Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20101) Lenry válasza Cyberpunk (#20100) üzenetére


Lenry
félisten

nem hiszem... az kékhalált meg atomrobbanást idézne elő...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20102) Cyberpunk válasza Lenry (#20101) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha kék halál az nem volt :N
akkor nem tom mi a gáz van vele, lehet hogy valami bekavar az OS-nek. Minden esetre nem ártana újra raknom, de mivel gép csere előtt álok ezért nem szívesen telepítgetnék már.
A lapozó file ki iktatása az okozhat e e félét? Mert az nekem le van tiltva.
De már többször fordult elő hogy elfogyott a szabad memóriám például Crysis-nél max grafon szép kis üzenet fogadott :D Szóval ezért is zavar hogy miért nem tudja használni azt a 700 MB-ot :W Én meg lapozó filet nem szívesen használok. Mert ez a f@sz OS előszeretettel szereti abba pakolgatni a dolgokat még akkor is ha viszonylag sok memóriája van az embernek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20103) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Gigabyte GA-MA790XT-UD4P alaplapot.
3db sata2 vinyót tennék rá.
Milyen bekábelezést érdemes használni? Mind a 3-at a SB750 chip által vezérelt sata portokra (ebből 6db van), vagy pedig a GIGABYTE SATA2 chip portjaira (2db) is érdemes kötni?
Van valami különbség a 2 vezérlőben?

Köszönöm

(#20104) Nic!{


Nic!{
tag

sziasztok #20054 most rádugtam az alaplapra a speaker-t és mégiscsak sípol... :((( így van vmi más ötletetek h mi lehet a baja? :R

(#20105) Lenry válasza Nic!{ (#20104) üzenetére


Lenry
félisten

hogy sípol, hányat sípol, röviden hosszan?
fórumon keresztül nem halljuk :U

puru: ha mindkét chipet alapból kezeli a Windows, akkor tökmindegy, egyébként az SB750-re, mert azt biztos kezeli

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20106) Nic!{ válasza Lenry (#20105) üzenetére


Nic!{
tag

jajj bocsi:D ő nem hosszan sípol hanem asziszem 3 rövidet aztána abbahagyja és megint :R

(#20107) Lenry válasza Nic!{ (#20106) üzenetére


Lenry
félisten

3 rövid sípolás - memóriahiba

teljes lista itt

#20108 ezek szerint nem... próbálj szerezni kölcsönbe valami másmilyen RAMot, vagy ezeket próbáld ki máshol

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20108) Nic!{ válasza Lenry (#20107) üzenetére


Nic!{
tag

fuh nagyon köszi a segítséget de nem tudom mért van ez akk az alaplapom nem szereti a geil ultra ramokat? mert azok biztos h jól működnek :F :R

(#20109) Nic!{ válasza Lenry (#20107) üzenetére


Nic!{
tag

jó megpróbálok:) de ezek tényleg tuti h jók mert nemrég még használtam őket:) és mégegyszer köszi a segítséget :R

(#20110) saskaa válasza saskaa (#20092) üzenetére


saskaa
tag

senki? :F

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#20111) fintacs


fintacs
csendes tag

Sziasztok, kellene némi infó amit előre is köszi. Vennék Phenom II X2-t, 4850-et meg 790X-es alaplapot, merthogy elvileg az AMD dragon ezekkel megy. A kérdés: megy / működik ez a dragon, vagy csak megint valami papírsárkány parasztvakítás? Ha off-topic, akkor bocs, léci irányítsatok oda, ahol nem off. Köszi

(#20112) sa3ndor válasza Nic!{ (#20054) üzenetére


sa3ndor
csendes tag

VGA-t bekapcsoltad?

(#20113) Nic!{ válasza sa3ndor (#20112) üzenetére


Nic!{
tag

hogy-hogy bekapcsoltam? tápcsati rá van dugva :R

(#20114) Tazi1991


Tazi1991
csendes tag

Hi all!

Ma mennék egy retro gépet újratelepíteni és az illetőt megkértem hogy ugyan diktálja már be az alaplap márkáját ugyanis semmi driver lemeze nincs hozzá.

Alaplap: Matsonic MS7177CT

Hát én próbáltam keresni a gyártó honlapján és egyéb helyeken drivert, de sajnos nem találtam.

Ha valaki tudna adni egy kis segítséget ez ügyben megköszönném.

(#20115) saskaa válasza Tazi1991 (#20114) üzenetére


saskaa
tag

üdv!
google jó barátod :)) [link]
ez egy példa de sok helyen dobta még ki! (ha esetleg nem lenne jó, nem szedtem le)

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#20116) volvoguy


volvoguy
addikt

"üdv. a hétvégén szarrá ment az alaplapom villámcsapás következtében, egy Gigabyte GA-MA 69G-S3H lap volt...jó kis lap..sok jót lehetett róla olvasni...no mindegy, helyette természetesen kellett valami jó, és hát végül Gigabyte GA-MA78G-DS3H lett belőle...olvasgattam, nagyon jókat írnak a lapról, nincs is vele gondom, meg amúgy is, sztem ha alaplap, akkor csak is Gigabyte, no de mindegy....a lényeg, hogy elkezdtem codozni, és észrevettem ,hogy baromira laggol a játék...ezt megnéztem több szerveren is....mindegyiken...mitől? benyomtam Fraps-t, 60Fps-t írt ki, de mégis akad....csináltam pár adsl speed tesztet, a net sebessége elvileg jó..akkor mi a baj? lehet, hogy ez az új alaplap ami belekerült a gépbe ez okoznak ilyen inkompatibilitási gondokat?"

üdv. na, arra gondoltam, lehet hogy az-e a baj, hogy mivel új lap került a gépbe, de a vinyó ugye nem lett leformázva, így esetleg a szoftverek és a programok okoznak valami gebaszt? tehát ha majd újraformázom ma gépet, és szépen felrakok minden drivert úgy jobb lehet?

Vagy talán ez az újabb alaplap nem kedveli az alant látható cuccokat? de miért ne kedvelné ugye, hisz a proci elvileg belemegy, memória is...keveset fogyaszt, tehát a 400W-os táp elég neki....

Amúgy észrevettem, hogy a boot is lassab indításkor, mint a régi gépen....pár másodperccel tovább van kinn a boot képernyő, meg a monitoro na feliratok is később jelennek meg, mint a régi alaplapon...de csak pár másodperc, de érezhető a különbség...

Amúgy azért is gondolok a szoftveres gebaszra, mert pl. a vinyómon még a villámcsapás előtt fenn volt az AMD Dual Core Optimizer...de miután hazahoztam a szervízből már nem volt rajt..ebből gondolom, hogy egy új alaplap beépítése egy már kész operációs rendszer mellé okozhat iylen dolgokat nem?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20117) Tazi1991 válasza saskaa (#20115) üzenetére


Tazi1991
csendes tag

Én is néztem ezeket de paypal meg egyéb dolgok szóval amit találtam az egy retro driver csomag ugyanennél a deszkánál írta vki egy másik fórumban de még nem néztem meg hogy jó-e.

[ Szerkesztve ]

(#20118) Tazi1991


Tazi1991
csendes tag

Közben egy rakat reg page meg minden kitöltögetés után regeltem az oldalra először egy használatit szervált le docba aztán kicsit rákerestem a pagen és ott volt reméljük működik.

(#20119) #65675776 válasza Tazi1991 (#20114) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert ha egyszer Via chipset-es, akkor miért nem a Via oldalán keresel hozzá drivert? Tök ingyen le is tölthetnéd.

(#20120) Nic!{ válasza Lenry (#20107) üzenetére


Nic!{
tag

helló szereztem másik ramot de ezzel is ugyanúgy sípol :O ha vmin ez változtat azt a 3mat úgy sípolja h 1 kicsit hosszabb és két rövid, vmi ötlete van vkinek h mi lehet a baj? az alaplapom rossz?

(#20121) Tazi1991 válasza #65675776 (#20119) üzenetére


Tazi1991
csendes tag

Igazából már mind1 mert minden megfelelően működött de azért köszönöm a tanácsokat :)

(#20122) HunChaos


HunChaos
aktív tag

autórádiót vegyetek ne az alaplapotokat huzigáljátok XD

(#20123) p0c0k


p0c0k
tag

hello!
most vettem egy asrock g31m-gs alaplapot és az lenne a kérdésem hol állitsam be a proci ventit hogy ne pörögjön állandóan 3000 rpm-el .... biosban nemigazán találom nemvágom ezt az asrockot :S köszi a helpet előre is. ja és a ramom 800mhzes de csak 667el megy azt hol állitsam be ? :S

(#20124) saskaa válasza saskaa (#20092) üzenetére


saskaa
tag

hali,
alaplap miatt lehetnek véletlenszerű újraindulások? boot közben pl
részletesebben: [# 20092]
köszi! :)

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#20125) Skaidy


Skaidy
csendes tag

Hi all,

Új alaplapot szeretnék venni, ki mit ajánl? Körülbelül 30ezerből kéne kijönni.

Tápom:
FSP GROUP INC.
Fortron/Source
Model NO: FSP350-60MDN
AC Input: 230-240V,5A,50-60Hz
DC Output: 350W

Nemtudom hogy ez most jó, vagy rossz, de ha kell ebből is újat venni akkor azt is mondjátok légyszi hogy ti milyet ajánlotok.

Ja és, számít az hogy AMD vagy Intel processzort akarok belerakni?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#20126) saskaa válasza Skaidy (#20125) üzenetére


saskaa
tag

üdv!
Persze h számít h AMD vagy Intel proci hiszem más a foglalata! Ezen kívül akarsz mást is venni? Mert ha nem akkor egy táp elég kevés infó. Ha meg igen akkor procihoz válassz lapot, ne fordítva :)
és szerintem ide jobban illik a kérdés: [link] :U

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#20127) zenész88 válasza Loretto (#1) üzenetére


zenész88
tag

heló mindenkinek. Valaki tudna segíteni. 2 alaplapom ment szét 3hónapon belül. Az elsőnek 'asrock p4i65g' az volt a hibajelenség hogy amikor bekapcsoltam a gépet. Nem töltött be és a monitor sem kapcsolt be. A másodiknak szintén annyi külömbséggel hogy ha bekapcsolom a tápot hátul , akkor a gép is bekapcsol és az alaplap hanszóró 2mp-enként sípol. Valaki tudja miért lehet ez? Köszi. Most kell vennem még egy alaplapot?

(#20128) Adiking


Adiking
tag

Helló

Nvidia 8200-as chipsettel, AMD Athlon64 X2 4050e (2,1GHz, 1MB L2 cache) processzorral és 1GB DDR2 800MHZ memóriával már lehet szaggatás mentesen Full HD filmet nézni?

(#20129) Lenry válasza Skaidy (#20125) üzenetére


Lenry
félisten

a táp szempontjából lényegtelen, hogy milyen procit kell hajtania, ennek a tápnak meg végképp, mert ez egy nagyon jó és megbízható gyártó tápja :K

az alaplap szempontjából természetesen nem mindegy, hogy milyen procit szánsz bele...

ha Intelt akarsz, akkor egy Gigabyte (E)P35-DS3 vagy DS4, vagy a P45-DS3, P45-DS4/DS5, ami csak belefér az árba, a lényeg, hogy Giga legyen, és valamilyen P35, de inkább P45-ös...

AMD-hez nem értek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20130) Taifa Díaz válasza zenész88 (#20127) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ugyanazt a processzort tetted át az Asrock-ból az új lapba?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#20131) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Az én problémám viszont a következő: Asus M3A78-EM alaplap új bios-t kapott, amit a gyártó kb 1 hete rakott fel a honlapra (a bios sorozatszáma 1805). Itt 2 remek dolog olvasható arról, miben jobb ez a bios a korábbiaktól. A jelenség, amit a gépem produkál, mióta megejtettem az update-et: crash játékokban. Először szétesik a hang, aztán leáll a játék, de nem dob ki, úgy kell kilőni a feladatkezelőben. Ez nem azonnal történik, hanem úgy fél-egy óra gamelás után. Vállat vontam, és újraraktam a vga drivert (Catalyst 9.6), de nem szűnt meg a jelenség. Nem játékfüggő, mert ha elkezdi, mindegy, mit indítok el, azonnal szétesik.
Visszatettem a cpu-t (PhenomIIX4 940 BE) 3.3 GHz-ről a 3 GHz-es alap órajelre. Szerintetek :F

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#20132) infectedmann


infectedmann
őstag

Következő problémával állok szemben:
Az alaplapom (Gigabyte GA-MA770-DS3 v1.0) elkezdett furán viselkedni a RAM -okkal.
Először a 2x1GB Crucial BallistiX BL12864AA1065 kittel kezdett el szórakozni.
Ha bent van a hibásnak vélt Crucial RAM akkor azzal a memchecken túl sem jut a gép, kiírja, hogy van egy 800 -as 64bit DDR2 RAM -om és ennyi. Itt meghal a dolog akármelyik slotba teszem.
A JÓ RAM pedig csak bizonyos slotokban hajlandó működni és ahol stabilan megy ott még a tuningot sem tagadja meg.
És itt jön a pofára esés. A hibásnak vélt rammal az öcsém gépe simán bebootol és vígan végignézek egy 3 órás HD filmet majd után ráeresztem pár órát a Crysis -t is ennyi. Tesztelések sem jeleznek hibát.

Szereztem 2x1GB OCZ Reaper RAM -ot, de itt már más a helyzet. Itt a két ram együtt alig akar megmukkanni. Egy ideig mennek együtt azt kékhalál.
Külön a két ram olyat művel, hogy egyes ramok csak egyes slotokban akarnak stabilan menni. Együtt teljesen meggárgyulnak.

Esetleg ez a hiba lehet attól, hogy valami megsérült az alaplapon valamikor szerelgetés közben, esetleg egy kondi kezdi megadni magát pl. túlfeszültség miatt vagy mit t'om én :) Esetleg túl sokszor indítottam újra egyszer a gépet egymás után és az barmolt szét valamit az alaplapon?

Semmilyen új HW nem került be a gépben ami akadást okozna. Esetleg az

Volt win reinstall. 3 féle win is volt fent és mindegyik alatt megjelentek a hibák.

Tehát a kérdés: Alaplap csere megoldaná a gondomat? Az AMD Ahtlon II X2 250 vásárlása miatt úgyis tervezek új lapot venni.

(#20133) zenész88 válasza Taifa Díaz (#20130) üzenetére


zenész88
tag

Nem. Másik van van benne.

(#20134) Taifa Díaz válasza zenész88 (#20133) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Van olyan alkatrész, ami ugyanaz, mint amit az Asrock-os konfigban használtál? Pl memóriák ugyanazok, ha jól tippelem :F

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#20135) zenész88 válasza Taifa Díaz (#20134) üzenetére


zenész88
tag

igen az úgyan az de az alaplap cserével együtt ki lett cserélve minden.
Videókártya.
Ram
Hűtő
Proci,

(#20136) zenész88


zenész88
tag

a mostani alaplap msi k8n neo3

(#20137) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy furcsa hibajelenség: ha hibernálom a gépet, és utána persze áramtalanítok, amint újra áramot kap bekapcsol. Ha a Windowsban normál leállítást választom, akkor normálisan csak akkor kapcsol be, amikor be is kapcsolom.
Hardver: Asus m2n68, Amd Athlon x2 5000, 2GB DDR2, Ati 4830, vinyó: Samsung 320Gb, Codegen 400W-os táp.
Op.r.: Windwos Xp sp2

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20138) zenész88


zenész88
tag

nézegettem a forumot és láttam másnak is volt ilyen sípolos hibája. Nekem 2mp-ként sípol 1et de végig. Lehet a ram?

(#20139) zenész88


zenész88
tag

Sikerült megcsinálni másikkal rammal működik, viszont ha bekapcsolom a tápot akkor még mindig bekapcsol a gép is.

(#20140) Taifa Díaz válasza Victoryus (#20137) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ne haragudj, de ez nem pont így normális :F Ha hibernálásnál áramtalanítasz, az tönkre is teheti a gépedet :U Vagy fordítva írtad, amit akartál, vagy kevered a leállítást a hibernálással...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#20141) Taifa Díaz válasza zenész88 (#20139) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Egy ötlet: esetleg föl van cserélve a ház bekapcsoló gombján - power switch - a pozitív és a negatív pólus. Nézd meg, mi lesz, ha megfordítod.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#20142) Victoryus válasza Taifa Díaz (#20140) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hibernálás után miért ne áramtalaníthatnám? A memória tartalmát lementette úgy is a merevlemezre. Pont azért találták ki, hogy ne kelljen végigvárni amíg minden vackot betölt a win. Mindig is így csináltam, a régi géppel működött, csak ez az új csinálja a fesztivált. A wake on lan kizárható, mert le van tiltva a biosban, plusz ki is húztam a hálókábelt egy teszt erejéig.
A bekapcsoló gombot megnézem mindjárt, de annál nincs jelentősége a bekötésnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20143) zenész88 válasza Taifa Díaz (#20141) üzenetére


zenész88
tag

Minden a helyén van.és most jó is. volt

Viszont vagy egy 1Gb ramom. akár melyik helyre rakom nem indul a gép.

És van 2darab 512-es ramom. abból csak 1et tudok használni, mert ha mind a 2 a gépbe nem indul el. Ha egyet használok az is csak az egyikben megy a másikban nem. ez miért van?

(#20144) Taifa Díaz válasza Victoryus (#20142) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A bekapcsoló gombos procedúrát nem neked javasoltam, hanem zenész88 kollégának, neki is címeztem, ha jobban megnézed :B

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#20146) Lenry válasza voga34 (#20145) üzenetére


Lenry
félisten

alaplaptól függ...
nekem Abitban pl ment, Asusban nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20147) Victoryus válasza Taifa Díaz (#20144) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

tényleg:-) még pár helyen feltettem a kérdést, de még nem kaptam érdemi választ:( Legfeljebb majd lenyomom a tápon a kapcsolót.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20148) Taifa Díaz válasza Victoryus (#20147) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Tehát a Wake on LAN kizárva...hmmm :Y A bios Power Management részénél kell keresgélned szerintem, mégpedig pontosabban a Suspend opciók körül :K Hogy érdemi választ tudjak adni, utána kell néznem, nem szeretnék találgatni, az nem lenne méltó a ph szelleméhez :N

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#20149) infectedmann válasza infectedmann (#20132) üzenetére


infectedmann
őstag

Újabb fejlmények.
1. A hibásnak vélt Crucial RAM -al ilyen üzenetet kaptam win boot előtt (egyik slotban életre kelt): KÉP

2. Miután bármelyik slotban járt a hibásnak vélt RAM ahol eddig a jó RAM -ok működtek azután ha beteszem ezen slotok egyikében bármelyik jó ramot akkor hosszú sípolást kapok.
Viszont ha olyan slotba teszem a jó ramokat ahol nem járt a hibásnak vélt ram akkor tökéletesen bebootol a gép.

3. A hibásnak vélt RAM öcsém gépében tökéletesen megy. Simán bebootol a Win, Everest és CPU-Z rendsen felismeri a RAM -ot.

[ Szerkesztve ]

(#20150) saskaa válasza saskaa (#20092) üzenetére


saskaa
tag

senki?? :F

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.