Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35501) kukinyo válasza sgergi (#35500) üzenetére


kukinyo
addikt

Pl.feszt csak a procinál és a memóriáknál tudok állítani.
Az FSB-t ha húzom mindenhez előre beállított értékeket ad.
Így nem lehet vele rendesen variálni.

(#35502) rybank


rybank
senior tag

heló heló!
egy 1tb-os hdd-nél lehet 1tb-os(~930gb) partíciót csinálni? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy max 334gb-onként lehet csak.

(#35503) Lenry válasza rybank (#35502) üzenetére


Lenry
félisten

persze, hogy lehet, miért ne lehetne?
az MBR megkötései szerint nem tudsz 2TB-nél nagyobb partícióról bootolni, de adattárolásra akár 256TB-osat is létrehozhatsz (megfelelő foglalási egység mellett)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35504) Tomiboy65 válasza mobal (#35497) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Köszönöm!

(#35505) GFM


GFM
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen alaplapom: GIGABYTE G31M-S2C
Azt szeretném megtudni, hogy a SYS FAN(3 tűs) csatlakozó mi is valójában és mit lehet csatlakoztatni rá?

Válaszokat előre köszi!

(#35506) kukinyo válasza GFM (#35505) üzenetére


kukinyo
addikt

A házhűtőt tudod rá csatlakoztatni.

(#35507) GFM válasza kukinyo (#35506) üzenetére


GFM
csendes tag

köszi gyors válaszod!
Még egy dolog ez már nem feltétlenül idetartozik, de milyen típusunak kell lennie a házventillátor csatijának, hogy rámenjen?

(#35508) sgergi válasza GFM (#35507) üzenetére


sgergi
veterán

Sima, normál 3 tűs csatlakozó kell, gyakorlatilag minden különálló ventit számítógépbe ilyen csatlakozóval adnak. Ha 4 tűset találsz, akkor azt is rá lehet dugni.

(#35509) GFM


GFM
csendes tag

Köszi a válaszaitokat!

(#35510) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene, nagy baj van frissítettem a BIOS -t Asus WinFlash/Asus Update progival ami Windows alatt frissít amikor frissített a programba 3 csíkból 2 felment 100% -ra utána azt írta "EPPROM FAIL" oldalt lenti ablakba piros szöveggel ezután rögtön újraindítottam és azóta nem indul a gép. :W :O

Windows7 64 bitet használok egy ASUS M3A32-MVP Deluxe -al történt. :O
Éppen tegnap hirdettem meg itt hv-n gondoltam frissítem a biost.
A BIOS amit letöltöttem hozzávaló volt 100% és tuningolva se volt semmi. :O
Kérek mindenkit bármi ötlete van segítsen komolyan fontos lenne. :R

Bocs a félkövér miatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#35511) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

sziasztok!
mi lehet a baj ha rendesen windowsba megnyomom a leállítás gombot és mikor leáll a gép magától bekapcsol mintha megnyomnám a power gombot. gondoltam bios reset majd helyre rakja, hát többszöri sem... gyanakszok az "elemre" még...
ötlet vagy találkozott már valaki ilyen hibával vagy hasonlóval?
alaplap ab9 quad gt

Life is Short... Ride Hard!!!

(#35512) Воланд válasza Hatvan9 (#35510) üzenetére


Воланд
titán

Indulásnál kiír valami vagy se kép se hang? Elem ki, vársz egy kicsit, elem be. Ha így nem jó, akkor szvsz kuka a lap, nem sikerült a bios flash, ezt otthon te nem fogod tudni megcsinálni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35513) dfdfdf válasza Hatvan9 (#35510) üzenetére


dfdfdf
őstag

Üdv ajánlom neked ezt a hirdetést

(#35514) Motaba78


Motaba78
őstag

sziasztok

mivel most a memók elég jó árban vannak, így a 2*2 giga mellé vettem még 2*2 giga ramot
Gigabyte MA790XT-UD4P alaplapba. (kingmax mindegyik 1,6-1,65V-ot kapnak)
A problémám, hogy terhelésnél kékhalál is előfordult már, a lapon minek adjak egy kis + feszt hogy stabilabb legyen ?

a wint is újra akarom rakni, mert eléggé rakoncátlankodik.

(#35515) slett27


slett27
addikt

Nem boldogulok egy problémával, pls segítsetek.

Gigabyte P31-DS3L+E7200. A proci alapórajele 9,5x266-ból képződik, de a lap csak 1,6GHz-en 266*6-on ismeri fel. CMOS reset volt, elem csere volt, BIOS friss megvolt.

Boot-nál "E7200 2,53GHz (266*6)" ezt írja, a 9,5x-t nem írja ki. Windows alatt is 1,6GHz-en üzemel a proci.

Mi lehet a baj ? Proci hiba ? Alaplap ?

Thx előre is. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#35516) Motaba78 válasza slett27 (#35515) üzenetére


Motaba78
őstag

biosban a szorzó nincs manuálisra állítva 6*-ra ? :F

(#35517) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

helló

Gigabyte P35C-DS3R alaplapba belemegy 2x2 gb 1333as vagy 1600 memória szerintetek?
kompatibilitások között csak 1 gb-s modulokat ír, abból se sokat...

köszi

(#35518) AssAssynn válasza sgergi (#35489) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, s köszönöm szépen a válaszodat.
A képekkel csak az a bajom, hogy van egy lap, amiről úgy meséltek, hogy arra jó lenne, de a képek alapján meg arra sem (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#35519) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok, egy Gigabyte M56S-S3 alaplapom van és egy olyan probléma lépett fel, hogy bekapcsolom a gépet, előjön a biosnak a képernyője és nem lép tovább. A ventik maxon pörögnek,a billentyűzet nem működik, nem ég a visszajelző led sem rajta tehát nem tudok belépni magába a biosba se a boot menübe. Memóriákat végigpróbáltam, működnek, az elemet is kivettem, hogy minden álljon vissza gyárira, de semmi :( valami ötlet??

(#35520) MZsoltee válasza Motaba78 (#35514) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tuning van?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#35521) sgergi válasza AssAssynn (#35518) üzenetére


sgergi
veterán

Az, hogy melyikre megy rá, azt ne képek alapján próbáld kideríteni, mert a kép csak illusztráció, hanem inkább próbálj meg utánakeresni neten, hogy használ-e valaki még ilyen kombinációt, vagy töltsd le a lap specifikációit, ahol talán vannak méretek, vagy kérj meg egy embert, akinek ilyen lapja van, hogy pontosan nézze meg, hogy mekkora hely van ott, és az alapján számold ki, hogy beférsz-e oda.

(#35522) sgergi válasza lama_lamm (#35517) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, belemegy. A Gigabyte p35-ös topikban rákereshetsz, hogy melyik márkát szereti a lap

(#35523) Moddingboy


Moddingboy
Modder

Sziasztok!

Van egy 12cm-es ventilátorral ellátott Scythe Yasya CPU hűtőm. A venti az alaplapra van kötve, de én inkább a venti szabályzóról szeretném üzemeltetni. A probléma az, hogy ha lehúzom az alaplapról (ASUS P7P55D) a ventit, akkor arra hangos/folyamatos sípolással reagál a gép. Értem én a célzást... zavarja, hogy "nincs" CPU hűtés.
A kérdésem az lenne, hogy valamilyen úton módon nem lehet beállítani, hogy ne problémázzon, ha nincs az alaplapra kötve a hűtés?

Remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm!

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#35524) sgergi válasza Moddingboy (#35523) üzenetére


sgergi
veterán

Be lehet állítani. Bios/ Power/ Hardvare monitor/ cpu fan speed-et állítsd Ignored-re.

[ Szerkesztve ]

(#35525) rybank válasza Lenry (#35503) üzenetére


rybank
senior tag

köszönöm lenry

(#35526) Moddingboy válasza sgergi (#35524) üzenetére


Moddingboy
Modder

:R :R

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#35527) gabork77


gabork77
csendes tag

Hali!

Kellene egy kis segítség!

ASUS M2N-E SLI alaplap, ami kezeli a DDR2 800Mhz memóriát.
Hozzá 2x1Gb Kingston HyperX PC2 6400 CL5 800MHz memória Kitben.
A probléma, hogy a memória csak 667MHz-en megy.
Az a kérdés, hogy miért?

Előre is köszönöm!

Fegyvertelen emberrel nem lehet szellemi párbajt vívni!!!

(#35528) Воланд válasza gabork77 (#35527) üzenetére


Воланд
titán

BIOS-ban jól van beállítva az órajel?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35529) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Az alábbi laphoz tudna vki linkelni 1 képet,hogy milyen USB kábelt vegyek?
Szeretném bekötni a házamon az előlapi USB portokat.(F USB1,2 nagyjából bal alsó sarok a képen, sárga csatlakozók)

[link]

Köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#35530) gabork77 válasza Воланд (#35528) üzenetére


gabork77
csendes tag

Szerintem igen! AUTO-n van. Még annyi, hogy a Kingston honlapján ehhez a típushoz 2V-ot ír, de a lap BIOS-ban csak 1,95-ig lehet állítani.

Fegyvertelen emberrel nem lehet szellemi párbajt vívni!!!

(#35531) Boxi88 válasza manoarc (#35529) üzenetére


Boxi88
őstag

Neked valami hasonló kábel kéne, csak az az érdekes, hogy nincs ott a házadban ez a kábel?! :F Mert ez ott szokott lenni gyárilag a házba, a bekapcsoló és a reset kábelek környékén valahol...

Ja, igen! Amúgy neked a kép jobboldali (kék) csatlakozójára van szükséged...

(#35532) jeska


jeska
tag

Szevasztok! nem tudna nekem vki segíteni abban hogy mitől van az hogy az alaplap néha azt csinálja hogy néha olyan mintha kikapcsolna a gépet de mégse:leállnak a ventik a fények megszünnek de a gép nem kapcsol ki teljessen mert ha megmozgatom az egeret egyből bejön az asztal és elindulnak a ventik meg felpörög a vinyó... de előtte meg mintha kihúztam vlolna a dugaszolóaljatból jaa a lap az egy Giga 880gm-d2h a proc meg
Athlon2 250@3,5Ghz 1,28V
A választ előre is köszi!! :Y

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#35533) sgergi válasza jeska (#35532) üzenetére


sgergi
veterán

Nem a Windows megy el aludni? Asztalon jobb gomb/ tulajdonságok/ képernyőkímélő/ energiaellátás. Itt az energiagazdálkodásnál a készenléti üzemmód ki van kapcsolva, illetve a hibernálás fülön a hibernálás is ki van kapcsolva?

(#35534) Hatvan9 válasza Воланд (#35512) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nem semmi, elemet próbáltam CMOS reset is volt.
Azért köszi.
#35513 dfdfdf:
Kösz, ha minden igaz holnap már a legfrissebb BIOS-szal fog újra élere kelni. :K

:R

(#35535) dfdfdf válasza jeska (#35532) üzenetére


dfdfdf
őstag

kapcsold ki az engergia gazdálkodást a gépen ha zavar
It's not bug, it's a feature remélem jól írtam :)

Hatvan9 : nincs mit jó hogy nézegetem az aprót :)

[ Szerkesztve ]

(#35536) rybank


rybank
senior tag

helóheló, hogy tudhatom meg, hogy hány tányéros a merevlemezem???

(#35537) Воланд válasza rybank (#35536) üzenetére


Воланд
titán

Gyártó oldala, google-ban rákeresel típusszám alapján.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35538) rybank válasza Воланд (#35537) üzenetére


rybank
senior tag

köszi megvan, bár azt hittem van valami progi

(#35539) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Ha az alaplapba usb-jébe bedugok bármilyen egeret, billt vagy bármit, és az nem világít nem működik, akkor mi lehet a probléma?
Aki megcsinálta a gépet annál működött...

Másik alaplapnál az a bibi, hogy a kétmagos proceszornál egyből csípog, megállás nélkül, de ha belerakom az egymagos procit akkor örül a fejének és megy... Viszont másik alaplap nem csipog a kétmagos proci miatt... Mi a gond?
:R

(#35540) Воланд válasza Lakers (#35539) üzenetére


Воланд
titán

USB-vezérlőket eltávolítod az eszközkezelőből, majd újraindítod a gépet, így a Windows automatikusan felrak egy alap drivert. Ha így sem jó, akkor felmész az alaplapgyártó oldalára és leszeded a drivert.

Először is meg kell nézni, hogy az alaplap támogatja-e az adott processzort, ha igen, akkor csak bios frissítés kellhet neki, de ha egyáltalán nem támogatja, akkor nem fog menni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35541) Lakers válasza Воланд (#35540) üzenetére


Lakers
tag

Az elsőnél az a gáz, hogy betölti az alaplapi biost, mindent kiír, de utána fekete képernyő, windows már el sem indul..., így ezt nem tudom kivitelezni

A második alaplapnál, eddig ment a proci, csak egyszer megfogta magát és soha többé nem indította el az alaplap (ezt nem írtam le). Ment, támogatta, csak egy nap úgy döntött, hgoy soha többé nem akarja kezelni, de a másik alaplap kezeli... Ötletem sincs mi lehet a gond

(#35542) sz_abika


sz_abika
addikt

Hello!

Kérdésem az lenne hogy [Ő] passzol-e egy ASUS P4 800-as sorozatú alaplapba? Pontos modellt nem tudok adni, mert akinek kellene az pont elutazott. Ha jól sejtem akkor socket 478ról beszélünk mindkettő esetében, de megerősítés kellene, hogy jól sejtem-e.
Köszi

PSN: xszabikax

(#35543) kukinyo válasza sz_abika (#35542) üzenetére


kukinyo
addikt

Jól sejted :)

(#35544) szaszapi


szaszapi
őstag

Hello!

Kellene egy kis segítség.Adott egy 890GPa UD3H alaplap.Akár integrált vga vagy PCi foglalatban lévő kártyával indítom a gépet csak 12-15 msp után röffenti be a monitort.Nem tudom összefüggésbe van e de a power managmentbe jelszót szoktam beállítani billentyűzetről való gépindításhoz.Na mármost ez sem műkszik ez a funkció.Giga supportnak írtam de hülyének nézik az embert és nem is a feltett kérdésre válaszolnak.Ha valakinek van ötlete akár az egyik problémára az ossza meg legyen szíves

THX

(#35545) AssAssynn válasza sgergi (#35521) üzenetére


AssAssynn
őstag

Megint csak köszönöm a segítséget.

Igen, jó amit mondasz, ezt terveztem magam is, tehát, hogy kipróbálom, vagy leméretem másnál. De vagy túl messze él az illető, vagy egész egyszerűen nem méri meg a kedvemért.
(Volt aki a képembe vágta, hogy vagy vegyem, meg vagy hagyjam békén, de ilyennel nem foglalkozik.)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#35546) baleee89


baleee89
aktív tag

sziasztok mit érhet egy olyan lap ami 2db socket 940 procit tud kezelni? érdemes ezzel foglalkozni?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#35547) Lenry válasza baleee89 (#35546) üzenetére


Lenry
félisten

szerverbe való, de hogy mit érhet azt csak a pontos típus ismerete után fogják tudni megmondani ebben a topikban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35548) RootRulez válasza baleee89 (#35546) üzenetére


RootRulez
félisten

opteronok alá való szerver lap lehet, ami talán jó pénzt érhet...

═════════════════════════════════════════

(#35549) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

sziasztok

remélem tudtok segíteni,
következő a konfig:
Gigabyte p35c-ds3r
C2D E8500
8600GTS 512mb
2gb ddr2 kingmax
410W táp

szal azt csinálja, hogy betölt a windows 7 de kb 5 perc után újraindul...ráadásul levesz 6x-ra a szorzót és magfeszültség everestben 1,1 V
wtf?

köszi előre is

(#35550) zsoldi80 válasza lama_lamm (#35549) üzenetére


zsoldi80
tag

Az a 410W-os tápegység milyen márka?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.