Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

70-ért alsóst?

Nem a legjobb...

(#2) atike


atike
nagyúr

Tényleg túl sok az ellentmondás. Kár a kijelző felbontásáért és az árért. Amúgy rendben van.

(#3) Obyboy


Obyboy
addikt

IPS-nél a végtelen kontrasztarány nem elírás?

Feleségemnek MiA1 van Anyósnak MiA2lite, a teszt elolvasása után úgy látom MiA3 nem lesz senkinek a családban.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) batai15


batai15
félisten

Azért tényleg cink hogy már nem Android 10et futtat.. ez is lenne az Android one lényege. Kissé a zs kategóriás mtks vackokra emlékeztet jelen állásban azokon is stock szerű Android megy ,csak frissítések stb maradnak el .

(#5) fateless


fateless
veterán

Azt gondoltam, valahol 50-55k körül lesz az ára :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) Neck


Neck
veterán

A cikk szövegében SAMOLED van, a táblázatban meg IPS. Valamelyik nem jó, javítsátok kérlek.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A teszt nekem kicsit vegyes, már első lendületre a negatív dolgokat érzem ki rajta.

Nekem így elsőre tetszik, de a HD kijelzőt nem tudom megérteni ennyiért.

Itt kicsit legózást érzek, hogy a CC9e Android One kiadása lett. Most nézem ott is HD a kijelző

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) qnadam


qnadam
veterán

ha nem is annyira egyszerű kezelni egy kézzel, mi a Mi 9 SE-t.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9) barney96 válasza Graphics (#7) üzenetére


barney96
csendes újonc

Szerintem ez arról szól, hogy prémium külsőt akartak lehozni az alsó középkategóriába, meg bele akartak gyömöszölni minden mai trendet (textúrás üveghátlap, 3 kamera, kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó), de valahogy kompenzálniuk kellett úgyhogy az ár alacsonyan tartása végett bedobták a hd+ felbontást. Egyébként szerintem nem rossz készülék, gearbesten nemrég láttam 50k körül a 4/64est, annyiért már esetleg el lehet nézni a kijelzőt a többiért cserébe

(#10) batai15 válasza barney96 (#9) üzenetére


batai15
félisten

Olcsósitas ? Akkor a redmi note 7 hogy jött létre ? Nem azon a pár ezer forinton fog múlni hogy valaki meg vegye ,ellenben egy ilyen húzás sok embert vissza tart ahogy engem is. A nem a leges legfrissebb Android még csak csak , bár az is cink egy Android one mobiltól ,de azt még meg lehet emészteni .

(#11) Csepy válasza barney96 (#9) üzenetére


Csepy
senior tag

57-ért vettem a 128-ast és igen, erre cserél(t)em le a Mi A2-met.

Mindenképpen Android One telóban gondolkodok, a MIUI-tól is a hideg futkos a hátamon, pedig volt vagy fél tucatnyi MIUI-s telóm már. Pixelre nincs pénzem, a Nokia ugyanezt a tudást kétszer ennyiért adja, Az A széria nekem nagyon bejött. A720p kijelző és a 6GB ram hiánya visszalépés, de van egy halom előrelépés is.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#12) Plug Life


Plug Life
aktív tag

A 720p-ig olvastam.

(#13) logitech1 válasza Plug Life (#12) üzenetére


logitech1
tag

Én meg a képekig kinézete a50 :DD

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#14) Graphics válasza batai15 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a verziószám szerintem nem igazán lényeges.... Feltehetőleg jönni fog rá.

Első körben a Google Pixelek kaptak belőle, még a Nokiák se, pedig azok is tiszta Droidon vannak ugyebár... :) És így azért szerintem egészen más a történet. Oké friss készülék, miért nem azzal jött már a dobozban... Talán mert amikor legyártották, még nem is volt 10....

1 hete jött ki az Android 10...

Nem hiszem, hogy ez tart vissza teljes mértékben azért :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Valahol azt írják a kijelzőről, hogy szörnyű, valahol meg azt, hogy nem zavaró. Már érdekel milyen élőben.

(#16) doooo


doooo
veterán

A1 még érdekes volt, azóta leáldozott az (amúgy is fiatal) A szériának.

(#17) Csepy válasza doooo (#16) üzenetére


Csepy
senior tag

mert, miért is?

Kijelentés indoklás nélkül nullítélet.

Regards: Csepy

(#18) Ricardo válasza Csepy (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

Erre én is kíváncsi vagyok.

(#19) doooo válasza Csepy (#17) üzenetére


doooo
veterán

Mert akkor még érdekes volt a Android One, most már látszik, hogy ez sem jelent előnyt frissítésekben a saját rendszerükhöz képest, a kamera jó volt benne, volt dedikált zoom kamera (akkoriban még ritkaság volt), FHD kijelző, és ami a legfontosabb, házon belül nem volt ekkora konkurenciája. Ja és még olcsóbb is volt, ami inflációt meg forintromlást nézve még inkább igaz most.
Szóval így hirtelenjében ennyi.

(#20) satz18


satz18
őstag

720p-t csak az Apple tud eladni a belépőszint felett. Ez így nem nagyon működőképes történet.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#21) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mikor lesz rá android 10?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) joey04


joey04
titán

Nagyon félrement ez a széria, kár érte.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) novinyul válasza satz18 (#20) üzenetére


novinyul
veterán

Használom pár napja az A3-t, de egy MI 9T után sem kaptam sokkot a kijelzőtől. Persze ha nagyon akarom akkor lehet látni a pentile hátrányait, de normál használattal semmi gond nincs vele.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#24) Csepy válasza doooo (#19) üzenetére


Csepy
senior tag

A1, A2, A2 lite és most A3. Minden hónapban kapom a rendszeres, havi biztonsági frissítéseket, néha havi kettő alkalommal is. Ebben a MIUI fel sem veszi a versenyt az Android One-nal. Android 10 hónapokkal előbb lesz az A3-ra, talán még az A2-re is, mint a MIUI-s telóikra (nem a kínai romverziókra mondom, ahol Q bétáznak. A végleges ot sem lesz hónapokig még).
A "zoom" kamera akkoriban sem volt már tikaság éppen, és az a kamra kifejezetten nem volt jó, emlékszem, a SONY szenzor az A2-ben megváltás volt minden téren. Most viszont remek a kamera. Nem 200ezres kategória, de 70-ért, avgy még az alatt, komolyan nagyszerű.
Házon belül ugyanúgy volt konkurencia, mint most, csak akkor Redmi note 4, note 5, volt az elsődleges árban, most meg a note 7. Más házon belül nincs árban most sem. Persze 90 felett van más is házon belül, de az nem konkurencia, ha 30%-kal drágább.
Én 57-ért vettem a 128-ast, annyiért semmi konkurencia nincs AMOLED kijelzővel házon belül, vagy kívül pl.

A Full HD+, igen, azt idén lecseréltük AMOLED-re. Az IPS szép volt, de kanyarban sem volt egy AMOLED panelhez képest. Itt viszont csak HD+ jár ennyiért. Persze, én is örültem volna, sőt, egyenesen dühös voltam, hogy nem a CC9 lett, csak a CC9e.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#25) Drever válasza doooo (#19) üzenetére


Drever
csendes tag

Az állitásaid nem teljesen állják meg a helyüket.
- Én nem tudok más középkategóriás Androidos telefonról ami már megkapta a szeptemberi security update-et. Szóval az SW elég friss.
- A kamera Mi A1-hez képest sokat javult.
- A kijelző képpontsűrűsége nem sokkal gyengébb a 2 napja bejelentett iPhone-nál.
- Házon belül melyik másik telefonban van UFS háttértár, mert tudtommal a Redmi Note 7-ben EMMC van továbbra is.
- Ha más Android One telefonokat nézel, hasonló tudással mind lényegesen dárgább.

Én nem mondanám, hogy leáldozóban van az A széria. Van itt előre lépés, csak azok nem feltétlen mind a piaci trendeket követik.

SE K300i>Alcatel OT-S853>SE V630i>Samsung SGH-I550>Nokia 5800 Navigation Edition>Samsung Wave2>Samsung Wave>Google Nexus S>Samsung Galaxy SII>LG PRADA 3.0>Samsung Galaxy S3 LTE>Galaxy S4>Sony Xperia Z Ultra

(#26) Graphics válasza doooo (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1 hete jelent meg az Android 10... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Plug Life válasza novinyul (#23) üzenetére


Plug Life
aktív tag

De te nyilván nagyon nem akarod látni 😂

(#28) juuzer


juuzer
addikt

Kár, pedig tetszett :/ De akkor marad a Redmi Note 7/Mi 9 SE a kalapban szerintem kb mindenkinél.

Vamos a la playa.

(#29) batai15 válasza Csepy (#24) üzenetére


batai15
félisten

A frissítések a1 esetén némileg pont viccesek mert én a megjelenéskor egyből meg vettem ,2 hónapig volt meg . Addig a kb 4 Update egyike sem oldotta meg a legelső bugokat sem.

(#30) novinyul válasza Plug Life (#27) üzenetére


novinyul
veterán

De látom, de rohadtul nem befolyásolja a napi használatot. Esetleg ha az orrod belevered a kijelzőbe, mert annyira közelről nézed na akkor zavaró lehet. Nem mondta senki hogy full pixelmentes, de azt sem hogy szar lenne. Ezt a teszt is leírta, meg kell nézni élőben és eldönteni hogy tetszik-e amit látsz.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#31) barney96 válasza batai15 (#10) üzenetére


barney96
csendes újonc

Két okból valószínűleg. Az első az, hogy egy amoled panel beépített ujjlenyomat olvasóval drágább mint egy fhd ips panel szerintem. A másik hogy a note 7-en miui fut, ami után a xiaomi még tud pénzt beszedni (reklámok, sqját alkalmazás bolt stb...) Az a3 után ez nyilvánvalóan nincsen meg. Meg egyébként, ha nem hd lenne a kijelző akkor az a3 mindenben előrelépés lenne a note7-hez képest.

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha a kijelző méretét nézzük pusztán, ha jól rémlik anno a Redmi 4X is HD volt, ilyen szélesség mellett ugyanennyi pixellel...

Az sem okozott gondot senkinek anno... Itt meg magasabb a kijelző.

Szóval alapvetően persze jogos, hogy miért nem FHD+... De sokan itt is használtak már hasonló kijelzőt, ott nem volt belőle hisztike.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) hajbel válasza Graphics (#32) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, de az IPS volt, nem pentile matrix

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#34) doooo válasza Drever (#25) üzenetére


doooo
veterán

Az i11 még gázabb a HD-vel, ne aggódj, kapja is az abszolút megérdemelt kritikát rendesen miatta, ez egyáltalán nem segít ezen a mobilon. Az UFS háttér nem sokat jelent egy ilyen üres rendszeren, de jó, több mint a semmi. És ennyi. Az UFS nem ok, hogy valaki ezt válassza a konkurenciával szemben, és a One is csak egy opció, semmiképp nem jelent jobbat egy átdolgozott rendszernél, sok dologban visszalépés is, ez már egyéni preferencia kérdése, de önmagában akkor sem jelent előrelépést. Ja és a kamera határozottan nem javult sokat, esetleg több szoftveres funkciót kapott, ami 2 év távlatában abszolút minimum, ez sem jelent önmagában semmit.

Nem azt mondtam, hogy az A1 jobb volt mindenben (durva is lenne, ha úgy lenne), azt mondtam, hogy az akkori piacon többet jelentett, mint most ez.

(#35) Saccco


Saccco
nagyúr

A héten rendeltem meg asszonypajtinak. Holnap jön is. :)
128-as kék. A Redmi 4A-hoz képest azért bőven jó lesz. Az is 720p.

Kíváncsi vagyok a kijelzőre.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36) xEon1337


xEon1337
őstag

Másik topikban már kifejtettem a véleményemet.

A teszt legelső oldalán van két fotó, amiken látható a kijelző. Már ezekről is süt a pentile mátrix hátránya, ezt nem lehet a fényképezőre fogni, ez így ebben a formában gáz. Aki még nem látta élőben: ugyan ilyen mosott, homályos, "pixeles".

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#37) ceripapa válasza doooo (#34) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Én az az A1 kamerát ennyire nem áldanám , nagyon meglátszik mini fényképezés közbe hogy kevés a rekesz értéke 2.2-s , sokszór egy adott napszakba tudok csak fényképezni minit ... Nagyon bosszantó. főleg ha természetes fény mellett akarok fényképezni. én a f/1.8 miatt mindenképp ki akarom probálni milyen .

(#38) Graphics válasza xEon1337 (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Láttad élőben?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) doooo válasza xEon1337 (#36) üzenetére


doooo
veterán

Ha RGB lenne, akkor is homályos és pixeles lenne ilyen sűrűségen...

(#40) Máté94


Máté94
addikt

Alternatíva lehet, akik haragszanak a kijelzőre egy Redmi Note 7 + PixelExperience ROM. Biztos vagyok benne, hogy Android 12-őt is fog kapni, ha még lesz addig PE. :D

(#41) Graphics válasza doooo (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Redmi 4X az volt? :) Az 294 ppi, ez 286 ppi... Megnézem már akkor azt is mennyire homályos... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) xEon1337 válasza Graphics (#38) üzenetére


xEon1337
őstag

Láttam: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#43) Saccco válasza xEon1337 (#42) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezért rendeltem a Turbado-nál, max jön helyette egy 9T. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#44) novinyul válasza xEon1337 (#42) üzenetére


novinyul
veterán

Azért az hogy homályos egy kicsit fura megfogalmazás. A pentile elrendezést ha akarom akkor látom, főleg a feliratoknál. Szóval inkább azt mondom hogy mindenki maga döntse el hogy tetszik-e neki. De azt hogy szar ilyen formán ne mondjuk már.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#45) DarkChild


DarkChild
senior tag

Ennek a telefonnak ebben a formában semmi értelme. Még A1-et használok, pár hónapja alig vártam, hogy végre bemutassák az A3-at és válthassak rá... de jó nagy pofára esés lett :(
Ha a sima CC9-et adták volna ki Android One-nal, azt rögtön megvettem volna, de ez a modell így nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#46) satz18 válasza novinyul (#44) üzenetére


satz18
őstag

Megvetted, használod, örülsz neki, kész. De attól még nem kell elkezdeni magyarázni a bizonyítványt. Bőven elég magadat meggyőzni arról hogy jó vétel volt. A 720p 6 colon szar. Lehet iPhone 11, vagy Xiaomi a3, petile, RGB, vagy sima IPS, a lényegen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#47) novinyul válasza satz18 (#46) üzenetére


novinyul
veterán

Még csak meg sem vettem, csak teszten van nálam. Nem bizonygatok semmit sem, de azért túlzás az hogy használhatatlan szar. Nem istenitettem a telefont sőt leírtam hogy látszik a pentile, de azt mondani hogy extra szar azért erős. Az ár meg mérséklődni fog és a telefon többi része egyáltalán nem rossz.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#48) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Visszalépés.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#49) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Szerintem jó a kamera. Ezek szerint engedélyezve van gyárilag a camera api 2

(#50) Béééla válasza satz18 (#46) üzenetére


Béééla
őstag

720p-t használok tableten 8" mellett. Nem zavaró. Egyáltalán.
Persze, látszik a különbség, visszasírom a 2k-s 5.2" kijelző sűrűségét néhanapján, ha pixelvadászatra megyek. PDF-et olvasni, filmezni teljesen vállalható.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.