetére


fenergie84
addikt

sajnos a vállat 3 nap már rég lejárt, rajta vagyok a forrás kutatásán, lehet lesz rá szakember aki kicseréli, ha kondi, ha tekercs azt nem tudom...

(#35692) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv!

A segítségeteket kérném winchester - alaplap témában. Még zöldfülű vagyok de azt tudom, hogy a sata2 felülről kompatibilis a sata1-el. (Ha rosszul tudom javítsatok)
A kérdésem az volna, hogy a jövőbeli alapom - Asus P4P800-VM - képes lesz-e kezelni a már meglévő Samsung HD753LJ 750-es vinyómat?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35693) dfdfdf válasza Petyyyyy (#35692) üzenetére


dfdfdf
őstag

Igen sata2 es vinyót jumper segítségével sata1 módba rakhatsz. sata2 csatoló kompatibilis a sata1 es vinyókkal semmit nem kell csinálni. Remélem segítettem

(#35694) Petyyyyy válasza dfdfdf (#35693) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondanám, hogy igen... :R
Viszont olvastam a jumperelésről és minden esetben olyat találtam ahol a vinyón hátul 8 tű volt, de az enyémnek csak 4 van a hátulján. Azt a típust is át lehet jumperelni? (Első hsz-mban a típus) Esetleg van hozzá vmi spec megoldás? Előre is köszi. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35695) dfdfdf válasza Petyyyyy (#35694) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali tessék bár angol de érthető mert van egy kép is linkelve itt

egy képet kérnék a vinyó csatikról ha tudsz persze a jumper rész is legyen rajta :)

(#35696) Petyyyyy válasza dfdfdf (#35695) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezt az oldalt én is megtaláltam, de még akkor is magas wolt. Szerintem mert nem túl sokat értek hozzá...

http://kepfeltoltes.hu/110109/K_p125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110109/K_p124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35697) dfdfdf válasza Petyyyyy (#35696) üzenetére


dfdfdf
őstag

hihi :)
A lényeg hogy a csatlakozók felőli oldalra kell tenned a jumpert és menni fog sata 1 ben

(#35698) Zotya984


Zotya984
senior tag

üdv
adott egy K9A2-CF lap egy X700 (rx70128d) tipusú videókarit akarom működésre bírni.
DE nem megy. bekapcsolásnál mutatja a vga tipusát és bios verzióját de 32bites xp-re felmegy a catalist de nem rakja föl vagy nem működik 10.2 driver.
videovezérlő-t ír rá sárga kérdőjellel.

thx a mielőbbi válaszokat

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#35699) dfdfdf válasza Zotya984 (#35698) üzenetére


dfdfdf
őstag

(#35700) HEMOND


HEMOND
csendes tag

Sziasztok!

Mi lehet a gáz ezzel a lappal GA-G41M-Combo (rev. 1.3)
Mert az történt, hogy eddig hibátlanul működő HDD ék meg hibásodtak????? talán.

A történet, alaplap üzembe helyezve telepítve és párnapig megy a gép majd nem ismeri fel a lap a HDD -t, mert mikor indul a gép csak mindenféle értelmezhetetlen karakter jelenik meg a képernyőn azon a szenthelyen ahol a vinyóról szóló infóknak kellene lenniük, első alkalommal azt hittem, hogy a vinyóm pont most adta meg magát, de ez a történet a harmadik vinyómma is szóval várom a segíteni tudó fórumtársak segítségét, szóval mi lehet a gáz?

Ne feledjétek én gyűjtöm a piros pontokat, ha üzleteléseink során ki érdemeltem és adtok azt meg köszönöm. De legyetek szívesek az üzleti topicot is belinkelni mert különben nem íródik jóvá a piros pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.