Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34901) gllacy válasza RootRulez (#34900) üzenetére


gllacy
csendes tag

Köszönöm a választ. A kérdésem másik felére is várom a válaszát valamelyik hozzáértő kollégától. :R

(#34902) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Nekem van egy régi AOPEN MX46 U2 típúsú alaplapom, ami még 2 hete működött és most amikor beakartam kapcsolni és rádugtam a tápot a battery mellett egy piros led világít és nem akar bekapcsolni.
Már cseréltem tápot és kapott CMOS resetet, dem ég a batteryt is lecseréltem.
Lécci ha tudtok segítsetek Köszi előre is!

(#34903) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Egyik barátom megkért hogy segitsek a gépébe életet lehelni. Viszont a gép összedugás után nem bootol, a ventik pörögnek, kép nincs. Asus P4P800-E és P4P800 as alaplapokkal probáltam, P4-2.80E GHz (800 FSB, L2 cache:1MB, HT, 90nm, C0) evvel a procival, ugyanaz a helyzet. ÉN arra gondolok hogy a benne lévő memoriákat nem támogatja az alaplap, holott ezelőtt még vitte őket, de nemhiszem hogy két alaplapnak is ugyanaz a hibája lenne. Mi lehet még? Sorra vetttem a ramokat, mindent speaker sem szól..nem csipog. CPU-t lehet hogy a bios nem támogatja?? elég nehéz lehet frissiteni a biost ha besem jön a bios nemde? Mit lehet tenni?? :F Vegyen egy másik alaplapot? egy 3. at? Aminek köze sincs az előbbi 2 höz?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34904) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Nah nekem lenne egy problémám,
adott egy GA-M52S-S3P v1 alaplap, a problémám pedig, egy hónapja jött elő egy hiba, sata dvd irómat egyszerűen nem látta olyan mintha be sem lett volna kötve (és ilyenkor a windóz sem bootolt be), másik gépbe próbáltam ott minden ok, ok kivettem és minden ok lett, de ma jött az újabb hibajelenség Sata vinyómat látja de a windóz nem tudja mountolni, másik gépben minden ok vele.
Van a gépben egy ide dvd és egy ide Hdd (erről fut az os), de amikor rádugom a sata hdd-t akkor az istenért sem akar bootolni (és a telepítő lemezek + a linuxok sem bootolnak ha ez be van kötve).
Ha csak ide cucc van akkor minden kajak, de hát az én adataim sata-son vannak.
A chipset 70 fok-os alap terhelés mellett ezért tettem rá egy ventit így már 50fok körül üzemel, de nem javult semmit.

Kérdésem javítható e valahogy ez a dolog vagy alaplap csere.
Ilyet eddig nem láttam (olyannal már találkoztam hogy nem ismerte fel őket és nem volt képes formázni)

A Választ előre is köszönöm :R

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34905) Boogie33


Boogie33
senior tag

Van egy ilyen lapom:asus m2n68-am se2
De szeretnék egy olyan lapot amiben 4 ram foglalat van tudnátok ajánlani valamit ugyan ilyen vagy jobb paraméterekkel.
Én is utána néznék de nem értem a műszaki dolgokat.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#34906) Lenry válasza BogyóBP (#34903) üzenetére


Lenry
félisten

rá van kötve a rendszerhangszóró? csipog?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34907) RepeatSector válasza BogyóBP (#34903) üzenetére


RepeatSector
senior tag

lehet hogy a processor a rossz

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34908) Sequadon


Sequadon
tag

Üdv!

Kicsit segítsetek, gondolom csak nekem nem egyértelmű, de ha egy XP telepítőbe szeretnék AHCI támogatást integrálni akkor mi az amit bele kell rakni? A chipset egy Intel 910GML (ASUS EeePC, SSD-vel)

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#34909) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Halihó!

Segítségeteket kérem. A jelenség az volt, hogy filmnézés közben fagyás. Újraindulás után, csipogott az ASUS M2N-E egy hosszút és 3 rövidet. Ezek szerint VGA hiba. PCI-E-ből kiszedtem a VGA-t és sima PCI-ba bele egy régit (1MB S3Trio :) ). Gondoltam behalt a VGA, sebaj mert garis. Kártya csere, új kártya haza hoz, új VGA bele a PCI-E-be. Első indulásnál minden ok. Uninstalláltam a régi drivert, restart, jelenség, csipogás ugyan az. Új VGA ki, hawernál kipróbáltuk az új VGA-t, hogy ez is rossz-e vagy mi? Nála ment rendesen. Lehet h lehalt az alaplapom PCI-E foglalata? Vagy mi lehet? Alaplap hibára gyanaxom. Most vissza tettem az 1MB-os PCI vga-t és ezzel megy. Tipp?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#34910) k3nny90


k3nny90
csendes tag

Hali nekem az lenne a kérdésem hogy van 1 M2N4-Sli alaplapom athlon 64 x2 3800+ procival ami amd2 foglalatos Néztem hozzá proct (AMD Athlon 64 X2 Processor 7750 Black Edition Socket AM2+) És nem tudom mi a külömbség az am2 és az am2+ között. Namost a fater alaplap könyvébe külön bevan írva az h am2+ processors Az enyébe meg csak h sempron athlon 64x2 de am2+ nak nyoma sincs. Akkor az azt jelenti hogy nem tudom belerakni?

(#34911) Lenry válasza k3nny90 (#34910) üzenetére


Lenry
félisten

elballagsz a gyártó weboldalára, kikeresed a terméklistájából az alaplapodat, ott megkeresed a processzortámogatási listát (CPU Support list) és megnézed, hogy esetleg egy frissebb BIOS-szal lehetővé vált-e az AM2+-os procik használata. ha ott nem látsz AM2+-os procit, akkor így jártál.

(#34909) istvankeresz elég jól körülírtad és körüljártad a problémát, és a végkövetkeztetés is jónak tűnik. ha garanciás még az alaplap, akkor honlap irány a bolt.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34912) RepeatSector válasza Lenry (#34911) üzenetére


RepeatSector
senior tag

tudnál nekem is választ adni??? előre is köszi :R

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34913) BogyóBP válasza Lenry (#34906) üzenetére


BogyóBP
addikt

Rá de nem csipog.

a másik kedves forumtag: A CPU eddig működött rendesen, miből gondolod hogy az a rossz? Én is gyanakszom arra de akkor be sem kapcsolna nem?

Ja még valami, megelőzően a hibajelenség az volt hogy folyton f1 et kellett nyomkodni az alaplapon, vagy f2 őt minden ki és bekapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34914) BogyóBP válasza RepeatSector (#34912) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez azért van mert valószinüleg az alaplap nem képes az IDE SATA mixing módra. Szóval vagy csak SATA vagy csak IDE legyen. PL ha AHCI modba van a biosban a RAID MÓD akkor az ata-t nem fogja látni, ha viszont IDE modba van kapcsolva és a SATA kontroller kivan lőve akkor meg a satát. Ha lehet akkor ellenőrizd van e olyan hogy AUTO esetleg mixing mod, vagy rakd az Raid mode ot IDE be és kapcsold be a sata kontrollert.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34915) RepeatSector válasza BogyóBP (#34913) üzenetére


RepeatSector
senior tag

ventik pörögnek csipogás és kép nincs.
Ez lehet CPU hiba,(szerintem biztos az), statikus elektromosság már tönkrevághatja a processort, a 478-asok pedig eléggé érzékenyek, én csak tudom, tapasztalatból mondom,

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34916) Lenry válasza RepeatSector (#34912) üzenetére


Lenry
félisten

BIOS a SATA milyen módba van kapcsolva? AHCI(SATA) vagy IDE (legacy) módba ugye? és semmiképp sem RAIDbe? (már amennyiben nem használsz RAID-et)

(#34913) BogyóBP a processzor nem az a fajta dolog, ami csak úgy megdöglik, az viszont előfordulhat, hogy esetleg cserekor megsértetted (lába görbült, statikus elektromosság, vagy ilyesmi). ha tudod, próbáld másik lapban, és/vagy másik procit ezekben a lapokban, hogy kiderüljön, melyik a rossz

ha másik procival elindulnak, akkor le tudod ellenőrizni a BIOS verziót, azután pedig már másodpercek alatt ki lehet deríteni, hogy a lap biztosan támogatja-e az adott CPU-t. (bár ezt most is megteheted, csak van olyan, hogy csak bizonyos BIOS verzió fölött visz a lap 1-1 procit)

(#34917) RepeatSector CMOS reset? hátha csak akaratlanul elállítottál valamit...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34917) RepeatSector válasza BogyóBP (#34914) üzenetére


RepeatSector
senior tag

1 évig ment és még hackintosh-ként is tökéletesen üzemelt, mixing módban, ahci nincs beállítva,

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34918) istvankeresz válasza Lenry (#34911) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Sajnos nem garis a lap..... :( Szerintem kuka lesz, vagy tartalék lap ezzel a gagyi kártyával.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#34919) RepeatSector válasza BogyóBP (#34914) üzenetére


RepeatSector
senior tag

a sima p4p800 1017-es bios verziót igényel ehhez a procchoz
a p4p800-e pedig 1003-ast

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34920) BogyóBP válasza RepeatSector (#34919) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen ezt én is vágom, de eddig ment ebben az alaplapban: p4p800-e ez a processzor, csak aztán kikapcsolta a pasas és már nemkapcsolt be újra másnap. Gondolta alaplap szart be, ezért a haverjától kapott egy p4p800 simát e nélkül de ebbe sem indult el. Semmi csipogás csak a ventik pörögnek. Hogy lehet kideriteni hogy a CPU a rossz? Ha kiveszem a lapból bekötött speaker mellett akkor kiderülhet? Nemtudom hogyha a cpu nincs benne hogy megy rá újabb bios, sztem sehogy. Szóval úgy érzem az egyik alaplap jó de a biosa régi és nem látja ezt a cpu-t a másik meg látná de az meg szar. Nincs kölcsön 478 as procim hogy baromkodjak vele :(

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34921) istvankeresz válasza istvankeresz (#34918) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Lehet valahogy tesztelni a PCI-Ex16 slotot?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#34922) RootRulez válasza istvankeresz (#34921) üzenetére


RootRulez
félisten

VGA-val. :U

═════════════════════════════════════════

(#34923) Thunderzolee

Üdv!

Erre valaki?
itcafe.hu/tema/azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja/hsz_34897.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#34924) BogyóBP válasza Thunderzolee (#34923) üzenetére


BogyóBP
addikt

Alaplap függő a dolog. Melyik P55 ös chipsetes lapra vagy kiváncsi? 30 körüli gigabyte asus lapok már viszik az 1600 ast is.

CSak egy példa: SZtem ez egy kurva jó alap alaplap a mindennapokra, bár csak 2 ramslotos de 2x2 bele azt kész :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34925) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!

Van itt valakinek Gigabyte ep31-ds3l rev 2.1-es alaplapja?
Vennék ramokat és az a kérdés, hogy tud e az alaplapom 1,6v-ot is adni nekik, mert ezek a ramok annyit kérnének. 1,8-at ad alapon, ha jól tudom.Ezekről
a ramokról lenne szó.
Előre is köszi!

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#34926) RepeatSector válasza lumosnina (#34925) üzenetére


RepeatSector
senior tag

elméletileg csak 1,8v-on tudnak működni a memó slotok, de szerintem ennyin is stabil marad, elméletileg ezek a ramok 2,3v-ig stabilnak kell hogy legyenek

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34927) coyote55


coyote55
őstag

Hol találok olyan listát, amelyben le van írva, hogy AMD 780G csipszetes alaplapba (konkrétan J&W RS780UVD-MkII) milyen videókártyákat lehet Hybrid Crossfire-hez használni?
A tesztben elég általánosságban volt szó róla...
Köszönöm!

Memento Mori!

(#34928) Chriss2 válasza coyote55 (#34927) üzenetére


Chriss2
tag

Légyszives valaki segitsen!
Az mitöl van hogy van egy Asrock régebbi tipusu alaplapom 2 Sata Csatival és egyszerüen NEM ismeri fel a Satas Vinyomat!
Mitöl lehet ?

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34929) Chriss2 válasza Chriss2 (#34928) üzenetére


Chriss2
tag

Ja és még valaki azt mondta hogy Frissitsem a biosomat és akkor az helyrehozza de ebbe mi igaz mi nem?
Nem az lehet hogy régebbi az alaplap?
Mert az ujj gépem az beismeri a vinyot !

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34930) coyote55 válasza Chriss2 (#34929) üzenetére


coyote55
őstag

Tudomásom szerint a winchestert kell "visszabutítani", hogy régebbi alaplapokban menjen az új SATA-s (SATA II) winchester.
Jumperelni kell!

Memento Mori!

(#34931) whabaky válasza Chriss2 (#34928) üzenetére


whabaky
tag

Nem használsz mellette ATA-s wincsit ugye? :)

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#34932) Thunderzolee válasza BogyóBP (#34924) üzenetére

Köszi.

Ez egy notebook.
A notis topicban kérdezte valaki, mekkora ramokat tud a notijába tenni, és nem tudott rá válaszolni senki.
Továbbítom a választ. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#34933) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Itt is megkérdezem és átmásolok pár kérdést a Bios forumbol mert eléggé kihalt és egy hete várok a megoldásra.
Kéne egy kis segítség mert elakadtam.A gépet mikor be kapcsolom hideg indításnál csipog egyet utána ujjra indul még egyet csippan,és fel áll a Bios.Ha ki kapcsolom a gépet hosszabb időre ezt csinálja minden első indításnál,hogy kétszer indul el a gépem,de utána minden jó ha ki kapcsolom akkor is mert akkor már elsőre áll fel a biosom :F Ha a tuning nincs akkor nem csinálja,de olvastam hogy ez nem probléma,de azért kíváncsi vagyok mi lehet ennek az oka a tuningomon kívül,vagy esetleg mit érdemes állítani.Mivel nem vagyok tisztában mindennel ezért a fontosabbakat be állítottam a biosban,hogy ne égjen le a procim,ramom,kártyám,lapom a feszeléstől,de a többi auton maradt.Segítségeteket előre is köszönöm :R
Következő.
Asus Rampage Formula (DDR-2).Alaplap :R Ha most ki kapcsolom nem csinálja ha utána vissza kapcsolom csak akkor mikor hosszabb ideig van kikapcsolva.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#34934) RepeatSector válasza kasa85 (#34933) üzenetére


RepeatSector
senior tag

CMOS elem csere nem segitene???

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34935) coyote55 válasza kasa85 (#34933) üzenetére


coyote55
őstag

Mérj rá a CMOS elemre, hány voltos?

A mindenségit, lassú voltam! 2 mp...

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#34936) fred741


fred741
csendes tag

Sziasztok!
Hozzatok fordulok, hatha talalkozott mar valaki ilyennel, vagy csak szimplan okosabb mint en. :)

A problema a kovetkezo: adott egy gep es mar a masodik videokartyat leszek kenytelen cserelni benne, csak nem tudom miert.
Egyszeruen nem kuld jelet a monitornak.
Huzva nem volt, gyari (nem passziv) hutese van mindkettonek.
Meg csak a korra sem lehet fogni, mert a masodik kartya alig 0.5 eves.
Egett szagot nem erezni, ventilator forog.

Fogalmam sincs, mi baja lehet. :(
Legyszi segitsetek!

Egyebkent a szoban forgo video kartya egy Asus GTS250 DK1G, Asus P5Q alaplappal, Geil ramokkal, szoval meg csak az sem lehet,hogy gagyi. :(

(#34937) Lenry válasza fred741 (#34936) üzenetére


Lenry
félisten

próbáltad a másik foglalatban is? ha abban is rossz, akkor próbálj meg valami öreg PCI-os kártyát szerezni (S3 Trio, vagy akármi ilyesmi jó), lehet, hogy megpusztult a PCI-Express

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34938) RepeatSector válasza fred741 (#34936) üzenetére


RepeatSector
senior tag

nah információ hiányban szenvedünk???
mi az hogy nem küld jelet a monitornak???
Nem lehet hogy nem a vidikari a hibás, ha már volt bent kettő??? hanem pl alaplap ram vagy egyéb dolog.
Nah akkor kérdeznék még.
Csipog valamit a gép??? vagy csak kuss van és forgó ventik.
Régi PCI-os (fehér csatlakozó) vidikari-val menne a dolog???

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34939) fred741


fred741
csendes tag

Lenry: sajna csak 1 pcie-s slotom van.

RepeatSector:
"mi az hogy nem küld jelet a monitornak???"
Amikor elindul a gep, akkor a monitor ledje narancssargara valt, mint amikor ki van kapcsolva a gep.

"Nem lehet hogy nem a vidikari a hibás, ha már volt bent kettő??? hanem pl alaplap ram vagy egyéb dolog."
Azt hiszem felreerthetoen fogalmaztam. :)
Kb. fel eve, egy masik video kartyaval (8800gts) detto ugyanezt csinalta.Azt a kartyat akkor kiprobaltam masik gepbe, es szar volt. Az uj kartyaval egybol jo lett.De hogy megint ugyanez lett, ez gyanus, csak nem tudom mitol lehet??

"Csipog valamit a gép??? vagy csak kuss van és forgó ventik."
Ahogy irtad, kussol forgo ventik mellett.

"Régi PCI-os (fehér csatlakozó) vidikari-val menne a dolog???"
Valoszinuleg igen. De jelenleg nincs pci-s karim. :( De nem rossz otlet. :)

Ha megpusztul a pcie, ahogy Lenry irta, akkor vajon elofordulhat hogy csak egy ideig teljesen jol mukodik?

(#34940) Daczy


Daczy
aktív tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni!

Adott egy eddig tökéletesen működő konfig, ami minden nap hajtva volt, és ma este hazaérvén egyszerűen képtelen beindulni. Felpörögnek a ventik, de szinte egyből kikapcsol. A moncsi fel se áll stand-by-ból, és a deszkán se világít a zöld led, ami emlékeim szerint szokott. :F
Értetlenül állok a dolog előtt, kérem, akinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma, segítsen!(4 órája még kifogástalanul működött)

Asrock P43 Twins 1600, Intel C2D E7400, M-Tech 420W-os táp,GTS 250 MSI videokari

u.i.: Érzésem szerint a táp, vagy a deszka lehet a ludas.

(#34941) fred741 válasza Daczy (#34940) üzenetére


fred741
csendes tag

Szerintem a tappal lesz gond.
Ahogy nezem az M-Tech a mercury utodja, azok pedig nem a megbizhatosagukrol hiresek. :)

(#34942) RepeatSector válasza fred741 (#34939) üzenetére


RepeatSector
senior tag

ha nagy a kuss akkor lehet alaplap vagy proci hiba is.
Próbálj meg kérni valakitől akinek van otthon valami nagyon régi (nem olyan régi ) gépe amiben sima pci-os vidikari van, p1-p2 gépeseket kérdezd, amúgy olyat még csinálj meg hogy vedd ki a ramokat és kapcsold be a gépet, ha nem csipog akkor 70% hogy alaplap hiba

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34943) Chriss2 válasza RepeatSector (#34942) üzenetére


Chriss2
tag

Üdv!
Lenne egy Kérdésem van egy régebbi fajta Asrock alaplapom Van rajta 2Db Sata És vettem egy Sata-s vinyot és egyszerüen nem ismeri fel a gépem!
Mitöl lehet ez de a másik gép igen!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34944) Chriss2 válasza Chriss2 (#34943) üzenetére


Chriss2
tag

Bocsi már kaptam választ a másikon Régi a lapom sajna Jumperelni kell de nincs mit :)
Mindegy MEGOLDJUK! :)

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34945) fred741 válasza RepeatSector (#34942) üzenetére


fred741
csendes tag

Persze, azzal kezdtem, hogy kiszedtem mindent egyenkent kezdtem belepakolni a dolgokat.
Ha nincs ram, akkor sipol.
Amikor pedig bepakolom a vidkartyat, onnantol kezdve kussol.

Jelen esetben szerintem a videokartya szar, valami hazavagta. Csak az a kerdes, hogy mi? :S

(#34946) RepeatSector válasza fred741 (#34945) üzenetére


RepeatSector
senior tag

lehet hogy a slot a rossz, szerezz egy másik karit vagy próbáld le ezt, + szerezz be egy régi pci-os

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34947) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Nálam továbbra is csak felpörögnek a ventik bekapcsolás után, a táp stabil mert áttettem a másik gépembe és egy hajszál megingás nem volt. az kilőve. RAMOK ból probáltam másikakat is de nem nyikkant meg. Ha kiveszem az alaplapból a ramokat akkor sem sipol a gép. Ha a VGA-t akkor sem, úgyhogy akkor most nem értem. lehet tényleg az alaplap szart be?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#34948) Lenry válasza BogyóBP (#34947) üzenetére


Lenry
félisten

elég gyanús...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34949) RepeatSector válasza BogyóBP (#34947) üzenetére


RepeatSector
senior tag

lehet még proci hiba is de szerintem alaplap lesz a gond

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#34950) Sucuka válasza BogyóBP (#34947) üzenetére


Sucuka
senior tag

Az én tippen az, hogy esetleg elszállhatott a BIOS is, és az is lehet a probléma okozója, volt már ilyen eset a "praxisomban".

Az ezzel kapcsolatos indoklásom a félreértések elkerülése végett a következő

A BIOS flash tartalma NEM csak akkor módosul, amikor te nekiállsz és BIOS-t frissítesz, hanem akkor is, ha valami jelentősebb dolog megváltozik a konfig-ban. Ez a változás nem kimondottan csak a CMOS-ba íródik, hanem az erre vonatkozó blokkokat a BIOS FLASH IC-vel közvetlen kapcsolaban álló kontroller-chip (ami lehet a déli híd, vagy egy külön álló kontroller, de akár az észeki híd is, ez alaplaponként változó) törli a FLASH IC-ből, és beír bizonyos adatokat az új konfigra vonatkozóan. A probléma ott jöhet elő, hogy a FLASH-ben a BLOCK-ERASE parancs kiadása után törlődnek információk, és z új adatok nem íródnak vissza, mert történik egy váratlan hiba (pl. kontakthiba stb).

Ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy blokk, ami tárolja pl a processzor típusát, és egy létfontosságú részt a BIOS-ból. Ahhoz hogy az új adataot be tudjuk írni a FLASH-nek abba a blokkjába, ahová az tartozik, (természetesen mindezt úgy, hogy a blokknak az a résztartalma megmaradjon amit nem kell változtatni) először ki kell olvasni a blokk teljes tartalmát, ebben a tartalomban kicserélni az adatokat (a nem változó részekhez nem nyúl a kontroller), törölni a blokkot, és visszaírni a módosított adatokat. Ha ezalatt a visszaírási ciklus alatt "üt be" valami, akkor az a blokk üresen marad, mivel a teljes blokkot töröltük, így a BIOS többé nem képes "felállítani" a rendszert.

Erre természetsesen csak külső FLASH-programozóval lehet fényt deríteni.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerált, de remélem hasznos is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.