Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35201) Dänielsson


Dänielsson
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni egyik haverom nevében akinek történt egy kis gond a gépével.
Gép:
lap: Gigabyte G31M
proci: Core 2 Duo E8400
ram: 2x1GB Kingston KVR800D2N6
videókari: Sapphire 5770 1GB

A probléma az lenne, hogy minden ok volt a géppel csak haverom ki akarta próbálni megy -e a ramja CL4-es időzítésekkel 4-4-4-12-re vette és azóta ha bekapcsolja a gépét 2db hosszú sípolás és semmi... Próbáltuk már én ramjaimmal amivel nálam CL4-ben bebootolt igaz windows-ban már kék halállal elszállt aztán. BIOS reset is megvolt, elemet is kivettük már fél napig és vissza mindent lehúzva minden kombinációval próbáltunk de ugyanezt csinálja az én ramjaimmal, ram nélkül is 2db hosszú sípolás és semmi.
Pls akinek van ötlete az segítsen fontos lenne!
Előre is köszi mindenkinek! :)

(#35202) sziada5925 válasza sgery (#35198) üzenetére


sziada5925
aktív tag

bios reset megvolt? hátha megoldja a gondod.

Üdv: Ádám

(#35203) sgery válasza sziada5925 (#35202) üzenetére


sgery
őstag

Azt hogy kell ? :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35204) Boxi88 válasza sgery (#35203) üzenetére


Boxi88
őstag

A legbiztosabb módja, ha kihúzód a tápegységet a falból (hogy ne legyen áram alatt a gép) majd az alaplapon található elemet kiveszed kb 5-10percre...

Vagy van az alaplapon egy cmos clear jumper vagy kapcsoló vagy gomb ennek átálításával is le tudod resetelni a biost!

(#35205) sgery válasza Boxi88 (#35204) üzenetére


sgery
őstag

Azt már próbáltam, sajnos nem.segít :(
Akkor megy vissza garival boltba. Ez garis ugy ugye ? Ha nem van vmi olcsó megoldás ?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35206) Boxi88 válasza sgery (#35205) üzenetére


Boxi88
őstag

Hát szerintem ha észreveszik, hogy te rontottad el a bios-t nem biztos, hogy segítőkészek lesznek... de azért próbáld meg!

Ha nem jönne össze, vannak páran itt az apróban akik foglalkoznak bios írással: 1 2 3 keresd fel valamelyiküket...

(#35207) sgery válasza Boxi88 (#35206) üzenetére


sgery
őstag

Köszi !!!
Bp - i illetékest esetleg nem ismersz ?

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35208) Boxi88 válasza sgery (#35207) üzenetére


Boxi88
őstag

Sajnos nem. :(

Esetleg adj fel egy hirdetést, hogy Bp-en foglalkozik e valaki Biosírással?!

(#35209) superecneB


superecneB
őstag

Az MSI K9N Neo V2 fogad Phenom II-t? Egyik ismerősöm kérdezi de nem tudok rá érdemben választ adni AM2-es lap és emlékeim szerint valahogy lefele kompatibilisek az AMD procik de nem vagyok benne biztos.

(#35210) Heffi válasza superecneB (#35209) üzenetére


Heffi
őstag

Itt nem igen emlegetnek Phenom-ot.

(#35211) atom87 válasza Ace Ventura (#35196) üzenetére


atom87
aktív tag

Attól, hogy a 4770-et használod, még simán elveheti a neki megjáró memória mennyiséget az i3-ad "integrált VGA-ja", ha nincs letiltva... Le van tiltva/ le lehet tiltani?

Johnny70: én találkoztam hasonlóval, ott azért haltak meg a RAMok, mert a tulaj a minőségi alkatrészekből álló gépet egy sz@ros mercury táppal hajtatta.... Lecseréltettem vele és azóta nem is hallottam hírét.

[ Szerkesztve ]

Kawasaki z1000

(#35212) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok egy nagyon amatör kérdés

Giga x58 ud7 lap ról véleményetek ? ár/ teljestimény megéri meg venni ? menynire jó mi a pozitiv benne és mi a negativ stb a választ előre is köszi :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#35213) martin66 válasza Satyricon (#35080) üzenetére


martin66
senior tag

Hali!
Most toltam egy BIOS frissítést pendrive-ról 2 perc volt és egyszerű gyors könnyű. Ha kell segítség segítek! Eddig 42sec volt egy rebbott egy 1 hónapos win7 64bit ultimate után de most egy szimpla BIOS frissítéssel nekem hozott -3 mp-ét...

(#35214) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Van egy elitegroup k7s5a pro alaplapom,benne egy 2200+-os processzor+ram+vga.
Működik rendesen csak egyetlen problémám van.Az egér nem mozgatja a kurzort.
Optikai egér.Alul világít pirosan,de azon kivül annyi.Ha felemelem akkor ugyanúgy elkezd villogni,mint amikor még működött rendesen.
Most váltottam erre a gépre,friss windows-zal.
Az eszközkezelőben sem látja az egeret.Próbáltam kerestetni,de semmi.

Ha vki sejti mi lehet,kérem írja le.

Köszönöm!

(#35215) sziada5925 válasza Elims (#35214) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nekem volt hasonló gondom, abból garanciális csere lett, Gigabyte egérről volt szó. Próbáld ki másikkal, hogy azzal működik-e és másik usb portba dugd be. Lehet meg van törve a kábel...persze ez csak 1 tipp. :)

Üdv: Ádám

(#35216) Elims


Elims
veterán

Köszönöm a hozzàszòlàsod!
Nem hiszem.Tegnap mèg müködött egy màsik gèpben.
Ez egy frissen összerakott gèp,most telepìtett windows-zal.
Ùgyhogy az egèr szerintem biztos jò (nem usb-s).
Viszont nem csak az egeret nem kezeli rendesen,de mèg a billentyüzetet sem.Èkezetes betüket nem tudok ìrni (màs jeleket ìr helyettük)+a kukac jelet sem jelenìti meg.
Lehet,hogy driver kellene?Vagy bios àllìtgatàs esetleg frissìtès?

[ Szerkesztve ]

(#35217) sziada5925 válasza Elims (#35216) üzenetére


sziada5925
aktív tag

A billentyűzetnél szerintem az okozza a hibát, hogy a billentyűkiosztás át van állítva angol nyelvűre. Ezt meg tudod nézni a tálcán, EN vagy Hu.

Üdv: Ádám

(#35218) RootRulez válasza #65675776 (#35187) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem melegszik túl, de akkor is meleg és hangos fölöslegesen.

═════════════════════════════════════════

(#35219) jilian


jilian
addikt

Helló

Van egy ilyen lapon, és szeretnék bele venni egy ilyet.

A kérdésem, hogy fogok-e róla tudni bootolni?

Köszönöm

(#35220) AgentSmiths


AgentSmiths
tag

Sziasztok!

Az a probléma áll fenn nálam, hogy nem ad képet, nem ad hangot, BIOS-t se mutat jelenleg a gépem. Az alaplap egy Asus P5K SE. Nem nyúltam a BIOS-hoz és nem raktam fel semmilyen programot.

Mi okozhatja ezt?

Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

(#35221) RootRulez válasza AgentSmiths (#35220) üzenetére


RootRulez
félisten

Szinte bármi, akkor felpörög a szerkezet, csak épp nem történik semmi? Próbáld meg memória nélkül, csipog-e. Ha nem csipog, akkor alaplap vagy proci hiba, ha csipog, akkor alaplap és proci rendben van, lehet tovább menni...

═════════════════════════════════════════

(#35222) AgentSmiths válasza RootRulez (#35221) üzenetére


AgentSmiths
tag

Köszi!

Csekkoltam, RAM nélkül sem sípol, videókártya nélkül sem.

Az élet egy szar játék!De a grafikája nagyon ott van!

(#35223) RootRulez válasza AgentSmiths (#35222) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor vagy a proci vagy a lap. :( Valamelyikből szerezz tesztelni havertól...

═════════════════════════════════════════

(#35224) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Vagy egy abit ip35-e alaplap benne egy e5200-as proci alapon valamint 2x2 gb gskill ram. A probléma a következő... ha szerencsém van akkor szépen megindul minden, viszont a windows betöltésnél megfagy teljesen. Se kékhalál se semmi nem történik.. megáll. Mi lehet a hiba oka? A poén már csak az, hogy tegnap este szépen össze lett rakva a gép. Fel lett telepítve a win7 és egyszer csak valami beütött nála, és az istenért sem tudom megcsinálni.
A segítséget előre is köszönöm!

(#35225) iceman1988 válasza iceman1988 (#35224) üzenetére


iceman1988
tag

Egy újabb hiba is jelentkezett...
Már képet se hoz be. Ezt úgy értem, hogy gépet bekapcsolom és semmit sem csinál. Ventilátorok pörögnek de azon kívül semmi sem történik.

(#35226) Darkkoi


Darkkoi
tag

Hello

Még nem írtam de ide hátha ti tudtok valami segítséget nyújtani.
Egy Abit ip 35 pro lap amin egy Zalman CNPS9700 hűtő található, kb 1 év után sikerült működésre bírni a lapot hogy automatikusan szabályozza a hűtő fordulatszámát, de kb 2 újra indítással ezelőtt megint csak maximumon fut és semmi nem akar segíteni csak Bios reset.
Nem igazán foglalkoztatott eddig a zaj de sajnos most fontossá vált szóval ha bárkinek bármi ötlete van előre is köszönőm.

(ui: Bios reset, Bios frissítés, és egyebeket már mindet végig próbáltam. )

(#35227) sziada5925 válasza iceman1988 (#35225) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szerintem alaplaphiba. Ezek az "újabb" gyártású Abit lapok nem éppen a megbízható felhasználóbarát kategóriába sorolhatók sajnos. Milyen táppal használod?

Üdv: Ádám

(#35228) iceman1988 válasza sziada5925 (#35227) üzenetére


iceman1988
tag

Nekem volt már egyszer egy ilyen lappom, akkor nem volt vele semmi gond. Igaz ez nem jelent semmit sem jelen esetben. Amúgy egy 700w-os fsp táp van rákötve..bőven elégnek kell lennie. Lehet vele valamit kezdeni? Teljesen tanácstalan vagyok már.

(#35229) nagyszegi


nagyszegi
tag

hi!
Olyan kérdésem lenne h egy Phenom II 965 X4 AM3 Black Edition-t képes e elhajtani (illetve majd húzni) egy Asus M4A79XTD EVO alaplap? Azért érdeklődöm mert néhány helyen láttam olyat h egyes lapoknak lehet vele gondja a megemelt fesz miatt vagy mi...
Válaszotokat előre is köszönöm

(#35230) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziaszok!

Nem vagyok egy nagy számtech guru, ezért mostanáig nem is tuningoltam semmit.
MA rendeltem még egy DDR2 2GB-os 800Mhz memóriát. Ahonnét rendeltem láttam,h van teszt róla. (Ugyanez a memória típus van most is a gépbe) Ott írtak egy tuningot amit kipróbáltam.
2.1V-ra húztam. Eddig nem is volt gond, de miután 1066Mhz-re felhúztam a bios mentés után nincs kép a monitorokon. Olyan mintha háttérbe futna a gép, mert villog minden és talán a vinyó is pörgött. Próbáltam az elem kivételét (1percre szedtem ki), de az eddig nem segített.
Odavághattam ezzel vmi a hardverekbe? Vagy egy bios resetelés segít a problémán?
Na de azt,h kell ha az elem kivétel nem segített?

(#35231) milanpm


milanpm
csendes tag

hali!
athlon II x4 630
2x2 GB 1800Mhz OCZ Gold 9-9-9-27 cl9 1,9V
GTX 460 1 GB
Hipro 700W

most egy asrock m3n78d lapom van, de fagyogat mostanában minden játéknál, tesztnél, stb...

tanácsot kérnék, hogy megéri-e megvenni hozzá egy MSI 880GM-E41 lapot vagy inkább drágábban nézzek valamit?( nem akarok több vga-t)

(#35232) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#35230) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Probléma megoldva. Megtaláltam a clear cmos-t. :)
Tanulság: Amihez nem értek azon nem kéne állítgatni :)

(#35233) Elims válasza sziada5925 (#35217) üzenetére


Elims
veterán

Megoldòdott.
Köszönöm!

(#35234) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Nem tudjátok, hogy nForce2 laphoz nincs win7 driver?

(#35235) Lenry válasza csucsbicep (#35234) üzenetére


Lenry
félisten

nincs. már Vista driver se volt.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35236) csucsbicep válasza Lenry (#35235) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi.

(#35237) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Adott egy P4 3ghzes gép 512Mb DDR memóriával, 80Gbos SATA vinyóval.
AGP-s VGA kellene bele, de mivel nekem jelenleg nincs egy PCI-os 2Mbos VGA-val próbáltam tesztelni. Az XP szépen felmegy, a gondok akkor kezdődnek, amikor a telepítésnek vége, a gép újraindul és kijön a Windows logóval az a felirat, hogy Kis türelmet... Itt lefagy a gép. Ha újraindítom már bebootol, bejön az asztal, de ha megnyitom mondjuk a start menüt vagy a sajátgépet azonnal lefagy. Először memória hibára gondoltam, azonban memtest hiba nélkül lefut, valamint más modulokkal is ezt csinálja. A merevlemez 100%os bad sector mentes, más SATA kábellel se megy, Xp reinstall is volt. Egyéb ötlet? Mi lehet ez :F

(#35238) Lenry válasza dave93 (#35237) üzenetére


Lenry
félisten

próbáld csökkentett módban (boot előtt F8 nyomkodása). ha úgy jó, akkor valamilyen driverrel lesz gond, talán pont azzal a PCI-os VGA-val (csökkentett módban ugyanis semmilyen drivert nem tölt be a Windows)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35239) iceman1988


iceman1988
tag

Erre valakinek valamilyen ötlete... :F

(#35240) Lenry válasza iceman1988 (#35239) üzenetére


Lenry
félisten

próbáld csökkentett módban indítani. (boot előtt F8 és a menüben csökkentett mód). ha így elindul, akkor valamilyen automatikusan induló program vagy driver lesz a ludas.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35241) iceman1988 válasza Lenry (#35240) üzenetére


iceman1988
tag

valamikor már a bios-nál is megfagy. sőt valamikor nem is ad képet. ilyenkor mi lehet a probléma?

(#35242) Lenry válasza iceman1988 (#35241) üzenetére


Lenry
félisten

akkor viszont hardverhiba.
tápegység, alaplap vagy videókártya. melyikből milyened van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35243) iceman1988 válasza Lenry (#35242) üzenetére


iceman1988
tag

tápegység: 700w fsp
alaplap: abit ip 35-e
videokártya: sapphire 4670 ultimate
proci: e5200

(#35244) zsoldi80 válasza iceman1988 (#35243) üzenetére


zsoldi80
tag

Mit kínlódsz? Hozd már hozzám, bumburnyák! :Y

(#35245) iceman1988 válasza zsoldi80 (#35244) üzenetére


iceman1988
tag

az a baj hogy zalában van a lap...

(#35246) tiboca7


tiboca7
csendes tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni egy Foxconn 6627MA-RS2H alaplappal kapcsolatban.
Az alaplapi integrált videó csip helyett szeretnék 1 videó kártyát használni a deszkán, de eddig sikertelenül. :( (konkrétan egy Asus HD2600 XT kártyát) Beteszem a gépbe, feltelepítem a drivert és restart, erre szépen betölti az OP (XP SP3) rendszert és utána fekete képernyő (se előre, se hátra), csak az egér mutatója látszik, az is csak lassan mozgatható. Kell valamilyen BIOS beállítás??? Előtte le kell tiltani a alaplapi integrált videó csipet??? Vagy egyszerűen ez a config nem tudja kihajtani ezt a kártyát??? CPU: Intel Celeron D 331 2,6GHz. Memória: 2GB/667MHz. Már újra raktam OP rendszert is, ugyanaz a felállás. Ha valaki csinált már hasonlót, vagy egyszerűen PC zseni, :D segítsen. (vagy egyáltalán hová lehet fordulni ezzel a kérdéssel itt a PH-n???) Köszönök minden segítséget. :)

(#35247) iceman1988 válasza tiboca7 (#35246) üzenetére


iceman1988
tag

tiltsad le az alaplapi (integrált) videokártyát.

[ Szerkesztve ]

(#35248) albert8


albert8
addikt

Üdv
Van egy Abit IL9 Pro lapom
az lenne a kérdés hogy melyik 4 tűre dugjam a reset sw és a power sw vezetéket?
előre is kösz :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#35249) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Ma vettem egy MSI 770-C45 alaplapot, új videókártyát, memóriákat, vincsesztert.
A problémám a következő:
Összeszereltem a gépet (remélem mindent normálisan) és amikor bekapcsolom, teljesen fekete a képernyő no signal jelzéssel.
A házon lévő ledek közül egyik sem világít, reset nem működik (vagy nem tudom hogy működik-e mert ugye nem látom hogy újraindul-e a gép, hallásra nem indul újra), power gomb bekapcsol, viszont ki már nem.
Videókártyának nincs táp csatlakozója, monitorral szépen össze van kötve.
Valami ötlet? :)
Előre is köszönöm szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#35250) iceman1988 válasza albert8 (#35248) üzenetére


iceman1988
tag

a power sw-t a felső sor 3-as 4-es tüskére a reset sw-t pedig az alsó sor 3-as 4-es tüskére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.