Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34351) dfdfdf válasza CLAWz (#34349) üzenetére


dfdfdf
őstag

Nem

jó kis lapod lett :)

(#34352) atti_2010 válasza SzalaiG (#34350) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Meg kellene állapítani hogy mennek e a magas hangsugárzók, ha igen újrarakni a hangkártya driverét a szoftverrel együtt a gyártó honlapjáról érdemes a legfrissebbet leszedni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34353) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!
Mitől van az, hogy proci feszültségnél ha mondjuk azt akarom, hogy 1,3V legyen, akkor vagy két lépcsővel feljebb 1,325V-ra kell állítani? Az alaplap Asus Crosshair 3

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#34354) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Sürgősen segitségre lenne szükségem!!!Most vettem egy Giga EP45-UD3LR lapot és most hogy szeretnék uj rendszert felrakni,nem látja sehogy sem a dvd-t. :( Az egy NEC gravirozos dvd PATA csatival...Jumpert bárhová raktam a dvd-n nem volt jo,sem a szalagkábel cserével sem?Van valakinek ötlete?Nagyon köszönöm ha segitetek!

(#34355) atti_2010 válasza Archer (#34353) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mivel méred? Mert ha szoftveresen lehet hogy a szoftver téved.

polgi803: Nincs véletlenül SATA-ra állítva a biosban? Tápellátást kap?

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34356) sagesz93


sagesz93
addikt

hi!
tegnap összeraktam az új konfigom(adatlapon az adatok), azóta csak szívok vele :W
Most az a legnagyobb gond, hogy ha az első pci-e slotba teszem a vga-t, akkor a win7 telepítés még megy, és ha az nvidia drivert felrakom, azután az újraindításnál az üdvözlő képernyőnél kifagy a kép...
Megpróbáltam hogy átteszem a másik, x4-es slotba, itt meg tökéletesen megy.
Csak így kicsit lassabb a kártya, és ha van egy x16 slot, akkor abba menjen már.
Érdekesség, hogy tegnap még ment az x16-ba is, ma reggel még 1 darabig ment, aztán mintha valami vírus ette volna a gépet úgy meghalt, majd újraindításnál az üdvözlésnél kifagyott. Azóta kb. 3x raktam újra a windowst.
Mi lehet a gond?

(#34357) Archer válasza atti_2010 (#34355) üzenetére


Archer
őstag

A BIOS és az Everest szerint úgy van ahogy írtam, a CPU-Z szerint annyi a feszültség amennyi be van állítva.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#34358) atti_2010 válasza Archer (#34357) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Biost kellene cserélni, vagy egy újabbat vagy ha az van fent egy régebbit feltenni, és megnézni azzal.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34359) frici69


frici69
tag

Gígabyte-os alaplapom nVIDIA lapkakészletű,integrált nVidiás kártyával, tehetek-e bele ilyen vga-t:Sapphire Radeon HD4650?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#34360) Lenry válasza frici69 (#34359) üzenetére


Lenry
félisten

miért ne tehetnél?
persze, hogy tehetsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34361) nigtfall


nigtfall
csendes tag

Hello !
Lenne nem egy msi 945 pl neo alaplapom. Vettem bele új vgat ati 5670-et.A gépet amikor bekapcsolom utána újraindúl.A régi vga-t visszaraktam . A vinyót leformáztam, biost resseteltem, elemet kiszedtem ,
és most be se akar bootolni, még win cd se ismeri fel.
Ezt írja ki ha az alaplapos kép után megnyomom az f11 et :

[ Szerkesztve ]

Búúú - Mondta a boci

(#34362) Lenry válasza nigtfall (#34361) üzenetére


Lenry
félisten

ezen a képen semmi furcsa nincs

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34363) nigtfall válasza Lenry (#34362) üzenetére


nigtfall
csendes tag

De akármit csinálok nem birok belépni a biosba, se xp telepítőt elindítani .

Most mit csináljak ? Rossz lett az alaplap ?

Búúú - Mondta a boci

(#34364) sagesz93 válasza sagesz93 (#34356) üzenetére


sagesz93
addikt

eseménynaplóban kernel-power kritikus hibát ír
azonosító: 41

(#34365) DJ WOKKY válasza dfdfdf (#34315) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Meg is vettem, mert még most sem jöttem rá, mi a bibi, majd ha egyszer ráérek megnézem, és ha rájöttem, akkor mindenféleképpen leírom, hátha valakinek még szüksége lesz rá...
Ha nem akkor is összefoglalom, h én miket csináltam, lehet valakinek az is nagy segítség lesz!
Mindenesetre köszönöm a segítséget dfdfdf kolléga!

(#34366) Archer válasza atti_2010 (#34358) üzenetére


Archer
őstag

Tegnap frissítettem a legújabbra, úgy is ugyanez. Valamelyik régebbi biosban ha jól emlékszem nem úgy kellett beírni manuálisan a feszültséget mint ennél hanem előre megadott értékek közül kellett választani, ott mintha nem lett volna ez. De visszafelé "frissíteni" nem akarok. Igazából nem nagy gond, csak rá kell számolni 2-3 századot de akkor is, egy ROG lapnál azért elég fura, hogy így megy.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#34367) DJ WOKKY válasza polgi803 (#34354) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

polgi803 !
A dvd más meghajtóban jó?
A dvd olvasód működik, felpörög a lemez??
Próbálj BIOS resetet, aztán nézd meg, hogy biztosan pata-ra van állítva, nem pedig sata-ra a biosban. Ha így sem megy, nézd meg rendszer futása alatt, hogy mit csinál ha beteszed a lemezt. Elindítja-e, látod-e egyáltalán a lemezt?
Tedd át másik csatlakozóhelyre az alaplapon ha van, vagy vegyél pata-sata átalakítót.
Hirtelen ennyi ötletem van... Vagy írd újra a dvd-t ha esetleg azzal lehet valami...

(#34368) polgi803 válasza atti_2010 (#34355) üzenetére


polgi803
őstag

És ha igen,akkor azt hol keressem?Lehet luzer vagyok,de nem tudom hol állitsam,mert nem tudom ezt a beállitást hol keressem!?Csak azt lehet ha jol emlékszem,hogy autoba keressen vagy manuálisan...vagy melyik beállitást keressem?Tápot kap persze!Tudom kézileg nyitni-zárni,de már az elején a BIOS-ban se látja.

(#34369) polgi803 válasza DJ WOKKY (#34367) üzenetére


polgi803
őstag

probálam más dvd meghajtoval is a másik gépünkből kiszedtem és beraktam,de azt se látja.

(#34370) DJ WOKKY válasza polgi803 (#34368) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Sajnos 10 perc múlva megyek melózni... de holnap, vagy holnap után ráérek, ha nem tudsz addig megoldást találni...
Nézz szét google-ba írd be sata,pata BIOS beállítás...
mivel nem ismerem sajnos az alaplapod biosat nekem is meg kéne nézni pontosan hol található
De keresgélj benne, és ha ilyet látsz, akkor nézd meg, állítsd át vmire, ha nem jó, visszaállítod. én anno így csináltam mindig.
Tanulsz is vele, meg jobb amikor az ember rájön. De a továbbiakban segítek ha tudok.
Próbáld meg rendszer alatt elindítani a dvd-t mit reagál rá a rendszer...

(#34371) DJ WOKKY válasza polgi803 (#34369) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor biosban kell a dvd meghajtót elsődleges helyre állítani...!
Boot ... és ott látsz egy winyót, egy meghajtót, meg ha van floppy-d azt is...
dvd legyen az 1. a többit ki is kapcsolhatod (disabled)
De úgy is lehet h 1. dvd, 2. winyo, stb....

[ Szerkesztve ]

(#34372) polgi803 válasza DJ WOKKY (#34370) üzenetére


polgi803
őstag

jo megnézem,de kb milyen név alatt keressem ezt a beállitást?Hiába állitottam be pl hogy lemezről bootoljo,az elején felvillan a dvd éed aztán mikor be kéne olvasni akkor semmi nem történik.

(#34373) DJ WOKKY válasza polgi803 (#34372) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nyomsz bill. ha az alaplap boot után írja h cd-ről való indításhoz nyomjon le egy bill-t, vagy idáig sem jutsz el ?

(#34374) DJ WOKKY válasza polgi803 (#34372) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

(#34375) polgi803 válasza DJ WOKKY (#34373) üzenetére


polgi803
őstag

mondom a biosban csak a winyot találja meg a dvd-t nem is irja hogy létezik...minden none.csak a winyo láthato.és mint irtam nem is irja ki hogy a cd-röl inditáshoz nyomjak valamit,mert nem történik semmi,

(#34376) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#34374) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mennem kell. bye holnap visszatérünk...

(#34377) polgi803 válasza DJ WOKKY (#34376) üzenetére


polgi803
őstag

rendben köszi
:)

(#34378) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Próbáltam Google-t, de nem találtam még választ; s írok is gyártónak, hátha válaszolnak.

Nemrég állítottam össze új gépet: i5-750, Biostar T5XE CFX-SLI, 2×2GB 1333 sima Samu RAM, valamint egyebek (SeaSonic S12-600, HD4850, emu 0404, ház, odd) régi gépemből.

Jelenség: megnyomom a bekapcsológombot, ventik és winyók felpörögnek, majd utána leállnak; majd lapon kigyulladnak a "fázisok oké" és "mem oké" ledek, és bekapcsol a gép. Akinek hasonló típusú vagy márkájú lapja van, ki lehet ez a fícsört kapcsolni? Nem találtam erre utaló beállítást biosban...
Kösz:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34379) nigtfall


nigtfall
csendes tag

Sikerült másik vinyóval bootolni eljutni a biosig (!), de a másik vinyót nem ismeri fel :(

Vmi ötlet ?
Esetleg bios frissítés ?

Búúú - Mondta a boci

(#34380) Byga007


Byga007
aktív tag

Üdvözlet

Lenne egy olyan problémám hogy az msi 785g-e53-as lapomon nem tudom életre kelteni a dvi portot ha rákötök egy sima crt monitort átalakítóval, semmit nem reagál a monitor, ha visszateszem a d-subra (15 tűs csatlakozó) minden rendben.

Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne beállítani hogy menyjen a dvi port.

A válaszokat előre köszi

[ Szerkesztve ]

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#34381) #65675776 válasza Byga007 (#34380) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 780G/785G/790GX és így tovább IGP-s AMD chipsetes alaplapokon DVI-D kimenet található, ami nem alakítható analog kimenetté, mivel nem tartalmaz analog kivezetéseket. Ez egyébként 100%, hogy az alaplap kézikönyvében is le van írva. (Bár az E65 kézikönyvében nem szerepel ez, csak annyi, hogy "It provides a high-speed digital interconnection between the computer and its display device."

[ Szerkesztve ]

(#34382) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Már 8 órája próbálok 64bites win7et telepíteni egy raid0 (2db 500as wd blue) gigabyte 790x ud3p lapra..... :W :W :W
SEHOGY sem megy. XP felmegy, az alól meg nem megy fel a win7....
Drivereket teszek fel, az sem segít.
Valakinek ötlete van?

(#34383) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
van egy Gigabyte GA-MA770-UD3 rev. 2.1-es lapkm és az lenne a kérdésem h erre hány olyan ventit köthetek ami képes szabályozni magát? Azt tudom h a cpu-nál ilyen van, tehát ez már 1, és még hány ilyen helyem van ajol képes magát szabályozni?

Matthew 24:42

(#34384) Ragadozó válasza @matthew@ (#34383) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha jól látom még egyet, a sata portoknál levőkre...
4 pines csatit kell keresni..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#34385) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Mostanában érdekes jelenség bosszant. Nem egyszer magától újrabootol a gép, néha csak lefagy, de van, hogy kékhalállal, hibaüzenettel elszáll. Ha egyszer felüti magát a hiba akkor egészen addig marad míg nem restelem a biost, vagy ki-be teszem az alaplapi elemet. Ilyenkor jó megint pár napig, akár egy hétig, de aztán kezdődik megint elölről az egész. Van, hogy kinyitom a dvd drive-ot és kifagy a rendszer, vagy egyszerűen gépbekapcsolásnál elindul a rendszer és még képet sem adva megáll a betöltés közben.
Elég kellemetlen, mert mostanség térnék át laptopra és szeretném eladni a konfigomat, de így, hogy nem állandóan lép fel hiba szinte lehetetlen hardvereket cserélgetni és figyelni melyik a ludas. Én amúgy az alaplapra gyanakszom, ami egy Gigabyte P35C-DS3R lap. Van valakinek esetleg tippje az általam felsorolt hibák alapján? :F

Xbox GT: nozsolt

(#34386) dfdfdf válasza nofi (#34385) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ez a random hiba általában mem vagy alaplap szokott lenni. De lehet akár más is. (90% szerintem hogy mem vagy lap). Memtest prime(blend test) furmark. tápteszt prime + furmark,
proci prime blend teszt minimum 4 5 óra de ha több jobb.

(#34387) dfdfdf válasza @matthew@ (#34383) üzenetére


dfdfdf
őstag

Általában hangsúlyozom általában a giga lapok amikkel találkozok az összes venti csatijukat tudja vezérelni. CPU 4pines csatijai pwm+voltage szabályzás is lehetséges.

(#34388) .mf válasza dfdfdf (#34386) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem pedig instabil OC (cpu / gpu) vagy gyenge minőségű vagy haldokló táp, és csak azután a lap, ram. Elsőhöz, ahogy írtad is, prime vagy intel burn-test cpu-hoz, furmark gpu-hoz; ha a profilban leírt táp van, az szerencsére minőségi darab, de a terhelés alatti feszültségeket érdemes ellenőrizni; ramnál memtest86+; a lap ellenőrzése már nehezebb.
Esetleg még a konnektornál megmérni, hogy ingadozik-e a feszültség.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34389) Archer válasza nofi (#34385) üzenetére


Archer
őstag

Vagy esetleg valamelyik kábel meg van törve/rossz a csatlakozó, azok is szoktak ilyen hibákat produkálni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#34390) dfdfdf válasza .mf (#34388) üzenetére


dfdfdf
őstag

Nem írt OC-t a tápot én is megnéztem és nem egy trágya mercury van írva a kérdezőnek.
Bár ha szét van lehet az is.
prime és furmark egyszerre ezzel a tápot is ellenőrzi
"a lap ellenőrzése már nehezebb" hát sajnos kifejezett lap tesztelő nincs csak benchmark.

(#34391) nofi válasza dfdfdf (#34386) üzenetére


nofi
őstag

dfdfdf és Archer köszi a válaszokat! Lefuttatom a teszteket :R

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#34392) #65675776 válasza dfdfdf (#34387) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maximum kettőt tudnak. Bár a többségükön ennyi az összes... Ráadásul paraméterezhetetlen a szabályzás, szóval szinte használhatatlan. Ilyen alap dolog miatt meg nem fogok feltelepíteni egy Win-es alkalmazást, ami sok esetben el sem indul rendszerinduláskor.

(#34393) Lenry válasza nigtfall (#34379) üzenetére


Lenry
félisten

akkor az a vinyó szar.
hiába frissítgetsz BIOS-t (ami egyébként sem erre való) attól nem fog megjavulni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34394) nofi válasza dfdfdf (#34386) üzenetére


nofi
őstag

megvan a furmark, memtest86 és a prime95. A tápteszhez viszont nem tudom melyik programra gondoltál :U

Xbox GT: nozsolt

(#34395) Core2duo6600 válasza CLAWz (#34349) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha stabil, akkor nem.

(#34354) polgi803

Menj be a biosba, ás a ide contollert, vagy pata controllert, kapcsold be, ha nem lenne bekapcsolva, ha be van kapcsolva, ha pedig be van, akkor keress egy pata hdd ét vagy bármit, hogy azt látja - e, ha nem, akkor könnyen lehet, hogy hibás a lap.

(#34356) sagesz93

Korábban nekem egy asus lapnál csinálta, hogy gondolt egyet és leesett a x16 ról x1 re a sebesség, ki nem fagyott, csak maga a játék.
Ha van rá mód akkor próbáld ki egy másik vga val.

(#34364) sagesz93
Elég erős a táp ?

(#34361) nigtfall

Ha lehuzod a hdd ét róla, akkor elindul ?
Be tudsz menni a biosba ?

(#34379) nigtfall
Erős a gyanú, hogy vagy lap hibával álsz szemben, vagy a hdd bizonyos sectoraint van valami olyasmi ami miatt nem fut le a post.
Én ekkor azt csináltam, hogy usb én bekötöttem egy másik rendszerre, majd egy arra alkalmas progival "mélyformázást " adtam neki, vagyis minden egyes bitjét egyformára tettem, ekkor hajlandó volt a post lefutbni és a win felmenni.
Az okát, hogy ilyenkor mi történik nem tudom, de ez az eljárás eddig még mindifg segített, értelem szerűen ha van az adott hdd én valami akkor elötte ki kell menteni, persze ha kell.

(#34382) Dr V
Az hogy nem megy fel, az mit jelent, nem látja a hdd ét ?
Vagy lefagy ?
USB én beadtad neki a megfelelő raid drivert ?

(#34385) kabalthenbk

Ez lap lesz, pont ugyanez volt nekem egy P45 ös el.

(#34394) kabalthenbk
Eza test is elég ütös.
http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php?Download

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34396) sz0k3e_ válasza Core2duo6600 (#34395) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Szia!
Nálam szenvedtünk Dr V-vel.
Igen, pontosan azt jelenti, hogy nem látja a HDD-t. SB750-en csináltunk egy raid0 tömböt, és win7 telepítő nem látja. Utána USB-ről beloadoltuk a drivert, meg is találja, hogy van ilyen eszköz, amihez jó a driver, majd betölti, visszatér a lemezválasztó menübe, és megint az a helyzet, hogy full üres.
A raid tömb meg amúgy tuti jó és működik, mert XP telepítőbe integrált driverekkel simán felmegy, és hibátlanul kezeli.
Ja igen, és XP alól próbáljuk frissíteni a rendszert w7-re, akkor meg látja, de első újraindítás után amikor elkezdené ténylegesen telepíteni a rendszert elszáll egy szép BSoD-dal.
STOP 0x0000007B hibaüzenettel (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)

[ Szerkesztve ]

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#34397) sz0k3e_ válasza sz0k3e_ (#34396) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Na, tök jó hogy válaszoltam, úgy néz ki talán most már menni fog.
Eddig googlizgattam, és egyik külföldi fórumon azt írták, hogy a WinVistához kiadott WHQL driverrel egyszer valakinek sikerült. Pontos fájlnév: "SB750_RAID_driver_WHQL_SB7xx_RAID_Vista_3.1.1540.127"
Na most megint próbálkoztam, és x64-es w7-et szeretnék telepíteni, amit gondoltam, hogy 64bites raid driverrel kell megetetni, hogy működjön. Ehhez képest a 64bites driverrel megint nem talált semmit, DE! az x86-os driver úgy néz ki működik, és látta a RAID0 tömböt! :C
Most települ, remélem nem lesz már vele semmi gubanc...

Azért az elég gáz sztem, hogy a hivatalos honlapjukon és a laphoz kiadott telepítő cd-n lévő fájlok nem működnek, és az asrock oldaláról kell lebányásznom WHQL drivereket, ami ráadásul nem is w7-hez való, és az működik :(((

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#34398) sz0k3e_ válasza sz0k3e_ (#34397) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Felment, műxik...

Szal legközelebb valakinek az a félelmetes ötlete támad hogy windows7-et akar telepíteni AMD chipsetes (SB710/SB750) lapra ráadásul még azt a baklövést is elköveti, hogy RAID-re szeretné, akkor keressen WHQL drivert, Vista-hoz.

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#34399) @matthew@ válasza dfdfdf (#34387) üzenetére


@matthew@
őstag

Rendben de akkor ahány venti csatim van akkor azokkal vezérelni tudja magát?
Ja és ha van olyan csati ami nem vezérli magától, akkor attól még betudom állítani azt h mekkora fordulaton menjen?

Matthew 24:42

(#34400) sagesz93 válasza Core2duo6600 (#34395) üzenetére


sagesz93
addikt

Arra nincs mód most sajnos....
de a kártyával nem hiszem hogy baj van, felraktam egy atomrégi 10gigás vinyóra az xp-t, utána a drivereket, és tökéletesen megy minden
de a win7 nem akarja az igazát, az lehet a probléma hogy a hd audio és az alaplapi hang összeakad, ezért fagy ki az üdvözlésnél mikor a hangot ki kéne adnia.
A táp nem elég erős, de viszi a gépet, terheltem intel burn tesztel, játszottam is rajta gta 4 , just cause, cod black ops és sose fagyott ki, persze mindezt x4 slotban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.