Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35025) kircso13


kircso13
senior tag

Sziasztok!
Alaplap vagy memória hiba, vagy egyik sem?
Véleményt kérnék!

Adott egy 775 intel alaplap, tipus az nem lényeges! Új alaplap, proci, memória. A gép össze lett rakva és lett bele téve egy ddr2 (800) as memória . Gép bekapcsol és csak a ventik pörögnek fel. Memóriát beraktuk egy másik gépbe és ott is ez a hiba. Memória halott! Másnap vissza a boltba memória csere megtörtént. Haza mentem, memória be a gépbe, de meg sem nyikkant, megint csak a ventik pörögtek, de semmi nem jelent meg a gépen. Ez egy darab 2gb modul volt. Beraktam mellé egy 1 gb memóriát és lám csodát be bootolt a gép, na gyors kikapcs és spuri a boltba még 1 db 2 gb memóért. A másik memóriát másik számtekboltba vettem. Hazaértem beraktam a 2*2 gb a gépbe és néma csend, megint csak a ventik pörögnek! az új memót benne hagytam a gépbe és lám elindúlt, de a másik memóriával már nem. Ismerőshöz elvittem a memóriát ( Borokafa) ott beraktuk a gépébe és a memória nem volt jó. Na mondom 2x kifogtam a s*art. Kellemetlenül éreztem magamat, hogy már harmadszorra megyek vissza a boltba memót kicserélni. Fogtam a gépet és bevittem a boltba, hogy nézze meg már a boltos is. Kicsit hülyén nézett, de hát ez van. Berakott egy 1gb modult és semmi, csak a ventik pörögtek fel, kép nincs. berakott +1 et és ugyan az, de egy 512 es memóval elindúlt. Berakta azokat a memóriákat egy másik gépbe , hogy biztos az alaplap nem szereti azt, de azokba meg sem nyekkentek. No erre azt mondja, hogy az alaplapom nyírta ki a memóriákat, tehát rossz az alaplap. Mondom neki, de ha rossz , akkor miért megy benne a 2gb és a 2*1gb és a 512 memória. A másik 2gb memóriát ugye másik pc boltba vettem + ott vettem az alaplapot is 1 napos cuccok. Felvette velük a kapcsolatot, hogy az alaplap már 4 modulját kifektette, csinálják meg Ők a gépet. Átvittem oda a gépet , otthagytam és pár óra múlva telefonálnak, hogy raktak bele egy 2gb modult és így már 4 gb van a gépbe, náluk tökéletesen megy minden! Ők azt modják, hogy az alaplap jó, a másik bolt azt mondja, hogy az alaplap rossz!
Szóval ilyenkor kié a felelőség?

..,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.