Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35801) Telda


Telda
addikt

kerem torolni.

[ Szerkesztve ]

(#35802) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Lenne egy lama kérdésem. Biosban be kell kapcsolni az IEEE 1394-et vagy hagyni lehet OFF? Fontos e a számítógép működéséhez?

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#35803) SirKero


SirKero
őstag

Erre (#35749) SirKero valaki?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35804) Воланд válasza Butcher-HUN (#35802) üzenetére


Воланд
titán

IEEE 1394

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35805) flash-


flash-
veterán

mostanában többször elmegy az áram,így hirtelen kikapcsolódik a gép sajnos
ez fizikailag árthat a hardvereknek?

azt tudom hogy a fájlrendszer,oprendszernek nem jó...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35806) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Ezek az ECS alaplapok ritkaságok és szarok, hogy senkinek nincsen csak nekem? tuningra szeretném bírni a lapot de az opciók nem engedettek. ezért szeretnék biost frissíteni vagy véleményeket fogadni tőletek hogy mit tegyek. cseréljem le vagy érdemes szenvednem vele. de már lassan egy hete nem jutok dűlőre vele sajnos. Minden ötletre kíváncsi vagyok. köszönöm nektek előre is.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35807) dfdfdf válasza Sixty21 (#35806) üzenetére


dfdfdf
őstag

ECS lapok OEM gépekben szoktak előfordulni nem tuningra hanem megbízhatóságra ügyelnek és aa garancia idejéig bírniuk kell de kb ennyi de ez csak magán vélemény.

(#35808) Dudu67 válasza Sixty21 (#35806) üzenetére


Dudu67
tag

Szia !

Nem ritkaság, mert ECS G13T-LM a lap nem létezik, ellenben ECS G31T-LM igen.

Gugli a barátod.... :DD :

Egyes Lenovo asztali gépekbe rakták őket (Thinkcentre A57)

BIOS-t is a Lenovo honlapján keress hozzá ! (szerintem....)

SZERK:[link]
Üdv Dudu

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#35809) Sixty21 válasza Dudu67 (#35808) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Nagyon köszönöm. bocsánat de el írtam neked van igazad. igen lenovo gépben van ez az alaplap. vajon a bios frissítés után elérhetőek lesznek ezek a beállítások? cpu és a ram beállításokra gondolok.és windows alól biztonságos a frissítés?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35810) Воланд válasza Sixty21 (#35809) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35811) Sixty21


Sixty21
aktív tag

El akarom indítani a winflash-t de azt írja ki hogy: Error: BIOS is write-protected és csak ok-ot lehet nyomni és bezárja. ez mi? :S

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35812) Воланд válasza Sixty21 (#35811) üzenetére


Воланд
titán

Írásvédett a bios, magyarán nem tudod frissíteni. Gyártói szervizben talán frissítik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35813) Sixty21


Sixty21
aktív tag

akkor ennyi? nincs is értelme akkor. esetleg valami windows alól is futtatható tuning programmal azért tudnék eredményeket elérni? vagy ez által ez sem fog menni? egy E2180 prco van benne elég jó tuning potenciával és ezért érdekelne.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35814) dfdfdf válasza Sixty21 (#35813) üzenetére


dfdfdf
őstag

nézz szét hátha van a gyártó honlapján valamilyen progi hozzá mint a foxconnál a foxone :)

(#35815) Sixty21 válasza dfdfdf (#35814) üzenetére


Sixty21
aktív tag

hát én nem találtam vagy is nem tudom hogyan keressem mi lehet a neve vagy ilyesmi, valami ötleted van esetleg?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35816) dfdfdf válasza Sixty21 (#35815) üzenetére


dfdfdf
őstag

Én se látok sajnos

(#35817) Sixty21 válasza dfdfdf (#35816) üzenetére


Sixty21
aktív tag

És más program nincs erre a célra esetleg?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35818) Angel1981


Angel1981
veterán

Sziasztok!
Több újabb alaplapnál látom a tartozékok között a 6Gbps-os SATA kábelt.
Tényleg szükség van rá pl. egy olyan SSD esetében, aminek az adatátviteli tempója meghaladja a 3Gbps-os SATA rendszerét, vagy csak "marketing bullshit"?

(#35819) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Valaki tud nekem ilyen programokat mondani amivel windows alol tudom állítani a cpu sebességét?alaplap gyártójának nincsen (ECS)

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35820) Воланд válasza Sixty21 (#35819) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz én békén hagynám azt a gépet, nem tuningolnám. Nem véletlenül nincs ilyen funkció a bios-ban, azt az alaplapot nem tuningra, hanem normál üzemre találták ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35821) bizar


bizar
csendes tag

Haj. Vettem ma egy lapot ( Asrock N68C-S UCC ) és minden szépen ment az összeszerelésnél, míg el nem jutottam a vezérlők bekötéséig... Akárhogy próbáltam nem tudtam normálisan bekötni őket, mert vagy a power gomb nem ment, vagy a reset. A leírtak szerint próbáltam legelőször, de akkor meg ha kapott áramot auto indult és nem lehetett kikapcsolni. :D
Most addig eljutottam hogy bekapcsolás és a kikapcsolás megy, bár mondjuk a kikapcsolás elég érdekes mert úgy zajlik mintha kihúztam volna a konnektorból meg a ledek is folyamat világítanak...
A kézikönyvben így van leírva:
Felsősorban ez van Pled+ Pled- Pwrbtn# és Gnd
Alsósorban pedig ez Hdled+ Hdled- Gnd Rest# és Dummy
Nekem meg van ugye a HDLED, POWER LED, POWER SW és RESET SW.
Az idegbaj kerülget, itt még sohasem buktam meg de már nem tudok mit csinálni és fáj :D
HALP! :Y

[szerkesztve]

(#35822) tkesy válasza bizar (#35821) üzenetére


tkesy
őstag

A ház csatlakozóinak hátoldalán keress egy lefelé mutató háromszög alakú jelet, az lesz a + ágad, és onnan már simán megy a többi bekötése...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35823) Воланд válasza bizar (#35821) üzenetére


Воланд
titán

Ez az amit még élőben is nehéz néha összehozni, nemhogy neten keresztül elmagyarázni, azért sok sikert hozzá. :C

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35824) domi007


domi007
őstag

Sziasztok,
Rövid kérdésem lenne:
Menni fog-e szerintetek egy Celeron D356-ös processzor egy Gigabyte GA-i915P Duo rev1.x alaplapban? Van-e tapasztalatotok?
A gyártó honlapja szerint N/A a cpu-supportja, mondjuk pl. az ugyanilyen órajelű, de fele ekkora cache-sel rendelkező D355-öst ttuira támogatja...mit jelent pontosan ez az N/A: nem működik, vagy nincs róla adat? Ha csak nincs róla adat, akkor ti mit saccoltok, menni fog?

Kösz,
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#35825) csabilivi


csabilivi
csendes tag

Sziasztok!
Asus 5 KPL-AM EPU alaplapon, hogy kell előcsalogatni az 5.1 es hangot? Mindenhogy csak a sztereo szól.
Előre is köszönöm.

(#35826) tkesy válasza domi007 (#35824) üzenetére


tkesy
őstag

Először is, a számozás ellenére 355 / 356, több változás történt mint csak + 256 L2 cashe... de ez csak mellékes infó... :)
Amúgy meg a CPU Support lista tetején ott van az N/A jelentése:
N/A = Not support (azaz nem támogatott)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35827) domi007 válasza tkesy (#35826) üzenetére


domi007
őstag

:R :R :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#35828) bizar válasza Воланд (#35823) üzenetére


bizar
csendes tag

:D
Holnap még szenvedek vele. Most megcsináltam úgy ahogy a kedves tkesy írta. Végül is ráérek :D

[szerkesztve]

(#35829) dfdfdf válasza XP NINJA (#35796) üzenetére


dfdfdf
őstag

akkor min 16+8as lap kell 15ért nah ha találsz szólj mert én nem tudok ilyenről ....
Max valami asrock lap lehet ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#35830) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Valaki tudna olyan oldalt vagy topicont ajánlani amelyik a szoftveres cpu tuningal foglalkozik?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35831) sgergi válasza Sixty21 (#35830) üzenetére


sgergi
veterán

Mit értesz szoftveresen? A tuning kezdőknek, szájbarágósan topikot ajánlom neked olvasgatásra. Tuningolni pedig biosból.

(#35832) PishT válasza sziada5925 (#35747) üzenetére


PishT
tag

köszi a javaslatot,frissítettem a "ONOFFCharge" programot, de ugyanaz a helyzet..Semmilyen beállítási lehetőséget nem találtam... és a gép kikapcsolása után is ugyanúgy pörög az USB-vinyóm.. :(
Azóta Te próbáltál vele vmit?
Köszönöm!

(#35833) psg5


psg5
veterán

Gigabyte 880GM-UD2H lapnál látom van egy 24-es atx és egy 8-as atx.Mindegyikre rá kell kötni?

F.K.T.

(#35834) sgergi válasza psg5 (#35833) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, mindegyikre. De ha csak 20 + 4 tűs tápod van, akkor azzal is menni fog.

(#35835) psg5 válasza sgergi (#35834) üzenetére


psg5
veterán

Van 24es és 20+4-es tápom is.
De nincs egyik tápon sem annyi atx, hogy egy 24-es és egy 8-asat is kiszolgáljon egyszerre.
Van egy 6-os fekete meg egy különálló 4-es.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#35836) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Hali. Nem hiszem hogy írásvédett lenne a biosom mert most meg azt írja ki a flash-elő program hogy: ERROR: Loading driver. ECS G31T-LM. tanácstalan vagyok. vagy próbáljam meg dos-ból frissíteni?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#35837) psg5 válasza sgergi (#35834) üzenetére


psg5
veterán

Mivel egy amd X2 250-es cpu lessz benne, eléglehet a 8-asra rádugni a 4-est vagy a fekete 6-ost?

F.K.T.

(#35838) Larodar


Larodar
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy az asus p7p55d-e lx alaplapomban a pci-e x16-os slotban van egy sapphire 5850 toxic 1gb vga kártya, de csak x8 üzemel, miért lehet ez?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Impossible is nothing!

(#35839) sgergi válasza psg5 (#35837) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, a 8-as helyett a 4-es elég lesz. A 6-ost pedig csak videókártyához tudod használni, alaplaphoz nem.

(#35840) psg5 válasza sgergi (#35839) üzenetére


psg5
veterán

Nagyon köszönöm!

F.K.T.

(#35841) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok!
Most szeretnék gépet újítani és rendeltem egy Asrock 770 Extreme3-at.
Van rajta egy 8-as atx, viszont a Chieftec tápomon nincs (CHP-400A).
Hogy oldjam meg?

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#35842) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Azt elfelejtettem, hogy egy Athlon II X4 640 lesz hozzá.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#35843) sgergi válasza Majkee84 (#35842) üzenetére


sgergi
veterán

Elég hozzá a 4-es tápcsati is, azt olyan 130W-ig szokták ajánlani, a proci viszont 95W-os tdp-ben van, tehát elég lesz neki.

(#35844) Majkee84 válasza sgergi (#35843) üzenetére


Majkee84
aktív tag

És hová kössem? Mindegy, hogy balra vagy jobbra? Nem akarom a másvilágra küldeni a lapot! Köszönöm szépen a válaszod!

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#35845) tkesy válasza Larodar (#35838) üzenetére


tkesy
őstag

SATA 6 Gb/s és az USB 3.0-a be van kapcsolva?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35846) Dudu67 válasza Majkee84 (#35844) üzenetére


Dudu67
tag

Csak egyféleképpen tudod rádugni az alaplapra a tápcsatit, úgy van kialakítva.

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#35847) Majkee84 válasza Dudu67 (#35846) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Bocsi! Még nem érkezett meg és látatlanba írtam. Köszönöm szépen a segítségeteket!

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#35848) geckowize


geckowize
őstag

Hali!
Rendelkezem egy Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplappal, amely AMD 690G / ATI SB600 chipsettel rendelkezik. Processzor foglalata AM2+.

A kérdésem az, hogy megéri-e az
AM2-es, 2 magos AMD Athlon 64 X2 6000+ (3GHz / 1000HT / 2MB / 125 W)
processzoromat egy
AM3-as, 4 magos AMD Athlon II X4 620 (2,6GHz / 2000HT / 2MB / 95 W) processzorra cserélni? (Az alaplap cpu support listjén rajta van)

Az utóbbihoz használtan 12k-ért tudnék hozzájutni, ami szerintem elég jó ár. Milyen hátrányai vannak annak, hogy csak AM2+-os az alaplap? HT Link csak 1000 MHz-en fog menni? Az chipset nem túl elavult egy ilyen procihoz?

[ Szerkesztve ]

(#35849) psg5


psg5
veterán

Ha házon a frontpanel usb-jéhez be akarom dugni egy pendriv-ot,mintha valami rövidrezárna és újraindúl a gép.
Hol lehet zárlat?

Szerk:
Köszi, nézem,bár 3 usb csati van a lapon, és a háznak egy fekete usb csatlakozófeje van.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#35850) sgergi válasza psg5 (#35849) üzenetére


sgergi
veterán

Általában ilyenkor az alaplapra rosszul van bekötve az usb csatlakozó. Manualban megtalálod, hogy hogyan kell helyesen bekötni, ellenőrizd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.