Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20201) Ulquiorra válasza pokol ura (#20200) üzenetére


Ulquiorra
csendes tag

az érintkezőket hogyan zárjam össze?
megfelelő méretű csavarhuzót rakjak közéjük,és akkor az vezetőként fog működni?

[ Szerkesztve ]

"Az élet szép,az élet jó,ha van papír és van klotyó,az élet hatalmas rábaszás,ha rosszkor jön rád a szarás..."

(#20202) sgergi válasza Ulquiorra (#20201) üzenetére


sgergi
veterán

Pontosan úgy.

(#20203) Ulquiorra válasza sgergi (#20202) üzenetére


Ulquiorra
csendes tag

Értem,köszi,holnap megpróbálom.
Az nem zavarhat be,hogy a csavarhuzó mágneses?

"Az élet szép,az élet jó,ha van papír és van klotyó,az élet hatalmas rábaszás,ha rosszkor jön rád a szarás..."

(#20204) Soldier321


Soldier321
csendes tag

Hello!

Gondom van, nem biztos hogy az alaplappal, én mint technofób erre tippelnék...
A tünetek: Indítom a windowst, és a bootolás előtt/közben, ill a windows logo töltése alatt elcsesződik a kép, mintha valaki paintel sorban fél centinként szürke/zöld pöttyöket rakna. Ilyen sormintából egymás alatt van három, aztán 1 cm szünet, és újra egy adag. Teljesen szabályos.
Idáig semmi gond nem lenne, legalább van mit számolgatni töltés alatt, de sajnos rögtön restartol, nyomatja a sormintát, aztán felajánlja hogy csökkentett mód, vagy amit akarok. Ha normál indítást választok újra restart, újra választhatok. Csökkentett módban gond nélkül fut, nincsenek pöttyök se semmi (sajnos a csökkentett mód miatt hang sem, meg a Crysis sem nagyon akar elindulni 256 színnel)

Egy ideje már csinálja ezt, de általában egy restart a pöttyözés után megoldotta, pöttyök elfelejtve, betölt a normal windows, és tökéletesen fut minden az égvilágon, hideg marad a vga, nem lassult, minden oké.
De most akárhányszor indítom újra mindig elszaródott marad.
Nem tudom mi okozhatja. A gép egyébként nemsoká 2 éves lesz, akkori "csúcs" konfig, máig elfutnak rajta a legizmosabb játékok is. 1x volt szervízben kb 3 hónapja, akkor garanciálisan kicserélték egy újra a videókártyát. A windows telepítés is 2 éves. A táp bluestorm 500w... Leírhatom az egész konfigot, de megkíméllek titeket egyelőre, hátha valaki már a 2. mondatomból leszűrte mi a gond. Köszi a segítséget előre is! :K

(#20205) pokol ura válasza Ulquiorra (#20203) üzenetére


pokol ura
senior tag

nincs mágnes nélkülid?
Soldier321 sztem szarakodik a vga-d, vagyis memóhibás

[ Szerkesztve ]

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#20206) Ulquiorra válasza pokol ura (#20205) üzenetére


Ulquiorra
csendes tag

nem tudom,lehet van kinn a garázsban,majd utána nézek.Egyéb akkora méretű fémtárgy nem jó?

"Az élet szép,az élet jó,ha van papír és van klotyó,az élet hatalmas rábaszás,ha rosszkor jön rád a szarás..."

(#20207) aero. válasza Soldier321 (#20204) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hali

Képszemcsésedés, csíkozódást 90%-ban a VGA okozza, méghozzá memóriahiba ( VRAM ), azt tudom ajánlani, hogy próbáld ki egy másik VGA-val, ha van módod rá hasonlóval, illetve nem ártana egy windows telepítés, 2 év az nagyon sok idő.

(#20208) Soldier321 válasza aero. (#20207) üzenetére


Soldier321
csendes tag

Hali! köszi a választ.
Alapvetően énis vga-gondra tippelnék, de amikor (ritkán) normálisan beindul, akkor minden hibátlan, és a kari is 50 fok környékén marad még a legdurvább hajtások (Crysis/kiegje highon, Prince of persia 4, gta 4, assassin's creed, stb) alatt is.
A sorminta tényleg csak bootolás környékén van, és olyan hibának véli a gép ami miatt lehetetlen betölteni a windowst, ezért autorestartol.
Egész életemben a videókarikkal volt csak gondom, de olyan még nem volt hogy a window bebootolása is gondot okozzon.

(#20209) sgergi válasza Ulquiorra (#20206) üzenetére


sgergi
veterán

Teljesen jó bármilyen vezető.

(#20210) aero. válasza Soldier321 (#20208) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nekem volt egy régi 9550-es radeonom, szemcsésedett pár percel a betöltés után, restart után elmúlt, de még elég sokáig használtam, a végén már állandó lett, játékokba kb 1 percig tartott, aztán elmúlt, 100% memóriahiba. Azért próbáld meg újratenni a windowst előtte :)

(#20211) Ulquiorra válasza sgergi (#20209) üzenetére


Ulquiorra
csendes tag

Értem,köszi ;)

"Az élet szép,az élet jó,ha van papír és van klotyó,az élet hatalmas rábaszás,ha rosszkor jön rád a szarás..."

(#20212) FeRR


FeRR
csendes tag

Csétek! az lenne a kérdésem h felújítom a gépet, és hogy milyen alaplap van olyan 20.000 ft tájékban ami AGP VGA csatolású(HDMI) 4gb ramot elfogad és belemegy Intel core 2 duo proci vagy core 2 quad netán? magyaarul inteles proci is megy bele bármilyen? a válasz sűrgős mert hamarosan utazok el és addig még megszeretném rendelni:D :C

(#20213) kriszbon válasza FeRR (#20212) üzenetére


kriszbon
őstag

Mi a bánatért akarsz te AGP foglalatú alaplapot venni annyiért? Ráadásul kétmagos procit is akarsz, meg gondolom DDR2-őt is?

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20214) P100


P100
senior tag

Gondolom vannak AGP-s hardverei, amit át akar menteni... amúgy én nem nagyon látok újabban AGP-s alaplapokat :D Vagy ha lenne is olyan újonnan, akkor PCI-E nem lenne benne, pedig a PCI-E-es alkatrészek jóval olcsóbbak az AGP-nél.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#20215) aero. válasza FeRR (#20212) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hidd el, nem éri meg, válts pcie-re, nincs más út :U

(#20216) P100


P100
senior tag

Szerintem se... persze ez sokszor pénz kérdése. Hardverapron tudsz venni használt AGP-s alaplapot, én újonnan nem találok.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#20217) kriszbon válasza P100 (#20216) üzenetére


kriszbon
őstag

Lehet kapni újat 15-ért(Asrock), de nincs annak már értelme szerintem se, bár azon van 4xPci-e is de akkor se :N

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20218) FeRR


FeRR
csendes tag

hidd el ha rajtam mulna pci lenne, csakhát 1 hete vettem meg vagy 2 az uj videó kártyát ami agp csatolású 21700-ér..:( és nemfizetik vissza:(tehát ezér akarok agp-set...

(#20219) FeRR


FeRR
csendes tag

bár láttam régen valahol ami olyanvolt h pci-e és agp csatolású egyszerrre:o

(#20220) aero. válasza FeRR (#20219) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

az ilyen hibrid lapok nem szoktak túl hosszú életűek lenni, de nem volt még vele tapasztalatom. AGP-be már ölni nem érdemes, én azt javaslom add el az AGP-s kártyád, lesz benne pár ezer ft bukta, de a jövőre nézve mindenképpen megéri.

(#20221) kriszbon válasza FeRR (#20219) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen van olyan is [link]! De miért nem próbálod meg becserélni Pci-e kártyára azt a 3650-et(ami amúgy se 1 nagy szám) annyiért már közel kapsz 1 4830-at! Procit ramot mindenképpen venned kell, akkor mi tart vissza? De ha eladnád a cuccaidat ami most van és vennél 1 normális konfigot, sokkal jobban járnál :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20222) Victoryus válasza Taifa Díaz (#20193) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Van egyetlen beállítás ami a billentyűzetre vonatkozik, az disabled volt alapból, most átállítottam enabled-re, akkor is bekapcsol, visszaraktam disabled-re. Nem veszi figyelembe. Sima normál egyszerű Genius billentyűzet, a régi géppel nem volt ilyen baj. Na mind1, még egy bios frissítést kipróbálok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20223) imi1024 válasza Taifa Díaz (#20196) üzenetére


imi1024
csendes tag

Sziasztok!
Köszi a válaszokat.Megnéztem, minden engedélyezve van, a és felraktam az Intel Chipset drivert. De még mindig azt írja ki, h ismeretlen eszköz(de csak az oldalsó csatlakozóknál). Most mit csináljak?Lécci segítsetek!Köszi!

(#20224) Victoryus válasza Victoryus (#20222) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

No, hát most van csak igazán gond. Az asus updaterrel akartam frissíteni a biost. Az eredetit le is mentettem, az újat letöltöttem. A frissítést elkezdtem, mivel minden egyezett. Ám a frissítés eljutott kb 70%-ig és utána se kép se hang. Újraindítom, semmi. Próbáltam a cmost törölni, de semmi. Azt írja a használati utasítás, hogy ezen az alaplapon ilyen esetben segít az EzFlash, és nem lehet elcseszni a frissítést. Hát, a gond csak az,hogy a javításhoz kéne kép is, de odáig nem jutok el. Ilyenkor mi a helyzet? Se nem csipog, semmi. A kis zöld led világít az alaplapon, meg pörögnek a ventik. Kikapcsolni se lehet...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20225) kriszbon válasza Victoryus (#20224) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha jól emlékszem, az Asus lapokhoz letölthető olyan bios ami ISO, és csak meg kell írnod valahol a Cd-t. Ha megpörgeti még a Cd meghajtót akkor azzal tudnád frissíteni, mert miután az betöltött(ha nem is látod, de a cd-ről ha olvas azt észreveszed) csak entert kell ütni, és megcsinálja. Ha minden igaz, akkor újra is indítja, de ez nem bizti! Amúgy milyen lap pontosan?

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#20226) Victoryus válasza kriszbon (#20225) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Asus M2N68-AM. Még keresgélek, hátha lehet neki csinálni valamit. Szerencsére garanciális még. Egyébként örülnék, ha le lehetne cserélni egy normál méretű atx lapra, mert ez a micro atx nem jött be egyáltalán.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20227) Ayg0


Ayg0
senior tag

mivel a lap topikjában nem kaptam kérdést a válaszomra, így megpróbálom itt, hátha...

megeshet, hogy deszkát cserélek és köveketkezők között vacilálok:

GA-MA790X-UD4
GA-MA790X-UD4P

specifikációk alapján egy érdemi különbség van, ez pedig a feszültségellátó részleg: az előbbinél ez 4+1, az utóbbinál 8+2 fázis áll rendelkezésre. kérdés, hogy ennek (8+2) van e valami kézzel fogható haszna, vagy csak parasztvakítás, hogy drágábban adhassák az ud4p-t?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#20228) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Szerintetek ebbe a lapba:
http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K9VGM-V
összesen megy 2gb ram, vagy slotonként 2gb?

És egy Ramos kérdés, mi a különbség az EEC és a non EEC között, illetve hogy lehet kideríteni, most milyen van a gépben?:)

(#20229) aero. válasza passatgt (#20228) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

össz-vissz 2GB max

de az a lap nem támogatja

[ Szerkesztve ]

(#20230) passatgt válasza aero. (#20229) üzenetére


passatgt
aktív tag

köszi, tehát akkor tökmindegy hogy EEC vagy non EEC ramot veszek?

(#20231) aero. válasza passatgt (#20230) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

mindenképpen simát vegyél, ECC amúgy is ritka és szerverekben használják. otthoni userek 99%-a sima memóriát használ :)

(#20232) Victoryus válasza Victoryus (#20226) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem reagál semmire ez a vacak. Se floppyról nem állítja vissza, se dvd-ről, pedig úgy csináltam ahogy le van írva a használati utasításba. Nem foglalkozik az alt+f2-vel se, nem jut el a postig. :( Crashfree bios na persze...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20233) thomasthomas


thomasthomas
tag

Sziasztok!

Az alábbi alaplaphoz keresnék kézikönyvet a neten:

Canyon 6SP2AS-T

Előre is köszönöm.

.

(#20234) tothimre1988


tothimre1988
csendes tag

Üdv, másik topikban már leírtam ezt a kérdést, de azért megkérdezem itt is:) Szóval régóta keresek olyan alaplapot ami 2 processzoros, és 775-ös foglalattal rendelkezik. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen, ha nincs esetleg phenom II-est támogató alaplap is megfelelne. Mindenféleképpen kettő processzoros kellene. Szerverprocesszor nem érdekel, csak desktop. Köszi :)

(#20235) WD40 válasza Ayg0 (#20227) üzenetére


WD40
aktív tag

Úgy tudom, erős tuninghoz jobb, ha több fázisból kapja a proci az áramot. Ha nem tuningolsz, maximum egy picit és jelentős árkülönbség van a két lap közt, szerintem nem érdemes a többfázisút megvenni. Reméljük azért hozzáértőbbek is mondanak valamit, mert ez csak személyes vélemény :)

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#20236) sgergi válasza tothimre1988 (#20234) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem ilyen nem nagyon létezik, a server és workstation lapok opteron/ xeon procikat támogatnak. Ha mindenképpen dual procis lapot akarsz, akkor érdemes ilyen procikba beruháznod, mert asztaliból szerintem nem fogsz ilyet kapni.

(#20237) Ayg0 válasza WD40 (#20235) üzenetére


Ayg0
senior tag

erős tuning... :) érdekes szókapcsolat.
amúgy én is azt várnám, hogy valamelyik szaki végre megszánjon. tippem nekem is van, de a biztosra vagyok (/lennék) kíváncsi.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#20238) zedok


zedok
senior tag

Hali! Ezt a gépet raktam össze:
AMD Phenom II X3 710
Asrock 780GXH/128M (Emiatt kell vennem új házat, mert nem fér bele a mostaniba)
1*2GB DDR2 800Mhz Kingston ( mit jelent a CL5 vagy CL6?)
Sapphire Radeon HD 4670 512 mb ddr3
Ehhez ti milyen tápot ajánlotok? Fsp 350W vagy 400W?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#20239) sgergi válasza Ayg0 (#20237) üzenetére


sgergi
veterán

Komoly tuningnál, több magos (3 vagy 4) proci esetében jól jöhet a több fázis, mert kisebb ingásokkal és stabilabban tudja tartani a feszt. De 4 fázisos lapokkal is húztak már nagyon túl quadot, és teljesen stabil volt.

[ Szerkesztve ]

(#20240) sgergi válasza zedok (#20238) üzenetére


sgergi
veterán

A 400W-os bőven elég lesz. Akár a 350W-osat is veheted. (Bár asszem a csatlakozók kiosztása miatt megéri a 400-as)

(#20241) Ayg0 válasza sgergi (#20239) üzenetére


Ayg0
senior tag

pontosan emiatt vacilálok, hogy pl 4+1-es biostarban is húztak már szénné ph x4-et. azaz elvileg ennyi is elég a zöldeknek. elvileg... de azt hiszem sikerült dönteni. :)

kösz

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#20242) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Ha jól emlékszem, régebben írtátok, hogy a JMicron SATA vezérlő nem a legjobb. Nekem egy Asus P5KC lapom van, de egyelőre nem használom a JMicron portokat. Később lehet, hogy rákötök majd egy SSD-t az AHCI miatt, és ezért kérdezném, hogy mi volt a JMicronnal a baj? :F
Előre is köszi

(#20243) sgergi válasza pete_21 (#20242) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából gondok leginkább akkor szoktak lenni, ha raid-ot akarsz beállítani ezen a vezérlőn. Ha csak simán rádugsz egy vinyót, akkor nem szokott gond lenni, de ennél a vezérlőnél sose lehet tudni. A procit is jobban eszi, mint az inteles csatik. Ettől függetlenül használható a dolog, ha nem szeretnél raid-et.

(#20244) pete_21 válasza sgergi (#20243) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Köszi a választ. Bár nem tudom, hogy mennyire kell az SSD-nek az AHCI. Igazából amiatt jön szóba, hogy lehet, hogy van értelme az NCQ-nak. Ebben a tesztben írják, hogy beépített, aktivált NCQ-val rendelkezik. Szerinted akkor kell hozzá AHCI, ha alapból be van építve? Mert akkor szerintem nem az alaplapi vezérlő aktiválja az NCQ-t...
Illetve mennyit dobhat ez a teljesítményen? És az újabb SSD-knek, pl. OCZ Vertexnek nincs ilyen NCQ-ja? Ha ezekre nem tudsz választ adni, szerinted hol kéne rákérdezni? "Flash SSD" topikban nem jött válasz. :(

(#20245) sgergi válasza pete_21 (#20244) üzenetére


sgergi
veterán

Passzolom sajnos mind a 2 kérdést. :B :D

(#20246) pete_21 válasza sgergi (#20245) üzenetére


pete_21
addikt

Azt is, hogy hol kéne utánakérdezni? :U
Ha tapasztalatod nincs, de azért mire tippelsz? Beépített NCQ-hoz kell szerinted AHCI?
Köszi az eddigi válaszokat is. :)

(#20247) sgergi válasza pete_21 (#20246) üzenetére


sgergi
veterán

Tippelni nem szeretnék. Rákérdezni meg: Ha az ssd topikban nem válaszolt senki, akkor próbáld meg még valamelyik vinyós topikba, vagy esetleg kérdezd meg fLeSs-t, ő szokta az ssd-s teszteket csinálni.

(#20248) WD40 válasza Ayg0 (#20237) üzenetére


WD40
aktív tag

Erős tuning := komoly tuning, nna :)

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#20249) Shad_


Shad_
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Érdemes egy Core 2 Duo proci alá DDR3 memóriát rakni? Szeretnék gépet venni, és nem tudom, hogy olyan Gigabyte alaplapot vegyek, ami támogatja a DDR3-at is (GIGABYTE GA-EP45C-DS3) vagy ne (GA-EP45-DS3LR). Megéri a plusz költséget? Hosszútávon lesz értelme? Ha jól tudom a Core 2 Duo-ok max. 1333 FSB-sek. Magyarul ha bele is rakok egy 1600-os Ram-ot fog annyin mennyi?

Nagyon köszi!

(#20250) zso73 válasza Shad_ (#20249) üzenetére


zso73
veterán

Nem érdemes kombó (DDR 2, DDR 3) lapot venni, mert nagyobb a szívás esélye. Nekem Asus kombóm van, és csak a DDR 3-al megy rendesen.
Ha Giga lap, akkor ilyesmi kel. GA-EP45T-UD3P

Menni fog 1600-at, mert az FSB 400 esetén pont 1600 lesz a ram frekije.
Nekem megy. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.