Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) gixivo válasza sgergi (#19650) üzenetére


gixivo
tag

Ezt hogy érted? Mit állítsak a BIOS-ban? Sajnos a bios turkáláshoz zokni vagyok :(

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#19652) sgergi válasza gixivo (#19651) üzenetére


sgergi
veterán

Bios reset benne van a kézikönyvben, hogy hogyan kell csinálni, de a legegyszerűbb, ha kihúzod a konnektorból a gépet, és kiveszed belőle az elemet egy fél órára. A memóriának kellhet + fesz, ezt is megtalálod a leírásban, hogy hogyan kell beállítani. Az alapfeszültség ddr2-nél 1,8V, a memória dobozán rajta van, hogy mennyit kell neki beállítani. Nézd meg, hogy mi van ráírva.

(#19653) gixivo válasza sgergi (#19652) üzenetére


gixivo
tag

De a BIOS-nak mi köze lehet annak, hogy állandóan kékhalálozik a vista és be sem akar tölteni?

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#19654) sgergi válasza gixivo (#19653) üzenetére


sgergi
veterán

Beakadt 1-2 beállítás az előző cuccoknál, pl. A bios reset nem árthat, max nem használ. :D A memónak nézd meg a feszt, vagy ha nincs meg a doboza, akkor neten is megtalálható pontos típus alapján.

[ Szerkesztve ]

(#19655) pszihó


pszihó
aktív tag

#19636 ra valaki?

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#19656) feenty válasza gixivo (#19649) üzenetére


feenty
aktív tag

Hasonló képpen jártam én is a RAMokkal, és szintén P5B-nél, csak én 4*1GB GEIL 800MHz CL4-est vettem. Szintén 3 gigát lát, és bár nekem néha feljön a rendszer, de gyakorta kékhalálba fullad, csak nálam win7 van. Ami még feltűnt nekem, hogy iszonyat forrók a RAMok, bordával ellátottak. Eddig azt hittem hogy a win nyűglődik, de ezek szerint valami a ramokkal lesz BIOS szinten. Sajnos alig hogy kipróbáltam el kellett jönnöm melóba, ugyhogy nem volt időm próbálgarni, de én is a BIOS beállításokra gyanakszom. Vagy az időzítést vagy a feszkót kellene szerintem megbabrálni.

Ha lesz valami haladásod ezügyben lérlek ird meg, holnap délután én is nekiesek a vasnak és jelzem ha van fejlemény.

Én egy pár hozzászólással ezelőtt direkt emiatt kérdeztem, hogy melyik alaplapot vegyem, mert annyira fel*ta az agyam hogy azonnal lapcserében gondolkodtam amig ez eszembe nem jutott. (Csak sajna még nem volt alkalmam próbálgatni)

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19657) papi20


papi20
tag

Sziasztok. Ma sikerült összeraknom az új gépemet csak van vele egy kis baj. :S Egész pontosan elindul "minden" de semmi kép sincs. Hallom hogy a vinyó pörög és kész.
A konfig:
Msi P35 Neo-f lap
Msi 4850 Oc vga
2x1gb Geill Black Dragon 800 Mhz
Chieftec 450w táp
E5200-as proci
Pio dvd író
160 gb satás vinyó

Mindent próbáltam már. Ja és nem ég a num lock gombom. Személy szerint én a lapra tippelek.

(#19658) sgergi válasza papi20 (#19657) üzenetére


sgergi
veterán

Ilyenkor memória gyanús. Próbáld 1 modullal különböző foglalatokban.A fölös cuccokat húzd le.

(#19659) feenty válasza papi20 (#19657) üzenetére


feenty
aktív tag

Lehet nagyon rossz helyen tapogatózok, de : az alaplapra rádugtad mind a 2 tápcsatlakozót? (Csak mert egy kolegám hasonlóképpen járt, ráadásul jártas az összeszerelésben, csak figyelmetlen volt)

Szerk: a VGA is kapja a kráftot?

Ui.: Hasznos lehet egy bekötött PC speaker is a csipogások száma miatt.

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19660) papi20 válasza feenty (#19659) üzenetére


papi20
tag

Persze rádugtam. A memóriából is próbáltam 1-et.

(#19661) papi20


papi20
tag

A vga is be van dugva.

(#19662) papi20


papi20
tag

Megoldódott a problémám. Sz"r az egyik memóriám.

(#19663) feenty válasza papi20 (#19662) üzenetére


feenty
aktív tag

Legalább a RAM-ok is ujjak? :F

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19664) papi20 válasza feenty (#19663) üzenetére


papi20
tag

Igen. Még van rá kb 56 hónap gari. Holnap küldöm is vissza őket.

(#19665) feenty válasza papi20 (#19664) üzenetére


feenty
aktív tag

Igen, legalább ennyi jó van benne, bár nekem biztosan robbanna az agyam ha egy uj alkatrész adná be az unalmast. Na de mind1, sok sikert a csere után :)

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19666) feenty válasza gixivo (#19649) üzenetére


feenty
aktív tag

Találtam egy ilyen lehetőséget, de tesztelni nem tudtam:

In order for the MB to show 4GB go:

BIOS > Advance > Chipset > North Bridge > Enable Memory Remap Feature

Egy próbát talán megér

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19667) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van egy Asus P5E3 premium lapom.A windows és az everset is csak 3070mb ramot észlel holott 4gb van benne és a bios is annyit jelez.elvileg kikéne benne kapcsolni valamit de nem tudom hogy mit.Valaki ha segítene nagyon hálás lenék!!!!!Ja vistám van 32bit.

:R :R

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19668) sgergi válasza feenty (#19666) üzenetére


sgergi
veterán

Ez csak 64bites windowsnál megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#19669) sgergi válasza plejik (#19667) üzenetére


sgergi
veterán

Memory remap-pal szórakozhatsz kicsit, de elvileg 32 bites rendszernél az sem lesz megoldás. Keresd meg a Memory remap feature-t a biosban és kapcsolgasd. Az igazi megoldás egy 64 bites windows vétele, mert így max. 3,3Gb-ot fogsz tudni használni.

(#19670) plejik válasza sgergi (#19669) üzenetére


plejik
addikt

De elvileg a vistának látnia kéne nem??

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19671) sgergi válasza plejik (#19670) üzenetére


sgergi
veterán

Nem. Ott is csak a 64bitesnek. Az asztali 32bites windowsokban 4 Gb-ra van korlátozva a megcímezhető memória mennyisége.

(#19672) plejik válasza sgergi (#19671) üzenetére


plejik
addikt

Akkor marad a 64bites vista.Remélem nem lesz vele semmi gond.:)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19673) sgergi válasza plejik (#19672) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor a biosban kapcsold be még mellé a memory remap-ot, és akkor nem lesz gond.

(#19674) plejik válasza sgergi (#19673) üzenetére


plejik
addikt

Ok!

Majd hah hazaértem melóból megcsinálom.Kösz a segítséget. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19675) sby75


sby75
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, Asus A7V8X-X lapban van integrált videokártya? Lehet hülye kérdés de nem találtam rá semmi infót.
Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#19676) dokar


dokar
addikt

lehet kapni vhol kábelt amivel a PCI-E és PCI foglalatokat tudom elvinni távolabbra?

extra - SEXRay

(#19677) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Asus M3N-HT Deluxe alaplapom benne egy Phenom 9850el. 2.79Ghzen megy a proci 1.28voltal. Nah most ezt a feszkót a BIOSban adtam neki, ott rendesen irja, de ha megnézek egy CPU-Z-t, vagy az Everestben ez az érték 1.39Volt. Ez mitől lehet?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#19678) Hosssszu válasza sby75 (#19675) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!
ezen az oldalon nem írja a kivezetések között a vga csatlakozót, úgyhogy szerintem nincs benne integrált.

"
Back Panel I/O Ports:
1 x Parallel
1 x Serial
1 x PS/2 Keyboard
1 x PS/2 Mouse
1 x Audio I/O
1 x S/PDIF out
4 x USB 2.0
1 x RJ-45 Port
"

[ Szerkesztve ]

(#19679) sby75 válasza Hosssszu (#19678) üzenetére


sby75
tag

Én is néztem azon az oldalon, csak gondoltam hátha mégis

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#19680) feenty válasza sgergi (#19668) üzenetére


feenty
aktív tag

A windows (7) 32bit nekem látta mind a 4 gigát, az már más kérdés hogy nem használta. A gond ott kezdődik hogy már a POST alatt sem látszik több csak 3 giga a 4ből.

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19681) AirBooms


AirBooms
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy ez a többféle alaplapnál is megtalálható MEMORY REMAP menüpont pontosan mit csinál? :F Azt tudom, hogy ki- és be lehet kapcsolni, de mi a pontos funkciója? :F

(#19682) sgergi válasza dokar (#19676) üzenetére


sgergi
veterán

Természetesen lehet. Külföldi forrás:
pci-e x16 de másfajtához is találsz a listában, vagy itt is érdemes körülnézni.

(#19683) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok Gigabyte M61PME-S2 alaplapom van nForce430as chipsettel, eddig egy X2 4000+ proci volt benne kb egy évig. Nagyjából egy hónapja kicseréltem a procit 7750-esre, nincs húzva semmi.
Az történt hogy vista64 alatt Farcry2 közben egy idő után furcsa aránylag hangos zizegő hang jön a házból, ilyen soha nem volt az előző procival eltöltött 1év alatt.
Megnéztem az everestben és azt mondja alaplap hőmérséklet 67fok, MCP 56fok. Mióta kiléptem a játékból és semmi nem fut csak a böngésző, az alaplap hőmérséklet szépen visszakúszott 48fokra, az MCP viszont szépen felkúszott 67fokra, most épp visszament 59re.
Én úgy gondoltam hogy ez a hőfok egy kicsit magas, viszont rákerestem mindenhol azt írták hogy az nforce chipseteknél ez normális hőmérséklet. De akkor meg mi a rák ez a hang?
A cpu és a vga hőmérséklete olyan volt mint szokott. A chipseten a gyári elég alacsony passzív hűtés van, gondoltam veszek egy másik hűtőt a chipsetre, de közel van a vga-hoz és nem férne rá magasabb borda, de még egy alacsony ventillátor sem, ráadásul több szabad dugasz sincs az alaplapon a ventinek.

Ja és pl xp-n Crysis warhead alatt nem jelentkezett ez a hang, eddig csak a farcry2-nél.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19684) Hosssszu válasza sgergi (#19682) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem is gondoltam volna hogy léteznek ilyen cuccok!
"PCI Express X1 to X16 Adapter" Egy ilyet ki kellene próbálnom! :DDD

(#19685) #65675776 válasza sgergi (#19682) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak tubnám, hogy ezek a kis fosos PCB-k egy csatlakozóval mitől kerülnek $25+-ba...

(#19686) sgergi válasza #65675776 (#19685) üzenetére


sgergi
veterán

Ez látod izgalmas kérdés. Nincs konkurencia.

(#19687) amzso


amzso
tag

Üdv! Keresek valakit a 11. kerület környékén, akinek socket 939-es lapja van, és engedne tesztelni egy 3200+-os atlon 64-et! Legyen szíves priviben jelentkezni!

(#19688) Visormail válasza Visormail (#19683) üzenetére


Visormail
addikt

Vagy az lehetetlen hogy a chipset túlmelegedés miatt hangokat adjon? Akkor a procicsere miatti jobb kihajtástól a vga kondijai ciripelhetnek? Mert olyat sokan írtak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19689) plejik válasza sgergi (#19673) üzenetére


plejik
addikt

Thx!

64bit-es vista megoldotta a gondot.:) :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19690) feenty válasza plejik (#19689) üzenetére


feenty
aktív tag

Én belőtte a memory remap-ot és igy a POST alatt is látszik a 4 GB és a win is látja mind a 4 GB-ot. Persze tudom, hogy kihasználni csak 64biten tudom majd, de amig rá nem szánom magam egy rendszertelepítésre addig is megnyugtat a tudat, hogy a ramokkal minden rendben van. :)

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19691) plejik válasza feenty (#19690) üzenetére


plejik
addikt

Engem is azt hittem van valami baja ,de hál istennek semmi.Én már amúgy is szerettem volna egy rendszer újratelepítést űgyhogy nem bántam meg a 64bites vistát.Semmi gondom nincs vele.:)A memory remap nekem alpból be volt kapcsolva ,de azért leteszteltem.:)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19692) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
EPOX alaplapom van.
A linkelt képen látható a CPU mellett egy ventilátor, mit hűt pontosan?
Baj, ha nem megy?
Elkezdett pár hete kerregni a gépben valami, akadozó-szaggatott hanggal, aztán ma megnéztem, nem ment. Indításkor nagyon lassan mozgott pár milimétert, aztán leállt. Kiporszívózás sem segített rajta, bár nem volt különösebben poros, a gépet fél éve használom.

Piros-fekete kábellal ment, sima 5V-os venti, ha újat akarok vásárolni?

még valami: alaplapi hőmérséklet mérő szenzor az vajon ezen az alaplapon hol lehet?
Everest,speedfan nem ír ki jelentős emelkedést, mióta bedöglött a venti.

-Pigsty-

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#19693) Jorus válasza pigsty (#19692) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ott az északi híd hűtőbordája.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19694) feenty válasza pigsty (#19692) üzenetére


feenty
aktív tag

Az alaplap egyik fő chip-jét hűti és hosszú távon biztosan nem jó ha megállt. Nem mindig hűtik, de gondolom nem véletlenül volt rajta.
Ha leveszed a ventit róla és megmutatod a boltban akkor biztosan adnak helyette valamit

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#19695) pigsty válasza feenty (#19694) üzenetére


pigsty
aktív tag

köszi mindkettőknek! Mitől dögölhet be egy venti, ha - látszólag - nem a tengelyre rakódott kosz fojtja meg? Égés, ilyesmi nem látszik; hát akkor csere lesz....

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#19696) Jorus válasza pigsty (#19695) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csapágy, kábel, motor pl.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19697) pigsty válasza Jorus (#19696) üzenetére


pigsty
aktív tag

aha. :(
tudtok ajánlani Bp-n egy normálisabb boltot, üzletet, ahol értenek hozzá, meg készletük is van? :F
pl pclanden nem találtam ilyen kis ventilátort, se az argepen, de lehet, én vagyok fáradt ma... :o
köszi, üdv! :R

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#19698) Jorus válasza pigsty (#19697) üzenetére


Jorus
nagyúr

Például.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19699) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

estét emberek, rég jártam errefelé :)

vettem egy új házat, és vannak az előlapi panelnek olyan cuccai, hogy tpa+, tpa-, tpb+, tpb- meg még valami s-betűs, nem jegyeztem meg, meg valami vbc asszem, na azok mire valóak? :)

[ Szerkesztve ]

(#19700) sgergi válasza aero. (#19699) üzenetére


sgergi
veterán

Ennél azért pontosabban is leírhatnád. :D Milyen ház? A kézikönyvében nincs leírva? Ezek a házban lévő kábelek, ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.