Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20751) lala42 válasza 990 (#20748) üzenetére


lala42
őstag

Elektromos tisztitó spray, kiszárítás oszt menni fog az. :K :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20752) vasgyuszi válasza lala42 (#20750) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

@lala42: bocsesz, játékokban nem vagyok otthon. Egyelore csak pár játék van ,az is a gyerek miatt (F1, cross-motoros, Thomas-os, busz-soforös)

@peti_s: mikor máskor, ha nem most a 3x fokban próbáltam ki egy másik PH-s topikban leírt tuning-finombeállítást :)
Láss csodát, muködik: az E6400 most 2,8 GHz-en 1600MHz FSB-vel, 7-es szorzóval megy. A magok homérséklete is csak 10 fokot ment fentebb, most az egyik 69 a másik 71 fokos üresjáratban, néhány futó alkalmazással (FlashFXP, BitComet, Opera, TotalCommander, LiveMessenger, stb.) Az alaplap 49-51 fokos.
Az Everest stabilitás-tesztjét csak a jelenlétemben engedem rá hosszabb idore, majd meglátom, hogy meddig szalad el a ho. Ha 80 fok alatt marad, akkor télire jó lesz ez a beállítás :DDD
Majd megmérem a gép teljes fogyasztását ebben a beállításban, mert nagy a gyanúm, hogy zabál... Az adaptív órajel-vezérléssel általában 1,6 GHz-en futott, és csak különleges esetekben ment fel a névleges 2,13 GHz-re. Én azért surubben szerettem volna, ha ráadja a kakaót. Na most megkaptam... Kéne valami ujra-bootolás nélküli kapcsoló, amivel én mondhatom meg, hogy mikor hívom le a tartalékokat. A régi jó "turbo"-gomb 16-32 MHz, woahhhh :DD

vasgyuszi

(#20753) lala42 válasza vasgyuszi (#20752) üzenetére


lala42
őstag

Én mondhatom meg, hogy mikor hívom le a tartalékokat.
A bios-ban nincs EIST funkció?
Az az energiatakarékos üzemmód, amikor visszaveszi az órajelet és a szorzót.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20754) 990 válasza lala42 (#20751) üzenetére


990
tag

Utánanézek, köszi :)
Remélem lehet kapni Szegeden ;]
WD40 jó neki?

[ Szerkesztve ]

(#20755) peti_s válasza vasgyuszi (#20752) üzenetére


peti_s
addikt

A mostani lapokban is van "hasonló". :) Az ASUS P5B-ben, AI NOS néven van, ezzel 20%-os órajel többletet lehet elérni, és a legfontosabb hogy magától. Tehát ha nagy terhelés éri a gépet, akkor bekapcsol. A fogyasztás nem lehet túl nagy, max netezés közben, ahol eddig ment a SpeedStep. :) De így 400-as FSB-vel szépen mehet a gép... :D

(#20756) lala42 válasza 990 (#20754) üzenetére


lala42
őstag

Ha tisztitó akkor igen, de ismereteim szerint a WD40 az zsír. Kontakttisztitót keress.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20757) 990 válasza lala42 (#20756) üzenetére


990
tag

"Arra készítették a WD-40-et, hogy védelmet nyújtson fémeknek és elektromos részeknek."
Meg úgyemlékszem spray, de majd kiderül, havertól már rendeltem egy flakont :)

(#20758) lala42 válasza 990 (#20757) üzenetére


lala42
őstag

Neked eletromos tisztitó kell, a procid már védve van ;] :DDD a korróziótól. Próbáld meg valami alkoholos cuccal lemosni. Én tisztitó sray-t használok ilyen esetekre, de nem tudom a nevét. (mindig olyan ami a cégnél van :DDD )
Védeni ebben az esetben azt jelenti, hogy szigetelni. A tiéd már kapott szilikonos (házi zsír :DD )védelmet. :Y Na ezt kell megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20759) vasgyuszi válasza lala42 (#20753) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Hát így konkrétan EIST-et nem láttam, de kézzel lehet mindenfélét állítgatni.
Pl. a C1E-t letiltottam (íg yvolt a tuning.leírásban), stb.
Jól mondja peti_s van ez az AI N.O.S. meg van AI Boost is. A N.O.S. egyszerubb, csak beikaristolom, hogy mekkora túlhajtást szeretnék, a többit intézi magától. A Boost tképpen egy windows alatti kézzel állítgatós tool. Próbáltam a Boost-tal is, csak ott jóval kevesebb állítanivaló van, és valószínuleg szarul implementáltak valamit, mert a RAM órajelét hibásan interpretálja: bios-ban beállítom, hogy DDR2-800 erre a Boost utána kijelzi, hogy 533-as beállítás van érvényben. Ekkor a Boost-ban átállítottam 800-ra, nna ekkor el sem indult a lap, mert kiderült, hogy valójában (a bios-ban) ez jóval 1 GHz feletti volt, ami persze nem ment.
Próbálgattam én már annakidején is a N.O.S.-t, csak az volt a bajom, hogy hangyányi eredményt sikerült vele csak elérnem, asszem már a 15%-os opciót sem vitte a gép, pedig van 20%-os beállítás is. Szerintem a program nem elég összetetten változtatja a paramétereket, csak egy-két fobb dolgot állít be és így persze, hogy nem lehet igazi eredményeket elérni. A tegnapi sikerem mutatja, hogy alapos átparaméterezéssel igen komoly (2,13 -> 2,8 GHz) eredményt lehet elérni (télen meg lekötöm az egyik radiátort a nagyszobában... :DDD )

vasgyuszi

(#20760) lala42 válasza vasgyuszi (#20759) üzenetére


lala42
őstag

Én úgy értelmeztem a hsz.-t,hogy takarékoskodni akarsz. A C1E-et akkor engedélyezni kell. A gyári overlocking funkció xart sem ér. ( magánvélemény) Mindent kézzel kell belőni. Nos ha pl. emelted az Fsb-t, akkor emelődött a memó is. Nos ha ezt nem tudod visszaosztani, akkor jön az a jelenség, hogy megy a RAM-nak az 1000. Valszeg azt is bírja, de akkor kell neki a fesz.-emelés. Szóval összetett dolog ez. :K

télen meg lekötöm az egyik radiátort a nagyszobában

Akkor a procira szánt pénz mehet a dokinak :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20761) peti_s válasza vasgyuszi (#20759) üzenetére


peti_s
addikt

Nálam épp segít az a 10 %. Így már folyamatosan megy az NBA 2K9. Én az AI Boostert szeretem használni, mert nem kell mindig resetelni a gépet, pl. ahhoz hogy több feszültséget adjak a RAM-nak. Valid. Ez az én eredményem, 1,25 V mellett. Persze most nyáron nem így használom. :D Pedig egy HyperTX2 van rajta, most 3066-on használom, 1,2 V mellett.

(#20762) vasgyuszi válasza lala42 (#20760) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Ja-ja, én is erre a megállapításra jutottam és erzért is örültem meg egy pont az általam használt alaplapra és majdnem processzorra szabott részletes tuningleírásnak. A srác E6300-ast húzott fel 2,8 GHz-re vele. Az én E6400-asom is viszi és most örülök.
Viszont olyat még mindíg nem kínálnak, hogy bootolás nélkül én kapcsoljam nagyobb sebességre a rendszert, ne pedig valami algoritmus alapján, közvetett úton. Például én már akkor is toltam volna egy kis teljesítményt, amikor usb-n keresztül mozgatok adatokat, de az automatikus tuning rezzenéstelenül nyomta tovább a röhejes 1,6 GHz-et. Nnna az ilyen esetekre szeretnék/ttem volna valami kapcsolót.

itt van a leírás, amit 1:1 alkalmaztam nálam is.

vasgyuszi

(#20763) peti_s válasza vasgyuszi (#20762) üzenetére


peti_s
addikt

Nem tudom neked melyik P5B-d van, de sztem a simán is van az AI Gear funkció. Ha ott visszaveszed a géped, akkor kisebb is lesz a fogyasztásod. :) Persze a teljesítményed is, mert nem az órajelet veszi vissza, hanem egyszerűen lefojtja a géped.

(#20764) vasgyuszi válasza peti_s (#20763) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

P5B Deluxe-om van, és igen, van rajta AI Gear is.
Ez a lefojtás dolog furcsán hangzik a tudományos szádból :F
Órajel marad, de akkor mivel takarékoskodik? Feszültség?

vasgyuszi

(#20765) peti_s válasza vasgyuszi (#20764) üzenetére


peti_s
addikt

Igen, és csinál egy hardveres "gátat" hogy mekkora százalékig terhelheted le. Tehát a feladatkezelő úgy fogja látni hogy 100%-ig terhelted le, pedig valójában kb. 15%-ig. A Midtown Madness 2 nekem diavetítésben futott 3-ban. :D

(#20766) Randall1017 válasza Mr.Gettoman (#20747) üzenetére


Randall1017
tag

:(

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#20767) Hiro


Hiro
csendes tag

Üdv!

Nem vagyok benne biztos, hogy alaplap probléma, de semmi konkrétabb nem jut eszembe.
A probléma a következő:
Megvettem a mostani konfigom. Egy hónapig működött zökkenőmentesen, aztán előállt egy olyan probléma, hogy erős 3D terhelésnél a gép újraindult. A videokártyára gyanakodtam, de nem volt semmi baja, viszont kompatibilitási hibára hivatkozva sikerült beszámíttatnom és lecserélni egy másikra. Nagy harc volt a bolttal...

Lecseréltem a videokártyát, ezt követően működött megint kb 2 hónapig, utána ugyan ezt a hibát produkálta. Oprendszer újratelepítés és hasonló dolgok megvoltak, nem történt változás.

Van valami ötletetek? Táphiba? Alaplaphiba? Mi jöhet még szóba?

Konfig:
Alaplap: MSI K9AGM3-FD sAM2
Videokártya: ZOTAC 9800GT AMP edition
Processzor: AMD Athlon 64 X2 6000+
CPU cooler: ASUS triton 70
RAM: GEIL VALUE DDR2 PC6400 800MHZ 2048 MB CL5
Ház: Colorsit 8036 c43
Táp: Colorsit en60950 400W
HDD: Samsung 320GB

(#20768) malwy válasza Hiro (#20767) üzenetére


malwy
senior tag

Szvsz tápod a bibis. Melyik tápegységet vegyem topik "Nem ajánlott, veszélyes tápok, pár példa:" cím alá fel is van sorolva a codegen, mercury stb. mellé.

(#20769) Hiro


Hiro
csendes tag

De akkor hogy lehet, hogy videokártya csere után 2 hónapig jó volt? Hozzáteszem hogy a videokártyának semmi baja, más gépben tökéletesen működik.

(#20770) malwy válasza Hiro (#20769) üzenetére


malwy
senior tag

Addig bírta szusszal. Látatlanban ÉN másra nem tudok gyanakodni, majd jön más és segít neked...

(#20771) peti_s válasza Hiro (#20767) üzenetére


peti_s
addikt

Elég "nagyétvágyú" konfigod van fogyasztás téren, sztem is próbáld meg egy táppal. :) :U

(#20772) 990 válasza peti_s (#20771) üzenetére


990
tag

Mármint jó táppal :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#20773) 990 válasza 990 (#20748) üzenetére


990
tag

Kitisztítottam az alaplapot és a procit is, minden olyan mint újkorában, de még mindig ugyanazt csinálja.
Képes a gép elindulni proci nélkül? Mármint eljutni a BIOS-ig, hogy kiírja a hibaüzenetet? :DDD Ha igen, egyértelműen az alaplap döglött meg... :((

(#20774) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

vettem 2db geil ultra cl4-es kitet (4x1gb)
és nem bootol be a gép, még 2vel se.
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=2541
ilyen lapom van
c2d e6400 procival

(#20775) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

mit lehet ilyennkor tenni?

(#20776) Gabás válasza SPC3RUN (#20775) üzenetére


Gabás
addikt

kipróbálni egyesével

(#20777) lala42 válasza SPC3RUN (#20774) üzenetére


lala42
őstag

Az mit jelent a fogalmazásod szerint, hogy nem indul be?
Meg sem nyikkan? Sipol? Ventik felpörögnek, de nem Postol? :U
Kicsit bővebben
BIOS? friss?
Ezen információ hiányában nehéz lesz segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20778) SPC3RUN válasza lala42 (#20777) üzenetére


SPC3RUN
tag

dede, bejön a bootkép
és kiírja h csökkentettmód,legutóbbi helyes beállítások stb...
és akármelyikre rámegyek nem indul.
sztem ujrarakom az xp-t akkor csak megmozdul...

(#20779) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

bios friss, kb 2hete frisítettem

(#20780) lala42 válasza SPC3RUN (#20779) üzenetére


lala42
őstag

Új op.rendszer kell oda. :K Vagy ha úgy sem jó, akkor HD Sentinel.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20781) SPC3RUN válasza lala42 (#20780) üzenetére


SPC3RUN
tag

hát remélem az új os megoldja... :R

(#20782) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Az a everest 45 fokot jelez alaplap hőmérsékletnek loadban. Az sok?

(#20783) peti_s válasza Vasinger! (#20782) üzenetére


peti_s
addikt

Nem, egész jó, 80-ig nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#20784) lala42 válasza Vasinger! (#20782) üzenetére


lala42
őstag

Mihez képest? ;]
Lehetne kevesebb is, de mivel az alaplapi érzékelő a videokarid alatt helyezkedik el, nem. Reális.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20785) Vasinger! válasza lala42 (#20784) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a megnyugtatást! :R

(#20786) lala42 válasza Vasinger! (#20785) üzenetére


lala42
őstag

No meg az everest érzékelői :F Hát én nem nagyon bízom bennük. :N Kevesebb is lehet az.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20787) Vasinger! válasza lala42 (#20786) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De valamiért kék halálozok. Minden másnak normális a hőm-e, IBT, PRIME szerint proci stabil, memtest stabil, furmark stabil. Csak lapra gyanakodhattam. Már tényleg tanácstalan vagyok.

(#20788) lala42 válasza Vasinger! (#20787) üzenetére


lala42
őstag

Mit ír ki a kékhalál?

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20789) Vasinger! válasza lala42 (#20788) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#20790) csizs válasza Hujikolp (#20595) üzenetére


csizs
aktív tag

kb 20 xp telepítőm van :-) és igen mindegyik jó :-( Nah akkor mi lehet?

1x éve a prohardveren!

(#20791) lala42 válasza Vasinger! (#20789) üzenetére


lala42
őstag

Page fault, in nonpaged area. Aha!!!
Vedd vissza a procit, ill. a memókat. Hiába adsz feszt, nekik, nem használ. :(
A memóriák túlhuzása okozza eme általános problémát. Próbáld meg a prockót 9x400-on az-az 3600-on futtatni, a Ramokat 1000 körül, ahogy a kiosztás engedi és elmúlik a jelenség. Hiába Prime stabil, tesztekben jól szerepel, de valamiért az alkalmazásokban elbukik. Anno nekem is ezt csinálta a P35-ös lapomban a 8400-am. Hiába állítottam minden félét, a tesztekben stabil volt, játékokban kifagyott, kékhalálozott, sőt vol, hogy csak egyszerü office használat közben is.
Esetleg próbálj lazítani a fenti beállítások mellett az időzitéseken.5-5-5-05-ből engedj. :K

(#20790) csizs
Próbáld kicserélni a SATA kábelt.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20792) Vasinger! válasza lala42 (#20791) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most jóval a Ram órajele alatt vagyok ami alapból 1100, szóval azt bírnia kéne, most 1066 körül vagyok gyári feszen gyári időzítésen. A proci eddig bírta a 4.0 GHz-et csak most mondta be az unalmast...

A ramnak full stabilnak kell lennie 1130-on is, mert a memtesttel nem kicsit izzasztottam meg. :K Procit most hagyom 3.8-on, bár érzek sebesség visszaesést, de ez van. :\

[ Szerkesztve ]

(#20793) lala42 válasza Vasinger! (#20792) üzenetére


lala42
őstag

Mint írtam, sajnos hiába a tesztek stabil volta, de az alkalmazásokban nálam is elszállt. Sajnos valahol kompromisszumok nélkül nem megy. Én már beletörődtem,hogy nem tesztekkel játtszom. Csak 1 példa. A 3DMark-ban (XP-t használok) az utolsó teszt, ahol valamilyen palacsintasütők szaladgálnak a dombok között, fps-ban 0-1, maximum 2-t hozott. Amikor ugyan azt játékban vittem, akkor folyamatosan futott a játék. Akkor hogy is van ez?

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20794) fastleslie


fastleslie
senior tag

Probléma: Abit NF7 alaplap és a Win7. Az alaplapi driverek kellenének nekem, két eszköz is kérdőjeles. Az egyik a hálózati vezérlő, másik az SM BUS vezérlő. Tudtommal nincs még Vistás driver sem ehhez a laphoz, de gondolom, elég sok van még belőle ma is, hogy valaki kieszeljen rá valamilyen megoldást.
Várom a javaslatokat!

(#20795) Osiris válasza lala42 (#20793) üzenetére


Osiris
őstag

Úgy hogy a játékban nem a proci hanem a vga számolta a grafikát.

(#20796) Osiris válasza fastleslie (#20794) üzenetére


Osiris
őstag

Sajnos az nvidia már nem támogatja újabb driverekkel a lapodat, tudtommal nincs rá megoldás.

(#20797) lala42 válasza fastleslie (#20794) üzenetére


lala42
őstag

Itt az összes XP-s driver.
De everesttel megnézed, hogy mi van benne és egyenként a chip gyártójától leszedheted az XP-re (esetleg azóta a Vistára írt drivereket)
Úgy látom, hogy ha a tied N-Force-s, akkor z everest kiírja,a gyártó URL-t is. Ott bizros,hogy lesz.
NF7

Itt a chip drivered, ha nem VIA-s
n_force

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20798) lala42 válasza fastleslie (#20794) üzenetére


lala42
őstag

VIA

(#20795) Osiris
Tudom. Itt arra akartam kitérni,hogy nem a tesztekkel használjuk a gépet, hanem a progikkal. (lehet,hogy rossz a gondolatmenetem), de egy teszt valószinüleg egy adott beállítások, vagy valamilyen általam nem ismert forma alapján működik, mig az alkalmazások több rétegből élnek. ( na ezt jól kifejeztem :DDD ) Mondom ebben nem vagyok járatos, ill. semmilyen mélyreható ismeretem nincs. :B De a tapasztalat ezt mutatta,hogy a stabilitási tesznél jól telejsítő rendszer, a játékban elhalálozott. :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20799) #65675776 válasza lala42 (#20797) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mit ér az XP-s driverekkel?

A lap típusa alapján meg utánajárhattál volna, hogy mégis mi van rajta... nFosos, az nV meg nF4/nF500 előtti chipsetekhez nem adott ki már Vista-s drivert sem.

A Via nem tudom hogy kerül ide. :F

(#20800) Vasinger! válasza lala42 (#20798) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De akkor minek ez az egész stabilitási tesztizé??? Ha nem ér semmit... ÁÁáh :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.