Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34951) Lenry válasza Sucuka (#34950) üzenetére


Lenry
félisten

ez megmagyarázna pár rejtélyes alaplap-halált...

előfordulhat ilyen írási művelet miközben fut az OS?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34952) Sucuka válasza Lenry (#34951) üzenetére


Sucuka
senior tag

Hogy úgy mondjam főként akkor fordul elő. Az OS-ek ugyanis szeretnek olyan helyeken turkálni ahol nem igazán kellene nekik. :)

Ezt a jelenséget gyakorlatilag kivédeni lehetetlen, hacsak nincs az alaplapon BIOS WRITE protect, mostanában ritkán találkozom ilyennel.
Mivel a FLASH IC-k blokkos szervezésűek, másképp nem lehet módosítani bennük, csak az említett eljárással, illetve mikor BIOS-t frissítesz, akkor nem BLOCK ERASE parancsot kap, hanem CHIP ERASE-t, vagyis teljes törlés megy végbe.

[ Szerkesztve ]

(#34953) Lenry válasza Sucuka (#34952) üzenetére


Lenry
félisten

hmmm...
ez tényleg megmagyaráz pár "egyszer csak elment a kép és megdöglött az alaplap" típusú halált (amit én Abit halálnak neveztem el, mert főleg ott találkoztam a jelenséggel)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34954) kriszbon


kriszbon
őstag

Esetleg (erre) valakinek valami ötlete?
Ahogy látom nem csak nekem magas ez a labda. :B
Ja még annyit hozzátennék, hogy bepróbáltam a biosz visszaállítást vakon, úgy hogy átneveztem a bioszt Amiboot.rom kiterjesztésre, és indításkor Ctrl+1 lenyomva tart.
Annyit csinált hogy kb. 8-10s(?) időnként csippant egyet, ezen kívül nem lett változás, mert ha hidegen indítottam, maradt az amit leírtam. :(

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#34955) Sucuka válasza kriszbon (#34954) üzenetére


Sucuka
senior tag

"NB borda nem melegszik, Clock generátor IC igen, proci táprésznél Fet-ek enyhén melegszenek."

Amit aláhúztam, az mennyire melegszik? Forró, vagy csak átlagos? Ha érdekel a dolog, és meg akarod menteni, akkor tudok írbni bele másik BIOS IC-t, hátha tényleg az a döglött.

(#34956) Chriss2 válasza Sucuka (#34955) üzenetére


Chriss2
tag

Köszönöm Coyote55 nek!!! Üdv!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34957) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Esetleg itt van valaki, aki erre tudna mondani valamit?
Nem a vinyóval van a gond az biztos. Ha kicserélem másikra, ugyanez a helyzet.

köszönöm

(#34958) RepeatSector válasza nihill (#34957) üzenetére


RepeatSector
senior tag

jumpold a kártyát meg a sata vinyót is sata1-re és talán gyorsabb lesz,

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34959) nihill válasza RepeatSector (#34958) üzenetére


nihill
őstag

a vinyó már át volt jumperolva, a kártya meg elvileg nem is tud mást csak sata-1 et

de az a poén hogy az írási sebességgel viszont semmi gond, csak az olvasással

(#34960) Lenry válasza nihill (#34959) üzenetére


Lenry
félisten

akkor is ilyen lassú, ha SATA vezérlőkártyával együtt teszed másik gépbe?
ezzel ki lehetne szűrni, hogy a kisgép a rossz vagy a vezérlőkártya

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34961) nihill válasza Lenry (#34960) üzenetére


nihill
őstag

ez jó ötlet, este kipróbálom

(#34962) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.Nézeget egy alaplapot,az :ASROCK M3A UCC.Szeretnék bele tenni egy gainward gts 450-s kártyát.Jol fog benne teljesíteni?Mit tudtok az alaplapról?Jó,megbizható?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#34963) BogyóBP válasza Sucuka (#34950) üzenetére


BogyóBP
addikt

Akkor most mit lehet tenni? A P4p800 és p4p800-e sem indul el. Kizártnak tartom hogy két Alaplap is ugyanúgy szar legyen. Hogy lehet a biost felfrissiteni úgy hogy nincs benne processzor? sehogy mi? esetleg valakinek kölcsönbe van egy 478 as celeronja?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34964) Poo


Poo
aktív tag

Hello

egy abit ab9 pro lapról lenne szó amin van egy kis visszajelző h a betöltés milyen stádiumban van, szal nincs képem és ez a post a C1 nél megáll.Tud nekem valaki ebben segíteni h javítható-e a dolog vagy valami távpontot adna-e. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34965) Lenry válasza Poo (#34964) üzenetére


Lenry
félisten

előtúrod a kézikönyvet és megnézed a végén lévő hibakódlistában... :U

ha nincs meg a könyv, akkor bepötyögöd Google-be, hogy "abit ab9 pro manual" letöltöd pdf-ben, és ott keresed ki

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34966) Poo válasza Lenry (#34965) üzenetére


Poo
aktív tag

megmondom őszintén nekem nem sok mindent mond ami ott van írva.
C1
-Auto-detection of DRAM size, type and ECC
-Auto-detection of L2 cache (socket 7 or below)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34967) kasa85 válasza coyote55 (#34935) üzenetére


kasa85
őstag

Ha jól olvastam akkor 3v.Használtan vettem a lapot tökéletesen megy semmi baja,csak egyedül ezt csinálja hogy ha órákig ki van kapcsolva akkor kétszer indít,hogy be jöjjön a Bios.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#34968) kasa85 válasza RepeatSector (#34934) üzenetére


kasa85
őstag

Még nem próbáltam,elemet hol tudok bele szerezni :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#34969) Lenry válasza Poo (#34966) üzenetére


Lenry
félisten

itt detektálja a memória tulajdonságait (típus, méret, ECC hibajavítás megléte), és Socket 7 vagy az alatti proci esetén az L2-t, ez utóbbi nem lényeges

a lényeg, hogy a memória a ludas. próbáld kivenni, megtisztítgatni, egyesével visszarakni, másik gépben kipróbálni, hogy megbizonyosodj

(#34968) kasa85 bármelyik órásnál, elektronikai vagy informatikai üzletben, sima laposelem, a legegyszerűbb, ha magaddal viszed, hogy ilyen kell (bár szinte minden lapban egyforma)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34970) kriszbon válasza Sucuka (#34955) üzenetére


kriszbon
őstag

Az ujjam rajt tudom tartani, tehát csak átlagosan. Amúgy tudom hogy menthető sokszor ha a biosz ment ki, mert csináltattam már olyant.
De a rendszertelen indulgatásokból nekem nem ez jön le egyértelműen, mert amit javíttattam biosz hibával, annál rendszeres volt a 4-5s újraindulgatás. :F
Az a "hátha" meg postával elég sokra jön ki, ráadásul ott van még az enyhén púposabb kondik kérdése is, így lehet hogy kukázom inkáb, vagyis elteszem alkatrésznek ha más megoldás nincs. :(
Azért köszönöm a felajánlást. :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#34971) RepeatSector válasza kasa85 (#34968) üzenetére


RepeatSector
senior tag

megmondod a csávónak hogy CR2032 elemet szeretnél
500ft felett van (a márkás, órásboltban) de kb 100ft egyéb helyeken (pl benzínkút,vagy kisebb trafikok)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34972) Boryszka


Boryszka
tag

Üdv!
Van egy MSI 785GM-E51 alaplapom, tettem bele egy HD5670-es videókarit, azóta win7 alatt ha játszok, akkor egy órán belül lefagy minden és a következő hibaüzenetet kapom:

hyper transport sync flood error occurred on last boot

Restart után megint jó egy darabig, aztán megint lefagy! Mielőtt bármit is tennék, szeretném megkérdezni, hogy találkozott-e már valaki ezzel a hibával...és hogyan lehet orvosolni a hibát?

Ezt a hibát az új videókártya használata óta vettem észre (előtte nem volt gáz) és ez egy kicsit idegesítő!

Szóval: HEEEEEELP!
Üdv!

BL

(#34973) BogyóBP válasza Boryszka (#34972) üzenetére


BogyóBP
addikt

Sztem a processzor nem bírja el a VGA-t, ha van rá módod vegyél egy erősebb CPU + alaplap kombót.

Most látom hogy Athlon X2 250 vel hajtod..Miről beszélünk? :S Én mondjuk egyenranguan költöttem volna a gépre nem egy bitangerős VGA és a többi marad dehát te tudod.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34974) kasa85 válasza RepeatSector (#34971) üzenetére


kasa85
őstag

Értem és köszi :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#34975) Lenry válasza BogyóBP (#34973) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem meg akkor írj furcsaságokat, ha biztos vagy benne, máskülönben a "ha hallgatsz bölcsebb maradtál volna" szitu forog fenn. mint most is.

mégis miért írna ilyeneket a gép, ha gyönge a proci? különben is mitől gyönge? meg mi köze van ehhez a VGA-nak? ha egy Asus P5P800-as lapba egy Radeon 5970 mellé egy fostos 1.6-os P4-et rakok, ahhoz se szólhat semmit a VGA.

na mindegy. ez most fölzaklatott. talán túlságosan is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34976) <NewL>


<NewL>
addikt

sziasztok

Studio Monitor hangfalakkal kapcsolatos topiklinket tudna valaki adni? nemtaláálom

There's an app for that

(#34977) Meme


Meme
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne:
Van egy lga775 foglalatos alaplap a kezeimben, aminek kitört a cpu foglalatából 2 "láb".
Akad olyan szaki/szerviz aki ezt orvosolni tudja? (lábat visszaforrasztani/foglalatot cserélni)

Köszönöm!

Szevasztok bogyókák!

(#34978) Boryszka válasza BogyóBP (#34973) üzenetére


Boryszka
tag

Hali!

Túl régen vagyok már az informatikában ahhoz, hogy tudjam hogy semmi köze a procinak a VGA-hoz! Itt sztem annyi lehet a bibi, hogy rosszul állítja be magának a HT értéket a gép, de azt már nem tudom, hogy milyen beállításra kell tenni, hogy jól működjön!

Olvastam olyat is, hogy a VGA drivert kell csak újratenni és megoldva a hiba! Egyébként meg XP alatt minden frankón megy!

Hali!

BL

(#34979) Sucuka válasza Meme (#34977) üzenetére


Sucuka
senior tag

Igen akad, Őt keresd:

bundata kolléga hirdetése...

(#34980) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.Nézeget egy alaplapot,az :ASROCK M3A UCC.Szeretnék bele tenni egy gainward gts 450-s kártyát és egy AMD Athlon II x3-at.Jol fog benne teljesíteni minden?Mit tudtok az alaplapról?Jó,megbizható?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#34981) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok van nekem egy
MSI 848P Neo2-V
alaplapom friss xp, most vettem az alaplapot, illetve 1 komplett gépet darabokban, összeszereltem, feltelepítettem majd az alaplap driverjeit stb stb hang azt írja, hogy minden oké de nincs hang semmi. eszközkezelőben semmi rendellenesség, mi lehet a probléma?

más: van nekem egy asus m3a32-mvp alaplapom nem működik létezik alaplap szerelő ?

[ Szerkesztve ]

(#34982) Boxi88 válasza Buko01 (#34981) üzenetére


Boxi88
őstag

"más: van nekem egy asus m3a32-mvp alaplapom nem működik létezik alaplap szerelő ?"

Kérdezz rá Dryman-nál, régen foglalkozott alaplap javítással, talán a tied is megjavítja... ha sikerül felvenni vele a kapcsolatot, bár mint a hsz-ekből kiderült nem lesz könnyű dolgod!

(#34983) Buko01 válasza Boxi88 (#34982) üzenetére


Buko01
tag

Köszönöm megpróbálom!

(#34984) Buko01 válasza Buko01 (#34981) üzenetére


Buko01
tag

Megoldódott! :R

(#34985) Boxi88 válasza Buko01 (#34983) üzenetére


Boxi88
őstag

Nincs mit! és örülök, hogy a hangproblémád megoldódott!

[ Szerkesztve ]

(#34986) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Üdv!
Következő a kérdésem; van egy Gigabyte GA-7N400-L lapom, ami cicereg. Általában akkor hallható, ha billentyűt ütök le és ennek hatására változik a képernyő. Ha nem változik a képernyőtartalom a billentyű leütés hatására, akkor halkabb a cicergés. BIOSba belépve is hallható, ott viszont állandó jelleggel, a képernyőtartalomtól függően. A cicergést nagyjából az PS2 portok környékéről lehet hallani.
Mi lehet a gond, mennyire "káros"?
Előre is köszönöm, üdv:

BlackDog

(#34987) fred741 válasza RepeatSector (#34946) üzenetére


fred741
csendes tag

Szereztem 2 pci-os videokarit.
Az egyikre kozolte,hogy nem letezik(valoszinuleg az hibas), a masikkal viszont ugyanazt csinalta, mint a pcie-s kartyammal.
Ez alapjan nekem ugy tunik,hogy vegleg annyi a lapnak. :S
Viszont ha nem rakok bele video kartyat, akkor hianyolja.

Letezik, hogy a bios(vagy alaplap) azon resze ment tonkre, ami a videokartyat kezeli?

(#34988) fred741 válasza fred741 (#34987) üzenetére


fred741
csendes tag

Meg annyi,hogy 1x amikor meg nem doglott meg teljesen, kiirt egy olyat, hogy bios checksum error .
Lehet, hogy a bios chip halt meg?

(#34989) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Tegnapelőtt c-mos reseteltem tuning miatt és azóta ha nem vagyok hosszabb ideig gépnél, átáll alvó üzemmódra. Nem is lenne baj, csak a tuning miatt nem szeret visszatérni csak folyamatosan újraindul. Ha rendesen kapcsolom be az ég világon semmi baj nincs. Tehát valószínű a Biosban bekapcsolt valami energiatakarékos funkció. De nem tudom mi lehet az. Gigabyte P35-ds3 alaplap. Mi állítódhatott el?

(#34990) Sucuka válasza fred741 (#34988) üzenetére


Sucuka
senior tag

A chip nem halt meg, maximum a tartalma. Én javasolnék egy teljes újraírást, hátha megjavul tőle.
Ha akarod keresd meg a hirdetésem, ott le van írbva minden.

(#34991) Sucuka válasza pityaa23 (#34989) üzenetére


Sucuka
senior tag

Az alaplap útmuatatójában érdemes kutakodni, ott tuti, hogy van valami a BIOS-ban lévő power management beállításokkal kapcsolatban leírva. Én szinte 100% biztos vagyok benne, hogy ott állítódott el valami.

(#34992) brown26


brown26
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne van egy Asrock P4Dual-915GL alaplap ebbe szeretnék egy Gefoce 8600Gt videokarit, de az alaplap oldalán a támogatott vga listában nem szerepel a8600-os ne is kisérletezzek akkor vele?

(#34993) RootRulez válasza brown26 (#34992) üzenetére


RootRulez
félisten

Illene mennie, de 3400MHz-es procit kíván ám... :K

═════════════════════════════════════════

(#34994) nihill válasza Lenry (#34960) üzenetére


nihill
őstag

Végül kiderült, semmi baj a kártyával, csaképp nem kezeli a nagy vinyókat...
Vettem helyette egy Sata->IDE átalakítót, és IDE-ként simán látja a 10 éves gép akár a 2TB vinyót is :) és semmi gond most már a sebességgel.

(#34995) pityaa23 válasza Sucuka (#34991) üzenetére


pityaa23
senior tag

Igen én is ott keresgéltem. Most valamit átállítottam, elmegyek edzeni ha visszajövök és alszik a gép akkor nem nyert :)

(#34996) fred741 válasza Sucuka (#34990) üzenetére


fred741
csendes tag

Koszi, de sikerult vissza allitani az alaplapi ficsor segitsegevel. :)

(#34997) Sucuka válasza fred741 (#34996) üzenetére


Sucuka
senior tag

Okés, vannak itt ügyes emberkék :)

(#34998) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,vettem egy kis Asus alaplapot (AT3N7A-I)és egy teljesen uj origi vinyót,az a gondom,illetve nem gond csak én nem tudok rájönni a mikéntjére,hogy mikor bekapcsolom a gépet,a vinyó rajta(SATA)a telepítő lemez bent,és a logos főképernyő után bejön egy fekete képernyő,kurzor pedig bal felső sarokban villog...
Valamiért lehúztam a vinyót,és akkor eljutott a Win telepítéséig,csak akkor ugye kiírta hogy nincs merevlemez...
Kipróbáltam nagyon sokszor,és végül is ha rajta a vinyó akkor semmit nem csinál.
Azt is kipróbáltam már,hogy egy másik gépen megformáztam FAT32 es patrició,a másik gép látja is,de a kis Asus(minITX)nem csinál vele semmit....kellene valamit állítani a BIOS-ban,vagy valami más trükje van?Aki tud és segít,azt előre is köszönöm!!!

(#34999) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte P41-D3 alaplapom,DDR3-as memória megy bele,jelenleg egy 1333-as 1,5V-os mezei kingmax van benne.Elindul e vajon olyan memóriával ami 1,7-1,9V üzemi fesz van írva?Konkrétan egy kingston hyperx 1600-as kit.

(#35000) Lenry válasza szakalistvan (#34999) üzenetére


Lenry
félisten

elindulni elindul, csak lehet, hogy nem lesz stabil (kékhalál, hirtelen újraindulás, fagyás), de ha a BIOS-ban lehet állítani a memória feszültséget, akkor egyszerűen berakod az új RAMot, beállítod a kívánt feszültségértéket, és örömboldogság

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.