Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

20687. HSZ-re tud valaki mondani valamit?

(#20702) peti_s válasza Nakivagyok (#20687) üzenetére


peti_s
addikt

Szerintem túlmelegszik a CPU-d. De lehet hogy az északi híddal van a gond, úgytudom ez aktív hűtéses, ami pedig szeret tönkremenni. :)

(#20703) Tom5


Tom5
addikt

Alaplapi elem nélkül indulnia kell a gépnek?? (laptop)

(#20704) peti_s válasza Tom5 (#20703) üzenetére


peti_s
addikt

Igen.

(#20705) Tom5 válasza peti_s (#20704) üzenetére


Tom5
addikt

szopat ez a kúrva laptop...
köszi a választ. :R

(#20706) peti_s válasza Tom5 (#20705) üzenetére


peti_s
addikt

Nincs mit, a laptopoknál az alaplap szokott gyakran tönkre menni, aminek a cseréje 100k körüli. :( Kívánom hogy mással legyen a gond.

(#20707) vasgyuszi válasza peti_s (#20699) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Jóreggelt! :)

Van egy elméletem, javítsatok ki, ha hülyeség:
ha az alaplap (bios frissítéssel) támogatja az adott processzort, akkor valahogy túl tudja magát hajtani bizonyos keretek között, hogy megfeleljen a proci igényeinek, nem?
Arra gondolok, hogy bár a P5B Deluxe-om 266 FSB-s, de a támogatási listán tonnaszámra vannak 333-as processzorok.

Most vettem észre, hogy lehet kapni a Q9550S-verziót, ami már nem 95W TDP-ju, hanem csak 65W. A passzív hutésu gépembe ez jobb választás lehet a melegedés miatt.

vasgyuszi

(#20708) newgamer válasza peti_s (#20706) üzenetére


newgamer
aktív tag

Kicsit érdekes számomra az alaplapcsere 100k körül van, de ha van egy notebook, aminek tönkremegy az alaplapja és már nem garis akkor lehet jobban megéri újat venni a notebookból bizonyos esetekben.

(#20709) Aygor válasza Aygor (#20616) üzenetére


Aygor
tag

Na hali!

Életet csiholtam ebbe a fostalicskába is..... bár most nem tudom eldönteni, h melyik fele szól a lapnak, és melyik a windows 7 nek....

úgy néz ki h a vízhűtés volt az első problémája.... szerencsére kaptam kölcsön standard intel hűtőt, érdekes azzal is kb 5-10x játszotta el h rosszul van szte rajta és nem akar indulni procihiba miatt.
A főbb nem akarok elindulni ok pedig a memóriám lehetett pl: belépek nehezen felvarázsolom a 7es windowst és nem akar elindulni ha kikapcsolom memkóhibára hivatkozva..... csak a táp kikapcs cmosclear segít ilyenkor.

Többször eljátszotta a winboot közbeni fagyást.
Masik kingmax memóval nem volt gondja, talán az egyik enyémmel sem ....
Két opció vagy megdöglött a memkóm, vagy 2,1 volt kéne neki.... viszont az fasza lesz ha kell egy clearcmoss utánna nem megy majd a lap memkó miatt.....

Na majd holnap csekkolok valami memteszterrel (ajánljatok mit kell mostanában használni?)
meg lehet megpróbálom visszarakni a vízhűtést....

1.6 os bios fentvan liveval, nincs usbm kéznél

De legalább ezen van usb

A win7 szép csicsás egész tűrhető, de marhára szokni kellene, lévén a vista kimaradt.
Eléggé linux apple beütésű....

Illetve a cs-vel kekeckedik.....letöltött valamit hurrá, de csak softveresen akar indulni...
Lehet ezt valami vidkari illesztő megoldaná, lévén jelenleg szűz a rendszer..... csak vírírtó van rajta.

Na estére ennyi jöhetnek az ötletek, ne fogjátok vissza magatokat.

Üdv!

Aygor

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#20710) vasgyuszi válasza vasgyuszi (#20707) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Q9550 vs. Q9550s
Most néztem az Intel-nél utána és persze siekrült megint elbizonytalanodnom:
noha az "s"-nek csak 65W a TDP-je a síme 95 Wattjával szemben, de az Intel honalpján a "Thermal Specification" rubrikában mindkét procihoz 71,4 fok vagyon írva...

Akkor ezt azt jelenti, hogy bár az "s" kevesebbet fogyaszt, de semmivel sem huvösebb, mint a síma változat?

bakker, ha ez így van, akkor nem hozza be a majd 70 Eurós árkülönbozetet a villanyszámlán. Nekem az esetleges huvössége miatt jöhetett volna számításba.
A mostani E6400-asom TDP-je is 65W, de oda az Intel 61,4 fokot adott meg, ami passzív hutéssel plusz 5-10 fokot jelent a valóságban. Na most akkor egy eleve 7x fokos proci álam folyamatosan 80 fok fölött ketyegne. Hmm... Mit szól hozzá az alaplap, stb...

vasgyuszi

(#20711) sgergi válasza vasgyuszi (#20710) üzenetére


sgergi
veterán

A thermal specifikation azt jelenti, hogy addig melegedhet fel a proci anélkül, hogy károsodna. (persze ilyenkor sem károsodik, hanem visszaveszi a feszt, órajelet, végszükség esetén lekapcsol). Nincs köze ahhoz, hogy mennyit fogyaszt, és milyen meleg lesz egy proci. Meg az amúgy is egy hülye gondolat, hogy 71 fokos a proci. Szerinted ez hogy lenne megadva? hűtés nélkül szabad levegőn, vagy léghűttéssel (milyennel?) passzívval? Ez a mértékegység nem erről szól.

Egyébként a 9550s-nél ez 76,3 fok.

[ Szerkesztve ]

(#20712) vasgyuszi válasza sgergi (#20711) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Igazad van sgergi, nem gondoltam a körülményeknek utána!

Viszont jól nyomja az Intel, mert itt a 71,4-et adja meg. Na így bízzon az emberfia... :(

Viszont a válaszod egyben azt is jelenti, hogy legfeljebb jobb a hoturése a magasabb thermal spec procinak; viszont az alacsonyabb TDP-bol meg azt következhet, hogy ténylegesen huvösebb ugyanolyan körülmények között, mint egy magasabb TDP-ju? No meg persze alacsonyabb a fogyasztása.

vasgyuszi

[ Szerkesztve ]

(#20713) sgergi válasza vasgyuszi (#20712) üzenetére


sgergi
veterán

thermal spec magasabb, akkor jobb a hőtűrése, ez igaz. És az hogy ha 2 procit azonosan hűtesz, akkor a kisebb tdp-s proci kevesebbet fogyaszt, ezáltal hűvösebb is lesz. :K

Ilyen elírások lehetnek. Igazából túl sokat nem számít, bár tény, hogy elég idegesítő, hogy sokszor a földrajzi területekre specializált hivatalos oldalak sem tudják pontosan kiírni az adatokat.

(#20714) lala42 válasza vasgyuszi (#20707) üzenetére


lala42
őstag

Az S és a sima közötti árkülömbözet nem éri meg :N Szerintem elég a Q9550 is.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20715) lala42 válasza vasgyuszi (#20712) üzenetére


lala42
őstag

vasgyuszi!
Milyen passzív hűtést gondoltál a procidra? Mert vizen kívül nem kimondottan ajánlatos passzívban hűteni. Kivéve valami drága hőcsöves csodával.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20716) vasgyuszi válasza lala42 (#20715) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Igen az van, a heat-pipe-os cucc.
Anno 3 éve 2 ezer valamennyi Eurót ruháztam be a gépre, mert a gyerek születésekor éppen egy légtérben volt a folyamatosan üzemelo gép a bébivel, így tképpen a gyereket nézve semmi sem volt drága, hogy normális környezete biztosítsak, nélkül, hogy ide-oda kapcsolgatnám a gépet. Bár amennyit ordított (puki+fogak), amellett egy szgép már kutyaf@sza ;)
[itt] vettem, a postás (csaj) meg berosált mire felhozta az elsore (bár jófajta német tenyeres-talpas típus volt).

TDP: közben utána néztem, és azt jelenti az Intel szándékai szerint, hogy ennyi hot kell a proci hutésének normál (no tuning) körülmények között elvezetnie, hogy minden okés legyen.
Helyesnek tunik a következtetésünk, hogy amennyiben kevesebb a TDP, huvösebb a proci.

vasgyuszi

(#20717) vasgyuszi válasza lala42 (#20714) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

lala42:
"Az S és a sima közötti árkülömbözet nem éri meg :N Szerintem elég a Q9550 is."

;););) Igen a hangsúly az elég-en van. Nálam biztosan elégne ;) Heat-pipe ide vagy oda. Bár a gyártó valami 120W hoelvezetést garantál a beépített csore, meg egyedi bevizsgálást, de akkor is...

vasgyuszi

(#20718) lala42 válasza vasgyuszi (#20717) üzenetére


lala42
őstag

:R :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20719) vasgyuszi válasza lala42 (#20718) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Tudom, hogy az ár/érték aránya a gépnek még három évvel ezelott is borzalmas volt a hagyományos értelemben véve, dehát egyszer élünk :)
Nomeg így (bébi-indok) a büdzsé is könnyebben átcsúszott családi-beszerzési eljáráson ;)

vasgyuszi

(#20720) peti_s válasza vasgyuszi (#20719) üzenetére


peti_s
addikt

Akkor Q9550 lesz? :)

(#20721) peti_s válasza newgamer (#20708) üzenetére


peti_s
addikt

Tényleg annyi. :)

(#20722) lala42 válasza vasgyuszi (#20719) üzenetére


lala42
őstag

Csak nehogy a pénzügyminiszter asszony olvassa a topikot :DDD :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20723) Nakivagyok válasza peti_s (#20702) üzenetére


Nakivagyok
tag

Nemhinném hogy túlmelegszik a proci. 133Mhz-en az Everest stabilitástesztjét 3 órán keresztül futtattam, felmelegedett 55 fokig és semmi gond nem volt vele. 166Mhzen változó hogy mikor hal be. Általában 45 és 50 fok között.

Az alaplapon mindkét hídon passzív hűtőborda van.

(#20724) peti_s válasza Nakivagyok (#20723) üzenetére


peti_s
addikt

Próbáld ki az IntelBurnTest-et, az kiírja hogy ha nem stabil, míg az EVEREST nem. Nekem is így halt meg a K6-III-am. 400-as volt, majd később csak a 300-t bírta, most pedig már 200-on sem indúl. :(

(#20725) vasgyuszi válasza peti_s (#20720) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

Most egyelore tele van a fejem :)
Tegnap óta annyit olvastam a témábam, hogy már a tököm se tudja, hogy milyen lesz.
a vége az lesz, hogy mi a rákért nyúljak hozzá, ha egyébként muködik, teszi a dolgát...
Még mindig kacsintgatok a Q9550s-sel, mert több helyen írták róla, hogy az alacsonyabb fogyasztás a csekélyebb melegedést is magában hordozza. Nekem ezt hatványozottan szem elott kell tartanom.

Megnéztem a számítógépgyártó oldalát, és az én házamba símán beszerelik pl az E8600-ast is. Nekem a normál nagyságú alu-bordák vannak a ház teljes oldalán. van egy brutál-bordázott :DD verzió is, de az már tényleg jóval drágább lett volna.

@lala42: o inkább iwiw-ezik, a régi cimbijeit nézegeti, kinem mennyi- és milyen gyerek(ei) van(nak), meg ilyesmi. Ja, a lényeg: külön brózert használunk :) ... Meg külön desktop-ot is. A user-különválasztás már durva lett volna, mert azért még egy ágyban akarok vele aludni :D
Bár megcsináltam a profilt, de nem éri meg az ide-ode lépkedés, meg amúgy is túl sok eroforrást vesz el.

vasgyuszi

(#20726) Nakivagyok válasza peti_s (#20724) üzenetére


Nakivagyok
tag

Kipróbáltam a BurnTestet 133Mhz-en semmi hibát nem írt ki, 2-3 fokkal vitte feljebb mint az Everest.
Próbálnám 166 Mhzen, csak nincs időm elindítani a progit, elég hamar szirénázik :(

Akkor ezek szerint az alaplapot dobhatom a kukába? Vagy mit lehet vele csinálni? Esetleg cseréljem le az északi híd bordáját?

(#20727) lala42 válasza vasgyuszi (#20725) üzenetére


lala42
őstag

Én megoldottam, a felhasználóváltást. Az adatlapompn szereplő 2. konfig a tésasszonyé, a laptop a lányomé,az 1. az enyém és a fiamé. Ha játtszunk (mármint én és a fiam), akkor a többieknek marad a TV és a könyv ;] :C . Ha az annyokkal játtszunk, ;] akkor a gyrekek kapnak 1 sportszeletet és menjenek sétálni. :DDD (22 és 15 évesek) :P Már csokiundoruk van :DDD :DDD

Én hang ide, hang oda, azért tennék rá egy méretes csendes ventit. Az ARMA2 és társai igénylik. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#20728) fastleslie


fastleslie
senior tag

Probléma: Abit NF7 alaplap és a Win7. Az alaplapi driverek kellenének nekem, két eszköz is kérdőjeles. Az egyik a hálózati vezérlő, másik a chipset. Tudtommal nincs még Vistás driver sem ehhez a laphoz, de gondolom, elég sok vn még belőle ma is, hogy valaki kieszeljen rá valamilyen megoldást.
Várom a javaslatokat! :F

(#20729) vasgyuszi válasza lala42 (#20727) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

:R

egyébként mi az az "ARMA2"?
A venti koncepcióváltást igényelne, mert akkor lekerülne a heat-pipe sapkája a prociról, viszont mivel a házon sincs venti, oda is kellene, hogy valami kihúzza a prociról leszívott meleg levegot.
Bevallom férfiasan, hogy amikor ilyen hoség van (nekem már >25=hoség), akkor a vincsesztert beborító bordás házra egyszeruen ráteszek egy 8cm-es ventit, amit az alaplap egyig szabályozott csatlakozójára kötök és így a vinyó fölül aktívan elszállíttatom a meleget. A hátlapon meg megnyitottam egy slotnyi helyet, hogy arra (is) távozhasson a levego. Ennyi. Mivel nincs a házhoz rögzítve a vibráció elhanyagolható, viszont így a vincseszterem 40 fok alatt üzemel rekkeno hoségben is.

vasgyuszi

(#20730) peti_s válasza vasgyuszi (#20725) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem ebből az jött le hogy nincs szükséged új processzorra. :)

(#20731) vasgyuszi válasza peti_s (#20730) üzenetére


vasgyuszi
csendes tag

:DDD

Szóval vagy hagyom a csudába az egészet :F , vagy veszek egy ütos procit :) , hogy ha már hozzányúlok, akkor valóban érezheto legyen a teljesítménynövekedés.

Igazad van egyébkén, tényleg nincs égeto szükségem rá. Foleg internetezek, és fájlokat mozgatok/lejátszok. Videofeldolgozás (foleg ido hiányában) csak nagyritkán esik be.

Azért ne érezd/érezzétek úgy, hogy hiába volt a szájtépés, mert nagyon hálás vagyok az építo jellegu hozzászólásokért, a sok segítségért!!! :R

vasgyuszi

(#20732) peti_s válasza vasgyuszi (#20731) üzenetére


peti_s
addikt

Nem volt hiába az biztos. :) Hidd el jó döntés ennél maradni, ez is elég erős.

(#20733) orca28


orca28
csendes tag

Sziasztok!
Van nálam egy barátságos IBM Lenovo lenovo gép..... szinte semmit nem tudok kideriteni rola,mármint az alaplapon se egy szám se egy felirat,csak azt tudom mik vannak az alaplapba beépülve,valaki tuna segiteni hol találok hozzá progikat?? Köszönöm....
alaplap neve: Lenovo lenovo
videokártya SIS 330 mirage itegrated
hangkártya creative sb pci128 (ensoniq es1371) Sound card

(#20734) peti_s válasza orca28 (#20733) üzenetére


peti_s
addikt

Úgyérted drivereket hol találsz hozzá?

(#20735) orca28 válasza peti_s (#20734) üzenetére


orca28
csendes tag

Igen ugy!! :)
Nem irtam érthetöen.
Minden alaplapi,de elvileg a gyárto honlapján sem leltem semmit.

(#20736) peti_s válasza orca28 (#20735) üzenetére


peti_s
addikt

És a Lenovo melyik modellje? Az alján a matricán rajta szokott lenni. Arra keress rá az oldalukon, és ne külön az alkatrészekre.

(#20737) orca28 válasza peti_s (#20736) üzenetére


orca28
csendes tag

Machine type:9287
Modell: cto
s/n : LMLYN4R
mfg date: 611
product id : 9287y11

Ilyenek vannak rajta ezzel a jofej dologgal még nem találkoztam.. :)

(#20738) peti_s válasza orca28 (#20737) üzenetére


peti_s
addikt

Vagy ez: [link]

Vagy ez lesz jó: [link]

Vagy egyik sem. :(

(#20739) szacsee válasza orca28 (#20737) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbáld ezeket!

IBM szakitól kaptam a linket, köszönöm ezúton is a fő Adminátor Úrnak! :R

(#20740) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Van egy ASUS P5PE-VM alaplapom (i865 chipset, DDR RAM, AGP). Ebben korábban hibátlanul ment egy C2D E4300 proci, 2x1GB Kingmax DDR400 RAM és egy Galaxy GF7300 AGP kártya társaságában. Gépfejlesztés után egy fél évet pihent a dobozában. Most megint összeraktam (egy kis linuxos gépnek), a proci egy C2D E2200 lett. A leírás szerint ezt a proct is támogatja, csak a legújabb BIOS-al.

Kérdés: Bekapcsoláskor a gép nem indul, ventik felpörögnek, vinyó életre kel (ezt hallani, amúgy egy 80GB-s SATA Maxtor), monitoron nincs kép. Ezt a hibajelenséget okozhatja-e az, hogy a lap nem ismeri fel a procit (a régi BIOS miatt), vagy valami más baj van? (Nagyon nincs kedvem a másik gépet szétkapni és a BIOS frissítés idejére átrakni az E4300-at, már csak azért sem, mert a két gép eléggé távol került egymástól.)

Előre is köszi!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#20741) Bubu79 válasza Pisztillus (#20740) üzenetére


Bubu79
addikt

Igen, okozhatja.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#20742) Pisztillus válasza Bubu79 (#20741) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Köszi, akkor marad a szerelés - de már csak holnap. Ma éjjel nincs kedvem nekiesni, meg még meg is kell találnom, melyik dobozban van a gép.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#20743) Bubu79 válasza Pisztillus (#20742) üzenetére


Bubu79
addikt

Kellemes szórakozást :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#20744) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!

Van nekem egy olyan problémám, hogy bekapcsolom a gépet, bedugom a mikrofont és amikor újraindítom a gépet akkor nem ismeri fel a mikrofont csak akkor ha kihúzom és bedugom... Mi lehet a problematika? Hogyan lehetne megoldani hogy ne kelljen mindig dugdosni a mikrofont?

Előre is köszi a segítséget!

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#20745) Mr.Gettoman válasza Randall1017 (#20744) üzenetére


Mr.Gettoman
tag

Szia!
sztem nézd meg, h a hangkaridnak a vez.programján a kimenetek ill bemenetek(a te esetedben ugye ez az) tudod-e állítani...ha igen állíts rá arra ahova dugod neki, mert lehet h autimatice nem megy egy szimpla resi után elfelejti, ha ráállítod több mint valszínű h menni fog. üdv

http://www.hasznaltauto.hu/3261862_opel_omega_1992

(#20746) Randall1017 válasza Mr.Gettoman (#20745) üzenetére


Randall1017
tag

Rá van állítva, meg is jegyzi de egyszerűen nem működik csak ha kihúzom és újra bedugom.

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#20747) Mr.Gettoman válasza Randall1017 (#20746) üzenetére


Mr.Gettoman
tag

másik ajzatban sem?

http://www.hasznaltauto.hu/3261862_opel_omega_1992

(#20748) 990


990
tag

Üdv!
A következő a szituáció: múltkori újrapasztázáskor kiróbáltam egy házi szilikonzsír nevű csodát (már leesett hogy nem kellett volna :DDD ) és gyanítom az történt, hogy szépen elolvadt ez a micsoda és szétfolyt a proci területén... most az egyik oldalon a lábaknál furcsán fénylik a proci alja, és indításkor a ventillátorok beindulnak de a képernyőn semmi. Videókártya megy másik gépben, azt viszont nem tudtam kideríteni hogy az alaplap ment-e tönkre vagy a proci. Esetleg mindkettő. Valami ötlet rá hogy életre keltsem a rendszert? :) Bár az alaplapomat eddig sem szerettem, szóval ha a proci is menthetetlen, áttérek intelre. :))
Előre is köszi. :R
(mellesleg a gép lazán működött pasztázás után egy pár napig... ~3, és egy win fagyás utáni resetet követően nem volt hajlandó többet indulni képpel együtt)

(#20749) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
A kérdésem a következő: adott egy J&W RX770 AM2+ lap. Van egy PWM-es hűtőm, ezt ráraktam, de bekapcsoláskor mindig max fordulaton járatja a ventit, majd egy-két perc múlva lassítja le. Ezt miért így csinálja. Volt egy p31-es lapom, ott alapból 500-ról indult a fordulat, és ahogy ment fel a hőfok, úgy gyorsult a venti. Itt mit kéne beállítanom és hogyan?
Segítségeteket előre is köszi.

**********

(#20750) lala42 válasza vasgyuszi (#20731) üzenetére


lala42
őstag

Jelenleg az egyik, ha nem az első stratégiai FPS. harci szimulációs játék. :K :C

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.