Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34601) bnorbert989


bnorbert989
tag

Egy gyors kérdés és itt se vagyok :D
Ez a progi a CPU-z az akutális Memória frekvenciát mutatja ezen a képen?
Nekem Biosba 800 MHZ-t mutat,ezért szeretném megkérdezni

[ Szerkesztve ]

(#34602) Heffi válasza bnorbert989 (#34601) üzenetére


Heffi
őstag

Én sem vagyok olyan okos, hogy tudjam miért van így, de CPUZ és EVERESTnél, ezt az értéket x2-vel kell értelmezni.

(#34603) Lenry válasza bnorbert989 (#34601) üzenetére


Lenry
félisten

nézz utána mit jelent a DDR nevében az első D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34604) RootRulez válasza Lenry (#34603) üzenetére


RootRulez
félisten

Anno volt egy olyan poénom, hoyg az SD az jelenti Single D, a DDR Dupla D RAM... :DDD
Fenomenális, nemde?

═════════════════════════════════════════

(#34605) #65675776 válasza RootRulez (#34604) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az egész ott bukik, hogy a DDR RAM-ok is SD RAM-ok...

(#34606) RootRulez válasza #65675776 (#34605) üzenetére


RootRulez
félisten

Jóvanna, kötekszel itten. :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#34607) #65675776 válasza RootRulez (#34606) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosítok.

(#34608) wrox válasza RootRulez (#34604) üzenetére


wrox
senior tag

Jól mondod, Dupla.

Pontosan ezt jelenti:
Double data rate synchronous dynamic random access memory

Egyébként egyszerűsítve, azért kell 2-vel szorozni , mert él vezérelt.
A lefutó felfutó éleken is tárol adatot.

[ Szerkesztve ]

(#34609) Dodo1982


Dodo1982
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám a (#34514)-es hozzászólás alatt. Tudna valaki tanácsot adni, hogy mi lehet a probléma? Én tápra gyanakszom, de addig nem akarok másikat venni amíg nem biztos.
Ha valaki tud segíteni légyszi írjon.
Köszi!

(#34610) Kolcsi


Kolcsi
csendes tag

Sziasztok!

Asus P5-K alaplapom van. A következő lenne a problémám: SSD meghajtóról indult a rendszer (Ubuntu), aztán szépen kifagyott. Újraindításnál nem találja a meghajtót, viszont a másik benne lévő winchestert látja. ELőször azt hittem, hogy az SSD döglött meg, de átraktam másik gépre, és elindul, ott vannak az adatok. Próbáltam átrakni másik kábelre is, de ugyanaz a helyzet. Vajon az alaplapban ment tönkre valami?

ELőre is köszönöm a segítséget.

(#34611) jancsiii válasza Dodo1982 (#34609) üzenetére


jancsiii
tag

Én inkább kontakt hibára vagy a hardwerek (winyó,dvd) valamilyen összeakadására vagy hibájára tippelek.
Próbáld másik sata csatiba dugni egyik másik eszközt esetleg cseréld ki a pata,sata kábeleket.
A táp nem tűnik gagyinak sem kicsinek.
Amúgy még én sem láttam ilyet.

(#34612) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! A Sata1-es ASRock Conroe alaplapom kompatibilis a Sata2-es HDD-kkel vagy lehet ebből probléma?

(#34613) Kiss70 válasza Dodo1982 (#34514) üzenetére


Kiss70
tag

Szia!
Én nem régen jöttem rá hogy ami a gépemben a power gomb visszajelzője ugyan be volt kötve de nem adott le jelet.

És ez nagyon zavart.
Meg néztem az alaplapi könyvet mindent jó helyre tettem és jól.

Többször is át néztem.
Aztán egy portalanítás közben meg próbáltam a kábelt úgymond ellentétesen be tenni.
Tehát meg fordítottam.

És jó lett.Ez lehet a kábelezés gond esetleg rosszul lett valahol fel tüntette a jelzés.
Esetleg ezeket próbáld meg de csak saját felelősére.

Szerintem nem energia hiány a hiba ezt ki is lehet zárni.
Vagy köss le egy két dolgot és ki is zárhatod te is.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#34614) fenergie84


fenergie84
addikt

Furcsa állapotba került a gépem (sajnos):
tegnap este win7 betöltés után pár perccel megfagyott a gép, nem indult újra csak ráfagyott a képernyőre, majd ezt követően még vagy 10szer.
Raktam egy XP-t is és az is, ebből gondoltam hardveres probléma lesz.
Memtesztet elővettem, futtattam és kb 7 perc után ugyan az a helyzet állt fent.
Kivettem az összes memóriát és egyenként lefuttattam az első past-ot és mind a 4 memó jó volt.
Aztán kipróbáltam őket párban, úgy is lefutott, sőt még a két különálló foglalatpárt is külön teszteltem.
Elindítottam a win7-et, majd prime95-t futtatni kezdtem, ekkor csak 2 memória volt bent és kb 17percig ment, majd fagyott, ekkor megfogtam a ramokat és tűzforróak voltak.
Elővettem egy 12cm ventit és beraktam a memók hűtésére és 2 ill. 4 rammal is ment a prime95 45percig, aztán meguntam és kikapcsoltam.
Kivettem a ventit és úgy próbáltam indítottam el a rendszert, kezem a memórián volt és azt tapasztaltam, hogy a proci felőliek jobban melegednek mint a lap széle felé esők...rövid idő múlva meg is fagyott a gép.
Nem tudom mi lehet a probléma :W
A biosban minden alapon van, semmi nem kap plusz feszt.
A lap Giga X48 DS5, ramok 4db Kingmax 1066Mhz CL5 DDR2 mind egyforma, sárga hűtőbora van rajtuk...
Tipp, ötlet?

(#34615) Qru válasza fenergie84 (#34614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuning van a fesz nem emelés ellenére? Ha auto-n vannak a feszek ugyanis hajalamosak elmészkálni, magától felülfeszel a lap. Érdemes kézzel fix értékre belőni őket (még ha nem is adszt többet/kevesebbet mint amit elvileg auton kapna).

#nincsbennetarcsi

(#34616) fenergie84 válasza Qru (#34615) üzenetére


fenergie84
addikt

nincs auto-n...
szóval nem értem mitől melegszenek a ramok...
everest szerint az alaplap 38fokos, szóval még az sem meleg...

(#34617) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Lenne itt egy kérdésem adott egy Gigabyte GA-M68M-S2P , Rev. 2.3 lap amibe haver venne egy ilyet CPU AMD Athlon II X2 250 Box AM3 a Ramja DDR2 800 MHz, ezt össze lehet tenni hogy működjön is?

Köszi szépen előre is. Inteles vagyok azért nem vágom témát.

(#34618) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha kicserélem az alaplapot akkor mindenképpen újra kell raknom a win7-et vagy van rá valami megoldás, hogy ne kelljen? Esetleg Win7-nél nincs ilyen alaplap cserés probléma mint xp-nél volt?

(#34619) troland26 válasza ensolid (#34618) üzenetére


troland26
őstag

szia

Nem kell újra rakni a win7-et . Minden rendesen fog működni . (én sem raktam alaplap csere után és minden frankó ennek kb 1,5 hónapja ) :))

(#34620) ensolid válasza troland26 (#34619) üzenetére


ensolid
tag

Oké ez remek köszönöm a segítséget!

(#34621) Dodo1982 válasza Kiss70 (#34613) üzenetére


Dodo1982
csendes tag

Köszi a választ.
Szerintem valami más lehet a probléma, mert ez nem egy régi jelenség. Eddig nem tapasztaltam ehhez hasonlót. :N Kábelek pedig nem lettek ezelőtt átdugdosva.
De azért mégegyszer kösz a hozzászólást. :R

(#34622) spezyal_


spezyal_
tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy mitől lehet az, hogy minden kikapcsolás után, csak úgy bírom újra bekapcsolni a masinát, ha nyomok egy bios resetet, majd újra beállítom a dolgokat a biosba, mert amúgy azonnal le is kapcsolja magát a rendszer?! egy régi konfigról lenne szó, shuttle ak31 lappal... Pár napja volt valami geb˘°sz az áramellátással, azóta produkálja ezt...
...sőt, a másik furcsa dolog, hogy azóta a bekapcsoló gombbal nem is hajlandó bekapcsolni (viszont winből kikapcs megy), így hozzá kellett nyúlnom a táp zöld, ill fekete vezetékéhez, ide kötöttem egy nyomógombot, ami összezár, s ez indítja a gépet (egy zenegépről van szó, azért volt ilyen fontos az azonnali gyorssegély).
előre is ezer köszönettel : d.
üdv!

18 éve a hardveraprón!

(#34623) dobaim


dobaim
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg tud nekem segíteni valaki?

A acer_g945mk alaplap támogatja az Intel e2220-as processzort?

Az Intel hivatalos oldalán a támogatott alaplap chipseteknél írja a 945-öst, tehát elméletileg igen, de egyes fórumokban azt írják, hogy csak a Pentium D-ket támogatja a lap.

A segítséget előre is köszi.

Márió

[ Szerkesztve ]

(#34624) fenergie84 válasza dobaim (#34623) üzenetére


fenergie84
addikt

én is úgy tudom, hogy a csak a pentium D-ket viszi...
A 965-ös intel viszi az újabbakat...

(#34625) dobaim válasza fenergie84 (#34624) üzenetére


dobaim
csendes tag

köszi

(#34626) Jorus válasza dobaim (#34623) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az nem elég, ha a chipset támogatja. Így volt a régebbi 975-ös lapoknál is, ahol a 975-ös chipset támogatta ugyan a C2D-ket, de a régebbi lapok tápellátása pl., nem volt alkalmas a használatukra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34627) RootRulez válasza dobaim (#34623) üzenetére


RootRulez
félisten

Szerintem is "csak" a Pentium D-ket támogatja, az első kétmagosokkal együtt...

═════════════════════════════════════════

(#34628) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy az alaplaomba (Gigabyte P35-DS3R) raktam még 2x1GB ramot. A többi állapot maradt adatlapom szerint. Megy szépen a gép, stabil, gyorsabb, viszont a hang kutyául elcsúnyult. Visszhangzik, recseg ropog! :F A chipsetet már zavarná a 4 modul + a tuning? Külső hangkártyával - Audigy 4-re gondolok - megoldódna ez a probléma? Vagy érdemesebb 2x2GB Kitben gondolkodnom? Előre is köszönöm a válaszokat! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#34629) Jorus válasza G@bi90MR (#34628) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az audiovezérlőt az SB, míg a RAM-okat az NB kezeli, így szerintem nem a RAM-bővítésben keresendő a hiba oka.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34630) G@bi90MR válasza Jorus (#34629) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Elem ki/be, húzott beállítások vissza és most jó. Remélem így is marad! Köszi a felvilágosítást!

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#34631) EneMy84


EneMy84
tag

Sziasztok olyan kérdésm volna hogy beszereztem egy phenon x3 cpu-t és nem bootol a ga-ma790fx-ds5 rev 1,0 lapban miért? valami ötlet?

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#34632) redaizoltan válasza EneMy84 (#34631) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Bios frissítés volt már?

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#34633) redaizoltan válasza G@bi90MR (#34628) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Én inkább a hangkábelre gyanakodnék,nem e estleg megtört a gép szétszedése közben?

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#34634) EneMy84 válasza redaizoltan (#34632) üzenetére


EneMy84
tag

pont tegnap frissitetem.
F8G verziora

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#34635) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Erre a kérdésre valaki tudna válaszolni?

(#34636) Nightvision1


Nightvision1
tag

Sziasztok,

Épp egy processzor vásárlás közepén tartok ebben kérem a segitségetek.Kinéztem egy négymagos,személy szerint [Intel® Core™2 Quad Processor Q8300
(4M Cache, 2.50 GHz, 1333 MHz FSB)]
processzort.

Az lenne a kérdésem,hogy az én alaplapom birná e:
Asus P5PL2-E <Green> Socket 775

Válaszotokat várom!
Előre is köszönöm!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34637) Heffi válasza Nightvision1 (#34636) üzenetére


Heffi
őstag

Ha erről a lapról van szó, akkor én nem erőltetném a négymagost. A CPU support listben nem szerepel egyetlen négymagos sem.

(#34638) Nightvision1 válasza Heffi (#34637) üzenetére


Nightvision1
tag

Rendben köszönöm.De kérdés ,ha nem 4 magos ,akkor milyen processzort társithatnék ehhez a laphoz,amin jól pörögne minden "Mai" játék?!

(#34639) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Lehet hülye kérdés de meg kell kérdeznem, még ha meg is köveztek ;]
Azt olvastam valahol (talán a PH!-N? :F ), hogy az AsRock alaplapok sokkal többet fogyasztanak, mint a konkurens lapok. (ugyanazon csipkészlet, gondolok itt a 8 as amd szériára).
Ez mennyire igaz, ha egyáltalán igaz, esetleg kevésbé, de talán mégsem annyira?
Szóval komolyan: ez mennyire helytálló tény?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#34640) VaMik


VaMik
tag

Srácok, ha egy alaplap nem indul be még a ventilátorok sem pörögnek fel, akkor milyen hibaforrások lehetségesek?

(#34641) RootRulez válasza VaMik (#34640) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha a táp tuti jó és egy az egybe érinted össze a tűket a lapon, akkor lehet egyszerűen kifingott. :(

═════════════════════════════════════════

(#34642) VaMik válasza RootRulez (#34641) üzenetére


VaMik
tag

A "kifingott" meghatározást kifejtenéd kicsit bővebben. Elektronikai nyelven.

(#34643) #65675776 válasza VaMik (#34642) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az örök elektronikus mezőkre távozott.

(#34644) fenergie84


fenergie84
addikt

Tegnap vettem egy Giga G41M-COMBO lapot, és a BIOS-ban sehol nem találom az "Advanced Host Controller Interface", tehát az AHCI-ra való állítási lehetőséget....
Lehet nem is tudja?
Vagy a South Bridge: Intel® ICH7 még nem támogatja?

(#34645) Heffi válasza fenergie84 (#34644) üzenetére


Heffi
őstag

Semmiféle utalást nem találtam a manualban AHCI módra. Szerintem nem tud ilyet ez az alaplap (Még raid-t sem).

(#34646) fenergie84 válasza Heffi (#34645) üzenetére


fenergie84
addikt

hüm...
elég kár, ezt nem néztem meg előtte, mondjuk nem a világ vége, de azért jó lett volna...

(#34647) gYuRm4


gYuRm4
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő: ASUS P6T SE alaplapot szeretnék venni és nézegettem a ramokat hozzá, de nem teljesen tiszta a kép. Kingston Hyper X es tri channeles 1600MHz es kitből 3x2GB-osat kezeli-e?

A segítségért előre is köszönet!

(#34648) fenergie84 válasza gYuRm4 (#34647) üzenetére


fenergie84
addikt

igen kezeli!
ahol 3 pár ram foglalat van és mind egyforma, tehát nem COMBO lapról beszélünk, azok kezelik!
tri channel az X58 lapokon van...

itt a lap leírása!

[ Szerkesztve ]

(#34649) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Kaptam javításra egy gépet és elég gázosnak tűnik.
A jelenség: elindul de fekete a kép.
Bekapcsoláskor semmi jelet nem ad annak ellenére hogy fel pörgönek a ventik mindenhol, majd 15-20 sec. múlva egy apró csipogás, majd a szokásos BIOS felismerő hang mint minden gépnél, de semmi csak feketeség továbbra is. A chipset bordák melegednek, a cpu is enyhén, elemkivételre, bios resetre nem reagál. Az viszont előfordult vele, hogy beindítottam, majd 10 sec után megállt és villogott a power led ha segítene. Tápot, ramot, vga-t kicseréltem, lehúztam róla mindent(hdd, dvd-rw stb.) az összes ATA kábellel együtt hátha zárlatos valami. CPU hűtőt is levettem, semmi égési nyom a CPU-n és az érintkezőin, valamint a 24 pines aljzaton sem. Van egy sanda gyanúm hogy a táp vitte el a lapot, lehet valóságalapja? Ismeretlen 400-as a táp, viszont chieftecel próbáltam.

A lap: MSI K8NGM-V s754 AMD

[link]
A gyártói manualt is elolvastam, de nem tér ki a csipogásra.

Előre is köszi! :R

(#34650) fenergie84 válasza keszegduda (#34649) üzenetére


fenergie84
addikt

ha olyan vga-val is ezt csinálja, amelyik szerinted jó, akkor ez lap hiba lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.