Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34501) fess válasza Ghandi (#34486) üzenetére


fess
őstag

bios-ban kapcsold be a memory hole remapping-ot,vagy ha msconfig-ban azon belül rendszerindítás/speciális beállítás és vedd ki a pipát a maximális memória elől. utánna újra kell indítani

(#34502) PetX


PetX
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátomnak összeraktam egy konfigot.
Jöttek problémák:
Az alaplapon hibás volt az integrált LAN. Vissza gariba. Cserélték a nagykernél.
Tegnap este összraktam a cserelappal és mikor elindítom a gépet a következő dolgok fogadnak:
- WinXP betöltés közben, kifagy. Ha betölt pár perc útán hasonlóan fagyás.
- Ubuntu Pendrive-ról és CD meghajtóból való bootolás közben is fagy.
Fagyások: RESET-re nem reagál!!! Táp kikapcs, vagy 5mp power gomb segít csak.

Már mindent kipróbáltam. Alaplap rev2.0. Tiltottam az integrált eszközöket: Hang, LAN, Int.VGA, USB, SATA, DE még mindig fagyott. (USB-SATA felváltva volt tiltva különben nem tudnék OS-el próbálkozni) Memóriák csereberéjét és MemTest86+ végigment hiba nélkül, de egyszer maga a MemTest betöltése közben is fagyott.

Konfig:
Gigabyte GA-H57M-USB3 (rev2.0, F7-es BIOS)
intel i5 650
Kingston memória
Corsair CX400 táp
Mást nem írok mert minden más le van húzva a gépről de nem tudok rá telepíteni mert állandóan fagy.

Tanács, tipp esetleg? Teljesen tanácstalan vagyok :(
CPU-ra tudok már csak gyanakodni, de az meg hülyeség, van önteszt bekapcs után.

Még annyit, az előző deszkával amin a LAN hibás volt, a BIOS-ban való int. LAN tiltása mellett teljesen stabil volt, nem voltak fagyások, memtest 3-4 passig ment, egész éjszaka Stress test Everest-tel és ment normálisan.

Irjatok ha van valami tippetek, plz.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#34503) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hy all :R Kérdés adott egy alaplap aminél az USB-k a telomat látják viszont a pendrivot nem :F ez mitől lehet?BIOS beállítások rendben vannak :F Ja és egyáltalán nem lát pendrivét csak telot meg más eszközt pl:webcam :F

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#34504) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok !
Napokban zargatalak titeket egy Pci expresses kérdésel. Most ujra megtenném :)
Elvileg ebben vagy a köv honapban veszek új konfigot.
Intel i7 950, asrock x58 extreme 3 (vbga esetleg hd6970 vagy gtx 580ez még kérdéses.. ) stb....
Nos jövö évben megjelenik az pci express 3.0 csati mivel én egy erös vga-t veszek az lenne a kérdésem hogy menyi hátrányom származik belöle hogy sima 2.0 om van ( esetleg megéri e várni az új alaplapok érkezésést illetve x68 -at ) vagy leehtséges hogy lesz x58 as rendszerbe is 3.0 alaplap ?
Üdv. és előre is bocsi a nyakatekert kérdésért

El. Psy. Congroo.

(#34505) Kapti


Kapti
tag

ASUS P7H55-M alaplapot szeretnék venni, diszkrét VGA nélkül i3-as rendszerhez. A gondom az, hogy az alaplapnak nincs DVI kimenete, csak HDMI. A vásárolandó monitornak is csak HDMI bemenete van (a VGA bemenet nem érdekel). Tehát légyszi erősítsetek meg, hogy HDMI-n keresztül lesz képem ugye? :F

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#34506) kovacszk


kovacszk
senior tag

Hali olyan kérdésem lenne hogy adott egy gigabyte h55m-ud2h alaplap. Ha AHCI módra váltok akkor nem bootol be a gép, de annyira hogy még biosba sem tudok belépni, csak az segít ha lehúzom a winyót és visszarakom IDE módra. Nemsoká szeretnék venni egy esata-s külső vinyót, és a ki be kapcsolás csak akkor működne ha AHCI-ben menne. Valaki találkozott már hasonlóval?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#34507) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne,hogy venni akarok egy uj konfigot.Néztem bele egy Asus M4A78LT-M LE (uATX) alaplapot és hozzá egy ASUS TA-B41 (ATX midi) házat.Az lenne a kérdésem,hogy ez a lap simán belefog menni a házba,hogy ne zavarja majd a dvd írót? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#34508) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok!

Volna egy ASUS P5P43TD-PRO alaplapom, 2x Kingmax 1600MHZ ddr3 memóriával. Minden alapbeállításon fut, a memóriákat 1333-on dualban hajtja a lap. Minden új, a bajom az hogy kék halállal játék közben meghal a gép. Ha visszaveszem a ram sebességét 1066-ra akkor megy gond nélkül. Mi lehet a gond, mivel próbálkozzak? Ram fesz. emelés, vagy ez van?
Valamit hallottam hogy a p43 nem teljesen támogatja a ddr3-mat, ez igaz lehet?
Ha van ötlet akkor segítsetek, köszönöm! :R

"kisgeee felhasználónak 305 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#34509) Heffi válasza Kapti (#34505) üzenetére


Heffi
őstag

Megerősítelek, lesz képed HDMI- HDMI összeköttetés esetében.

(#34510) feca.111


feca.111
csendes tag

Sziasztok!

Akkor itt is megkérdezném, mert a másik topikban nem kapok napok óta választ.
Milyen AM2+ os Giga lapot (esetleg reverzió ?) ajánlanátok egy Phenom II X2 550 BE letiltott magjainak aktiválásához?
Nincs most pénzem másik procira, de szeretnék egy 3-4 magosat, persze csak, ha szerencsém lessz.
Előre is köszi :R

Kedvenc gombok: Ctrl+Alt+Del

(#34511) dani3019


dani3019
csendes tag

Sziasztok.Lenne egy kis problémám,amihez a ti segítségeteket kérem. Vettem egy új gépet.
Alaplap neve Asus M4A78LT-M
Memória: (2*2 giga)
Modul neve: Kingmax FLGE85F-B8KJ9
Modul mérete: 2 GB (2 ranks, 8 banks)
(2*2 giga)
Proci:QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)
Táp: Cooler Master gx650w
Rendszer: Microsoft Windows 7 Ultimate(64-bit)

Mikor megvettem olyan gondom volt vele hogy ha valami komolyabb grafikai programot indítottam el vagy játékot.Akkor lefagyott elment a kép és egy pár másodperc után jött vissza ilyen hibaüzenettel a jobb alsó sarokba felvillanva hogy : az ati family vezérlő leállt,majd újraindult.Aztán a biosba szórakoztam és nagy nehezen rájöttem hogy ha a biosban kikapcsoltam a Bank Interleaving-et. vagyis áttettem auto-ról disabled-re akkor ne m jelentkezett ez a hiba.Eddig minden szép és jó volt csak most vettem bele egy kisebb vga-t hogy azé tudjak valamivel jáccogatni is mondjuk cod. akkor jöttek a problémák.
Amit vettem vga: GIGABYTE HD4550 GV-R455HM-512I
Most ezzel azt csinálja belépek játékba elmegy a kép.aztán visszajön és olyan képet produkál mintha memória gondja lenne a vga-nak csupa kocka az egész és pörgeti a képet lefelé.
Szerintem alaplap lesz a gond mert az a bank interleaving is furcsa volt nekem az elején mikor megvettem de most ez nagyon betett. Vga-t teszteltem másik gépbe ott jóvolt,memória is volt tesztelve az selehet :/

Várom a véleményeteket. Köszi hogy meghalgattatok. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#34512) sube


sube
aktív tag

Hali
Abit AV8-assal olyan problémám lenne, hogy bekapcskor elkezdett pittyegni, mint egy ökör, ekkor gyors ellenőrzés közbe kiderült, hogy a StandBy fesz 4.00 - 6.00V helyett 6.27Volt-nyi feszen van. Pittyegést letiltottam, most vígan fut a gép, de ez elég logikus, hogy ideiglenes megoldás. Valami ötlet rá?
köszi, üdv.

(#34513) #65675776 válasza sube (#34512) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mérd meg normális műszerrel azt a feszültséget. A sw-es mérés nem ér semmit.

(#34514) Dodo1982


Dodo1982
csendes tag

Sziasztok!

Én egy érdekes problémával fordulok hozzátok. A probléma a következő. Mitől lehet az, hogy ha a merevlemez működését jelző led folyamatos fénnyel világít akkor a gép nem látja a DVD írót, viszont ha normálisan működik azaz villog akkor ott van a csatlakoztatott eszközök között?
Amikor elkezd a LED folyamatos fénnyel világítani akkor már nem a valós állapotot mutatja, mert a legtöbb esetben a merevlemez nem is végez munkát. Időnként ha a gép belsejében átdugdosom a tápcsatlakozókat akkor egy időre megoldódik a probléma, de aztán megint előjön.

A gép felépítése a következő:
Asus P4P800-as alaplap, 1,5 GB DDR memória, 1 S-ATA csatlakózós vinyó, 1 P-ATA csatlakozós vinyó, 1 S-ATA csatlakozós DVD író, ASUS AH3650-es videókártya, 2 db 90 mm-es ventillátor, P4-es 3,0 GHz-es processzor és mindezeket egy 420 W-os LC Power táp látja el feszültséggel.

Ha valakinek van valami elképzelése, hogy mi okozhatja a problémát akkor írja meg. Már több embert is megkérdeztem, de eddig senki nem találkozott ilyennel.

(#34515) sz0k3e_ válasza feca.111 (#34510) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Szia!
Ha a magfeloldás az elsődleges szempont akkor igazából teljesen mindegy milyen márkájú és milyen lapot veszel, csak annyi a lényeg hogy a déli híd rajta az SB710 vagy SB750 legyen.
Onnantól kezdve már csak pénztárca, meg ízlés kérdése, hogy fullATX/microATX meg milyen csili vili dolgokat tud még esetleg.
Persze ha megvan a kiszemelt, utána egy google keresés nem árthat, hogy tényleg tudja-e, de asszem csak a déli híd a lényeg :)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#34516) jancsi000


jancsi000
csendes tag

Sziasztok.
Idehoztak 1 gépet dobozokban, hogy rakjam össze.
Alaplap: P7P55 LX
Proci: Intel Core i3-540 3,06Ghz 4Mb
Ram: 2Gb DDR3 1333MHz Kingmax
VGA: Geforce GTS450.
Összerakás után 1 hosszú, 2 rövid sípolás.
A ramot mindegy hova rakom akkor is. Vga másik gépben lepróbálva. De az alaplapba raktam 1 másik VGA karit is de semmi.
Minden egyéb dolog lehúzva.
RAM és VGA nélkül is csak ezt a hibát produkálja
RAM-ból sajnos nincs másik, hogy ki tudjam próbálni vele.
Tudja valaki a választ?

(#34517) Lenry válasza jancsi000 (#34516) üzenetére


Lenry
félisten

1 hosszú 2 rövid: videokártyahiba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34518) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Adott egy gép Gigabyte GA-8SIML Rev 1.0 alaplappal, Pentium 4 2400Mhzes processzorral 512Mb DDR 266Mhzes memóriával. A processzort ugyan felismeri a windows 2,4ghzesnek, de csak 1,8ghzen fut. A biosban látom az órajelet, de nincs lehetőségem módosítani. Próbáltam bios-t frissíteni, de egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, - bár lehet ez csak nekem új :) - ha bekapcsolom a gépet Gigabyte helyett Packard Bell post képernyő fogad. A bios frissítés nem sikerül, sem floppy-s módon: Azt írja chipset is not supported, sem Windows alól a Gigabyte @ Bios programjával.
Bárkinek bármilyen ötlete? Csak az a gond, hogy alacsonyabb órajelen fut, a régi bios nem érdekelne, de nem tudom eredeti órajelre húzni.

Köszi előre is :R

(#34519) Periati


Periati
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném crossfire alaplap ügyben.
Szeretnék alaplapot venni (használtat, mert ugye finoman szólva sem mai dolgokról van szó), ami támogatja a crossfire-t és processzor foglalata lga 775-ös, ami befogadná Intel Pentium 4 630-as procimat. Bónuszként még egy olyan feltétel is lenne, hogy ddr1-es ram foglalata legyen (persze ez annyira nem lenne fontos, mint a cpu foglalat, mert ugye ddr2es foglalatban könnyebb találni ilyen lapot). Sajnos hiába kutattam nem találtam olyan lapot, ami ennek a három feltételnek eleget tett volna (crossfire support, lga 775 p4 630-ra, ddr1 foglalat).

Ha bárkinek van ezzel kapcsolatban ötlete az legyen olyan szíves és jelezzen itt a fórumban, vagy pv-ben.

Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#34520) Heffi válasza Periati (#34519) üzenetére


Heffi
őstag

Ilyen lapot én sem találtam, de a helyedben elgondolkodnék a memóriák eladásán, és ddr2 beszerzésén. Ez nagyban megkönnyítené az alaplap kiválasztását.

(#34521) Periati válasza Heffi (#34520) üzenetére


Periati
csendes tag

Köszönöm, hogy utána néztél.
Én is ezen töröm a fejem, hogy lehet mindenképp ddr2-re kell váltanom, mert ezek már őskövületek (igaz a ddr3 mellett már a 2 is lassan :)). De nem akartam volna sokat áldozni a dologra.

És ha már itt tartunk azt hadd kérdezzem már meg, hogy vajon ebbe az alaplapba (Asus p5kpl 1600 CrossFire) belemegy-e a p4 630as processzorom?
Mert egyes oldalakon azt írják, hogy nem, de másol azt, hogy igen. A támogatott processzorok között nem találom a 630as típust, de sok helyen azt írják, hogy ennek ellenére mégis belemegy.

Tehát a Asus p5kpl 1600 CrossFire alaplap támogatja a p4 630as processzort? (akár bioszfrissítés útján)

Ismét előre köszönöm a válasz(oka)t! :)

(#34522) Heffi válasza Periati (#34521) üzenetére


Heffi
őstag

Érdekes, hogy a sima kpl-s cpu support list-ben benne van a 630-s proci, ezében meg nincs. Ettől függetlenül szerintem kellene, hogy működjön. A kompabilitási problémák általában az újabb prociknál szoktak előjönni, nem a régebbieknél.

(#34523) bobsys


bobsys
addikt

Sziasztok,

Elhalt a pci-e foglalat az alaplapomban igy az integralt vggat kell hasznalnom es nincs tv kimenetem (rca-t kotottem a tvre)
Van olyan alaplap a piacon amin van tv kimenet, hogy a regi 55 centis teven tudjuk nezni a filmeket?
AMD 64bites cpum van, sata vinyoval es 4 giga ram. Jelenleg egy Abit AN-M2HD lapom van [link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34524) #65675776 válasza bobsys (#34523) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha van S-Video / kompozit kimenetes VGA-d, akkor nem mindegy, hogy az alaplapon van-e ilyesmi?

(#34525) bobsys válasza #65675776 (#34524) üzenetére


bobsys
addikt

Persze van ilyen PCI-E kartyam, de mint azt irtam az alaplapon a PCI-E foglalat tonkrement. Van integralt d-sub es hdmi kimenetem. A TV oreg, van rajta RCA es SCART. Sima pci kartyahoz nem lesz driver windows 7hez. Most kuzdok egy regi geforceal amihez csak XPs driver van es nem latok sok eselyt ara, hogy mukodjon az S-Vdieo rajta.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34526) #65675776 válasza bobsys (#34525) üzenetére


#65675776
törölt tag

Addig OK. De a kérdésed így hangzott: "Van olyan alaplap a piacon amin van tv kimenet, hogy a regi 55 centis teven tudjuk nezni a filmeket?" Ebből én arra következtetek, hogy alaplapot akarsz cserélni. Akkor meg részletkérdés.

Egyébként nem jellemző. Tán a GA-MA69G-S3H volt az utolsó tévékimenetes alaplap. Az előkészítés ott van a GA-MA78GM-S2H-n is, de már a csatlakozó sem lett a lapra forrasztva.

(#34527) bobsys válasza #65675776 (#34526) üzenetére


bobsys
addikt

Igen ha muszaj lesz akkor cserelek lapot es ezert gondoltam arra ha van ilyen lap akkor nem szarakodok a PCI-E kartyaval meg pluszban. Kosz a linket.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34528) betmenyman11


betmenyman11
csendes tag

sziasztok van 1 abit nf7 -s v2.0 alaplapom és kezd zajos lenni a hűtés tudnátok segíteni abban h mienre cserélhetem vagy esetleg lehet passzívra is cserélni?

(#34529) Lenry válasza betmenyman11 (#34528) üzenetére


Lenry
félisten

ha eddig nem volt zajos, akkor lehet, hogy csak ki kellene takarítani :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34530) betmenyman11


betmenyman11
csendes tag

próbáltam de ezelőtt pedig oan volt h nem mindig akart beindulni és bekelett pörgetni kézzel :U

(#34531) Lenry válasza betmenyman11 (#34530) üzenetére


Lenry
félisten

akkor tönkrement benne a csapágy, így tényleg kell egy másik...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34532) betmenyman11


betmenyman11
csendes tag

abban nemtudsz segíteni h mégis miet vegyek hozzá? mer iet elég nehéz találni :/ :F

(#34533) Lenry válasza betmenyman11 (#34532) üzenetére


Lenry
félisten

s462-es hűtőt, bármelyik bontóban vehetsz akármilyet, mondjuk olyant, amilyen eddig is volt

meg útba ejthetnél egy könyvesboltot is helyesírási szótárért

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34534) d!sCm4st3r válasza betmenyman11 (#34532) üzenetére


d!sCm4st3r
csendes tag

Szia!

Az alaplapi chipset hűtő az mi sz@rakodik vagy a procihűtő?
Mert,ha az alaplapi,akkor azt tudod cserélni passzívra is, méghozzá a Zalmannak van egy egész jó chipset hűtője. De ezt csak akkor ajánlom,ha kellőképpen szellős a házad. Vagy, ha megtudod oldani,h egy ventivel megfújatod oldalról.

--- Üdvözlettel: d!sCm4st3r --- Ha már írok egy privátot, kérlek vedd a fáradtságot és válaszolj rá! Köszönöm!

(#34535) vazimódó


vazimódó
senior tag

Sziasztok!
Tanácsotokat és segítségeteket szeretném kérni.
Van nekem egy Asus P5K-e wifi ap Lga775 alaplapom, ami tegnap megadta magát.
Úgy kezdődött az egész hogy kis égett gépszagot éreztem, majd lekapcsolt a gép.
Nem bírom életre kelteni, bekapcsoláskor 1 hosszút és 3 rövidet sípol.
Lehetséges hogy valami kondi elpukkant rajta?
Abban sem vagyok biztos hogy a lap adta meg magát, lehet hogy a proci a ludas.
Bár érdekes ez az égett gépszag.
Volt e már valakinek hasonló problémája?
Létezik valaki a PH-n aki meg tudná javítani a lapomat?
Ha tudtok egy linket küldjetek légyszives.
Köszönöm a segítséget előre is.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#34536) Heffi válasza vazimódó (#34535) üzenetére


Heffi
őstag

Meglehet, hogy VGA. Legalábbis AMI és PHOENIX bios esetén az a kód azt jelentené, ha jól használtam a googlit.

Próbáld kiszagolni az égés helyét, hátha meglesz, hogy melyik hardver a hibás.

(#34537) vazimódó válasza Heffi (#34536) üzenetére


vazimódó
senior tag

Szia!
sikerül elindítani a gépet, de kis idő után egy kis szikrázás kíséretében leáll a gép. A lap hátulja felől jön a szikrázás talán procitájékról.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#34538) sziada5925 válasza vazimódó (#34537) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nem maradt alatta egy csavar véletlenül?

Üdv: Ádám

(#34539) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy ha kikapcsolom a PC-t akkor ugyebár az USB-én még rajta marad a feszültség és így világít az egér, billentyű és ami nálam borzasztóan zavar az a Frontpanel kijelzője(HTPC). Be lehet azt állítani a biosban hogy áramtalanítsa az USB-ket kikapcsoláskor? Az alaplap egy Gigabyte GA-MA69G-S3H. THX! :R

(#34540) Heffi válasza vazimódó (#34537) üzenetére


Heffi
őstag

Szét kel szedni, és keresni az égésnyomot,- vagy zárlatot okozó idegen tárgyat - ha kell, akkor használj nagyítót.
A lap hátulján az alaplap alját érted?

(#34541) enzo.1


enzo.1
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Asztali PC-m ma egymás után kétszer fagyott, majd a mellékelt képek szerinti állapotot produkálja. Videokártya-hiba gyanúsak a képek, a Windows be sem töltődik teljesen, a gép mindig újrabootol. A dolog előzménye, hogy két napja bővítettem memóriát (Kingmax), de egészen mostanáig semmi probléma nem volt vele. Most viszont már az eredeti ramokkal, az alaplapról mindent leszedve-visszatéve is ugyanezt produkálja. Láttatok már hasonlót? Lehet, hogy nem videokártya, hanem alaplap probléma (sérülhetett a memória bővítéskor)? :F
(A gép: ASUS P5K alaplap, Intel E5200 proci, 2x1GB DDR2 800 memória, 768MB Geforce)
Válaszotokat előre is köszönöm!
enzo.1

(#34542) Heffi válasza enzo.1 (#34541) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem VGA lesz. A legjobb lenne ilyenkor egy másik gépbe kipróbálni. Így hamar kiszűrhető hogy hol a hiba.

Látom a vga-s témakört is felkerested.

Én is hétfőn indulok gariztatni vga -t.

(#34543) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Urak! Segítség kellene!

Award BIOS -nál 4 hosszú sípszó mit jelent?
Utána meg folyamatos sípszó amíg be van kapcsolva a gép. Persze WIN üdvözlő képernyőig eljutunk,aztán kész ... csak fekete képernyő középen a nyíllal.

Válasz valaki?? :U :F

(#34544) vazimódó válasza sziada5925 (#34538) üzenetére


vazimódó
senior tag

Már szétszedtem 1x a gépet, megvizsgáltam és nem találtam sem csavart sem égésnyomot rajta.
Heffi: Igen a lap hátsó részére gondoltam A proci hátlapja és a ház oldallapja között láttam felvillanást.
Egy darabig megy a gép majd kis pukkanás és szikrázás kíséretében leáll.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#34545) #65675776 válasza vazimódó (#34544) üzenetére


#65675776
törölt tag

Simán asztalon összerakva a gépet is produkálja a hibát?

(#34546) wmati


wmati
addikt

Sziasztok

Kaptam egy 478 asrock ge pro m2 gépet, na az volna a gond vele hogy egy ideig működöt
minden okés majd tápot cseréltem ami máshol vagy nem ad le -5 voltot ill megcseréltem a kétt ramot ill betettem egy nvidia vga kártyát bekapcsoltam szerintem a proci bordájábol jött pár szikra ill kis füst és szag azóta se kép se hang (Én északi híd égésre vagy procira gondolok)
Csinált már ilyet hogy se kép se hang ilyenkor kiszedtem a bios elemet vissza és működött

Szerintetek mi lehet a gond ?

(#34547) Heffi válasza vazimódó (#34544) üzenetére


Heffi
őstag

A felvillanásnak lesz nyoma is, keresd meg. Ezek után vélhetően alaplap hiba lesz.

(#34548) Joshi


Joshi
titán

Esetleg erre(#34539) valaki tudná a választ? :U

(#34549) wmati válasza Joshi (#34548) üzenetére


wmati
addikt

Hali
Biosban tutti nincs ilyen lehetőség
ott az van hogy adok áramot vagy nem
Esetleg front panel áramtalanítás egy gombbal ?

(#34550) Joshi válasza wmati (#34549) üzenetére


Joshi
titán

Sejtettem hogy így lesz :((( , pedig bizonyos Asus lapoknál ez jumperrel van megoldva de itt nem találtam ilyet. Mindjárt megvizsgálom az iMON szoftverét hátha van valami lehetőség erre a problémára. THX! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.