Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19251) sgergi válasza simii16 (#19248) üzenetére


sgergi
veterán

Az ébresztést nem tudom, Asus honlapjáról szedd le a manualt, és abban keress wake on keyboard beállítást. Ha találsz, akkor be lehet kapcsolni. (de ehhez olyan táp is kell!)
Jól tudod, cf csak ati, sli pedig csak nvidia karikkal megy.

(#19252) sgergi válasza piadex2 (#19250) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen proci lenne benne? pl. egy eg31-s2h-ben is lehet tuningolni bizonyos feltételek mellett (max 340-es fsb)

[ Szerkesztve ]

(#19253) brumesz


brumesz
aktív tag

na, rájöttem magamtól a megoldásra, így már csak tanácsot kérnék:
olyan alaplapot keresek, ami AMD 780G + SB700 chipsettel rendelkezik. néztem csomót, de mivel elég nagy a választék, nem könnyű dönteni

esetleg tudna valaki ajánlani valamit max 20k értékben?
előre is köszönöm :R

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#19254) adeon83 válasza sgergi (#19246) üzenetére


adeon83
tag

Nincs kékhalál, az valóban tartalmazná a szükséges infót. Viszont cseréltem tápkábelt, meg megejtek egy bios frissítést, hátha...

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#19255) fricz19


fricz19
őstag

van egy ASRock P4VT8+ alaplapom
hiba:
ha lehúzom a tápkábelt, resetel a bios.
idő, beállítások minden vissza áll a gyárira!

az alaplapon csak a power van rá kötve
(esetleg ez lehet a probléme???)

bioselemet már cseréltem!

valaki ötlet?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#19256) Bozso68 válasza brumesz (#19253) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én egy picit drágább lapot ajánlanék: Gigabyte GA-MA780G-UD3H, az Iponnál 21K körül van. Sokkal jobb a hűtése, ATX-es, CrossfireX, és persze integrált VGA, A hidakon hűtőborda, és nem a legelső generáció a 780G-sek családjából, így már egy kiforrott deszka, nem találtunk rajta típushibát. Atomstabil, és fontos dolog, hogy a Phenomok is az alap BIOS-szal mennek rajta, tehát nem kell hozzá eleve frissíteni.
Láttam itt a fórumon sok más, kecsegtetőbb, olcsóbb lappal szenvedni embereket 1-2 ezer forint megtakarítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#19257) gYaLo válasza fricz19 (#19255) üzenetére


gYaLo
őstag

Szia!
Nem tuzdom,hogy mi a problémád oka,de ajánlanék egy alaplapcserét :R
Asus vagy Gigabyte ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#19258) janos80 válasza fricz19 (#19255) üzenetére


janos80
senior tag

marmint a power gomb vezetéke? elvileg annak semmi koze a bios-odhoz. azok csak kapcsolok.
viszont nem tudom,hogy miert huzkodod ennyit ki és be a tapkabelt? mert az,hogy az ember nagyritkan atszerel valamit és aramtalanit,es akkor elveszik a beallitas az nem olyan zavaro. feltetelezem,hogy te ezt napi szinten huzkodod :)

udv
Janos

(#19259) Ninoka


Ninoka
tag

Sziasztok!
Lenne egy idiótának tűnő kérdésem. Régebben amikor a régi alaplapomat vettem, akkor azon 4 ram foglalat volt, és direkt olyan alaplapot választottam, aminek a leírásában az volt, hogy dual chanel memory, gondolván, hogy ez gyorsabb lehet. A mostani lapoknál viszont nem látom ezt a kiírást. Ez azért van, mert most már mindegyik tudja ezt a funkcót, vagy azért mert nem használja senki?

(#19260) sgergi válasza Ninoka (#19259) üzenetére


sgergi
veterán

Ugyanúgy ki szokták írni a lapokra (pl a gyártói honlapon), ha tudja a dual channel-t.

(#19261) Ninoka válasza sgergi (#19260) üzenetére


Ninoka
tag

köszi a gyors választ! Mondjuk én csak az üzletek leírásában néztem, ott nem szerepelt.
De akkor ezek szerint nem mindegyik tudja.... Egyébként érdemes olyan alaplapot választani ami támogatja ezt a funkciót?

(#19262) sgergi válasza Ninoka (#19261) üzenetére


sgergi
veterán

Érdemes. Az üzletek leírásai pedig tényleg csak "tájékoztató jellegűek", ha megtetszik valami mindeképpen érdemes ellátogatni a gyártó honlapjára, és elolvasni a pontos tulajdonságokat. Sokszor van, hogy a boltoknál fölcserélnek 2 terméket, és így teljesen baromságok a kiírt adatok.

(#19263) Ninoka válasza sgergi (#19262) üzenetére


Ninoka
tag

Köszi a segítséget!

(#19264) fricz19 válasza janos80 (#19258) üzenetére


fricz19
őstag

igen a power gombra gondoltam.
nem húzkodom, hanem a hosszabbítot szoktam kikapcsolni,amin van a gép, tv!

ezért a kis hibáért nem akarok alaplapot cserélni(még ha nem is lenne olyan drága)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#19265) sgergi válasza fricz19 (#19264) üzenetére


sgergi
veterán

Az elem tuti jó (a feszt leadja), az elem érintkezői jól érintkeznek az elmmel? Mert az elmenek pont ezt kéne megakadályoznia.

(#19266) fricz19 válasza sgergi (#19265) üzenetére


fricz19
őstag

az elem biztos jó(kipróbáltam)
az érintkező látszólagosan rendben van!

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#19267) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

Adva vagyon egy HP d530 típusú alaplap, aminek a BIOS-SETUP-jában nincs semmiféle szenzor - ezért külön alkalmazásokkal próbálom a CPU hőfokát ellenőrizni :

A programok: az Everest Ultimate Edition
a "siw.exe" (System Info for Windows), illetve a
SpeedFan

Nade melyik lehet az "igazi" (helyes) procihőmérséklet - illetve mit jelenthet a "remote" ill. a "system" hőmérséklet ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#19268) janos80 válasza jasonka (#19267) üzenetére


janos80
senior tag

szia

szerintem hasznalj realtemp-et . de szerintem az everest meri jol

udv
Janos

(#19269) #65675776 válasza janos80 (#19268) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Everest pl Giga lapokon hajlamos összekeverni az érzékelőket...

(#19270) janos80 válasza #65675776 (#19269) üzenetére


janos80
senior tag

nemtudom. nalam valahogy nincs semmi gond :U
egyebkent nem ertem ,hogy jott ez ide :N

[ Szerkesztve ]

(#19271) jasonka válasza janos80 (#19270) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hogy jött ide ?

Így : " Adva vagyon egy HP d530 típusú alaplap..." amin nincs semmiféle szenzor.
- merthogy a CPU hőfokát az alaplap szabályozza ( és általában méri is...)

Hát így...

(Miért szerinted hova kellett volna "kerülnie" ?)

Amúgy kösz a tanácsot ! - tényleg jó lenne - de az általad ajánlott progi éppen a PIV -es procik hőfokait nem méri... :O :O :O (Ezt persze nem tudhattad, mert én nem írtam procitípust...)

Üdv ! :D

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#19272) vnonoo


vnonoo
csendes tag

Üdv Néktek!

Nagy gond van:
tesómnak van egy giga ga-7vax lapja,ami egy procicsere után lefeküdt aludni...
Egy duron 650 zümmögött benne,de beletett egy 1000-es athlont,ami szintén simán ment.
Aztán megvált ettől a procitól valamiért és visszatette a duront.
Na ekkor már nem ébredt fel...

Kipróbáltunk minden ismert dolgot a feltámadás érdekében,de semmi...
-másik proci,dsfid ide-oda,...

Valami okos tipp esetleg???

Előre is köszi mindenkinek!!!

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 32GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#19273) Chieftec


Chieftec
őstag

Csaoo

Van egy ASUS A8V-VM alaplapom. Azt csinalja, hogy ha eler egy bizony hofokot az alaplap/PWM akkor elkezd ilyen nagyon magas frekvencias sipolo hangot adni proci terheles felugrik 100% ra es minden belassul mintha egy P1 es gepen neteznek..

Proci ventit 5V on hajtom, mert igy is max 45-50 fokos. Ha sipolas kozben visszadugom 12V ra akkor par mp en belul megoldodik a problema es megszunik a sipolas, proci terheles lemegy normalisra..

Kozrejatszhat az is, hogy akitol vettem bunko modon rejtett hibaval adta el, mert egyebkent az alaplapi vga ja is szemeteli a kepet..

Lapon melyik alkatresz adhat ki ilyen hangot?

(#19274) janos80 válasza jasonka (#19271) üzenetére


janos80
senior tag

Istenem..... :Y nezd mar meg ,hogy kinek irtam :W :W aztan utana hőzöngj :((( :(((
viszont akkor probald a coretemp progit. hátha az méri. de én az everest-ben biznék,ha más nincs. abbol is a legujabbat kéne letoltened

[ Szerkesztve ]

(#19275) sgergi válasza jasonka (#19267) üzenetére


sgergi
veterán

Milyen hűtő van rajta? Milyen proci ez? Alapon vagy terhelve ennyi a hőmérséklet?
Azt kéne megpróbálni, hogy minden ventit ráakasztani a procihűtőre, és terheletelenül hagyni, így akkor elég közel kell(ene) kerülnie a szobahőmérséklethez a proci hőmérsékletének. Így ki lehet deríteni, hogy melyik a jobb érték.

(#19276) sgergi válasza vnonoo (#19272) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet csak rosszul raktátok össze. Szedjétek szét, kiporolás, bios reset.

(#19277) janos80 válasza vnonoo (#19272) üzenetére


janos80
senior tag

a 650-es duron megy másik gepben? nem biztos,hogy a lap volt a hibas...
az is lehet,hogy kozben valami tortent a procival,majd visszateve a lapba zarlatot csinalt benne.
valamint kabelek,cpu tap,alaplap táp,ramok ki-be, bios reset ha van ilyen gomb. ha nincs akkor elemet ki egy par percre
hirtelen ennyi tippem van

udv
Janos

(#19278) janos80 válasza sgergi (#19275) üzenetére


janos80
senior tag

már ha még jo a paszta alatta :)
anyos cerkaja 90fokos volt alapon :D
aztan vegulis hutovel egyutt jott ki a proci :DDD

(#19279) melinda75


melinda75
tag

nagyon nem értek hozzá igy bocsi ha nagy hülyeséget kérdezek!

sziasztok. a következö a problémám. van egy Abit BH7 alaplappal rendelkezö gépem. de a nyár folyamán ujat akarok összerakni. de addig is a megvásárolandó alkatrészeket ebben is tudnám használni. pl
Gigabyte 9500GT 1GB DDR2 GV-N95TOC-1GH

Samsung 500GB 16MB SATA2 HD502HI

tehát a kérdés a sata csatlakozon müködik e a sata2-es vinyo.( nem baj ha lassabb mert ugy is az ujba kerül ha meglesz minden hozzá)és a pci csatiba bele lehet -e fizikailag rakni a pci-e kártyát,hogy müködjön.

köszi elöre is.

melinda75

(#19280) sgergi válasza melinda75 (#19279) üzenetére


sgergi
veterán

Az vinyó menni fog, de a vidkari nem. Annak pci-e csati kell.

(#19278) janos80: Természetesen ez is egy feltétel :D

(#19281) melinda75 válasza sgergi (#19280) üzenetére


melinda75
tag

köszönöm. :R

melinda75

(#19282) viktorov


viktorov
csendes tag

sziasztok!
Szerintetek lehet olyan hogy egyel régebbi biosban lehet a cpu:fsb arányt állítani az újban meg csak auto és 1:1 van próbaképp feldobtam a régit és abban még lehet hm...... szerintetek haggyam a régit az újban csak ez van frissítve :Fixed:AHCI useless issue;

[ Szerkesztve ]

viktorov

(#19283) kfron


kfron
aktív tag

Üdvözlet!
Kollégám vett egy használt pc-t netezni, (Celeron 1,6) most nálam van telepítgetek törölgetek, ez-az....
Na most, az alaplap egy Gigabyte GA-VM 900M Rev. 2.0, és a problémám, hogy a Bios-ban az istennek sem találom hol lehet beállítani a Proci feszültségét, órajelét stb...
Természetesen a Biosba belépve nyomtam egy Ctrl+F1-et, de ott csak a memória ídőzítéseket találom.
Hun lehet? :F

(#19284) Zotya984


Zotya984
senior tag

sziasztok
van egy p7n sli platinum lapom és benne egy e5200 proci. indítanám a lapot de csak addig jutel hogy dell a biosbavaló belépéshez, vagy tab hogy levegye a hátteret.
mi lehet a gond?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19285) kételkedem válasza Zotya984 (#19284) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem hangzik valami jól...
Csak egy memória modul legyen berakva, egy merevlemez, videókártya, a többit egyelőre hagyjuk. CMOS reset után indítsd újra a gépet.
1; megy (pakolhatod a többi memóriát, dvd-t stb)
2; nem megy (leírod, hogy mit csinál a gép és megyünk tovább)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19286) Zotya984 válasza kételkedem (#19285) üzenetére


Zotya984
senior tag

Nem MEGY.
Szétszedtem összeraktam.
tehát. adod neki a jelet hogy induljon el. képernyő indul kiírja a videókártya tipusát meg a szokásosat.
utánna következik POST. na itt a bibi valahol. nagy töbségében itt megáll, de néha előjön hogy kiszámolja a 2giga ramot de ennyi. (ramot próbáltam más slotba rakni.)
lehet hogy biost kéne frissíteni? jah 1200Mhzt ír ki aprocirameg 800mhzt a ramra

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19287) dave93 válasza Zotya984 (#19284) üzenetére


dave93
őstag

Én vagyok a lap előző tulaja. Nekem egy E2140es-sel ment 1gb 667mhzes hiviewell rammal, illetve próbáltam 800mhzes Kingmaxxal is. Tuning nem volt, minden alapon volt, tökéletesen ment. Az lehet hogy az E5200as proci miatt biosfrissítés kellene?
Még valami: A hátlapi kivezetéseknél ahol a monitort, billentyűzetet, egeret, stb-t kötöd az alaplapra van egy kis gomb, az elvileg reseteli a biost. Nyomd meg azt is

[ Szerkesztve ]

(#19288) kételkedem válasza Zotya984 (#19286) üzenetére


kételkedem
addikt

Húzd ki a gépet. Vedd ki az elemet az alaplapból, érintsd össze egy csavarhúzó segítségével az elemtartó két érintkezőjét. Tedd vissza az elemet. Kapcsold be a gépet, hátha sikerült resetelni a biost.

A bios defaultra állítása szükséges a frissítéshez is.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19289) Zotya984 válasza kételkedem (#19288) üzenetére


Zotya984
senior tag

kivettem az az elemet egyszer kb 10 percre
összérintés muszáj?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19290) InVino86


InVino86
aktív tag

GA-EP45T-UD3R lapban egy E0-as E8400-nak illene 4 Ghz-en menni ugye ?:)
azt nem ertem h alapfeszen 400x9en siman prime stabilan megy , de 4 ghzen mar a bios sem jon be egy kis plusz fesz mellett sem, de lehet en kokkantottam el vmit, minden fesz beallitas normalon csak a procko fesz 1.3V 4 Ghz-n de semmi

Vki ötlet?:)

(#19291) Zotya984 válasza dave93 (#19287) üzenetére


Zotya984
senior tag

próbáltam

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19292) Zotya984 válasza InVino86 (#19290) üzenetére


Zotya984
senior tag

haver E0 as e8400sét tegnap húztam .
C1E-et kikapcsoltad? nekem ez volt a hunyó

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19293) kételkedem válasza Zotya984 (#19289) üzenetére


kételkedem
addikt

Önmagában nem mindig elég, ha kiveszed néhány percre az elemet. A cmos jumper átrakása, vagy az érintkezők zárása is szükséges.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19294) Rómeó


Rómeó
tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék egy lap azonosításában,illetve szeretnék,bővebb infót,vagy konkrét linket kérni.
Ez egy mini itx lap,és ez áll rajta:Lenovo GA-TQ35IK.
ITT megtaláltam,de sajna nekem ez kínai!

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#19295) Zotya984 válasza kételkedem (#19293) üzenetére


Zotya984
senior tag

lassan elfogy a gép töltött időm
szomszédba vok :(

ha az sem akkor milehet még?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19296) kételkedem válasza Zotya984 (#19295) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha a bios ment valahogyan tönkre, akkor több lehetőség van.
1; keresel valakit, aki eprom égetővel újraírja a biost az eprom chipbe
2; egy pont ugyan ilyen lapról leforrasztani a biost hordozó chippet és kicserélni a tiéddel.

Reméljük egyikre sem kerül sor, elég sok utána járással jár mindkettő.

dave93-al vedd fel a kapcsolatot, állítólag korábban az övé volt a lap. Hátha tud valami okosságot, ami nekem eszembe sem jut.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19297) Zotya984


Zotya984
senior tag

Mennem kell.
megpróbálok életet lehelni egy pII-esbe és tovább keresni a megoldást
Köszi mindenkinek mindent.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19298) Zotya984 válasza kételkedem (#19296) üzenetére


Zotya984
senior tag

Olyat már csináltam egyszer. (elküldtem a biost) :O
nem egyszerű de ha jól emlékszem akkor megvan még a gyerek címe.
THX Mindent

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#19299) dave93 válasza Zotya984 (#19298) üzenetére


dave93
őstag

Okosságot én sem tudok, azért jöttem ide hogy korábbi adatokkal szolgáljak, hátha ez segít.
"nem egyszerű de ha jól emlékszem akkor megvan még a gyerek címe."
Ezt hogy értsem? Ezt nekem mondod?

(#19300) kételkedem válasza dave93 (#19299) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem nekem válaszolt és a bios chip újra égetésre gondolt :U

Rómeó sajnos én sem találtam máshol. Intel q35 chipset, Intel ich9 déli híd, DDR2 memória, LGA775 tokozás

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.