Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34151) mdraco válasza mdraco (#34150) üzenetére


mdraco
őstag

Utánna néztem és megkaptam:)
Cpu smart fan target - az a hőmérséklet amikor a ventilátor nagyobb fordulatra kapcsol.
Cpu min fan speed (%) - mennyi legyen a minimum fordulata a ventilátornak.

(#34152) sgergi válasza zodo (#34149) üzenetére


sgergi
veterán

Gyakorlatilag a kézikönyv semmi hasznosat nem ír. Kikapcsolt állapotban engedélyezd, aztán kapcsold be a gépet, minden mást csinál magától.

(#34151) mdraco: Pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#34153) zodo válasza sgergi (#34152) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.

(#34154) degu válasza kertsa (#34134) üzenetére


degu
senior tag

Nekem ezt akkor csinalta,amikor valahol zarlat volt a gepben.
Vedd ki az alaplapot,es csak a procit tedd bele.Ha elindul,akkor az alaplap valahol letestel a hazba.Ha igy sem indul,akkor hibas az alaplap.Ha elindulnak a ventik,es sippant,akkor mehet bele a memo,HDD,vidikari.
Ha valamelyiknel megint leall,akkor az csinal valahogy zarlatot,amikor berakod.
De elobb nezd meg,hogy nincsenek -e pupos kondik az alaplapon!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#34155) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem:
Melyik AM3-as lapok támogatják az ACC-t? Milyen chipset kell hozzá? A legújabbak is támogatják még (amik mondjuk USB3 képesek), vagy csak a régebbiek?

Köszi.

Icewolf || kósza ||

(#34156) Gyuri27 válasza mave13 (#34155) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ált sb710-750. Azután meg külön chip van rajta. De az ideális az lenne ha a gyártó oldalan megnéznéd. Az a biztos.

Amd - Radeon - Ryzen

(#34157) Csorosz válasza Speeedfire (#34143) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Szerintem ezt kár erőltetni. Ppga-s foglalatú lapokban 80% hogy nem megy az fcpga proci. Ráadásul a lapod nem egy Asus szintű támogatotsággal bír. (még a gyártó weblapját sem találtam meg)
Ha jól láttam sis chipset-es. Ez sem jelent túl sok jót.
:(

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#34158) Csorosz válasza Storms (#34146) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Ez egy nagyon príma lap, mondjuk nem igazán az E8-as szériára tervezték, lehet, hogy tuningban ezért gyengébb egy kicsit. Nekem XFX 680i LT Sli-m van. És az enyémen is tekernek rendesen a ventik.(északi és déli is aktív! nagyon hangos) Vegyél rá valami príma zalman aktív hűtést, meg fogja hálálni!

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#34159) Lakers


Lakers
tag

Mit rontottam el?

Az egész XP megfagyott, mondom oks. Utána a gép már nem is volt hajlandó újraindulni... Aztán elment szerelőhöz (szégyelve magam, hogy infós vagyok), és ott azt mondták hogy az a bibi, hogy a két memória modulnak nem egyezett meg a valamilye (herz vagy frekvencia száma)...
De nekem nagyon piszkálja a csőrömet, hogy ha nem nyúlok a géphez, egyik nap csak pörgöt a venti és sötét képernyő, másik nap meg pörgött a venti és sípol az alaplap ahogy csak tud, másiknap ismét nem sípolt... de közben hozzá sem nyúltam a géphez.
Amit meg nem értek, hogy azt mondták nem baj az ha nem egyezik meg a két memória modul... mert tapasztalat, eddig simán elfértek egymással 2 évig... semmi hiba nem volt pöpecül ment. Most meg miért? Engem nagyon idegesít ez az egész. Szerintem akkor is beadja magát valami...
Szerintetek?

(#34160) kertsa válasza degu (#34154) üzenetére


kertsa
senior tag

Kiszedtem a lapot a gépből, visszaraktam és semmi változás. Nincsenek rajta púpos kondik, és elvileg nem is púposodhat ki, mivel ezen a lapon már száraz kondik vannak. Ki akartam zárni minden hibalehetőséget, mielőtt visszaküldöm a lapot gariztatni. Teszteltem a többi alkatrészt másik gépbe, ramokat ,tápot , vga-t,hdd-t, ezek tökéletesem működnek. Viszont a lap másik procival is ugyanezt a hibát produkálta...

Pech... 10 napja van nálam a lap... legalább 2-4 hét a gari :W

(#34161) zodo válasza mave13 (#34155) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Enyém pl. tudja amin van USB3-as csati is ASUS M4A88T-I Deluxe

Jé "Ármester", ilyet még nem is láttam a röpke két és fél évem alatt. :)

(#34162) Csorosz válasza Lakers (#34159) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Nem igazán értem mi a konkrét problémád, illetve hogy eddig mit tettek ellene a szakik.
Leírnád tárgyilagosabban,egyszerűbben? Milyen lap, mennyi idős, voltak -e más gondjai is a gépnek, illetve a tápod típusa is fontos lenne.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#34163) Speeedfire válasza Csorosz (#34157) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Őszinte leszek 6 óra guglizás után én sem találtam sok mindent. Jó lett volna ez a lap mert int. vga van rajta. A másik lapom ami támogatja az fcpga-t ahhoz meg kell vga, ami plusz áramot jelent. Ne akarom rakni a sarokba a gépet, otthoni szervernek és a fogyasztáson akarok farigcsálni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34164) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Szerintetek ez mennyire lehet valós?

usb 2.0, int. vga, fcpga támogatás, mintha nekem lenne kitalálva.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34165) kpal


kpal
veterán

tudnátok segíteni mitől lehet az hogy ga-p35-s3g USB csatija nem akar maximum sebességen üzemelni akrmit másolok max 1.3mb-al megy és a USB-s Wifi is max 1mb-al tölt? Lehet lassan újra kéne raknom a win xp-t ?

(#34166) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ugyanannyiért ti melyiket vennétek?
- Asrock N68-S
- ASUS M2N-E

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#34167) utejani


utejani
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.fujitsu siemens amilo pi1536-hoz kellene egy működő alaplap.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv:Jani.

(#34168) Speeedfire válasza RootRulez (#34166) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

1 szavazat az asrock-ra, többet tud mint az asus lap. Az utóbbi időkben meg még megbízhatóbb is mint az asus.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34169) Phili


Phili
tag

Üdv mindenkinek!
Egy ilyennel szemezek ki mint gondol erről a lapról,tapasztalat,vélemény érdemes-e ilyet venni.Ja és jól látom hogy AM3-ast is fogad mert az menne bele?

(#34170) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, szerintetek az mitől lehet, hogy ha bekapcsolom a gépet, akkor a ventik felpörögnek viszont nem sípol az alaplap, a képernyőn nem jön be semmi, és ezen csak úgy tudok segíteni, ha kikapcsolom a gépet (brute), majd 10mp után újra bekapcsolom..másodszorra minden esetben elindul. Voltam szervízben, ott elm. nem találtak semmi hibát, ott ment (hozzá kell tennem, hogy 2 havonta egyszer elsőre is elindul, hogy mitől indul el olyankor első pöccre az rejtély) és azt mondták, hogy otthon keressem a hibát, vegyek egy zajszűrős hosszabbítót, más ötletük nem volt. Én még gyanakodtam a tápra, közben cseréltem tápot de azzal is ugyan ez a helyzet:/ Alaplapi hiba, vagy BIOS? vagy vmi ötlet?! Mielőtt kiadnék pénzt zajszűrős kütyüre, szeretnék minden eshetőséget kizárni, üdv

(#34171) Jim-Y válasza Jim-Y (#34170) üzenetére


Jim-Y
veterán

Amit persze elfelejtettem:S
LAP: Gigabyte MA770T-UD3P , HDD: Samu HD502HJ, és ami még talán érdekelhet titeket Chieftec CTG táp

(#34172) sziada5925 válasza Jim-Y (#34171) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Próbálkozz először bios resettel, és utána keress az alaplapodhoz megfelelő bios frissítést a gyártó honlapján.

Üdv: Ádám

(#34173) Speeedfire válasza Phili (#34169) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én nem látom, hogy am3-as lenne. A linkelt oldalon am2+ van csak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34174) degu válasza kertsa (#34160) üzenetére


degu
senior tag

Figyu!
Nem tudom,hogy eleg ertheto voltam -e! Azt,hogy kiveszed a gepbol,azt ugy ertettem,hogy kiteszed az az asztalra /ami fa,es nem fem :DDD /es ott probalod elinditani! :K
En ilyenkor a tapot is ki szoktam szerelni a hazbol,hogy meg veletlenul se testeljen le valami./Az alaplap rogzito csavarok,es a fem tavtartok szoktak erdekes dolgokat produkalni/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#34175) Phili válasza Speeedfire (#34173) üzenetére


Phili
tag

Komplett gépet néztem
és azt írják hogy Athlon 2 x4 630 AM3 van benne,ezért kérdeztem.

(#34176) stimea


stimea
tag

Hali Mindenki!

Javaslatot kérek!
Ezekhez milyen alaplapot ajánlotok:

CPU típusa: DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)
DIMM1: Kingmax KLDD48F-B8KY6 1 GB DDR2-800
DIMM2: Kingmax KLDD48F-B8KY6 1 GB DDR2-800
Videokártya: ATI Radeon HD 5600(512 MB)
Táp: Chieftec Smart Power 450W
PCI: legalább 3 darab

Köszönöm szépen a sok-sok választ! :K

[ Szerkesztve ]

(#34177) Speeedfire válasza Phili (#34175) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor lehet, hogy visszafelé kompatibilis. Ennyire nem ismerem az amd lapokat. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34178) Core2duo6600 válasza stimea (#34176) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Felmégy az asrrock oldalára, és kiválasztasz egy socket 775 ös lapot, amin ddr2 es ramok vannak.
Ez annyira régi cpu, hogy ugyan még lehet kapni szép számmal, 775 ös lapokat, ezek többsége, azonban mATX es.

Egy biztos, a Gigabyte P45C DS3R -t nem javaslom, túl sokkal volt gond a cégnél.
A 20 lapból nagyjából 15 el.

Pl.: Asrock 4Core1600-GLAN

ASROCK P5B-DE Ezt az ára miatt érdemes, mert csak 10 000 , ujjonnan.
Az általad említett cpu hoz, jobbatt / újabbat venni felesleges.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34179) pumesz83


pumesz83
csendes tag

üdv!

most vettem egy asrock k10n78d lapot,és az lenne a kérdésem,hogy támogatja-e a magfeloldást
x3-435 procim van.

köszi előre is

"minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!" a Witcher kupon már elment.... sorry!

(#34180) RootRulez válasza pumesz83 (#34179) üzenetére


RootRulez
félisten

Azt AMD-s csipszettel lehet, nem? Ennek meg nforszos van...

═════════════════════════════════════════

(#34181) stimea válasza Core2duo6600 (#34178) üzenetére


stimea
tag

Köszönöm a gyors választ!
Keresgélés közben ezt is találtam.
Mit szólsz hozzá: Asus P5QLD PRO

(#34182) dances


dances
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék: a lapomon (MSI 785G-E53) elvileg van eSATA port.
Ha vennék egy ilyen kábelt, akkor ezzel elvileg rá tudnák kötni egy sata-s vinyót a gépre úgy, hogy nem kellene levenni az oldallapot?
Ebben az esetben erről a portról kapná az áramot és az adatot is a vinyó?
Ez egy 3 tányéros HDD esetében elég lenne?

Only the Good die young.

(#34183) #65675776 válasza dances (#34182) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt a kábelt közvetlenül nem tudod rádugni a vinyóra.
Áramot nem ad.

(#34184) Heffi válasza dances (#34182) üzenetére


Heffi
őstag

Azzal a kábellel (esata-esata) csak akkor, ha a külső hdd-t beleszereled egy egy esatás rackbe, ami külön kap tápot hálózatról vagy usb-ről.

Létezik olyan kábel is, ami esata-sata csatlakozókkal rendelkezik, de ebben az esetben is külön kell gondoskodnod a merevlemez tápellátásáról.

(#34185) Heffi válasza stimea (#34181) üzenetére


Heffi
őstag

Jók az ASUS lapok, és mindenképpen P45-s lapot javaslok. Az a D-s proci elmegy benne, de ha egyszer ki tudod cserélni valami e-s vagy q-sra, akkor rögtön megtáltosodik a géped. Ha nem ragaszkodnál a 3db PCI csatihoz, akkor épp most hirdetnek egy P5Q-Pro Turbo alaplapot, amin van minden amire általában szükség lehet (optikai hangkimenet, esata, Firewire, még CF-re is alkalmas). Ez az alaplap a gyártó utóljára kifejlesztett 775-s platformjai között volt. Ha mindenképp kell a 3 PCI akkor viszont van itt sima P5Q-s is.

(#34186) stimea válasza Heffi (#34185) üzenetére


stimea
tag

Igazából csak kettő re van szükségem! Azért gondolkodtam 3-ban, mert a régin eltakart egyet a PCI-E. De a ASUS P5Q PRO Turbo, amit javasoltál, úgy látom, van megfelelő a hely a VGA számára. Mit jelent a e-s vagy q-s jelzés, mire utaltál? Én nem vagyok olyan hozzáértő, mint ti!

[ Szerkesztve ]

(#34187) dinka.86


dinka.86
aktív tag

sziasztok! félig off de laphoz is köze lehet...van egy régebbi gépem amit most üzemeltem be. abban volt egy sima dvd olvasó. namost bele akartam tenni az újabb fajta dvd írómat és vagy nem ismerte fel, v nem is töltött be az xp mert h rosszul kötöttem rá az alaplapra...mivan ilyenkor?

(#34188) Heffi válasza stimea (#34186) üzenetére


Heffi
őstag

Az újabb 2 és 4 magos procikra gondoltam. Volt egy D945-s procim (ez hasonló mint a tiéd, csak kicsit erősebb), amit használtam egy P5Q-E-s alaplapban ideiglenesen, amíg nem telett egy Q6600-s procira. Nem lehet leírni, mekkora teljesítménynövekedést jelentett a procicsere.

Ha megnézed a procikínálatot 20ezer körül már 4 magost (Q8200) lehet beszerezni, a tiéd meg elpasszolható 5-6 ezerért.

Az általam javasolt P5Q pro turbo alaplap szerintem bőven megfelel, amíg nem váltasz egyszer teljes rendszert, azaz áttérsz az újabb platformra, vagyis a ma divatos LGA1156-s alaplapra i szériás procival.

Egyébként nekem volt olyan [alaplapom] , a barátomnak adtam el a komlett konfigot, ami a mai napig remekül üzemel mint HD házimozi és mint "gamer" pc (a vga-t cserélték gariba, de az más ügy)

(#34189) Heffi válasza dinka.86 (#34187) üzenetére


Heffi
őstag

Az új ugyanúgy van jamperelve mint a régi? Gondolom IDE csatlakozós. Egy kábelen van a rendszervinyódal?

(#34190) dances válasza Heffi (#34184) üzenetére


dances
tag

daa-raa és Heffi: Köszönöm a felhomályosítást.

Only the Good die young.

(#34191) stimea válasza Heffi (#34188) üzenetére


stimea
tag

Tehát az ASUS P5Q PRO Turbo-ba jó lenne a mostani, kicsit később meg az Intel Core2 Duo q6600, vagy hasonló? Most itt láttam: [link]

Köszi a türelmed!!

[ Szerkesztve ]

(#34192) Heffi válasza stimea (#34191) üzenetére


Heffi
őstag

Az a helyzet, hogy megnéztem az ASUS termékinfót, és bár úgy gondoltam, hogy támogatja a D srozatot, mégsincs a listában. Azt gondolná az ember, hogy a processzorok támogatása a tokozáson és a chipseten múlik. Lehet, hogy pusztán azért nincs a listában, mert a gyártó szakemberei ilyen régi procik tesztelésvel már nem foglalkoztak.
Szerintem működnie kellene, de a legjobb az lenne, ha úgy vennéd meg az alaplapot, hogy viszed próbára a procid és a szükséges kütyüket.

(#34193) nguru válasza stimea (#34191) üzenetére


nguru
tag

Szia!

Szerintem elírtad a procit!

a Q6600 az egy C2Q négymagos, a linked pedig egy E6600 C2D ad meg..elírtad ;]

(#34194) dinka.86 válasza Heffi (#34189) üzenetére


dinka.86
aktív tag

igen idés. nem ez egy másik kábel. egy kábelen kéne?

(#34195) Heffi válasza dinka.86 (#34194) üzenetére


Heffi
őstag

Nem kell, hogy 1 kábelen legyen, csak ha 1 eszköz rosszul van jamperolva, az megkutyulhat mindent. A lényeg, hogy a kábel végén van a "master", a közepén a "slave", és a hosszab szakasz vége van az alaplapra dugva. Az eszközökön megtalálod, hogy melyiket hogyan kell jamperolni. Az is megoldás, ha mindegyik "Cable selekt"-re van állítva.

Ha tényleg csak a DVD meghajtót cserélted és működőképes mindkettő, akkor nézd meg a régit, hogy az mire volt téve, és ugyanúgy állítsd be az újat is.

(#34196) dinka.86 válasza Heffi (#34195) üzenetére


dinka.86
aktív tag

hm okés köszi a kimerítő választ. remélem sikerül megoldani. ha nem akkor jövök hozzád :B

(#34197) Heffi válasza dinka.86 (#34196) üzenetére


Heffi
őstag

Remélem megoldódik a gondod.

(#34198) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Sziasztok!
A Maximus 2 Formula LCD Posterem hibásan jelenít meg minden értéket bárhova is állítom a biosban. A kérdésem, ez garanciális hibának számít és lehet ezzel gariztatni vagy sem? (2011.08.06-ig garos) Szeretném eladni a lapot és a q9450-et, de gondolom ez a kis hiba megnehezítené az eladását. Menyiért érdemes meghirdetni?

Beraktam a lap topikjába is hátha.

(#34199) kertsa válasza degu (#34174) üzenetére


kertsa
senior tag

Az úgy is történt :K Kiraktam az asztalra, és akkor sem indult el... :(

Már úton van gariba, az új meg csütörtökön érkezik, hogy ne kelljen várnom 3-4 hetet :DDD

(#34200) pumesz83 válasza RootRulez (#34180) üzenetére


pumesz83
csendes tag

thx a választ, ezt sehol nem írták le!!!
nem baj hogy nem lehet feloldani,így is marha gyors!

:R

"minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!" a Witcher kupon már elment.... sorry!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.