Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19851) sgergi válasza feenty (#19850) üzenetére


sgergi
veterán

:D Kérdés mennyit akarsz húzni, egy kicsit biztos lehet azzal is. :K

[ Szerkesztve ]

(#19852) feenty válasza sgergi (#19851) üzenetére


feenty
aktív tag

A fene sem tudja. Ezelőtt E6300-am volt, már az is elég volt mindenhez, valójában nem is tudom miért cseréltem le. :))

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19853) sgergi válasza feenty (#19852) üzenetére


sgergi
veterán

Bizony, néha így van ezzel az ember, hogy váltani kell. De, hogy miért is. :DDD

(#19854) bebitto


bebitto
csendes tag

sziasztok.lenne egy olyan kérdésem hogy....vettem egy asus p5q3 socket 775 alaplapot,mellé egy intel core 2 quad q9400 processzort,asus geforce 9600Gt 1Gb,corsair 4Gb ram.....namármost mindent beinstalláltam és telepítettem,de még is ujraindul állandóan változó idővel :O elég rossz mert nem volt olcsó :W kérlek ha tudtok adjatok jó tanácsot...előre is köszönöm

(#19855) sgergi válasza bebitto (#19854) üzenetére


sgergi
veterán

A ram az milyen? 2x2 vagy 4x1 1066Mhz vagy 800Mhz valószínűleg azoknak kell egy kis plusz fesz, esetleg az északi hídnak. Túl nem melegszik? Mennyi az a változó idő?

(#19856) bebitto válasza sgergi (#19855) üzenetére


bebitto
csendes tag

2x2Gb a memória hőfok átlag 41 celsius 1333MHz

(#19857) bebitto válasza bebitto (#19856) üzenetére


bebitto
csendes tag

változó idő az kb 5 perc és mikor ujraindul utána nem is akar elindulni a windows,kicsit ha várok vele akkor megint elindul....nemértem :((

(#19858) bebitto


bebitto
csendes tag

és ha esetleg plussz fesz kéne akkor azt hol és hogy állítsam be? gondolom BIOS-ban de azon belül mit?

(#19859) elgye67


elgye67
csendes tag

Sziasztok! :)

Rendelném az új lapot (Giga MA78GM-UD2H) és a cpu kompatib. listán látom, hogy a tervezett athlon x2 5050e procit csak F2 biostól kezdve támogatja. Mit csináljak, ha a lapon csak az F1 bios lesz, elindul azzal a processzor, és tudok frissíteni, vagy ... :W ?

[ Szerkesztve ]

(#19860) aero. válasza elgye67 (#19859) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

kell egy kompatibilis proci, vagy beviszed számtech boltba és megcsinálják ... túl drága nem lehet.

(#19861) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Hello!
Arra kérnélek titeket hogy segítsetek beazonosítani ezt az alaplapot.
Kéne nekem egy link erről a lapról mert semmit nem találok.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#19862) armithis válasza zodo (#19846) üzenetére


armithis
csendes tag

ugy is erett mar a telepites, koszi!

(#19863) zodo válasza armithis (#19862) üzenetére


zodo
nagyúr

Azért kiváncsi lettem volna, miért - mitől csinálta.

(#19861) bvvitya Nem egyszerű. Kerestem egy negyed órát, de nem sokra jutottam.
Max. ,hogy valami micro Btx-es lap ,de hogy közelebről. :F Pláne, IBM vonalon.

(#19864) rybank


rybank
senior tag

Uraim!, létezik-e, hogy nem támogatott stepping miatt, az alaplap nem postol külső VGA behelyezésekor, illetve, a lap 2 memória modullal egy deka "FSB" emelést nem bír, csak 1el, éééés indításkor lelekapcsol, majd újra bekapcsol a gép, még postolás előtt??? :Y

(#19865) Mr.Minyi válasza bvvitya (#19861) üzenetére


Mr.Minyi
tag

én ezt találtam,majdnem ugyan az de ami a képen van sehol sem találtam[link]
[link]

Don't live your life in vain!

(#19866) bvvitya válasza zodo (#19863) üzenetére


bvvitya
aktív tag

:R zodo és Mr.Minyi :R köszi nektek de várom még hátha találna valaki valamit.
THX :C

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#19867) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Van egy FSC Pa 3553-as gépünk. Az a problémám hogy a vinyó nagyon meleg benne. Alapból 53-55 fokra áll be, de ha pl 1 megával megy a letöltés egy fél órát-órát akkor 60 fokra is felmegy....Sőt, múltkor kipróbáltam a NFS Undercovert, és mikor kiléptem belőle akkor 68 fok volt a vinyó....ez durva! Vegyek alá coolpadot? Milyet? Vagy mi a megoldás????

(#19868) sgergi válasza netmesterke (#19867) üzenetére


sgergi
veterán

Biztos, hogy ilyen meleg? Nem lehet, hogy félremér (kéz alapján mit érzel). Legegyszerűbb, ha fogsz egy 8 cm-es ventit, és mellérögzíted valahogy.

(#19869) netmesterke válasza sgergi (#19868) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Szia!
NHC írja ezt ki. Érzésre is ilyen szörnyű! Ventim nincs, mikor a nagy ventillátor vagy nyitott ajtó van mellette este pl akkor egyből lejjeb megy 3-4 fokkal, de nem sokkal többel....

(#19870) Minstrel


Minstrel
senior tag

ASUS K8N-be tehetek 820uf 6.3V kondi helyett 1000uf 10V-ost?
ez van még ráírva: KM105°C C711 VENT

CapXon, fekete-szürke színű

Az is 105°C ami most benne van, csak MB elé írva.

(#19871) DarPet


DarPet
tag

Üdv mindenkinek!
Van valakinek tapasztalata GA-MA78GM-UD2H és ASUS M4A78-EM (a gigással egy árban az M3A78-EM van) alaplapokkal?
Ha választani kéne, melyiket ajánlanátok és miért?

(#19872) DarPet válasza netmesterke (#19869) üzenetére


DarPet
tag

Hello!

Szerintem, ha óvatosan (pl. kikapcsolás után megfogod konyharuhán keresztül) megnézed a hőmérsékletét (persze nem az áramköri részt, és táp lekapcsolva), és nem meleg, akkor kézzel is nézdd meg, ha úgyse meleg, akkor rossz a mérő.
Ha már ruhával is meleg (forró), akkor érdemes lehet beruházni egy HDD hűtésbe, ami aktív van már 7-800Ft-tól, passzív pár ezertől (vagy ha SATA-s és generic IDE módban üzemel, akkor érdemes lehet átkapcsolni AHCI módra, csak vigyázni kell, h az oprendszerbe is bekapcsold előtte, kül. nem bootol, csak rendszerújrarakáskor vagy visszaállítva az IDE módot).

Üdv: DarPet

(#19873) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Segítsetek :R :R :R
#19861hozzászólásban minden le van írva

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#19874) DarPet válasza bvvitya (#19873) üzenetére


DarPet
tag

Ha be tudod kapcsolni (van hozzá minden (memó, proci, vga) akkor everesstel meg tudnád nézni, h ki a gyártó és mi a neve pontosan a lapnak, sőt a kül. tulajdonságokat is.

A foglalat 775-ösnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#19875) zodo válasza bvvitya (#19873) üzenetére


zodo
nagyúr

Amúgy ,miért akarod annyira tudni ?

(#19876) DarPet válasza zodo (#19875) üzenetére


DarPet
tag

Ha már témánál vagyunk, mi a tapasztalatod a lapoddal? Hasonlóban kondolkozok én is. :) (ld. feljebb)

(#19877) ZeroZ


ZeroZ
tag

Sziasztok!

Történet: Asus P5K alaplapomban cseréltem processzort E4500-ot, Q8200-ra.

Kérdés: Miért csak akkor indul el a gép ha előtte kiszedem az elemet?

[ Szerkesztve ]

(#19878) Rhino666 válasza ZeroZ (#19877) üzenetére


Rhino666
őstag

Mikori BIOS van rajta? Próbáltál jumperrel BIOS-t nullázni?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19879) ZeroZ válasza Rhino666 (#19878) üzenetére


ZeroZ
tag

Most updateltem a legujabb biost, 1201-re, mert olvastam, hogy ehhez a 45nm-es procihoz kell. Ez sikeres volt. Miután cseréltem azután is megy a gépezet de csak akkor, ha előtte kiveszem-majd beteszem az elemet.
Nem próbáltam még a jumperes megoldást. Mindjárt megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#19880) zodo válasza DarPet (#19876) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem csak Gigabyte GA-MA78GM-S2H van , de semmi bajom nem volt vele idáig.
Kb. 1 éve , F3-as bios-al érkezett és még mai napon is az van rajta.
Int. vga tökéletes, procimat tudtam húzni 2.5-ről 3.0 -ra úgy,hogy nem értek a témához.
Hdmi-t még nem probáltam, mert nincs olyan eszkőzöm.
Írj pü-t, ha valami konkrét érdekel !

(#19881) Hochi


Hochi
tag

Hi !Szerintetek mi lehet a probléma?A gép megy rendesen de ha az alaplap alsó PCI slotjába berakok 1 másik kártyát vagy átrakom a hangkártyát akkor elindul a gép ,de nem kapcsolja be a monitort,ha visszarakom akkor megy megint rendesen.Alaplap ASUS p5wDh Deluxe.Köszi a segítséget.

(#19882) mijoe


mijoe
csendes tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint kell valamit állítani egy X48-as Asus Rampage Formula alaplapon, hogy működjön a crossfire! Jelenleg nem akar dolgozni mind a kért kártya(2db 4870)! A rendszer látja az eszközkezelőben a két karit, a ccc-ben a harverleírásban is szerepel, de ott az egyiket tiltott eszközként írja! Szal nem jövök rá a megoldásra, miért nem megy!
:W

Előre is köszi! Ha kell még technikai infó, lérem jelezzétek!

Mindenből kicsavarni a maximumot!

(#19883) johntheface


johntheface
csendes tag

Hello!

Processzor váltás előtt állok és nem vagyok biztos abban hogy a mostani Gigabyte 965P DS3 rev 3.3 lapom megfelelő lenne-e.
A procik: q6600,q8300/8400 vagy q9300/9400 lenne.
Frissitettem bios,ami elvileg támogatja a q8xx/9xx-es procikat,ebbe viszont nem vagyok biztos,mivel az ujjabbaknak p45 meg hasonló chipsetes lapokat ajánlanak.
Vajon érdemes az ujjabbat választani vagy biztosabb a régebbi?

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#19884) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Az alaplapokhoz adnak olyan takaró panelt, amit a hátsó portok köré kell rakni? Az a tervem, hogy egy gépben kicserélem az alaplapot egy másikra, de az újnak több csatlakozója van, és így nem lesz jó rá az a fémlemez, ami az előzőnél volt. Konkrétan erre a két típusra gondolok:

Intel DG45FC
Irvine xxx

Látható, hogy az második képen a portokat takarja egy panel, az elsőn viszon több és máshol vannak a portok.

Köszi!

(#19885) AirBooms válasza schferenc77 (#19884) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha nem OEM (zacskós) lapot veszel, hanem originál dobozost, akkor egészen biztosan jár hozzá. Ez minden alaplap tartozéka!

(#19886) Cartman002 válasza schferenc77 (#19884) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Szerintem minden alaplaphoz adnak, én legalábbis még olyannal nem találkoztam, amihez ne lett volna

(#19887) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok!

Van egy Abit KN9 SLI-s alaplapom melynek van egy optikai kimenete. Szeretném összekötni a házimozimmal amin szintén van optikai kimenet rész. Szerintetek működne a hangátvitel az 5.1-re?
(igazából nem találtam megfelelő részt a kérdésemre, gondoltam itt tudhatja valaki)

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19888) kali válasza szpal17 (#19887) üzenetére


kali
legenda

ha a házimozin optikai bemenet (is) van, akkor igen! a házimozi pontos típusa?

(#19889) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

P45-ös lapot szeretnék venni egy brutális E7400-hoz. VID 1,2875 és 1,275V-on ment egy X48-DS5 lapban 3,8Ghz-n.

Szóval melyik P45-ös deszkát tudnátok ajánlani, vagy esetleg valami jó csoport tesztet linkelhetnétek. :R

(#19890) Rhino666 válasza Hochi (#19881) üzenetére


Rhino666
őstag

Döglött az alsó PCI. Próbáld meg másikban. Van elég.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19891) Bujden


Bujden
csendes tag

Hello sziasztok lenne egy kérdésem igazából nem is tudom hogy jó helyre írok de ti biztos tudtok válaszolni .Szeretnék a gépemen kicsit újítani kéne alaplap proci(oem) és ram.Nem nagyon ismerem a mostani pc-s piacot meg a kompatibilitást és ezért szeretnélek titeket megkérni arra hogy írjatok le egy halk konfigot 40-50 ezer forint értékben.- akár lehet használt cucc is annyira nem zavar-.Ha lehetséges az ötletedet priviben küld el hozzám. Előre is kösz üdv bujden

Üdv bujden

(#19892) Rhino666 válasza Bujden (#19891) üzenetére


Rhino666
őstag

Azért azt írd le, hogy mire használnád és hogy az előző gépből miket szeretnél használni az új gépben (kompatibilitás szempontjából).

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19893) ZeroZ válasza Rhino666 (#19878) üzenetére


ZeroZ
tag

Helló! Igen, megcsináltam azt a lépéssorozatot ami kitörli az RTC Ramot.

- Gép kikapcs, kábel kihúz
- Elem kivesz
- Jumper 1-2 állásból 2-3 állásba tevés 5~10 másodpercig, aztán vissza tevés
- Elem visszatesz
- Kábel visszadug, gép bekapcs

1x csipog, elindul. Aztán ha újraindítom, vagy kikapcsolom és be, akkor megint nem tölt be, és semmi csipogás csak üres képernyő.

Érzem, hogy minden jó, hiszen működnek az alkatrészek, pörög az összes hűtő, megy minden, csak mintha valami kis beállítás lenne, hogy jegyezze meg az elem a beállításokat vagy ilyesmi. Esetleg egy másik jumper?

Szóval a kérdés még adott annak aki nem olvasta az előző HSZ-emet:

Asus P5K alaplap procicsere után; miért csak akkor áll fel a gép ha előtte kiveszem-beteszem az elemet.

[ Szerkesztve ]

(#19894) Bujden


Bujden
csendes tag

amit megtartanék maga atx ház 400as táp sata vinyo meg pci os videokari

Üdv bujden

(#19895) Lenry válasza Bujden (#19894) üzenetére


Lenry
félisten

a 400as táp az pontosan milyen márkát takar? mert amennyiben Codegen vagy LC Power, vagy valami hasonló tápnak csúfolt aludoboz, akkor kukázd azt is

illetve a PCI-os VGA az ugye PCI-Express?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19896) Jani12345


Jani12345
csendes tag

Hali

Tudnátok segíteni?
Ramból ( 2x1 Gb 800mhz ddr2) érdemes-e olyat venni, amit lehet dual channel-ben használni? Vagy nem sokat számít? Ill. Samsung, Transcend mennyire megbízható DD2-ben? köszi előre is

(#19897) Cartman002 válasza Jani12345 (#19896) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Szerintem érdemes.
Nekem Samsung ramjaim vannak, meg vagyok velük elégedve

(#19898) Cartman002 válasza Hochi (#19881) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Mennyire poros a gép? Mert nekem egyszer csinált hasonlót, és egy alapos takarítás után megszűnt a probléma

(#19899) Jani12345


Jani12345
csendes tag

Köszi a választ!
De ugye nem minden ram lehet dual-ban? Csak aminek fel van tüntetve hogy Dual Channel az? vagy itt 2 ugyanolyan ram mehet dual chanelben attók függetlenül, hogy mi van rájuk írva?

[ Szerkesztve ]

(#19900) Cartman002 válasza Jani12345 (#19899) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Szerintem ha egyformák, akkor mehetnek dualba. (ha nem egyformák akkor is mehetnek dualba, csak akkor nagyobb az esélye annak hogy nem lesznek kompatibilisek egymással)
De ha lehet olyat kapni, aminél ki van emelve ez a tulajdonság, akkor inkább olyat vegyél.
Két ramot akarsz venni? Mert ha igen, akkor inkább vegyél készletet, amibe kettő van, az szerintem a legjobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.